Koji stomatolog u Sarajevu?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
dinnooo
Posts: 66
Joined: 20/01/2010 22:54

#1576 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by dinnooo »

THEC wrote:inace ko dijete isao zubaru, jedva prezivio vadjenje i od tad nikad vise, teske traume ostale :lol: ali eto doslo vrijeme da se ponovo razmisli o tome jer su mi jedno tri zuba bukvalno pukla na pola, naravno ne odjednom nego tokom godina ali eto ovaj zadnji me je malo zabrinuo pa me zanima gdje bi se moglo uraditi ovo ko na videu i koliko bi me ustvari to kostalo, prvo sam mislio ici da ih vadim ali eto ako postoji opcija da se ipak nekako poprave to mi se vise svidja, eh sad jedino ako je bas preskupo onda se moze i bez njih :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=lIJJqoMfO9g
Ja koliko vidim ovo su klasične navlake i njih ti radi svaki ozbiljniji stomatolog. Cijena zavisi od vrste izrade, postoje metal-keramičke, potpuno keramičke krunice, vjerovatno i još neke. Cijena metal-keramičkih je mislim oko 200 KM po zubu, ostale su skuplje (i estetski ljepše). Za jednu ordinaciju znam i kakve su cijene i kakva je usluga pa ako te bude interesovalo javi se na pp, da ne reklamiram ovdje. Pozz!
triple mama
Posts: 558
Joined: 18/03/2011 19:41

#1577 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by triple mama »

bubi_mama wrote:
drama wrote:
bubi_mama wrote:Da pitam ako neko moze pomoci. Trebam oralnom hirurgu, i stomatolog pri DZ mi preporucuje da odem kod Dr Zunica koji radi u ambulanti Saraj polje.
E sad, ne znam da li da je poslusam ili da trazim nekoga privatno?
Dr Zunic je stariji doktor, ali mislim da i dalje radi vise od vecine oralnih hirurga u DZ (i bolje naravno).
Toga su svjesni stomatolozi iz DZ pa njemu salju jer znaju da ako posalju nekom drugom moze se naci 101 razlog
zasto on to ne moze/ne smije raditi ili treba nesto prije toga zavrsit, popravit itd.
Ako se nesto moze zavrsit i na stomatologiji kod npr dr Trninica ili dr Hadziabdic ni to nije losa opcija.
Hvala puno. Ipak cu otici kod njega.

Trebam izvaditi sesticu. Da li mogu itici tek tako kod dr Zunica jer bih voljela da jos neko strucan pogleda snimak? Na tom mjestu moram raditi most, sad od cetvorke do sedmice... da li da se patim i radim to na stomatologiji ili da idem privatno i debelo platim? Kako sam shvatila i u domovima zdravlja se navlake placaju po 180 km?
User avatar
aCme
Posts: 3431
Joined: 23/04/2010 01:06

#1578 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by aCme »

Trebam vaditi gornju peticu, baš je kritično stanje. Predlažu mi da idem Tahmiščiji..Jel neko imao iskustva kod njeg?
User avatar
spree
Posts: 7868
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#1579 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by spree »

prohic ili pirovic pitanje je sad :? . zna li iko cijene popravaka kod navedenih?
User avatar
Angel_of...
Posts: 311
Joined: 24/07/2009 18:43

#1580 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Angel_of... »

Koji stomatolog u sarajevu radi one splintove ili ti ga retencione folije? :thumbup:
Eeda1
Posts: 3
Joined: 29/03/2017 22:54

#1581 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Eeda1 »

Radi li ijedan stomatolog vadjenje korijena zuba u opcoj anesteziji.
Hitno je....
anamoni
Posts: 4
Joined: 03/03/2017 12:38

#1582 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by anamoni »

Kakvo je stanje u RS-u jel jeftinije sta, ima li kakav na Palama stomatolog da je dobar?
noviforumas
Posts: 2967
Joined: 12/08/2016 22:28

#1583 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by noviforumas »

. . .
Last edited by noviforumas on 28/06/2020 20:15, edited 1 time in total.
Eeda1
Posts: 3
Joined: 29/03/2017 22:54

#1584 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Eeda1 »

I mene isto zanima...
:?
User avatar
basicm
Posts: 10404
Joined: 16/01/2012 21:38

#1585 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by basicm »

Imate li kakve informacije za djecjeg stomatologa, da zna i da ne koristi amalgam nego bijele plombe?
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#1586 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by mali Ninja »

noviforumas wrote:Pozdrav svima,

Zanima me da li postoji neka stomatoloska ordinacija u Sarajevu gdje se moze dobiti potpuna (opsta?) anestezija? Vidio sam da se recimo na zapadu inhalira nekakav anestetik (koliko sam ja shvatio, a laik sam) i onda stomatolog radi na vise zuba dok ne zavrsi sve.

Iam dosta problema koje bih htio rijesit, a problem mi je vrijeme tj. manjak istog i neugodna prijasnja iskustva sa zubarima. Dakle, idealno bi mi bilo da me uspavaju ili sta vec i da rijese sve sto treba u 2-3 posjete, idealno odjednom.
jedna jedina koju ja znam da rade opstu su stomatoloska ordinacija u hrasnici Dr Foco. Ja i moji idemo dole pa kome treba broj neka se javi na pp.
noviforumas
Posts: 2967
Joined: 12/08/2016 22:28

#1587 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by noviforumas »

. . .
Last edited by noviforumas on 28/06/2020 20:15, edited 1 time in total.
User avatar
Tesla10
Posts: 1894
Joined: 14/05/2013 14:44

#1588 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Tesla10 »

Zanima me koliko košta anestezija kod državnog a koliko kod privatnog zubara?
peepeep
Posts: 940
Joined: 10/10/2016 12:04

#1589 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by peepeep »

Ima li ko da je bio kod Huskića na Grbavici da mi kaže kakav je i znate li kojim slučajem, snima li on zube prije vađenja (ima li uopće aparat za to?).
User avatar
relativno84
Posts: 15304
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#1590 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by relativno84 »

peepeep wrote:Ima li ko da je bio kod Huskića na Grbavici da mi kaže kakav je i znate li kojim slučajem, snima li on zube prije vađenja (ima li uopće aparat za to?).
:thumbup: :thumbup:

Nema, ako vidi da je nesto komplikovano predlozi da se negdje snimi, ali nije u fazonu da se pacijent zraci za svaku sitnicu. Za vadjenje cista rutina, dok trepnes par puta gotovo :D
peepeep
Posts: 940
Joined: 10/10/2016 12:04

#1591 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by peepeep »

relativno84 wrote:
peepeep wrote:Ima li ko da je bio kod Huskića na Grbavici da mi kaže kakav je i znate li kojim slučajem, snima li on zube prije vađenja (ima li uopće aparat za to?).
:thumbup: :thumbup:

Nema, ako vidi da je nesto komplikovano predlozi da se negdje snimi, ali nije u fazonu da se pacijent zraci za svaku sitnicu. Za vadjenje cista rutina, dok trepnes par puta gotovo :D
Hvala na odgovoru :)
Sociolog
Posts: 4312
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#1592 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Sociolog »

Pozz ekipa, koga bi savjetovali za ugradnju zubnih mostova, trebao bih 2 ugraditi?
player_
Posts: 1215
Joined: 30/11/2013 21:56
Location: Sarajevo

#1593 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by player_ »

Pozdrav raja interesuje me za ove damon braces u sarajevu je li samo trenutno kod dr. Sandre Bizovic moguce ili ima jos neka ordinacija u Sarajevu,posto sam dobio misljenje sa klasicnim fixnim da vadim 2 zuba pa da vidim mogu li bolju ponudu dobiti sa damon :mrgreen:
User avatar
BAN___KAI
Posts: 780
Joined: 27/09/2012 15:36

#1594 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by BAN___KAI »

Pozdrav ljudovi.

Mene zanima jel da li ce porculanske navlake riješiti problem krivih zuba? Idu mi malo zubi na stranu pa me brine jel to uošte moguce.

I jel osiguranje ikako pokriva dio troškova? Ne bih da dajem +2000 samo za gornju vilicu
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#1595 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by mali Ninja »

BAN___KAI wrote:Pozdrav ljudovi.

Mene zanima jel da li ce porculanske navlake riješiti problem krivih zuba? Idu mi malo zubi na stranu pa me brine jel to uošte moguce.

I jel osiguranje ikako pokriva dio troškova? Ne bih da dajem +2000 samo za gornju vilicu
bilo kakve navlake da navuces mozes malo ispraviti zube, zirkon je tito :thumbup:
User avatar
BAN___KAI
Posts: 780
Joined: 27/09/2012 15:36

#1596 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by BAN___KAI »

mali Ninja wrote:
BAN___KAI wrote:Pozdrav ljudovi.

Mene zanima jel da li ce porculanske navlake riješiti problem krivih zuba? Idu mi malo zubi na stranu pa me brine jel to uošte moguce.

I jel osiguranje ikako pokriva dio troškova? Ne bih da dajem +2000 samo za gornju vilicu
bilo kakve navlake da navuces mozes malo ispraviti zube, zirkon je tito :thumbup:
hoho hvala na odgovoru. Mislim da cu trebati otici kod onog Pirovica. Samo jel se konsultacija placa? za mišljenje i savjet
User avatar
undefined007
Posts: 1084
Joined: 13/05/2014 16:37

#1597 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by undefined007 »

Da li se plaća krunica u DZ ako imaš osiguranje i koliko ?!
User avatar
Paulaner
Posts: 271
Joined: 04/01/2014 21:23

#1598 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Paulaner »

Zna li neko koliko vremena treba da prodje da bi se nakon vadjenja zuba ugradio most?Pretpostavljam da se ne moze odmah raditi brusenje susjedna dva zuba i izrada mosta?
Kontas?!
Posts: 2070
Joined: 09/04/2012 22:33

#1599 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Kontas?! »

BAN___KAI wrote:hoho hvala na odgovoru. Mislim da cu trebati otici kod onog Pirovica. Samo jel se konsultacija placa? za mišljenje i savjet
Ne. I vidjećeš, vrlo je nagodan.
User avatar
BadSanta
Posts: 387
Joined: 30/11/2011 22:43
Location: Sarajevo

#1600 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by BadSanta »

Ima li koji dobar zubar na Ilidzi?
Post Reply