Kondilomi - help!!!

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
altera
Posts: 2
Joined: 10/03/2012 09:27

#126 Re: Kondilomi - help!!!

Post by altera »

Ja sam se kondiloma riješila nekom kremom iz Srbije. Zove se Papiloma krema. Naručila sam preko interneta i dobila poštom. Jesam potrošila 3 komada, ali sam ih dugo i imala (spaljivala 2 puta i vraćali se).
dotoressa
Posts: 19
Joined: 16/04/2011 00:31

#127 Re: Kondilomi - help!!!

Post by dotoressa »

aanesa wrote:Uzaaas.Primjetila sam kod mog dragog par tih bradavica gdje ih prije nije bilo. Jel to meni moze preci ako koristimo zastitu???Mislim da sam ih malo i lznula :twisted: Ima li iko predstavu sta da radim????????? Moze li na jezik to preci???????
Pomagajte ljudi
Draga, imaj na umu da je inkubacija HPV koji uzrokuje polne bradavice 6 mjeseci, dakle ako ste dulje od toga zajedno a prije ih nije imao...zakljuci sama. NA grlo mogu da predju ali rijetko i samo neki sojevi. I konacno, kreme! One su uglavnom sa salicilatnom kiselinom (koja skine rozevinu sa povrsine pa su manje vidljivi) i aciklovir koji pobije viruse koji su aktivni. Ali, u "bazi"papiloma su "spavajuci"koje ne mogu kreme ubit. Zato ginekologu odmah!!!
altera
Posts: 2
Joined: 10/03/2012 09:27

#128 Re: Kondilomi - help!!!

Post by altera »

Ma ja sam ti se toga rijesila ima 10 mjeseci. A krema je skroz biljna i bas nekako prija ko da hladi. Ne pece i nista ne boli, a kondilomi su mi nestali. Ma sve je bolje od onog spaljivanja. Ja sam sve rane imala posle. A ne prodje koji dan, njih evo opet. Spasila sam se tom Papilomom.
aanesa
Posts: 10
Joined: 16/12/2011 23:10

#129 Re: Kondilomi - help!!!

Post by aanesa »

Bili u dermaclinici on laserom skinuo, sto im ne skrenu laser da mu ga otfikare!
I ja ostanem da popricam i ova profesorica mi isto kaze sto je doktoressa napisala. Govno jedno, gotovo je s nama :x A ja moram ginekologu za 4-5 mjeseci na kolposkopiju. Ako mi ih je prenio nacu nekog da ga :dance: u dupe!
cik
Posts: 1
Joined: 03/04/2012 19:45

#130 Re: Kondilomi - help!!!

Post by cik »

shrink wrote:
BaileyS wrote:
uplasena wrote:Narode pomagajte, mislim da i ja imam tu bolescuru ali ne znam kako sam je uopste dobila,mozda u slolariumu, preko WC skoljke jer momak mi to nema bar nema simptome, znam da je moguce da u sebi ima taj virus i da se kod djevojaka brze siri, sve sam procitala o njima i mislim da ih imam, ne znam kome da se obratim inace sam iz zenice, novca nemam toliko da bii isla na privatne klinike,jer roditeljima a ni a decku ne smijem da kazem pomislit ce da ga varam..Ako ima ko bilo kakvu informaciju kome da se obratim u Zenici, i gdje je najjeftinije... :((((((( HELPPPPP
Sta ima da posmisli da ga varas. On vjerovatno nosi virus a i da ne zna. Mozes ga godinama nositi a da se ne pojavi. Kazu da je svaki treci muskarac nosioc HP virusa koji je i uzrocnik kondiloma.

BaileyS ako ti je ovjerena knjizica odes doktoru opste prakse kazes mu da sumnjas u kondilome i on ti napise uputnicu za dermatologa u Zenickoj bolnici..... gore kad odes, imas extra doktoricu koja ce ti napravit rutinski nalaz krvi i onda ce ti to ukloniti tecnim azotom (gotovo bezbolan ali 100% ucinkovit i sto je najvaznije besplatan zahvat)... ja sam se rijesio kondiloma za dva dana na ovaj nacin i to potpuno besplatno.... a crnjacio sam se gotovo dva mjeseca jer nisam nista poduzimao jer sam bio glup.... jer kad je zdravlje u pitanju ne treba te biti ni stid ni strah.... jer kako kaze star narodna " Najveća je od svih ludosti – žrtvovati svoje zdravlje"
Ljudi da li neko zna u Zenici gdje se moze raditi tipizacija ....:-(
amko76
Posts: 1144
Joined: 17/06/2010 15:38

#131 Re: Kondilomi - help!!!

Post by amko76 »

aanesa wrote:Bili u dermaclinici on laserom skinuo, sto im ne skrenu laser da mu ga otfikare!
I ja ostanem da popricam i ova profesorica mi isto kaze sto je doktoressa napisala. Govno jedno, gotovo je s nama :x A ja moram ginekologu za 4-5 mjeseci na kolposkopiju. Ako mi ih je prenio nacu nekog da ga :dance: u dupe!
:lol: :lol: :lol:
fragola
Posts: 28
Joined: 30/12/2011 10:52

#132 Re: Kondilomi - help!!!

Post by fragola »

aanesa wrote:Bili u dermaclinici on laserom skinuo, sto im ne skrenu laser da mu ga otfikare!
I ja ostanem da popricam i ova profesorica mi isto kaze sto je doktoressa napisala. Govno jedno, gotovo je s nama :x A ja moram ginekologu za 4-5 mjeseci na kolposkopiju. Ako mi ih je prenio nacu nekog da ga :dance: u dupe!
Ne mora znaciti da je on to "pokupio" negdje drugo. Mozda je HPV pokupio bas od tebe, samo sto ti nemas nikakve promjene vezane za HPV, pa ni ne znas da ga imas, a kod njega je izazvao promjene.. Ali opet, ako ste bas jako dugo skupa (vise godina), pa se nista nije desavalo do sada ni tebi ni njemu, onda je mozda tvoja reakcija opravdana

Btw, koliko je decko platio skidanje kondiloma laserom u dermaclinici?
namcorSA
Posts: 2
Joined: 19/04/2012 23:43

#133 Re: Kondilomi - help!!!

Post by namcorSA »

NIKAKO ALI NIKAKO

DERMACLINICA

http://www.dermaclinica.ba

i uvažena Prof.dr. Naima Arslanagic

žena me oderala za 1000 KM, (slovima hiljadu konvertibilnih maraka) ne preporučujem nikao.

Meni su se pojavili na anusu i u čmaru, tko zna kako i odakle bas na tom mjestu...

I to sam otisao samo na konsultacije, vjerujuci ljudima na ovom forumu da je ona top of the top i najbolja...

Kad sam stigao kao mi to radimo laserski to je najbolja metoda, onda garantira da se neće pojaviti ponovno na mjestu gdje je tretirano i bla bla kazem ja koliko kaze ona koliko para imate kod sebe, reko 250 maraka kao hajde da vidimo

I onda kao eto biti će više od 250, oko 350 do 400 ima ih mnogo, ja legnem na stol daju mi anestziju. bolilo ko ludo,... i dok sam bio tako da stolu raščavrljen kao ipak za jednu stranu će to biti samo 400 ukupno od 600-800, ja pod anestezijom ne znam gdje udaram kazem ok da skine sve, nadajući se da je to to, kada sam ustao i obukao se, izvalila mi je cifru od 1000 maraka plus kao pregled, ja reko mozete li mi pogledati još i mladež na leđima kontajući da to spada u cijenu pregleda kaze ona to bi onda trebala dodatno naplatiti, katastrofa,..

(elem morao sam otici kuci i posuditi pare da to sve platim i jos uvijek otplacujem to sto sam pozajmio)

i da ironija bude veca, evo proslu su mjesec i pol dana, ponovno su mi se pojavili, ali ovaj put i na penisu, da ne povjerujes...

Morao sam podijeliti ovdje svoje iskustvo, najvaznije NE VJERUJTE NIKOME, niti bilo čemu čak ni onome što pročitate na forumima ili raznim stranicama, pojedine ove privatne ordinacije placaju ljudima da ih u njihovo ime, onako neofrino hvale

Imaju neke kreme, sto biljne sto ne pa cu sada to pokusati, ne dam vise ni pfeninga nikome pa makar mi sve otpalo... KATASTROFA, i da btw znam da je ovaj problem za žene nekih 1000 000 puta gori, katastrofa jos veca grr a niko da punudi rjesenje kakvo treba i neko koje djeluje

evo sad pronadoh nesto sa aspirinom ricinusovim uljem kao home made nesto kazu ko rukom odneseno odoh da provjerim....
zabrinutadruga
Posts: 6
Joined: 23/04/2012 08:55

#134 Re: Kondilomi - help!!!

Post by zabrinutadruga »

molim vas, pomoć....
otkrila sam bubuljice na vulvi, bila kod ginekologa i konstatovani su mi kondilomi, međutim ja nikada nisam bila ni skim drugim osim s mužem, a on nema ništa... je li doktorica pogriješila, možda kod mene nisu kondilomi, ili se mogu dopbiti nekim drugim putem...
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#135 Re: Kondilomi - help!!!

Post by Pitarrr82 »

Jesi nasla gdje ces se obratiti...
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#136 Re: Kondilomi - help!!!

Post by male_okice »

zabrinutadruga wrote:molim vas, pomoć....
otkrila sam bubuljice na vulvi, bila kod ginekologa i konstatovani su mi kondilomi, međutim ja nikada nisam bila ni skim drugim osim s mužem, a on nema ništa... je li doktorica pogriješila, možda kod mene nisu kondilomi, ili se mogu dopbiti nekim drugim putem...
Kondilomi i bradavice su izazvani virusom poznatim kao humani papiloma virus, ili skraćeno HPV.Za sada je otkriveno preko 150 tipova HPV virusa koji cirkulišu u humanoj populaciji.

Različite vrste bradavica i kondiloma su uzrokovani različitim tipovima HPV virusa.Na primer, 1. i 3. sojevi humanog papiloma virusa su najčešći, i obično su krivci kada neko razvije opšte bradavice.Razvoj specifične vrste bradavica ili kondiloma(genitalnih bradavica) ne zavisi samo od tipa HPV-a, već i od odgovora organizma na HPV infekciju.Imuni sistem svake osobe drugačije reaguje na HPV tako da postoje neki ljudi koji ne mogu da razviju bradavice, čak i ako su došli u direktan kontakt sa virusom.Bradavice se mogu javiti i kod muškaraca i kod žena ali najpodložnija su deca.
Postoji više vrsta bradavica i kondiloma koji se mogu deliti prema tipu virusa koji ih je izazvao ili delu tela na kome se nalaze.Prenošenje se dogadja tokom kontakta koža (sluzokoža) na kožu ili kontaktom sa predmetima i stvarima koje je dodirivao zaraženi,unutrašnje bradavice na stopalima se mogu razviti hodanjem (bosim nogama) po površini kojom je hodao inficirani.Simptomi,otkrivanje i lečenje takodje zavise od tipa virusa i lokacije ali uglavnom se koriste slične terapije.

Na stranicama ovog sajta možete naći dosta informacija o kondilomima-bradavicama i HPV virusu http://www.kondilomi.com/
zabrinutadruga
Posts: 6
Joined: 23/04/2012 08:55

#137 Re: Kondilomi - help!!!

Post by zabrinutadruga »

male okice hvala na brzom odgovoru, ali i dalje mi nije jasno kako sam se uspjela zaraziti? jeli moguće da sam ja nosliac, da se nisam zarazila nego je to postalo od nekih upala? na ovo pitanje niko mi ne zna reći odgovor.
zabrinutadruga
Posts: 6
Joined: 23/04/2012 08:55

#138 Re: Kondilomi - help!!!

Post by zabrinutadruga »

poz...
kako imam kondilome imam i strah od prenosa na djecu, od kako su konstatovani da ih imam izludih se sa vešom, do sada sam prala sav veš zajedno a sada pratim i odvajam svoj, bojim se da ne pređu na djecu, je li moguće da prilikom zajedničkog pranja unutrašnjeg veša prenesem virus i na njih...a šta je sa wc šoljom, ubih se pranjem daske ali opet me strah...šta ako nekada ne operem a djevijčica sjedne...
Kapri
Posts: 832
Joined: 20/11/2011 12:14

#139 Re: Kondilomi - help!!!

Post by Kapri »

Da li se vanjski kondilomi mogu javiti pojedinacno tj samo jedan
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#140 Re: Kondilomi - help!!!

Post by male_okice »

pa konsultujte se sa ginekologom on ce najbolje znati svakako morate na pregled pa upitajte sta kako
ero:pero
Posts: 142
Joined: 06/04/2012 10:56

#141 Re: Kondilomi - help!!!

Post by ero:pero »

aanesa wrote:Uzaaas.Primjetila sam kod mog dragog par tih bradavica gdje ih prije nije bilo. Jel to meni moze preci ako koristimo zastitu???Mislim da sam ih malo i lznula :twisted: Ima li iko predstavu sta da radim????????? Moze li na jezik to preci???????
Pomagajte ljudi


kako su ti i rekli,prvo ne panici :-D
imao ja, skinuo ih u splitu, za par minuta gotovo ko sto rece jedan gore "kolega po stvarcicama" :D
nisu mi ih vezali direktno s hpv,jer partnerica mi isto poslana na preglede, sve joj okej bilo,ona nije ni morala uzimati terapije poslije, a meni se pojavilo izricito radi uzasnog pada imuniteta, bas mi se tada svasta nesto sastalo u zivotu i eto, odrazilo se dole. :roll:
uglavnom,to bilo ima 5 godina,otada jedem, voca-povrca po tonu, vjezbam, drzim imunitet u visini i ne vraca se nista. zato nemoj panicit nego nek momak odmah ode doktoru i gotova stvar :thumbup:

ja pojma nisam imao nista o tome,a krcata nas cekaonica bila s istim stvarima, sve muskarci, i cak jedan poznati hrvatski pjevac :lol: :lol:
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#142 Re: Kondilomi - help!!!

Post by Kaligrafija »

zabrinutadruga wrote:male okice hvala na brzom odgovoru, ali i dalje mi nije jasno kako sam se uspjela zaraziti? jeli moguće da sam ja nosliac, da se nisam zarazila nego je to postalo od nekih upala? na ovo pitanje niko mi ne zna reći odgovor.
Mogla si se zaraziti sjedajuci na wc solju iza nekog ko je zarazen , koliko ja znam...primjera je mnogo...
ero:pero
Posts: 142
Joined: 06/04/2012 10:56

#143 Re: Kondilomi - help!!!

Post by ero:pero »

Kapri wrote:Da li se vanjski kondilomi mogu javiti pojedinacno tj samo jedan

ja sam sve skupa imao tri.
i to sam samo dva primjetio,treci nisam ni skuzio.
ali mislim da da, mozes vidjeti vec prvi sto znaci da ga odmah rijesavaj a manje citati strasne prognoze po forumima :)

jedino strasno iz svega sto cu pamtiti do kraja zivota i ne bi ga ni najgorem neprijatelju pozelio je bilo uzimanje brisa, stravicno :( :x
nidll
Posts: 162
Joined: 04/12/2005 19:35

#144 Re: Kondilomi - help!!!

Post by nidll »

no stress :)

i relax :)
zabrinutadruga
Posts: 6
Joined: 23/04/2012 08:55

#145 Re: Kondilomi - help!!!

Post by zabrinutadruga »

Ja sam bila kod ginekologa, uradila papa test, sve je ok, cak nemam nikakve ni upale... kupila sam condyilox i pocela sam da se mazem, osjetim peckanje, nadam se da ce da djeluje ne ide mi se u bolnicu, pa vidjet cemo...
zabrinutadruga
Posts: 6
Joined: 23/04/2012 08:55

#146 Re: Kondilomi - help!!!

Post by zabrinutadruga »

help, boli me od kako se mažem ovim konyloxom, da li je to normalna reakcija, čak su mi i kondilomi pobijelili... ustvari pecka me... puno me pecka... da li neko ima iskustva... da nije kakva nus pojava?
addy_sa
Posts: 759
Joined: 06/09/2002 00:00

#147 Re: Kondilomi - help!!!

Post by addy_sa »

preporuka: papiloma krema na biljnoj bazi, može se naručiti preko interneta..za vanjske kondilome u predjelu genitalija..
ranitcuse!!!!
Posts: 1
Joined: 04/06/2012 20:16

#148 Re: Kondilomi - help!!!

Post by ranitcuse!!!! »

ev vak...imala sam ih i osla to rijesit...i prvi put kad sam osla ona to meni spalila i rekla da cu moram doci jos minimalno 2-3 puta...međutim nakon tj dana meni to sve spalo...i nema vise ni jednog...i sad tream ici iduci tjedan drugi put na to...međutim ja napravila sranje...posto sam imala to 6 mj nisam vise mogla i neku vecer bila sa likom. :dance: ..i sad mene muci dali sam mu prenjela to... :( bed mi je do jaja...mislim nema vise ni jednog..al svedno se bojim kad nemam pojma.. :|
Kapri
Posts: 832
Joined: 20/11/2011 12:14

#149 Re: Kondilomi - help!!!

Post by Kapri »

Kapri wrote:Da li se vanjski kondilomi mogu javiti pojedinacno tj samo jedan
Ovo moje je nestalo valjda obicna bubuljica :) Isla danas ginekologu nemam te napasti hvala Bogu :)
User avatar
Bihnela
Posts: 123
Joined: 10/07/2009 13:03

#150 Re: Kondilomi - help!!!

Post by Bihnela »

Post Reply