Koncerti po/u dijaspori

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#1 Koncerti po/u dijaspori

Post by Zoya »

Još jedna u nizu tema koja će biti ispreskakana :skoljka:

Prijavite ako znate za neki koncerAt (ali dobar) po evropi. Nešto što vas je baš baš dojmilo i želite da i ostala boranija vidi /ode. I tako.

Ja jucer naručih karte za Dubiozu kolektiv. Ne znam kakva im je svirka ali budem dojavila utiske ako želite. :mrgreen:
User avatar
anonimni clan
Posts: 1793
Joined: 25/05/2008 12:10
Location: pod suncem tudjeg neba

#2 Re: Koncerti po/u dijaspori

Post by anonimni clan »

Zoya wrote:Još jedna u nizu tema koja će biti ispreskakana :skoljka:

Prijavite ako znate za neki koncerAt (ali dobar) po evropi. Nešto što vas je baš baš dojmilo i želite da i ostala boranija vidi /ode. I tako.

Ja jucer naručih karte za Dubiozu kolektiv. Ne znam kakva im je svirka ali budem dojavila utiske ako želite. :mrgreen:
A kad i gdje sviraju kad vec znas za njihov koncerAt?
broj dva
Posts: 4549
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#3 Re: Koncerti po/u dijaspori

Post by broj dva »

Mi u Oslu smo sretni jer imamo Zlaju - tip inace radi kao programer(ili IT tehnicar, nisam bas siguran)ali muzika mu je velika strast i poznaje puno ljudi iz branse i uspjeva dovoditi nase bendove i organizovati im koncerte, dovodio je Let 3, Ramba, Dubiozu i jos pokoji...tusen takk Zlaja :D
User avatar
Montana
Posts: 5446
Joined: 03/09/2008 01:56
Location: cuba

#4 Re: Koncerti po/u dijaspori

Post by Montana »

Zoya wrote:Još jedna u nizu tema koja će biti ispreskakana :skoljka:

Prijavite ako znate za neki koncerAt (ali dobar) po evropi. Nešto što vas je baš baš dojmilo i želite da i ostala boranija vidi /ode. I tako.

Ja jucer naručih karte za Dubiozu kolektiv. Ne znam kakva im je svirka ali budem dojavila utiske ako želite. :mrgreen:
promašila si mayday u dortmundu..al sljedećeg 30.04og :D
broj dva
Posts: 4549
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#5 Re: Koncerti po/u dijaspori

Post by broj dva »

Dupli
User avatar
Rockefeller
Posts: 7318
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#6 Re: Koncerti po/u dijaspori

Post by Rockefeller »

Bio koncert Džastina Bibera u Berlinu. Karta 1000 eura mislim za 1000 ljudi bilo, ono ograničeno.

:lol:
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#7 Re: Koncerti po/u dijaspori

Post by Zoya »

Kupljena karta za The Cure 11-og Oktobra. Prenesem dojmove :)
aminchev2
Posts: 1849
Joined: 17/07/2007 16:08
Location: London, Engleska

#8 Re: Koncerti po/u dijaspori

Post by aminchev2 »

Zoya wrote:Još jedna u nizu tema koja će biti ispreskakana :skoljka:

Prijavite ako znate za neki koncerAt (ali dobar) po evropi. Nešto što vas je baš baš dojmilo i želite da i ostala boranija vidi /ode. I tako.

Ja jucer naručih karte za Dubiozu kolektiv. Ne znam kakva im je svirka ali budem dojavila utiske ako želite. :mrgreen:
Dubioza razvaljuje
Gledala sam ih ovdje
Samo sto nisu htjela da sa publikom pracaju na nasem :( Iskljucivo na Engleskom
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#9 Re: Koncerti po/u dijaspori

Post by Matijevic_Vlado »

Kupljena karta za Satelite 8.10. u Cottbusu
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#10 Re: Koncerti po/u dijaspori

Post by Zoya »

aminchev2 wrote:
Zoya wrote:Još jedna u nizu tema koja će biti ispreskakana :skoljka:

Prijavite ako znate za neki koncerAt (ali dobar) po evropi. Nešto što vas je baš baš dojmilo i želite da i ostala boranija vidi /ode. I tako.

Ja jucer naručih karte za Dubiozu kolektiv. Ne znam kakva im je svirka ali budem dojavila utiske ako želite. :mrgreen:
Dubioza razvaljuje
Gledala sam ih ovdje
Samo sto nisu htjela da sa publikom pracaju na nasem :( Iskljucivo na Engleskom
PA dobro, i to je razumljivo. Ja nisam znala da su oni toliko poznati po inostranstvu. Ja neki dan da kupim karte kad puno norvežana stoji u redu za karte. Vele odličan bend :-? Super, radujem se :)
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#11 Re: Koncerti po/u dijaspori

Post by Zoya »

Matijevic_Vlado wrote:Kupljena karta za Satelite 8.10. u Cottbusu
Misliš Sateliti iz Kalesije? :D
Šalim se :skoljka: Koja je to grupa pojma nemam .
aminchev2
Posts: 1849
Joined: 17/07/2007 16:08
Location: London, Engleska

#12 Re: Koncerti po/u dijaspori

Post by aminchev2 »

Zoya wrote:
PA dobro, i to je razumljivo. Ja nisam znala da su oni toliko poznati po inostranstvu. Ja neki dan da kupim karte kad puno norvežana stoji u redu za karte. Vele odličan bend :-? Super, radujem se :)
Slusam ih vec par godina.
Pravo su "high energy". Svi skakucu.
Provesti ces se pravo
Kada je koncert?
broj dva
Posts: 4549
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#13 Re: Koncerti po/u dijaspori

Post by broj dva »

Dubioza jeste popularna, i medju dijasporom i medju urodjenicima.
Ali daleko najpopularniji "nas" bend u inostranstvu (dakle na koncerte ide vise urodjenika nego dijasporaca) je Laibach, i to zasluzeno koncerti su im fantasticni a diskografija zavidna, kvalitetna i raznolika dok su svi dubiozini albumi na isti kalup (mada im nije kalup los...)
Uskoro dolazi nesto meni nepoznato, Pochko and new primitives, nakon par pjesama na you tube nema sanse da odem, ne mogu rocka iz sedamdeseti u 2016 dosadno brate...
aminchev2
Posts: 1849
Joined: 17/07/2007 16:08
Location: London, Engleska

#14 Re: Koncerti po/u dijaspori

Post by aminchev2 »

Rok Ko Fol je isto pravo dobar

Koncerti su im super.
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#15 Re: Koncerti po/u dijaspori

Post by Zoya »

aminchev2 wrote:
Zoya wrote:
PA dobro, i to je razumljivo. Ja nisam znala da su oni toliko poznati po inostranstvu. Ja neki dan da kupim karte kad puno norvežana stoji u redu za karte. Vele odličan bend :-? Super, radujem se :)
Slusam ih vec par godina.
Pravo su "high energy". Svi skakucu.
Provesti ces se pravo
Kada je koncert?
26-og Oktobra. Ne svidja mi se što je radni dan ali OK. Ja od svih pjesama sam samo čula za onu Balkan :-? Morat ću tekstove naučiti da se ne blamiram :lol:
broj dva wrote:Dubioza jeste popularna, i medju dijasporom i medju urodjenicima.
Ali daleko najpopularniji "nas" bend u inostranstvu (dakle na koncerte ide vise urodjenika nego dijasporaca) je Laibach, i to zasluzeno koncerti su im fantasticni a diskografija zavidna, kvalitetna i raznolika dok su svi dubiozini albumi na isti kalup (mada im nije kalup los...)
Uskoro dolazi nesto meni nepoznato, Pochko and new primitives, nakon par pjesama na you tube nema sanse da odem, ne mogu rocka iz sedamdeseti u 2016 dosadno brate...
Evo pregledah taj Laibach. Meni nije nešto . Ne znam. I za taj Puchko nisam nikad čula :-?
User avatar
luckylaka
Posts: 22488
Joined: 15/01/2010 06:28

#16 Re: Koncerti po/u dijaspori

Post by luckylaka »

aminchev2 wrote:Rok Ko Fol je isto pravo dobar

Koncerti su im super.
:thumbup: Grupa broj 1 za dijasporu.Ubise momci.
broj dva
Posts: 4549
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#17 Re: Koncerti po/u dijaspori

Post by broj dva »

Zoya wrote:
aminchev2 wrote:
Zoya wrote:
PA dobro, i to je razumljivo. Ja nisam znala da su oni toliko poznati po inostranstvu. Ja neki dan da kupim karte kad puno norvežana stoji u redu za karte. Vele odličan bend :-? Super, radujem se :)
Slusam ih vec par godina.
Pravo su "high energy". Svi skakucu.
Provesti ces se pravo
Kada je koncert?
26-og Oktobra. Ne svidja mi se što je radni dan ali OK. Ja od svih pjesama sam samo čula za onu Balkan :-? Morat ću tekstove naučiti da se ne blamiram :lol:
broj dva wrote:Dubioza jeste popularna, i medju dijasporom i medju urodjenicima.
Ali daleko najpopularniji "nas" bend u inostranstvu (dakle na koncerte ide vise urodjenika nego dijasporaca) je Laibach, i to zasluzeno koncerti su im fantasticni a diskografija zavidna, kvalitetna i raznolika dok su svi dubiozini albumi na isti kalup (mada im nije kalup los...)
Uskoro dolazi nesto meni nepoznato, Pochko and new primitives, nakon par pjesama na you tube nema sanse da odem, ne mogu rocka iz sedamdeseti u 2016 dosadno brate...
Evo pregledah taj Laibach. Meni nije nešto . Ne znam. I za taj Puchko nisam nikad čula :-?
---
Stvar ukusa. Meni licno lezi njihov bland industrijalne mozike, tehna, kicha, teatralni nastupa, opsjednutosti ideologijom i politikom..a shvatam da ne lezi svakome.
Poenta je bila da su jedina ex-Yug grupa na cijim koncertima po evropi ima vise domorodaca nego dijasporaca.
Evo par sto meni leze, iz razni razloga...
Inace bend postoji od 80-i pa se nakupi i dobri i losi stvari...

https://www.youtube.com/watch?v=m5GaqdV ... eSIgir5hgG



https://www.youtube.com/watch?v=SKbcbxa ... eSIgir5hgG



https://www.youtube.com/watch?v=SKbcbxa ... eSIgir5hgG




http://forum.klix.ba/posting.php?mode=q ... p=12909794
aminchev2
Posts: 1849
Joined: 17/07/2007 16:08
Location: London, Engleska

#18 Re: Koncerti po/u dijaspori

Post by aminchev2 »

luckylaka wrote:
aminchev2 wrote:Rok Ko Fol je isto pravo dobar

Koncerti su im super.
:thumbup: Grupa broj 1 za dijasporu.Ubise momci.

Ekstra su, fakat
Moram ici u tenama na koncert da bih mogla skakati i plesati svu noc
aminchev2
Posts: 1849
Joined: 17/07/2007 16:08
Location: London, Engleska

#19 Re: Koncerti po/u dijaspori

Post by aminchev2 »

Zoya wrote:Još jedna u nizu tema koja će biti ispreskakana :skoljka:

Prijavite ako znate za neki koncerAt (ali dobar) po evropi. Nešto što vas je baš baš dojmilo i želite da i ostala boranija vidi /ode. I tako.

Ja jucer naručih karte za Dubiozu kolektiv. Ne znam kakva im je svirka ali budem dojavila utiske ako želite. :mrgreen:
Jeli koncert prosao?
kako je bilo?
User avatar
MaroonBrigade
Posts: 1593
Joined: 26/03/2009 17:59

#20 Re: Koncerti po/u dijaspori

Post by MaroonBrigade »

aminchev2 wrote: Dubioza razvaljuje
Gledala sam ih ovdje
Samo sto nisu htjela da sa publikom pracaju na nasem :( Iskljucivo na Engleskom
U NYC su pricali i jedno i drugo. Cak sam poslije koncerta slucajno zavrsio sa njima u backstage, i bio sam veoma pozitivno iznenadjen cinjenicom koliko su normala momci :thumbup:
luckylaka wrote:
aminchev2 wrote:Rok Ko Fol je isto pravo dobar

Koncerti su im super.
:thumbup: Grupa broj 1 za dijasporu.Ubise momci.
Gledao sam ih par puta u razlicitim gradovima po Americi i ljetos u SA. Svaki put odrade odlican posao :thumbup: :thumbup:
aminchev2
Posts: 1849
Joined: 17/07/2007 16:08
Location: London, Engleska

#21 Re: Koncerti po/u dijaspori

Post by aminchev2 »

RAJA

Dolazi Dubioza u London 1-Dec

Slucajno sam danas provjerila, kad ono, i ja u Londonu tog datuma!
Nadam se da ce biti nase raje.

:sax:
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#22 Re: Koncerti po/u dijaspori

Post by Zoya »

Aj pa ja zaboravila na temu :lol: :-)

Dubioza je haos bend, Tako prosti, simpaticni i cool ljudi :thumbup: Kad mi te noci Glava od mlataranja nije otpala nece nikad. :D Najbolje od svega je bilo sto nas je bilo dvestotinjak pa se moglo laktovima doci do hanam bine. Znaci preporuka svima ako budu u vasem gradu.

A The Cure!!! Pa braco kako je onaj pjevac ostario :lol: A kako pjeva :srce: Znaci isplakala sam pola koncerta od ljepote i svega. postavim mracne slike vec. Mogla sam i video ali sam smotana pa ne znam kako se video postavlja a da nije youtube.

Sta me jos koncerta ocekuje u 2017 godini. Izmedju ostalog Robbie Williams i Elton John a sa djecom odoh i na Bruno Marsa :D :srce:


U iscekivanju Metallice.... :)
Post Reply