Košarka na OI

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
Meho Kodro
Posts: 1141
Joined: 30/09/2005 13:57

#1 Košarka na OI

Post by Meho Kodro »

http://kosarka.hr/main.asp?P=Vijest&hn= ... stID=23164

Predolimpijski turnir u Ateni, parovi cetvrt finala

GRCKA - NOVI ZELAND
SLOVENIJA - PORTORIKO
HRVATSKA - KANADA
NJEMACKA - BRAZIL


Tri ekipe idu na OI
ivannn
Posts: 923
Joined: 14/06/2008 19:25

#2 Re: Košarka na OI

Post by ivannn »

Moje pretpostavke (iako nikad ne pogodim :D ) da dalje idu europske ekipe (u polufinale):

Grčka - apsolutni favorit +domačin
Njemačka- imaju povelike šanse, vidjet ćemo ih večeras s Novim Zelandom
Hrvatska- igrat će s prosječnom Kanadom koja je oslabljena neigranjem Nasha i sada Dalamberta i nije nepobjediva
Slovenija- do sada odlična, može pobjediti Portoriko- koji oscilira i igra divlje i cijela njihova igra ovisi o raspoloženju Ayusa i Arroya...
Meho Kodro wrote:http://kosarka.hr/main.asp?P=Vijest&hn= ... stID=23164

Predolimpijski turnir u Ateni, parovi cetvrt finala

GRCKA - NOVI ZELAND
SLOVENIJA - PORTORIKO
HRVATSKA - KANADA
NJEMACKA - BRAZIL


Tri ekipe idu na OI
Iako još nisu završene 2 utakmice po grupama, ovo su najrealniji parovi .................ipak, vidjet ćemo večeras :-D
Last edited by ivannn on 18/07/2008 12:18, edited 2 times in total.
User avatar
Meho Kodro
Posts: 1141
Joined: 30/09/2005 13:57

#3 Re: Košarka na OI

Post by Meho Kodro »

http://www.justin.tv/ozzym
Live prijenos meceva iz Atene, upravo igraju Novi Zeland i Njemacka
b@tto
Posts: 938
Joined: 14/01/2008 09:28

#4 Re: Košarka na OI

Post by b@tto »

čuo sam na dnevniku,ali ne znam na kojem ,ftv ili bht,velid spaho je pričao,da će ta tv,ftv ili bht prenositi pojednine mečeve,znali neko koja je to tv.
User avatar
mgogic
Posts: 530
Joined: 20/05/2007 11:03

#5 Re: Košarka na OI

Post by mgogic »

Bilo danas Hrvatska-Portoriko na BHT,sto ce reci da ce vjerovatno oni i prenositi!A ko ima sateljitsku :) antenu moze da gleda sve meceve FTA(Free To Air-nekodirano) na ERT World na Hotbird 13e!
vjecnobordo
Posts: 880
Joined: 07/07/2007 20:00
Location: Sarajevo

#6 Re: Košarka na OI

Post by vjecnobordo »

b@tto wrote:čuo sam na dnevniku,ali ne znam na kojem ,ftv ili bht,velid spaho je pričao,da će ta tv,ftv ili bht prenositi pojednine mečeve,znali neko koja je to tv.
BHTV
Danas prenosili susjede protiv Puerto Rica :thumbup:
b@tto
Posts: 938
Joined: 14/01/2008 09:28

#7 Re: Košarka na OI

Post by b@tto »

ok
ivannn
Posts: 923
Joined: 14/06/2008 19:25

#8 Re: Košarka na OI

Post by ivannn »

Kao i što se očekivalo Nijemci i Grci nisu imali problema večeras.....

Germany : New Zealand (47:33) 89:71
Greece : Brasil (40:30) 89:69
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Meho Kodro wrote:
Predolimpijski turnir u Ateni, parovi cetvrt finala

GRCKA - NOVI ZELAND
SLOVENIJA - PORTORIKO
HRVATSKA - KANADA
NJEMACKA - BRAZIL


Tri ekipe idu na OI
I to su (kao i što se predpostavilo) parovi četvrtfinala..... :thumbup:
A ovo su satnice.....( četvrtfinala se igraju u petak, 18.7.)

12.00h Hrvatska-Kanada (BHT1)
14.30h Slovenija-Portoriko (BHT1)
18.30h Njemačka-Brazil
21.00h Grčka-Novi Zeland
Last edited by ivannn on 18/07/2008 12:20, edited 4 times in total.
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#9 Re: Košarka na OI

Post by in33sa »

Hrvatska-Kanada ce vjerovatno biti u prijenosu, s obzirom na dobar termin.

Bilo bi ok vidjeti jos Grcka-NZ recimo, Njemacka-Brazil je jos zanimljivija tekma ali los termin (zbog dnevnika)
User avatar
Josip
Posts: 547
Joined: 12/07/2008 22:04
Location: Mostar
Contact:

#10 Re: Košarka na OI

Post by Josip »

Hrvatska dobija i Kanadu koja je na jedvite jade pobjedila Koreu.
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#11 Re: Košarka na OI

Post by in33sa »

Pa i Slovenija je jedva dobila Koreju.

Izgleda su Koreanci bas grizli.

Ali Kanada je odigrala dvije jako lose utakmice, trener poceo tjerati igrace iz tima zbog nediscipline, Repesa zna dobiti takve nedisciplinovane i divlje ekipe, pa je izgledno polufinale Hrvatska-Njemacka/Brazil
ivannn
Posts: 923
Joined: 14/06/2008 19:25

#12 Re: Košarka na OI

Post by ivannn »

Hrvatska razbila Kanadu 83:62 :D

Žao mi Slovenije bolji tim, a izgubiše protiv Portorika, na kraju 70:81 :(
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Nijemci dobro protiv Brazila, 78:65
Grci deklasirali Novi Zeland, 75:48
:D
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Polufinala:

18:00 Hrvatska-Njemačka 76:70 - Hrvatska ide na OI
20:30 Grčka-Portoriko 88:63 - Grčka suvereno do Pekinga :thumbup:
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pobjednici polufinala (Hrvatska i Grčka) direktno idu u Peking, dok poraženi (Njemačka i Portoriko) se bore za još jednu vizu za OI...

Nedjelja, 20.7.
18.30 Njemačka - Portoriko (DSF) zadnja šansa za OI
Last edited by ivannn on 19/07/2008 22:37, edited 8 times in total.
Vasa Kisa
Posts: 203
Joined: 25/03/2004 13:05
Location: Mostar

#13 Re: Košarka na OI

Post by Vasa Kisa »

da su bolji bili Slovenci, prošli bi...

Arroyo i Ayuso su svoju glad za koševima napokon podredili ekipi i isplatilo se, a vidjelo se da Portoriko ne počiva samo na njihovim plećima, već da ondje ima još dosta upotrebljivog materijala. Vidjelo se da i Piter John Ramos nije tolika letva, te da Slovenci nikada neće skinuti epitet luzera sa svojih leđa...

Hrvatska je odigrala sve na visokom nivou i bit će zanimljivo vidjeti kako će i ko danas ćuvati Dirka Digglera Nowitzkog...za Kamana ne vjerujem da će zadavati previše problema, iako je iza njega sjajna NBA sezona...ipak je tata Dirk tamo alfa i omega. Po meni je 'rvacka malo bolje izgleda od Nijemaca, a ova kvota od 2.75 na njih mi je sjajan izazov te dvostruki razlog da se sada u 18h zavalim i natezem za njih, uz moram priznati, ugodan komentar Vladislava Majera koji greške svodi, iz dana u dan, na sve niži nivo.

Hrvati i Grci direktno, a veliki fajt Nijemaca i Portorika ovisit će o danu velikog Dirka :)

(dabogda)
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#14 Re: Košarka na OI

Post by in33sa »

Ja mislim da Nowitzki i Grci idu dalje, a Hrvatska i Portoriko u razigravanje sutra.

Mada Hrvati igraju fenomenalnu odbranu, Dirk je ipak masina. Isto tako, Hrvati nemaju jake centre, njima fali cijela prva centarska linija (Vujcic, Kasun, Zizic) i ovo sto imaju je samo krpanje rupa. Ali im je zato bekovska linija uz onu Grcku vjerovatno i najjaca u Evropi. Izmedju ostalog, zbog te jake bekovske linije, igraju strasnu odbranu (samo jos Grci i Rusi mogu igrati takvu odbranu, a sto je zanimljivo, i jedni i drugi zadnjih godina uzimaju medalje uglavnom zbog fenomenalne odbrane)
Imati Popovica, Planinica, Ukica, Tomasa, Rozica, Kusa u rotaciji znaci imati milion kombinacija na niskom postu.

Dirk ce zabiti 30 komada gotovo pa sigurno, na Hrvatima je da zaustave ostale njemacke igrace. Ako to uspiju, imaju velike sanse. Ali ipak, vece sanse dajem Nijemcima.

Grci sa Portorikom nebi trebali imati problema, dovoljno je da odigraju svoju presing odbranu, ako je uspjelo Hrvatima uspjet ce i Grcima. Jedino ako ne podbace, onda Portoriko ima neke sanse.
LongDong
Posts: 790
Joined: 22/04/2008 23:08

#15 Re: Košarka na OI

Post by LongDong »

Što ne volim ekipu od jednog čovjeka, mislim Nowitckom naklon do poda, ali ovi ostali zar mogu ovolke tarabe biti? Hrvati su po meni prava ekipa, niko se posebno ne ističe i nadam se njihovoj pobjedi, odnosno odlasku u Peking. Dirk neka se vadi na Portoriku.
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#16 Re: Košarka na OI

Post by in33sa »

Bogami, razbise ih Hrvati, fantasticna se odbrana igrala.
LSD
Posts: 27411
Joined: 24/07/2007 08:26

#17 Re: Košarka na OI

Post by LSD »

in33sa wrote:Bogami, razbise ih Hrvati, fantasticna se odbrana igrala.
:lol: :lol: 5 razlike bilo i to obezbjedili pobjedu u zadnjoj minuti i to je tebi razbijanje od strane hrvata :(
I to pobjedili Njemacku kod koje zna igrati košarke samo Dirk-ostali sve same lopate,a koja je usput u zadnjih 5 susreta pobjedjivala hrvate...jao razbijanja majko moja :lol: :lol:
ivannn
Posts: 923
Joined: 14/06/2008 19:25

#18 Re: Košarka na OI

Post by ivannn »

LSD wrote:
in33sa wrote:Bogami, razbise ih Hrvati, fantasticna se odbrana igrala.
:lol: :lol: 5 razlike bilo i to obezbjedili pobjedu u zadnjoj minuti i to je tebi razbijanje od strane hrvata :(
I to pobjedili Njemacku kod koje zna igrati košarke samo Dirk-ostali sve same lopate,a koja je usput u zadnjih 5 susreta pobjedjivala hrvate...jao razbijanja majko moja :lol: :lol:
Nego šta da su ih razbili (i bilo je 6 razlike na kraju), onako se i dobijaju utakmice, vodili skoro cijeli meč s odličnom obranom i normalno pri kraju utakmice pritisak i opuštanje.....Hrvatima svaka čast, na prošlom EP su dokazali da mogu protiv velikih, a Njemačka je sigurno velika momđad (skoro u svakom sportu).
User avatar
Meho Kodro
Posts: 1141
Joined: 30/09/2005 13:57

#19 Re: Košarka na OI

Post by Meho Kodro »

LSD wrote: :lol: :lol: 5 razlike bilo i to obezbjedili pobjedu u zadnjoj minuti i to je tebi razbijanje od strane hrvata :(
I to pobjedili Njemacku kod koje zna igrati košarke samo Dirk-ostali sve same lopate,a koja je usput u zadnjih 5 susreta pobjedjivala hrvate...jao razbijanja majko moja :lol: :lol:
Hrvatska je vodila cijeli mec, ponekad i sa +10, dominirali apsolutno, cak je i njemacki komentator je na kraju rekao nesto u stilu - fantastische Kroatien

Izjava Nikse Prkacina
- Ovo mi je najljepši trenutak u životu - uskliknuo je kapetan Nikša Prkačin nakon utakmice te dodao: - Hvala svima koji su bili uz nas, a posebno bosanskoj i slovenskoj televiziji!
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#20 Re: Košarka na OI

Post by in33sa »

Te lopate vec par godina ulaze medju 4 najbolje evropske ekipe, u polufinale EP-a.
b@tto
Posts: 938
Joined: 14/01/2008 09:28

#21 Re: Košarka na OI

Post by b@tto »

Vasa Kisa wrote:da su bolji bili Slovenci, prošli bi...

Arroyo i Ayuso su svoju glad za koševima napokon podredili ekipi i isplatilo se, a vidjelo se da Portoriko ne počiva samo na njihovim plećima, već da ondje ima još dosta upotrebljivog materijala. Vidjelo se da i Piter John Ramos nije tolika letva, te da Slovenci nikada neće skinuti epitet luzera sa svojih leđa...
Hrvatska je odigrala sve na visokom nivou i bit će zanimljivo vidjeti kako će i ko danas ćuvati Dirka Digglera Nowitzkog...za Kamana ne vjerujem da će zadavati previše problema, iako je iza njega sjajna NBA sezona...ipak je tata Dirk tamo alfa i omega. Po meni je 'rvacka malo bolje izgleda od Nijemaca, a ova kvota od 2.75 na njih mi je sjajan izazov te dvostruki razlog da se sada u 18h zavalim i natezem za njih, uz moram priznati, ugodan komentar Vladislava Majera koji greške svodi, iz dana u dan, na sve niži nivo.

Hrvati i Grci direktno, a veliki fajt Nijemaca i Portorika ovisit će o danu velikog Dirka :)

(dabogda)

nije da ih branim,ali toliko im igrača nedostaje,ovo im je skoro pa rezervna reprezenatacija.
nema im brezeca,e. lorbeka,smodiša,miliča,udriha,nahbara,ožbolta.
b@tto
Posts: 938
Joined: 14/01/2008 09:28

#22 Re: Košarka na OI

Post by b@tto »

LSD wrote:
in33sa wrote:Bogami, razbise ih Hrvati, fantasticna se odbrana igrala.
:lol: :lol: 5 razlike bilo i to obezbjedili pobjedu u zadnjoj minuti i to je tebi razbijanje od strane hrvata :(
I to pobjedili Njemacku kod koje zna igrati košarke samo Dirk-ostali sve same lopate,a koja je usput u zadnjih 5 susreta pobjedjivala hrvate...jao razbijanja majko moja :lol: :lol:
pa razbili su nijemce koji su osvajači medalja na zadnjim velikim takmičenjima,u ovom sastavu su osvajali te medalje,minus okulaja plus kaman
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#23 Re: Košarka na OI

Post by JThomas »

grčka vodi 15 razlike pred kraj drugog polufinala, što će reći da ćemo sutra gledati nijemce i portorikance u razigravanju.

ako njemačka bude onako katastrofalno igrala kao danas, ne piše im se dobro...kao da su prvi put na terenu zajedno, prva asistencija sredinom treće četvrtine :-)
User avatar
jasko_ba
Posts: 7823
Joined: 13/11/2006 17:47

#24 Re: Košarka na OI

Post by jasko_ba »

čestitke za susjede :thumbup:
nadam se da će njemačka uspjeti obezbjediti treće mjesto
User avatar
cyprus
Posts: 39284
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#25 Re: Košarka na OI

Post by cyprus »

Go go Puerto Rico sutra (meni vrlo draga košarkaška reprezentacija :) ), Njemačka dosadna
Post Reply