Koliko platite krecenje/bojenje

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

John Cleese
Posts: 37308
Joined: 25/05/2010 18:30

#26 Re: Koliko platite krecenje/bojenje

Post by John Cleese »

suspect_zero wrote: 12/06/2022 09:14
Karikaturist wrote: 12/06/2022 08:46 Sto da ne platiti?
Ima ih koje to ne zanima, pare im nisu problem, nece da se prljaju, i jos hejbet razloga..
Baš tako, zajebancija ako nisu ravni zidovi, ispucali, pretamna podloga...a hoćeš da je sve ravno.
Kupiti sav materijal, farba, glet, mačak, miš, drška, lotre, najlon, trake, silikon ili pur (veoma često zatreba)...još ako hoćeš u neku boju, pa i to potrefi da napraviš sa tintom :oops:

Kome je ovo gušt i uživancija samo naprijed, ja nemam živaca ni da gledam :oops:

Edit: ide još materijala, četke bar tri veličine, špahtla isto bar tri. :mrgreen:
Strucno i detaljno napisano, ni dodat ni oduzet, svaka cast :thumbup:
I fakat, sto sam krecio, krecio - tacno to vise ni gledat ne mogu, da mi ne znam ti koliko plate :|

A koliko si ti uzimala za ruke dok si radila?

:D :lol: :run:
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#27 Re: Koliko platite krecenje/bojenje

Post by Truba »

preselio na ahiret wrote: 12/06/2022 00:10
Black swan wrote: 12/06/2022 00:03 Necu vise kreciti


Tapete lepim
To je prije bilo in a kad bolje skontam iz ove perspektive kolko je raji bilo mrsko zivit 80-tih da su samo plafone krecili a vamo tapete ljepili,jaran farbo plafon u crno da se ne mora zajebavat svake godine
Pa kad nije njihov stan
Koke direkrora kad treba krecit presele u novi stan

Ja tapete zbog kondenza vlage itd stavljam

Ko ki kaze da je ispod vlaga odmah da mu kazem da nije...kondenz se zalijepi za tapetu samo ga prebeises

Odlijepim testno...cist zid
suspect_zero
Posts: 25848
Joined: 11/10/2008 21:45

#28 Re: Koliko platite krecenje/bojenje

Post by suspect_zero »

John Cleese wrote: 12/06/2022 11:17
suspect_zero wrote: 12/06/2022 09:14

Baš tako, zajebancija ako nisu ravni zidovi, ispucali, pretamna podloga...a hoćeš da je sve ravno.
Kupiti sav materijal, farba, glet, mačak, miš, drška, lotre, najlon, trake, silikon ili pur (veoma često zatreba)...još ako hoćeš u neku boju, pa i to potrefi da napraviš sa tintom :oops:

Kome je ovo gušt i uživancija samo naprijed, ja nemam živaca ni da gledam :oops:

Edit: ide još materijala, četke bar tri veličine, špahtla isto bar tri. :mrgreen:
Strucno i detaljno napisano, ni dodat ni oduzet, svaka cast :thumbup:
I fakat, sto sam krecio, krecio - tacno to vise ni gledat ne mogu, da mi ne znam ti koliko plate :|

A koliko si ti uzimala za ruke dok si radila?

:D :lol: :run:

Kaže babo bil ti svom sinu naplatili?....reko ko zna, možda i bih :lol: ja sam dijete molera tako da se u ove finte razumijem poprilično.
Šta sam samo kanti, četki i mačaka oprala :lol:
John Cleese
Posts: 37308
Joined: 25/05/2010 18:30

#29 Re: Koliko platite krecenje/bojenje

Post by John Cleese »

suspect_zero wrote: 12/06/2022 13:14
John Cleese wrote: 12/06/2022 11:17

Strucno i detaljno napisano, ni dodat ni oduzet, svaka cast :thumbup:
I fakat, sto sam krecio, krecio - tacno to vise ni gledat ne mogu, da mi ne znam ti koliko plate :|

A koliko si ti uzimala za ruke dok si radila?

:D :lol: :run:

Kaže babo bil ti svom sinu naplatili?....reko ko zna, možda i bih :lol: ja sam dijete molera tako da se u ove finte razumijem poprilično.
Šta sam samo kanti, četki i mačaka oprala :lol:
:lol: :thumbup: :D
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#30 Re: Koliko platite krecenje/bojenje

Post by YouAreMyDestiny »

Sve što mogu platiti da drugi uradi, ja platim. To podrazumijeva krečenje, pranje tepiha, veliko spremanje u stanu... Ne mogu ja tog skrleta.
User avatar
Dinostula
Posts: 3600
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#31 Re: Koliko platite krecenje/bojenje

Post by Dinostula »

Sydnor wrote: 11/06/2022 23:45 1.5 do 2 marke je po kvadratu. Ne želim ničiji rad ismijavati ali umočiš valjak jednom i eto kvadrat. Ove godine sam počeo sam krečit i mogu reći da uopšte nije loše. Radim polako i bez srkleta, na godišnjem sam i lahkapo. Svaki dan drugu sobu okrečim.
Aha posebno je plafone pravo jednostavno kreciti. :D
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#32 Re: Koliko platite krecenje/bojenje

Post by Sydnor »

Dinostula wrote: 12/06/2022 20:31
Sydnor wrote: 11/06/2022 23:45 1.5 do 2 marke je po kvadratu. Ne želim ničiji rad ismijavati ali umočiš valjak jednom i eto kvadrat. Ove godine sam počeo sam krečit i mogu reći da uopšte nije loše. Radim polako i bez srkleta, na godišnjem sam i lahkapo. Svaki dan drugu sobu okrečim.
Aha posebno je plafone pravo jednostavno kreciti. :D
Meni nije teško toliko ali ja sam 196 visok :D
User avatar
ANamelessGhoul
Posts: 1086
Joined: 23/02/2020 14:50

#33 Re: Koliko platite krecenje/bojenje

Post by ANamelessGhoul »

koliko uzimaju za gletovanje sada ?
Post Reply