Konjic-Sarajevo i preko 220 km/h???

Podforum za motocikliste...
bomba
Posts: 240
Joined: 13/02/2008 18:15

#51 Re: Konjic-Sarajevo i preko 220 km/h???

Post by bomba »

FFBikerSa wrote: Eh pa po mokroj cesti se ne vozi k'o po suhoj, a siroke gume na modernim sportskim motorima (to pitaj bilo kog strucnjaka) se losije ponasaju na kisi pri akva-planingu nego uske na mom "starom" BMW-u. Koji, usput, jos 1989 je imao ABS kocnice i radije bih sa njima kocio na kisi nego sa onim R1 bez ABS-a (toliko o starosti - u mnogim tehnickim rjesenjima BMW je i tada, a i danas sa S 1000 RR, bio 10 godina ispred Japanaca). Nije EU dzabe upravo donijela direktivu da ce svi motori iznad 125 kubika morati imati ABS...
Kao sto rekoh, dugo vozim motor a ujedno ih i odrzavam tako da nema potrebe da mi drzis predavanja o istim i ama bas ni sekunde me ne zanima tvoj motor i dal on ima ABS i od koje godine !
Otvori posebnu temu : "Moj BMW iz 1989..." pa pisi o njemu do mile volje ! Ovo nije tema za to

Posto puno citas te moto casopise, trebao bi znati da je tehnologija izrade guma drasticno uznapredovala od davne 1989 godine... Isto kao sto bi trebao znati da je i tehnologija kocnica takodjer uznapredovala i to toliko dobro da mozes biti siguran da ce svaki noviji "sportas" bez ABS-a, zaustaviti puno prije nego taj tvoj BMW sa ABS-om...
Zasto ? Zato sto ce svaki novji R ostvariti puno vecu a kontrolisanu silu kocenja bez da blokira tocak u odnosu na tvog BMW-a koji ce blokirati tocak i aktivirati ABS vec kod malo jaceg kocenja

I kao sto rekoh, ne pametuj vise ! Dosadan si sa svojim analizama i copy/paste clancima !
FFBikerSa
Posts: 115
Joined: 07/10/2011 17:02
Location: Sarajevo, Bosna i Hercegovina

#52 Re: Konjic-Sarajevo i preko 220 km/h???

Post by FFBikerSa »

kijamet insan wrote:Nebi se slozio da je BMW ispred japanaca. Za abs si u pravu oni su to patentirali, ali sve ostalo po meni vise bitno je na strani japanaca.
To je kao da pravis komparaciju volva i ferarija u bilo kom pogledu. :wink:
Ja sam prije 2 godine kupio nov motor i trazio sam ciljano model bez abs-a.
Uz sva ta silna pomagala i moja rahmetli nena je mogla voziti motor.
Sto se tice EU i opravdanosti njihovih haraca. Ugradice oni za jos koju godinu i mjerace udisaja zraka samo da raji uzmu novac..
O ukusima radije nebi i nije to tema samo opaska pa da neofam. :run:
Ne radi se o ukusima vec o cinjenicama:

1. ugradili ajnspric na motocikle jos 1983., vecina Japanaca gurala je sa karburatorima jos ihaha godina
2. isto vazi za katalizator - od 1988.
3. paralever sistem za umanjivanje "bacanja" repa kod motocikala sa kardanom od 1991.; tek negdje od iza 2002. ga ugradjuju i Triumph i Moto Guzzi i Japanci.
4. cam-buss elektrika na motociklima - namjesto da se vodi "zbun" kablova izmedju prednjeg i zadnjeg dijela, imas mikroprocesore na oba kraja koji rasporedjuju napone (sto je po meni glupost na motociklu, jer kad ti crkne na cesti mozes se samo slikat i zvati servis, al' to je i sa svim drugim motorima i autima tako)

Kad smo vec kod Ferarija, BMW je jedna od najjacih ekipa u Formuli 1, i jako su mnogo tehnologija prenijeli sa auto-sporta na motore... A zato sto su u proizvodnji automobila, imaju i vise love za investirat nego 2 od 4 japanska proizvodjaca (Honda i Suzuki prave i auta, Kawasaki i Yamaha samo motore).
Last edited by FFBikerSa on 16/11/2012 02:20, edited 1 time in total.
FFBikerSa
Posts: 115
Joined: 07/10/2011 17:02
Location: Sarajevo, Bosna i Hercegovina

#53 Re: Konjic-Sarajevo i preko 220 km/h???

Post by FFBikerSa »

bomba wrote:
FFBikerSa wrote:Vijest sa klix.ba:
Deset dana nakon saobraćajne nesreće na Alipašinom Polju, motociklista Admir Maslo preminuo je u ponedjeljak u 10:30 sati u bolnici Koševo na svoj 31. rođendan, potvrđeno je za Klix.ba u bolnici Koševo.
Maslo je zadobio teške povrede glave i grudnog koša u petak, 2. novembra, oko 15:40 sati te je bio smješten na Kliniku za anesteziju i reanimaciju bolnice Koševo. Vozeći motocikl Yamaha, Maslo je skrenuo sa ceste i udario u parkirani Citroen na autobuskom stajalištu kod RTV doma na Alipašinom Polju.
Nakon 10-dnevne borbe za život, preminuo je jutros u 10:30 sati. Admir je danas trebao napuniti 31 godinu.

Moja napomena: Yamaha R1, dakle namjenjena sličnim vozačima i akrobacijama kao i Aprilija RSV4. Kažu da je ponavljanje majka znanja, ali i da je pametnom jednom dosta...
Momak je umro a ti se nasao pametan da drzis predavanja o motoru koji je vozio....
Hajd vozi svog starog BMW-a i ne seri vise matere ti....
Ovo ti kaze covjek koji je takodjer dugo godina na 2 tocka....
[/quote]

Jesi ti onaj sto si zaboravio spustiti nogu na motoru pa pao s motora???


Ne, vec se nogara vratila nakon sto je spustena a ja nisam primjetio - poznat problem kod ovog tipa BMW-a. Zato sam ugradio mehanizam koji ne dopusta da se nogara vrati sama od sebe, vec se vraca kad stisnes rucicu kvacila. Original BMW-ova adaptacija, dodatna oprema, napravljena zbog tog problema.


BTW: ja sam takodjer onaj koga je kombi kanadskog SFOR-a 2000. udario na mojoj strani ceste i poslao 10 dana u komu, pukla jagodicna kost (ugradjena titanijumska plocica, ostao slijep na lijevo oko), dvostruki otvoreni lom lijeve ruke itd. I koji je nakon toga od para od osiguranja za povrede (naseg, stranci nisu nista platili jer imaju imunitet) kupio slijedeci motor... I koji motor vozi i sad na +5° Celzijusa, kad su ga vecina drugih odavnooo spremili na zimski san u garaze. I vozicu ga i u decembru, januaru, februaru... Gdje su onda ti silni sportski motori po ulicama i putevima???
FFBikerSa
Posts: 115
Joined: 07/10/2011 17:02
Location: Sarajevo, Bosna i Hercegovina

#54 Re: Konjic-Sarajevo i preko 220 km/h???

Post by FFBikerSa »

[/quote]

Posto puno citas te moto casopise, trebao bi znati da je tehnologija izrade guma drasticno uznapredovala od davne 1989 godine... Isto kao sto bi trebao znati da je i tehnologija kocnica takodjer uznapredovala i to toliko dobro da mozes biti siguran da ce svaki noviji "sportas" bez ABS-a, zaustaviti puno prije nego taj tvoj BMW sa ABS-om...
Zasto ? Zato sto ce svaki novji R ostvariti puno vecu a kontrolisanu silu kocenja bez da blokira tocak u odnosu na tvog BMW-a koji ce blokirati tocak i aktivirati ABS vec kod malo jaceg kocenja

I kao sto rekoh, ne pametuj vise ! Dosadan si sa svojim analizama i copy/paste clancima ![/quote]

Slazem se da je tehnologija uznapredovala, sad postoje i radijalne gume za motore i one sa dva razlicita tipa mjesavine, jednom u sredini gume a drugom po rubu. Ali za akva-planing od odlucujuceg je znacaja sirina gume, tako da se uza guma bolje ponasa od siroke: uza lakse "prolazi" kroz sloj vode, "potone", siroka ostaje na vodi, "pliva". To je zbog zakona fizike, i kako god mjenjali sastav mjesavine i profile guma, to se ne moze eliminisati.

R ce ostvariti vecu SILU kocenja (klijesta sa 2, 4, 6 klipova mjesto 1 kao kod mene), ali ce tocak ipak blokirati u jednom trenutku ako vozac nema iskustva/osjecaja pa da zna kad malo popustiti. Uz to dodaj kocenje samo prednjim kocnicama u panici i eto pada. ABS ce pomoci i neiskusnom vozacu da se sigurno zaustavi, a pogotovu dolazi do izrazaja na mokroj cesti, makadamu.

A jedno pitanjce za tebe i kijamet insana: ako ste vec tako uvjereni da je ABS besloristan i da ne treba na (sportskim, a valjda i ostalim) motorima, ako imate auta, jeste li ih kupili sa ili bez ABS-a??? Ja licno vise od motora koji trenutno vozim, volim starog R 100 RT i Guzzi-jev turisticki model iz 1980-ih SP 1000, ali imaju jednu veliku manu: nemaju ABS-a...
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#55 Re: Konjic-Sarajevo i preko 220 km/h???

Post by dustaban »

Pogledao sam naravno ovaj klip i mogu samo reci - vrhunski youtube proizvod sa ovih prostora. Nema portala da ga nije embedovo.
Mislim da ce ovo doprinijeti popularnosti Konjica i cijelog ovog podrucja.

E sad... dobro bi bilo da ovaj kamikaza shvati koliko su ga vile pronosale. Sta da je samo macka pretrcavala cestu?!
NEVJEROVATNA SRECA.

Ali, naravno, vec se zna sta ce dalje biti - snimanje klipa "Konjic-Sarajevo za 15 min".
A potom hit na youtubeu - "poslednji snimak motocikliste u nesreci na Bradini" - upozorenje - uznemirujuci prizori!

Daj boze da niko nevin ne nastrada.
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#56 Re: Konjic-Sarajevo i preko 220 km/h???

Post by azdralovic »

danas bijelo-crvena aprilija ondje ispred mupa kod kampusa, stoji medju onim autima sto su zaplijenjena... da nije dolijao gospodin ? :D
FFBikerSa
Posts: 115
Joined: 07/10/2011 17:02
Location: Sarajevo, Bosna i Hercegovina

#57 Re: Konjic-Sarajevo i preko 220 km/h???

Post by FFBikerSa »

azdralovic wrote:danas bijelo-crvena aprilija ondje ispred mupa kod kampusa, stoji medju onim autima sto su zaplijenjena... da nije dolijao gospodin ? :D
Akobogda da jeste, i da je prodaju u dobrotvorne svrhe. Onda bi bar posluzila cemu korisnom, ne izivljavanju zakasnjelih pubertetlija. Odrastite vec jednom, ljudi :-)
User avatar
kijamet insan
Posts: 151
Joined: 21/09/2012 15:10

#58 Re: Konjic-Sarajevo i preko 220 km/h???

Post by kijamet insan »

FFBikerSa wrote: A jedno pitanjce za tebe i kijamet insana: ako ste vec tako uvjereni da je ABS besloristan i da ne treba na (sportskim, a valjda i ostalim) motorima, ako imate auta, jeste li ih kupili sa ili bez ABS-a??? Ja licno vise od motora koji trenutno vozim, volim starog R 100 RT i Guzzi-jev turisticki model iz 1980-ih SP 1000, ali imaju jednu veliku manu: nemaju ABS-a...
Po tebi trebao bi voziti golfa keca il shuga da bi ti imao alibi za ili protiv abs-a pazi pricamo o motoru !!. :D
Enivej ..... Supruga koristi auto u 80% situacija i za nju mi je lako.
Njoj je "mrak" sto ima ono ogledalce da moze tu i tamo provjeriti sminku.. Znas zene jbga :roll:
Nekontam sta ti je cudno sto ja niti sam prije, niti sada imam potrebu imati abs na motoru.
Meni je sasvim dovoljan filing koji imam. Do sada evo vec 26 godina vozim motore bez njega (abs-a) i nadam se akobogda jos bar toliko.
Taj Abs i sve sto od elektronike sad dzidzaju po novim modelima je mac sa 2 ostrice. Moze ti pomoci a bogami i odmoci ako se covijek previse osloni na njih.. ;-)
Ja sam skinuo suzukijeva fabricka kociona klijesta Tokico i stavio Brembova nakon samo mjesec dana sto sam kupio nov motor u servisu. To ti govori kolika sam picajzla sto se kocnica tice.
Ti volis sa abs-om ok, postujem ja nevolim. Tebe bmw impresionira, meni se nihovi motori gade ok. O ukusima se neraspravlja zar ne, ali valjane argumente za ovu pricu definitivno imam.
Last edited by kijamet insan on 19/11/2012 14:44, edited 1 time in total.
darkman79
Posts: 3
Joined: 15/11/2012 13:35

#59 Re: Konjic-Sarajevo i preko 220 km/h???

Post by darkman79 »

Bajkeru jel mozda nisam bio dovoljno jasan ???
User avatar
braca
Posts: 854
Joined: 08/08/2005 14:56

#60 Re: Konjic-Sarajevo i preko 220 km/h???

Post by braca »

Tercius wrote:
braca wrote:Aj ba prestani više srati protiv bajkera !

To ti kažem ja koji nisam bajker, ali ne mogu te vise slušati, pardon čitati. Dosadio si i Bogu i ljudima.
Reče savjesni gradjanin grada Sarajeva i uzoriti otac, sto se srcano na forumu zalaze za saobraćajnu kulturu blateci sve i svakog u kilometarskim postovima.Apsurd si u svakom svom postu, smetaju ti biciklisti na Vilsonovom a lajkas nekog "bikera" sa manijakalno-depresivnom epizodom u svom zivotu.

Bar me niko ne naziva pogrdnim i odvratnim imenima.......mjesecima, godinama......kao tebe.

Kad si vec toliko odan zakonu i moralu, ZGUGLAJ malo ko nam drzi predavanje o moralu, makar i saobracajnom (kao sto je bio ranije onaj forumas iz Tuzle predlozio u drugoj temi o skidanju tablica, tema nestala samo tako, pa sam i ja tada bio zguglao i ostao....paf!)!!! Pa onda stavi komentar.
FFBikerSa
Posts: 115
Joined: 07/10/2011 17:02
Location: Sarajevo, Bosna i Hercegovina

#61 Re: Konjic-Sarajevo i preko 220 km/h???

Post by FFBikerSa »

kijamet insan wrote: Taj Abs i sve sto od elektronike sad dzidzaju po novim modelima je mac sa 2 ostrice. Moze ti pomoci a bogami i odmoci ako se covijek previse osloni na njih.. ;-)
Ti volis sa abs-om ok, postujem ja nevolim. Tebe bmw impresionira, meni se nihovi motori gade ok. O ukusima se neraspravlja zar ne, ali valjane argumente za ovu pricu definitivno imam.
Ma nemoj me pogresno razumjeti, ne volim ni ja PREVISE elektronike, prvo u zemlji kao sto je nasa sa "dobrim" servisima na svakom koraku, kad ti sta od tog crkne mozes se slikat prije Zagreba ili Beograda, a da ne spominjem sto ostanes na sred ceste nepokretan (bez dijagnostike ni otkrit sta je kvar). Elektronsko paljenje, ajnspric i ABS je taman mjera. Jelte, bas se na karburatore i platinsku dugmad ne bi trebali vratiti?

Mene BMW impresionira napretkom TEHNIKE (premda je ne bi na svom motoru), a dizajn mi se gadi isto k'o i tebi, otkad su poceli da se fiksaju pri crtanju novih motora sredinom 1990-ih. Mislim, ko drugi bi sem nafiksan mogao napraviti svjetla motora koja lice na ovo (to je primjetio jedan citalac engleskog BIKE casopisa) - k'o na K 100 R, enduro-modelima R 1150, 1200, 1250, 1300 GS modelima ? :D Pusti pusti vodu...
Image
Image
Image
Last edited by FFBikerSa on 19/11/2012 00:20, edited 3 times in total.
darkman79
Posts: 3
Joined: 15/11/2012 13:35

#62 Re: Konjic-Sarajevo i preko 220 km/h???

Post by darkman79 »

Stidi se guzice kad obraza nemas klosaru jedan ti pricas o sigurnosti i da ko ne nastrada pih jadu jadni
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#63 Re: Konjic-Sarajevo i preko 220 km/h???

Post by O'zone »

Kroz naseljeno mjesto vozio više od 250 km/h
Policija identifikovala vozača "Aprillie" koji je put iz Konjica do Sarajeva prešao za 20 minuta



Policajski službenici Uprave policije KS identifikovali su vozača motocikla marke "Aprillia" RSV koji je 4. novembra oko 15 sati upravljajući motorom na relaciji Konjic-Sarajevo prekoračio dozvoljenu brzinu.

Radi se o F. D. rođen 1984. godine koji je nastanjen u Sarajevu, te je od njega uzeta izjava. Protiv F. D. bit će preduzete sankcije iz Zakona o saobraćaju. Na snimku se vidi kako je u trenutku prolaska kroz naseljeno mjesto u Blažuju vozio više od 250 km/h.


I eto par stoja kazne i to je to
User avatar
zambaklija
Posts: 2734
Joined: 27/03/2008 14:56
Location: budžak

#64 Re: Konjic-Sarajevo i preko 220 km/h???

Post by zambaklija »

ako ima muda ponoviće :D
User avatar
Don Zivconi
Posts: 1242
Joined: 08/03/2011 09:09
Location: Pitaj Druga TiTa

#65 Re: Konjic-Sarajevo i preko 220 km/h???

Post by Don Zivconi »

O'zone wrote:
Kroz naseljeno mjesto vozio više od 250 km/h
Policija identifikovala vozača "Aprillie" koji je put iz Konjica do Sarajeva prešao za 20 minuta



Policajski službenici Uprave policije KS identifikovali su vozača motocikla marke "Aprillia" RSV koji je 4. novembra oko 15 sati upravljajući motorom na relaciji Konjic-Sarajevo prekoračio dozvoljenu brzinu.

Radi se o F. D. rođen 1984. godine koji je nastanjen u Sarajevu, te je od njega uzeta izjava. Protiv F. D. bit će preduzete sankcije iz Zakona o saobraćaju. Na snimku se vidi kako je u trenutku prolaska kroz naseljeno mjesto u Blažuju vozio više od 250 km/h.


I eto par stoja kazne i to je to
dobit ce 500KM kazne i tri mj. zabrane ako i to nije puno :-)
FFBikerSa
Posts: 115
Joined: 07/10/2011 17:02
Location: Sarajevo, Bosna i Hercegovina

#66 Re: Konjic-Sarajevo i preko 220 km/h???

Post by FFBikerSa »

zambaklija wrote:ako ima muda ponoviće :D
Ako i ima muda, mozga sigurno nema ni grama :P
User avatar
zambaklija
Posts: 2734
Joined: 27/03/2008 14:56
Location: budžak

#67 Re: Konjic-Sarajevo i preko 220 km/h???

Post by zambaklija »

FFBikerSa wrote:
zambaklija wrote:ako ima muda ponoviće :D
Ako i ima muda, mozga sigurno nema ni grama :P
ša će ti oto :D :D
Hadzi Lojo
Posts: 1538
Joined: 19/10/2010 19:51

#68 Re: Konjic-Sarajevo i preko 220 km/h???

Post by Hadzi Lojo »

Trebevickom cestom furaju isto tako i to vise budala sam vidjao.
arnes86
Posts: 146
Joined: 14/06/2010 13:54

#69 Re: Konjic-Sarajevo i preko 220 km/h???

Post by arnes86 »

A ovaj nije prekrsio zakon ????

http://www.tip.ba/2012/10/17/video-divl ... urakovica/

Jos jedan od dokaza da nismo svi isti pred zakonom... Ovaj video je poslat i administraciji klix.ba da objavi medjutim nisu nista objavili...
User avatar
Tercius
Posts: 1572
Joined: 21/01/2011 19:51

#70 Re: Konjic-Sarajevo i preko 220 km/h???

Post by Tercius »

braca wrote:
Tercius wrote:
braca wrote:Aj ba prestani više srati protiv bajkera !

To ti kažem ja koji nisam bajker, ali ne mogu te vise slušati, pardon čitati. Dosadio si i Bogu i ljudima.
Reče savjesni gradjanin grada Sarajeva i uzoriti otac, sto se srcano na forumu zalaze za saobraćajnu kulturu blateci sve i svakog u kilometarskim postovima.Apsurd si u svakom svom postu, smetaju ti biciklisti na Vilsonovom a lajkas nekog "bikera" sa manijakalno-depresivnom epizodom u svom zivotu.

Bar me niko ne naziva pogrdnim i odvratnim imenima.......mjesecima, godinama......kao tebe.

Kad si vec toliko odan zakonu i moralu, ZGUGLAJ malo ko nam drzi predavanje o moralu, makar i saobracajnom (kao sto je bio ranije onaj forumas iz Tuzle predlozio u drugoj temi o skidanju tablica, tema nestala samo tako, pa sam i ja tada bio zguglao i ostao....paf!)!!! Pa onda stavi komentar.
Hehehe o cemu sad opet pricas.Ako postoji neko ko je razumio ovaj post volio bih jedan kratki translate :D Helem, nego htjedoh reci...Nadje ga policija Braco nadje jes vidio, sad bi ti puko od krivine neke predpostavljam, jer si se vec vidim zaletio :D I opet da podvucem smetaju ti biciklisti na Vilsu a podrzavas manijake na motorima kojima nepada na pamet da bi mogli neciju djecu pobit takvim devijantnim ponasanjem.Pozdrav.
User avatar
braca
Posts: 854
Joined: 08/08/2005 14:56

#71 Re: Konjic-Sarajevo i preko 220 km/h???

Post by braca »

Nisi skontao? Stvarno? Ha, ha, ha....ne cudi me. Skontaces. :D
User avatar
Tercius
Posts: 1572
Joined: 21/01/2011 19:51

#72 Re: Konjic-Sarajevo i preko 220 km/h???

Post by Tercius »

braca wrote:Nisi skontao? Stvarno? Ha, ha, ha....ne cudi me. Skontaces. :D
Nepovezano,isprekidano,bez nekog posebnog cilja i smisla kucas, tako da i nisam bas shvatio sta zelis reci.A mozda je ovaj prelaz sa jeseni na zimu kriv, vjerujem da ces biti okej, nosikiriki.Pozdrav.
User avatar
urban.
Posts: 124
Joined: 17/04/2012 02:51

#73 Re: Konjic-Sarajevo i preko 220 km/h???

Post by urban. »

'svaka cast' majmunu sto je ovo uradio, sto je rizikovao zivot stotinjak ljudi.

mudonja uhvati se staze kakve i profesionalne voznje. (kompliment)
poslabakausipke
Posts: 65
Joined: 19/12/2009 23:39

#74 Re: Konjic-Sarajevo i preko 220 km/h???

Post by poslabakausipke »

Tercius wrote:
braca wrote:Nisi skontao? Stvarno? Ha, ha, ha....ne cudi me. Skontaces. :D
Nepovezano,isprekidano,bez nekog posebnog cilja i smisla kucas, tako da i nisam bas shvatio sta zelis reci.A mozda je ovaj prelaz sa jeseni na zimu kriv, vjerujem da ces biti okej, nosikiriki.Pozdrav.
probao translatirati...
NEIDE
:lol: :-) :D
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#75 Re: Konjic-Sarajevo i preko 220 km/h???

Post by dustaban »

Eto...
Konjic: Motociklista udario u zaštitnu ogradu na M-17 i poginuo
Image
http://www.klix.ba/vijesti/crna-hronika ... /130908053
Post Reply