Koristenje religijskih zapisa kao naucnih izvora

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
Elvedin_Dz
Posts: 109
Joined: 28/01/2010 20:29

#51 Re: Koristenje religijskih zapisa kao naucnih izvora

Post by Elvedin_Dz »

Otisli ste predaleko, nemam ti ja zivaca za ovo. Check out.

P.S. Poselamite sve kod kuce.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#52 Re: Koristenje religijskih zapisa kao naucnih izvora

Post by Dope_Man »

shbc wrote:
p.s. Sad napokon vidis kako 99,9% forumasa gleda na tvoja "cuda". Isto kao sto ti gledas na ovo moje.
U ovom je fazon. Nikada on to nece shvatiti, iako su mu mnogi do sada postavili pitanje koja je to metodologija izvlacenja brojeva u Kurani, naravno nikada nije odgovorio jer konzistentne metodologije nema.. biraju se negdje slova, negdje razmaci, negdje od X ajeta, do X ajeta, pa kombinira sa godinama po ovom ili onom kalendaru.. kako vec odgovara, tako se i uklapa.. ali ce isto zamjeriti tebi i odjednom tvrditi da je njegova metodologija precizna.

Sljepoca uzrokovana religijom nije lako stanje za izlijeciti. Ali svaka cast za dobru foru :thumbup:
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#53 Re: Koristenje religijskih zapisa kao naucnih izvora

Post by Smrcak15 »

Dope_Man wrote:
shbc wrote:
p.s. Sad napokon vidis kako 99,9% forumasa gleda na tvoja "cuda". Isto kao sto ti gledas na ovo moje.
U ovom je fazon. Nikada on to nece shvatiti, iako su mu mnogi do sada postavili pitanje koja je to metodologija izvlacenja brojeva u Kurani, naravno nikada nije odgovorio jer konzistentne metodologije nema.. biraju se negdje slova, negdje razmaci, negdje od X ajeta, do X ajeta, pa kombinira sa godinama po ovom ili onom kalendaru.. kako vec odgovara, tako se i uklapa.. ali ce isto zamjeriti tebi i odjednom tvrditi da je njegova metodologija precizna.

Sljepoca uzrokovana religijom nije lako stanje za izlijeciti. Ali svaka cast za dobru foru :thumbup:
sve sam jasno pojasnio, samo sto ti slabo kontas tu je problem junace, tu je problem, nekontas.

za svaku stvar koju postavim mogu objasniti nacin i metode kako se dobije to sto se dobije.

Sljepoca uzrokovana religijom nije lako stanje za izlijeciti. Ali svaka cast za dobru foru
meni ova sljepoca godi, uzivam u njoj...nego de ti pokusaj osporiti to sto pricam na jedan argumentativan nacin.
naravno nikada nije odgovorio jer konzistentne metodologije nema
ma nemoj, eto ja copkan ko tvoj pajdas gore slovo po slovo , znas kad dijete udje u neku radnju pa samo copka , hocu ovu bombonu hocu ovu bobu itd bez ikakve strukture plana ili metodologije.
User avatar
Towelie
Posts: 7487
Joined: 03/05/2013 19:29

#54 Re: Koristenje religijskih zapisa kao naucnih izvora

Post by Towelie »

Smrcak15 wrote:
shbc wrote:Dade mi lik odgovor koji dobija godinama na forumu. Sad odjednom je valjan argument a Smrle? :mrgreen:

p.s. Molim te da mi ukazes zasto je ovo cherry picking za razliku od tvog "matematickog programiranja"?
tacno si obojao slova , u pravo smislu rijeci Cherry picking, jer cukas kao kokos zrna bez ikakvog strkture, kao naprimjer, uzeti iz svake rijeci prvo slovo, ili zadnje, naprimjer to je struktura, a ne sad cu prvo, pa cu poslije zadnje, a onda cu zasladiti sa srednjim slovom :lol:

dok kod mojim matematickih programiranja ima neka struktura, nemozes da biras kako ti je volja, moraju biti definisane granice, preko kojih se nesmije prelazi jer ulazis onda u zonu Cherry picking.

naprimjer kod ponavljanja suprotnih rijeci, ono sto radis na jednoj strani moras da na drugoj, nemozes na jednoj brojati samo u jedinin a zapostaviti mnozinu , dok na drugoj brojis i mnozinu i jedininu, to je cisti Cherry picking, stimas kako ti pase
:lol: :lol: :lol:

Ko je pratio tvoju temu o "cudesima" imao je prilike da se vise puta uveri u suprotno.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#55 Re: Koristenje religijskih zapisa kao naucnih izvora

Post by Connaisseur Karlin »

Smrcak15 wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
Smrcak, sto znas o istoriji matematike i njeno koristenje prije abrahamskih relgija, kao i u relgijama :) odgovori bez citata i c/p sadraja !

Da li znas da su npr. Grci znali jos u 5 stoljecu da je Zemlja okrugla :-D
Smrcak, sto znas o istoriji matematike i njeno koristenje prije abrahamskih relgija, kao i u relgijama :) odgovori bez citata i c/p sadraja !
slabo
Da li znas da su npr. Grci znali jos u 5 stoljecu da je Zemlja okrugla
neznam mozda, daj da vidim dokaz gdje to pise??
imas Google, imas bibliotku, izvoli, potrudi se, ili mislis da ce drugi za tebe traziti informacije :-D

nauci zasto je matematika tako vazna u svetim zapisma svih relgija, cak i prije abrahamskih religija :-D
User avatar
shbc
Posts: 3348
Joined: 20/07/2012 12:13

#56 Re: Koristenje religijskih zapisa kao naucnih izvora

Post by shbc »

Smrcak15 wrote:
shbc wrote:
Znaci komentar si pisao ti - ne ja. Nisam imao uticaja na to kako ces ga napisati.

Slova su uzimana redom kako se pojavljuju. Nisu nasumice. Pogledaj i vidjeces da nigdje nije preskoceno. Prvo je uzeta Estonija pa Latvija jer su poredane abecedno. Mjerno su slova manja od rijeci pa su s toga izbrojana za procente, a rijeci za cijele brojeve.

p.s. Sad napokon vidis kako 99,9% forumasa gleda na tvoja "cuda". Isto kao sto ti gledas na ovo moje.
jeli sve uredu nesto sa tobom danas momce??

T drugo slovo
O drugo slovo
N prvo slovo
J drugo slovo
A drugo slovo
L trece slovo
A cesto slovo

ovo tebi nije nasumice, jarane nesto nije sa tobom uredu, nije onda ni cudo sto me nekontas nikako.

ni blizu da Ovako nesto radim u Kuranu, ma ni 1% blizu, ovo sto si ti uradio je Cherry picking jedan kroz jedan.
Kakvo bolan prvo, drugo, sesto slovo? Ko prica o poretku slova u rijecima? Slova su uzimana kako se pojavljuju u komentaru, redom. To je metodologija.

To sto se ti sad pravis lud vise nego inace nije do mene. Ali haj, razumijem te donekle. Nije lako priznati kakve si gluposti valjao godinama. Jos teze je sebi priznati da si predmet ismijavanja gdje god se pojavis, obzirom da svaki covjek, bio vjernik ili ne, sa prosjecnim IQ-om se moze samo smijati na ove tvoje gluposti. Sto se vidi i po komentarima muslimana na tvoje postove. To sto si ti sebi umislio da "ljudi nasim argumentima samo vide koliko si ti upravu i da ne mozemo osporiti tvoje dokaze", je vec neka druga prica. Za nju bi vjerovatno prosjecan psihijatar bio zainteresovan.
mariner
Posts: 363
Joined: 18/03/2011 19:39
Location: Los Rajvos

#58 Re: Koristenje religijskih zapisa kao naucnih izvora

Post by mariner »

Rijeke vina u rajskom vrtu naucno znaci da je vino tj. Al kohl dobar za uzivati.
User avatar
Irsar
Posts: 1604
Joined: 10/03/2017 16:49

#59 Re: Koristenje religijskih zapisa kao naucnih izvora

Post by Irsar »

Connaisseur Karlin wrote:Da li ti znas razikovati pojam i definiciju istine i pojam i znacenje religijske istine?
Istina, po definiciji, je samo "ono što jeste". Prema tome, ne postoji ova dihotomija koju ovdje želiš predstaviti.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#60 Re: Koristenje religijskih zapisa kao naucnih izvora

Post by Connaisseur Karlin »

Mene dugo odusevljava matematika, ne kao predmet u skolama, vec kao nacin opisivanja, obrazlozenja svijeta u kome zivimo, kako od strane naucnika, tako i od matematike pristune u religijskim zapisima. Da li ste se nekad upitali, zasto je matematika toliko zastupljena u Biblijama ili kru'an, kao i u svetim, bosanzkim zapisima prije objave abrahmskih relgija. :) M atamtka je iznad svega mentlana konstrukcija, a uz pomoc koj mjerimo svijet oko sebe. Is math a human invention or the discovery of the language of the universe?

http://www.pbs.org/wgbh/nova/physics/gr ... stery.html

Trebamo malo vise obratiti ozbiljnijupaznju , zasto je matematika , kao majka svih nauka, toliko pristuna u relgijama :)
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#61 Re: Koristenje religijskih zapisa kao naucnih izvora

Post by Connaisseur Karlin »

Irsar wrote:
Connaisseur Karlin wrote:Da li ti znas razikovati pojam i definiciju istine i pojam i znacenje religijske istine?
Istina, po definiciji, je samo "ono što jeste". Prema tome, ne postoji ova dihotomija koju ovdje želiš predstaviti.
ipak nisi skuzio :) tvoja istina, relgijska istina, matematicka istina nisu podjeljene istine , vec su sve istovremeno istine :)
User avatar
Irsar
Posts: 1604
Joined: 10/03/2017 16:49

#62 Re: Koristenje religijskih zapisa kao naucnih izvora

Post by Irsar »

Connaisseur Karlin wrote:
Irsar wrote:
Connaisseur Karlin wrote:Da li ti znas razikovati pojam i definiciju istine i pojam i znacenje religijske istine?
Istina, po definiciji, je samo "ono što jeste". Prema tome, ne postoji ova dihotomija koju ovdje želiš predstaviti.
ipak nisi skuzio :) tvoja istina, relgijska istina, matematicka istina nisu podjeljene istine , vec su sve istovremeno istine :)
Nisu podijeljene, ali ih svejedno dijeliš. Ustvari, ti je dijeliš, pa onda tvrdiš da nema podjele.
lijepa u dusi
Posts: 2876
Joined: 02/11/2014 13:07

#63 Re: Koristenje religijskih zapisa kao naucnih izvora

Post by lijepa u dusi »

Kur'an je dokaz sam po sebi onome ko zeli da vjeruje. Istinski vjernik ne treba nikakva numeroloska cuda niti Erdoganovo ime (oj hljebe, ahahahahhaha) programirane u Knjizi. Njemu je sama Knjiga dovoljna, kao duhovni vodic, zivotni saputnik, mudrost i milost poslana od Gospodara. Knjiga koja nas u principu uci osnovnim stvarima: kako biti dobar covjek da bi bio dobar musliman. I onda dodje jedan Smrle kojeg ismijavaju svi na forumu, ne samo nemuslimani vec i muslimani i tvrdi kako je Kur'an zbirka zadataka iz fizike, matematike, biologije, hemije...

Otvaracicu teme da ne komentarisem, ona i Patriot ko da na procenat zaradjuju pljujuci islam.
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#64 Re: Koristenje religijskih zapisa kao naucnih izvora

Post by animals »

lijepa u dusi wrote:Kur'an je dokaz sam po sebi onome ko zeli da vjeruje. Istinski vjernik ne treba nikakva numeroloska cuda niti Erdoganovo ime (oj hljebe, ahahahahhaha) programirane u Knjizi. Njemu je sama Knjiga dovoljna, kao duhovni vodic, zivotni saputnik, mudrost i milost poslana od Gospodara. Knjiga koja nas u principu uci osnovnim stvarima: kako biti dobar covjek da bi bio dobar musliman. I onda dodje jedan Smrle kojeg ismijavaju svi na forumu, ne samo nemuslimani vec i muslimani i tvrdi kako je Kur'an zbirka zadataka iz fizike, matematike, biologije, hemije...

Otvaracicu teme da ne komentarisem, ona i Patriot ko da na procenat zaradjuju pljujuci islam.
Samo jedno pitanje..
mislis li ti da postoji gospodar koji sjedi negdje i kontrolise svakog pojedinca na ovome svijetu..
imas li predstavu kako to uopce funkcionira..
lijepa u dusi
Posts: 2876
Joined: 02/11/2014 13:07

#65 Re: Koristenje religijskih zapisa kao naucnih izvora

Post by lijepa u dusi »

animals wrote:
lijepa u dusi wrote:Kur'an je dokaz sam po sebi onome ko zeli da vjeruje. Istinski vjernik ne treba nikakva numeroloska cuda niti Erdoganovo ime (oj hljebe, ahahahahhaha) programirane u Knjizi. Njemu je sama Knjiga dovoljna, kao duhovni vodic, zivotni saputnik, mudrost i milost poslana od Gospodara. Knjiga koja nas u principu uci osnovnim stvarima: kako biti dobar covjek da bi bio dobar musliman. I onda dodje jedan Smrle kojeg ismijavaju svi na forumu, ne samo nemuslimani vec i muslimani i tvrdi kako je Kur'an zbirka zadataka iz fizike, matematike, biologije, hemije...

Otvaracicu teme da ne komentarisem, ona i Patriot ko da na procenat zaradjuju pljujuci islam.
Samo jedno pitanje..
mislis li ti da postoji gospodar koji sjedi negdje i kontrolise svakog pojedinca na ovome svijetu..
imas li predstavu kako to uopce funkcionira..
Pitas u pogresno vrijeme. Nisam bas nacisto sa svojim vjerovanjima, zato i visim na ovim temama. Smrcak me opasno "tjera" medju cafire. Ne mogu i ne zelim vjerovati da je islam, Allah, Kur' an, ono sto mi on ovdje prosipa. Ne bi imalo smisla.
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#66 Re: Koristenje religijskih zapisa kao naucnih izvora

Post by animals »

lijepa u dusi wrote:
animals wrote:
lijepa u dusi wrote:Kur'an je dokaz sam po sebi onome ko zeli da vjeruje. Istinski vjernik ne treba nikakva numeroloska cuda niti Erdoganovo ime (oj hljebe, ahahahahhaha) programirane u Knjizi. Njemu je sama Knjiga dovoljna, kao duhovni vodic, zivotni saputnik, mudrost i milost poslana od Gospodara. Knjiga koja nas u principu uci osnovnim stvarima: kako biti dobar covjek da bi bio dobar musliman. I onda dodje jedan Smrle kojeg ismijavaju svi na forumu, ne samo nemuslimani vec i muslimani i tvrdi kako je Kur'an zbirka zadataka iz fizike, matematike, biologije, hemije...

Otvaracicu teme da ne komentarisem, ona i Patriot ko da na procenat zaradjuju pljujuci islam.
Samo jedno pitanje..
mislis li ti da postoji gospodar koji sjedi negdje i kontrolise svakog pojedinca na ovome svijetu..
imas li predstavu kako to uopce funkcionira..
Pitas u pogresno vrijeme. Nisam bas nacisto sa svojim vjerovanjima, zato i visim na ovim temama. Smrcak me opasno "tjera" medju cafire. Ne mogu i ne zelim vjerovati da je islam, Allah, Kur' an, ono sto mi on ovdje prosipa. Ne bi imalo smisla.
Ne mislim samo na Islam, vec uopce, na sve religije..
slicno propovijedaju..
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#67 Re: Koristenje religijskih zapisa kao naucnih izvora

Post by Connaisseur Karlin »

Irsar wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
Irsar wrote:
Istina, po definiciji, je samo "ono što jeste". Prema tome, ne postoji ova dihotomija koju ovdje želiš predstaviti.
ipak nisi skuzio :) tvoja istina, relgijska istina, matematicka istina nisu podjeljene istine , vec su sve istovremeno istine :)
Nisu podijeljene, ali ih svejedno dijeliš. Ustvari, ti je dijeliš, pa onda tvrdiš da nema podjele.
ajme, ne dijelim nista :-D da li ti razumijes o cemu pisem :lol:
lijepa u dusi
Posts: 2876
Joined: 02/11/2014 13:07

#68 Re: Koristenje religijskih zapisa kao naucnih izvora

Post by lijepa u dusi »

animals wrote: Ne mislim samo na Islam, vec uopce, na sve religije..
slicno propovijedaju..
Definitivno se Bog petlja u desavanja mnogo manje nego sto mislimo. Lakse je posljedice svojih (ne)djela pripisati Bogu, nego se suociti s tim. Bolji odgovor ti sada ne znam dati...
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#69 Re: Koristenje religijskih zapisa kao naucnih izvora

Post by animals »

lijepa u dusi wrote:
animals wrote: Ne mislim samo na Islam, vec uopce, na sve religije..
slicno propovijedaju..
Definitivno se Bog petlja u desavanja mnogo manje nego sto mislimo. Lakse je posljedice svojih (ne)djela pripisati Bogu, nego se suociti s tim. Bolji odgovor ti sada ne znam dati...
Ma ja ti pokusavam objasniti, da mi, ili vi, pokusavamao ili
si dajemo za pravo da glumimo Bogove..
ko mi znamo sta je Bog napisao, sta hoce i ko je Bog..
mislim, sama rijec Bog, ili gospodar..
znaci, mi ili vi sve znamo o njemo, i spremni smo da ubijemo, u njegovo ime..
mi sve znamo o njemu i dajemo si za pravo da smo pozvani da govorimo u njegovo ime..
ma dosta nas je, pustimo Boga na miru, bavimo se sobom i nasim glupostima..
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#70 Re: Koristenje religijskih zapisa kao naucnih izvora

Post by Connaisseur Karlin »

lijepa u dusi wrote:Kur'an je dokaz sam po sebi onome ko zeli da vjeruje. Istinski vjernik ne treba nikakva numeroloska cuda niti Erdoganovo ime (oj hljebe, ahahahahhaha) programirane u Knjizi. Njemu je sama Knjiga dovoljna, kao duhovni vodic, zivotni saputnik, mudrost i milost poslana od Gospodara. Knjiga koja nas u principu uci osnovnim stvarima: kako biti dobar covjek da bi bio dobar musliman. I onda dodje jedan Smrle kojeg ismijavaju svi na forumu, ne samo nemuslimani vec i muslimani i tvrdi kako je Kur'an zbirka zadataka iz fizike, matematike, biologije, hemije...

Otvaracicu teme da ne komentarisem, ona i Patriot ko da na procenat zaradjuju pljujuci islam.
nisi u pravu, nikad nisam pljuvala neciju religiju :-D

moja svrha teme je djelomicno rezultat Smrckovih psotova, no Smrcak nije jedini vjernik u svijetu , koji ima teznju da koristi REASONIG , jer je u ljudskoj prirodi da posjeduje dokaze, i da iste korsiti kao argument licnih stavova , bez obzira na "prirodu" dokaza :)

drugi razlog je moj zainitirigranost prisustva matematike u relgijama i svetim zapisima, jer je , ocigledno matemaika koristena kao dodatno sredstvo komunikacije :)

trece, mnoge druge civilizacije i danasnje kulutre svoje religijske zapise potpuno drugacije analiziraju od nas Zapadanjaka :)
lijepa u dusi
Posts: 2876
Joined: 02/11/2014 13:07

#71 Re: Koristenje religijskih zapisa kao naucnih izvora

Post by lijepa u dusi »

animals wrote:
lijepa u dusi wrote:
animals wrote: Ne mislim samo na Islam, vec uopce, na sve religije..
slicno propovijedaju..
Definitivno se Bog petlja u desavanja mnogo manje nego sto mislimo. Lakse je posljedice svojih (ne)djela pripisati Bogu, nego se suociti s tim. Bolji odgovor ti sada ne znam dati...
Ma ja ti pokusavam objasniti, da mi, ili vi, pokusavamao ili
si dajemo za pravo da glumimo Bogove..
ko mi znamo sta je Bog napisao, sta hoce i ko je Bog..
mislim, sama rijec Bog, ili gospodar..
znaci, mi ili vi sve znamo o njemo, i spremni smo da ubijemo, u njegovo ime..
mi sve znamo o njemu i dajemo si za pravo da smo pozvani da govorimo u njegovo ime..
ma dosta nas je, pustimo Boga na miru, bavimo se sobom i nasim glupostima..
Ne razumijem zasto ovaj tersluk na moj post, al hajd, moras negdje jel :D
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#72 Re: Koristenje religijskih zapisa kao naucnih izvora

Post by animals »

lijepa u dusi wrote:
Ne razumijem zasto ovaj tersluk na moj post, al hajd, moras negdje jel :D
Ma nije upucen uopce tebi..
vec onima koji se druze sa Bogom, i koji imaju exluzivno pravo na njegove
misli i izjave..
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#73 Re: Koristenje religijskih zapisa kao naucnih izvora

Post by Smrcak15 »

Connaisseur Karlin wrote:Mene dugo odusevljava matematika, ne kao predmet u skolama, vec kao nacin opisivanja, obrazlozenja svijeta u kome zivimo, kako od strane naucnika, tako i od matematike pristune u religijskim zapisima. Da li ste se nekad upitali, zasto je matematika toliko zastupljena u Biblijama ili kru'an, kao i u svetim, bosanzkim zapisima prije objave abrahmskih relgija. :) M atamtka je iznad svega mentlana konstrukcija, a uz pomoc koj mjerimo svijet oko sebe. Is math a human invention or the discovery of the language of the universe?

http://www.pbs.org/wgbh/nova/physics/gr ... stery.html

Trebamo malo vise obratiti ozbiljnijupaznju , zasto je matematika , kao majka svih nauka, toliko pristuna u relgijama :)
i mene to fascinira

Ja mislim zato sto je Bog brojcano programirao cijeli univerzum, pa je tako isto uradio sa svojom knjigom Kur'anom.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#74 Re: Koristenje religijskih zapisa kao naucnih izvora

Post by Smrcak15 »

lijepa u dusi wrote:Kur'an je dokaz sam po sebi onome ko zeli da vjeruje. Istinski vjernik ne treba nikakva numeroloska cuda niti Erdoganovo ime (oj hljebe, ahahahahhaha) programirane u Knjizi. Njemu je sama Knjiga dovoljna, kao duhovni vodic, zivotni saputnik, mudrost i milost poslana od Gospodara. Knjiga koja nas u principu uci osnovnim stvarima: kako biti dobar covjek da bi bio dobar musliman. I onda dodje jedan Smrle kojeg ismijavaju svi na forumu, ne samo nemuslimani vec i muslimani i tvrdi kako je Kur'an zbirka zadataka iz fizike, matematike, biologije, hemije...

Otvaracicu teme da ne komentarisem, ona i Patriot ko da na procenat zaradjuju pljujuci islam.
znas koliko me briga, ma ni da se pocesem :gooza:

znas sta mene pogodi najvise, kad me neko sa jakim argumentima i dokazima poklopi, onda se ja usutim i progutam gorku pilulu :lol: a ovako sto na suho ismijavaju bez argumenata, ma boli me briga, ma svi zajedno da se zagrle i vjernici i nevjernici :pasamoj: i da me zafrkavaju nimalo to mene nije birga, dok god su argumenti na mojoj strani.

ja i dalje tvrdim ono sto tvrdim, i imam dokaze za to, a onog dana kad me neko slozi sa dokazima i jakim argumentima , ja to vise necu uzimati u diskusijama.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#75 Re: Koristenje religijskih zapisa kao naucnih izvora

Post by Smrcak15 »

lijepa u dusi wrote: Pitas u pogresno vrijeme. Nisam bas nacisto sa svojim vjerovanjima, zato i visim na ovim temama. Smrcak me opasno "tjera" medju cafire. Ne mogu i ne zelim vjerovati da je islam, Allah, Kur' an, ono sto mi on ovdje prosipa. Ne bi imalo smisla.
de molim te definisi to sto sam tvrdio a sto tebi para usi, pa da vidim o cemu je rijec

kako je to Allah opisan a da ne zelis vjerovati u njega tako, da cujem o cemu je rijec.
Post Reply