Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
hopi
Posts: 5691
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#126 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by hopi »

koja je od ovih općina onda sigurna za piti
i šta bi bilo kada bi pivu/neko drugo piće presuli u flašu od npr. kole bili policija smjela to kontrolisati tj. pregledavati sadržaj
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#127 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by bez_ideje »

Vidis,to je dobro......prespes pivu i opleti .........
Mene ne bi provjeravali trep trep.......mene nikad ne provjeravaju.....trep trep ,izgledam ko fino dijete :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Obuca9
Posts: 9627
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#128 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by Obuca9 »

hopi wrote:koja je od ovih općina onda sigurna za piti
i šta bi bilo kada bi pivu/neko drugo piće presuli u flašu od npr. kole bili policija smjela to kontrolisati tj. pregledavati sadržaj

Prespreš pivu u flašu od kole i uvjeravaš ih da je to bezalkoholna i još mu kažeš "Evo probaj da je bezalkoholna", brzo izvadiš mobitel, uslikaš ga dok proba i ucjenjuješ ga da ćeš odnijeti njegovom komandiru sliku kako pije pivu za vrijeme zadatka u policijskoj uniformi :D
Klodovik
Posts: 2727
Joined: 12/03/2007 00:39

#129 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by Klodovik »

Pih, a nekad te stari mogao poslati u granap po pive i cigare kad ti je bilo šest, sedam godina. Na šta će ovo izać'...
User avatar
Priorat
Posts: 1451
Joined: 07/04/2009 09:43
Location: Naučio sam krajnje oprezno upotrebljavati riječ nemoguće...

#130 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by Priorat »

Klodovik wrote:Pih, a nekad te stari mogao poslati u granap po pive i cigare kad ti je bilo šest, sedam godina. Na šta će ovo izać'...

Da Bog na Haja`r okrene... :D
User avatar
Rauber
Posts: 1104
Joined: 07/05/2009 16:47

#131 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by Rauber »

Za vrijeme SFF-a ocito ovaj zakon nije vazio. Ispred Mesha hiljade ljudi svaku noc cugalo, kako po ulici tako i u onom parkicu, policija normala prolazi i nikome nista.
User avatar
cappy_tempo
Posts: 2673
Joined: 24/08/2008 19:03
Location: SARAJEVO-X!

#132 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by cappy_tempo »

Rauber wrote:Za vrijeme SFF-a ocito ovaj zakon nije vazio. Ispred Mesha hiljade ljudi svaku noc cugalo, kako po ulici tako i u onom parkicu, policija normala prolazi i nikome nista.
mozda su dobili besplatne karte ili autogram od morgana pa se pravili ludi :mrgreen:
User avatar
2407
Posts: 4437
Joined: 26/07/2007 21:32
Location: on a 50 milion year trip...

#133 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by 2407 »

Rauber wrote:Za vrijeme SFF-a ocito ovaj zakon nije vazio. Ispred Mesha hiljade ljudi svaku noc cugalo, kako po ulici tako i u onom parkicu, policija normala prolazi i nikome nista.
Davno sam ja rekao da taj smjesni zakon ne vazi za vrijeme SFF-a.
melac
Posts: 1575
Joined: 25/08/2008 19:33

#134 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by melac »

Platil kaznu?
User avatar
astrid
Posts: 5243
Joined: 06/04/2010 21:48
Location: tu negdje

#135 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by astrid »

Ih..pa to nije nikakav problem...Ovi koji vole šetajući da cugaju hladnu pivu samo neka je pretoče u tetrapak od voćnog soka :D
Nije valjda naopako da će kontrolisati šetače sa sokićima :-)
User avatar
red387
Posts: 294
Joined: 21/08/2009 16:09
Location: Sarajevo

#136 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by red387 »

Ja jučer vidjeh dvoje stranaca sa Sarajevskim u limenkama kod Slatkog ćošeta. Niko ih nije ni pogledao kako treba.
User avatar
ecstase
Posts: 422
Joined: 17/05/2009 20:27
Location: Na tribini

#137 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by ecstase »

astrid wrote:Ih..pa to nije nikakav problem...Ovi koji vole šetajući da cugaju hladnu pivu samo neka je pretoče u tetrapak od voćnog soka :D
Nije valjda naopako da će kontrolisati šetače sa sokićima :-)

Mojne ofirati i onako se "visa sila"gomelja po forumu
prezimenko
Posts: 301
Joined: 26/12/2009 17:30

#138 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by prezimenko »

Hajmo se okupiti u parku i ponijeti bezalkoholno pivo ili jos bolje nasuti vode u flashe od pive i zvati policiju.

Pa da i oni malo dodju sebi. Ova zemlja je stvarno otisla u PM toliko problema a oni se glupostima bave. Ne kontam sta je problem u jednoj pivi od nje se niko nije napio. Ako nista neka kao u americi donesu zakon da se alkohol pije iz papirne kese i gotovo.

ili ako te uhvate sa velikom kolicinom alkohola. Znaci ako imam kesu šljiva koje su pocele propadati mogu mi naplatiti 200 KM ?. Ako jedem griote na ulici ili rum kolac pocinio sam prekrsaj ?

Koja je to kolicina alkohola radi koje se kaznjava ?
prezimenko
Posts: 301
Joined: 26/12/2009 17:30

#139 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by prezimenko »

ismb wrote:Evo ih sa primjerima iz svijeta. Uvijek mi moramo uzeti ono najgore od zapada. Lokanje po parkovima, na ulici itd nije pristojno nigdje a to sto se polusvijet ponasa kako ponasa je druga stvar. Na zapadu već 10-godišnjaci teturaju po ulicama što postaje sve veći problem a pivo im spada u prehrambene proizvode

Svaka čast, to je ono negativno što sa Zapada dolazi... I jeste taj Zapad naopak, in nije samo on, eno, vidi, još uvijek je na snazi Zakon iz 1950 o feredžama i zarovima... (doduše, visokopoštovani Profesor Trnka (i to bez zadrške visoki intelektualac i profesor na Pravu - cijenim ga kao jednog od najjačih pravnika koji su profesori, i kapu mu skidam :P ). Taj Zapad je "pokvaren"i našu djecu "truje" (koja su inače baš onakva kakva bi trebala biti...). Otac sam dvoje djece, i ove eskapade našeg represivnog aparata (koji uključuje i MUP-ove raznoraznih nivoa) su samo pokušaj "popune" "naših" budžeta"!. Hajde nek se drznu zapisati kamione koji dovoze građu na objekte koji ne da nemaju papire, nego još nisu ucrtani u urbanistički plan! Prema tome, "provođenje sile" (uz ovaj citat koji nije bio dovoljan da kaže "da, upravu ste", nego "hajd proguglaj prvo gdje sve u svijetu postoji ovakav zakon, pa onda pricaj o dzamahiriji" (i to čak uz smijeh primjeren... hah, ne znam kome, ali definitivno ne sa-x forumu. Gospođo-ice Moderatorice, "proguglajte" (uh, znate izraz) šta znači koja odredba zakona i kada se primjenjuje).

Uz lično-dati BAN zbog komentara na rad moderatora, sve najljepše, i čitamo se i dalje!
pricas gluposti djeca od 10 godina ne mogu pivo kupiti dok kod nas bez problema mogu samo kazes babo poslao gleda tekmu (a najcesce ni to nije potrebno)
prezimenko
Posts: 301
Joined: 26/12/2009 17:30

#140 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by prezimenko »

kod65 wrote:
nokia6170 wrote:
ministry_ wrote:Dobio sam kaznu 200,00 KM zbopg konzumiranja jedne pive prije utakmice na grbavici.
Ne mogu da vjerujem...pošto nisam nikad fala Bogu imao prekršaja ne znam ni gdje da idem da se žalim, pošto je opština Novo Sarajevo vjerovatno bih trebao njihov sud i sudiju ganjati...

Imal' iko da je doživio sličnu glupost

Imal iko kakav savjet, kontam makar na rate da dogovorim.

Hvala unaprijed za svaki savjet
idi na sud i reci da je tacno da si pio pivu, ali bezalkoholnu sarajevsku 0%....a ako te pita pa sto nisi pio sok ili nesto drugo, to reci da si prije pio i da si prestao piti alkohol, ali da volis onaj ukus pive :)

budi kreativan malo :)
To sam bas i ja htio predloziti. Nema u zapisniku koju si pivu pio?
Reci razbijas kamenac u mjehuru :) Moj stari stalno pije bezalkoholno radi toga
User avatar
erni3
Posts: 1007
Joined: 19/01/2010 10:27

#141 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by erni3 »

Hoces platit kaznu ako pijes picu u basti nekog kafica i to je javno mjesto, zar ne?
melac
Posts: 1575
Joined: 25/08/2008 19:33

#142 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by melac »

erni3 wrote:Hoces platit kaznu ako pijes picu u basti nekog kafica i to je javno mjesto, zar ne?
Morao bi, jer stoji na otvorenom javnom prostoru.
User avatar
Svemirco
Posts: 532
Joined: 06/10/2008 16:06
Location: U LOL bunkeru.

#143 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by Svemirco »

Kako smo mi samo bukvalni kad to nama odgovara ili nedaj Bože ne odgovara.

Zabrana ima 200% opravdanosti kada se provodi u neposrednoj blizini mjesta gdje se okuplja veliki broj ljudi, osobito na skupovima navijačkog karaktera gdje su ljudi skloni podleći psihologiji mase i praviti kojekakva sranja i bez alkohola u krvi. Kad navijači iz svog sistema izbace onu najgore primitivne, životinjske instinkte koji ih "opravdavaju" za nasilje, uništavanje imovine, nanošenje povreda i slične ispade onda ćemo moći i bez ovakvih zakonskih regulativa.

Kada se neiživljena budala napije pa ode navijati na utakmici, šta očekujete?

Dakle, radi se o preventivnoj mjeri i kao takvu je svako sa dvije sive ćelije u glavi može samo odobriti.

Sad za one koji kažu pa šta, mogu se ja kući naliti pa otići na utakmicu: da, možete jer šta radite u svom stanu je vaš problem i to policija ne može regulisati ali ako vas policajac uhvati kako pijete pred utakmicu onda nemojte plakati već naučite lekciju, platite kaznu i pamet u glavu idući put.

Kome je potrebna pivetina ili boba da bi se dobro proveo nije ni zaslužio dobar provod.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55631
Joined: 15/12/2008 16:53

#144 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by ultima_palabra »

Svemirco wrote:Kako smo mi samo bukvalni kad to nama odgovara ili nedaj Bože ne odgovara.

Zabrana ima 200% opravdanosti kada se provodi u neposrednoj blizini mjesta gdje se okuplja veliki broj ljudi, osobito na skupovima navijačkog karaktera gdje su ljudi skloni podleći psihologiji mase i praviti kojekakva sranja i bez alkohola u krvi. Kad navijači iz svog sistema izbace onu najgore primitivne, životinjske instinkte koji ih "opravdavaju" za nasilje, uništavanje imovine, nanošenje povreda i slične ispade onda ćemo moći i bez ovakvih zakonskih regulativa.

Kada se neiživljena budala napije pa ode navijati na utakmici, šta očekujete?

Dakle, radi se o preventivnoj mjeri i kao takvu je svako sa dvije sive ćelije u glavi može samo odobriti.

Sad za one koji kažu pa šta, mogu se ja kući naliti pa otići na utakmicu: da, možete jer šta radite u svom stanu je vaš problem i to policija ne može regulisati ali ako vas policajac uhvati kako pijete pred utakmicu onda nemojte plakati već naučite lekciju, platite kaznu i pamet u glavu idući put.

Kome je potrebna pivetina ili boba da bi se dobro proveo nije ni zaslužio dobar provod.
Isto kao što i saobraćajni zakoni imaju 200% opravdanosti u teoriji, ali se u praksi koriste da se napuni državni budžet i oguli neki goljo koji je vozio 70 na sat, a ubice iz zajebanih Audija se zajebavaju kako hoće dok sami sebi ne presude.
User avatar
Svemirco
Posts: 532
Joined: 06/10/2008 16:06
Location: U LOL bunkeru.

#145 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by Svemirco »

Znači, u konačnici je bitan skriveni motiv a ne princip i zbog toga treba ignorisati zakon/e?

Super, vjerujem da se za 90% pozitivnih zakonskih regulativa može "argumentovati" ista racionalizacija. Čemu onda zakoni uopšte? Mislite da je opšta anarhija bolje rješenje?

Tebe ne brine što je brzina ograničena na 50 Km/h već te brine gdje ide novac od onog budale koji vozi 200 Km/h i time ugrožava sebe i sve oko sebe??

Nemam komentara, sa takvim raciom stvarno možeš imati zadnju riječ na ovoj diskusiji... /facepalm
ultima_palabra wrote: Isto kao što i saobraćajni zakoni imaju 200% opravdanosti u teoriji, ali se u praksi koriste da se napuni državni budžet i oguli neki goljo koji je vozio 70 na sat, a ubice iz zajebanih Audija se zajebavaju kako hoće dok sami sebi ne presude.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55631
Joined: 15/12/2008 16:53

#146 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by ultima_palabra »

Svemirco wrote:Znači, u konačnici je bitan skriveni motiv a ne princip i zbog toga treba ignorisati zakon/e?

Super, vjerujem da se za 90% pozitivnih zakonskih regulativa može "argumentovati" ista racionalizacija. Čemu onda zakoni uopšte? Mislite da je opšta anarhija bolje rješenje?

Tebe ne brine što je brzina ograničena na 50 Km/h već te brine gdje ide novac od onog budale koji vozi 200 Km/h i time ugrožava sebe i sve oko sebe??

Nemam komentara, sa takvim raciom stvarno možeš imati zadnju riječ na ovoj diskusiji... /facepalm
ultima_palabra wrote: Isto kao što i saobraćajni zakoni imaju 200% opravdanosti u teoriji, ali se u praksi koriste da se napuni državni budžet i oguli neki goljo koji je vozio 70 na sat, a ubice iz zajebanih Audija se zajebavaju kako hoće dok sami sebi ne presude.
Ne, nego primjenjivati zakon poštovajući njegov duh i svrhu zbog čega je donesen... primjena ovog zakona će se ograničiti na kažnjavanje 16-godišnjaka koji popiju pivu u parku... živi bili pa vidjeli.
Isto kao što se murija po izvještajima hvali kako su oduzeli piz trave nekom rekreativcu, dok se dileri šeću okolo.

Prijateljski savjet, mani se tih dječjih folova tipa facepalm, samo ispadaš neozbiljan ;-)
User avatar
samo_ti
Posts: 1440
Joined: 02/12/2008 00:53
Location: Jalija Columbia

#147 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by samo_ti »

ajmo pitanjce :D moze li doci kazna za konzumiranje alkohola ako ti je odmah ne napisu ( ne daju nalog niti ista ) , nego ono samo legitimisu :) ? ajmo upuceniji , je li kome tako dosla :lol:
User avatar
Miki123
Posts: 1788
Joined: 23/09/2007 12:44

#148 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by Miki123 »

samo_ti wrote:ajmo pitanjce :D moze li doci kazna za konzumiranje alkohola ako ti je odmah ne napisu ( ne daju nalog niti ista ) , nego ono samo legitimisu :) ? ajmo upuceniji , je li kome tako dosla :lol:

Može. Došla :D
exc0d14c
Posts: 187
Joined: 01/11/2010 13:56

#149 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by exc0d14c »

samo_ti wrote:ajmo pitanjce :D moze li doci kazna za konzumiranje alkohola ako ti je odmah ne napisu ( ne daju nalog niti ista ) , nego ono samo legitimisu :) ? ajmo upuceniji , je li kome tako dosla :lol:
Doći će ti kazna.
User avatar
samo_ti
Posts: 1440
Joined: 02/12/2008 00:53
Location: Jalija Columbia

#150 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by samo_ti »

exc0d14c wrote:
samo_ti wrote:ajmo pitanjce :D moze li doci kazna za konzumiranje alkohola ako ti je odmah ne napisu ( ne daju nalog niti ista ) , nego ono samo legitimisu :) ? ajmo upuceniji , je li kome tako dosla :lol:
Doći će ti kazna.
eh bas cool :D ... u roku od koliko dana otprilike , nocas napisana ? :-D
Post Reply