Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
Itakoto
Posts: 2166
Joined: 17/09/2013 19:07

#1 Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by Itakoto »

"Something is rotten in the state of Denmark"
Samo za kolegu @Zviz :D
Radeljas11
Posts: 3
Joined: 03/06/2014 11:25

#2 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by Radeljas11 »

Daj mi recite kakve su danske trebe i uopsteno ove odozgo? Jel istina da zapovjedaju, moras im praviti rucak, svi poslovi se dijele, gdje one okom ti skokom i tako.

Jel mogu uspjet prosjecan balkanac i prosjecna dankinja.
User avatar
muminovic
Posts: 3306
Joined: 17/08/2013 15:10

#3 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by muminovic »

Danske trebe su odlicne :-)
Radeljas11
Posts: 3
Joined: 03/06/2014 11:25

#4 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by Radeljas11 »

Po cemu?
User avatar
muminovic
Posts: 3306
Joined: 17/08/2013 15:10

#5 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by muminovic »

Po lijepom izgledu

Image

Plave lijepe zgodne :-)
Radeljas11
Posts: 3
Joined: 03/06/2014 11:25

#6 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by Radeljas11 »

O boze ko spominje izgled, lijepih zena ima svugdje, a naravno da stoji da su nordijske zene specificne (plava kosa i oci, visoke, vitke i sl) Ja govorim jednu bitniju stvar od izgleda.. jednu mnogo bitniju stvar za zivot.. a to je, mozemo li se mi mentalno poklopiti sa njima.. kakve su za zivot udvoje dok nas smrt ne rastavi?

Upoznao sam 3 Dankinje od 35+ i ono je za bjezati. Al bas. Izgled tu i tamo, drze se, nego drugi parametri.
User avatar
muminovic
Posts: 3306
Joined: 17/08/2013 15:10

#7 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by muminovic »

Mislim da sve zavisi od interakcije izmedju dva lica, bez obzira iz kojih su dijelova svijeta.

Svaki 3ci brak se razvodi, nije do kontitnenata, drzava i slicno, nego do ljudi :-)
azea
Posts: 140
Joined: 23/01/2014 11:21

#8 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by azea »

Ako cemo gledat kroz nacionalne stereotipe (a sto ne bi, jebes politicku korektnost) onda je lakse nasoj curi "uklopit" se sa danskim momkom nego nekom stereotipicnom balkancu (sto mu je mrsko prasinu obrist, rucak napravit, pelenu promjenut, ubacite stereotip po vlastitom izboru) sa danskom zenom.
Inace, od skandinavski zemalja u Danskoj je najvise rasizma i mrznje prema strancima...
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#9 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by Zviz »

Radeljas11 wrote:Daj mi recite kakve su danske trebe i uopsteno ove odozgo? Jel istina da zapovjedaju, moras im praviti rucak, svi poslovi se dijele, gdje one okom ti skokom i tako.

Jel mogu uspjet prosjecan balkanac i prosjecna dankinja.
Ako ti uspije da je spustis na zemlju onda je ok, ali inace su haj da kaze, vole da imaju ulogu komadanta. Nije da su kao muskobaste u ponasanju, nego nekako nevole ni da igraju ulogu zene. Nesto sto dankinje nikako nevelo tj., da ih nazivas koje kakvim "slatkim" imenima ono ko fol tepanje itd. ili da zviznes za njima ili tako nesto. Prosjecnoj balkankom - nebitno, ce lakse proci sa dancom, jer njima nije mrsko nista raditi oko kuce, dok prosjecan made in YU ce sa dankinjom tesko izaci na kraj osim ako od samog pocetka je nespusti na tlo.

I nedao ti Bog da pocnes se sa njom raspravljati - one hoce, da su uvijek u pravu, nema tu nista vako nako, i nema diskusije, nego ako kaze sta nemoj se upustati u raspravu nego samo reci, vidis sa iz tog ugla nisam to gledao tako - ona ce misliti da je nesto hiper pametna a ti ces ustediti brdo zivaca. Mada to sto ce ona misliti da je hiper pametna, ce samo je jos vise nabiti u nebo.

Sve u svemu teske su za podnjet. Isto ko i Norvezanke, sve je to u 5 deka. :D Izuzetaka ima ali je rijetkost.
User avatar
ElDzidziIbnDzo
Posts: 637
Joined: 16/02/2013 10:53
Location: Sjeverno

#10 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by ElDzidziIbnDzo »

Znaš šta ću ti ja reći.Hoće da probaju sve prije braka :lol: :lol:

U braku su uzorne majke i fine žene. :D
manki
Posts: 2075
Joined: 24/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#11 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by manki »

Kolega Zviz, ja evo samo da se javim, peti mjesec sam vec u Kopenhagenu na Greencardu, ako ti naumpadne jos kakav english-speaking poso´ da prijavis, mijenjao bih ovaj trenutni nije mi bas odgovarajuci :)
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#12 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by Zviz »

manki wrote:Kolega Zviz, ja evo samo da se javim, peti mjesec sam vec u Kopenhagenu na Greencardu, ako ti naumpadne jos kakav english-speaking poso´ da prijavis, mijenjao bih ovaj trenutni nije mi bas odgovarajuci :)

Imas na Jobenet (hotjobs) ili workindenamrk pa pokusaj srecu. Poznam jednog vlasnika puba ali on nezaposljava nego ima tamo u pubu koji je kao manager pa dzaba - kao tom manageru je pepustio te zezancije. Sutra cu se sresrti sa vlasnikom, pa cu vidjeti sta je moguce... ako te nesto poput tog znaima... inace mozes otici na komunu i pitati jel imaju sta na aerodoromu - obicno imaju.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#13 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by insomnia78 »

Radeljas11 wrote:
Upoznao sam 3 Dankinje od 35+ i ono je za bjezati. Al bas. Izgled tu i tamo, drze se, nego drugi parametri.
Pa ni sa tri nase od 35+ neces nista bolje proci


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#14 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by Zviz »

insomnia78 wrote:
Radeljas11 wrote:
Upoznao sam 3 Dankinje od 35+ i ono je za bjezati. Al bas. Izgled tu i tamo, drze se, nego drugi parametri.
Pa ni sa tri nase od 35+ neces nista bolje proci


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk

:D :lol:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#15 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by insomnia78 »

Pa ja
To je tako u cijelom svijetu
Neudate preko 35 banki su ozlojedjene, frustrirane, tvrdoglave, teske...
Elem, nema tu hljeba


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
User avatar
Truba
Posts: 81179
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#16 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by Truba »

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

touče
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#17 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by Zviz »

insomnia78 wrote:Pa ja
To je tako u cijelom svijetu
Neudate preko 35 banki su ozlojedjene, frustrirane, tvrdoglave, teske...
Elem, nema tu hljeba


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
Imas pravo. Imam 32g staru "prijateljicu", pa je ubi Boze samo za imati oko sebe nako zdravo za zdravo, ja se toliko aroganto ponasam do nje, samo koristim ironiju... toliko je isfrustirana nekim nezadovoljstvom, da ni citav bataljon nebi je mogao zadovoljiti...
manki
Posts: 2075
Joined: 24/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#18 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by manki »

Zviz wrote:
manki wrote:Kolega Zviz, ja evo samo da se javim, peti mjesec sam vec u Kopenhagenu na Greencardu, ako ti naumpadne jos kakav english-speaking poso´ da prijavis, mijenjao bih ovaj trenutni nije mi bas odgovarajuci :)

Imas na Jobenet (hotjobs) ili workindenamrk pa pokusaj srecu. Poznam jednog vlasnika puba ali on nezaposljava nego ima tamo u pubu koji je kao manager pa dzaba - kao tom manageru je pepustio te zezancije. Sutra cu se sresrti sa vlasnikom, pa cu vidjeti sta je moguce... ako te nesto poput tog znaima... inace mozes otici na komunu i pitati jel imaju sta na aerodoromu - obicno imaju.
Pogledat cu na jobnet i workindenmark. Pa raspitaj se i u tom pub-u ako ti nije problem, bio bih ti zahvalan, barem privremeno...

A kako mislis da odem na komunu i da pitam je li imaju sta na aerodromu, nisam razumio to bas najbolje?

Tnx :)
El malagueño
Posts: 332
Joined: 04/06/2013 20:26

#19 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by El malagueño »

Danska je zemlja koja fakat nema nikakav imidz. Ono kad neko kaze danska to mi je sinonim za dosadu. Neznam sto se ovaj zviz tako lozi na dansku. U holandiji se uvijek ulaze u skolstvo, r&d itd i redovno se spomene strah jutlandizacije - ne predstavljanja nicega na svjetskoj ekonomskoj sceni kao sto je
To stvar sa jutlandom.

Osim lega jebo me svak ako znam ijedan danski proizvod..
User avatar
AstorH
Posts: 1895
Joined: 08/03/2014 23:21
Location: Dalmacija

#20 Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by AstorH »

Ma bjezi ba kakva Danska ikurac.I da mi je kad bila privlacna zgadila bi mi se zbog ovog smora zviza.


Sent from my iPad using Tapatalk
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#21 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by Zviz »

AstorH wrote:Ma bjezi ba kakva Danska ikurac.I da mi je kad bila privlacna zgadila bi mi se zbog ovog smora zviza.


Sent from my iPad using Tapatalk

nemas ti blage veze...
Itakoto
Posts: 2166
Joined: 17/09/2013 19:07

#22 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by Itakoto »

:lol:
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#23 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by Zviz »

Evo citam ove jutarnje novine i sve :-)

Izgleda smo posteno prnuli u fenjer.

Nepunih 200.000 nezaposlenih, cca. 9% ne racunajuci ne registrovane koji zive od muzeve ili suprugine plate. Znaci realna brojka je 10+% zasigurno.

Prema istrazi. 41% dobije posao na nacin nepotizma tj. familije ili preko prijateljske stele. Korupcije nemamo jer se to kod nas kaze vrati uslugu prijatelju :D

Samo 23% dobije posao preko raspisanog oglasa :| ostalih 36% se prepisuje praksama, aktivnostima od komune, flex-job, posao sa dodatkom i sl.

U gradjevinskim, betonskim, sobarskim, soferskim, cistaskim i sl. kao varioci itd. su 71% stranci.
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#24 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by Danguba »

Bosancima u Danskoj dvojna državljanstva

Parlament Kraljevine Danske nedavno je usvojio Zakon o dvojnom državljanstvu za sve njene državljane, koji bi trebao stupiti na snagu 1. septembra.
Sta radi @Zviz pa ja moram ovo da postiram. :D
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#25 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by Zviz »

Danguba wrote:
Bosancima u Danskoj dvojna državljanstva

Parlament Kraljevine Danske nedavno je usvojio Zakon o dvojnom državljanstvu za sve njene državljane, koji bi trebao stupiti na snagu 1. septembra.
Sta radi @Zviz pa ja moram ovo da postiram. :D
Jedini problem je sto su izbori do Sep. i kako stoji nacionalisti ce pobjediti, a oni su protiv ovog a to znaci ili nece biti koalicije pa ponovni izbori ili ce biti ali zna se oni venstri dozvole brojne ministarske stolice, a samo hoce da su oni tj nacionalisti odgovorni za strance i starce. Nacionalisti su u 4 godine vremena 24 puta izmjenili zakon oko stranaca. Ja se kicno bojim da ovo u jednu ruku i nije navlakusa, ko uzmite pa kad uzmu ce za koji mjesec mozda godinu opet ukinuti zakon a onda mogu zatraziti da pute to drzavljanstvo ili gube dansko. U danskoj nije isto biti danski ili ne drzavljan kad si na kasiki drzave a po ostalim pitanjima.
Post Reply