Kondilomi - help!!!

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
caes
Posts: 535
Joined: 31/07/2008 17:02
Location: cardak

#51 Re: Kondilomi - help!!!

Post by caes »

pa meni rekose dvojica farmaceuta koji rade u apoteci da to uopste nije cista aloea, nego da je samo prodaju pod tim imenom. odnosno da je to 50% aloe il tako nesto ..
User avatar
Bihnela
Posts: 123
Joined: 10/07/2009 13:03

#52 Re: Kondilomi - help!!!

Post by Bihnela »

neko je spomenuo encian aloe, upravo takvu sam kupila u apoteci,,
naravno da mi ne mozemo znati da li je ono sto kupujemo 100% aloe vera, ali imaju ljudi koji se time bave, zato proizvod treba da ima na deklaraciji ispisan sastav i dokaz o kontroli,podatke o tome ko je izvrsio kontrolu proizvoda i sl., proizvodi od aloe imaju i poseban certifikat (http://www.iasc.org/, http://www.iasc.org/complete.html)


KAKO PREPOZNATI KAKVOĆU PROIZVODA OD ALOE VERE ?
Mnogo tvrtki u svijetu nudi razne proizvode od Aloe vere. Međutim, većina tih proizvoda sadrži vodu kao glavni sastojak, a Aloe veru u minimalnim količinama, nedovoljnim za bilo kakav zdravstveni učinak. Natpis "Aloe vera" na proizvodu uglavnom služi u marketinške svrhe, kako bi se poboljšala prodaja proizvoda. Prilikom izbora kvalitetnog proizvoda i proizvođača obratite pozornost na sljedeće:

Imaju li proizvodi certifikat IASC (Međunarodni Aloe vera Znanstveni Savjet) ? Certifikat garantira vjerodostojnost deklaracije proizvoda, čistoću, visoku koncentraciju, te ekološki uzgoj i kvalitetnu preradu Aloe vere.
Kakve sve certifikate ima proizvod (Kosher, Islam, FDA, jesu li proizvodi testirani na životinjama) ?
Gdje raste Aloe vera iz koje se dobiva gel ?
Posjeduje li proizvođač vlastite plantaže Aloe vere ?
Kakvim postupkom se stabilizira gel (kuhanjem, zamrzavanjem, sušenjem i mljevenjem u prah izgubi se većina ljekovitih sastojaka)?
Upotrebljava li proizvođač suvremeni, patentirani postupak stabiliziranja gela ?
User avatar
Bihnela
Posts: 123
Joined: 10/07/2009 13:03

#53 Re: Kondilomi - help!!!

Post by Bihnela »

Klown wrote:Hvala ti nokikino :)))


Efoo me !!!! Isao sam u EUROFARM na Ilidzi nakon pregleda ustanovili su da imam kondilome :S al isti dan su mi rekli da ako zelim da odstrane kondilome to mogu odmah da uradim na klinici,to rade tzv paljenje kondiloma....Pristao sam i uradio sam....Nije nista bolilo i nije nista strasno.Preporucio bi osobama koje imaju isti problem da to urade sto prije ja sam to vukao oko 1god dana...tako da sam ih imao vishe jer me je fakat bilo strah da odem kod dermatologa jer im nevjerujem a to se nalazi na osjetljivom podrucju.....Cjena samo pregleda je bila 33km a spaljivanje je kostalo 200km...... i morat cu da odem na kontrolu...Ako nekog nesto interesuje nek pita ako mogu da pomognem.....
Drago mi je da si zadovoljan i da si odstranio kondilome,,

zanima me da li isao kod dermatologa ili? koji doktor je radio interveciju,ime? kojom metodom su uradili spaljivanje laser, radiotalasi, tecni azot, kiselina ili? jesu li ti ostali oziljci?

nadam se da si s ovim rijesio problem i da ti se vise nece vracati-jacaj imunitet i zelim ti sve najbolje,,,
pozzz
janajankov
Posts: 16
Joined: 06/07/2009 11:56

#54 Re: Kondilomi - help!!!

Post by janajankov »

Ako hoćete da kupite 100% Aloe vetu onda to nema u apotekama. Jedina prava Aloe vera se može kupiti preko kataloga ili u njihovoj prodavnici u Aerodromskom naselju u Sarajevu u ulici Akita Šeremeta 10. Odete dole kažete u čemu je problem (ako imate nalaze i dijagnozu ponesite obavezno) i oni će vam reći šta treba da pijete i kako. Mada za ženske bolesti i probleme se pije čista Aloe 0,5 dcl. dnevno. E sad ako ima neka bolest onda oni daju i neke tabletice.
Samo nemojte da vas iznenadi cijena 1 boce oko 55-60 KM.

Ma sve dolazi od pada imuniteta!!!! Garant!!!!
User avatar
Bihnela
Posts: 123
Joined: 10/07/2009 13:03

#55 Re: Kondilomi - help!!!

Post by Bihnela »

janajankov wrote:Ako hoćete da kupite 100% Aloe vetu onda to nema u apotekama. Jedina prava Aloe vera se može kupiti preko kataloga ili u njihovoj prodavnici u Aerodromskom naselju u Sarajevu u ulici Akita Šeremeta 10. Odete dole kažete u čemu je problem (ako imate nalaze i dijagnozu ponesite obavezno) i oni će vam reći šta treba da pijete i kako. Mada za ženske bolesti i probleme se pije čista Aloe 0,5 dcl. dnevno. E sad ako ima neka bolest onda oni daju i neke tabletice.
Samo nemojte da vas iznenadi cijena 1 boce oko 55-60 KM.

Ma sve dolazi od pada imuniteta!!!! Garant!!!!

ko proizvodi tu aloe veru, ime proizvodjaca i ime apoteke?
Klown
Posts: 11
Joined: 04/06/2009 12:17

#56 Re: Kondilomi - help!!!

Post by Klown »

da pregledao me je dermatolog takodje u eurofarmu jer sam se najavio kod njega,i odmah je rekao da su to kondilomi i to oni skolski jer nije bilo nikakve sumnje.....Operaciju je uradio dr.med.Sabahudin Topalovic specijalista urolog,ako neko zeli njegov kontakt tel...mogu mu dati.Uradio je to spaljivanje laserom,i rekao mi je da moram da dodjem jos jednom kod njeg nakon sto ovo prodje.Na mojoj kozi sad ima oziljaka kao kad te neko oprzi cigaretom tako izgledaju al ne boli,redovno cistis i jednom dnevno prsces sa sprejom Bivacyn...... Jel mi neko moze preporuciti sta je najbolje za jacanje imuniteta????Sta da se koristi??
User avatar
Loulou
Posts: 3015
Joined: 16/04/2008 15:18

#57 Re: Kondilomi - help!!!

Post by Loulou »

Klown wrote:I ja imam isti problem :( al nikako da odem do dermatologa,jer se plasim da mi nece nesto pogresno propisati i sami znate kakvi su nazalost.Ako nego ima nekog provjerenog dermatologa i koji ima iskustva sa kondilomima da mi da neki kontakt broj?? Jesi li ti imala vishe kondiloma ili samo jedan??
Iako je najbolje (najdugoročnije) imunitet jačati prehranom, ja bih preporučila Immunal kapi. Košta, mislim, negdje oko 6,5 KM (ovisi kako gdje).
ludamala
Posts: 13
Joined: 24/06/2009 12:15

#58 Re: Kondilomi - help!!!

Post by ludamala »

najbolja za jacanje imuniteta, pored zdrave ishrane naravno, ti je maticna mlijec. raspitaj se malo gdje je mozes nabaviti, nisam sigurna da li ima u apotekama
User avatar
Loulou
Posts: 3015
Joined: 16/04/2008 15:18

#59 Re: Kondilomi - help!!!

Post by Loulou »

ludamala wrote:najbolja za jacanje imuniteta, pored zdrave ishrane naravno, ti je maticna mlijec. raspitaj se malo gdje je mozes nabaviti, nisam sigurna da li ima u apotekama
Evo, može se od njih naručiti (tako piše), ima i cjenovnik.
http://www.mmm.ba/
Znači, matična mliječ i propolis.
janajankov
Posts: 16
Joined: 06/07/2009 11:56

#60 Re: Kondilomi - help!!!

Post by janajankov »

Za sve ke interesuje prava Aloe vera toplo preporučujem site:
http://www.healthbosnia.com. Na to stranici možete naći sve Aloe vera proizvode i njihovu upotrebu. A za dodatne informacije posjetite ih na njihovu adresu.
janajankov
Posts: 16
Joined: 06/07/2009 11:56

#61 Re: Kondilomi - help!!!

Post by janajankov »

Znači idete na ovaj site i na opciju o Aloe veri u desnom dijelu stranice ikonica sa slikom Aloe.
caes
Posts: 535
Joined: 31/07/2008 17:02
Location: cardak

#62 Re: Kondilomi - help!!!

Post by caes »

jesam ja corava il oni nemaju neki salon il nesto slicno gdje se moze ovo kupiti?
janajankov
Posts: 16
Joined: 06/07/2009 11:56

#63 Re: Kondilomi - help!!!

Post by janajankov »

caes wrote:jesam ja corava il oni nemaju neki salon il nesto slicno gdje se moze ovo kupiti?
Ma nisu ćorava adresa gdje možeš kupiti njihove proizvode je Akifa Šeremeta 10 na Aerodromskom naselju.
uplasena
Posts: 3
Joined: 25/08/2009 04:32

#64 Re: Kondilomi - help!!!

Post by uplasena »

Narode pomagajte, mislim da i ja imam tu bolescuru ali ne znam kako sam je uopste dobila,mozda u slolariumu, preko WC skoljke jer momak mi to nema bar nema simptome, znam da je moguce da u sebi ima taj virus i da se kod djevojaka brze siri, sve sam procitala o njima i mislim da ih imam, ne znam kome da se obratim inace sam iz zenice, novca nemam toliko da bii isla na privatne klinike,jer roditeljima a ni a decku ne smijem da kazem pomislit ce da ga varam..Ako ima ko bilo kakvu informaciju kome da se obratim u Zenici, i gdje je najjeftinije... :((((((( HELPPPPP
BaileyS
Posts: 1036
Joined: 02/07/2008 00:29

#65 Re: Kondilomi - help!!!

Post by BaileyS »

uplasena wrote:Narode pomagajte, mislim da i ja imam tu bolescuru ali ne znam kako sam je uopste dobila,mozda u slolariumu, preko WC skoljke jer momak mi to nema bar nema simptome, znam da je moguce da u sebi ima taj virus i da se kod djevojaka brze siri, sve sam procitala o njima i mislim da ih imam, ne znam kome da se obratim inace sam iz zenice, novca nemam toliko da bii isla na privatne klinike,jer roditeljima a ni a decku ne smijem da kazem pomislit ce da ga varam..Ako ima ko bilo kakvu informaciju kome da se obratim u Zenici, i gdje je najjeftinije... :((((((( HELPPPPP
Sta ima da posmisli da ga varas. On vjerovatno nosi virus a i da ne zna. Mozes ga godinama nositi a da se ne pojavi. Kazu da je svaki treci muskarac nosioc HP virusa koji je i uzrocnik kondiloma.
User avatar
shrink
Posts: 7
Joined: 04/09/2009 12:56

#66 Re: Kondilomi - help!!!

Post by shrink »

BaileyS wrote:
uplasena wrote:Narode pomagajte, mislim da i ja imam tu bolescuru ali ne znam kako sam je uopste dobila,mozda u slolariumu, preko WC skoljke jer momak mi to nema bar nema simptome, znam da je moguce da u sebi ima taj virus i da se kod djevojaka brze siri, sve sam procitala o njima i mislim da ih imam, ne znam kome da se obratim inace sam iz zenice, novca nemam toliko da bii isla na privatne klinike,jer roditeljima a ni a decku ne smijem da kazem pomislit ce da ga varam..Ako ima ko bilo kakvu informaciju kome da se obratim u Zenici, i gdje je najjeftinije... :((((((( HELPPPPP
Sta ima da posmisli da ga varas. On vjerovatno nosi virus a i da ne zna. Mozes ga godinama nositi a da se ne pojavi. Kazu da je svaki treci muskarac nosioc HP virusa koji je i uzrocnik kondiloma.

BaileyS ako ti je ovjerena knjizica odes doktoru opste prakse kazes mu da sumnjas u kondilome i on ti napise uputnicu za dermatologa u Zenickoj bolnici..... gore kad odes, imas extra doktoricu koja ce ti napravit rutinski nalaz krvi i onda ce ti to ukloniti tecnim azotom (gotovo bezbolan ali 100% ucinkovit i sto je najvaznije besplatan zahvat)... ja sam se rijesio kondiloma za dva dana na ovaj nacin i to potpuno besplatno.... a crnjacio sam se gotovo dva mjeseca jer nisam nista poduzimao jer sam bio glup.... jer kad je zdravlje u pitanju ne treba te biti ni stid ni strah.... jer kako kaze star narodna " Najveća je od svih ludosti – žrtvovati svoje zdravlje"
sgsaray
Posts: 32
Joined: 31/07/2009 11:45

#67 Re: Kondilomi - help!!!

Post by sgsaray »

A je li bolno to skidanje kondiloma?
uplasena
Posts: 3
Joined: 25/08/2009 04:32

#68 Re: Kondilomi - help!!!

Post by uplasena »

shrink Koje je ime te ljubazne doktorice onim mesarima na ginekologiji ne bih isla jer znam kakvi su a pogotovo sestre, ilsa sam ljekaru i rekao mi je da je moguce da se povuku dao mi je canesten cremu, obloge od acidi birici i vitaminske pilule i vec ih je manje, zanim me samo ime te doktorice ako kazes da je dobra onda zelim otici kod nje...
servis1965
Posts: 1
Joined: 01/12/2009 22:11

#69 Re: Kondilomi - help!!!

Post by servis1965 »

Hej narode evo i mene sa istim problemom,a ako nekom može pomoći moje iskustvo rado ću ga podijeliti sa vama.Kondilomi se moraju ukloniti ,a ja sam to radila spaljivanjem,a onda radite na imunitetu da se ni bi ponovo pojavili što se meni desilo nakon godinu ,a možda i više.Evo ih opet ne mnogo ali sam išla na uklanjanje i sada pijen nešto što sam našla negdje na nekom forumu sa alojom,medom,cikorijom,vinom...i čini mi se da ima efekta ,obzirom da mi nije doktor skinuo dva koja sam imala na anusu i vidim da su mnogo manji nego prije ,nadam se da će se povući,kažu čuda se dešavaju i ja počinjem vjerovati u to.To je što se tiče onih šiljastih,ali ja imam iravne na grliću materice i jednom sam (prije 7 god.)imala karcinom pa mi rađena konizacija i od tada sam bila ok.do sada.Kako će se sve ovo razvijati dalje u mom slučaju vidjet će mo.
User avatar
zovemsecrveni
Posts: 243
Joined: 30/09/2009 08:07
Location: Platforma

#70 Re: Kondilomi - help!!!

Post by zovemsecrveni »

:sax:
Last edited by zovemsecrveni on 09/11/2011 23:27, edited 1 time in total.
User avatar
roksalena
Posts: 13
Joined: 16/12/2009 11:26

#71 Re: Kondilomi - help!!!

Post by roksalena »

Sad se i ja zabrinuh za te kondilome..naime i ja imam vec treci dan na desnom bedru blizu "nje" :D nesto kao potkoznu bubuljicu ali ima i onaj bijeli vrh i jaaaaaaako je bolna a posto do sad nisam imala nista slicno mislila sam da je to valjda "zalutala" bubuljicu..a sad se zabrinuh..kako izgleda kondilom?
crnkaaa
Posts: 2
Joined: 30/12/2009 19:07

#72 Re: Kondilomi - help!!!

Post by crnkaaa »

Vidim dosta se svijeta javlja za ovu boleščugu.... tako tražeći stranice za lječenje ove bolešćuge naišla sam i na ovu stranicu....
ja sam dobila kondilome prije 4 mjeseca....
na početku mi je bila mala bradavica na što nisam obračala pažnju, misleći da će nestati...
no več prije mjesec dana pojavilo ih se oko 4-5... na što sam se naravno istraumirala i isprepadala...
otišla sam kod ginekologa na što mi je gospodja rekla da idem uklanjati tj. spaljivati i rekla mi da u bolnici više to nerade pa me poslala privatnom ginekologu, naravno njenoj koleginici...
grad koji ima najmanje 150000 stanovnika, da bolnica to neuklanja....ma dajte...
tako da sam dok. poslusala i otišla spaliti, doktorica mi je rekla da ce bradavice otpasti za 7 dana... međutim nijedna mi bradavica nije spala... na sto mi je rekla da ponovo dodjem i da platim istom cijenom.... a cijena je 200 km ...
međutim to je stvarno previše novca a i totalna pljačka i bezobrazluk...em i uzasna bol, bar je meni bila...
doktorica mi je prvo rekla da sam dobila od partnera, tako da sam po običaju napala svog momka i poslala ga doktoru... on je uradio sva moguće pretrage, međutim nema.
na sto mu je doktor njegov rekao da to nemora preći spolnim putem vec na razne nacine... medicina nije dovoljno izucavala ovu bolest...
to su neke bakterije koje su u nasem organizmu i kad opadne imunitet pojave se ili od stresa se mogu dobiti...na sto sam ja skontala da sam imala jaku traumaticnu saobracajnu nesrecu prije 4-5 mjeseci a odmah poslje nesrece su se pojavili kondilomi cisto sumnjam da je slucajno se to desilo.....
citala sam za aloa veru ovde i uzela sam danas odmah tablete aloe vere u dm i kremu gel aloe vere....
kljukam se vocem itd.... tako da cu vam za desetak dana se javiti kako stvari stoje .... i jesul nestale...
zelim da vam zahvalim svima na forumu koji ste savjete davali....
i da pitam jos nesto znam da treba vremena i strpljenja ali koliko treba vremenski da prestanu...zahvaljujem se svima
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2795
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#73 Re: Kondilomi - help!!!

Post by Troll_Happens »

crnkaaa wrote:Vidim dosta se svijeta javlja za ovu boleščugu.... tako tražeći stranice za lječenje ove bolešćuge naišla sam i na ovu stranicu....
ja sam dobila kondilome prije 4 mjeseca....
na početku mi je bila mala bradavica na što nisam obračala pažnju, misleći da će nestati...
no več prije mjesec dana pojavilo ih se oko 4-5... na što sam se naravno istraumirala i isprepadala...
otišla sam kod ginekologa na što mi je gospodja rekla da idem uklanjati tj. spaljivati i rekla mi da u bolnici više to nerade pa me poslala privatnom ginekologu, naravno njenoj koleginici...
grad koji ima najmanje 150000 stanovnika, da bolnica to neuklanja....ma dajte...
tako da sam dok. poslusala i otišla spaliti, doktorica mi je rekla da ce bradavice otpasti za 7 dana... međutim nijedna mi bradavica nije spala... na sto mi je rekla da ponovo dodjem i da platim istom cijenom.... a cijena je 200 km ...
međutim to je stvarno previše novca a i totalna pljačka i bezobrazluk...em i uzasna bol, bar je meni bila...
doktorica mi je prvo rekla da sam dobila od partnera, tako da sam po običaju napala svog momka i poslala ga doktoru... on je uradio sva moguće pretrage, međutim nema.
na sto mu je doktor njegov rekao da to nemora preći spolnim putem vec na razne nacine... medicina nije dovoljno izucavala ovu bolest...
to su neke bakterije koje su u nasem organizmu i kad opadne imunitet pojave se ili od stresa se mogu dobiti...na sto sam ja skontala da sam imala jaku traumaticnu saobracajnu nesrecu prije 4-5 mjeseci a odmah poslje nesrece su se pojavili kondilomi cisto sumnjam da je slucajno se to desilo.....
citala sam za aloa veru ovde i uzela sam danas odmah tablete aloe vere u dm i kremu gel aloe vere....
kljukam se vocem itd.... tako da cu vam za desetak dana se javiti kako stvari stoje .... i jesul nestale...
zelim da vam zahvalim svima na forumu koji ste savjete davali....
i da pitam jos nesto znam da treba vremena i strpljenja ali koliko treba vremenski da prestanu...zahvaljujem se svima

jesi sigurna da si ti bila vjerna i da nisi svrljala :D
crnkaaa
Posts: 2
Joined: 30/12/2009 19:07

#74 Re: Kondilomi - help!!!

Post by crnkaaa »

hmmmm.....Jesam bila sam vjerna, nisam švrljala.... Mozda sam nekad ranije pokupila od nekog.....pa mi je sad od stresa i opadanja imuniteta se pojavilo..... zaboravila sam vam javiti, ali kondilomi su mi prestali nemam vise ni jednog.... Zahvaljujem se djevojci Nella00 za savjet za aloe veru..... stavljala sam svaki drugi dan obloge dole od aloe vere gell, ali sam par puta stavila i obloge od sirove aloe vere.... jedno desetak puta...ali imala sam i vanjske i unutrasnje kodilome i dosta mi je pomoglo.....i pila sam tablete od aloe vere...to sam sve uzela u dm-u.....
sad mi nema nista...i jela sam svaku noc bjeli luk :-)
hvala vam puno na ovom forumu i savjete......
slucajni_prolaznik1
Posts: 31
Joined: 05/01/2010 13:46

#75 Re: Kondilomi - help!!!

Post by slucajni_prolaznik1 »

crnkaaa wrote:hmmmm.....Jesam bila sam vjerna, nisam švrljala.... Mozda sam nekad ranije pokupila od nekog.....pa mi je sad od stresa i opadanja imuniteta se pojavilo..... zaboravila sam vam javiti, ali kondilomi su mi prestali nemam vise ni jednog.... Zahvaljujem se djevojci Nella00 za savjet za aloe veru..... stavljala sam svaki drugi dan obloge dole od aloe vere gell, ali sam par puta stavila i obloge od sirove aloe vere.... jedno desetak puta...ali imala sam i vanjske i unutrasnje kodilome i dosta mi je pomoglo.....i pila sam tablete od aloe vere...to sam sve uzela u dm-u.....
sad mi nema nista...i jela sam svaku noc bjeli luk :-)
hvala vam puno na ovom forumu i savjete......


HPV... http://medicinabih.info/medicina/ginekologija/hpv/

Kondilomi...http://medicinabih.info/medicina/gineko ... acuminata/
Post Reply