Koji TV kupiti ???

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
zomri
Posts: 12842
Joined: 03/05/2006 07:31

#226 Re: Koji TV kupiti ???

Post by zomri »

Panasonic Viera 50'' VT60 plazma 3400km

https://www.technoshop.ba/proizvod/1494 ... 0vt60.html

Ako hoćeš najbolji tv to je taj. Možda se može malo poraditi i na cijeni jer je vjerovatno zadnji primjerak.
colt
Posts: 1016
Joined: 11/10/2007 00:19

#227 Re: Koji TV kupiti ???

Post by colt »

rovac13 wrote:
colt wrote:Kakav je TV SONY LCD TV KDL40W605B. Vidim da imaju neku akciju preko UniCredit Bank. Ima li neko ko ga konkretno ima ???
Prije nekoliko mjeseci drug kupio taj tv,platio 850km odlican,on je prezadovoljan.

Ali moram priznat da meni izgleda bolja kupovina philips 4k serija 7000 od 42" za 999km
Gdje ima za 850,00 KM. Vidim da je oko 960,00 KM
User avatar
rovac13
Posts: 5152
Joined: 08/12/2013 16:17

#228 Re: Koji TV kupiti ???

Post by rovac13 »

colt wrote:Gdje ima za 850,00 KM. Vidim da je oko 960,00 KM
Jednog lijepog dana sjedili u Gracanici u tc etna kad nekakva akcija u njihovom nekakvom tehno shopu (samo jedan komad bio,inace ne drze sony).......a drug svakako trazio tv da kupi.....rekoh odlicna prilika za te pare tesko ces naci bolje......i tako je i bilo......i nije se pokajao .....isto tako meni djeluje ona ponuda iz fisa za philips......tesko za 999KM da ima bolje
Stalker
Posts: 122
Joined: 08/02/2012 10:41

#229 Re: Koji TV kupiti ???

Post by Stalker »

zomri wrote:Panasonic Viera 50'' VT60 plazma 3400km

https://www.technoshop.ba/proizvod/1494 ... 0vt60.html

Ako hoćeš najbolji tv to je taj. Možda se može malo poraditi i na cijeni jer je vjerovatno zadnji primjerak.
Preporucujem..odlican.Ja imam ST60 i mogu zamisliti kakav je tek ovaj VT60.
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#230 Re: Koji TV kupiti ???

Post by UnscarD »

colt wrote:
rovac13 wrote:
colt wrote:Kakav je TV SONY LCD TV KDL40W605B. Vidim da imaju neku akciju preko UniCredit Bank. Ima li neko ko ga konkretno ima ???
Prije nekoliko mjeseci drug kupio taj tv,platio 850km odlican,on je prezadovoljan.

Ali moram priznat da meni izgleda bolja kupovina philips 4k serija 7000 od 42" za 999km
Gdje ima za 850,00 KM. Vidim da je oko 960,00 KM
Taj TV se kretao oko 900km prije nove godine a evo sad je 960 po radnjama (tacnije 959,99KM ) to je ono o cemu pricam ... evo ga ovde na listi kao 14 najbrzi TV ikada sto se tice odziva matrice sto ga cini odlicnim za gaming jer su ovi ostali uglavnom visestruko skuplji :
http://www.hdtvtest.co.uk/news/input-lag


Evo ti i recenzija :
http://www.hdtvtest.co.uk/news/kdl40w60 ... 233740.htm

Finalna ocjena : Vrlo preporucljiv.
User avatar
rovac13
Posts: 5152
Joined: 08/12/2013 16:17

#231 Re: Koji TV kupiti ???

Post by rovac13 »

UnscarD wrote:evo ga ovde na listi kao 14 najbrzi TV ikada sto se tice odziva matrice sto ga cini odlicnim za gaming jer su ovi ostali uglavnom visestruko skuplji :
http://www.hdtvtest.co.uk/news/input-lag
Image

Meni nije jasno kako to da w705 ima manji lag od w805 .....a opet w805 ima manji od w905.........a svakako su svi brzi od w605

Kao da i velicina igra ulogu......jer 32w653 vise nego dvostruku veci lag ima od 42w653.

Ja kuci imam w805.....ima strasno mali lag......ali ja ne igram igrice nikad :D
User avatar
zomri
Posts: 12842
Joined: 03/05/2006 07:31

#232 Re: Koji TV kupiti ???

Post by zomri »

Stalker wrote:
zomri wrote:Panasonic Viera 50'' VT60 plazma 3400km

https://www.technoshop.ba/proizvod/1494 ... 0vt60.html

Ako hoćeš najbolji tv to je taj. Možda se može malo poraditi i na cijeni jer je vjerovatno zadnji primjerak.
Preporucujem..odlican.Ja imam ST60 i mogu zamisliti kakav je tek ovaj VT60.
beton, nema se šta reći.
samo sam pogriješio kad sam rekao da je najbolji tv jer ima jedan bolji, a to je ovaj:

https://www.technoshop.ba/proizvod/1749 ... a970v.html
mad_world
Posts: 123
Joined: 10/02/2012 21:44

#233 Re: Koji TV kupiti ???

Post by mad_world »

Stalker wrote:
zomri wrote:Panasonic Viera 50'' VT60 plazma 3400km

https://www.technoshop.ba/proizvod/1494 ... 0vt60.html

Ako hoćeš najbolji tv to je taj. Možda se može malo poraditi i na cijeni jer je vjerovatno zadnji primjerak.
Preporucujem..odlican.Ja imam ST60 i mogu zamisliti kakav je tek ovaj VT60.
Vec sam nekoliko puta na forumu preporucivao ovaj TV (ST60) :D, za ovih 7 mjeseci mogu reci da je TV fenomenalan, slika je bolja nego na bilo kojem LCD TV-u koji sam vidio u zadnje vrijeme tako da ovaj VT60 sigurno jos bolji.
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#234 Re: Koji TV kupiti ???

Post by UnscarD »

rovac13 wrote:
UnscarD wrote:evo ga ovde na listi kao 14 najbrzi TV ikada sto se tice odziva matrice sto ga cini odlicnim za gaming jer su ovi ostali uglavnom visestruko skuplji :
http://www.hdtvtest.co.uk/news/input-lag
Image

Meni nije jasno kako to da w705 ima manji lag od w805 .....a opet w805 ima manji od w905.........a svakako su svi brzi od w605

Kao da i velicina igra ulogu......jer 32w653 vise nego dvostruku veci lag ima od 42w653.

Ja kuci imam w805.....ima strasno mali lag......ali ja ne igram igrice nikad :D
Ne znam pouzdano ali ovo je moje nagadjanje. Ako mislis na 47W805 on je model iz 2013 godine isto kao i 905 serija. Mislim da je Sony modelima iz 2014 godine pogotovo 42W705 koji su najbrzi, ciljao izmedju ostalog kupce Playstation-a 4 (premijerno predstavljanje je bilo Oktobra 2013) koji je imao veliku promociju pa su onda predstavili paralelno i idealne modele TV koji bi isao uz Playstation 4 a to je 42" dijagonala. Mislim realno nisu to velike razlike (3ms izmedju tvog i najbrzeg), nista sto bih ja mogao primjetiti bez upotrebe nekih instrumenata. Jbg, sta god covjek da kupi, za par godina ga tehnologija prestize. Ja imam 55W805 koji je deklarisan na 22ms (to je matrica iz ovog 55W829 koji nikada nije dosao na nase trziste) i ne mogu da primjetim razliku. Ali generalno sam stekao utisak da je Sony samo pomjerio oznake u 2014 tako da je W7 serija iz 2013 postala W8 u 2014, . Tvoj W8 je ustvari W85 iz 2014 godine ...mislim u toj klasi. Recimo W9 (modeli W905) iz 2013 ima sve bolje karakteristike nego W9 iz 2014 (modeli W955).
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3043
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#235 Re: Koji TV kupiti ???

Post by suad-sarajevo »

Ima li neka stranica za TV plazme i led kao sto je npr. gsmarena za mobitele?
User avatar
rovac13
Posts: 5152
Joined: 08/12/2013 16:17

#236 Re: Koji TV kupiti ???

Post by rovac13 »

UnscarD wrote:Ali generalno sam stekao utisak da je Sony samo pomjerio oznake u 2014 tako da je W7 serija iz 2013 postala W8 u 2014
Generalno moje je misljenje da to svi rade.....ne samo sony......i ne samo tv nego i druge stvari.

Sjecam se prije par godina da je philips serije 5000 vrijedio za odlican tv.......dok danas je i serija 6000 diskutabilna.

Ista stvar je sa klima uredajima i tako redom......ubacili su jos nekakvih klasa i ispomjerali sve.
colt
Posts: 1016
Joined: 11/10/2007 00:19

#237 Re: Koji TV kupiti ???

Post by colt »

colt wrote:
rovac13 wrote:
colt wrote:Kakav je TV SONY LCD TV KDL40W605B. Vidim da imaju neku akciju preko UniCredit Bank. Ima li neko ko ga konkretno ima ???
Prije nekoliko mjeseci drug kupio taj tv,platio 850km odlican,on je prezadovoljan.

Ali moram priznat da meni izgleda bolja kupovina philips 4k serija 7000 od 42" za 999km
Gdje ima za 850,00 KM. Vidim da je oko 960,00 KM
Uzeo sam ovaj TV. Može li meni neko laiku objasniti može li se ovo povezati preko HDMI kabla. Kad su mi spojili MojaTV nisu mi dali taj kabal nego onaj scart. Preko scart kabla i dalje može i fercera ali slika je blago reći bez veze (kao da je analogni,a ne digitalni), iako sam doplatio onaj HD. Da li su me zajebali iz telekoma i nisu uradili kako treba ili ne može HDMI kabal za MojaTV
User avatar
Better Man
Posts: 16763
Joined: 01/10/2006 20:10

#238 Re: Koji TV kupiti ???

Post by Better Man »

colt wrote:Uzeo sam ovaj TV. Može li meni neko laiku objasniti može li se ovo povezati preko HDMI kabla. Kad su mi spojili MojaTV nisu mi dali taj kabal nego onaj scart. Preko scart kabla i dalje može i fercera ali slika je blago reći bez veze (kao da je analogni,a ne digitalni), iako sam doplatio onaj HD. Da li su me zajebali iz telekoma i nisu uradili kako treba ili ne može HDMI kabal za MojaTV
Naravno da može. Ako ti nisu dali, kupi ga i spoji.
probook
Posts: 4591
Joined: 13/10/2013 22:38

#239 Re: Koji TV kupiti ???

Post by probook »

Ma daj kupis 4K televizor u BiH i gledas muljavu sliku sa nasih kablovskih - iptv operatera. Pa svaki live prenos na ovim domacim programima, gdje hocu naseg komentatora kriminalno lose izgleda na tv od 39". Kako li je tek na 40"+ ne smijemni pomisliti.
User avatar
rovac13
Posts: 5152
Joined: 08/12/2013 16:17

#240 Re: Koji TV kupiti ???

Post by rovac13 »

probook wrote:Pa svaki live prenos na ovim domacim programima, gdje hocu naseg komentatora kriminalno lose izgleda na tv od 39". Kako li je tek na 40"+ ne smijemni pomisliti.
Ne znam sta gledas i preko cega.......ja kad gledam ligu sampiona na arena sport hd (txtv),na sony 42w805a.......slika je nema dalje........ne samo liga sampiona .......kad god je uzivo fudbal rukomet skijanje itd
colt
Posts: 1016
Joined: 11/10/2007 00:19

#241 Re: Koji TV kupiti ???

Post by colt »

Better Man wrote:
colt wrote:Uzeo sam ovaj TV. Može li meni neko laiku objasniti može li se ovo povezati preko HDMI kabla. Kad su mi spojili MojaTV nisu mi dali taj kabal nego onaj scart. Preko scart kabla i dalje može i fercera ali slika je blago reći bez veze (kao da je analogni,a ne digitalni), iako sam doplatio onaj HD. Da li su me zajebali iz telekoma i nisu uradili kako treba ili ne može HDMI kabal za MojaTV
Naravno da može. Ako ti nisu dali, kupi ga i spoji.
Kupio, ali neće da ide
User avatar
Better Man
Posts: 16763
Joined: 01/10/2006 20:10

#242 Re: Koji TV kupiti ???

Post by Better Man »

colt wrote:
Better Man wrote:
colt wrote:Uzeo sam ovaj TV. Može li meni neko laiku objasniti može li se ovo povezati preko HDMI kabla. Kad su mi spojili MojaTV nisu mi dali taj kabal nego onaj scart. Preko scart kabla i dalje može i fercera ali slika je blago reći bez veze (kao da je analogni,a ne digitalni), iako sam doplatio onaj HD. Da li su me zajebali iz telekoma i nisu uradili kako treba ili ne može HDMI kabal za MojaTV
Naravno da može. Ako ti nisu dali, kupi ga i spoji.
Kupio, ali neće da ide
To mi je čudno. Kod mene je Telemach i sve je spojeno HDMI kablovima.
User avatar
rovac13
Posts: 5152
Joined: 08/12/2013 16:17

#243 Re: Koji TV kupiti ???

Post by rovac13 »

colt wrote:
Better Man wrote:
colt wrote:Uzeo sam ovaj TV. Može li meni neko laiku objasniti može li se ovo povezati preko HDMI kabla. Kad su mi spojili MojaTV nisu mi dali taj kabal nego onaj scart. Preko scart kabla i dalje može i fercera ali slika je blago reći bez veze (kao da je analogni,a ne digitalni), iako sam doplatio onaj HD. Da li su me zajebali iz telekoma i nisu uradili kako treba ili ne može HDMI kabal za MojaTV
Naravno da može. Ako ti nisu dali, kupi ga i spoji.
Kupio, ali neće da ide
Jesi li kad spajao nesto preko hdmi......pretpostavicemo da znas prebaciti na tv-u gdje treba da bi gledao preko hdmi......onda ostaje da neko javi sta se ima stimati na tom bht uredjaju.
colt
Posts: 1016
Joined: 11/10/2007 00:19

#244 Re: Koji TV kupiti ???

Post by colt »

@rovac
Naravno da sam prebacio na TV. TV me navodi gdje da odaberem i kad odaberem, samo je crna slika i ništa se ne dešava . . .Ne bi me čudilo da kod BH Telecom-a HDMI uopšte ne fercera
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#245 Re: Koji TV kupiti ???

Post by UnscarD »

colt wrote:@rovac
Naravno da sam prebacio na TV. TV me navodi gdje da odaberem i kad odaberem, samo je crna slika i ništa se ne dešava . . .Ne bi me čudilo da kod BH Telecom-a HDMI uopšte ne fercera
Fercera HDMI kabl 100% kod BH Telecoma. Ono sto me fascinira je cinjenica da jos uvijek prikljucuju na SCART u bilo kakvoj varijanti.
Kazes da ti slika izgleda kao analogna...pa to ne treba da te cudi jer ta slika i jeste ANALOGNA jer je SCART konektor analogni konektor.
Moj priojedlog je da pozoves njih ili ukoliko zelis da testiras sam TV, spoji notebook ili dvd/br player ili telefon ili playstation na TV preko HDMI kabla i ako to sve radi, onda je do telecoma jer TV radi i onda pozovi njih.
Nemoj da propustis da ih napadnes sto su ti pokusali prikljuciti ANALOGNOM vezom digitalnu telvizuju jer ti si porucio DIGITALNU TV i zelis digitalni signal do TV-a a ne digitalnu TV koja ce ipak analognim konektorom slati analogni signal do TV-a.

To su na pocetku radili jer nisu znali kada krenu na adresu ko ima HDMI a ko ne a svi imaju SCART pa su sigurni da ce moci prikljuciti ali danas da to rade i dalje, to mi je neshvatljivo. Kako ne shvataju da dosta ljudi nema pojma o tome i da ce samo reci komsijama ili ce im doci komsije i vidjeti sliku i zakljuciti kako je ta MOJA TV bezveze i naravno da nece kupiti. Gube korisnike na ovaj nacin.
Ali_G
Posts: 4641
Joined: 02/03/2002 00:00

#246 Re: Koji TV kupiti ???

Post by Ali_G »

Meni je mojaTV i prikopcan sa HDMI kablom i radi. Ne znam koji ti je tv, al probaj u opciji gdje biras na koji ces izlaz prebaciti da nadjes HDMI, a nekad imas i vise HDMI izlaza pa dok ubodes.
Btw, pitao sam za savjet prilikom odabira tv. Na kraju je izbor pao na Samsung h6400. Tv je super, dobra slika, odlican smart, 3d jos nisam probao, sa njim se dobija 3mjeseca pretplate na pickbox (uopste nije los servis). Ja zadovoljan
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#247 Re: Koji TV kupiti ???

Post by and »

colt wrote:
Uzeo sam ovaj TV. Može li meni neko laiku objasniti može li se ovo povezati preko HDMI kabla. Kad su mi spojili MojaTV nisu mi dali taj kabal nego onaj scart. Preko scart kabla i dalje može i fercera ali slika je blago reći bez veze (kao da je analogni,a ne digitalni), iako sam doplatio onaj HD. Da li su me zajebali iz telekoma i nisu uradili kako treba ili ne može HDMI kabal za MojaTV
trebalo bi da u postavkama resivera podesiš tv izlaz gdje bi ti sad trebao prebaciti na hdmi.
colt
Posts: 1016
Joined: 11/10/2007 00:19

#248 Re: Koji TV kupiti ???

Post by colt »

and wrote:
colt wrote:
Uzeo sam ovaj TV. Može li meni neko laiku objasniti može li se ovo povezati preko HDMI kabla. Kad su mi spojili MojaTV nisu mi dali taj kabal nego onaj scart. Preko scart kabla i dalje može i fercera ali slika je blago reći bez veze (kao da je analogni,a ne digitalni), iako sam doplatio onaj HD. Da li su me zajebali iz telekoma i nisu uradili kako treba ili ne može HDMI kabal za MojaTV
trebalo bi da u postavkama resivera podesiš tv izlaz gdje bi ti sad trebao prebaciti na hdmi.
Bravo majstore. Nisam se sjetio ovoga!! Sređeno je !!!
probook
Posts: 4591
Joined: 13/10/2013 22:38

#249 Re: Koji TV kupiti ???

Post by probook »

rovac13 wrote:
probook wrote:Pa svaki live prenos na ovim domacim programima, gdje hocu naseg komentatora kriminalno lose izgleda na tv od 39". Kako li je tek na 40"+ ne smijemni pomisliti.
Ne znam sta gledas i preko cega.......ja kad gledam ligu sampiona na arena sport hd (txtv),na sony 42w805a.......slika je nema dalje........ne samo liga sampiona .......kad god je uzivo fudbal rukomet skijanje itd
Lako cu ja za Arenu i SK, ali sta je sa BiH kanalima. Zamisljam utakmicu na FTV i 4K televizor :-)
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#250 Re: Koji TV kupiti ???

Post by supercali »

mogu ti iz prve ruke reci kako je ftv i 4K tv
nemam pojma jer nisam na ftv prebacio nikad u biti
evo prvi put sam prebacio na ftv i slika je boze sacuvaj
emisija je odgovorite ljudima
Post Reply