kondom??da ili ne??

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

lamija_SA
Posts: 383
Joined: 20/08/2007 12:24

#51 Re: kondom??da ili ne??

Post by lamija_SA »

JANNINA wrote:korist te li kondom???ako se u duzoj vezi??ilije bolje bez kondoma??
ima i ljudi koji konstantno prolaze kroz crveno, pa ostanu zivi! :lol:
a sad ti vidi igra li ti se ruski rulet ili ne, sto rece anais_nin!
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#52 Re: kondom??da ili ne??

Post by dobar osjecaj »

Meni su priče o seksu u društvu uglavnom nezanimljive ali sam u toj dobi, vremenu i okruženju gdje se o seksu mnogo priča.
Tako svakodnevno slušam priče različitih kolega i prijatelja (oba spola) o različitim tipovima i curama s kojima se seksaju. Ne osuđujem nikoga, neka svako radi šta misli da je dobro za njega, ali redovno se užasavam priča par prijatelja koji se s djevojkama koje "upoznaju" na FB, ili negdje usput na putovanjima ili u gradu nađu za jedan brzinski seks i često se s tim djevojkama o kojima faktički ne znaju ništa seksaju bez ikakve zaštite od spolno-prenosivih bolesti.
Mlađi rođak mi je pričao prošle sedmice da ga je na ulazu u javni wc u jednom tržnom centru u Sarajevu presrela neka djevojka starija od njega i da ga je zvala da se brzinski poseksaju tu u javnom wc-u.
Imam par kolega koji su u dugogodišnjim vezama s djevojkama s kojima se seksaju bez zastite ali usput zaskacu sve na sto nalete. Pri tome precesto ne koriste nikakav vid zastite. Zgrazavam se i njih i glupacica koje ih preklinju "svrsi u mene" a pri tome i same imaju vise takvih seksualnih partnera i znaju da svi likovi s kojima se seksaju ne vode racuna ni o kakvoj zastiti.

Na ovu temu pisem zbog jednog od njih koji zadnjih mjeseci prolazi agoniju posljedica seksa bez zastite. Ne zna se koliko dugo vuce neki oblik klamidije, od koga ga je pokupio i kome ga je sve prenio. Dobio je teski oblik autoimunog klamidijskog artritisa od kojeg ne moze stati na noge. Ima uzasne otekline zglobova, bolove u cijelom tijelu, konjuktivitis, ukočen vrat...probali su na njemu razne antibiotike a doksicilin koji mu je prvi prepisan se ne moze uopste uvesti u BiH. Za njega se nadam da ce se izvuci bez tezih i dugorocnih posljedica po zdravlje a nadam se da ce neki slican glupan ili glupacica koji misle da su likovi iz videoigrica sa sto zivota procitati ovo i promisliti iduci put kad pozele da se seksaju s nepoznatim ljudima bez zastite.
User avatar
Altsa
Posts: 7401
Joined: 19/03/2004 18:31

#53 Re: kondom??da ili ne??

Post by Altsa »

dobar osjecaj wrote:Meni su priče o seksu u društvu uglavnom nezanimljive ali sam u toj dobi, vremenu i okruženju gdje se o seksu mnogo priča.
Tako svakodnevno slušam priče različitih kolega i prijatelja (oba spola) o različitim tipovima i curama s kojima se seksaju. Ne osuđujem nikoga, neka svako radi šta misli da je dobro za njega, ali redovno se užasavam priča par prijatelja koji se s djevojkama koje "upoznaju" na FB, ili negdje usput na putovanjima ili u gradu nađu za jedan brzinski seks i često se s tim djevojkama o kojima faktički ne znaju ništa seksaju bez ikakve zaštite od spolno-prenosivih bolesti.
Mlađi rođak mi je pričao prošle sedmice da ga je na ulazu u javni wc u jednom tržnom centru u Sarajevu presrela neka djevojka starija od njega i da ga je zvala da se brzinski poseksaju tu u javnom wc-u.
Imam par kolega koji su u dugogodišnjim vezama s djevojkama s kojima se seksaju bez zastite ali usput zaskacu sve na sto nalete. Pri tome precesto ne koriste nikakav vid zastite. Zgrazavam se i njih i glupacica koje ih preklinju "svrsi u mene" a pri tome i same imaju vise takvih seksualnih partnera i znaju da svi likovi s kojima se seksaju ne vode racuna ni o kakvoj zastiti.

Na ovu temu pisem zbog jednog od njih koji zadnjih mjeseci prolazi agoniju posljedica seksa bez zastite. Ne zna se koliko dugo vuce neki oblik klamidije, od koga ga je pokupio i kome ga je sve prenio. Dobio je teski oblik autoimunog klamidijskog artritisa od kojeg ne moze stati na noge. Ima uzasne otekline zglobova, bolove u cijelom tijelu, konjuktivitis, ukočen vrat...probali su na njemu razne antibiotike a doksicilin koji mu je prvi prepisan se ne moze uopste uvesti u BiH. Za njega se nadam da ce se izvuci bez tezih i dugorocnih posljedica po zdravlje a nadam se da ce neki slican glupan ili glupacica koji misle da su likovi iz videoigrica sa sto zivota procitati ovo i promisliti iduci put kad pozele da se seksaju s nepoznatim ljudima bez zastite.
:thumbup:
User avatar
TheWatcher
Posts: 2603
Joined: 08/03/2007 12:09
Location: *** tamo gdje prestaje logika tu pocinje Bosna ***

#54 Re: kondom??da ili ne??

Post by TheWatcher »

JANNINA wrote:korist te li kondom???ako se u duzoj vezi??ilije bolje bez kondoma??
poradi malo na pravopisu pa onda o gumicama :oops:
User avatar
escobar__
Posts: 8913
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#55 Re: kondom??da ili ne??

Post by escobar__ »

Seks bez kondoma s nekim s kim si duže vrijeme u vezi (ili braku i sl.), a da si poprilično siguran/na da ne švrlja unaokolo i mogu razumjeti ali jahat sve što hoda na dvije noge, mijenjat partnere k'o čarape i sve to bez zaštite je odlična kombinacija gluposti i neodgovornosti prije svega prema samom sebi, a onda i prema seksualnim partnerima.
User avatar
Henry Chinaski
Posts: 2589
Joined: 03/08/2005 08:12

#56 Re: kondom??da ili ne??

Post by Henry Chinaski »

TheWatcher wrote:
JANNINA wrote:korist te li kondom???ako se u duzoj vezi??ilije bolje bez kondoma??
poradi malo na pravopisu pa onda o gumicama :oops:
JANNINA je ovo napisala prije 12 godina. Do sad je sigurno naučila pravopis, a vjerujem da je u međuvremenu probala opcije sa i bez.
Mogla bi, eventualno, podijeliti svoja iskustva sa dolazećom rajom koja je sad u situaciji u kojoj je ona bila tada.
User avatar
TheWatcher
Posts: 2603
Joined: 08/03/2007 12:09
Location: *** tamo gdje prestaje logika tu pocinje Bosna ***

#57 Re: kondom??da ili ne??

Post by TheWatcher »

nisam obracao paznju na datum :D
User avatar
Altsa
Posts: 7401
Joined: 19/03/2004 18:31

#58 Re: kondom??da ili ne??

Post by Altsa »

Jannina do sada vec i rodila :D
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4586
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#59 Re: kondom??da ili ne??

Post by VladaFBiH »

dobar osjecaj wrote:Meni su priče o seksu u društvu uglavnom nezanimljive ali sam u toj dobi, vremenu i okruženju gdje se o seksu mnogo priča.
Tako svakodnevno slušam priče različitih kolega i prijatelja (oba spola) o različitim tipovima i curama s kojima se seksaju. Ne osuđujem nikoga, neka svako radi šta misli da je dobro za njega, ali redovno se užasavam priča par prijatelja koji se s djevojkama koje "upoznaju" na FB, ili negdje usput na putovanjima ili u gradu nađu za jedan brzinski seks i često se s tim djevojkama o kojima faktički ne znaju ništa seksaju bez ikakve zaštite od spolno-prenosivih bolesti.
Mlađi rođak mi je pričao prošle sedmice da ga je na ulazu u javni wc u jednom tržnom centru u Sarajevu presrela neka djevojka starija od njega i da ga je zvala da se brzinski poseksaju tu u javnom wc-u.
Imam par kolega koji su u dugogodišnjim vezama s djevojkama s kojima se seksaju bez zastite ali usput zaskacu sve na sto nalete. Pri tome precesto ne koriste nikakav vid zastite. Zgrazavam se i njih i glupacica koje ih preklinju "svrsi u mene" a pri tome i same imaju vise takvih seksualnih partnera i znaju da svi likovi s kojima se seksaju ne vode racuna ni o kakvoj zastiti.

Na ovu temu pisem zbog jednog od njih koji zadnjih mjeseci prolazi agoniju posljedica seksa bez zastite. Ne zna se koliko dugo vuce neki oblik klamidije, od koga ga je pokupio i kome ga je sve prenio. Dobio je teski oblik autoimunog klamidijskog artritisa od kojeg ne moze stati na noge. Ima uzasne otekline zglobova, bolove u cijelom tijelu, konjuktivitis, ukočen vrat...probali su na njemu razne antibiotike a doksicilin koji mu je prvi prepisan se ne moze uopste uvesti u BiH. Za njega se nadam da ce se izvuci bez tezih i dugorocnih posljedica po zdravlje a nadam se da ce neki slican glupan ili glupacica koji misle da su likovi iz videoigrica sa sto zivota procitati ovo i promisliti iduci put kad pozele da se seksaju s nepoznatim ljudima bez zastite.
pa ne kažu džaba stare narodne izreke (izaberi koja najviše odgovara tom liku - ja mislim zadnja):
1. poslije jebanja nema kajanja
2. sam pao sam se ubio
3. ko ga jebe kad je glup

sex bez kondoma je vrhunski kretenizam na koji pristaju obje strane tako da ih ne treba žaliti uopšte
Last edited by VladaFBiH on 24/09/2019 10:42, edited 1 time in total.
User avatar
abondanzieri
Posts: 2851
Joined: 14/10/2007 18:06

#60 Re: kondom??da ili ne??

Post by abondanzieri »

dobar osjecaj wrote:Meni su priče o seksu u društvu uglavnom nezanimljive ali sam u toj dobi, vremenu i okruženju gdje se o seksu mnogo priča.
Tako svakodnevno slušam priče različitih kolega i prijatelja (oba spola) o različitim tipovima i curama s kojima se seksaju. Ne osuđujem nikoga, neka svako radi šta misli da je dobro za njega, ali redovno se užasavam priča par prijatelja koji se s djevojkama koje "upoznaju" na FB, ili negdje usput na putovanjima ili u gradu nađu za jedan brzinski seks i često se s tim djevojkama o kojima faktički ne znaju ništa seksaju bez ikakve zaštite od spolno-prenosivih bolesti.
Mlađi rođak mi je pričao prošle sedmice da ga je na ulazu u javni wc u jednom tržnom centru u Sarajevu presrela neka djevojka starija od njega i da ga je zvala da se brzinski poseksaju tu u javnom wc-u.
Imam par kolega koji su u dugogodišnjim vezama s djevojkama s kojima se seksaju bez zastite ali usput zaskacu sve na sto nalete. Pri tome precesto ne koriste nikakav vid zastite. Zgrazavam se i njih i glupacica koje ih preklinju "svrsi u mene" a pri tome i same imaju vise takvih seksualnih partnera i znaju da svi likovi s kojima se seksaju ne vode racuna ni o kakvoj zastiti.

Na ovu temu pisem zbog jednog od njih koji zadnjih mjeseci prolazi agoniju posljedica seksa bez zastite. Ne zna se koliko dugo vuce neki oblik klamidije, od koga ga je pokupio i kome ga je sve prenio. Dobio je teski oblik autoimunog klamidijskog artritisa od kojeg ne moze stati na noge. Ima uzasne otekline zglobova, bolove u cijelom tijelu, konjuktivitis, ukočen vrat...probali su na njemu razne antibiotike a doksicilin koji mu je prvi prepisan se ne moze uopste uvesti u BiH.Za njega se nadam da ce se izvuci bez tezih i dugorocnih posljedica po zdravlje a nadam se da ce neki slican glupan ili glupacica koji misle da su likovi iz videoigrica sa sto zivota procitati ovo i promisliti iduci put kad pozele da se seksaju s nepoznatim ljudima bez zastite.

:thumbup: :thumbup:
Samo mi nije jasno to za doksiciklin,mozda ga nema kupiti pod tim imenom ali ima recimo dovicin sa istim sastavom
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21760
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#61 Re: kondom??da ili ne??

Post by MarlboroGold »

Bez sa dugoročnom partnericom, a sa u svim drugim situacijama.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18187
Joined: 11/02/2013 11:32

#62 Re: kondom??da ili ne??

Post by Ramzess Veliki »

MarlboroGold wrote:Bez sa dugoročnom partnericom, a sa u svim drugim situacijama.
A sta ako ona svrlja kako napisa @dobar osjecaj ??? :shock:

Mene je toliko nasekirala evo razmisljam da se vise nikako ne seksam ... :run:

Ma dobro, ne praviti se budala i koristiti kondom uvijek i sa vlastitom zenom i zdra'o ... :thumbup:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21760
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#63 Re: kondom??da ili ne??

Post by MarlboroGold »

Ramzess Veliki wrote:
MarlboroGold wrote:Bez sa dugoročnom partnericom, a sa u svim drugim situacijama.
A sta ako ona svrlja kako napisa @dobar osjecaj ??? :shock:

Mene je toliko nasekirala evo razmisljam da se vise nikako ne seksam ... :run:

Ma dobro, ne praviti se budala i koristiti kondom uvijek i sa vlastitom zenom i zdra'o ... :thumbup:
A jbg ako ne primijetiš da švrlja onda jeste problem, ali se uglavnom da primijetiti. Samo treba otvoriti oči i ne biti budala.
Kao što rekoh sa dugogodišnjom djevojkom uz uzajamno povjerenje kondomi i nisu potrebni što se tiče te zaštite... trudnoća je već druga stvar, ali tu postoje ne samo kondomi, već i pilule itd.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18187
Joined: 11/02/2013 11:32

#65 Re: kondom??da ili ne??

Post by Ramzess Veliki »

Meni je sve to jako rizicno, pocecu opet pecati kako vidim ...
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3392
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio više nisam...

#66 Re: kondom??da ili ne??

Post by Billy The Pljuc »

Ramzess Veliki wrote:Meni je sve to jako rizicno, pocecu opet pecati kako vidim ...
:thumbup:

Pecanje je zakon!

:lol:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#67 Re: kondom??da ili ne??

Post by Tomahawk11 »

Billy The Pljuc wrote:
Ramzess Veliki wrote:Meni je sve to jako rizicno, pocecu opet pecati kako vidim ...
:thumbup:

Pecanje je zakon!

:lol:
Nemojte samo cuku voditi...

Image
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3392
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio više nisam...

#68 Re: kondom??da ili ne??

Post by Billy The Pljuc »

:lol: :lol: :lol:

Cuko vrlo bitan faktor.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#69 Re: kondom??da ili ne??

Post by insomnia78 »

Al sta coeka nacera da otbori temu od prije 12 godina i odgovara na nju? KAko uopste nabasa na temu staru 12 godina?
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18187
Joined: 11/02/2013 11:32

#70 Re: kondom??da ili ne??

Post by Ramzess Veliki »

insomnia78 wrote:Al sta coeka nacera da otbori temu od prije 12 godina i odgovara na nju? KAko uopste nabasa na temu staru 12 godina?
Garant nesta fasov'o ... :sad:
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#71 Re: kondom??da ili ne??

Post by HAVANA »

insomnia78 wrote:Al sta coeka nacera da otbori temu od prije 12 godina i odgovara na nju? KAko uopste nabasa na temu staru 12 godina?
Guglo kondome,ukuse,velicine...Ispalo mu.
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#72 Re: kondom??da ili ne??

Post by Norm »

..ma najbolje je neguzit' ko ja...i miran...
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#73 Re: kondom??da ili ne??

Post by HAVANA »

Norm wrote:..ma najbolje je neguzit' ko ja...i miran...
Jes vala,ja to samo radi prostate,da ne ode.
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#74 Re: kondom??da ili ne??

Post by Norm »

HAVANA wrote:
Norm wrote:..ma najbolje je neguzit' ko ja...i miran...
Jes vala,ja to samo radi prostate,da ne ode.
...treba mislit na zdravlje...
Image
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#75 Re: kondom??da ili ne??

Post by Blixen »

JANNINA wrote:korist te li kondom???ako se u duzoj vezi??ilije bolje bez kondoma??
ono obicno sa kondomom
u vaginu bez
Post Reply