Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#276 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by hrle1976 »

prog321 wrote:
hrle1976 wrote:A mislis da u Dojclandiji ili Svici nasi kupuju aha al u Q ono malo sto je kupilo jedva sastavlja kraj sa krajem. U Svici se ko nasi kurce da su kao na nekom nivou a zive u kvartovima samo takvim :D Inace u NJemackoj ko ima otplacenu kucu od nasih (kojih je mozda 0,01 % ako i toliko) idu u ured za izmjenu imena i predaju zahtjev da se prezivaju von Burg. Prosjecan EUropejac zivi kao podstanar u Njemackoj ako ne 2/3 zivi kao podstanar. Na zapadu je krov nad glavom luksuz. :-) SLabo im marksizam isao u skoli.
:thumbup:

Ko tvrdi da je drugacije ja cu reci da laze.

@baketas zivite u drzavi koja vas guli ko banane cuj dodatni porez na netto ostatak :-) Karl se okrece u grobu.
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#277 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by prog321 »

znam da je tačno.
jer se tamo u starosti daje težina na penziono i socijalno izdavanje nego na posjed imovine.
kod nas se gradila kuca jer si je u starosti ostavljao sinu koji se zauzvrat brinuo o tebi.
Tu ulogu je tamo preuzela drzava.
kuća je statusni simbol i niko ne očekuje da bude isplaćena.

zato je najpametnije raditi tamo, steknutu penziju, i praviti kuću ovdje.
onda u penziji imaš najbolje iz oba svijeta :-D
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#278 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by hrle1976 »

Upravo tako. Evo primjer u Ceskoj, uveden simpolican porez na nasljedstvo i to ako prelazi veliku vrijednost i opet izuzeto je ako nemas nista drugo od nekretnine u vlasnistvu haj jes ala ne preko 90% nasljedi bez da mora potrositi vise od 100 eura koje kakvih taksi inace drugo nista. U Ceskoj kuca nikakav status neko ima vecu neko manju inace rijec je o prakticnoj stvari za zivot. isto tako neces nikada cuti u prodajnom oglasu u blizini je stanica za bus, tramvaj, trolebus, metro ili cak voz. To se podrazumjevda da negdje u blizini ima stanica sasvim normalno. Mah Skandinavci glup i dosadan narod. I nasi su gore postali isto sranje. Te skandinavske zemlje su jedno veliko kukanje... Svaki put kad smo bili na jadranu ili u BiH ko kuka, neko iz Norveske, Danske, Finske, Svedske... razumijem ih 8 mjeseci u godinu su u svoja cetri zida a zimi mrak skoro 20 sati na dan. Treba to granatirati :lol:
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2801
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#279 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by ovo_malo_duse »

beobasket wrote:Ne znam kako stvari stoje u drugim drzavama ali u Danskoj kupiti kucu je besmisleno. Jedini izuzetak je bogataski dio Danske ali kad bi imao tolike pare nebi dana bio ovdje. Kod nas mozes samo biti vlasnik objekta, zemlje nikada i ako na papiru zvuci kao da jesi. Recimo opcina pristane na neki plan, oni kidaju tvoj dio zemlje bez daljnih pitanja, dobijes neku naknadu ali daleko od fer dok nekretnina izgubi veliku vrijednost. Tuziti nije moguce, jednostavno zakona nema odnosno nema pravo se baviti tim pitanjem, zato skoro svi nadju nekoga ko ce zapaliti kucu pa na taj nacin od osiguranja izvuku doslovno sve. Inace u Danskoj je zapaliti kucu najbolji izlaz ako si ekonomski u stiskavcu a prodajom ostao u minusu. Poznam troje nasih, preko ljetu dok su u Bosni neko zazigo kucu :D

Kad je rijec o porezu, tu stvari postanu malo komplikovane ili bar cudne za nase ljude. Kupio kucu u gotovini ili na kredit trebi je dok god se vodis na njoj placati porez, koji u 70 % slucaja je na nivou prosjecne podstanarske kirije. Inace porez na zemlju je nesto sto opcine odredjuju pa ima malo konkurencije izmeju pojedinih opcina ali razlika se tek osjeti ako kupis nesto pravo skupo.

Jedino cega nema je porez na prodaju. Znaci ako bude na kraju kajmaka on je tvoj 100 % i nije vezano koliko dugo boravis tako da mozes sutradan prodati bez ikakve porezne sankcije.

Inace najjeftinije je kupiti problem su ostale nametnute dazbine. Zato se nasi sprdaju, kao radujemo se dva puta kad je kuca u pitanju na dan kupovine i onog dana kad je kutarisemo se.

Sto se poreza tice katastrofa smo od drzave. Primjer vlastita penziona stednja, uplati sebi za penziju 10.000 kruna (samo primjer), od kojih si vec jednom platio porez. Zatim poslje uplate pokusaj podici sumu prije dobi za penziju, duzan si drzavi dati 60 % vrijednosti ili na dan kada ides u penziju duzan si drzavi 38 % od sume! Takav racun kosta 200 kruna godisnje i moze svak da otvori u tvoje ime i tako da te "obraduje." Neka dedo se zezne i obraduje te na ovaj nacin sa 10.000 kruna (na tvoj 18 rodjendan), do tvoje 67 godine odrzavanje racuna pojelo skoro svu uplacenu sumu. Dedo se okrece u grobu a tebi isplate od preostalih 200 kruna 124 krune.

Fakat ti jarane ti si na platnom spisku DF_a ili Inger. Prica ti nigdje veze. Ja znam najmanje 50 familija Bosanaca u krugu 20 km koji su kupili kucu. 15 mladih parova u zadnje 2 godine. Zadovoljni svi. Ti veze nemas sta pises. Ja kupio kucu 2010 uzeo kredit na 20 godina kamata mi bila 3%. 2015 promjenio na 1%. Fixna na 15. Znaci svaka 3 mjeseca otplatim je 25000 i platim 1300 kruna kamate. Ulozio u nju 100000. Prvi komsija prodao svoju za 400.000 vise nego sam ja platio svoju. Moja bolja. Znaci minimala sam dobar na njoj 300000 plus sto sam je otplatio blizu 700000 kruna. Znaci za 7 godina milioncic I ti pises da je bolje placat 6000- 7000 kirije nekom nego otplacivat istu cifru u svojoj kuci pa da je prodas za istu cifru ostane ti usteda. Plus rahatluk u svojoj basci te rostilj te festa. Bjez ba idi ne vrijedi se nabilavat s vama.
Ko da cu djeci prepisivat kucu u Danskoj bjez ba. Sutra prodam i dignem sidro. Fakat piste gluposti
beobasket
Posts: 934
Joined: 13/03/2015 10:26
Location: Kakanj je centar svijeta tako kazu nase nane.

#280 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by beobasket »

Niti sam clan DF, niti imam kontakt sa Ingom, niti glasam i ako imam drzavljanstvo od 1999 godine, bar nisam zadnje tri runde izbora izasao glasati.

Tacno 50? Ja poznam samo 16 (uklj. brata i sestru) i niko od njih nije zaradio ili obogatio se! Neki su pokusavali dvije, tri godine prodati i nisu mogli. Na Jyllandu zaradio 400.000 daj adresu kuce? Moze se sve online provjeriti, ko je vlasnik, kakv kredit ima, za koliko je prodao, kupio, koliko duguje i tako dalje. Da su kupili u Hellerupu, Gentoftetu, Lyngbiju, Skodsborgu ili Rungstedu pa hajd.

Ja te mogu odvesti kod nasih koji ce ti dati 100.000 kruna da im nadjes kupca. Znaci da izvuku cistu nulu a zaradu od 100.000 ce pokloniti.

Nasi kupili overpiced kucice po koje kakvim selima i sad se uglibili u govna do vrata. Nije niko od nasih kupio nesto sto ce ih kostati svaki treci mjesec 150.000 kruna kredita i poreza.

Daj mi adrese na pp i posaljem ti preko pp citav status svake kuce. :wink:

Jarane kad smo kod ciji je veci ja mjesecno imam 26.318,22 kruna platu netto - nije lose i ako mislim da bi trebao imati bar 2.000 kruna vecu zbog odgovornosti i stresa i trzanja koji porzivljavam svaki dan kad idem na posao. Doktor vec dvije godine govori da idem u penziju, jer mi sedmice broje i do 60 sati. Zivim sam. Kirija me kosta u po Kopenhagena 6.258 kruna uklj. struja, voda, grijanje, ciscenje zajednickog hodnika i jos neke sitnice vezano za smece. Imam 20.060 kruna za sve ostalo. Auto nema kredita vec dvije godine. Inace sam placo tri godine kredita od 6.500 kruna mjesecno plus sto sam dao 40.000 u kesu i staro auto za koje sam dobio 90.000 kruna. Jarane svaki mjesec ostavim preko 12.000 kruna na stranu. Oko 8.000 kruna trosim na hranu, licnu higijenu, izlazak, viken putovanje u neki grad, odjecu, nesto za auto, racune kao internet, telefon, kablovsku, osiguranje, sindikat/a-kasse - kako koji mjesec ali cirka ta cifra. Ustedjevine imam 1,7 miliona kruna na tri razlicite banke (181 mjesec stednje), jer samo pokrivaju do 700.000 kruna u slucaju brankrota. Na pocetku sam imao vremena raditi pokraj posla jos ekstra pa sma mogao lagano uzeti koju milju pokraj nocnim radom ili kad je vikend bio. I mogu se ako hoces hvaliti da imam vise nego 99 % nasih. Zasto, pa nisam lud da se uvalim u kredit za kucu te tako da placam porez u iznosu od 4.000 kruna pa nadalje bar ovdje kod Kopenhagena, kako bi spekuliro hocu li je kad prodati i zaraditi 300.000 kruna. Ja 300.000 kruna ustedim poslje dvije godine. Imam brata zida kucu ali njemu je kamata 0,01% jer radi u banci. Sestra radi kao u kommuni uvalila se u kredit za kucu nekada kod mene posude para za potrebe. Slobodan sam kao ptica. Doktor me savki tren hoce poslati u peijevremensku penziju. Imam 2,6 miliona penzione ustedjevine kroz radni staz, sto i nije nesto posebno ali bolje nego nista. Imam ustede, nemam duga. Penziju mogu izvuci za 1 godinu kad doktor napise svoje plus bi diobi premije od osiguranja 30.000 kruna plus jos 110.000 kruna. Mogu ici pijuckati sokic na jadranu, jest cevpe u po Sarajeva. Svak mi na pocetku u brk se smijo, kucu treba kupiti, biva kud i Turci tu i mali Mujo. Znam nasih bisera bas na Jyllandu kupili dvije kuce. Sad obadovoje imaju preko milion kruna potrosackog kredita uz visoku kamatu, jer su zavsili na sudu zbog ne placanja kredita. Prijatelj iz kampa kupio kucu skroz gore na sjeveru, cetri debele godine prodavao i jedva izvuko 85.000 kruna. Drugi poznanik iz kampa isto na Jyllandu vec pet godina prodaje, sad je preso da drzi podstanara a zivi u zeninoj kuci.

Jarane na pocetku sam znao iz smjene u smjenu ici. Znaci od 7 do 15 od 15 do 23 ili od 15 do sutradan 7. Nije mi mrsko bilo. Jedini savjet koji sam dobio od jednog starog mudrog Danca, kaze potegni 15 tak goidna kao budala a onda izganjaj penziju i uzivaj do kraja zivota. Skoro sva Danska generacija koja danas broji 70 godina je u penziju od 45 godine. To bi trebao znati, jer na Jyllandu tacnije juznom je njih najvise.

Neka svak radi sta hoce i zeli. Ja tvrdim kako je bacanje para. Mogao sam i ja 2004 uzeti na 20 ili 30 godina i sta? Lagati druge kako ide sve super samo sto nije otplacena, kupljeno po bagateli i slicno, misle nasi nisu podatci dostupni na internetu. Gledao kada cu ici gdje i kako, jer ovdje su skuplje kuce nego na Jyllandu.

Znam da nasi o meni iza mojih ledja kazu kako zivim u svom svijetu, kako nisam skroz normalan jer sam davno sazero za porodice i sve tako to. Zaboli me. Niko meni nije posudjivao svoje auto, biciklo ili pare. Gledao sam svoja posla i uvijek sam generalno govorio o svemu. Mozes komotno mislisti sta ti srce pozeli. Svak ima svoje ja sam izabrao ovaj put i tvrdim da je jedini pravi put za nase, jer prije ili kasnje niko od nasih nece da ostavi svoje kosti ovdje pa zasto onda dodatno sebi skakati u njedra.
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2801
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#281 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by ovo_malo_duse »

Ja se uopste s tobom nemam namjeru natezat ciji je veci. Nemam zato potrebe sve to sto ti pises da imas sa 60 ja imao sa 40 napunjenih. Ja radim od 8 do 4 svaki dan osim petka, petkom do dzume drug moj. Od kuce radim kad hocu, radim po heftu dvije iz Bosne. Zivim na Jyllandu i ljudi koje znam zive od Koldinga preko Vejla, Horsensa, Brande, Herninga, Viborga i Randers, a Grene a ne pricam. Jos koja godina i ja ode sam ne treba mi njihova penzija, to ako dozivim da imam sta unucadima dijelit. I ovako sam vise u Bosni nego ovdje. Jebo te penzija u 65. Ljudi na Jyllandu imaju kuce, od kako je renta pala svi hadzijaju. Cijene kuca porasle 10- 15% zadnjih 2 godine. Pusti ba suplju ti da imas 100000 ustedzenih ti bi se sutno nogom u cuzicu. Kmecis negdje sa socijale. Ti milion nisi ni nacrtan vidjeo, jer prica ti nema smisla. Da imas ovoliku platu moras imati oko 50000 u brutu. To ti sa nocnim i vikend dodatkom nisi mogao izgurat + da vozis joju kilometara svaki dan. Ja imam 75000 u brutu i fradrag od 6500 pa sracunaj kolika mi je plata u nettu. Bjez ba ne valjaj nebuloze da ja s tobom mjerim ciji je duzi ja ti samo kazem koja je racunica imati kucu kontra bacat pare u stan. To odgovara samo socijalcima i penzionerima jer im drzava placa bolig sikring.

Prijatelj u jednom selu kod Herninga kupio kucu prije 2 godine. Covjek zna radit, uljepsao je, popravio,upicio. Ulozio nesto malo u materijal. Neki dan mu nudili 500000 vise za nju. Ima malu djecu pa nece da proda. 4 puta mu Mægler dolazio ima kupca. Kontam otic kupit jednu tamo oko Herninga za izdat nek se sama otplacuje. Sad im se nekad otvara ona Nova bolnica pa e potraznja porasti ako vec nije.
Nego ti si moj drug na platnom spisku kod ovih, bilmeza s desna,Inger i Co. samo oni mogu prodava ovakve nebuloze raji . :-) :-)
drastic
Posts: 1355
Joined: 05/06/2010 00:52

#282 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by drastic »

ovo_malo_duse wrote:Ja se uopste s tobom nemam namjeru natezat ciji je veci. Nemam zato potrebe sve to sto ti pises da imas sa 60 ja imao sa 40 napunjenih. Ja radim od 8 do 4 svaki dan osim petka, petkom do dzume drug moj. Od kuce radim kad hocu, radim po heftu dvije iz Bosne. Zivim na Jyllandu i ljudi koje znam zive od Koldinga preko Vejla, Horsensa, Brande, Herninga, Viborga i Randers, a Grene a ne pricam. Jos koja godina i ja ode sam ne treba mi njihova penzija, to ako dozivim da imam sta unucadima dijelit. I ovako sam vise u Bosni nego ovdje. Jebo te penzija u 65. Ljudi na Jyllandu imaju kuce, od kako je renta pala svi hadzijaju. Cijene kuca porasle 10- 15% zadnjih 2 godine. Pusti ba suplju ti da imas 100000 ustedzenih ti bi se sutno nogom u cuzicu. Kmecis negdje sa socijale. Ti milion nisi ni nacrtan vidjeo, jer prica ti nema smisla. Da imas ovoliku platu moras imati oko 50000 u brutu. To ti sa nocnim i vikend dodatkom nisi mogao izgurat + da vozis joju kilometara svaki dan. Ja imam 75000 u brutu i fradrag od 6500 pa sracunaj kolika mi je plata u nettu. Bjez ba ne valjaj nebuloze da ja s tobom mjerim ciji je duzi ja ti samo kazem koja je racunica imati kucu kontra bacat pare u stan. To odgovara samo socijalcima i penzionerima jer im drzava placa bolig sikring.

Prijatelj u jednom selu kod Herninga kupio kucu prije 2 godine. Covjek zna radit, uljepsao je, popravio,upicio. Ulozio nesto malo u materijal. Neki dan mu nudili 500000 vise za nju. Ima malu djecu pa nece da proda. 4 puta mu Mægler dolazio ima kupca. Kontam otic kupit jednu tamo oko Herninga za izdat nek se sama otplacuje. Sad im se nekad otvara ona Nova bolnica pa e potraznja porasti ako vec nije.
Nego ti si moj drug na platnom spisku kod ovih, bilmeza s desna,Inger i Co. samo oni mogu prodava ovakve nebuloze raji . :-) :-)
kako to da makler dolazi sa ponudom a kuca nije na prodaju? I to cetiri puta
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#283 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by hrle1976 »

ovo_malo_duse wrote:Ja se uopste s tobom nemam namjeru natezat ciji je veci. Nemam zato potrebe sve to sto ti pises da imas sa 60 ja imao sa 40 napunjenih. Ja radim od 8 do 4 svaki dan osim petka, petkom do dzume drug moj. Od kuce radim kad hocu, radim po heftu dvije iz Bosne. Zivim na Jyllandu i ljudi koje znam zive od Koldinga preko Vejla, Horsensa, Brande, Herninga, Viborga i Randers, a Grene a ne pricam. Jos koja godina i ja ode sam ne treba mi njihova penzija, to ako dozivim da imam sta unucadima dijelit. I ovako sam vise u Bosni nego ovdje. Jebo te penzija u 65. Ljudi na Jyllandu imaju kuce, od kako je renta pala svi hadzijaju. Cijene kuca porasle 10- 15% zadnjih 2 godine. Pusti ba suplju ti da imas 100000 ustedzenih ti bi se sutno nogom u cuzicu. Kmecis negdje sa socijale. Ti milion nisi ni nacrtan vidjeo, jer prica ti nema smisla. Da imas ovoliku platu moras imati oko 50000 u brutu. To ti sa nocnim i vikend dodatkom nisi mogao izgurat + da vozis joju kilometara svaki dan. Ja imam 75000 u brutu i fradrag od 6500 pa sracunaj kolika mi je plata u nettu. Bjez ba ne valjaj nebuloze da ja s tobom mjerim ciji je duzi ja ti samo kazem koja je racunica imati kucu kontra bacat pare u stan. To odgovara samo socijalcima i penzionerima jer im drzava placa bolig sikring.

Prijatelj u jednom selu kod Herninga kupio kucu prije 2 godine. Covjek zna radit, uljepsao je, popravio,upicio. Ulozio nesto malo u materijal. Neki dan mu nudili 500000 vise za nju. Ima malu djecu pa nece da proda. 4 puta mu Mægler dolazio ima kupca. Kontam otic kupit jednu tamo oko Herninga za izdat nek se sama otplacuje. Sad im se nekad otvara ona Nova bolnica pa e potraznja porasti ako vec nije.
Nego ti si moj drug na platnom spisku kod ovih, bilmeza s desna,Inger i Co. samo oni mogu prodava ovakve nebuloze raji . :-) :-)

42 imam. I vecimas od tebe. Jebala vas Danska
sarajevo999999
Posts: 852
Joined: 28/02/2012 14:44

#284 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by sarajevo999999 »

hrle1976 wrote:A mislis da u Dojclandiji ili Svici nasi kupuju aha al u Q ono malo sto je kupilo jedva sastavlja kraj sa krajem. U Svici se ko nasi kurce da su kao na nekom nivou a zive u kvartovima samo takvim :D Inace u NJemackoj ko ima otplacenu kucu od nasih (kojih je mozda 0,01 % ako i toliko) idu u ured za izmjenu imena i predaju zahtjev da se prezivaju von Burg. Prosjecan EUropejac zivi kao podstanar u Njemackoj ako ne 2/3 zivi kao podstanar. Na zapadu je krov nad glavom luksuz. :-) SLabo im marksizam isao u skoli.
Burazeru pa imaju i oni svoj pik, danas se sve da provjeriti.
Evo u Njemackoj od 80000 do 130000 eura stanova kakvih hoces i gdje hoces. sto se ne bi mogao kupiti kad su ti primanja 4000 eura (2x2000)
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2801
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#285 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by ovo_malo_duse »

drastic wrote:
ovo_malo_duse wrote:Ja se uopste s tobom nemam namjeru natezat ciji je veci. Nemam zato potrebe sve to sto ti pises da imas sa 60 ja imao sa 40 napunjenih. Ja radim od 8 do 4 svaki dan osim petka, petkom do dzume drug moj. Od kuce radim kad hocu, radim po heftu dvije iz Bosne. Zivim na Jyllandu i ljudi koje znam zive od Koldinga preko Vejla, Horsensa, Brande, Herninga, Viborga i Randers, a Grene a ne pricam. Jos koja godina i ja ode sam ne treba mi njihova penzija, to ako dozivim da imam sta unucadima dijelit. I ovako sam vise u Bosni nego ovdje. Jebo te penzija u 65. Ljudi na Jyllandu imaju kuce, od kako je renta pala svi hadzijaju. Cijene kuca porasle 10- 15% zadnjih 2 godine. Pusti ba suplju ti da imas 100000 ustedzenih ti bi se sutno nogom u cuzicu. Kmecis negdje sa socijale. Ti milion nisi ni nacrtan vidjeo, jer prica ti nema smisla. Da imas ovoliku platu moras imati oko 50000 u brutu. To ti sa nocnim i vikend dodatkom nisi mogao izgurat + da vozis joju kilometara svaki dan. Ja imam 75000 u brutu i fradrag od 6500 pa sracunaj kolika mi je plata u nettu. Bjez ba ne valjaj nebuloze da ja s tobom mjerim ciji je duzi ja ti samo kazem koja je racunica imati kucu kontra bacat pare u stan. To odgovara samo socijalcima i penzionerima jer im drzava placa bolig sikring.

Prijatelj u jednom selu kod Herninga kupio kucu prije 2 godine. Covjek zna radit, uljepsao je, popravio,upicio. Ulozio nesto malo u materijal. Neki dan mu nudili 500000 vise za nju. Ima malu djecu pa nece da proda. 4 puta mu Mægler dolazio ima kupca. Kontam otic kupit jednu tamo oko Herninga za izdat nek se sama otplacuje. Sad im se nekad otvara ona Nova bolnica pa e potraznja porasti ako vec nije.
Nego ti si moj drug na platnom spisku kod ovih, bilmeza s desna,Inger i Co. samo oni mogu prodava ovakve nebuloze raji . :-) :-)
kako to da makler dolazi sa ponudom a kuca nije na prodaju? I to cetiri puta
Dolazi jarane i to sa cokoladom za djecu. Ima kupca, nekom se kuca svidjela i dosao da nudi kvart popularan kad je prvi put dolazio, moj jaran ciato da ga skine zacijenio 750000 vise . 3 puta poslije dolazio svaki put nudi vise zadnja ponuda bila 500000 veca od kupljene. Ima jos jedan ovak primjer u Horsensu. Doduse tu je covjek renovirao kucu komplet dogradio sobu i garazu.
......
Pusti ove ba. Mlada raja sto cita ovo . Imate za primjer mene i njega.Ko vam god kaze rintajte i dan i noc 15 godina nogom ga u dupe. Upisujte skole narocito medicina, tehnicke nauke, informatika. Malo truda i zalaganja u pocetku 5- 8 godina. Poslije toga uzivate u 45oj mozete kupit Hrleta zajedno sa komplet mu familijom. Ostanete zdravi. Obidzete svijet. A ne ko ovaj u 50_ i nekoj slomljene kicme sanja prijevremenu penziju.
Evo ja ode malo u tople krajeve, da malo kidnem iz ove kisurine, pisem vam ovo iz Bilunda sa aerodroma ( guzva na kontroli sreca pa dodzoh ranije). Za 9 sati cu bit u drugoj vremenskoj zoni. 35 stepeni 5* hotel a firma placa. Ne kukam UZIVAM.
Zato skola i samo skola, bar u danskoj imate sve mogucnosti za skolovanje. Pustite ove istrosne nek se koprcaju u sopstvenoj pljuvacini oni do podne ne mogu sebe po podne nikog drugog.
beobasket
Posts: 934
Joined: 13/03/2015 10:26
Location: Kakanj je centar svijeta tako kazu nase nane.

#286 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by beobasket »

drastic wrote:
ovo_malo_duse wrote:Ja se uopste s tobom nemam namjeru natezat ciji je veci. Nemam zato potrebe sve to sto ti pises da imas sa 60 ja imao sa 40 napunjenih. Ja radim od 8 do 4 svaki dan osim petka, petkom do dzume drug moj. Od kuce radim kad hocu, radim po heftu dvije iz Bosne. Zivim na Jyllandu i ljudi koje znam zive od Koldinga preko Vejla, Horsensa, Brande, Herninga, Viborga i Randers, a Grene a ne pricam. Jos koja godina i ja ode sam ne treba mi njihova penzija, to ako dozivim da imam sta unucadima dijelit. I ovako sam vise u Bosni nego ovdje. Jebo te penzija u 65. Ljudi na Jyllandu imaju kuce, od kako je renta pala svi hadzijaju. Cijene kuca porasle 10- 15% zadnjih 2 godine. Pusti ba suplju ti da imas 100000 ustedzenih ti bi se sutno nogom u cuzicu. Kmecis negdje sa socijale. Ti milion nisi ni nacrtan vidjeo, jer prica ti nema smisla. Da imas ovoliku platu moras imati oko 50000 u brutu. To ti sa nocnim i vikend dodatkom nisi mogao izgurat + da vozis joju kilometara svaki dan. Ja imam 75000 u brutu i fradrag od 6500 pa sracunaj kolika mi je plata u nettu. Bjez ba ne valjaj nebuloze da ja s tobom mjerim ciji je duzi ja ti samo kazem koja je racunica imati kucu kontra bacat pare u stan. To odgovara samo socijalcima i penzionerima jer im drzava placa bolig sikring.

Prijatelj u jednom selu kod Herninga kupio kucu prije 2 godine. Covjek zna radit, uljepsao je, popravio,upicio. Ulozio nesto malo u materijal. Neki dan mu nudili 500000 vise za nju. Ima malu djecu pa nece da proda. 4 puta mu Mægler dolazio ima kupca. Kontam otic kupit jednu tamo oko Herninga za izdat nek se sama otplacuje. Sad im se nekad otvara ona Nova bolnica pa e potraznja porasti ako vec nije.
Nego ti si moj drug na platnom spisku kod ovih, bilmeza s desna,Inger i Co. samo oni mogu prodava ovakve nebuloze raji . :-) :-)
kako to da makler dolazi sa ponudom a kuca nije na prodaju? I to cetiri puta
To da ejendomsmægler dolazi tek tako bez poziva prvi put cujem. Obicno budu pozvani na procjenu cime se konstantno reklamiraju na televiziji kako uslugu nude dzaba, jer glavni prihod je kada stranka odluci preko njih prodavati.

Stvarno besmisleno preicati sta je bolje, jer ocigledno govorimo o ukusu. Ja iskreno ne vidim nikakvog pazara od kupovine kuce u Danskoj. Mislim ko god zeli sirok mu put. Nisam zavidna osoba, jer svak ima svoje.

Poznam u Koldingu nekoliko nasih izmedju ostalog i dvije prodocie iz Sarajeva. Jedan od njih radi u fabrici plastike. Mozda znas o kome je rijec ako si u Koldingu. Inace citava situacija nasih u tom trokutu je jako dorbo poznata sirom Danske. Randers je besmisleno spominjati, jer 85 % nasih nebitno mlado staro je u penziji. Vazi za kommunu u svojcas gdje su nasi isli traziti penziju, jer si u manje od godinu dana imao pozitivno rijesenje u rukama.
beobasket
Posts: 934
Joined: 13/03/2015 10:26
Location: Kakanj je centar svijeta tako kazu nase nane.

#287 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by beobasket »

ovo_malo_duse wrote:
drastic wrote:
ovo_malo_duse wrote:Ja se uopste s tobom nemam namjeru natezat ciji je veci. Nemam zato potrebe sve to sto ti pises da imas sa 60 ja imao sa 40 napunjenih. Ja radim od 8 do 4 svaki dan osim petka, petkom do dzume drug moj. Od kuce radim kad hocu, radim po heftu dvije iz Bosne. Zivim na Jyllandu i ljudi koje znam zive od Koldinga preko Vejla, Horsensa, Brande, Herninga, Viborga i Randers, a Grene a ne pricam. Jos koja godina i ja ode sam ne treba mi njihova penzija, to ako dozivim da imam sta unucadima dijelit. I ovako sam vise u Bosni nego ovdje. Jebo te penzija u 65. Ljudi na Jyllandu imaju kuce, od kako je renta pala svi hadzijaju. Cijene kuca porasle 10- 15% zadnjih 2 godine. Pusti ba suplju ti da imas 100000 ustedzenih ti bi se sutno nogom u cuzicu. Kmecis negdje sa socijale. Ti milion nisi ni nacrtan vidjeo, jer prica ti nema smisla. Da imas ovoliku platu moras imati oko 50000 u brutu. To ti sa nocnim i vikend dodatkom nisi mogao izgurat + da vozis joju kilometara svaki dan. Ja imam 75000 u brutu i fradrag od 6500 pa sracunaj kolika mi je plata u nettu. Bjez ba ne valjaj nebuloze da ja s tobom mjerim ciji je duzi ja ti samo kazem koja je racunica imati kucu kontra bacat pare u stan. To odgovara samo socijalcima i penzionerima jer im drzava placa bolig sikring.

Prijatelj u jednom selu kod Herninga kupio kucu prije 2 godine. Covjek zna radit, uljepsao je, popravio,upicio. Ulozio nesto malo u materijal. Neki dan mu nudili 500000 vise za nju. Ima malu djecu pa nece da proda. 4 puta mu Mægler dolazio ima kupca. Kontam otic kupit jednu tamo oko Herninga za izdat nek se sama otplacuje. Sad im se nekad otvara ona Nova bolnica pa e potraznja porasti ako vec nije.
Nego ti si moj drug na platnom spisku kod ovih, bilmeza s desna,Inger i Co. samo oni mogu prodava ovakve nebuloze raji . :-) :-)
kako to da makler dolazi sa ponudom a kuca nije na prodaju? I to cetiri puta
Dolazi jarane i to sa cokoladom za djecu. Ima kupca, nekom se kuca svidjela i dosao da nudi kvart popularan kad je prvi put dolazio, moj jaran ciato da ga skine zacijenio 750000 vise . 3 puta poslije dolazio svaki put nudi vise zadnja ponuda bila 500000 veca od kupljene. Ima jos jedan ovak primjer u Horsensu. Doduse tu je covjek renovirao kucu komplet dogradio sobu i garazu.
......
Pusti ove ba. Mlada raja sto cita ovo . Imate za primjer mene i njega.Ko vam god kaze rintajte i dan i noc 15 godina nogom ga u dupe. Upisujte skole narocito medicina, tehnicke nauke, informatika. Malo truda i zalaganja u pocetku 5- 8 godina. Poslije toga uzivate u 45oj mozete kupit Hrleta zajedno sa komplet mu familijom. Ostanete zdravi. Obidzete svijet. A ne ko ovaj u 50_ i nekoj slomljene kicme sanja prijevremenu penziju.
Evo ja ode malo u tople krajeve, da malo kidnem iz ove kisurine, pisem vam ovo iz Bilunda sa aerodroma ( guzva na kontroli sreca pa dodzoh ranije). Za 9 sati cu bit u drugoj vremenskoj zoni. 35 stepeni 5* hotel a firma placa. Ne kukam UZIVAM.
Zato skola i samo skola, bar u danskoj imate sve mogucnosti za skolovanje. Pustite ove istrosne nek se koprcaju u sopstvenoj pljuvacini oni do podne ne mogu sebe po podne nikog drugog.

Uvelicavas stvarno. Nasi od muhe prave medvjeda. Ja stvarno nemam nikakvog cara od bilo koje price. Koliko kosta dati oglas za prodaju kuce kod agencije? Kod nas u Kopenhagenu u prosjeku kosta 15.000 kruna. Prvi put cujem od tebe da dolaze bez poziva. Daj adresu ja cu tu preko pp dati sve i jedan podatak, cak koliko jos ima kredita i za koju kamatau. Sta je nasih ostalo crvenog obraza kad kazu otplatili kucu a vamo nisu niti pola puta prezavkali. Nasi imaju obicaj lagati pa tako su jedni pricali kako su kucu 2012 otplatili na 20 godina kredita. Nisu bili u stanju izracunati da 2012 - 20 je 1992. :D Toliko o prici ko se sve moze odvje zaduziti. Niko od nasih nije mogao dobiti kredit za nekretninu prije 2000/2001 godine, jer uslov je bio drzavljanstvo a kasnje su (2003) odobrili nasima na osnovi boravisne dozlovle.

Na Sjællandu su nasi grohnuli skroz kad je rijec o kupovini kuce. Svak se zaletio kad je drzava odobrila one kredite gdje prvih 10 godina samo placas kamatu. Cijene skocile, nasi kupovali kuce po koje kakvim selima kao; Lillerød, Jyllinge, Hundested, Helsinge, okolice Ringsteda, Holdsted, Vordingbord, Skælskør, Holbæk, Slangerup i tako dalje. Kupili kuce cija je vrijednost preko noci skocila sa nekih 600.000, 700.000 kruna na 1.100.000 kruna. Ko je prodao smijao hodajuci do banke. Ista ta kuca danas kosta manje nego prije eksplozije cijena. Nisu samo nasi ima i Danaca. Svako malo imas reportaze huset på tvang.
drastic
Posts: 1355
Joined: 05/06/2010 00:52

#288 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by drastic »

ovo_malo_duse wrote:
Dolazi jarane i to sa cokoladom za djecu. Ima kupca, nekom se kuca svidjela i dosao da nudi kvart popularan kad je prvi put dolazio, moj jaran ciato da ga skine zacijenio 750000 vise . 3 puta poslije dolazio svaki put nudi vise zadnja ponuda bila 500000 veca od kupljene. Ima jos jedan ovak primjer u Horsensu. Doduse tu je covjek renovirao kucu komplet dogradio sobu i garazu.
......
Pusti ove ba. Mlada raja sto cita ovo . Imate za primjer mene i njega.Ko vam god kaze rintajte i dan i noc 15 godina nogom ga u dupe. Upisujte skole narocito medicina, tehnicke nauke, informatika. Malo truda i zalaganja u pocetku 5- 8 godina. Poslije toga uzivate u 45oj mozete kupit Hrleta zajedno sa komplet mu familijom. Ostanete zdravi. Obidzete svijet. A ne ko ovaj u 50_ i nekoj slomljene kicme sanja prijevremenu penziju.
Evo ja ode malo u tople krajeve, da malo kidnem iz ove kisurine, pisem vam ovo iz Bilunda sa aerodroma ( guzva na kontroli sreca pa dodzoh ranije). Za 9 sati cu bit u drugoj vremenskoj zoni. 35 stepeni 5* hotel a firma placa. Ne kukam UZIVAM.
Zato skola i samo skola, bar u danskoj imate sve mogucnosti za skolovanje. Pustite ove istrosne nek se koprcaju u sopstvenoj pljuvacini oni do podne ne mogu sebe po podne nikog drugog.
jeste jaran nalozio, ako je tako sto i ti nisi kupio makar dvije, ja bi to uradio, sto uopste ista raditi kad se moze tako klepat na kucama
beobasket
Posts: 934
Joined: 13/03/2015 10:26
Location: Kakanj je centar svijeta tako kazu nase nane.

#289 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by beobasket »

drastic wrote:
ovo_malo_duse wrote:
Dolazi jarane i to sa cokoladom za djecu. Ima kupca, nekom se kuca svidjela i dosao da nudi kvart popularan kad je prvi put dolazio, moj jaran ciato da ga skine zacijenio 750000 vise . 3 puta poslije dolazio svaki put nudi vise zadnja ponuda bila 500000 veca od kupljene. Ima jos jedan ovak primjer u Horsensu. Doduse tu je covjek renovirao kucu komplet dogradio sobu i garazu.
......
Pusti ove ba. Mlada raja sto cita ovo . Imate za primjer mene i njega.Ko vam god kaze rintajte i dan i noc 15 godina nogom ga u dupe. Upisujte skole narocito medicina, tehnicke nauke, informatika. Malo truda i zalaganja u pocetku 5- 8 godina. Poslije toga uzivate u 45oj mozete kupit Hrleta zajedno sa komplet mu familijom. Ostanete zdravi. Obidzete svijet. A ne ko ovaj u 50_ i nekoj slomljene kicme sanja prijevremenu penziju.
Evo ja ode malo u tople krajeve, da malo kidnem iz ove kisurine, pisem vam ovo iz Bilunda sa aerodroma ( guzva na kontroli sreca pa dodzoh ranije). Za 9 sati cu bit u drugoj vremenskoj zoni. 35 stepeni 5* hotel a firma placa. Ne kukam UZIVAM.
Zato skola i samo skola, bar u danskoj imate sve mogucnosti za skolovanje. Pustite ove istrosne nek se koprcaju u sopstvenoj pljuvacini oni do podne ne mogu sebe po podne nikog drugog.
jeste jaran nalozio, ako je tako sto i ti nisi kupio makar dvije, ja bi to uradio, sto uopste ista raditi kad se moze tako klepat na kucama
Kao prvo mladji sam a ocigledno imam vise izmedju ruku. Ovo malo duse uvelicava skroz na skroz! Sto skuplje kupis veca je vrjeovatnoca da ces mozda i bolje zaraditi ako tako trziste bude igralo a brzo prodas, to nije sporno. Nasi pretezno kupuju kuce u rangu 500.000 do 1.500.000 kruna odnosno kupovali su i to spada u nizi rang kuca obicno u najobicnijim kvatovima ili koje kakvim selima. Malo je nasih sa kreditom od 2.500.0000 ili vise za kucu/stan, ili sa adresom u prestiznom kvartu. Dosta nasih koje poznam su pokraj kuce uzmali jos brdo brzih kredita kod koje kakvih banaka te su iste pretvorili u udlæg a to je kad nece da vracaju onda daju dio kuce kao hipoteku kad jednog dana budu prodavali samo sto kamata i dalje kuca. Inace nasi sa kucom kupljenom u Danskoj su osjetljivi kao mljecni proizvodi. Slika nije niti blizu tako kako oni pricaju a ja sam rekao, javno su dostupne infomacije kako stoje nasi sa kreditima na nekretnine, samo dajte adresu. Isto vazi i za auta samo dajte tablice. I jos jedno sto nasi vole raditi je ako je slucajno otplatio 30% kredita onda na sumu do 80% ukupnog kredita znaci na razliku koja ostaje do 80% kad od 100% oduzemmo 30% imaju pravo dati kao hipoteku i dobiti kredit za povoljnu kamatu i tako od prodaje nemaju nista. Inace, ne svi, ali jako puno nasih se grca u kreditima. Ovdje su ljudi opcenito zaduzeni tako da po tom pitanju ne odskacu puno od domacih.

Ja u skoro samom centru Kopenhagena imam stancic za 6.000 i kusur kruna. Podstanar u kommune stanu. Koliko Danaca a i nasih bi dalo bubreg da imaju stan kao moj. Imam u cijenu carport, komad baste preko puta ceste sa supicom. Kod privatnika u mom dijelu kosta 11.500 kruna isti stan. Ispod 3.000.000 nema ako hoces kupiti. Imam super platu mislim nemam razloga da kukam. Nisam u stanju potrosit. Nemam kredita, spavam mirno jos me doktor predlaze u penziju i ako sam mlad. Taj isti hotel od 5*, odmor i sve sto ide uz to kad god pozelim mogu sebe pocastit. Nije samo kupiti kucu i placati kredit. Imas poreze, ako ima dimnjak kosta godisnje oko 3.500 kruna ciscenje koje moras obaviti. Osiguranja na krov, na ono, na ovo. Sve to treba uracunati u cijenu kad prodajes. Godisnje kosta porez u prosjeku 50.000 kruna na kucu, pa racunajte poslje 10 godina. 500.000 kruna.

Evo jedna Ad-Hoc racunica.

Recimo u gotovini kupis za 700.000 kruna kucu. Imao si sigurno 35.000 dodatnih troskova oko advokata, upisa i slicnih zezancija. Znaci u samom startu 735.000 kosta. Recimo zivis 5 godina. Imas dimnjak, osiguranje i porezi. Bicu jako pazljiv oko cijena; osiguranje neka nije vise od 4.000 kruna godisnje i dimnjak 2.000, gola bagatela. To je 6.000 kruna, neka je i poreza 3.000 mjesecno znaci 36.000 godisnje. Ukupno 42.000 kruna godisnje. Puta pet godina. 210.000 kruna na 735.000, 945.000 ukupno potroseno poslje pet godina. Hoces zaradu od 300.000 kruna moras je prodati 1.245.000 kruna bez da ukucs i jednog eksera. Svak moze vidjeti procijenu javnu i koliko si platio. Nema sanse da ces biti u plusu.
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#290 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by hrle1976 »

sarajevo999999 wrote:
hrle1976 wrote:A mislis da u Dojclandiji ili Svici nasi kupuju aha al u Q ono malo sto je kupilo jedva sastavlja kraj sa krajem. U Svici se ko nasi kurce da su kao na nekom nivou a zive u kvartovima samo takvim :D Inace u NJemackoj ko ima otplacenu kucu od nasih (kojih je mozda 0,01 % ako i toliko) idu u ured za izmjenu imena i predaju zahtjev da se prezivaju von Burg. Prosjecan EUropejac zivi kao podstanar u Njemackoj ako ne 2/3 zivi kao podstanar. Na zapadu je krov nad glavom luksuz. :-) SLabo im marksizam isao u skoli.
Burazeru pa imaju i oni svoj pik, danas se sve da provjeriti.
Evo u Njemackoj od 80000 do 130000 eura stanova kakvih hoces i gdje hoces. sto se ne bi mogao kupiti kad su ti primanja 4000 eura (2x2000)
Kad je sve tako zasto u Svici 60% zivi u podstanarstvu, u Njemackoj preko 50%, u Austriji isto oko 50% ? Zasto u Hrvatskoj, Slovackoj, Madzarskoj 90% ima svoju kucu? Jedina zapadna zemlja gdje vlasnistvo prelazi 80% je Norveska. Ostalo nije niti blizu. U Francuskoj broj vlasnistva iz godine u godinu opada sad je negdje 60% vlasnistvo 40% podstanarstvo. A 1980 vlasnistvo bilo gotovo nepunih 90%.
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2801
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#291 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by ovo_malo_duse »

Evo kratak pitstop.
Ja u skoro samom centru Kopenhagena imam stancic za 6.000 i kusur kruna. Podstanar u kommune stanu. Koliko Danaca a i nasih bi dalo bubreg da imaju stan kao moj. Imam u cijenu carport, komad baste preko puta ceste sa supicom.
Koja je ovdje kontradikcija napisana. Kolega za ove pare mozete zivjet u centru cph samo u podrumu od 12 kvadrata sa sporetom u jednom cosku a tutom u drugom i jos velis supica sa komadom baste u centru Kopenhagena. Idi ba bjezi. Gori sam ja sto nabilavam s tobom. Jos da ti adresu dam hah.Od sada si mi u zviz, hrle kategoriji.... Tabletice pocelo te prenositi.

Ovom kolegi sto misli da me jaran uzeo. Ne bi ni ja vjerovao nisam prva dva puta pokazao mi covjek korespodenciju. Mos vjerovat a ne moras ni u dzep ni iz dzepa.
Navuku me ovi sto kmece, placajau ih da mlate praznu slamu i prodaju raji muda pod bubrege. Uvjek ce preskocit konkretnu stvar koju mu napises i samo kmeci.

Dok oni kmece normalna raja zivi i uziva i pri tome pomaze dole u Bosni maksimala.

Evo malo reklame. Nedavno Kreveti za Bolnicu u Konjicu. Pa skola u Gorazdu pa sad dvije u Zenici.

https://www.zenicablog.com/vrijedna-don ... iz-danske/

Et valja se ukrcavati za dalje.
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#292 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by hrle1976 »

ovo_malo_duse wrote:Evo kratak pitstop.
Ja u skoro samom centru Kopenhagena imam stancic za 6.000 i kusur kruna. Podstanar u kommune stanu. Koliko Danaca a i nasih bi dalo bubreg da imaju stan kao moj. Imam u cijenu carport, komad baste preko puta ceste sa supicom.
Koja je ovdje kontradikcija napisana. Kolega za ove pare mozete zivjet u centru cph samo u podrumu od 12 kvadrata sa sporetom u jednom cosku a tutom u drugom i jos velis supica sa komadom baste u centru Kopenhagena. Idi ba bjezi. Gori sam ja sto nabilavam s tobom. Jos da ti adresu dam hah.Od sada si mi u zviz, hrle kategoriji.... Tabletice pocelo te prenositi.

Ovom kolegi sto misli da me jaran uzeo. Ne bi ni ja vjerovao nisam prva dva puta pokazao mi covjek korespodenciju. Mos vjerovat a ne moras ni u dzep ni iz dzepa.
Navuku me ovi sto kmece, placajau ih da mlate praznu slamu i prodaju raji muda pod bubrege. Uvjek ce preskocit konkretnu stvar koju mu napises i samo kmeci.

Dok oni kmece normalna raja zivi i uziva i pri tome pomaze dole u Bosni maksimala.

Evo malo reklame. Nedavno Kreveti za Bolnicu u Konjicu. Pa skola u Gorazdu pa sad dvije u Zenici.

https://www.zenicablog.com/vrijedna-don ... iz-danske/

Et valja se ukrcavati za dalje.

jesi se covjeku natovari na kosti, pa jel rece da zivi u podstanarstvu od opcine stanovi isto imas i u Njemackoj i mnogo su jeftinij samo sto ces se nacekati da dodjes na red i nije samo da su u znj kvartovima imas i po centru Berlina, München, Köln, Hamburga.. ja imam prijatelja u Vamdrup mjestu kod Koldinga i rece ti u brk da lazes. Kaze da pises naucne fantazije. Kaze najgori su oni posljeratne doslje koje misle da su neko i nesta samo pricaju o uspjesima a zive isto kao i svi ostali. I pozdravlja te jer pozna nekoliko posljeratnih doslja u tim gradovima u okolini pa kaze mozda te i zna licno. Bar kaze zna par njih koji su pepotentni.
beobasket
Posts: 934
Joined: 13/03/2015 10:26
Location: Kakanj je centar svijeta tako kazu nase nane.

#293 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by beobasket »

ovo_malo_duse wrote:Evo kratak pitstop.
Ja u skoro samom centru Kopenhagena imam stancic za 6.000 i kusur kruna. Podstanar u kommune stanu. Koliko Danaca a i nasih bi dalo bubreg da imaju stan kao moj. Imam u cijenu carport, komad baste preko puta ceste sa supicom.
Koja je ovdje kontradikcija napisana. Kolega za ove pare mozete zivjet u centru cph samo u podrumu od 12 kvadrata sa sporetom u jednom cosku a tutom u drugom i jos velis supica sa komadom baste u centru Kopenhagena. Idi ba bjezi. Gori sam ja sto nabilavam s tobom. Jos da ti adresu dam hah.Od sada si mi u zviz, hrle kategoriji.... Tabletice pocelo te prenositi.

Ovom kolegi sto misli da me jaran uzeo. Ne bi ni ja vjerovao nisam prva dva puta pokazao mi covjek korespodenciju. Mos vjerovat a ne moras ni u dzep ni iz dzepa.
Navuku me ovi sto kmece, placajau ih da mlate praznu slamu i prodaju raji muda pod bubrege. Uvjek ce preskocit konkretnu stvar koju mu napises i samo kmeci.

Dok oni kmece normalna raja zivi i uziva i pri tome pomaze dole u Bosni maksimala.

Evo malo reklame. Nedavno Kreveti za Bolnicu u Konjicu. Pa skola u Gorazdu pa sad dvije u Zenici.

https://www.zenicablog.com/vrijedna-don ... iz-danske/

Et valja se ukrcavati za dalje.
Almene boligselskab. To ti je ono gdje se upises na listu samo sto kod nas u KBH je zadnjih godina cekanje u prosjeku 25 godina.
Image
Image
Image
Image
Image

Imas ih svakakvih po citavom Kopenhagenu i okolnim predgradjem. Zavisi od kvadrature i starosti ali rijetkost da prelazi 8.500 kruna mjesecno.
U mojoj ulici nema stranaca, ima troje jedni Italijani, jedan samac Makedonac i ja, ostalo sve go Danac. Meni je tako povoljno i fino ovdje da sam sebi rekao kada budem selio samo kad odlucim da napustim Dansku, inace kada bi sutra dinosaurisi poceli gristi glave ja mrdno nebi. Vremenske prognoze su iste i vrijeme je rijetko kad ovdje bolje od drugih djelova ali zato Kastrup Lufthavn i odes koji dan se odmoriti gdje. Jedino sto provodi u Kopenhagenu su skupi ako covjek gleda na paru i sto drustvo Dasnko nije cemu ali kad to odstranis uklj. kise, vjetrove, nije lose u Kopenhagenu kad stan placas manje ili isto kao vi Kuce na Jyllandu koji je uzasno dosadan. Jedino sto vam je prakticnije autom ici za jug. Ja se moram zezati sa trajektom ili ici ekstra 200 km preko mosta.

Druga stvar Kopenhagen sa Frederiksbergom broji stanovnika kao nepuna tri Sarajevo Kantona.
Dok Kolding je kao Travnik. Randers kao Bihac. Horsens kao Gracanica. Vejle isto kao Gracanica. Herning kao Tesanj. Viborg kao Bugojno. Fredericia kao Kakanj po velicini. A Brande i Grenaa skupa nemaju stanovnika kao Konjic. Grenaa kao Busovaca. Brande kao pola Fojnice. Mislim sa okolnim selima.
sarajevo999999
Posts: 852
Joined: 28/02/2012 14:44

#294 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by sarajevo999999 »

hrle1976 wrote:
sarajevo999999 wrote:
hrle1976 wrote:A mislis da u Dojclandiji ili Svici nasi kupuju aha al u Q ono malo sto je kupilo jedva sastavlja kraj sa krajem. U Svici se ko nasi kurce da su kao na nekom nivou a zive u kvartovima samo takvim :D Inace u NJemackoj ko ima otplacenu kucu od nasih (kojih je mozda 0,01 % ako i toliko) idu u ured za izmjenu imena i predaju zahtjev da se prezivaju von Burg. Prosjecan EUropejac zivi kao podstanar u Njemackoj ako ne 2/3 zivi kao podstanar. Na zapadu je krov nad glavom luksuz. :-) SLabo im marksizam isao u skoli.
Burazeru pa imaju i oni svoj pik, danas se sve da provjeriti.
Evo u Njemackoj od 80000 do 130000 eura stanova kakvih hoces i gdje hoces. sto se ne bi mogao kupiti kad su ti primanja 4000 eura (2x2000)
Kad je sve tako zasto u Svici 60% zivi u podstanarstvu, u Njemackoj preko 50%, u Austriji isto oko 50% ? Zasto u Hrvatskoj, Slovackoj, Madzarskoj 90% ima svoju kucu? Jedina zapadna zemlja gdje vlasnistvo prelazi 80% je Norveska. Ostalo nije niti blizu. U Francuskoj broj vlasnistva iz godine u godinu opada sad je negdje 60% vlasnistvo 40% podstanarstvo. A 1980 vlasnistvo bilo gotovo nepunih 90%.
Sta ja znam sto je tako, ja napisao kako jeste realno. Dakle stan 100 000 eura, primanja 4000, hiljadu nek je rata kredita moze izaci. Uostalom mozda i lazes za te procente jer sto ja znam ljudi da je otislo vani prije, tokom i neto poslije rata imaju stan, neki i vikendice one male njihove.
beobasket
Posts: 934
Joined: 13/03/2015 10:26
Location: Kakanj je centar svijeta tako kazu nase nane.

#295 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by beobasket »

U Danskoj je 45 vlasnistvo 55 podstanasrstvo. Trnutno imas 34.000 kuca na prodaji i blizu 7.500 stanova. I oko 400 stanova/kuca na sudu gdje kreditlije su prestale placati rate bankama. Brande je gradic od 7.000 stanovnika koji ima najvise kuca na prodaji. 72 komada, i tako zauzima broj jedan na tabeli kada gledamo velicinu grada i broj kuca na prodaji. Thisted ima 108 stanova/kuca na prodaju a broji svega 13.500 stanovnika. Vjerovatnoca da u ovim i brojnim drugim gradovima prodas brzo i opraris se je gotovo ravna nuli. Jer vecina kuca se prodaje preko 600 dana. Neke i preko 1.500 dana ili su skidane i stavljanje na prodaju vise puta a sve se moze vidjeti. Ovdje nema puno laganja oko kuce, sve je transparentno. Za Svicarsku i Njemacku nemam pojma ali sto mene najvise tangira kod nasih jeste svak samo poznaje nase koji obcu parom kao vilama sjeno. Izvinite ali daleko je od istine. Ja sam uvijek govorio nasi nisu ljubitelji istine, jer ista zvuci jako negativno, jer vecina je navilka na megalomanske lazi koje su samo tako uljepsane. Sto nasi znaju lagati, uvelicavati kad je rijec o nekom hiper uspjehu to nema nigdje. U Danskoj ako si samac i imas za sebe 7.000 do 7.500 kruna ostalo mozes pretovriti u kredit i kupiti kucu, pa ako je rijec o 10.000 kruna onda se izracuna na koliko godina zelis i tako dobijes potvrdu banke koja vazi tri mjeseca te na osnovu iste ides pecas kucu do odobrene sume. Kupiti kucu nije nikakvo mjerilo za uspjeh bar ne u Danskoj. Kako stoje stvari u drugim drzavama, iskreno receno briga me. U Danskoj sve sto duze zivis u kuci sve je skuplja za tebe ako racunas na prodaju i eventualnu dobit. Razlog je porez koji nije fiksan vec variabilan. U tom istom Brande gradicu u prosjeku je 2.000 kruna mjesecno. Sto znaci za 10 godina boravka tebe je kostalo dodatno imati kucu 240.000 kruna, sto ces na kraju morati uracunati u prodajnu cijenu ako ganjas neki plus. Dok dodas ostalo kao kamate, troskove kredita i neku zaradu onda dobijes abnormalnu cijenu koja odskace od ostalih sto znaci da budes konkurentan moras spustit cijenu i obicno su zrade smijesne ili bolje receno izvuces pozitivnu nulu. Svak ko je od nasih kupio u preiodu 2004 do 2008 je jebo jeza u ledja. Jer u periodu su cijene sicale u zrak munjevito a poslje su pale drasticno pogotobo 2005, 2006 i 2007 a od marta 2004 je moguce bilo uzeti kredit bez vracanja prvih 10 godina i tako od 2014 pa ovamo je ponuda postepeno rasla a potraznja gotovo nikakva. Eksperti racunaju kako 2017 - 2021 su te gdje ce biti najvise raspodaja putem suda zbog problema sa placanjem, jer imamo opet porast otkaza i opet ulazimo u krizu ali ovo je izgleda iskljucivo danska kriza. I opet cu naglasiti neka radi svak kako hoce, jer ako neko se osjeca lakse jer zivi u kvazi svom ja nemam nista protiv. Na papiru racunica nije isplatljiva osim ako kupis povoljno u bogataskom kvartu i cekas uzlaznu konjokturu ili zakon koji ce stvoriti isti efekat kao 2004 godine.
drastic
Posts: 1355
Joined: 05/06/2010 00:52

#296 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by drastic »

ovo_malo_duse wrote:Evo kratak pitstop.
Ja u skoro samom centru Kopenhagena imam stancic za 6.000 i kusur kruna. Podstanar u kommune stanu. Koliko Danaca a i nasih bi dalo bubreg da imaju stan kao moj. Imam u cijenu carport, komad baste preko puta ceste sa supicom.
Koja je ovdje kontradikcija napisana. Kolega za ove pare mozete zivjet u centru cph samo u podrumu od 12 kvadrata sa sporetom u jednom cosku a tutom u drugom i jos velis supica sa komadom baste u centru Kopenhagena. Idi ba bjezi. Gori sam ja sto nabilavam s tobom. Jos da ti adresu dam hah.Od sada si mi u zviz, hrle kategoriji.... Tabletice pocelo te prenositi.

Ovom kolegi sto misli da me jaran uzeo. Ne bi ni ja vjerovao nisam prva dva puta pokazao mi covjek korespodenciju. Mos vjerovat a ne moras ni u dzep ni iz dzepa.
Navuku me ovi sto kmece, placajau ih da mlate praznu slamu i prodaju raji muda pod bubrege. Uvjek ce preskocit konkretnu stvar koju mu napises i samo kmeci.

Dok oni kmece normalna raja zivi i uziva i pri tome pomaze dole u Bosni maksimala.

Evo malo reklame. Nedavno Kreveti za Bolnicu u Konjicu. Pa skola u Gorazdu pa sad dvije u Zenici.

https://www.zenicablog.com/vrijedna-don ... iz-danske/

Et valja se ukrcavati za dalje.
jel se ti to iz aviona dopisujes
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#297 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by prog321 »

sarajevo999999 wrote:
hrle1976 wrote:
Kad je sve tako zasto u Svici 60% zivi u podstanarstvu, u Njemackoj preko 50%, u Austriji isto oko 50% ? Zasto u Hrvatskoj, Slovackoj, Madzarskoj 90% ima svoju kucu? Jedina zapadna zemlja gdje vlasnistvo prelazi 80% je Norveska. Ostalo nije niti blizu. U Francuskoj broj vlasnistva iz godine u godinu opada sad je negdje 60% vlasnistvo 40% podstanarstvo. A 1980 vlasnistvo bilo gotovo nepunih 90%.
Sta ja znam sto je tako, ja napisao kako jeste realno. Dakle stan 100 000 eura, primanja 4000, hiljadu nek je rata kredita moze izaci. Uostalom mozda i lazes za te procente jer sto ja znam ljudi da je otislo vani prije, tokom i neto poslije rata imaju stan, neki i vikendice one male njihove.
Procenti su tacni.
Na primjer u Njemačkoj je u 2016 živjelo samo 33.5 miliona stanovnika u vlastitoj kući ili stanu. To je 42% od svih 80 miliona Nijemaca.
A procenat otplacenih kuća je toliko nizak da me sramota napisat :-D
sarajevo999999
Posts: 852
Joined: 28/02/2012 14:44

#298 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by sarajevo999999 »

prog321 wrote:
sarajevo999999 wrote:
hrle1976 wrote:
Kad je sve tako zasto u Svici 60% zivi u podstanarstvu, u Njemackoj preko 50%, u Austriji isto oko 50% ? Zasto u Hrvatskoj, Slovackoj, Madzarskoj 90% ima svoju kucu? Jedina zapadna zemlja gdje vlasnistvo prelazi 80% je Norveska. Ostalo nije niti blizu. U Francuskoj broj vlasnistva iz godine u godinu opada sad je negdje 60% vlasnistvo 40% podstanarstvo. A 1980 vlasnistvo bilo gotovo nepunih 90%.
Sta ja znam sto je tako, ja napisao kako jeste realno. Dakle stan 100 000 eura, primanja 4000, hiljadu nek je rata kredita moze izaci. Uostalom mozda i lazes za te procente jer sto ja znam ljudi da je otislo vani prije, tokom i neto poslije rata imaju stan, neki i vikendice one male njihove.
Procenti su tacni.
Na primjer u Njemačkoj je u 2016 živjelo samo 33.5 miliona stanovnika u vlastitoj kući ili stanu. To je 42% od svih 80 miliona Nijemaca.
A procenat otplacenih kuća je toliko nizak da me sramota napisat :-D
Zna li ko zašto je to tako, mislim nije do para toliko. Jedino mi pada na pamet da se omladina otisne u podstanare cim se osamostali koliko-toliko. Ono, nije ko kod nas generacijama u istoj kuci.
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#299 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by prog321 »

Nije do omladine.
Njemačko društvo je jedno od najstarijih u Evropi. Kod njih je manjak djece.
Vrijednost se ne stavlja na kuću. Nijemci se vole skupo obuci, dobro auto voziti i ići na putovanja. Kuća kao simbol krova nad glavom u starosti ne igra ulogu kod njih jer je država preuzela primarnu brigu za stare i nemoćne.

Isto je svagdje na sjeveru Evrope.
Dok na Jugu , recimo Spaniji i Italiji procenat onih koji žive u vlastitoj kući je mnogo veći.
sarajevo999999
Posts: 852
Joined: 28/02/2012 14:44

#300 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by sarajevo999999 »

Ima i to svoje mada nidje veze citav zivot placati kiriju
Post Reply