Koji stomatolog u Sarajevu?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#1526 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by mali Ninja »

.
User avatar
Mantis
Posts: 143
Joined: 29/12/2011 20:30

#1527 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Mantis »

Zna li neko koliko košta popravka zuba kod Pirovića? Ispala mi je plomba
sizifinho
Posts: 3464
Joined: 31/05/2014 13:14

#1528 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by sizifinho »

25 amalgam 30 helio
User avatar
Truba
Posts: 81655
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1529 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Truba »

to neki klosar

zasto meni kod sonje 50
a kod onoe brade u gran centru s cviscenjem 200 :roll:
samsung456
Posts: 111
Joined: 05/05/2008 20:45

#1530 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by samsung456 »

Ko radi najbolje navlake u Sarajevu? Cijena nije bitna koliko je bitan kvalitet.

Hvala
User avatar
aurora313
Posts: 2203
Joined: 10/10/2010 12:47

#1531 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by aurora313 »

Danas sam u stomatologiji kod Sulejmanagića u Sarajevu završio posao sa ugradnjom implantata na donjoj vilici koje drže novu protezu.
Nisam član njihove familije nego sam ih našao putem interneta. Otac, sin i kćerka, svi stomatolozi sa sarajevskim diplomama (ne Brčko i slično!), sa izvanrednim prostorijama za zubarstvo i hirurgiju, te novim aparatima i uređajima.

Sve objašnjeno do u detalj, napravljeno kako treba, i mogu reći da dalje od njih ne treba ići za bilo kakve stomatološke zahvate.

Cijena začuđujuće niska. Niža od onih internetskih 'specijalnih ponuda' u BiH ili Srbiji.
User avatar
Truba
Posts: 81655
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1532 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Truba »

nekako kao da su mi zubi "umorni"
kad jedem recimo sendvic osjetim pritisak na korijenu svih kutnjaka recimo od 4. do 8.
i gore i dole..
nekako kao da su se umorli
ne znam shvaćate li

vjerojatno su mi se desni prehladile oće to kod mene pa su malo osjetljivije nego inače
Dr Baltazar
Posts: 2216
Joined: 21/06/2014 00:17

#1533 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Dr Baltazar »

samsung456 wrote:Ko radi najbolje navlake u Sarajevu? Cijena nije bitna koliko je bitan kvalitet.

Hvala
Profesor Prohić :)
User avatar
Quaresma
Posts: 6691
Joined: 19/07/2010 16:37

#1534 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Quaresma »

Trebam preporuku nekog zubara, ispala mi plomba iz kutnjaka, nekako vec par dana kontam dok odem kuci u krajinu da tamo rjesavam.

Nisam iz SA, pa me interesuje ko ima dobar ko ce mi odraditi jer nije toliko vremena proslo otkako sam stavio plombu a vec je ispala :( a ne znam ovde zubare.


Sent from my E6653 using Tapatalk
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4193
Joined: 25/08/2013 13:31

#1535 Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by JanuaryJones »

Quaresma wrote:Trebam preporuku nekog zubara, ispala mi plomba iz kutnjaka, nekako vec par dana kontam dok odem kuci u krajinu da tamo rjesavam.

Nisam iz SA, pa me interesuje ko ima dobar ko ce mi odraditi jer nije toliko vremena proslo otkako sam stavio plombu a vec je ispala :( a ne znam ovde zubare.


Sent from my E6653 using Tapatalk
https://m.facebook.com/Stomatološka-ord ... 231868702/

Meni je odličan a i drugi imaju samo riječi hvale za njega.
User avatar
Quaresma
Posts: 6691
Joined: 19/07/2010 16:37

#1536 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Quaresma »

JanuaryJones wrote: https://m.facebook.com/Stomatološka-ord ... 231868702/

Meni je odličan a i drugi imaju samo riječi hvale za njega.
muchas gracias :thumbup:
Kondenzator
Posts: 136
Joined: 23/11/2010 01:29

#1537 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Kondenzator »

Koji stomatolog ili bolje receno paradentolog u Sarajevu za lijecenje zubnih djepova. Nasao sam na netu da Tahmiscije nude tu uslugu. Zanima me ko jos to radi? Zelio bi obavit vise pregledaorije nego se odluci kome da povjerim lijecenje istih.
drama
Posts: 487
Joined: 14/10/2006 16:09

#1538 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by drama »

Kondenzator wrote:Koji stomatolog ili bolje receno paradentolog u Sarajevu za lijecenje zubnih djepova. Nasao sam na netu da Tahmiscije nude tu uslugu. Zanima me ko jos to radi? Zelio bi obavit vise pregledaorije nego se odluci kome da povjerim lijecenje istih.
Preporucio bih da pokusate na Stomatoloskom fakultetu ako imate zdravstveno osiguranje. Katedra za parodontologiju
i oralnu medicinu se bavi tim stvarima. Vjerovatno ima i privatnih stomatologa koji se bave tim ali nije bas isplativa
grana stomatologije pa ove 'jace' st. ordinacije angazujuje parodontologe po potrebi.
U svakom slucaju preporucio bih dr. Pasica.
Kondenzator
Posts: 136
Joined: 23/11/2010 01:29

#1539 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Kondenzator »

drama wrote:
Kondenzator wrote:Koji stomatolog ili bolje receno paradentolog u Sarajevu za lijecenje zubnih djepova. Nasao sam na netu da Tahmiscije nude tu uslugu. Zanima me ko jos to radi? Zelio bi obavit vise pregledaorije nego se odluci kome da povjerim lijecenje istih.
Preporucio bih da pokusate na Stomatoloskom fakultetu ako imate zdravstveno osiguranje. Katedra za parodontologiju
i oralnu medicinu se bavi tim stvarima. Vjerovatno ima i privatnih stomatologa koji se bave tim ali nije bas isplativa
grana stomatologije pa ove 'jace' st. ordinacije angazujuje parodontologe po potrebi.
U svakom slucaju preporucio bih dr. Pasica.
imam zdravstveno osiguranje.. koja je procedura na stomatoloskom fakultetu? ceka li se dugo?
drama
Posts: 487
Joined: 14/10/2006 16:09

#1540 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by drama »

Kondenzator wrote:
drama wrote:
Kondenzator wrote:Koji stomatolog ili bolje receno paradentolog u Sarajevu za lijecenje zubnih djepova. Nasao sam na netu da Tahmiscije nude tu uslugu. Zanima me ko jos to radi? Zelio bi obavit vise pregledaorije nego se odluci kome da povjerim lijecenje istih.
Preporucio bih da pokusate na Stomatoloskom fakultetu ako imate zdravstveno osiguranje. Katedra za parodontologiju
i oralnu medicinu se bavi tim stvarima. Vjerovatno ima i privatnih stomatologa koji se bave tim ali nije bas isplativa
grana stomatologije pa ove 'jace' st. ordinacije angazujuje parodontologe po potrebi.
U svakom slucaju preporucio bih dr. Pasica.
imam zdravstveno osiguranje.. koja je procedura na stomatoloskom fakultetu? ceka li se dugo?
Neke su se stvari promijenile otkako sam zavrsio sa fakultetom :D
Uglavnom, sada ima prijemna ambulanta gdje se ide nakon podizanja/otvaranja kartona. Tu se uradi pregled i uputi pacijent
dalje, sto bi u ovom slucaju bila parodontologija sa oralnom medicinom na 2. spratu. Mozda se moze doci i direktno bez ove
prijemne ambulante ali nisam siguran.
Kada dodjete na parodontologiju da se javite u klinicku salu, docekat ce vas (nasmijana, ljubazna) sestra sa pitanjem:
'Sta (ti) hoces?' i tu joj fino objasnite da sumnjate na parodontitis i klimavost zuba zbog cega bi bilo dobro da se uradi pregled
i eventualno napravi plan terapije. Najvjerovatnije ce vas primiti specijalizant, mozda spec. parodontolog koji radi tu a mozda
i student. Ko god da vas primi ne bi trebao biti problem, vecina pacijenata ima kamenac tako da inicijalna terapija je UZ skidanje
kamenca i eventualno mjerenje dzepova. Ne mogu zaista sa sigurnoscu tvrditi jer ne znam kako sada stoje stvari, mozda i grijesim u necemu.
Treba vam i OPG snimak na kojem se moze vidjeti koliki je gubitak kosti s tim da kada neko sa klinike napise uputnicu snimak je besplatan
a inace se placa (30 km ali ne mogu ni ovo sa sigurnoscu tvrditi).
Ciscenje kamenca je rutinska procedura tako da nije bitno ko to radi. Ako se utvrdi parodontitis sa dzepovima vecim od 3 mm
potreban je dalji tretman, kiretaze ali to ce vam sve objasniti onaj ko to bude radio. (ovaj dio ako i rade studenti onda su pod nadzorom spec.)
Ne treba se praviti pametan i razbacivati dijagnozoma sa wikipedije ali ni ne dozvoliti da vas vrate, upute negdje itd.
User avatar
Truba
Posts: 81655
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1541 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Truba »

i parodontaks pastu za zube :mrgreen:
Kondenzator
Posts: 136
Joined: 23/11/2010 01:29

#1542 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Kondenzator »

bio na stomatologiji.. na bolesti usta konstatovali recesiju gongive na ovom zubu koji me je bolio.. ocistili kamenac i rekli da pocnem koristit interdentalnu cetkicu, konac i ultra soft cetkicu.

Na bolesti zuba takodjer bio, ali mi nisu nista radili jer nemam pokvaren zub.

Nakon ciscenja kamenca i primjene gore navedenog bolova na tom mjestu gdje imam recesiju gingive bolovi su prestali.

Iskustva sa stomatologije i vise nego pozitivna.

Hvala na savjetu
drama
Posts: 487
Joined: 14/10/2006 16:09

#1543 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by drama »

Kondenzator wrote:bio na stomatologiji.. na bolesti usta konstatovali recesiju gongive na ovom zubu koji me je bolio.. ocistili kamenac i rekli da pocnem koristit interdentalnu cetkicu, konac i ultra soft cetkicu.

Na bolesti zuba takodjer bio, ali mi nisu nista radili jer nemam pokvaren zub.

Nakon ciscenja kamenca i primjene gore navedenog bolova na tom mjestu gdje imam recesiju gingive bolovi su prestali.

Iskustva sa stomatologije i vise nego pozitivna.

Hvala na savjetu

Bas mi je drago da to cujem. Inace jedan od razloga nastanka recesija moze biti tvrda cetkica ili ostro cetkanje tako da se ove mekse
cetkice preporucuju svim pacijentima. Ja koristim philips sonicare ultrazvucnu cetkicu koju sam kupio preko ebay-a za mozda 70-80 KM sto preporucujem svima. Trebala bi da traje vise godina, nastavci se mijenjaju tako da je moze koristiti vise clanova porodice.
Ima i jeftinijih kineskih ali nisam siguran koliko dugo ce trajati. Philips sonicare, panasonic i oral b su provjerene marke, emmident takodje mada mislim da su skupe kao i curaproxove. Narucujem dosta stvari iz kine ali ovu cetkicu sam ipak iz UK-a, bilo neko snizenje i dobio sam je poprilicno povoljno.
User avatar
bubi_mama
Posts: 389
Joined: 26/12/2008 13:09

#1544 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by bubi_mama »

Da pitam ako neko moze pomoci. Trebam oralnom hirurgu, i stomatolog pri DZ mi preporucuje da odem kod Dr Zunica koji radi u ambulanti Saraj polje.
E sad, ne znam da li da je poslusam ili da trazim nekoga privatno?
drama
Posts: 487
Joined: 14/10/2006 16:09

#1545 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by drama »

bubi_mama wrote:Da pitam ako neko moze pomoci. Trebam oralnom hirurgu, i stomatolog pri DZ mi preporucuje da odem kod Dr Zunica koji radi u ambulanti Saraj polje.
E sad, ne znam da li da je poslusam ili da trazim nekoga privatno?
Dr Zunic je stariji doktor, ali mislim da i dalje radi vise od vecine oralnih hirurga u DZ (i bolje naravno).
Toga su svjesni stomatolozi iz DZ pa njemu salju jer znaju da ako posalju nekom drugom moze se naci 101 razlog
zasto on to ne moze/ne smije raditi ili treba nesto prije toga zavrsit, popravit itd.
Ako se nesto moze zavrsit i na stomatologiji kod npr dr Trninica ili dr Hadziabdic ni to nije losa opcija.
User avatar
bubi_mama
Posts: 389
Joined: 26/12/2008 13:09

#1546 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by bubi_mama »

drama wrote:
bubi_mama wrote:Da pitam ako neko moze pomoci. Trebam oralnom hirurgu, i stomatolog pri DZ mi preporucuje da odem kod Dr Zunica koji radi u ambulanti Saraj polje.
E sad, ne znam da li da je poslusam ili da trazim nekoga privatno?
Dr Zunic je stariji doktor, ali mislim da i dalje radi vise od vecine oralnih hirurga u DZ (i bolje naravno).
Toga su svjesni stomatolozi iz DZ pa njemu salju jer znaju da ako posalju nekom drugom moze se naci 101 razlog
zasto on to ne moze/ne smije raditi ili treba nesto prije toga zavrsit, popravit itd.
Ako se nesto moze zavrsit i na stomatologiji kod npr dr Trninica ili dr Hadziabdic ni to nije losa opcija.
Hvala puno. Ipak cu otici kod njega.
User avatar
forest gump
Posts: 861
Joined: 14/06/2012 23:19

#1547 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by forest gump »

Hajde da ne duljim. Danas mi u jednoj privatnoj stomatološkoj klinici rekoše da je cijena cirkonskih navlaka 600KM po zubu a metal-keramičkih 250KM.

Jel to normalna cijena??
User avatar
relativno84
Posts: 15322
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#1548 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by relativno84 »

Prve do 400KM a druge do 200KM, sve preko toga je cista otimacina.
triple mama
Posts: 560
Joined: 18/03/2011 19:41

#1549 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by triple mama »

Da li je istina da ima neki dobar stomatolog u nasem nam susjednom entitetu :-D negdje davno na ovoj temi, ako se dobro sjecam, procitah... i da nije skup... eh, to bi bila kombinacija iz snova
Brus Lee
Posts: 853
Joined: 01/10/2010 19:35

#1550 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Brus Lee »

relativno84 wrote:Prve do 400KM a druge do 200KM, sve preko toga je cista otimacina.
Gdje ti je ordinacija, to je bas povoljno.
Post Reply