Kontrolna lampica blinka neograniceno_TV Toshiba

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
siman
Posts: 134
Joined: 10/01/2010 09:49

#1 Kontrolna lampica blinka neograniceno_TV Toshiba

Post by siman »

Poz. svima

Prije mjesec dana sam kupio nov TV Toshiba 43L1763DG i evo sta mi se dogadja:
1. kada kliknem na Off/On na daljinskom, kontrolna lampica na TV mi blinkne cca 12 puta i onda mi se pojavi zeljeni program. I,dalje je sve OK.
2. kada zelim da ugasim TV i pritisnem na Off/On, tada mi kontrolna lampica blinka 5 puta i TV se ugasi (ostaje svijetliti kontrolna lampica-crveno). I to je OK.
3. Medjutim, nekada mi, prilikom gasenja TV-a, kontrolna lampca blinka NEOGRANICENO i onda ja odem a Off/On i tada lampica opet blinkne 5 puta i TV se ugasi. Ali nakon 5 sati lampica sama pocne blinkati...
Napomena: Led pripravnosti
je na Ukljuceno.

Pitanje znalcima: Da li je to normalno "ponasanje" kontrolne lampice, ili bih trebao Led Pripravnost podesiti na Iskljuceno.
LP i VELIKO VAM HVALA.
duffy_duck
Posts: 1511
Joined: 27/04/2018 09:07

#2 Re: Kontrolna lampica blinka neograniceno_TV Toshiba

Post by duffy_duck »

siman wrote:Poz. svima

Prije mjesec dana sam kupio nov TV Toshiba 43L1763DG i evo sta mi se dogadja:
1. kada kliknem na Off/On na daljinskom, kontrolna lampica na TV mi blinkne cca 12 puta i onda mi se pojavi zeljeni program. I,dalje je sve OK.
2. kada zelim da ugasim TV i pritisnem na Off/On, tada mi kontrolna lampica blinka 5 puta i TV se ugasi (ostaje svijetliti kontrolna lampica-crveno). I to je OK.
3. Medjutim, nekada mi, prilikom gasenja TV-a, kontrolna lampca blinka NEOGRANICENO i onda ja odem a Off/On i tada lampica opet blinkne 5 puta i TV se ugasi. Ali nakon 5 sati lampica sama pocne blinkati...
Napomena: Led pripravnosti
je na Ukljuceno.

Pitanje znalcima: Da li je to normalno "ponasanje" kontrolne lampice, ili bih trebao Led Pripravnost podesiti na Iskljuceno.
LP i VELIKO VAM HVALA.
Podesi na iskljuceno pa vidi kako ce se ponasati.
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#3 Re: Kontrolna lampica blinka neograniceno_TV Toshiba

Post by ado_sar »

Ne valja ti daljinski
User avatar
siman
Posts: 134
Joined: 10/01/2010 09:49

#4 Re: Kontrolna lampica blinka neograniceno_TV Toshiba

Post by siman »

I daljinsk je nov, i kada ga testiram preko pametnog telefona (ukljucim kameru na telefonu i u nju usmjerim daljinski i pritiskom bilo koje tipke na daljinskom na kameri se vidi bljesak sa daljinskog). To bi trebalo da znaci da je daljinski OK.
LP
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#5 Re: Kontrolna lampica blinka neograniceno_TV Toshiba

Post by bach »

siman wrote:Poz. svima

Prije mjesec dana sam kupio nov TV Toshiba 43L1763DG i evo sta mi se dogadja:
1. kada kliknem na Off/On na daljinskom, kontrolna lampica na TV mi blinkne cca 12 puta i onda mi se pojavi zeljeni program. I,dalje je sve OK.
2. kada zelim da ugasim TV i pritisnem na Off/On, tada mi kontrolna lampica blinka 5 puta i TV se ugasi (ostaje svijetliti kontrolna lampica-crveno). I to je OK.
3. Medjutim, nekada mi, prilikom gasenja TV-a, kontrolna lampca blinka NEOGRANICENO i onda ja odem a Off/On i tada lampica opet blinkne 5 puta i TV se ugasi. Ali nakon 5 sati lampica sama pocne blinkati...
Napomena: Led pripravnosti
je na Ukljuceno.

Pitanje znalcima: Da li je to normalno "ponasanje" kontrolne lampice, ili bih trebao Led Pripravnost podesiti na Iskljuceno.
LP i VELIKO VAM HVALA.
Ja sam kupio Toshibu i isto mi se dešava
User avatar
semirsar
Posts: 7552
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#6 Re: Kontrolna lampica blinka neograniceno_TV Toshiba

Post by semirsar »

ma nejma dalje, to shiba... pravo :mrgreen:
Necu iz principa nikom vise da trazim sto moze i sam naci, al' evo link dje sam vec nekom nasao odgovor, pa trazite sebi lijeka. :mrgreen:

https://forum.toshiba.eu/forumdisplay.p ... TV-amp-DVD
User avatar
siman
Posts: 134
Joined: 10/01/2010 09:49

#7 Re: Kontrolna lampica blinka neograniceno_TV Toshiba

Post by siman »

Poz.
Nisam od onih koji, prvo, ne guglaju, pa onda pitaju, ali nisam imao srece da nadjem odgovor.
Cak sam i ovlastene servisere, kontaktirao, pa, ili nece ili neznaju (sto necu da vjerujem-ako su vec serviseri) i jedini odgovor je: donesite tv u servis u Sarajevo (200 km). Nekada su se serviseri i prodavci boriliza lkupce, a sada???. Valjda su druga vremena. Mozda ne zive od svoga rada.
@semire, svakako Vam zahvaljujem na odgovoru. Ako praviodgovor ne nadjem, pomiricu se sa time da sam kupio to sto sam kupio i dok traje-traje.
Svima savjetujem da svaku stvar koju kupuju isproobaju odmah prije kupovine, sto ja nisam ucinio, jer je tv bio zapakovan.
LP
User avatar
siman
Posts: 134
Joined: 10/01/2010 09:49

#8 Re: Kontrolna lampica blinka neograniceno_TV Toshiba

Post by siman »

bach wrote: Ja sam kupio Toshibu i isto mi se dešava
I jesi li nasao odgovor?
Razmisljam da je to mozda "normalno", i odgovor trazim od poznavaoca ove tehnike: da to potvrde ili negiraju.
Ali odgovora nema.
Mozda smo mi u ovom dijelu podneblja osudjeni da kupujemo otpad. Mozda. Ni na to nemam odgovor.
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#9 Re: Kontrolna lampica blinka neograniceno_TV Toshiba

Post by avaks »

A zašto ne kontaktiraš servis ako ti je već mrsko tražiti na linku što je kolega ostavio?

Google ovako kaže:
http://lmgtfy.com/?q=ovla%C5%A1teni+tos ... s+sarajevo

Dok imaš i FB:
https://www.facebook.com/ToshibaBiH
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#10 Re: Kontrolna lampica blinka neograniceno_TV Toshiba

Post by CPT »

siman wrote:Poz.
donesite tv u servis u Sarajevo (200 km).
LP
a ti si ocekivao sta?
User avatar
siman
Posts: 134
Joined: 10/01/2010 09:49

#11 Re: Kontrolna lampica blinka neograniceno_TV Toshiba

Post by siman »

Ocekivao sam da kupljeni proizvod donesem prodavcu, a da ga on, kako je proizvod, pod garanciom, posalje u servis, a ne ja da idem 200 kilometara i da vozim tv u servis. Nikada to tako nije radjeno. Mozda, danas???
Od servisa, koga sam pronasao sam (prodavac mi samo rekao da se nalazi u Sarajevu), na moje pitanje: "Da li je to normalno ponasanje kontrolne lampice", dobio sam odgovor da tv donesem u Sa.
Sve sto je na ovom forumu ponudjeno, procitao sam (i Toshiba Forum) i jedino sto sam nasao je odgovor zasto blinka lampica u 3 sata ujutro.
Svakako zahvaljujem na svim strucnim odgovorima i vasim podijeljenim iskustvima vezanim za ovaj televizor.
LP
User avatar
semirsar
Posts: 7552
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#12 Re: Kontrolna lampica blinka neograniceno_TV Toshiba

Post by semirsar »

Ako imas facethepljucpljuc profil javi im se tamo, ili na ovaj link https://toshiba-tv.com/ba-bs/support i objasni problem.
Generalno je problem posvuda isti, nisi ti jedini slucaj, da se poleti za necim na izgled vrlo povoljno a da se ne ispita dostupnost servisa i podrske u sto blizoj okolini, jbg, 200km nije bas malo niti jeftino sa svojim autom otici + povratak, a kamoli moliti nekog da ti otpravi.
Najgore u svemu sto se malo zna o tom i takvim aparatima... ko zna, merebit je to sasvim normalno ali neko u servisu konta da klepi dodatno koju markicu, jerbo svaka se skola placa :mrgreen:
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#13 Re: Kontrolna lampica blinka neograniceno_TV Toshiba

Post by CPT »

siman wrote:Ocekivao sam da kupljeni proizvod donesem prodavcu, a da ga on, kako je proizvod, pod garanciom, posalje u servis, a ne ja da idem 200 kilometara i da vozim tv u servis. Nikada to tako nije radjeno. Mozda, danas???
Od servisa, koga sam pronasao sam (prodavac mi samo rekao da se nalazi u Sarajevu), na moje pitanje: "Da li je to normalno ponasanje kontrolne lampice", dobio sam odgovor da tv donesem u Sa.
Sve sto je na ovom forumu ponudjeno, procitao sam (i Toshiba Forum) i jedino sto sam nasao je odgovor zasto blinka lampica u 3 sata ujutro.
Svakako zahvaljujem na svim strucnim odgovorima i vasim podijeljenim iskustvima vezanim za ovaj televizor.
LP
A to bi bilo za tebe puno bolje vjerovatno jer na takav naci ces servis produziti bar za 3-4 dana. Fantasticno... Serviser nije gatara i ne moze telepatski znati sta i kako. Sasvim normalno je da bar "vidi" sta i kako. Kod vecih servis ti uopste neces dobiti tehnicara na telefon vec recepciju servisa.

Znaci... Ako zelis "savjeti" pisi Toshibi na support. Ako zelis nesto konkretno odi do prvog ovlastenog servisa. Ako ti je 200km previse drugi put kupi aparat koji ima servis u tvom komsiluku. Ili posalji brzom postom.
User avatar
siman
Posts: 134
Joined: 10/01/2010 09:49

#14 Re: Kontrolna lampica blinka neograniceno_TV Toshiba

Post by siman »

Postovani,
mozda ste Vi serviser, pa ste se nasli pogodjenim mojim komentarima. Ali, mislim da je veoma los serviser ako nezna odgovor na ovakva pitanja. Ili, ne zeli (ili, da bude jos gore, NECE) da pomgne. Svaki, iole serviser koji se bori za svoga poslodavca, cinio bi SVE da svoga poslodavca zastupa na najbolji moguci nacin.
Evo Vam jednog svijetlog primjera: Kupim pezo u ovlastenom servisu "Novoprom" Doboj i kada god se obratim radniku koji je trenutno radio kada sam auto kupio za neki problem, on mi kaze: "nazvacu Vas za pola sata, dok se konsultujem sa majstorima".
A ja pozovem ovlasteni TV servis Toshiba u Sa i javi mi se neko ( od koga ocekujem odgovor-pomoc) i on mi nakon 2-3 poziva kaze: "pa ja sam radnik na prijemu robe, a ne serviser. Ako neko zastupa ovakvu poslovnst, onda sam ja sa menadzmentom na Vi. A nisam...
Nadam se, doci ce OPET vrijeme kod nas, kao i na zapadu u koga se zaklinjemo, da ce se prodavci objerucke boriti za kupce i ciniti sve da im udovolje-pomognu, tj. morace se vise poraditi na izgradjivanju povjerenja kupca prema prodavcu (proizvodjacu), posebno u ovoj velikoj konkurenciji na svjetskom trzistu.
Veoma se slazem sa @semirsar o onom sto je izrekao u zadnjoj recenci svoga zadnjeg posta.

Na kraju, poz SVIMA: i onima koji se samnom slazu, kao i onima koji ne misle kao ja.

SVIMA predlazem da procitaju jednu dobru knjgu od japanskog biznismena koji govori o kontroli kvaliteta proizvoda, gdje recimo on govori da se jedan usisivac (kada izlazi iz procesa proizvodnje) mjeri na preciznj vagi, jer ako mu nedostaje jedna komponenta, bice laksi nego je normirano. I kaze: "Kupac kupuje samo jedan takav proizvod i ako kod kuce utvrdi da je on neispravan, mi ga nismo zadovoljili i, nikada vise nece kupiti nas proizvod, a to je najmanji problem, nego ce on taj nas proizvod "reklamirati" kod nekoliko stotina svojih poznanika. Znaci, stotina poznanika nece kupiti nas proizvod".

Razmisljajmo japanski...
LP
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#15 Re: Kontrolna lampica blinka neograniceno_TV Toshiba

Post by CPT »

siman wrote:Postovani,
mozda ste Vi serviser, pa ste se nasli pogodjenim mojim komentarima. Ali, mislim da je veoma los serviser ako nezna odgovor na ovakva pitanja. Ili, ne zeli (ili, da bude jos gore, NECE) da pomgne. Svaki, iole serviser koji se bori za svoga poslodavca, cinio bi SVE da svoga poslodavca zastupa na najbolji moguci nacin.
Evo Vam jednog svijetlog primjera: Kupim pezo u ovlastenom servisu "Novoprom" Doboj i kada god se obratim radniku koji je trenutno radio kada sam auto kupio za neki problem, on mi kaze: "nazvacu Vas za pola sata, dok se konsultujem sa majstorima".
A ja pozovem ovlasteni TV servis Toshiba u Sa i javi mi se neko ( od koga ocekujem odgovor-pomoc) i on mi nakon 2-3 poziva kaze: "pa ja sam radnik na prijemu robe, a ne serviser. Ako neko zastupa ovakvu poslovnst, onda sam ja sa menadzmentom na Vi. A nisam...
Nadam se, doci ce OPET vrijeme kod nas, kao i na zapadu u koga se zaklinjemo, da ce se prodavci objerucke boriti za kupce i ciniti sve da im udovolje-pomognu, tj. morace se vise poraditi na izgradjivanju povjerenja kupca prema prodavcu (proizvodjacu), posebno u ovoj velikoj konkurenciji na svjetskom trzistu.
Veoma se slazem sa @semirsar o onom sto je izrekao u zadnjoj recenci svoga zadnjeg posta.

Na kraju, poz SVIMA: i onima koji se samnom slazu, kao i onima koji ne misle kao ja.

SVIMA predlazem da procitaju jednu dobru knjgu od japanskog biznismena koji govori o kontroli kvaliteta proizvoda, gdje recimo on govori da se jedan usisivac (kada izlazi iz procesa proizvodnje) mjeri na preciznj vagi, jer ako mu nedostaje jedna komponenta, bice laksi nego je normirano. I kaze: "Kupac kupuje samo jedan takav proizvod i ako kod kuce utvrdi da je on neispravan, mi ga nismo zadovoljili i, nikada vise nece kupiti nas proizvod, a to je najmanji problem, nego ce on taj nas proizvod "reklamirati" kod nekoliko stotina svojih poznanika. Znaci, stotina poznanika nece kupiti nas proizvod".

Razmisljajmo japanski...
LP
i kupimo japansku Toshibu :lol:

Zvao si servis i sasvim korektno ti je receno da proizvod doneses, posaljes, itd, itd... Sve drugo pada pod gatanje. Ako ti je 200km daleko, postoje kurirske sluzbe koje to rade. Postoji i "bolji" support gdje ti proizvod preuzmu i vrate ali to se placa tj. uracuna cijenu proizvoda u startu. Drugi put provjeriti sta se kupuje, kako se kupuje, gdje je servis, itd, itd.
Ja garanciju nikad ne bi koristio u trgovini (iako to mogu) vec zbog vremana koji moj aparat provede u transportu. Ono kad bas hoces da se nesto shebe...
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#16 Re: Kontrolna lampica blinka neograniceno_TV Toshiba

Post by diablobih »

Problem je sto toshiba nije japanska, nego turska ili cija vec. Gledajte sta kupujete iduci put.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15611
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#17 Re: Kontrolna lampica blinka neograniceno_TV Toshiba

Post by problemnatravunu »

Staro je pravilo, da jedan brend (u bilo kojoj branši), sebi najveću štetu napravi neodgovornim i lošim servisom i servisnom uslugom, ja sam takvo iskustvo imao sa Škodom, i prekrižio ih zauvijek!
Inače, kod kupovine tehnike, poučen svakodnevnim stvarima koje vidim , djelomično i u svom poslu, biram brend koji ima iole dobru i poštenu servisnu podršku, te što dužu garanciju....
Za postavljača teme, odnesi to u servis kako su ti i rekli, nemaš druge šanse
User avatar
TDK-90
Posts: 1211
Joined: 26/02/2012 12:15

#18 Re: Kontrolna lampica blinka neograniceno_TV Toshiba

Post by TDK-90 »

siman wrote: Sve sto je na ovom forumu ponudjeno, procitao sam (i Toshiba Forum) i jedino sto sam nasao je odgovor zasto blinka lampica u 3 sata ujutro.
Svakako zahvaljujem na svim strucnim odgovorima i vasim podijeljenim iskustvima vezanim za ovaj televizor.
LP
Ja sam dobio na posudbu neki TELEFUNKEN TV i isto tako sam primjetio da LED lampica blinka u cca 3 sata :shock:
Na pocetku sam istekao iz struje za vaki slucaj :D , ali sada me bas briga , osim blinkanja nista se ne desava :-)
User avatar
siman
Posts: 134
Joined: 10/01/2010 09:49

#19 Re: Kontrolna lampica blinka neograniceno_TV Toshiba

Post by siman »

@TDK-90. Mozda je Vas pristup i najbolji pristup za rjesavanju problema: "Ako nesto ne mozes promijenti, onda to stanje prihvati", pogotovo ako nisu ocekivane neke negativne posljedice.

Evo ja sam pronasao zasto lampica blinka u 3 sata ujutro, ali mislim da je svaki serviser mogao na ovo pitanje odgovoriti, a ne kazati "Dovezite TV u servis", pa da u servisu konstatuje da je to normalno. Evo odgovora zasto kontrolna lampica blinka u 3 sata ujutro:

"Pretraživanje u 3 ujutro i režim ažuriranja
Ukoliko je televizor povezan na signal iz etra
i Automatsko skeniranje iz menija Opcije
nadogradnje je uključeno, vaš televizor će tražiti
nove nadogradnje u 3:00 ujutro. Ako je pronađen novi
softver i ako je uspešno preuzet, biće instaliran pri
sledećem uključivanju."

Evo i ovo ako nekome zatreba: https://toshiba-tv.com/files/dg-ss-mb14 ... 950501.pdf

LP
smijesni_ste
Posts: 5974
Joined: 09/10/2009 16:46

#20 Re: Kontrolna lampica blinka neograniceno_TV Toshiba

Post by smijesni_ste »

I meni se isto (slično) dešava sa Toshibom evo već 5 godina, ali bez ikakvih drugih problema i posljedica...eto malo da te utješim, a ti svakako ganjaj dalje ako ti se da

Doduše, sjetih se da nekad ne mogu ugasiti TV pomoću daljinskog pa moram iz struje iščupati :D, ali ne znam je li to povezano sa ovim
User avatar
siman
Posts: 134
Joined: 10/01/2010 09:49

#21 Re: Kontrolna lampica blinka neograniceno_TV Toshiba

Post by siman »

Zahvalan sam na svakom komentaru i utjesen.
Ali, niti cu se puno opterecivati ovim, a niti cu potpuno odustati od daljih traganja, pa cu svaki komentar na ovu temu procitati, a nova svoja saznanja rado podijeliti na Forumu.

LP
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#22 Re: Kontrolna lampica blinka neograniceno_TV Toshiba

Post by ado_sar »

siman wrote:Zahvalan sam na svakom komentaru i utjesen.
Ali, niti cu se puno opterecivati ovim, a niti cu potpuno odustati od daljih traganja, pa cu svaki komentar na ovu temu procitati, a nova svoja saznanja rado podijeliti na Forumu.

LP
ja sam imao slican problem sa dugmicima i na kraju se ispostavilo da su uzrok bili dugmici sa strane. Od topline su se pokvarili i jedno dugme je bilo kao uvijek pritisnuto. Zbog toga je kontrolna lampica uvijek blinkala, a tv nije prihvatao druge komande radi tog uvijek pritisnutog dugmeta. Problem sam rijesio tako sto sam jednostavno odspojio te dugmice od maticne ploce na tv-u. Imali su svoj zaseban kabal i konektor. Svakako ih nisam ni koristio.
User avatar
siman
Posts: 134
Joined: 10/01/2010 09:49

#23 TV Toshiba zablokira

Post by siman »

Postovani,
da neotvaram novu temu, isti je TV sa kojim sam 2018.godine i otvorio temu...
O čemu se sada radi:
TV jednostavno zablokira i radi samo na jednom kanalu (na kome se to i dogodi) i daljinskim niti mogu prebaciti na drugi kanal (u stvari broj kanal se otvori na ekranu pa nestane a i dalje radi kanal na kome je TV blokirao.
Pošto ga nisam mogao isključiti preko daljinskog,isčupao samkabal iz zida i nakon 15-tak minuta ponovo uključio i radio je nekih 2-3 sata, kada se dogodi ISTO. Ponovoisključim kabal iz zida, sačekam par minuta, uključim i evo sada ponovo radi...dokle neznam?
Molim znalce da napišu svoje mišljenje kako ovo riješiti.
Zahvaljujem na svim odgovorima.
LP
Post Reply