Komšija

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#26

Post by Jara »

PipiDugaDevetka wrote:
Latinica wrote:Pipi, nemoj tako.
Ne znam jesam li ti uspjela docarati sliku, jednostavno se mozda trebamo prilagoditi drugima, umjesto da pokusavamo druge prilagoditi sebi.pozz
Prilagodio sam se, ne plaćam više ni ja.
:lol: :lol: :lol:
User avatar
Latina
Posts: 5492
Joined: 19/08/2006 01:47
Location: I'd ratha' be hated 4 who I am, than loved 4 who I'm not.

#27

Post by Latina »

Too often we underestimate the power of a touch, a smile, a kind word, a listening ear, an honest compliment, or the smallest act of caring, all of which have the potential to turn a life around. People come into our lives for a reason, a season, or a lifetime. Embrace all equally!
Super je.

Ako se ovoga pridrzavas Pipi, postoji razlog sto ti je bas taj covjek komsija. Dakle ne trebas se nervirati zbog njega. :)
User avatar
zena21
Posts: 7092
Joined: 07/04/2006 11:02

#28

Post by zena21 »

Kod mene je komsiluk ok, ali se ne druzimo niti mahalamo k'o sto su to prije radili nasi roditelji. :D Valjda se drugacije zivjelo pa se imalo vremena za komsijska druzenja, kaHve, sijela... danas se svako zabavio o svom jadu... Svi negdje zurimo, trcimo... Nema se vremena na zalost :(
User avatar
Red-Tailed Hawk
Posts: 3
Joined: 10/09/2011 14:58

#29 Re: Komšija

Post by Red-Tailed Hawk »

Meni dobar komsiluk znaci "Dobar dan" i svako svojim putem. Naravno ako imam želju i volju mogu se sprijateljiti s nekim, pa ponekad popričati, otići na kafu, ali to mi je nekako više "prijatelj" nego "komšija" :) Mislim da se komšije mogu ovdje podijeliti u dvije skupine: ili su potpuno otuđeni i zatvoreni, neki čak toliko da se i ne pozdrave npr, ili su toliko "bliski" da svoj nos guraju bukvalno u tvoj tanjir u kući - znaju šta jedeš, koliko jedeš i šta si kupio u prodavnici taj dan. Nekako se izgubila ona sredina, neka "normala".

Dakle, dobar komšija za mene = pozdrav, ponekad popričati par minuta, možda par puta godišnje zovnuti na kafu, i naravno, pomoći ako šta zatreba (ostaviti ključeve, zamoliti da samo pripazi na stan dok sam na godišnjem i sl..) :thumbup: :sax:
AmoK
Posts: 443
Joined: 16/02/2006 22:38

#30 Re: Komšija

Post by AmoK »

Image
Post Reply