Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Dendrlix
Posts: 1108
Joined: 09/05/2005 14:14
Location: Sarajevo

#151 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by Dendrlix »

Zali se i reci da je bilo bezalkoholno pivo, sto sluzbeno lice nije provjerilo. :) Trazi suocenje sa drotom, pitaj ga koju marku si piva pio, koju boju jakne si imao itd. Trazi da se pozove svjedok koji ce potvrditi tvoju pricu, a svjedok ce naravno dva puta obavijestiti sud da je opravdano sprijecen da svjedoci. :) Mozda dosadis sudiji pa te posalje u pm i prodjes sa upozorenjem. :D
User avatar
cappy_tempo
Posts: 2673
Joined: 24/08/2008 19:03
Location: SARAJEVO-X!

#152 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by cappy_tempo »

Dendrlix wrote:Zali se i reci da je bilo bezalkoholno pivo, sto sluzbeno lice nije provjerilo. :) Trazi suocenje sa drotom, pitaj ga koju marku si piva pio, koju boju jakne si imao itd. Trazi da se pozove svjedok koji ce potvrditi tvoju pricu, a svjedok ce naravno dva puta obavijestiti sud da je opravdano sprijecen da svjedoci. :) Mozda dosadis sudiji pa te posalje u pm i prodjes sa upozorenjem. :D
a sta ako je doticni zapamtio sve to i provjerio koja je piva? onda ga optuziti da je pio alkohol na radnom mjestu? :D
Dendrlix
Posts: 1108
Joined: 09/05/2005 14:14
Location: Sarajevo

#153 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by Dendrlix »

Tu ulijece svjedok kome treba godina da se pojavi na sudu, dok se ne steknu uslovi za zastaru. :D
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#154 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by Better Man »

Dendrlix wrote:Tu ulijece svjedok kome treba godina da se pojavi na sudu, dok se ne steknu uslovi za zastaru. :D
Ne pojavljivanje svjedoka ne moze dovesti do zastare, jer sud moze po potrebi narediti prisilno dovodjenje svjedoka i kaznjavanje istog.
User avatar
2407
Posts: 4437
Joined: 26/07/2007 21:32
Location: on a 50 milion year trip...

#155 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by 2407 »

I sve ovo sto ste napisali covjeku moze dovesti do toga da covjeku sudija dosudi pola godine uslovno kao sto je to uradjeno nekome s prethodnih stranica :-)

Jednom uteko muriji zbog toga i nikada vise nisam popio nista vani. Niti mi se bjezi niti mi se placa pivo 202KM :mrgreen:
A uze i sire famElije donosiocima ovih zakona se sjetim svaki put kad izadjem napolje :x
User avatar
cappy_tempo
Posts: 2673
Joined: 24/08/2008 19:03
Location: SARAJEVO-X!

#156 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by cappy_tempo »

mozda su se kafane i birtije zalile da im fali gostiju pa uveli zakon... :D :P .kad se sjetim samo noc,park,1000 dusa svi se zajebavaju do 11-12 kad udje policija i otjera zbog zakona nakih ali ne zbog alkohola,a sada nosim zatvorenu pivu u kesi i gledam hocu li dobiti kaznu :( :D
Dendrlix
Posts: 1108
Joined: 09/05/2005 14:14
Location: Sarajevo

#157 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by Dendrlix »

Better Man wrote:
Dendrlix wrote:Tu ulijece svjedok kome treba godina da se pojavi na sudu, dok se ne steknu uslovi za zastaru. :D
Ne pojavljivanje svjedoka ne moze dovesti do zastare, jer sud moze po potrebi narediti prisilno dovodjenje svjedoka i kaznjavanje istog.
Daleko bilo da sam bio ozbiljan za ovaj slucaj, ali ovo za nepojavljivanje svjedoka... Prijatelj mi imao prekrsaj na sudu i tri puta odgadjao rociste. Jednom on donio potvrdu da ima ispit na dan rocista, jednom svjedok donio potvrdu da ima ispit i drugi put svedok donio potvrdu iz firme da ide na neodlozni sluzbeni put. Nije nista platio niti je bio kriv jer je nastupila zastara.
melac
Posts: 1585
Joined: 25/08/2008 19:33

#158 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by melac »

Miki123 wrote:
samo_ti wrote:ajmo pitanjce :D moze li doci kazna za konzumiranje alkohola ako ti je odmah ne napisu ( ne daju nalog niti ista ) , nego ono samo legitimisu :) ? ajmo upuceniji , je li kome tako dosla :lol:

Može. Došla :D
Također, indeticus! :dance:
Došla u roku od pet dana, i to u drugi kanton.
Last edited by melac on 29/11/2010 09:33, edited 1 time in total.
User avatar
sofer
Posts: 23
Joined: 24/11/2010 21:48
Location: na putu

#159 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by sofer »

pa jeftinije je PITI ZA VOLANOM nego NA JAVNOM MJESTU... ozbiljno
User avatar
zvrcak
Posts: 326
Joined: 06/07/2009 00:50

#160 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by zvrcak »

hahaha ova ti recenica zlata vrijedi!!! Jeftinije voziti i pit, nego sjediti u parku i piti!!! To Ceric od nas pravi islamsku republiku, ono sto su htjeli kad su pokrivali golog ciku u parku kod ekonomije!!!
FreakyStyley
Posts: 5334
Joined: 25/03/2008 08:52
Location: Zenica

#161 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by FreakyStyley »

Raja, uzo mi drot na biciklu danas licnu ,imo pivu od 0.5 l, on me zapiso u blok, hocul dobit kaznu na adresu il sta ? kako to ide ?
donBeton
Posts: 615
Joined: 02/01/2007 23:52

#162 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by donBeton »

Image

Jebiga, raja, nije toliko teško.
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#163 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by quarterback »

ministry_ wrote:Dobio sam kaznu 200,00 KM zbopg konzumiranja jedne pive prije utakmice na grbavici.
Ne mogu da vjerujem...pošto nisam nikad fala Bogu imao prekršaja ne znam ni gdje da idem da se žalim, pošto je opština Novo Sarajevo vjerovatno bih trebao njihov sud i sudiju ganjati...

Imal' iko da je doživio sličnu glupost

Imal iko kakav savjet, kontam makar na rate da dogovorim.

Hvala unaprijed za svaki savjet
znaci nije ok ni sjediti u basti kafica i cugati ?
FreakyStyley
Posts: 5334
Joined: 25/03/2008 08:52
Location: Zenica

#164 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by FreakyStyley »

donBeton wrote:Image

Jebiga, raja, nije toliko teško.
Hvala ti na savjetu, puno si mi pomogo, zbog tebe cu veceras mirno da spavam.
donBeton
Posts: 615
Joined: 02/01/2007 23:52

#165 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by donBeton »

A pa jebiga, druže, šta da ti kažem, ti si, da izvineš, popušio i šta sad. Ako te ne pogleda kakva luda sreća i platit ćeš.

Zakonom je praktično zabranjeno imati otvoreno pakovanje alkohola kod sebe. Osim - ako je boca u neprovidnoj kesi. Neće niko čučati u grmu i gledati jesi li ti cugno iz nje. A i to jeste neko ostavljeno mjesto sporazumijevanja.
FreakyStyley
Posts: 5334
Joined: 25/03/2008 08:52
Location: Zenica

#166 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by FreakyStyley »

Jel zna neko kolko vremena pordje obicno od pisanja kazne (odnosno legitimisanja, u mom slucaju )do dolaska na vrata?
FreakyStyley
Posts: 5334
Joined: 25/03/2008 08:52
Location: Zenica

#167 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by FreakyStyley »

I zanima me jos da li dolazi postom ili je donese drot na vrata ? Volio bi da neko napise, ako je imao iskustva s tim ?
User avatar
U-zap
Posts: 563
Joined: 12/08/2012 12:10

#168 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by U-zap »

Ja mislim da je najpametnije da ako vidite da vam se priblizava drot a cugate, lagano ustati i trcati koliko vas noge nose :D ja sam 2x do sad bjezao kad su htjeli da mi fino napisu kaznu zbog prelaska preko pjesackog.
pemanapemani
Posts: 5358
Joined: 09/09/2008 15:12

#169 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by pemanapemani »

Da li je još na snazi zabrana „samostalnog“ kretanja maloljetnih osoba poslije 23 h? Ne sjećam se da sam čuo da su gospoda policajci nekog maloljetnika „isporučila“ roditeljima/starateljima.

Recimo, prije se cugalo čitav dan pored Akademije. Sjećam se samo jednog incidenta, a i to su izazvali neki nadrogirani likovi. Vjerovatno ih je bilo više, ali stvarno se ne sjećam da sam vidio ili čuo za neki veći belaj. Danas te progone radi je.ene limenke piva.
Veliki broj, kako se to voli reći, zapadnih država ima slično ograničenje. Poštujem, ali dajte onda prepišite i ostale zabrane i mogućnosti iz tih zemalja. Privatnik ti lomi leđa za 500 KM, a onda te dočeka idiotski nerazumljivi policajac sa kaznom od 200 KM, jer si odlučio jedan slobodan dan, koji si dobio za dvije sedmice rada, iskoristiti u šetnji i ispijanju nevjerovatnih količina alkohola utjelovljenih u dvije limenke piva. :-)

Dupli aršini i nevjerovatno licemjerje čovjeka doslovno izluđuju.
User avatar
Tercius
Posts: 1572
Joined: 21/01/2011 19:51

#170 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by Tercius »

pemanapemani wrote:Da li je još na snazi zabrana „samostalnog“ kretanja maloljetnih osoba poslije 23 h? Ne sjećam se da sam čuo da su gospoda policajci nekog maloljetnika „isporučila“ roditeljima/starateljima.

Recimo, prije se cugalo čitav dan pored Akademije. Sjećam se samo jednog incidenta, a i to su izazvali neki nadrogirani likovi. Vjerovatno ih je bilo više, ali stvarno se ne sjećam da sam vidio ili čuo za neki veći belaj. Danas te progone radi je.ene limenke piva.
Veliki broj, kako se to voli reći, zapadnih država ima slično ograničenje. Poštujem, ali dajte onda prepišite i ostale zabrane i mogućnosti iz tih zemalja. Privatnik ti lomi leđa za 500 KM, a onda te dočeka idiotski nerazumljivi policajac sa kaznom od 200 KM, jer si odlučio jedan slobodan dan, koji si dobio za dvije sedmice rada, iskoristiti u šetnji i ispijanju nevjerovatnih količina alkohola utjelovljenih u dvije limenke piva. :-)

Dupli aršini i nevjerovatno licemjerje čovjeka doslovno izluđuju.
Nemoj to shvatati licno, nisu problem jedan, dva, pet ljudi koji nakon dvije sedmice rada koriste svoje slobodno vrijeme ispijajuci abnormalne kolicine piva iz dvije limenke u parku i ponasaju se okej, vec su problem jedna,dvije,pet grupica momcica i curica sto nemaju ni gram osnovne kulture pa izvrnu tobogan u parku,pokidaju ljuljacke, iste one limenke naravno ostave iza sebe, i to sve propraceno galamom,vriskom,skikom itd itd itd.E sad ne znam jedino preko mjesne zajednice uvesti neke komisije koje ce davati odobrenja u vidu neke iskaznice provjerenim osobama za cuganje po javnim mjestima, i koje ce oni biti duzni nositi na istaknutom mjestu u slucaju kontrole ovih kako ti rece idiotski nerazumljivih ubiraca haraca.
pemanapemani
Posts: 5358
Joined: 09/09/2008 15:12

#171 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by pemanapemani »

Tercius wrote:
pemanapemani wrote:Da li je još na snazi zabrana „samostalnog“ kretanja maloljetnih osoba poslije 23 h? Ne sjećam se da sam čuo da su gospoda policajci nekog maloljetnika „isporučila“ roditeljima/starateljima.

Recimo, prije se cugalo čitav dan pored Akademije. Sjećam se samo jednog incidenta, a i to su izazvali neki nadrogirani likovi. Vjerovatno ih je bilo više, ali stvarno se ne sjećam da sam vidio ili čuo za neki veći belaj. Danas te progone radi je.ene limenke piva.
Veliki broj, kako se to voli reći, zapadnih država ima slično ograničenje. Poštujem, ali dajte onda prepišite i ostale zabrane i mogućnosti iz tih zemalja. Privatnik ti lomi leđa za 500 KM, a onda te dočeka idiotski nerazumljivi policajac sa kaznom od 200 KM, jer si odlučio jedan slobodan dan, koji si dobio za dvije sedmice rada, iskoristiti u šetnji i ispijanju nevjerovatnih količina alkohola utjelovljenih u dvije limenke piva. :-)

Dupli aršini i nevjerovatno licemjerje čovjeka doslovno izluđuju.
Nemoj to shvatati licno, nisu problem jedan, dva, pet ljudi koji nakon dvije sedmice rada koriste svoje slobodno vrijeme ispijajuci abnormalne kolicine piva iz dvije limenke u parku i ponasaju se okej, vec su problem jedna,dvije,pet grupica momcica i curica sto nemaju ni gram osnovne kulture pa izvrnu tobogan u parku,pokidaju ljuljacke, iste one limenke naravno ostave iza sebe, i to sve propraceno galamom,vriskom,skikom itd itd itd.E sad ne znam jedino preko mjesne zajednice uvesti neke komisije koje ce davati odobrenja u vidu neke iskaznice provjerenim osobama za cuganje po javnim mjestima, i koje ce oni biti duzni nositi na istaknutom mjestu u slucaju kontrole ovih kako ti rece idiotski nerazumljivih ubiraca haraca.
Slažem se u potpunosti sa ovim što si napisao.

Jednostavno rješenje, to je posao policije. Građanin prijavi kršenje javnog reda i mira, a policija je dužna reagovati.

Problem je što je njima mrsko intervenisati i zezati se sa nadobudnim omladincima, a ko zna i kakve su naravi navedeni, te da li imaju kakvo oružje uz sebe (ovo su riječi policajaca).
Zato im nije mrsko provoditi zakon kada procjene da neko nije sklon konfliktu, a u ruci drži alkohol.
Naravno, kome se ne sviđa neka se seli (opet riječi policajaca).
User avatar
Tercius
Posts: 1572
Joined: 21/01/2011 19:51

#172 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by Tercius »

Ako su to zaista njegove rijeci, njemu i takvima ko on onda nije mjesto u policiji i da radi to sto radi, naravno da nece on sam biti duzan da ulazi u park medju 30 pijanih ili pripitih osoba, kao sto mu i njegov pravilnik o radu nalaze da sam ne intervenise ako nije siguran da moze sam obaviti neku radnju.A obicno takvi policajci koji tako komentarisu i pametuju, su to mahalanje u smislu nesmijemo,vako,nako, i kojekakve gluposti ponjeli sa sijela na koja su navikli u sredinama u kojima su odrasli, i u sustini da bi stvar bila interesantnija oni te situacije nerjesavaju, jer onaj sef sto salje na intervencije to sasvim dobro zna o cemu ti ja sad pricam pa salje policajce koji to smiju, a oni koji to smiju obicno nemahalaju.Veoma jednostavno.Jer na jednog policajca koji obavlja svoju duznost i nije ga strah postupati po zakonu dodje 5 gore opisanih lelemudana koji mu se pos...u za vrat i na sve ono sto radi.
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#173 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by poznanik »

pemanapemani wrote:Da li je još na snazi zabrana „samostalnog“ kretanja maloljetnih osoba poslije 23 h? Ne sjećam se da sam čuo da su gospoda policajci nekog maloljetnika „isporučila“ roditeljima/starateljima...
Da, zabrana kretanja maloljetnim osobama bez pratnje roditelja ili staratelja, u periodu od 23 do 05 sati, još uvijek je na snazi u Kantonu Sarajevo.
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#174 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by quarterback »

samo sto je niko ne provodi kao ni ostale zakone
User avatar
Sunrise00
Posts: 4484
Joined: 20/06/2008 22:48
Location: Tamo gdje i kisa kad pada, nije prosto kisa :)

#175 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by Sunrise00 »

mene zapisase prije 10-ak dana al nije nista stiglo jos... u administraciji tamo u mupu kad sam provjeravala prekrsajne nema nista :D

je li moguce da oni to unesu u sistem za mjesec pa tad naplate kaznu? il su mi halalili :skoljka: :D

ovim ostalim sto su bili sa mnom je stigla (dobro, nekima :D )
Post Reply