Konvertiti=ljudi koji mjenjaju vjeru!

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#1001 Re: Konvertiti=ljudi koji mjenjaju vjeru!

Post by patriot_1 »

HardcoreMX wrote:
Patric na jedan simple i locker način govori o svom putu u Islam. On je važio kao jedan od velikih talenata unutar njemačkog 'superstar' šou, kojeg je, iako je bio od favorita, naprasno napustio. Prethodno je već osvojio bravo nagradu i imao jedan ugovor sa medijskom kućom. U ovoj emisiji objašnjava da se interesovao za razne spiritualnosti, odnosno religije kao budizam, hinduizam, takodjer i Islam za kojeg se odlučio prilikom posjete jednoj džamiji gdje je u molitvi osjetio u sebi da je to ono što je tražio te se naježio i potekle mu suze. Tada je konvertirao i to na njemačkom jer je tek učio osnovne stvari o Islamu. Patric neopterečen popularnošću odgovara na pitanja voditelja i gledalaca o seksu prije braka gdje kaže da nema ženu niti djevojku, o prednosti da mu žena bude muslimanka, ali i nemoranju, ali bi im bilo lakše spremanje jela pošto ne jede svinjetinu, da nije ni prije bio fan alkohola, o ramadanu u čijem se danu upravo nalaze u toku snimanja emisije, o Islamu u kojem mu je srce i tu se osjeća kao rodjen, da se čovjek mora pravdati jedino pred Bogom, o porivima i izazovima za njega kao čovjeka, o ljudskim predrasudama i da se svatko treba za vlastiti nos da uhvati...
Što bi se dogodilo poznatom pjevaču Muslimanu,Saudijcu ili Irancu itd da pređe na Kršćanstvo?Dali bi i dalje bio popularan i nesmetano pjevao?
Ili bi "otpjevao svoje".
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#1002 Re: Konvertiti=ljudi koji mjenjaju vjeru!

Post by muha_sa »

Ivan Trifunović, nekada beogradski gimnazijalac pravoslavne vere, danas je muftija srbijanski. U Pressingu je govorio o svom neobičnom ljudskom, obrazovnom i religijskom putu, o prelasku u islam, islamskoj zajednici u Srbiji, o bošnjačko-srpskim odnosima i odnosima Srbije i BiH, povezivanju islama i terorizma.

User avatar
HardcoreMX
Posts: 4087
Joined: 02/05/2016 19:08
Location: das objektiv der objektivität

#1003 Re: Konvertiti=ljudi koji mjenjaju vjeru!

Post by HardcoreMX »

patriot_1 wrote: Što bi se dogodilo poznatom pjevaču Muslimanu,Saudijcu ili Irancu itd da pređe na Kršćanstvo?Dali bi i dalje bio popularan i nesmetano pjevao?
Ili bi "otpjevao svoje".
Šta bi se dogodilo da predje na kršćanstvo?! Pa postaće kršćanin, čudi me da to ne znaš. A da li će biti popularan, pa ovisi koliko je talent, kakav ima kvalitet, produkcija i ti fazoni, nema to veze sa religijom.
User avatar
Toffee karamela
Posts: 2669
Joined: 25/03/2009 22:36
Location: SDAistan

#1004 Re: Konvertiti=ljudi koji mjenjaju vjeru!

Post by Toffee karamela »

muha_sa wrote:Ivan Trifunović, nekada beogradski gimnazijalac pravoslavne vere, danas je muftija srbijanski. U Pressingu je govorio o svom neobičnom ljudskom, obrazovnom i religijskom putu, o prelasku u islam, islamskoj zajednici u Srbiji, o bošnjačko-srpskim odnosima i odnosima Srbije i BiH, povezivanju islama i terorizma.

Ama šta mi rekoste :shock: A danas ga gledam sat vremena na TV dok sam spremala ručak, da sam znala da je bio Ivan prije Abdulaha odvrnula bih ton :lol:
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#1005 Re: Konvertiti=ljudi koji mjenjaju vjeru!

Post by patriot_1 »

HardcoreMX wrote:
patriot_1 wrote: Što bi se dogodilo poznatom pjevaču Muslimanu,Saudijcu ili Irancu itd da pređe na Kršćanstvo?Dali bi i dalje bio popularan i nesmetano pjevao?
Ili bi "otpjevao svoje".
Šta bi se dogodilo da predje na kršćanstvo?! Pa postaće kršćanin, čudi me da to ne znaš. A da li će biti popularan, pa ovisi koliko je talent, kakav ima kvalitet, produkcija i ti fazoni, nema to veze sa religijom.
Ima,ili bi ga koknuli neki nadobudni muslimani ili protjerali iz islamske zemlje a sigurno nebi bio na TV nikad, ploče (CD-e)bi mu spalili!
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#1006 Re: Konvertiti=ljudi koji mjenjaju vjeru!

Post by patriot_1 »

muha_sa wrote:Ivan Trifunović, nekada beogradski gimnazijalac pravoslavne vere, danas je muftija srbijanski. U Pressingu je govorio o svom neobičnom ljudskom, obrazovnom i religijskom putu, o prelasku u islam, islamskoj zajednici u Srbiji, o bošnjačko-srpskim odnosima i odnosima Srbije i BiH, povezivanju islama i terorizma.

Dobro da si to stavio,nisam gledao sami početak pa me zanima taj prelazak na Islam!
U svakom slučaju čovjek je OK!
Nocty
Posts: 1060
Joined: 12/01/2010 05:50

#1007 Re: Konvertiti=ljudi koji mjenjaju vjeru!

Post by Nocty »

Nea pojma o životu ko ni ti
:)
User avatar
HardcoreMX
Posts: 4087
Joined: 02/05/2016 19:08
Location: das objektiv der objektivität

#1008 Re: Konvertiti=ljudi koji mjenjaju vjeru!

Post by HardcoreMX »

patriot_1 wrote: Ima,ili bi ga koknuli neki nadobudni muslimani ili protjerali iz islamske zemlje a sigurno nebi bio na TV nikad, ploče (CD-e)bi mu spalili!
Nadobudan i prerušen. Recimo zavidan kolega na njegovom talentu odnosno uspjehu može se prerušiti u bilo koga, a zavidnost nema religiju generalno. A da je takva strahovlada u Islamu kao što umišljaš, onda upravo poznate ličnosti prvi ne bi imali nikako motiva da konvertiraju upravo na Islam, a upravo su oni prvi koji daju primjer opredeljenja za Islam, uostalom kao što klipovi sami govore.
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#1009 Re: Konvertiti=ljudi koji mjenjaju vjeru!

Post by patriot_1 »

HardcoreMX wrote:
patriot_1 wrote: Ima,ili bi ga koknuli neki nadobudni muslimani ili protjerali iz islamske zemlje a sigurno nebi bio na TV nikad, ploče (CD-e)bi mu spalili!
Nadobudan i prerušen. Recimo zavidan kolega na njegovom talentu odnosno uspjehu može se prerušiti u bilo koga, a zavidnost nema religiju generalno. A da je takva strahovlada u Islamu kao što umišljaš, onda upravo poznate ličnosti prvi ne bi imali nikako motiva da konvertiraju upravo na Islam, a upravo su oni prvi koji daju primjer opredeljenja za Islam, uostalom kao što klipovi sami govore.
Ok ali daj mi odgovor na pitanje,da musliman pređe na kršćanstvo(a takvih slučaja imaš ohoho)DALI BI MIRNO SPAVAO U NEKOJ ISLAMSKOJ ZEMLJI?
TO TE JA PITAM!
Nocty
Posts: 1060
Joined: 12/01/2010 05:50

#1010 Re: Konvertiti=ljudi koji mjenjaju vjeru!

Post by Nocty »

nebi,jer su zatucani ko i ti al samo sto njih handre vec stoljecima pa im omrzli svi ko onom strumfu sto sve mrzi
i sami sebi su omrzli vise
User avatar
HardcoreMX
Posts: 4087
Joined: 02/05/2016 19:08
Location: das objektiv der objektivität

#1011 Re: Konvertiti=ljudi koji mjenjaju vjeru!

Post by HardcoreMX »

patriot_1 wrote: Ok ali daj mi odgovor na pitanje,da musliman pređe na kršćanstvo(a takvih slučaja imaš ohoho)DALI BI MIRNO SPAVAO U NEKOJ ISLAMSKOJ ZEMLJI?
TO TE JA PITAM!
Pa sam si sebi odgovorio. Ako već kažeš da ima takvih slučajeva ohoho pa ne bi ih onda uopće bilo toliko da im netko brani konvertirati. Uopćeno, islamsko učenje je apsolutno protiv bilo kakve prisile u vjeri.
Prisila je neiskreno vjerovanje, neiskrenost vodi u licemjerje, a licemjerje ako nije gore, onda je isto kao i nevjerovanje. Dakle prisila se direktno suprostavlja glavnoj bitnosti u Islamu, a to je iskrenost prema kojoj teži svaki vjernik. Islam je plod slobode, a ne pritiska.
Dakle, pravo pitanje ovog topica ili uopćeno konvertiranja je što uopće ljude inspiriše, motivira za Islam, što je to što se odlučuju za napuštanje prethodnog stanja ili nekog ranijeg svjetonazora.Pogotovo kod poznatih osoba koji se sasvim sigurno ne bi opredeljivali za neko stegovno stanje da je to tako u Islamu. Što je to onda što im ispunjava dušu u dini Islamu i nigdje drugo to ne nalaze?!
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#1012 Re: Konvertiti=ljudi koji mjenjaju vjeru!

Post by patriot_1 »

HardcoreMX wrote:
patriot_1 wrote: Ok ali daj mi odgovor na pitanje,da musliman pređe na kršćanstvo(a takvih slučaja imaš ohoho)DALI BI MIRNO SPAVAO U NEKOJ ISLAMSKOJ ZEMLJI?
TO TE JA PITAM!
Pa sam si sebi odgovorio. Ako već kažeš da ima takvih slučajeva ohoho pa ne bi ih onda uopće bilo toliko da im netko brani konvertirati. Uopćeno, islamsko učenje je apsolutno protiv bilo kakve prisile u vjeri.
Prisila je neiskreno vjerovanje, neiskrenost vodi u licemjerje, a licemjerje ako nije gore, onda je isto kao i nevjerovanje. Dakle prisila se direktno suprostavlja glavnoj bitnosti u Islamu, a to je iskrenost prema kojoj teži svaki vjernik. Islam je plod slobode, a ne pritiska.
Dakle, pravo pitanje ovog topica ili uopćeno konvertiranja je što uopće ljude inspiriše, motivira za Islam, što je to što se odlučuju za napuštanje prethodnog stanja ili nekog ranijeg svjetonazora.Pogotovo kod poznatih osoba koji se sasvim sigurno ne bi opredeljivali za neko stegovno stanje da je to tako u Islamu. Što je to onda što im ispunjava dušu u dini Islamu i nigdje drugo to ne nalaze?!
Je bona ali ima pritiska na one koji ostave Islam i pređu na kršćanstvo!Ja sam za to da vjeruje tko što hoće , nek postoji sloboda odabira!
Ja bih npr. prešao na Islam da mi dadete 72 djevice sada,ovdje a ne da mi se obećavaju tamo u raju! :-D
Makar morao trpiti 72 punice!
Čuj,ima dosta muslimana koji prelaze na kršćanstvo!Prelasci nisu dokaz da je neka vjera istinita!
User avatar
HardcoreMX
Posts: 4087
Joined: 02/05/2016 19:08
Location: das objektiv der objektivität

#1013 Re: Konvertiti=ljudi koji mjenjaju vjeru!

Post by HardcoreMX »

patriot_1 wrote:
HardcoreMX wrote: Pa sam si sebi odgovorio. Ako već kažeš da ima takvih slučajeva ohoho pa ne bi ih onda uopće bilo toliko da im netko brani konvertirati. Uopćeno, islamsko učenje je apsolutno protiv bilo kakve prisile u vjeri.
Prisila je neiskreno vjerovanje, neiskrenost vodi u licemjerje, a licemjerje ako nije gore, onda je isto kao i nevjerovanje. Dakle prisila se direktno suprostavlja glavnoj bitnosti u Islamu, a to je iskrenost prema kojoj teži svaki vjernik. Islam je plod slobode, a ne pritiska.
Dakle, pravo pitanje ovog topica ili uopćeno konvertiranja je što uopće ljude inspiriše, motivira za Islam, što je to što se odlučuju za napuštanje prethodnog stanja ili nekog ranijeg svjetonazora.Pogotovo kod poznatih osoba koji se sasvim sigurno ne bi opredeljivali za neko stegovno stanje da je to tako u Islamu. Što je to onda što im ispunjava dušu u dini Islamu i nigdje drugo to ne nalaze?!
Je bona ali ima pritiska na one koji ostave Islam i pređu na kršćanstvo!Ja sam za to da vjeruje tko što hoće , nek postoji sloboda odabira!
Ja bih npr. prešao na Islam da mi dadete 72 djevice sada,ovdje a ne da mi se obećavaju tamo u raju! :-D
Makar morao trpiti 72 punice!
Čuj,ima dosta muslimana koji prelaze na kršćanstvo!Prelasci nisu dokaz da je neka vjera istinita!
Je bona?! A što ih pritišću u kršćanstvu, odnosno što ima pritisaka u kršćanstvu na njih, kako veliš, ne bih ti znao reći, ali govori da je to pogrešan put već na samom startu.
-Pogrešno je i da sa kršćanskom ili već nekom materijalističkom predodžbom prelaziš na Islam ili da ga dovodiš u kontekst, možda to može biti i rezultat neinformiranosti o Islamu, ali to ne mijenja činjenicu da ni u kojem od toga nećeš naći Istinu, odnosno put u Islam. A tko ne nadje put sam je kriv što se nije informisao kad je mogao, već je slijedio omaložavanje, ismijavanje i druge gluposti. Jedna poslovica kaže da ništa drugo grijeh nije nego glupost. U paklu su glupani. Razum imali, a nisu ga koristili, nego se ismijavali pored očiglednih dokaza, griješući i dalje.
-U suštini, u stvari ja nisam ni mislio na tebe da ti konvertiraš. Mislio sam na ove 'prominentne osobe'.Nisam mislio ni na kvantitet, iako je uočljivo da je sve više konvertita na Islam. Interesantno je da je Islam još ranije uvijek uzdignut upravo preko ljudi kojima arapski nije maternji jezik i to se uvijek iznova dešava. Dakle, mislio sam na ove prominentne koji imaju novac, vile, dobra kola, žene, slava, popularitet,itd., interesantno je da svi oni koji su uzeli Islam govore da su tražili Istinu i potenciraju da su je mogli naći jedino u Islamu. Takodjer i drugi konvertiti bez obzira na socijalni status govore o istom. O Istini u Islamu.
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#1014 Re: Konvertiti=ljudi koji mjenjaju vjeru!

Post by patriot_1 »

HardcoreMX wrote:
patriot_1 wrote:
HardcoreMX wrote: Pa sam si sebi odgovorio. Ako već kažeš da ima takvih slučajeva ohoho pa ne bi ih onda uopće bilo toliko da im netko brani konvertirati. Uopćeno, islamsko učenje je apsolutno protiv bilo kakve prisile u vjeri.
Prisila je neiskreno vjerovanje, neiskrenost vodi u licemjerje, a licemjerje ako nije gore, onda je isto kao i nevjerovanje. Dakle prisila se direktno suprostavlja glavnoj bitnosti u Islamu, a to je iskrenost prema kojoj teži svaki vjernik. Islam je plod slobode, a ne pritiska.
Dakle, pravo pitanje ovog topica ili uopćeno konvertiranja je što uopće ljude inspiriše, motivira za Islam, što je to što se odlučuju za napuštanje prethodnog stanja ili nekog ranijeg svjetonazora.Pogotovo kod poznatih osoba koji se sasvim sigurno ne bi opredeljivali za neko stegovno stanje da je to tako u Islamu. Što je to onda što im ispunjava dušu u dini Islamu i nigdje drugo to ne nalaze?!
Je bona ali ima pritiska na one koji ostave Islam i pređu na kršćanstvo!Ja sam za to da vjeruje tko što hoće , nek postoji sloboda odabira!
Ja bih npr. prešao na Islam da mi dadete 72 djevice sada,ovdje a ne da mi se obećavaju tamo u raju! :-D
Makar morao trpiti 72 punice!
Čuj,ima dosta muslimana koji prelaze na kršćanstvo!Prelasci nisu dokaz da je neka vjera istinita!
Je bona?! A što ih pritišću u kršćanstvu, odnosno što ima pritisaka u kršćanstvu na njih, kako veliš, ne bih ti znao reći, ali govori da je to pogrešan put već na samom startu.
-Pogrešno je i da sa kršćanskom ili već nekom materijalističkom predodžbom prelaziš na Islam ili da ga dovodiš u kontekst, možda to može biti i rezultat neinformiranosti o Islamu, ali to ne mijenja činjenicu da ni u kojem od toga nećeš naći Istinu, odnosno put u Islam. A tko ne nadje put sam je kriv što se nije informisao kad je mogao, već je slijedio omaložavanje, ismijavanje i druge gluposti. Jedna poslovica kaže da ništa drugo grijeh nije nego glupost. U paklu su glupani. Razum imali, a nisu ga koristili, nego se ismijavali pored očiglednih dokaza, griješući i dalje.
-U suštini, u stvari ja nisam ni mislio na tebe da ti konvertiraš. Mislio sam na ove 'prominentne osobe'.Nisam mislio ni na kvantitet, iako je uočljivo da je sve više konvertita na Islam. Interesantno je da je Islam još ranije uvijek uzdignut upravo preko ljudi kojima arapski nije maternji jezik i to se uvijek iznova dešava. Dakle, mislio sam na ove prominentne koji imaju novac, vile, dobra kola, žene, slava, popularitet,itd., interesantno je da svi oni koji su uzeli Islam govore da su tražili Istinu i potenciraju da su je mogli naći jedino u Islamu. Takodjer i drugi konvertiti bez obzira na socijalni status govore o istom. O Istini u Islamu.
https://www.youtube.com/watch?v=vB68vXbtLG8
https://www.youtube.com/watch?v=EUSy1L0-wyM
User avatar
HardcoreMX
Posts: 4087
Joined: 02/05/2016 19:08
Location: das objektiv der objektivität

#1015 Re: Konvertiti=ljudi koji mjenjaju vjeru!

Post by HardcoreMX »

Da djabe ne klikam, na ovim klipovima nešto vrijedno gledanja, ti konvertiraš na Islam ili je neki stari ublehaški materijal?!
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#1016 Re: Konvertiti=ljudi koji mjenjaju vjeru!

Post by patriot_1 »

HardcoreMX wrote:Da djabe ne klikam, na ovim klipovima nešto vrijedno gledanja, ti konvertiraš na Islam ili je neki stari ublehaški materijal?!
Oba ova lika su ostavili Islam i prešli na kršćanstvo!Govore o svojim iskustvima!
User avatar
HardcoreMX
Posts: 4087
Joined: 02/05/2016 19:08
Location: das objektiv der objektivität

#1017 Re: Konvertiti=ljudi koji mjenjaju vjeru!

Post by HardcoreMX »

Da nisu mogli preći ne bi ni prešli. Eto vidiš da nema u Islamu prisile. Ali zašto ovi prominentni toliko pričaju i u brojnim slučajevima konvertiraju na Islam, to je tema. I to su otvorene, javne debate gdje ljudi konvertiraju, a ne nešto zakukuljeno motivirano.
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#1018 Re: Konvertiti=ljudi koji mjenjaju vjeru!

Post by patriot_1 »

HardcoreMX wrote:Da nisu mogli preći ne bi ni prešli. Eto vidiš da nema u Islamu prisile. Ali zašto ovi prominentni toliko pričaju i u brojnim slučajevima konvertiraju na Islam, to je tema. I to su otvorene, javne debate gdje ljudi konvertiraju, a ne nešto zakukuljeno motivirano.
Konvertiranje ne dokazuje ništa jer ih ima i iz Islama na Kršćanstvo i obratno!
User avatar
Nurudin
Posts: 3324
Joined: 31/03/2013 07:25
Location: "Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga.

#1019 Re: Konvertiti=ljudi koji mjenjaju vjeru!

Post by Nurudin »

patriot_1 wrote:
HardcoreMX wrote:Da nisu mogli preći ne bi ni prešli. Eto vidiš da nema u Islamu prisile. Ali zašto ovi prominentni toliko pričaju i u brojnim slučajevima konvertiraju na Islam, to je tema. I to su otvorene, javne debate gdje ljudi konvertiraju, a ne nešto zakukuljeno motivirano.
Konvertiranje ne dokazuje ništa jer ih ima i iz Islama na Kršćanstvo i obratno!
Kod tebe bi bilo dobro da ti uzvičnik konvertira u tačku.
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#1020 Re: Konvertiti=ljudi koji mjenjaju vjeru!

Post by patriot_1 »

Nurudin wrote:
patriot_1 wrote:
HardcoreMX wrote:Da nisu mogli preći ne bi ni prešli. Eto vidiš da nema u Islamu prisile. Ali zašto ovi prominentni toliko pričaju i u brojnim slučajevima konvertiraju na Islam, to je tema. I to su otvorene, javne debate gdje ljudi konvertiraju, a ne nešto zakukuljeno motivirano.
Konvertiranje ne dokazuje ništa jer ih ima i iz Islama na Kršćanstvo i obratno!
Kod tebe bi bilo dobro da ti uzvičnik konvertira u tačku.
Misliš uskličnik? :-D
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#1021 Re: Konvertiti=ljudi koji mjenjaju vjeru!

Post by arzuhal »

patriot_1 wrote:
Nurudin wrote: Kod tebe bi bilo dobro da ti uzvičnik konvertira u tačku.
Misliš uskličnik? :-D
A znaš šta je tačka, to ne pitaš? :lol:
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#1022 Re: Konvertiti=ljudi koji mjenjaju vjeru!

Post by patriot_1 »

arzuhal wrote:
patriot_1 wrote:
Nurudin wrote: Kod tebe bi bilo dobro da ti uzvičnik konvertira u tačku.
Misliš uskličnik? :-D
A znaš šta je tačka, to ne pitaš? :lol:
Znam što je točka!
User avatar
HardcoreMX
Posts: 4087
Joined: 02/05/2016 19:08
Location: das objektiv der objektivität

#1023 Re: Konvertiti=ljudi koji mjenjaju vjeru!

Post by HardcoreMX »

patriot_1 wrote:
Nurudin wrote:
patriot_1 wrote: Konvertiranje ne dokazuje ništa jer ih ima i iz Islama na Kršćanstvo i obratno!
Kod tebe bi bilo dobro da ti uzvičnik konvertira u tačku.
Misliš uskličnik? :-D
De onda javi se kad skontaš što hoćeš reći.
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#1024 Re: Konvertiti=ljudi koji mjenjaju vjeru!

Post by patriot_1 »

Ima dosta osoba koji ne mjenjaju vjeru,koji od površnih ili nikakvih vjernika postaju gorljivi vjernici!Npr.formalni katolik ili pravoslavac,ili musliman koji je odgojen u toj tradiciji odjednom postane pravi vjernik!I to je konvertit!
Postati od nevjernika vjernik je jednako teško shvatljivo kao preći iz vjere u vjeru neku drugu!Čovjek se u nekoj vjeri ili nevjeri u nekim trenucima osjeti duhovno prazan,nešto mu nedostaje i to pronađe u Bogu!Kakoi reče Augustin mislim:"Za sebe si nas stvorio Bože i nemirna su srca naša dok se ne smirimo u tebi!"
http://dalmatinskiportal.hr/sport/pogle ... ogu-/15378
User avatar
HardcoreMX
Posts: 4087
Joined: 02/05/2016 19:08
Location: das objektiv der objektivität

#1025 Re: Konvertiti=ljudi koji mjenjaju vjeru!

Post by HardcoreMX »

Unutar neke religije može se govoriti o recimo većem ili manjem elanu, stanje vjere ionako ne može stojati na istom, ali kod konvertita se radi isključivo o pretvorbi ili u religijskom smislu preobraćenju u drugu vjeru, dakle značenje neke pretvorbe kao i što sama latinska riječ conversio znači, odakle i potiče izraz konvertit.
Putevi koje vode da osobe prelaze konkretno recimo na Islam su toliko razičiti koliko su različiti i sami konvertiti ponaosob. Ali uglavnom imaju zajedničku crtu u traženju nekog unutrašnjeg mira. Sa teološkog aspekta govori se o racionalitetu Islama, jasno definisanim polazištima, pravilima, čistom monoteizmu itd.
Post Reply