Koristi li još tko u ovo vrijeme IPTV-a CS?

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
brkox
Posts: 187
Joined: 16/08/2013 21:54

#1 Koristi li još tko u ovo vrijeme IPTV-a CS?

Post by brkox »

Nedavno me prijatelj upitao ima li još da tko koristi Card Sharing ili se većina prebacila na IPTV - skužio da mu antene leže neiskorištene pa htio preporuku za korektnog S ponuđača po razumnim cijenama.?
Cupko_
Posts: 795
Joined: 22/01/2015 16:56

#2 Re: Koristi li još tko u ovo vrijeme IPTV-a CS?

Post by Cupko_ »

brkox wrote:Nedavno me prijatelj upitao ima li još da tko koristi Card Sharing ili se većina prebacila na IPTV - skužio da mu antene leže neiskorištene pa htio preporuku za korektnog S ponuđača po razumnim cijenama.?
IPTV nije CS-u do koljena po kvalitetu slike :)
brkox
Posts: 187
Joined: 16/08/2013 21:54

#3 Re: Koristi li još tko u ovo vrijeme IPTV-a CS?

Post by brkox »

Slažem se, jedino tko bi htio CS mislim da ima nešto više ulaganja početnih, antena, neki DreamBox i sl..pa to namjestiti sve..
User avatar
antidroid
Posts: 124
Joined: 26/10/2010 12:08

#4 Re: Koristi li još tko u ovo vrijeme IPTV-a CS?

Post by antidroid »

Ja sam to imao, imam jos uvijek samo nemam placen CS.
U zadnje vrijeme furam IPTV ali nije to ni blizu.
Da li ima neko pouzdan i da radi cs kako valja?
Sehro
Posts: 1762
Joined: 25/09/2008 14:46

#5 Re: Koristi li još tko u ovo vrijeme IPTV-a CS?

Post by Sehro »

Ja sam imao DM800HD, i dugo koristio CS, nakon toga prodao sam Dreamboxa i na smart TV-u pomoću aplikacije aktivirao IPTV. Mislio poslije kupovati V+ Zero i odustao. Koristim trenutno IPTV, slika nije kao na satelitu ali veoma je blizu kod kvalitetnijih ponuđača IPTV usluge, čak nude kanale i u Full HD-u. Za IPTV ti ne treba ništa osim da dovedeš net do TV-a što je velika prednost. I na CS-u nemaš domaćih kanala Total TV i sl.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#6 Re: Koristi li još tko u ovo vrijeme IPTV-a CS?

Post by Tesla Edison »

antidroid wrote:Ja sam to imao, imam jos uvijek samo nemam placen CS.
U zadnje vrijeme furam IPTV ali nije to ni blizu.
Da li ima neko pouzdan i da radi cs kako valja?
IPTV je miljama ispred CS-a. Internet TV (OTT) nije. Ono o čemu vi pišete je internet TV ili OTT i tu kvalitet varira. Pravu IPTV ima svega nekoliko operatera u BiH i ona je odvojena od internet-a. Korisnti istu internet infrastrukturu od korisnika do centrale i tu se veza sa internetom prekida. Za razliku od satelitske, IPTV ima pregršt dodatnih servisa (EPG, VoD, PayTV platforma, TimeShift, Videoteka, internet preko tv prijemnika, potencijalno neograničen broj kanala) i zaista se ne može mjeriti sa "golom" satelitskom.

Ovo što prodaju preko PIK-a nije IPTV već Internet TV sa piratizovanim kanalima. Naziv IPTV je zbog toga što ta tehnologija koristi IP protokol a nema ili ne mora imati ama baš nikakave veze s internetom.
brkox
Posts: 187
Joined: 16/08/2013 21:54

#7 Re: Koristi li još tko u ovo vrijeme IPTV-a CS?

Post by brkox »

Je li dovoljno 5MBit za IPTV ekipe koju nude pik ekipa?
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#8 Re: Koristi li još tko u ovo vrijeme IPTV-a CS?

Post by Tesla Edison »

brkox wrote:Je li dovoljno 5MBit za IPTV ekipe koju nude pik ekipa?
Trebalo bi da jeste ali tu Ping igra vrlo bitnu ulogu. Za OTT ne bi smio biti iznad 20. Recimo 7Mbit/s sa pingom od 10-15 ms je dovoljno za HD tako da 5 bi bilo sasvim dovoljno i za Internet TV odnosno OTT u SD-u koji se nudi na PIK-u.
hipija
Posts: 1621
Joined: 30/12/2010 18:17

#9 Re: Koristi li još tko u ovo vrijeme IPTV-a CS?

Post by hipija »

Ja već duže vrijeme koristim cs i zadovoljan sam. Ponuda kanala i kvaliteta slike u odnosu na iptv neuporedivo na strani cs-a. Uglavnom koristim free c-linije i generatore a neke linije znaju trajati duže vrijeme a ubace se za minut-dva i sve tako ukrug.

Zašto plaćati nešto kada možeš dobiti besplatno a i ne da mi se razmišljati kada ističe pretplata i kada treba trčati u banku :-D
Ono što se na pik.ba nudi kao iptv je najblaže rečeno katastrofa.
Gotovo svi nude istu listu i kad kod jednog ponuđača ne radi neki kanal onda ne radi ni kod ostalih.
Govorim to iz ličnog iskustva jer sam isprobao dosta iptv lista u ove 2-3 godine zbog cine plus i max select filmskih kanala koji su dolazili u iptv ponudi.
Kanali uglavnom ne štekaju ali je kvaliteta slike vrlo očajna i ne može se porediti sa onom na satelitu.
Na pik.ba mogao bih izdvojiti jednog ponuđača koji ima stabilnu i solidnu iptv ponudu iako najjaču iptv ponudu ima jedan momak iz Makedonije. Nije na pik.ba već na jednom drugom satelitskom forumu i nudi doslovno sve što se emituje od ex-yu kanala plus ogroman broj stranih i videoteku sa preko 1000 filmova. Oni koji imaju mag risivere imaju i epg do 7 dana.
Cupko_
Posts: 795
Joined: 22/01/2015 16:56

#10 Re: Koristi li još tko u ovo vrijeme IPTV-a CS?

Post by Cupko_ »

TESLA_EDISON wrote:
antidroid wrote:Ja sam to imao, imam jos uvijek samo nemam placen CS.
U zadnje vrijeme furam IPTV ali nije to ni blizu.
Da li ima neko pouzdan i da radi cs kako valja?
IPTV je miljama ispred CS-a. Internet TV (OTT) nije. Ono o čemu vi pišete je internet TV ili OTT i tu kvalitet varira. Pravu IPTV ima svega nekoliko operatera u BiH i ona je odvojena od internet-a. Korisnti istu internet infrastrukturu od korisnika do centrale i tu se veza sa internetom prekida. Za razliku od satelitske, IPTV ima pregršt dodatnih servisa (EPG, VoD, PayTV platforma, TimeShift, Videoteka, internet preko tv prijemnika, potencijalno neograničen broj kanala) i zaista se ne može mjeriti sa "golom" satelitskom.

Ovo što prodaju preko PIK-a nije IPTV već Internet TV sa piratizovanim kanalima. Naziv IPTV je zbog toga što ta tehnologija koristi IP protokol a nema ili ne mora imati ama baš nikakave veze s internetom.
Meni ponuda niti jednog operatera nije ni blizu CS-a kojeg koristim u sobi, a u dnevnoj imam Moju TV. Zavisi kome sta vise odgovara, al meni licno ne treba timeshift jer na recieveru imam snimalicu i ako znam da ce bit nesto interesantno, snimim to i gotovo. Za 8 KM mjesecno imam 4 linije koje rade savrseno i kanale u FHD koje na Moja TV mogu samo sanjat, i izbor i kvaliteta. Rado bi iskljucio uslugu Moja TV al je drzim samo zbog interneta jer trenutno nemam neki puno bolji izbor, ali cim budem imao odjavit cu to.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#11 Re: Koristi li još tko u ovo vrijeme IPTV-a CS?

Post by Tesla Edison »

Cupko_ wrote:
TESLA_EDISON wrote:
antidroid wrote:Ja sam to imao, imam jos uvijek samo nemam placen CS.
U zadnje vrijeme furam IPTV ali nije to ni blizu.
Da li ima neko pouzdan i da radi cs kako valja?
IPTV je miljama ispred CS-a. Internet TV (OTT) nije. Ono o čemu vi pišete je internet TV ili OTT i tu kvalitet varira. Pravu IPTV ima svega nekoliko operatera u BiH i ona je odvojena od internet-a. Korisnti istu internet infrastrukturu od korisnika do centrale i tu se veza sa internetom prekida. Za razliku od satelitske, IPTV ima pregršt dodatnih servisa (EPG, VoD, PayTV platforma, TimeShift, Videoteka, internet preko tv prijemnika, potencijalno neograničen broj kanala) i zaista se ne može mjeriti sa "golom" satelitskom.

Ovo što prodaju preko PIK-a nije IPTV već Internet TV sa piratizovanim kanalima. Naziv IPTV je zbog toga što ta tehnologija koristi IP protokol a nema ili ne mora imati ama baš nikakave veze s internetom.
Meni ponuda niti jednog operatera nije ni blizu CS-a kojeg koristim u sobi, a u dnevnoj imam Moju TV. Zavisi kome sta vise odgovara, al meni licno ne treba timeshift jer na recieveru imam snimalicu i ako znam da ce bit nesto interesantno, snimim to i gotovo. Za 8 KM mjesecno imam 4 linije koje rade savrseno i kanale u FHD koje na Moja TV mogu samo sanjat, i izbor i kvaliteta. Rado bi iskljucio uslugu Moja TV al je drzim samo zbog interneta jer trenutno nemam neki puno bolji izbor, ali cim budem imao odjavit cu to.
MTV u HD-u i CS u HD-u ko jaje jajetu slično. Moja TV, Super TV, TvIT, MaxTV, B.NET,.. svi su oni IPTV i HD im je isti kao i satelitski. SD je već druga pričai može biti i bolji i lošiji od CS-a. Zavisi od više faktora.

Na PIK-u nema IPTV-a. Pravi IPTV može pružiti samo onaj koji ima svoju infrastrukturu i to preko jedne vrste "intraneta". Dakle bilo kakava kvalitetnija infrastruktura (VDSL, ADSL, Bežični Cambium network, FTTx, xPON,...). Sve ostalo što se prodaje pod IPTV je ustvari OTT ili internet TV budući da koristi internet za prikaz slike i tona. IPTV ne koristi internet.

Telemach nema IPTV već drugi tip tehnologine a to je DVB-C.

Dakle DVB-T, DVB-C (Telemach), DVB-S/S2 (Total TV, CS,..) i IPTV (Moja tv, Super TV, TvIT,..) su po kvaliteti jednaki. To mogu i lično garantovati čime god želite. Jedina razlika su dodatni servisi koje IPTV ima na pretek mada ni DVB-C i DVB-S/S2 ne zaostaju puno. DVB-T/T2 malo kaska ali to je razumljivo.
Cupko_
Posts: 795
Joined: 22/01/2015 16:56

#12 Re: Koristi li još tko u ovo vrijeme IPTV-a CS?

Post by Cupko_ »

TESLA_EDISON wrote:
Cupko_ wrote:
TESLA_EDISON wrote: IPTV je miljama ispred CS-a. Internet TV (OTT) nije. Ono o čemu vi pišete je internet TV ili OTT i tu kvalitet varira. Pravu IPTV ima svega nekoliko operatera u BiH i ona je odvojena od internet-a. Korisnti istu internet infrastrukturu od korisnika do centrale i tu se veza sa internetom prekida. Za razliku od satelitske, IPTV ima pregršt dodatnih servisa (EPG, VoD, PayTV platforma, TimeShift, Videoteka, internet preko tv prijemnika, potencijalno neograničen broj kanala) i zaista se ne može mjeriti sa "golom" satelitskom.

Ovo što prodaju preko PIK-a nije IPTV već Internet TV sa piratizovanim kanalima. Naziv IPTV je zbog toga što ta tehnologija koristi IP protokol a nema ili ne mora imati ama baš nikakave veze s internetom.
Meni ponuda niti jednog operatera nije ni blizu CS-a kojeg koristim u sobi, a u dnevnoj imam Moju TV. Zavisi kome sta vise odgovara, al meni licno ne treba timeshift jer na recieveru imam snimalicu i ako znam da ce bit nesto interesantno, snimim to i gotovo. Za 8 KM mjesecno imam 4 linije koje rade savrseno i kanale u FHD koje na Moja TV mogu samo sanjat, i izbor i kvaliteta. Rado bi iskljucio uslugu Moja TV al je drzim samo zbog interneta jer trenutno nemam neki puno bolji izbor, ali cim budem imao odjavit cu to.
MTV u HD-u i CS u HD-u ko jaje jajetu slično. Moja TV, Super TV, TvIT, MaxTV, B.NET,.. svi su oni IPTV i HD im je isti kao i satelitski. SD je već druga pričai može biti i bolji i lošiji od CS-a. Zavisi od više faktora.

Na PIK-u nema IPTV-a. Pravi IPTV može pružiti samo onaj koji ima svoju infrastrukturu i to preko jedne vrste "intraneta". Dakle bilo kakava kvalitetnija infrastruktura (VDSL, ADSL, Bežični Cambium network, FTTx, xPON,...). Sve ostalo što se prodaje pod IPTV je ustvari OTT ili internet TV budući da koristi internet za prikaz slike i tona. IPTV ne koristi internet.

Telemach nema IPTV već drugi tip tehnologine a to je DVB-C.

Dakle DVB-T, DVB-C (Telemach), DVB-S/S2 (Total TV, CS,..) i IPTV (Moja tv, Super TV, TvIT,..) su po kvaliteti jednaki. To mogu i lično garantovati čime god želite. Jedina razlika su dodatni servisi koje IPTV ima na pretek mada ni DVB-C i DVB-S/S2 ne zaostaju puno. DVB-T/T2 malo kaska ali to je razumljivo.
Ne pričam ja o ovim što prodaju na PIK-u, ja pričam konkretno o Moja TV usluzi gdje ja preko recievera dobijam 720p (na FHD TV-u) dok na CS-u imam 1080p isto na FHD TV-u. Kvalitet svakog programa mi je bolji preko CS-a, počevši od regionalnih pa dalje. Jedino ne mogu pričat o domaćim (BHT HD, Face i sl.) jer ih nemam na CS-u, ali isto tako mi je neuporediva ova usluga gdje imam 6 arena u HD-u, 4 SK-a također, Sky također svaki u HD-u (do skoro je bio jedan testni i u 4K) itd. Ponuda koju nude naši operateri je siromašna naspram ovog jer ja na Moja TV Net paketu plaćam 40 KM d bi gledao neke osnovne gluposti i da imam 1-2 HD kanala (nisam siguran ima li i toliko) dok ovamo za 8 KM imam sve što pomislim osim Total TV paketa koji se može 90% nadomjestiti sa Max TV paketom i još nekoliko njih koje imam na satelitu.
Ne kažem da ove tehnologije nisu jednake u teoriji, ali u praksi dok mi dođu kroz paricu od centrale i sa našom infrastrukturom - trenutno nisu jednake., bar u mom slučaju.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#13 Re: Koristi li još tko u ovo vrijeme IPTV-a CS?

Post by Tesla Edison »

Cupko_ wrote:
Ne pričam ja o ovim što prodaju na PIK-u, ja pričam konkretno o Moja TV usluzi gdje ja preko recievera dobijam 720p (na FHD TV-u) dok na CS-u imam 1080p isto na FHD TV-u. Kvalitet svakog programa mi je bolji preko CS-a, počevši od regionalnih pa dalje. Jedino ne mogu pričat o domaćim (BHT HD, Face i sl.) jer ih nemam na CS-u, ali isto tako mi je neuporediva ova usluga gdje imam 6 arena u HD-u, 4 SK-a također, Sky također svaki u HD-u (do skoro je bio jedan testni i u 4K) itd. Ponuda koju nude naši operateri je siromašna naspram ovog jer ja na Moja TV Net paketu plaćam 40 KM d bi gledao neke osnovne gluposti i da imam 1-2 HD kanala (nisam siguran ima li i toliko) dok ovamo za 8 KM imam sve što pomislim osim Total TV paketa koji se može 90% nadomjestiti sa Max TV paketom i još nekoliko njih koje imam na satelitu.
Ne kažem da ove tehnologije nisu jednake u teoriji, ali u praksi dok mi dođu kroz paricu od centrale i sa našom infrastrukturom - trenutno nisu jednake., bar u mom slučaju.
To je to u suštini. Opet ima tu dosta subjektivnog osjećaja. Recimo 720p i 1080p na 32" TV i udaljenosti od oko 2 metra nema razlike za ljudsko oko. IPTV STB-ovi velikom većinom imaju mogućnost prikaza 1080p rezolucije međutim operateri smanjuju na 720p zbog bandwidth-a. E sad kad bi svi bili na optici ili na bežičnoj Cambium Force 180 tehnologiji mogli bi operateri preći i na 1080p. Također dosta HD kanala je samo 720p ili 1080i. Recimo Face tv je na 720p, MTV Igman je na 720p, Hayat HD je na 1080i dok je od domaćih jedino Al Jazzera na 1080p i to samo na IPTV-u i DVB-C-u dok je na satelitu 720p (valjda zbog cijene zakupa transpondera). Od stranih, Discovery ShowCase HD, Nageo HD, SK HD su na satelitu 720p i 1080i dok oni operateri koji distribuciju vrše putem optike iz matičnih TV kuća, signal primaju u 1080p (pa onda spuštaju rezoluciju na 720p zbog gore navedenih razloga).
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#14 Re: Koristi li još tko u ovo vrijeme IPTV-a CS?

Post by mO k3 »

Cupko_ wrote:
TESLA_EDISON wrote:
antidroid wrote:Ja sam to imao, imam jos uvijek samo nemam placen CS.
U zadnje vrijeme furam IPTV ali nije to ni blizu.
Da li ima neko pouzdan i da radi cs kako valja?
IPTV je miljama ispred CS-a. Internet TV (OTT) nije. Ono o čemu vi pišete je internet TV ili OTT i tu kvalitet varira. Pravu IPTV ima svega nekoliko operatera u BiH i ona je odvojena od internet-a. Korisnti istu internet infrastrukturu od korisnika do centrale i tu se veza sa internetom prekida. Za razliku od satelitske, IPTV ima pregršt dodatnih servisa (EPG, VoD, PayTV platforma, TimeShift, Videoteka, internet preko tv prijemnika, potencijalno neograničen broj kanala) i zaista se ne može mjeriti sa "golom" satelitskom.

Ovo što prodaju preko PIK-a nije IPTV već Internet TV sa piratizovanim kanalima. Naziv IPTV je zbog toga što ta tehnologija koristi IP protokol a nema ili ne mora imati ama baš nikakave veze s internetom.
Meni ponuda niti jednog operatera nije ni blizu CS-a kojeg koristim u sobi, a u dnevnoj imam Moju TV. Zavisi kome sta vise odgovara, al meni licno ne treba timeshift jer na recieveru imam snimalicu i ako znam da ce bit nesto interesantno, snimim to i gotovo. Za 8 KM mjesecno imam 4 linije koje rade savrseno i kanale u FHD koje na Moja TV mogu samo sanjat, i izbor i kvaliteta. Rado bi iskljucio uslugu Moja TV al je drzim samo zbog interneta jer trenutno nemam neki puno bolji izbor, ali cim budem imao odjavit cu to.
hocu da mjenjam cs operatera , imam ga vec 3 ili 4 godine i u zadnje vrijeme mi stalno steka ide mi na kurac vise , koje imas kanale kod tog imali sky de?
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#15 Re: Koristi li još tko u ovo vrijeme IPTV-a CS?

Post by mO k3 »

antidroid wrote:Ja sam to imao, imam jos uvijek samo nemam placen CS.
U zadnje vrijeme furam IPTV ali nije to ni blizu.
Da li ima neko pouzdan i da radi cs kako valja?
imam i iptv i cs , cs je daleko bolji , ali trazim i ja nekoga pouzdanog i da ne steka
fordinjo
Posts: 146
Joined: 28/04/2013 09:22

#16 Re: Koristi li još tko u ovo vrijeme IPTV-a CS?

Post by fordinjo »

Da se i ja pridruzim trazenju novog CS-a ,sto rece gore moke tako i ovaj moj nakon godinu dana dobrog rada u zadnje vrijeme sve vise steka a pogotovo na Max paketu 16E ,tako ako imate nekog preporuciti , onda bi i ja promijenio .......
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#17 Re: Koristi li još tko u ovo vrijeme IPTV-a CS?

Post by mO k3 »

fordinjo wrote:Da se i ja pridruzim trazenju novog CS-a ,sto rece gore moke tako i ovaj moj nakon godinu dana dobrog rada u zadnje vrijeme sve vise steka a pogotovo na Max paketu 16E ,tako ako imate nekog preporuciti , onda bi i ja promijenio .......
odakle ti je operater?? tz kantona?
nino90
Posts: 1352
Joined: 26/04/2007 19:36

#18 Re: Koristi li još tko u ovo vrijeme IPTV-a CS?

Post by nino90 »

Ima li ko iptv da radi bez stekanja, i da imaju i filmove u ponudi ?
fordinjo
Posts: 146
Joined: 28/04/2013 09:22

#19 Re: Koristi li još tko u ovo vrijeme IPTV-a CS?

Post by fordinjo »

mO k3 wrote:
fordinjo wrote:Da se i ja pridruzim trazenju novog CS-a ,sto rece gore moke tako i ovaj moj nakon godinu dana dobrog rada u zadnje vrijeme sve vise steka a pogotovo na Max paketu 16E ,tako ako imate nekog preporuciti , onda bi i ja promijenio .......
odakle ti je operater?? tz kantona?
ma jok mislim da je odnekle iz tunisa ili alzira......
User avatar
febo_acm
Posts: 10234
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#20 Re: Koristi li još tko u ovo vrijeme IPTV-a CS?

Post by febo_acm »

sta je potrebno za cs? moze li samo reciver, internet i to je to?
User avatar
Doda37
Posts: 1697
Joined: 29/06/2007 23:11

#21 Re: Koristi li još tko u ovo vrijeme IPTV-a CS?

Post by Doda37 »

febo_acm wrote:sta je potrebno za cs? moze li samo reciver, internet i to je to?
i antena
Post Reply