Koji stomatolog u Sarajevu?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Queen_of_hearts
Posts: 714
Joined: 17/02/2013 23:05

#1601 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Queen_of_hearts »

Je li neko skoro bio kod dr. HUskica na Grbavici. Radi li ordincija trenutno?
emi_eft
Posts: 411
Joined: 20/07/2015 12:40

#1602 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by emi_eft »

Moze li neko preporuku za njeznog i dobrog, a po mogucnosti i jeftinog zubara u centru koji bi mogao dijete primiti i ne prepasti ga, bila bih zahvalna. Dr Efendic preko puta FISa izgleda vise ne radi :|
User avatar
choxnox
Posts: 1102
Joined: 05/09/2009 12:32

#1603 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by choxnox »

emi_eft wrote:Moze li neko preporuku za njeznog i dobrog, a po mogucnosti i jeftinog zubara u centru koji bi mogao dijete primiti i ne prepasti ga, bila bih zahvalna. Dr Efendic preko puta FISa izgleda vise ne radi :|
Topla preporuka za stomatologa dr. Almir Suljic (studirao stomatologiju u Australiji u kojoj je i radio, pa se vratio u BIH), izuzetno prijatan i strucan lik:

https://www.google.ba/maps/place/43%C2% ... 1628?dcr=0

Sto se cijene tice, ne bih znao u odnosu na ostale, inace su snimci i injekcije po 10 KM, obicni popravak 40 KM, lijecenje naravno skuplje, od slucaja do slucaja. Vjerovatno imas i jeftinije, ali ja ga licno ne bih mijenjao radi cijene.
User avatar
choxnox
Posts: 1102
Joined: 05/09/2009 12:32

#1604 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by choxnox »

choxnox wrote:
emi_eft wrote:Moze li neko preporuku za njeznog i dobrog, a po mogucnosti i jeftinog zubara u centru koji bi mogao dijete primiti i ne prepasti ga, bila bih zahvalna. Dr Efendic preko puta FISa izgleda vise ne radi :|
Topla preporuka za stomatologa dr. Almir Suljic (studirao stomatologiju u Australiji u kojoj je i radio, pa se vratio u BIH), izuzetno prijatan i strucan lik:

https://www.google.ba/maps/place/43%C2% ... 1628?dcr=0

Sto se cijene tice, ne bih znao u odnosu na ostale, inace su snimci i injekcije po 10 KM, obicni popravak 40 KM, lijecenje naravno skuplje, od slucaja do slucaja. Vjerovatno imas i jeftinije, ali ja ga licno ne bih mijenjao radi cijene.
Zaboravih i kontakt podatke ako kome zatrebaju:
Dr. Almir Suljic, BDS Melbourne Australia
Address: Gradacacka 29A
71000 Sarajevo
Office: (033)526-666
Mobile: (062)421-967
emi_eft
Posts: 411
Joined: 20/07/2015 12:40

#1605 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by emi_eft »

choxnox wrote:
choxnox wrote:
emi_eft wrote:Moze li neko preporuku za njeznog i dobrog, a po mogucnosti i jeftinog zubara u centru koji bi mogao dijete primiti i ne prepasti ga, bila bih zahvalna. Dr Efendic preko puta FISa izgleda vise ne radi :|
Topla preporuka za stomatologa dr. Almir Suljic (studirao stomatologiju u Australiji u kojoj je i radio, pa se vratio u BIH), izuzetno prijatan i strucan lik:

https://www.google.ba/maps/place/43%C2% ... 1628?dcr=0

Sto se cijene tice, ne bih znao u odnosu na ostale, inace su snimci i injekcije po 10 KM, obicni popravak 40 KM, lijecenje naravno skuplje, od slucaja do slucaja. Vjerovatno imas i jeftinije, ali ja ga licno ne bih mijenjao radi cijene.
Zaboravih i kontakt podatke ako kome zatrebaju:
Dr. Almir Suljic, BDS Melbourne Australia
Address: Gradacacka 29A
71000 Sarajevo
Office: (033)526-666
Mobile: (062)421-967
Hvala, ali mi je daleko bilo, trebalo mi je hitno jer ga je boljelo. Nije mu dobro napravila, pa mu se svo meso upalilo :( Drugi put pokusam s ovim...
LikeLike
Posts: 1923
Joined: 10/09/2013 15:59

#1606 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by LikeLike »

Ima li neko kontakt telefon stomatologa Edina Begica sa Grbavice?

Beba od 11 i po mjeseci okrnula zub pa ako neko zna da li postoji neki nacin da se to sredi neka napise. I ako mozete preporuciti nekog stomatologa za djecicu. Hvala unaprijed.
User avatar
aurora313
Posts: 2203
Joined: 10/10/2010 12:47

#1607 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by aurora313 »

Update!
Evo prošla skoro godina i pol od kako sam ugradio implantate u klinici Sulejmanagić. Stoje ko betonski mostovni temelji!
Svaka im čast (mislim, Sulejmanagićima: njih četvoro i svi stomatolozi).
LikeLike
Posts: 1923
Joined: 10/09/2013 15:59

#1608 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by LikeLike »

aurora313 wrote:Update!
Evo prošla skoro godina i pol od kako sam ugradio implantate u klinici Sulejmanagić. Stoje ko betonski mostovni temelji!
Svaka im čast (mislim, Sulejmanagićima: njih četvoro i svi stomatolozi).
Koje si ugradio? Koja je cijena?
User avatar
zomri
Posts: 12812
Joined: 03/05/2006 07:31

#1609 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by zomri »

Mogu potvrditi preporuku za Almira Suljića, stomatolog i čovjek za 10.
User avatar
aurora313
Posts: 2203
Joined: 10/10/2010 12:47

#1610 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by aurora313 »

LikeLike wrote:
aurora313 wrote:Update!
Evo prošla skoro godina i pol od kako sam ugradio implantate u klinici Sulejmanagić. Stoje ko betonski mostovni temelji!
Svaka im čast (mislim, Sulejmanagićima: njih četvoro i svi stomatolozi).
Koje si ugradio? Koja je cijena?
Donja vilica, svaki implantat po cijeni koja je oko specijalnih ponuda na Internetu Beogradskih stomatologa.
User avatar
Paulaner
Posts: 271
Joined: 04/01/2014 21:23

#1611 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Paulaner »

Koliko je cijena jedne fasete/vinira i od kojih se materijala izradjuju?
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#1612 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by mali Ninja »

Paulaner wrote:Koliko je cijena jedne fasete/vinira i od kojih se materijala izradjuju?
300-350KM cirkon :thumbup:
bumboo
Posts: 269
Joined: 15/01/2010 23:47

#1613 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by bumboo »

Gdje najpovoljnije uraditi OPG snimak obje vilice za dijete školskog uzrasta? Može li se u Domu zdravlja bez uputnice?
barakudica
Posts: 7
Joined: 14/02/2012 23:59

#1614 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by barakudica »

Citala sam ovdje preporuke, a i suprug ga je nekad ranije hvalio, pa sam se narucila kod dr Prohic. Medjutim, do njega nisam uspjela doci. Nakon sto sam rekla da zelim kod njega, doktorica u njegovoj ordinaciji je rekla da ce me ona primiti prvi put da vidi sta treba raditi, da ce mi sestra uraditi OPG snimak a onda ce mi dog. kod njega. Odem, uradim dogovoreno, a ona mi daje opet termin kod sebe. Kazem, znate ja bih bas kod dr Prohica, kaze on radi samo oralnu hirurgiju i komplikovane zahvate. Kaze ja cu vam raditi a mozete poslije i kod njega uzeti neki termin za konsultacije. Kazem ok, radit cu kod vas(i mislim se valjda je strucna kad radi u njegovoj ordinaciji) ali ja bih ipak prvo da on pogleda pa onda vi radite. Kaze javit ce mi termin i nikad ne javi. Elem, ocito do njega necu doci, a vidjela sam da je neko ovdje hvalio Sulejmanagice. Obzirom da kod njih imam direktno placanje preko dodatnog osiguranja, zanima me ko je od njih najbolji. Bila sam jednom s djecom ali osim ljubaznosti nisu ostavili neki dojam. Dakle, koga od njih preporucujete? Ili ako neko misli da ipak mogu doci do Prohica licno da da savjet kako, direktan broj... Inace, trebala bih svasta nesto raditi, na izgled imam lijep osmijeh ali vazda popravljam iste zube, trebala bih mijenjati i dvije navlake iznad koje cesto imam dzepove, ima posla vazda tako da mi bas treba dobar stomatolog. Hvala.
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#1615 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by soha96 »

Pozdrav svima! :D

Zbog nepravilnosti par zuba u donjoj vilici odnosno prevelike zbijenosti doslo je do blage deformacije vilice u jednu stranu. Eh sad iz straha da se stanje ne pogorsa raspitao sam se kod svog stomatologa koji mi je rekao da je potrebno neke zube vaditi plus aparatic i da je poprilicno zahtjevan proces te da moram ici privatniku jer se to sad stavlja pod kategorije estetske korekcije. Preporucio mi je ortodonta Darije Ganibegovic pa me interesuje ima li neko slicnih iskustava, kakav je ovaj ortodont, poznajete li jos nekog kvalitetnog, kako se krecu cijene i slicno? Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru svima koji izdvoje vrijeme da mi pomognu :)
User avatar
LisaSimpson
Posts: 32
Joined: 19/03/2010 09:28

#1616 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by LisaSimpson »

Jutro ljudi,

evo ja sam došla da sama sebe demantujem. Prije par godina, ako nije bila 2014 čini mi se, sam preporučila Dr. Ibrahima Basarića koji mi je jedan zub izvadio, jedan popravio, jedan liječio, povoljan, brz, bla bla.

Dešava se to da su mi oba ova popravljana zuba pukla u kratko vrijeme i odem opet kod njega i on mi ih je zakrpio, šta li. Za par mjeseci opet ista priča. Kao loš kvalitet zuba.

Ove godine opet mi pukne popravljeni zub i potražim drugog zubara. Žena mi slikala i ispadne da mi je lik trebao liječiti i njega al' očito to nije prepoznao ili šta već, a drugi nije ni liječio kako treba pa sam zbog toga razvila nevjerovatnu infekciju na donjoj vilici (petica i šestica na istoj strani). Žena me pošalje kod svoje profesorice po drugo mišljenje, žena u penziji i ne radi više nikako, ali eto primila me i šokirala se, čak me pitala i za ime doktora. U dva navrata pila antibiotike, jedan spasila nakon liječenja 4 mjeseca, a drugi, po jučerašnjoj prognozi, ipak neću uspjeti :(

Sad je li u pitanju moja kurata sreća ili njegov loš dan(i)...ipak zaobiđite njegovu ordinaciju.
User avatar
aurora313
Posts: 2203
Joined: 10/10/2010 12:47

#1617 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by aurora313 »

barakudica wrote:...a vidjela sam da je neko ovdje hvalio Sulejmanagice. Obzirom da kod njih imam direktno placanje preko dodatnog osiguranja, zanima me ko je od njih najbolji...
Ja sam ih toplo preporučio. Troje njih rade kao tim pa nije važno kod koga ćete jer se oni na licu mjesta konsultuju oko situacije, a obzirom da su svi profesori na stomatologiji i da im ambulanta izgleda više kao klinika, meni ulijevaju puno povjerenje. I ne... nisu mi ni familija ni komšije. :)
User avatar
BadSanta
Posts: 387
Joined: 30/11/2011 22:43
Location: Sarajevo

#1618 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by BadSanta »

Kakva vam je Medico stomatološka ordinacija kod Otoke? Neko išao?
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#1619 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by ljuspica »

Koji stomatolog u Sarajevu radi dobro veeners? keramicke ljuskice?
User avatar
badalpur
Posts: 589
Joined: 08/10/2009 15:50

#1620 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by badalpur »

Radila navlake kod Zerine Hadžić, Smile Dent na Marindvoru, prije tri godine, spale nakon godinu, odem na korekciju i ona mi nešto sklepa, to je držalo još godinu i pol i nedavno su mi skroz spale. Ako opet odem kod nje, morat će i policija intervenisati :oops:. Tako da mi sad treba provjeren doktor da ne bude opet bacanje nekoliko hiljada u kantu za smeće. evo već pola godine se ne usudim ni kod koga to početi raditi. Dajte preporuke iz iskustva.
User avatar
SmoLe
Posts: 4878
Joined: 16/01/2014 13:16

#1621 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by SmoLe »

BadSanta wrote:Kakva vam je Medico stomatološka ordinacija kod Otoke? Neko išao?
bio sam tu par puta, popravka sa anestezijom 25-35km, dobri su
popravljao mi je onaj doktor i sve preporuke za njeg :thumbup:
User avatar
BadSanta
Posts: 387
Joined: 30/11/2011 22:43
Location: Sarajevo

#1622 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by BadSanta »

SmoLe wrote:
BadSanta wrote:Kakva vam je Medico stomatološka ordinacija kod Otoke? Neko išao?
bio sam tu par puta, popravka sa anestezijom 25-35km, dobri su
popravljao mi je onaj doktor i sve preporuke za njeg :thumbup:
Hvala :) Ova info mi je trebala!
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3379
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#1623 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Billy The Pljuc »

Raja ima li ko dobar prijedlog za parodontologa u Sarajevu?

Vasa iskustva i kome otici?

Fala Vi unaprijed :D (ako ovako nastavi necem jos dugo postati smajlije sa zubici).
Mentha_Piperita
Posts: 310
Joined: 03/08/2015 00:32

#1624 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Mentha_Piperita »

Odmah da kažem da nisam bila kod ove doktorice, nemam iskustvo iz prve ruke, ali ako bi mi trebala usluga paradentologa - otišla bih kod njih, koliko vidim da su za te stvari najopremljeniji i najstručniji. Lično imam problem na dva zuba sa povlačenjem zubnog mesa, još je sve podnošljivo, mene je jedino obradovalo što oni rade i metodu presađivanja mesa sa nepca i pokrivaju ogoljeni dio zuba, što mi je puno bolje nego stavljanje plombi i raznih dodataka, što stomatolozi inače rade i preporučuju. Ako slučajno odeš, molim te da mi javiš utisak...

http://www.parodontolog.ba/article/2/prijeposlije
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3379
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#1625 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Billy The Pljuc »

Mentha_Piperita wrote:Odmah da kažem da nisam bila kod ove doktorice, nemam iskustvo iz prve ruke, ali ako bi mi trebala usluga paradentologa - otišla bih kod njih, koliko vidim da su za te stvari najopremljeniji i najstručniji. Lično imam problem na dva zuba sa povlačenjem zubnog mesa, još je sve podnošljivo, mene je jedino obradovalo što oni rade i metodu presađivanja mesa sa nepca i pokrivaju ogoljeni dio zuba, što mi je puno bolje nego stavljanje plombi i raznih dodataka, što stomatolozi inače rade i preporučuju. Ako slučajno odeš, molim te da mi javiš utisak...

http://www.parodontolog.ba/article/2/prijeposlije

Hvala, otici cu na ovu adresu iz dva razloga. Jedan od njih je da je ovo jedina adresa koja se pojavljuje definitivno prilikom pretrage na ovu temu za podrucje Sarajeva. Drugi - bio sam vec kod dva "strucnjaka" od kojih je jednom parodontologija uza specijalnost i nisam zadovoljan pristupom niti jednog od njih kao i predlozenim rijesenjima. O imenima obojice ne bih fakat jer naposlijetku nista nisu ni uradili niti cu im dati priliku, jednostavno sam imao osjecaj za obojicu da im je prvenstveno zelja da naplate ali ne i da pomognu. Postam aBd utiske mada sam vec pomalo impresioniran i samim izgledom stranice i onime sto nude na istoj.

Pozdrav i citamo se aBd.
Post Reply