Koji TV kupiti ???

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
rovac13
Posts: 5152
Joined: 08/12/2013 16:17

#251 Re: Koji TV kupiti ???

Post by rovac13 »

probook wrote:
rovac13 wrote:
probook wrote:Pa svaki live prenos na ovim domacim programima, gdje hocu naseg komentatora kriminalno lose izgleda na tv od 39". Kako li je tek na 40"+ ne smijemni pomisliti.
Ne znam sta gledas i preko cega.......ja kad gledam ligu sampiona na arena sport hd (txtv),na sony 42w805a.......slika je nema dalje........ne samo liga sampiona .......kad god je uzivo fudbal rukomet skijanje itd
Lako cu ja za Arenu i SK, ali sta je sa BiH kanalima. Zamisljam utakmicu na FTV i 4K televizor :-)
Pa gore si spomenuo live prenos sa nasim komentatorima.......mislio sam da se podrazumijeva domaci jezik.

Ali takodje kad gledam bht hd ako prenose uzivo nesto od sporta.....opet je slika odlicna......slika ne valja kad oni svojim kamerama snimaju.

Iako vidim da polako nadolaze i domaci programi......neko vece gledam nesto na face tv hd i slika cini mi se nije losa uopce.
DON_eARL
Posts: 3730
Joined: 31/10/2010 22:26

#253 Re: Koji TV kupiti ???

Post by DON_eARL »

Šta učiniti kada stigne "novi" tv sa 1300+ sati rada? Reklamirati ili ne?
lokalni_razdjevicar
Posts: 675
Joined: 06/02/2013 10:33

#254 Re: Koji TV kupiti ???

Post by lokalni_razdjevicar »

DON_eARL wrote:Šta učiniti kada stigne "novi" tv sa 1300+ sati rada? Reklamirati ili ne?
pa u šta si gledao kad si kupovao?
DON_eARL
Posts: 3730
Joined: 31/10/2010 22:26

#255 Re: Koji TV kupiti ???

Post by DON_eARL »

lokalni_razdjevicar wrote:
DON_eARL wrote:Šta učiniti kada stigne "novi" tv sa 1300+ sati rada? Reklamirati ili ne?
pa u šta si gledao kad si kupovao?
Nisam ja kupovao, starijoj ženi jučer stigao tv, pa sasvim slučajno se zatekoh i provjerih navedeni podatak...
lokalni_razdjevicar
Posts: 675
Joined: 06/02/2013 10:33

#256 Re: Koji TV kupiti ???

Post by lokalni_razdjevicar »

mislim da ima pravo na reklamaciju.
nedims
Posts: 662
Joined: 17/02/2007 12:54
Location: sarajevo

#257 Re: Koji TV kupiti ???

Post by nedims »

DON_eARL wrote:
lokalni_razdjevicar wrote:
DON_eARL wrote:Šta učiniti kada stigne "novi" tv sa 1300+ sati rada? Reklamirati ili ne?
pa u šta si gledao kad si kupovao?
Nisam ja kupovao, starijoj ženi jučer stigao tv, pa sasvim slučajno se zatekoh i provjerih navedeni podatak...
A ... kako se to provjerava. Da li mi neko moze to objasniti ... na putu sam kupovine novog TV i taj podatak nisam nikada provjeravao.
DON_eARL
Posts: 3730
Joined: 31/10/2010 22:26

#258 Re: Koji TV kupiti ???

Post by DON_eARL »

nedims wrote: A ... kako se to provjerava. Da li mi neko moze to objasniti ... na putu sam kupovine novog TV i taj podatak nisam nikada provjeravao.
Nije teško pronaći na internetu kombinaciju preko koje se ulazi u skrivene menije gdje se može provjeriti koliko je radio televizor. Kucaš model/marku televizora i "how to check working hours".
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#259 Re: Koji TV kupiti ???

Post by UnscarD »

Ja volim da kada kupujem, da mi se TV u radnji upali prije svega zbog mrtvih pixela. Neki prozivodjaci (ustvari svi) imaju politiku da ako ima jedan ili nekoliko mrtvih pixela koji su rasporedjeni, da je to ok i da takav TV ne potpada pod garanciju i onda se moze desiti da ti to ne priznaju mada vecina prodavaca to ipak nakon "naguravanja" to prizna. Ipakda bih izbjegao to peglanje, meni nije propblem ako je tv malo radio sto znaci da je testiran (jer problemi se pokazu na pocetku) i da nema mrtvih pixela. E sad 1300 sati je bas puno. to znaci da je radio oko 100 dana po 12 sati dnevno u radnji. Ne mogu reci da bi mi bilo pravo i ono sto bih ja uradio je da bi pod uslovom da je TV ok i da sve radi kako treba, na osnovu ovoga trazio smanjenje cijene ili neki poklon. Ako ima ista cudno u radu TV-a traZio bih drugi novi.
nedims
Posts: 662
Joined: 17/02/2007 12:54
Location: sarajevo

#260 Re: Koji TV kupiti ???

Post by nedims »

DON_eARL wrote:
nedims wrote: A ... kako se to provjerava. Da li mi neko moze to objasniti ... na putu sam kupovine novog TV i taj podatak nisam nikada provjeravao.
Nije teško pronaći na internetu kombinaciju preko koje se ulazi u skrivene menije gdje se može provjeriti koliko je radio televizor. Kucaš model/marku televizora i "how to check working hours".
Hvala drug...
Ovo stvarno nisam znao ... predpostavljam da se to odnosi na TV koji stoji upaljen ( izlog ili polica ) pa ga trgovci spakuju i pokusavaju prodati...
nedims
Posts: 662
Joined: 17/02/2007 12:54
Location: sarajevo

#261 Re: Koji TV kupiti ???

Post by nedims »

UnscarD wrote:Ja volim da kada kupujem, da mi se TV u radnji upali prije svega zbog mrtvih pixela. Neki prozivodjaci (ustvari svi) imaju politiku da ako ima jedan ili nekoliko mrtvih pixela koji su rasporedjeni, da je to ok i da takav TV ne potpada pod garanciju i onda se moze desiti da ti to ne priznaju mada vecina prodavaca to ipak nakon "naguravanja" to prizna. Ipakda bih izbjegao to peglanje, meni nije propblem ako je tv malo radio sto znaci da je testiran (jer problemi se pokazu na pocetku) i da nema mrtvih pixela. E sad 1300 sati je bas puno. to znaci da je radio oko 100 dana po 12 sati dnevno u radnji. Ne mogu reci da bi mi bilo pravo i ono sto bih ja uradio je da bi pod uslovom da je TV ok i da sve radi kako treba, na osnovu ovoga trazio smanjenje cijene ili neki poklon. Ako ima ista cudno u radu TV-a traZio bih drugi novi.
I ovo je dobra informacija....hvala
DON_eARL
Posts: 3730
Joined: 31/10/2010 22:26

#262 Re: Koji TV kupiti ???

Post by DON_eARL »

nedims wrote:
DON_eARL wrote:
nedims wrote: A ... kako se to provjerava. Da li mi neko moze to objasniti ... na putu sam kupovine novog TV i taj podatak nisam nikada provjeravao.
Nije teško pronaći na internetu kombinaciju preko koje se ulazi u skrivene menije gdje se može provjeriti koliko je radio televizor. Kucaš model/marku televizora i "how to check working hours".
Hvala drug...
Ovo stvarno nisam znao ... predpostavljam da se to odnosi na TV koji stoji upaljen ( izlog ili polica ) pa ga trgovci spakuju i pokusavaju prodati...
Šta će drugo, sumnjam da imaju primjerke koji samo stoje na zidovima mnogobrojnih maloprodajnih objekata... Kako vidim radni vijek LCD televizora je između 50000 i 100000 radnih sati. Pri kupovini obavezno ganjaj kakvu akciju sa 5 godina garancije, jer u slučaju većeg kvara, ako nema rezervnih dijelova obično dobiješ novi televizor iste vrijednosti kao taj kupljeni...
nedims
Posts: 662
Joined: 17/02/2007 12:54
Location: sarajevo

#263 Re: Koji TV kupiti ???

Post by nedims »

DON_eARL wrote:
Šta će drugo, sumnjam da imaju primjerke koji samo stoje na zidovima mnogobrojnih maloprodajnih objekata... Kako vidim radni vijek LCD televizora je između 50000 i 100000 radnih sati. Pri kupovini obavezno ganjaj kakvu akciju sa 5 godina garancije, jer u slučaju većeg kvara, ako nema rezervnih dijelova obično dobiješ novi televizor iste vrijednosti kao taj kupljeni...
:thumbup:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#264 Re: Koji TV kupiti ???

Post by skafiskafsnjak »

Drugari , moze pomoc. Valja li ista ovaj tv. Mogu ga kupiti polovnog za 750 KM . Sta mislite ?

http://www.samsung.com/ie/consumer/tv-a ... ES6710UXXU
iTo
Posts: 923
Joined: 06/06/2013 14:37

#265 Re: Koji TV kupiti ???

Post by iTo »

skafiskafsnjak wrote:Drugari , moze pomoc. Valja li ista ovaj tv. Mogu ga kupiti polovnog za 750 KM . Sta mislite ?

http://www.samsung.com/ie/consumer/tv-a ... ES6710UXXU
model 2012 i odprilike je kao novi h6400 samsung koje mozes kupit za oko 1200-1300 KM
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#266 Re: Koji TV kupiti ???

Post by UnscarD »

skafiskafsnjak wrote:Drugari , moze pomoc. Valja li ista ovaj tv. Mogu ga kupiti polovnog za 750 KM . Sta mislite ?

http://www.samsung.com/ie/consumer/tv-a ... ES6710UXXU
Dobar je za te pare ... mene je tu uvijek strah garancije ...kvari se ovo sve danas samo tako ...
Vidi da nije mozda jos pod garancijeom jer je bilo nekih akcija za po 5 godina garancije pa da nije slucajno ...

Dizajn mu je da i dan danas izgleda odlicno ...
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#267 Re: Koji TV kupiti ???

Post by skafiskafsnjak »

Suma sumarum, isplati se za ove pare ?
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#268 Re: Koji TV kupiti ???

Post by UnscarD »

skafiskafsnjak wrote:Suma sumarum, isplati se za ove pare ?
Ako je ispravan, nema mrtvih pixela, ekran nije ogreban (to najbolje mozes vidjeti kad je ugasen tv i kada ga pod uglom obasja svjetlost - sunce najbolje), vrijedi. Normala, probaj ga skinuti jos 50km :)
iTo
Posts: 923
Joined: 06/06/2013 14:37

#269 Re: Koji TV kupiti ???

Post by iTo »

skafiskafsnjak wrote:Suma sumarum, isplati se za ove pare ?

ne znam za tebe al ja bi radije novo sa garancijom...
40-ka nova je 1059 KM a imas 50" za 1359 KM

http://www.ekupi.ba/SAMSUNG-LED-TV-40H6 ... 39382.aspx
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#270 Re: Koji TV kupiti ???

Post by skafiskafsnjak »

I ja sam uvijek za novo . Ne vjerujem ljudima nimalo.

Ako nista, podijelim na 2-3 rate da mi bude lakse platiti .
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40711
Joined: 29/06/2011 23:39

#271 Re: Koji TV kupiti ???

Post by dječak sa šibicama »

Novo je novo, ja bi uvijek dodao jos tih 300 km i uzeo H6400.

Mada, ako vjerujes prodavcu, ovaj polovni nije nista losiji od ovog. Ako ne znas prodavca, ja mu nebi vjerovao, danas ljudi svasta prodaju. I zasto ga prodaje uopce?
majstor_m
Posts: 317
Joined: 21/12/2009 21:16

#272 Re: Koji TV kupiti ???

Post by majstor_m »

Koji od Phillips modela 40" i 42" ?? Da li ima neko iskustva sa phillipsom, ambilight kako funkcionise i tako to??
Powerboy
Posts: 4
Joined: 05/12/2016 13:00

#273 Re: Koji TV kupiti ???

Post by Powerboy »

Pozdrav raja. Kupujem TV iduci tjedan,da ne otvaram novu temu nadovezao bih se na vec postojecu. Rijec je o ova dva:

1.K-Samsung UE43KU6072

2.Samsung UE43MU6172UXX

Vazno mi je da je slika/zvuk dobar,ostalo manje-vise. Cijena je oko 900-1000 maraka I jedan I drugi.
Post Reply