Koliko je bitan aferim od roditelja...

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#76

Post by amrino »

Zox wrote:@amrino: doticni roditelji ne da nisu pokrivali kredite, vec NIKAD za 4 godine niti su poslali MARKU niti su se zapitali od cega djevojka zivi.
Niti se oni trebaju odricati svjetonazora niti ih trebaju nametati. Svjetonazor je kao prdez, svakom svoj mirise. Da je bilo po NJIHOVOM svjetonazoru cura ne bi ni zavrsila fax (upisnina se jos uvijek ne moze platiti sa pola kile suhog mesa).
Ne trebaju glumiti zadovoljstvo i srecu, ok. Ali shvati da je to generacija koja je ispusila sve moguce fore zbog, eto, tih svjetonazora, i sad treba da predju na unistavanje i NASIH zivota zbog neke koherentnosti, sta li?
Ma halo- o cemu pricamo mi?! Da je cura prava- ne bi joj tu vezu Tito mrtvi mogao zabraniti, da ga ono istinski voli- jebala bi svima majku zbog njega...
Izabrala je mamicu- poslije cetiri godine zajednickog zivota- sto dovodi do zakljucka da je tvoj jaran- izabrao pogresnu curu...
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#77

Post by _BosanaC »

amrino wrote:
Zox wrote:@amrino: doticni roditelji ne da nisu pokrivali kredite, vec NIKAD za 4 godine niti su poslali MARKU niti su se zapitali od cega djevojka zivi.
Niti se oni trebaju odricati svjetonazora niti ih trebaju nametati. Svjetonazor je kao prdez, svakom svoj mirise. Da je bilo po NJIHOVOM svjetonazoru cura ne bi ni zavrsila fax (upisnina se jos uvijek ne moze platiti sa pola kile suhog mesa).
Ne trebaju glumiti zadovoljstvo i srecu, ok. Ali shvati da je to generacija koja je ispusila sve moguce fore zbog, eto, tih svjetonazora, i sad treba da predju na unistavanje i NASIH zivota zbog neke koherentnosti, sta li?
Ma halo- o cemu pricamo mi?! Da je cura prava- ne bi joj tu vezu Tito mrtvi mogao zabraniti, da ga ono istinski voli- jebala bi svima majku zbog njega...
Izabrala je mamicu- poslije cetiri godine zajednickog zivota- sto dovodi do zakljucka da je tvoj jaran- izabrao pogresnu curu...
:kiss: :D
Sarafcina
Posts: 2258
Joined: 19/09/2005 00:59

#78

Post by Sarafcina »

Zox wrote:Ne kontam zasto se uzbudjujete na cinjenicu da mu se gadi primitivizam. Gadi se i meni. Nije rijec o cafirluku ili vjeri, da su se JEDNO DRUGOM gadili zbog toga, ne bi ni bili 4 godine u vezi.

ne bih ja reko da je to ikakav primitivizam. to su pragmaticni razlozi (a mogu biti i obrazovanje i razlika u godinama i stotinu drugih stvari pored vjere)
to sto se momku sada nesto gadi je jednostavno reakcija na trenutno stanje i vjerovatno ce on gomilu ruznih kazati.... treba ga shvatiti, ali i neuzimati za ozbiljno. a i oni su valjda imali fore da se sredjuju i upoznaju sa roditeljima.... ili zamisli roditelje koji nakon cetiri godine saznaju da je momku ime Ivan??!?!? Jbt, ja sam musko i ne mogu to zamisliti... o cemu pricas s mamom na kafi? ili se mami svjesno laze....
ma ... cak imam osjecaj da neka baca neku bombu.. garant opet neki novinrac, ne zna o cemu bi pisao...

@bosanac ;), ispravan stav :), ako se ne svidjam mami... vozdra je i kcerki :) bez obzira na razloge.
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#79

Post by amrino »

_BosanaC wrote:
amrino wrote:
Zox wrote:@amrino: doticni roditelji ne da nisu pokrivali kredite, vec NIKAD za 4 godine niti su poslali MARKU niti su se zapitali od cega djevojka zivi.
Niti se oni trebaju odricati svjetonazora niti ih trebaju nametati. Svjetonazor je kao prdez, svakom svoj mirise. Da je bilo po NJIHOVOM svjetonazoru cura ne bi ni zavrsila fax (upisnina se jos uvijek ne moze platiti sa pola kile suhog mesa).
Ne trebaju glumiti zadovoljstvo i srecu, ok. Ali shvati da je to generacija koja je ispusila sve moguce fore zbog, eto, tih svjetonazora, i sad treba da predju na unistavanje i NASIH zivota zbog neke koherentnosti, sta li?
Ma halo- o cemu pricamo mi?! Da je cura prava- ne bi joj tu vezu Tito mrtvi mogao zabraniti, da ga ono istinski voli- jebala bi svima majku zbog njega...
Izabrala je mamicu- poslije cetiri godine zajednickog zivota- sto dovodi do zakljucka da je tvoj jaran- izabrao pogresnu curu...
:kiss: :D
:lol: :kiss:
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#80

Post by Zox »

amrino wrote:
Zox wrote:@amrino: doticni roditelji ne da nisu pokrivali kredite, vec NIKAD za 4 godine niti su poslali MARKU niti su se zapitali od cega djevojka zivi.
Niti se oni trebaju odricati svjetonazora niti ih trebaju nametati. Svjetonazor je kao prdez, svakom svoj mirise. Da je bilo po NJIHOVOM svjetonazoru cura ne bi ni zavrsila fax (upisnina se jos uvijek ne moze platiti sa pola kile suhog mesa).
Ne trebaju glumiti zadovoljstvo i srecu, ok. Ali shvati da je to generacija koja je ispusila sve moguce fore zbog, eto, tih svjetonazora, i sad treba da predju na unistavanje i NASIH zivota zbog neke koherentnosti, sta li?
Ma halo- o cemu pricamo mi?! Da je cura prava- ne bi joj tu vezu Tito mrtvi mogao zabraniti, da ga ono istinski voli- jebala bi svima majku zbog njega...
Izabrala je mamicu- poslije cetiri godine zajednickog zivota- sto dovodi do zakljucka da je tvoj jaran- izabrao pogresnu curu...
Ma sve je to super na papiru, ili na forumu, slazem se ja s tobom. Ali budi malo ona. I sam znas sta je mater. Meni prvom ne bi bilo svejedno da mi mater zapjeni i da je odvezu u hitnoj. Da ti je cura prava ili ne, i to je isto super u jednom idealiziranom svijetu, ali kad dodje vrijeme za zenidbu i udaju pitam se koliko je parova MILION POSTO ubijedjeno da su nasli onog pravog/onu pravu. Jedno je o svemu tome razmisljati onako uopsteno, idealizirano, ali vjeruj mi skroz drugo kad prodjes kroz sve to.
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#81

Post by mamica papucarka »

Zox wrote:
amrino wrote:
Zox wrote:Ne kontam zasto se uzbudjujete na cinjenicu da mu se gadi primitivizam. Gadi se i meni. Nije rijec o cafirluku ili vjeri, da su se JEDNO DRUGOM gadili zbog toga, ne bi ni bili 4 godine u vezi.
Haman su se bas dobro upoznali za te cetiri godine- kad ga je ta situacija tako izbila iz cipela...Da su za te cetiri godine ikad progovorili o tome, da su razgovarali o reakcijama svojih porodica- a ako je veza ozbiljna- o tome bi se valjda moralo pricati- ne bi se decko tako iznenadio "primitivizmom"...
Ocito mu djevojka nije pruzila stvarnu sliku...nego je bjezala od problema ne znajuci se uhvatiti s njim ukostac- sto joj se na kraju, naravno, odbilo o glavu...
Tu se potpuno slazem. I ja sam mu to isto rekao.
moja rodica je izabrala momka. Stara je se skoro pa odrekla i nisu nekoliko godina pricale. Ovi su se u medjuvremenu vjencali i polako poceli djecu dobijat.
E onda se stara polako pocela predomisljat. I pusti kcerku u kucu, ali zeta Srbina ma jok :D
I tako jedno vrijeme, dok tip nije skonto da jednom kada zenu odvede materi fino izvadi sator i prostre u avliju :D
Naravno, stara kad je to vidjela utjera ga u kucu da komsiluk ne bi vidio kako zet spava u satoru ispred kuce. Tad su se i pomirili i sto je najintersantnije stara i zet su7 postali pravi jarani. Ma obozavala ga je :)

nego, sta bi sa djetetom :(
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#82

Post by Zox »

@mamica: u ovom slucaju nije bilo djeteta, srecom.
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#83

Post by mamica papucarka »

Zox wrote:@mamica: u ovom slucaju nije bilo djeteta, srecom.
ti rece da je cura ostala trudna :roll: ili sam ja to nesto pogresno pofatala :-) :-) :-)
luciferino
Posts: 1960
Joined: 18/08/2005 17:54

#84

Post by luciferino »

Rekao je :(
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#85

Post by Zox »

mamica 31 wrote:
Zox wrote:@mamica: u ovom slucaju nije bilo djeteta, srecom.
ti rece da je cura ostala trudna :roll: ili sam ja to nesto pogresno pofatala :-) :-) :-)
Ostala je malo trudna :(
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#86

Post by mamica papucarka »

Zox wrote:
mamica 31 wrote:
Zox wrote:@mamica: u ovom slucaju nije bilo djeteta, srecom.
ti rece da je cura ostala trudna :roll: ili sam ja to nesto pogresno pofatala :-) :-) :-)
Ostala je malo trudna :(
onda je stvarno glupa :roll: :roll: :roll:
User avatar
nebojeplavo
Posts: 5958
Joined: 29/09/2005 12:40
Location: na sedmom nebu :D

#87

Post by nebojeplavo »

Meni u ovoj prici nesto ne stima :roll: cuj, zivjela 4 godine s tipom, a roditelji nisu znali :-)
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#88

Post by Zox »

mamica 31 wrote:
Zox wrote:
mamica 31 wrote: ti rece da je cura ostala trudna :roll: ili sam ja to nesto pogresno pofatala :-) :-) :-)
Ostala je malo trudna :(
onda je stvarno glupa :roll: :roll: :roll:
Nije to sto mislis. Mislim da sam do sad dao i previse detalja, ali nije to sto mislis.
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#89

Post by mamica papucarka »

Zox wrote:
mamica 31 wrote:
Zox wrote: Ostala je malo trudna :(
onda je stvarno glupa :roll: :roll: :roll:
Nije to sto mislis. Mislim da sam do sad dao i previse detalja, ali nije to sto mislis.
jebi ga, ja skontah da je abortirala :roll:
hajd nema veze. Svakao je to gotova prica. Sigurno tu velike ljubavi nije ni bilo, cim nisu bili u stanju borit se za nju :roll:
User avatar
van Basten
Posts: 7516
Joined: 21/09/2006 02:59

#90

Post by van Basten »

_BosanaC wrote:Roditelj, ako mu je to u cilju, moze odgojiti dijete da ni kafe u zivotu ne popije s anamo onim, a kamo li da zavrsi u vezi ili, gluho bilo, braku. Medjutim, isti taj roditelj, ako nije odgojio tako dijete, ako ga je ucio nekim drugim principima i vrijednostima, moze samo da se uhvati za usi i skace od muke kada to dijete na kraju ispostuje te principe i norme. A da dozivim situaciju da moja ljepsa polovina hoce da bira izmedju mene i mame, jer joj je mama '92. dosla pameti, ja cu joj olaksati: mrsh u picku svoje matere, skupa s mamom. Mozes u zivotu i bez mene, a mogu i ja bez tebe.

Ili sto bi Corba rekao - ko te kara nek' ti pise pjesme :oops: Ili ono bi Rambo? :roll:


A @zena (ona sto nije od rebra nastala :D ) to najbolje opisa: interesantno je s roditeljima o tim stvarima pricati pred njihovim roditeljima :D
Ili je to Elvis Kurtović sa onim J. u sredini?
onaaaaa
Posts: 200
Joined: 02/05/2007 10:30

#91

Post by onaaaaa »

Iako dosta nas ne zli priznati da nam je vazno sta roditelji misle, ipak varaju samo sebe.
Jer svi mi znamo da nam je ipak vazno sta roditelji misle. Oni su dio nas.

Isto tako znamo unaprijed otprilike reakciju roditelja na nasu ljubav.
Zasto ne izbjeci to kad se vec moze.

Vec je neko pomenuo ono znam da je to pogresno ali kao zeza na pocetku pa postane neka veze kasnije ozbiljna veza i na kraju od toga svega samo ostaju problemi i nista vise.
Zato zasto ne unaprijed malo razmisliti glavom i izbjeci takve situacije.

S ovim ne mislim na ono sta ce ti on/ona vidi joj majke oca i takve te stvari.
Vec neke vece stvari, bitnije u zivotu.
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#92

Post by _BosanaC »

onaaaaa wrote:Iako dosta nas ne zli priznati da nam je vazno sta roditelji misle, ipak varaju samo sebe.
Jer svi mi znamo da nam je ipak vazno sta roditelji misle. Oni su dio nas.

Isto tako znamo unaprijed otprilike reakciju roditelja na nasu ljubav.
Zasto ne izbjeci to kad se vec moze.

Vec je neko pomenuo ono znam da je to pogresno ali kao zeza na pocetku pa postane neka veze kasnije ozbiljna veza i na kraju od toga svega samo ostaju problemi i nista vise.
Zato zasto ne unaprijed malo razmisliti glavom i izbjeci takve situacije.

S ovim ne mislim na ono sta ce ti on/ona vidi joj majke oca i takve te stvari.
Vec neke vece stvari, bitnije u zivotu.
Odmah svako u svoj tor i mirna Bosna :oops: 100% :oops:
belay_djecko
Posts: 90
Joined: 31/07/2006 07:46

#93

Post by belay_djecko »

Lucy01 wrote:
forUMASH wrote:.....ako ne valja mojim roditeljima, ne valja ni meni..... :D
Jos ako klanjas sve namaze i nisi im'o sex prije braka... :lol:
stvarno, danas ako nisi imao sex prije braka - ti si apsolutno nenormalna osoba i ako klanjaš sve namaze onda nešto zaista nije ok sa tobom... ili ne daj Bože, ako odeš nekad u tekiju :shock: :shock: :shock: :-? :-? :-?
ne ne... treba to vratiti u srednji vijek pod hitno...
FFK as Lucy01
Posts: 3336
Joined: 20/04/2005 17:57
Location: USA

#94

Post by FFK as Lucy01 »

belay_djecko wrote:
Lucy01 wrote:
forUMASH wrote:.....ako ne valja mojim roditeljima, ne valja ni meni..... :D
Jos ako klanjas sve namaze i nisi im'o sex prije braka... :lol:
stvarno, danas ako nisi imao sex prije braka - ti si apsolutno nenormalna osoba i ako klanjaš sve namaze onda nešto zaista nije ok sa tobom... ili ne daj Bože, ako odeš nekad u tekiju :shock: :shock: :shock: :-? :-? :-?
ne ne... treba to vratiti u srednji vijek pod hitno...
Ne moras u srednji vijek :D ....ali mozes u granap po smisao za humor, ako su poceli da prodaju :D :D
User avatar
maccarona
Posts: 13675
Joined: 06/07/2005 00:47
Location: u tvom profilu

#95

Post by maccarona »

mene ce mati razbit ako joj kazem za saru :D :D :D :D :D
FFK as Lucy01
Posts: 3336
Joined: 20/04/2005 17:57
Location: USA

#96

Post by FFK as Lucy01 »

maccarona wrote:mene ce mati razbit ako joj kazem za saru :D :D :D :D :D
Ma nece ba :D

maccenkina mama
:angry:

:lol:
User avatar
SaraLe
Posts: 2280
Joined: 21/11/2006 10:45

#97

Post by SaraLe »

Lucy01 wrote:
maccarona wrote:mene ce mati razbit ako joj kazem za saru :D :D :D :D :D
Ma nece ba :D

maccenkina mama
:angry:

:lol:
Samo nek mene ne udara :D
belay_djecko
Posts: 90
Joined: 31/07/2006 07:46

#98

Post by belay_djecko »

Lucy01 wrote:
belay_djecko wrote:
Lucy01 wrote: Jos ako klanjas sve namaze i nisi im'o sex prije braka... :lol:
stvarno, danas ako nisi imao sex prije braka - ti si apsolutno nenormalna osoba i ako klanjaš sve namaze onda nešto zaista nije ok sa tobom... ili ne daj Bože, ako odeš nekad u tekiju :shock: :shock: :shock: :-? :-? :-?
ne ne... treba to vratiti u srednji vijek pod hitno...
Ne moras u srednji vijek :D ....ali mozes u granap po smisao za humor, ako su poceli da prodaju :D :D
kaži nam gdje si ti kupov'o, pa da mi zaobiđemo to mjesto ?
FFK as Lucy01
Posts: 3336
Joined: 20/04/2005 17:57
Location: USA

#99

Post by FFK as Lucy01 »

belay_djecko wrote:
kaži nam gdje si ti kupov'o, pa da mi zaobiđemo to mjesto ?
Djecko, ajde oladi :D
Macco, sudeci po belay_djecku, meni je vec israst'o :lol:
User avatar
SaraLe
Posts: 2280
Joined: 21/11/2006 10:45

#100

Post by SaraLe »

Lucy01 wrote:
belay_djecko wrote:
kaži nam gdje si ti kupov'o, pa da mi zaobiđemo to mjesto ?
Djecko, ajde oladi :D
Macco, sudeci po belay_djecku, meni je vec israst'o :lol:
Ma ko DJECKO :-) nije jos naucio razlikovati neke "stvari" :D
Post Reply