Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
zvucnikk
Posts: 147
Joined: 08/07/2012 21:16

#126 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by zvucnikk »

i da,ako se moze rastavit,onda ima sanse da u njemu nije kardan.Jer sve sto sam ja vidio da ima kardan,je konstantna cijev
clio_dci120
Posts: 3117
Joined: 17/07/2012 09:25

#127 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by clio_dci120 »

Da malo osvjezim temu.

Inace, nisam do sada imao iskustva sa kosilicama pa da priupitam ovdje. Odlucio sam se na kupovinu trimera, kod jedne kuce imam povrsinu od oko 500 kvadrata, ako odbijem asfaltni dio dvorista za kositi mozda nekih 400, 450 kvadrata, kod druge kuce isto nekih 500 kvadrata povrsine za kosenje.

Teren je ravan, ono obicno trava, malo vise korova, znaci nije neka velika povrsina, pa sta bi vi preporucili za te potrebe?

Kontam da idem na opciju trimera, jer kod druge kuce kod koje nisam cesto zna da pravo zaraste trava, bude i siblja, pa zbog toga kotnam da je bolji trimer.

Gledao sam cijene, ne bi neki skup, otrpilike do 300 KM, a da nije kineski (sad sigurno puno trazim), pa sam mislio ici na opciju Einhell, npr. ovako nesto: http://www.olx.ba/artikal/16414749/einh ... -bc-25-as/

Da li bi ovakav zadovoljio potrebe? Ima li iko iskustva sa Einhellom?

Ili ovaj drugi?
http://www.olx.ba/artikal/21270890/trim ... -bbc-25-1/

Inace, sta drugo preporucujete? Drug mi rece da je prije neki dan gledao reklamu za Stihlov trimer, navodono kosta 400KM, pa kontam da ipak idem na Stihl?
zvucnikk
Posts: 147
Joined: 08/07/2012 21:16

#128 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by zvucnikk »

Sigurno si mislio na ovaj Stil http://www.olx.ba/artikal/21042643/trimer-stihl-fs-55/
On ima sajlu umjesto kardan prenosa.Tako da je samim tim slabiji za neke ozbiljnije poslove.Ali ako ces samo travu docekivat do nekih 0,5m visine,mislim da ti je on dobat.Naravno cijena mu je malo veca

Pored Stihla imas i ovu Husqvarnu http://www.husqvarna.com/ba/products/128r/

A bas do 300KM po meni best buy ti je trimer marke Villager,Einhell,i Sonic
Da se razumijemo da su svi Kinez,i 95% iste karakteristike.Ja imam Villager vec 2 godine,i kosim 3 duluma po 4-5x godisne.Nisam do sada imo' problema,a prve godine sam najvise kosio trnje,siblje (jer je bilo zaraslo ).Kroz travu ide vrlo lako,i milina je radit.Malo je tezi od Stihla i Husqvarne.
Imas garanciju i na Einhell 2 godine,tako da ako mu ne bude nista u te 2 godine,poslije mozes samo godisnje davat po 10KM na sitnice.
clio_dci120
Posts: 3117
Joined: 17/07/2012 09:25

#129 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by clio_dci120 »

Aha, hvala na odgovoru.

Ako moze jos par pitanja, u cemu je konkretno razlika izmedju debljine konca, ja sam mislio da je deblji konac bolji ili...vidim sto su trimeri jeftiniji, to im je debljina konca veca..u cemu je konkretno razlika između debljine konca od 2mm i 2,4mm, u cemu se ogleda razlika? Također, u čemu se konkretno ogleda razlika kada trimer ima manji ili veći broj obrtaja (mislim znam teoretski, ali npr. u praksi imali velike razlike izmedju 5.000rpm ili 6.500rpm, osjetili se ta razlika?

Meni je logicno da je deblji konac bolji...ili grijesim?

Ako moze da pogledas ova dva Einhella npr. u cemu je konkretno razlika u praksi izmedju ova dva, da li se realno isplati dati vise novca za ovaj skuplji?

http://hejkupi.me/4685-einhell-motorni- ... 25-as.html

http://hejkupi.me/3473-einhell-motorni- ... 43-as.html
zvucnikk
Posts: 147
Joined: 08/07/2012 21:16

#130 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by zvucnikk »

Moze samo pitaj,mozes i na PP ako hoces.
Ovo sto pise za konac "2,4mm" to znaci da je to max.koliko mozes staviti (sa tiim da mozes i tanje stavljat,a ne deblje).
U cemu je razlika,pa sad na manjim povrsinama,kao sto je tvoja 1000m2 i nije neka razlika.Nekome pase deblja struna,nekome tanja,neko se kune u ovu,neko u onu.Po meni je bitniji kvalitet same strune,nego njena debljina,jer i jedna i druga rade svoj poso.Tako da nemoj kupovat gledajuci to,to je najmanje bitno.Poslije uzmes kvalitetnu stunu 2mm ili 2,4mm.A i ako ces godisnje kosit najmanje 1-2x,neces ni dozvolit sebi da ti izraste svasta.

Vidi,od ova dva Einhela ja ne bi ni jedan uzeo.Razlog je sto im je pogon najvjerovatnije sajla.Ona puno lakse puca od kardana.Kardan je bolji,jaci i sigurniji (ako potrefis model dobar)
Ja bi ti preporucio ovaj http://hejkupi.me/5561-agm-motorni-trimer-520.html
Kardan je,ima 2 godine garancije,kvalitetno ulje uzmi,gorivo max.1 mjesec staro i to je to.
Opet moze se desit fabricka greska kod Kineza :) ali imas 2 godine garancije
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#131 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by ranger »

elekricni ili motorni trimer? za oko kuce...
clio_dci120
Posts: 3117
Joined: 17/07/2012 09:25

#132 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by clio_dci120 »

zvucnikk wrote:Moze samo pitaj,mozes i na PP ako hoces.
Ovo sto pise za konac "2,4mm" to znaci da je to max.koliko mozes staviti (sa tiim da mozes i tanje stavljat,a ne deblje).
U cemu je razlika,pa sad na manjim povrsinama,kao sto je tvoja 1000m2 i nije neka razlika.Nekome pase deblja struna,nekome tanja,neko se kune u ovu,neko u onu.Po meni je bitniji kvalitet same strune,nego njena debljina,jer i jedna i druga rade svoj poso.Tako da nemoj kupovat gledajuci to,to je najmanje bitno.Poslije uzmes kvalitetnu stunu 2mm ili 2,4mm.A i ako ces godisnje kosit najmanje 1-2x,neces ni dozvolit sebi da ti izraste svasta.

Vidi,od ova dva Einhela ja ne bi ni jedan uzeo.Razlog je sto im je pogon najvjerovatnije sajla.Ona puno lakse puca od kardana.Kardan je bolji,jaci i sigurniji (ako potrefis model dobar)
Ja bi ti preporucio ovaj http://hejkupi.me/5561-agm-motorni-trimer-520.html
Kardan je,ima 2 godine garancije,kvalitetno ulje uzmi,gorivo max.1 mjesec staro i to je to.
Opet moze se desit fabricka greska kod Kineza :) ali imas 2 godine garancije

Hvala na odgovoru, razjasnio si mi neke stvari, ovih dana obici cu radnje pa cu pogledati. Javim sta sam uzeo. :)
clio_dci120
Posts: 3117
Joined: 17/07/2012 09:25

#133 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by clio_dci120 »

ranger wrote:elekricni ili motorni trimer? za oko kuce...
Znam za nekoliko slucajeva da su ljudi poginuli radeci sa tim el. trimerima. Nije lovacka prica, nego zaista je tako...Malo vlaznija trava i neispravan produzni... :zoka: :shock:
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#134 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by quarterback »

pozdrav svima,
imam 1,5 dunum terena koji jos uvijek nije bas pretjerano urbanizovan (nije jos izravnat, ociscen od kamenja i sl), otac mi je savjetovao da radi toga ne kosim kosilicom nego trimerom, radi se o terenu oko vikendice i ne mislim ganjati neku englesku travu, dovoljno bi mi bilo da je samo skracena radi djeteta, da moze lopte i sl

na netu sam nasao ove ljude http://www.masineialati.ba/shop/kuca-i- ... 0-s-13-ks/ i cini se da su regularni, fiskalni racun, garancija i sve sto treba, mislio sam uzeti bas ovaj model (oni su mi preporucili) jer navodno nema potrebe za nekim jacim, osim toga ne moram pokositi dunum i po odjednom, niko me ne tjera...

e sad, covjek mi je rekao da u sarajevu postoji villager servis dok ga na http://www.villager.rs/srb/servis nigdje nema...

ima li ko informacije moze li se villager eventualno kupiti u prodavnici negdje u sarajevu, da ne narucujem preko neta, postoji li servis i ako moze zvucnik da podjeli neku informaciju sta je bitno za pocetnika, procitao sam da je neko ranije napisao da je jako pozeljno kod kosenja koristiti naocale recimo

hvala puno svima, lp !
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#135 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by Kataklinger »

Gdje ima veliki izbor motornih kosilica za travu? I usput, ako neko ima preporuku koju kupiti, bestbuy? Gledam im cijene, od 350 pa nadalje...Ne bih ni onu najlošiju a ne bih sad ni da dajem + hiljadu maraka ako mogu za neku normalniju cijenu uzeti neku koja je odlična.
zvucnikk
Posts: 147
Joined: 08/07/2012 21:16

#136 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by zvucnikk »

quarterback wrote:pozdrav svima,
imam 1,5 dunum terena koji jos uvijek nije bas pretjerano urbanizovan (nije jos izravnat, ociscen od kamenja i sl), otac mi je savjetovao da radi toga ne kosim kosilicom nego trimerom, radi se o terenu oko vikendice i ne mislim ganjati neku englesku travu, dovoljno bi mi bilo da je samo skracena radi djeteta, da moze lopte i sl

na netu sam nasao ove ljude http://www.masineialati.ba/shop/kuca-i- ... 0-s-13-ks/ i cini se da su regularni, fiskalni racun, garancija i sve sto treba, mislio sam uzeti bas ovaj model (oni su mi preporucili) jer navodno nema potrebe za nekim jacim, osim toga ne moram pokositi dunum i po odjednom, niko me ne tjera...

e sad, covjek mi je rekao da u sarajevu postoji villager servis dok ga na http://www.villager.rs/srb/servis nigdje nema...

ima li ko informacije moze li se villager eventualno kupiti u prodavnici negdje u sarajevu, da ne narucujem preko neta, postoji li servis i ako moze zvucnik da podjeli neku informaciju sta je bitno za pocetnika, procitao sam da je neko ranije napisao da je jako pozeljno kod kosenja koristiti naocale recimo

hvala puno svima, lp !
Ovaj model BC 900S sto si gledo',za to sto tebi treba je ok.Ali ako imas 50KM vise,uzmi BC1250,ili cak BC1250P...imat ces malo jacu masinu za svaki slucaj.
Ako si iz Sarajeva,mora postojati lokalni prodavac Villager trimera,mozes nazvati Banja Luku,ili Bijeljinu (oni su im distributeri) i pitati gdje ima u Sarajevu.U Sarajevu mora biti servis,neko ko je potpiso ugovor sa njima,za to se ne brini.
Kad kupis bilo koji trimer,uzmi sebi original 1l Husqvarna ulje ( to te dodje 1,5KM po 100ml,inace ako budes uzimo po 100ml cijena je 3KM).Zasto je bolje uzeti 1l,razlog je jer dobijes original pakovanje,zapecaceno.Dok na 100ml (Stihhl) dobijes rucno punjeno,a je pitanje sta si dobio.A 1l ti moze bit par godina na tu povrsinu :)
Bez naocara ne radi,cak mozda da uzmes i plasticni stit za lice,to ti je oko 5-7KM.Rukavice tanje da nosis dok radis.
Naspes pola rezervoara i radis dok ne prestane masina sama (ili prije ako se umoris ).Nikad nemoj radit duze od 45-60min,jer moras imat na umu da je to KInez,a i teski su za toliki rad :)
i to je to,nije to nista komplikovano.Jer kako ti cuvas masinu,i ona ce da sluzi :)
I da gorivo nikad ne ostavljaj u masini,i nikad ne koristi starije od 1 mjeseca
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#137 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by quarterback »

zvucnikk wrote:
hvala od srca na savjetima !

svako dobro !
clio_dci120
Posts: 3117
Joined: 17/07/2012 09:25

#138 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by clio_dci120 »

E pa @zvucnikk red je da i javim sta sam uzeo...

Eh, ja uzeo onaj sto sam i naumio, sto si rekao da ti ne bi uzeo... hehe..uzeo sam Einhell GH-BC 43 AS, platio 299,00KM u FIS-u. Gledao sam jos u nekoliko radnji, ali skotnao sam se ipak da je za moje potrebe ovaj OK. Prema specifikacijama ima 1,75 KS, danas sam isprobao i meni je stvarno dovoljno. Malo me zabrinulo to sto sam cuo da im cesto puca glava sa silkom, ali evo meni je danas za prvi put proslo bez problema. Prodavac kaze da mogu na ovaj trimer staviti i Stihlovu automatsku glavu bez ikakvih problema (kod mene je sad poluautomatska).

Ima stvarno dosta izbora kada se krene gledati, ono covjek dodje u nedoumicu, svaki prodavac svoje hvali. Ima i Stihl i Husquarna kao najbolji, ali opet meni kao prosjecnom korisniku sa max 1000 kvadrata ne treba to. Inace, Einhell od 2004. ima predstavistvo Einhell d.o.o., bas sam presao kod njih (nalaze se u starom objektu FIS-a) (kotnao da tamo ima jefitnije kupiti), medjutim oni samo rade servis. Prije mene covjek kupuje klasicnu kosilicu i kaze mi ima neki stariji model Einhell trimere navodno ga 7 godina bez problema koristi. Inace, dvije tri kosilice Einhell znatno skuplje nego moj trimer prodate su u roku dva tri sata dok sam se ja premisljao bi li ovaj trimer uzeo.

Eto, vidjet cemo kakav ce biti, opet kada uzmem mobitel solidan ne mozes uzeti ispod 300,00KM, tj. nisu to neke pare da sad ocekujem nesto specijalno. Racnuam da radi najmanj 4 godine i to je to.

I spominjete gore zastitu, obavezno uzmite zastitu, ja sam isto u FISU prvi koji sam vidio sljem uzeo, onaj sa mrezicom preko ociju kosta 9,00KM. Bilo mi to bezveze stavljati, ali kad sam krenuo raditi vidim da hoce frcnuti ona trava, pa sam stavio, znaci obavezno zastita.

Hvala jos jednom na savjetima. Stvarno si od pomoci na ovoj temi! Veliki pozdrav! :thumbup:
zvucnikk
Posts: 147
Joined: 08/07/2012 21:16

#139 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by zvucnikk »

clio_dci120 wrote:E pa @zvucnikk red je da i javim sta sam uzeo...

Eh, ja uzeo onaj sto sam i naumio, sto si rekao da ti ne bi uzeo... hehe..uzeo sam Einhell GH-BC 43 AS, platio 299,00KM u FIS-u. Gledao sam jos u nekoliko radnji, ali skotnao sam se ipak da je za moje potrebe ovaj OK. Prema specifikacijama ima 1,75 KS, danas sam isprobao i meni je stvarno dovoljno. Malo me zabrinulo to sto sam cuo da im cesto puca glava sa silkom, ali evo meni je danas za prvi put proslo bez problema. Prodavac kaze da mogu na ovaj trimer staviti i Stihlovu automatsku glavu bez ikakvih problema (kod mene je sad poluautomatska).

Ima stvarno dosta izbora kada se krene gledati, ono covjek dodje u nedoumicu, svaki prodavac svoje hvali. Ima i Stihl i Husquarna kao najbolji, ali opet meni kao prosjecnom korisniku sa max 1000 kvadrata ne treba to. Inace, Einhell od 2004. ima predstavistvo Einhell d.o.o., bas sam presao kod njih (nalaze se u starom objektu FIS-a) (kotnao da tamo ima jefitnije kupiti), medjutim oni samo rade servis. Prije mene covjek kupuje klasicnu kosilicu i kaze mi ima neki stariji model Einhell trimere navodno ga 7 godina bez problema koristi. Inace, dvije tri kosilice Einhell znatno skuplje nego moj trimer prodate su u roku dva tri sata dok sam se ja premisljao bi li ovaj trimer uzeo.

Eto, vidjet cemo kakav ce biti, opet kada uzmem mobitel solidan ne mozes uzeti ispod 300,00KM, tj. nisu to neke pare da sad ocekujem nesto specijalno. Racnuam da radi najmanj 4 godine i to je to.

I spominjete gore zastitu, obavezno uzmite zastitu, ja sam isto u FISU prvi koji sam vidio sljem uzeo, onaj sa mrezicom preko ociju kosta 9,00KM. Bilo mi to bezveze stavljati, ali kad sam krenuo raditi vidim da hoce frcnuti ona trava, pa sam stavio, znaci obavezno zastita.

Hvala jos jednom na savjetima. Stvarno si od pomoci na ovoj temi! Veliki pozdrav! :thumbup:
Ma pazi,nisam ja reko da ne bi uzeo ono bas...:) meni po specifikaciji nije jasno jel ima kardan ili sajlu kao prenos snage.Ako je sajla,onda travu moze bez problema.Ali posto za moje potrebe nekad treba da radi cirkular i trokraki noz,onda je puno bolje i sigurnije i lakse sa kardanom.
Tebi ako je trava,i ako ces odrzavat godisnje 1-2x kosnja,onda i ne treba bolje.Pogtovo zato sto imas servis blizu,a to je i najbitnije.
Poslusaj me,uzmi kvalitetno Husqvrna ulje,i svjeze gorivo,i uvijek nakon upotrebe istresi svo gorivo,i upali masinu da radi dok se ne ugasi (to kratko traje jer nema goriva).
Na taj nacin ces produzit vijek masine.
clio_dci120
Posts: 3117
Joined: 17/07/2012 09:25

#140 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by clio_dci120 »

Aha, poslusat cu te za to ulje. Sad sam sipao drugo (inace koje Peugeot preporucuje za svoje skutere), ali cu potraziti to Stihlovo ili Husqvarnino, njega i na hrvatskim forumima hvale dosta.

Ja sam prezadovoljan, vidjet cemo dalje...jos samo da se upraksam sa radom.
samo pozitiva
Posts: 1018
Joined: 27/01/2016 10:58
Location: Tapatalk

#141 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by samo pozitiva »

zvucnikk wrote:
clio_dci120 wrote:E pa @zvucnikk red je da i javim sta sam uzeo...

Eh, ja uzeo onaj sto sam i naumio, sto si rekao da ti ne bi uzeo... hehe..uzeo sam Einhell GH-BC 43 AS, platio 299,00KM u FIS-u. Gledao sam jos u nekoliko radnji, ali skotnao sam se ipak da je za moje potrebe ovaj OK. Prema specifikacijama ima 1,75 KS, danas sam isprobao i meni je stvarno dovoljno. Malo me zabrinulo to sto sam cuo da im cesto puca glava sa silkom, ali evo meni je danas za prvi put proslo bez problema. Prodavac kaze da mogu na ovaj trimer staviti i Stihlovu automatsku glavu bez ikakvih problema (kod mene je sad poluautomatska).

Ima stvarno dosta izbora kada se krene gledati, ono covjek dodje u nedoumicu, svaki prodavac svoje hvali. Ima i Stihl i Husquarna kao najbolji, ali opet meni kao prosjecnom korisniku sa max 1000 kvadrata ne treba to. Inace, Einhell od 2004. ima predstavistvo Einhell d.o.o., bas sam presao kod njih (nalaze se u starom objektu FIS-a) (kotnao da tamo ima jefitnije kupiti), medjutim oni samo rade servis. Prije mene covjek kupuje klasicnu kosilicu i kaze mi ima neki stariji model Einhell trimere navodno ga 7 godina bez problema koristi. Inace, dvije tri kosilice Einhell znatno skuplje nego moj trimer prodate su u roku dva tri sata dok sam se ja premisljao bi li ovaj trimer uzeo.

Eto, vidjet cemo kakav ce biti, opet kada uzmem mobitel solidan ne mozes uzeti ispod 300,00KM, tj. nisu to neke pare da sad ocekujem nesto specijalno. Racnuam da radi najmanj 4 godine i to je to.

I spominjete gore zastitu, obavezno uzmite zastitu, ja sam isto u FISU prvi koji sam vidio sljem uzeo, onaj sa mrezicom preko ociju kosta 9,00KM. Bilo mi to bezveze stavljati, ali kad sam krenuo raditi vidim da hoce frcnuti ona trava, pa sam stavio, znaci obavezno zastita.

Hvala jos jednom na savjetima. Stvarno si od pomoci na ovoj temi! Veliki pozdrav! :thumbup:
Ma pazi,nisam ja reko da ne bi uzeo ono bas...:) meni po specifikaciji nije jasno jel ima kardan ili sajlu kao prenos snage.Ako je sajla,onda travu moze bez problema.Ali posto za moje potrebe nekad treba da radi cirkular i trokraki noz,onda je puno bolje i sigurnije i lakse sa kardanom.
Tebi ako je trava,i ako ces odrzavat godisnje 1-2x kosnja,onda i ne treba bolje.Pogtovo zato sto imas servis blizu,a to je i najbitnije.
Poslusaj me,uzmi kvalitetno Husqvrna ulje,i svjeze gorivo,i uvijek nakon upotrebe istresi svo gorivo,i upali masinu da radi dok se ne ugasi (to kratko traje jer nema goriva).
Na taj nacin ces produzit vijek masine.
@clio, kako slusa trimer? :)
@zvucnikk, de sliku tog Husqvarna ulja ako nije problem :)
zvucnikk
Posts: 147
Joined: 08/07/2012 21:16

#142 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by zvucnikk »

nemam slike,obicno husqvarna ulje za 2-taktne masine
ovo mislim https://www.google.ba/search?q=husqvarn ... Elv1k4M%3A
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#143 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by quarterback »

ja sam odustao od villagera, nepovjerljiv sam jer mi se cini da nema radnje u kojoj ga mogu kupiti, izgleda samo preko neta...
sta mislite o onom nekom fuxtech kojeg prodaje peni, nikad cuo za njih...

ili ga trazim einhell ? nisu im alati nesto, mada su cijenom vrlo povoljni, ako im je trimer kao sto su busilice i ubodne pile onda ne znam sta da mislim...

sta je sa ovim elektricnim trimerima, cijena im je smijesna, valja li to sta?

maltene mi se isplati svake godine kupiti jedan elektricni

Image
Naslovnica
Posts: 27902
Joined: 20/03/2013 15:38

#144 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by Naslovnica »

quarterback wrote:ja sam odustao od villagera, nepovjerljiv sam jer mi se cini da nema radnje u kojoj ga mogu kupiti, izgleda samo preko neta...
sta mislite o onom nekom fuxtech kojeg prodaje peni, nikad cuo za njih...

ili ga trazim einhell ? nisu im alati nesto, mada su cijenom vrlo povoljni, ako im je trimer kao sto su busilice i ubodne pile onda ne znam sta da mislim...

sta je sa ovim elektricnim trimerima, cijena im je smijesna, valja li to sta?

maltene mi se isplati svake godine kupiti jedan elektricni

Image
Dođe mi u sanduče reklamni letak:
http://www.agromehanika.ba/
Meščini da ima svega, a i cijene nisu loše?
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#145 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by quarterback »

Naslovnica wrote: http://www.agromehanika.ba/
Meščini da ima svega, a i cijene nisu loše?
pa stvarno imaju svega ali su u BL, odmah kontam servis ovo ono...
:-)
Naslovnica
Posts: 27902
Joined: 20/03/2013 15:38

#146 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by Naslovnica »

quarterback wrote:
Naslovnica wrote: http://www.agromehanika.ba/
Meščini da ima svega, a i cijene nisu loše?
pa stvarno imaju svega ali su u BL, odmah kontam servis ovo ono...
:-)
Koliko sam vidio, ima radnja u I. Capajeby, mora da ima i servis negdje blizu?
A fakat, nema šta neJma.
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#147 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by quarterback »

Naslovnica wrote: Koliko sam vidio, ima radnja u I. Capajeby, mora da ima i servis negdje blizu?
A fakat, nema šta neJma.
e hvala drug :thumbup:
super_woofer
Posts: 173
Joined: 06/11/2011 12:52

#148 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by super_woofer »

Pozdrav, u velikoj sam dilemi oko odabira trimera. Naime potreban mi je trimer za vikendicu nista profi..
dvoumim se izmedju dva trimera

stihl fs 55 (250eura) 1 godina garancije
Zapremnina (cm3) 27,2
Snaga (kW/KS) 0,75 / 1
Težina (kg) 5,0
Razina zvučnog tlaka (dB(A)) 95
Razina zvučne snage (dB(A)) 109
Vibracije lijevo/desno (m/s2) 4,5 / 4,0
Ukupna duljina bez reznog alata (cm) 147
Pogonska osovina Flksibilna

ili

villager bc 1900s (200eura) - 2 godine garancije
Motor: dvotaktni, vazdušno hladjeni
Snaga: 1,9 KS, 51,7 cm3
Sistem prenosa snage: kardansko vratilo
Radni zahvat niti: 41,5 cm
Radni zahvat noža: 25 cm
Kapacitet rezervoara za gorivo: 1,2 L
Masa: 7,7 Kg
Pribor:
Trokraki nož
Glava sa silkom
Opasač i tregeri

Eh sad, citao sam po forumima koliko sam mogao, nije los ni ovaj villager al ima svojih mana, dok stihl naravno svi hvale.. meni jedino muci sto je kod stihla godina garancije dok kod villagera dvije godine, i villager je dosta snazniji motor sa vise opreme, ali stihl je stihl i laksi je 3kg..


molio bih vasa misljenja koji odabrati?
hvalaaaa
zvucnikk
Posts: 147
Joined: 08/07/2012 21:16

#149 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by zvucnikk »

super_woofer wrote:Pozdrav, u velikoj sam dilemi oko odabira trimera. Naime potreban mi je trimer za vikendicu nista profi..
dvoumim se izmedju dva trimera

stihl fs 55 (250eura) 1 godina garancije
Zapremnina (cm3) 27,2
Snaga (kW/KS) 0,75 / 1
Težina (kg) 5,0
Razina zvučnog tlaka (dB(A)) 95
Razina zvučne snage (dB(A)) 109
Vibracije lijevo/desno (m/s2) 4,5 / 4,0
Ukupna duljina bez reznog alata (cm) 147
Pogonska osovina Flksibilna

ili

villager bc 1900s (200eura) - 2 godine garancije
Motor: dvotaktni, vazdušno hladjeni
Snaga: 1,9 KS, 51,7 cm3
Sistem prenosa snage: kardansko vratilo
Radni zahvat niti: 41,5 cm
Radni zahvat noža: 25 cm
Kapacitet rezervoara za gorivo: 1,2 L
Masa: 7,7 Kg
Pribor:
Trokraki nož
Glava sa silkom
Opasač i tregeri

Eh sad, citao sam po forumima koliko sam mogao, nije los ni ovaj villager al ima svojih mana, dok stihl naravno svi hvale.. meni jedino muci sto je kod stihla godina garancije dok kod villagera dvije godine, i villager je dosta snazniji motor sa vise opreme, ali stihl je stihl i laksi je 3kg..


molio bih vasa misljenja koji odabrati?
hvalaaaa
E ovako ja sam korisnik vilagera 1990s 2 godine,i prezadovoljan sam.Pitao bih te na vikendici je li samo trava,ili ima ostruge ko palac ili 2-3 debljine?Ako ti je samo trava slobodno uzmi stihl i rjesio si se za sva vremena.To sto ima godinu garancije ne znaci nista,on ako bude u prvih mjesec dobar,vecinu vremena ce i radit ok.Naravno potrosni materijal ces morati vremenom mijenjati.Ali ako imas ostrugu,i ako ces kao ja pustit po 2 mjeseca da trava raste,onda bih ti preporucio Vilagera,jer ima kardan pogon,za razliku od Stihla(taj model ) ima sajlu kao prenos pogona.
Ako ces redovno odrzavat mouda je bolji Stihl,jer ipak je to kvalitet.Mada kad bih ti ja rekao sta sam do sada uradio sa svojim Vilagerom,i to bas u zadnja 2-3 dana ne bi mi vjerovao
Pitaj slobodno ako te sta jos zanima,jer sam radio sa obje masine.Vilagera sam uzeo jer je tada bio jeftini za 200KM.sto mi je bilo sasvim dovoljno prilikom odluke.Sad su malo cijene korigovali i Stihl i Vilager,pa 100KM i nije neka razlika.
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#150 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by quarterback »

koliki su realno troskovi odrzavanja i koristenja trimera, jos se neckam oko toga, nasao sam neki koji bi me zanimao medjutim lomim se da li da nastavim kositi kosom ili da idem na trimer

znaci ako vam nije tesko samo par rijeci o potrosnji goriva, silka, sta vec jos treba za redovno koristenje

hvala
Post Reply