Koji stomatolog u Sarajevu?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#1501 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by un1ted »

anrija67 wrote:ja neznam kakvi su drugi niti me interesuje znam jedno i kao covjek i kao doktor on je kralj
Prof. Dr. Sci. Toško Gojkov
cim ti znas sve titule, neko je tvoj, ili si ti sam gojko. Takvi vole svoje titule ubacivati u sve...
sizifinho
Posts: 3462
Joined: 31/05/2014 13:14

#1502 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by sizifinho »

u kojem domu zdravlja mogu ocekivat najbolju uslugu? Bio.na studentskoj, neljubazni i grubi, na stomatologiji mi se cini strasno, kao klaonica.., plus niko.ne daje anesteziju a nemam za privatnika. Ako cu vec trpiti bolove, moze li to biti neko.ko ce.fino da me boli
User avatar
aurora313
Posts: 2203
Joined: 10/10/2010 12:47

#1503 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by aurora313 »

sizifinho wrote:u kojem domu zdravlja mogu ocekivat najbolju uslugu? Bio.na studentskoj, neljubazni i grubi, na stomatologiji mi se cini strasno, kao klaonica.., plus niko.ne daje anesteziju a nemam za privatnika. Ako cu vec trpiti bolove, moze li to biti neko.ko ce.fino da me boli
Nego natrag na stomatologiju. Kada sjedneš u zubarsku stolicu i prije nego što otvoriš usta da ti nešto rade, pitaš, tražiš i zahtijevaš. Ako kažu ne, lijepo ih pozdravi i svi su.
A nemoj bogati samo da su svi mesari a nemaš za privatnog. Čak i ako te kakav privatni sa šestomjesečnom diplomom iz stomatologije iz recimo Brčkog jeftino prihvati i upropasti ti zub, onda će ti stomatološki izgledati kao zubarski servis u dženetu.
sizifinho
Posts: 3462
Joined: 31/05/2014 13:14

#1504 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by sizifinho »

aurora313 wrote:
sizifinho wrote:u kojem domu zdravlja mogu ocekivat najbolju uslugu? Bio.na studentskoj, neljubazni i grubi, na stomatologiji mi se cini strasno, kao klaonica.., plus niko.ne daje anesteziju a nemam za privatnika. Ako cu vec trpiti bolove, moze li to biti neko.ko ce.fino da me boli
Nego natrag na stomatologiju. Kada sjedneš u zubarsku stolicu i prije nego što otvoriš usta da ti nešto rade, pitaš, tražiš i zahtijevaš. Ako kažu ne, lijepo ih pozdravi i svi su.
A nemoj bogati samo da su svi mesari a nemaš za privatnog. Čak i ako te kakav privatni sa šestomjesečnom diplomom iz stomatologije iz recimo Brčkog jeftino prihvati i upropasti ti zub, onda će ti stomatološki izgledati kao zubarski servis u dženetu.
Ma izostavio sam taj dio. Bio sam na stomatologiji. Prije godinu zapoceo proces lijecenja zuba kod privatnika, medjutim on otisao vani i zatvorio ordinaciju. Ja nemam povjerenja puno u stomatologe, pa sam se ustrucavao otic nekom drugom.

Sad, student i sve, nemam stvarno da placam privatniku a prije dva mjeseca mi.ispala privremena plomba i prije mjesec mi se orkne zub. Ja odem prvo na studentsku, i ona mi krene radit, ja je pitam sta je s anestezijom samo da bih dobio drzak odgovor:
"Pravila vaze za sve isto, niko nije poseban. Anesteziju dajemo samo u akutnim stanjima."
Ja joj kazem da ne radi dalje jer me fkt boli.
Odem na stomatologiju...ni oni ne daju anestezije jer ih nemaju...
User avatar
aurora313
Posts: 2203
Joined: 10/10/2010 12:47

#1505 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by aurora313 »

sizifinho wrote:
aurora313 wrote:
sizifinho wrote:u kojem domu zdravlja mogu ocekivat najbolju uslugu? Bio.na studentskoj, neljubazni i grubi, na stomatologiji mi se cini strasno, kao klaonica.., plus niko.ne daje anesteziju a nemam za privatnika. Ako cu vec trpiti bolove, moze li to biti neko.ko ce.fino da me boli
Nego natrag na stomatologiju. Kada sjedneš u zubarsku stolicu i prije nego što otvoriš usta da ti nešto rade, pitaš, tražiš i zahtijevaš. Ako kažu ne, lijepo ih pozdravi i svi su.
A nemoj bogati samo da su svi mesari a nemaš za privatnog. Čak i ako te kakav privatni sa šestomjesečnom diplomom iz stomatologije iz recimo Brčkog jeftino prihvati i upropasti ti zub, onda će ti stomatološki izgledati kao zubarski servis u dženetu.
Ma izostavio sam taj dio. Bio sam na stomatologiji. Prije godinu zapoceo proces lijecenja zuba kod privatnika, medjutim on otisao vani i zatvorio ordinaciju. Ja nemam povjerenja puno u stomatologe, pa sam se ustrucavao otic nekom drugom.

Sad, student i sve, nemam stvarno da placam privatniku a prije dva mjeseca mi.ispala privremena plomba i prije mjesec mi se orkne zub. Ja odem prvo na studentsku, i ona mi krene radit, ja je pitam sta je s anestezijom samo da bih dobio drzak odgovor:
"Pravila vaze za sve isto, niko nije poseban. Anesteziju dajemo samo u akutnim stanjima."
Ja joj kazem da ne radi dalje jer me fkt boli.
Odem na stomatologiju...ni oni ne daju anestezije jer ih nemaju...
Baš svašta. Nego, vidi možeš li kupiti u apoteci kakav novokain ili šta se već upotrebljava pa to odnijeti na kliniku? Ne da ti ne vjerujem nego mi je to stvarno nejasno. Pa mora da je u pitanju sića za ampulu anestezika.
sizifinho
Posts: 3462
Joined: 31/05/2014 13:14

#1506 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by sizifinho »

pitao na stomatologiji i sefica se ne slaze s takvom politikom tako da to ne praktikuju...
User avatar
Truba
Posts: 81192
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1507 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Truba »

stoka jednostavno radi da ti zgadi zubare

pasa posudi pare i idi doktoru u is ili na Ilidžu... sto dalje od centra cijena je niza
Balaševićka
Posts: 61
Joined: 19/01/2012 17:42

#1508 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Balaševićka »

Da li je neko radio ljuskice, iskljucivo iz estetskih razloga? Iskustva, cijene, gdje, sta, kako? :lol: :-)
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#1509 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by seoBIH »

Imam komplikovanu sesticu, moguce je da treba i operacija. Koga preporucujete u Sarajevu? Hajd pls da nije rodbinska veza ili neka slična. Već iskustva, ili preporuke.
User avatar
dakine
Posts: 691
Joined: 09/01/2013 13:26
Location: strogi centar

#1510 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by dakine »

Malo mi se okrnjila jedinica, zna li iko gdje se moze kvalitetno uraditi ta mala navlaka, ili sta vec? :)
User avatar
aurora313
Posts: 2203
Joined: 10/10/2010 12:47

#1511 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by aurora313 »

seoBIH wrote:Imam komplikovanu sesticu, moguce je da treba i operacija. Koga preporucujete u Sarajevu? Hajd pls da nije rodbinska veza ili neka slična. Već iskustva, ili preporuke.
Definitivno Sulejmanagići na Baščaršiji. Otac, sin i kćerka, svi stomatolozi. Kod njih radio implantate.
(033) 236-118
Coconut
Posts: 175
Joined: 25/06/2012 19:16
Location: Sarajevo

#1512 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Coconut »

un1ted wrote:
anrija67 wrote:ja neznam kakvi su drugi niti me interesuje znam jedno i kao covjek i kao doktor on je kralj
Prof. Dr. Sci. Toško Gojkov
cim ti znas sve titule, neko je tvoj, ili si ti sam gojko. Takvi vole svoje titule ubacivati u sve...
Zasto se ne bi spomenula titula? Covjek je bio profesor na katedri za oralnu hirurgiju na Stomatoloskom fakultetu Univerziteta u Sarajevu. Toliko!
User avatar
pepeljara
Posts: 6553
Joined: 22/08/2003 00:00

#1513 Re: RE: Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by pepeljara »

aurora313 wrote:
seoBIH wrote:Imam komplikovanu sesticu, moguce je da treba i operacija. Koga preporucujete u Sarajevu? Hajd pls da nije rodbinska veza ili neka slična. Već iskustva, ili preporuke.
Definitivno Sulejmanagići na Baščaršiji. Otac, sin i kćerka, svi stomatolozi. Kod njih radio implantate.
(033) 236-118
Cijena bubreg pretpostavljam

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
User avatar
aurora313
Posts: 2203
Joined: 10/10/2010 12:47

#1514 Re: RE: Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by aurora313 »

pepeljara wrote:
aurora313 wrote:
seoBIH wrote:Imam komplikovanu sesticu, moguce je da treba i operacija. Koga preporucujete u Sarajevu? Hajd pls da nije rodbinska veza ili neka slična. Već iskustva, ili preporuke.
Definitivno Sulejmanagići na Baščaršiji. Otac, sin i kćerka, svi stomatolozi. Kod njih radio implantate.
(033) 236-118
Cijena bubreg pretpostavljam
Prijatno sam bio iznenađen. Ista kao kod onih iz Beograda koji je javno objavljuju.
User avatar
oldtajmer
Posts: 4862
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#1515 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by oldtajmer »

sulejmanagici su odlicni kao stomatolozi samo ih zaobilazim u sirokom luku jer se ponasaju kao robovlasnici,sto zaista prezirem

a usput,ako neko planira raditi zube na stomatologiji neka u apoteci kupi anesteziju jer je na stomatologiji nema,koji su razlozi za to ko zna obzirom da je jeftina totalno
duboka_misao
Posts: 4333
Joined: 30/08/2008 15:08
Location: malta

#1516 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by duboka_misao »

Taj Razman gdje tacno dodje vidim Kemala Kapetanovica 59 da ne kruzim bezze ?
User avatar
JLZbunjenog
Posts: 167
Joined: 27/04/2015 21:40
Location: prcvarnica

#1517 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by JLZbunjenog »

hvala
triple mama
Posts: 558
Joined: 18/03/2011 19:41

#1518 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by triple mama »

molim preporuku za nekog zubara koji bi mi popravio na par prednjih zuba ružne smeđe fleke od cigara i kafe...znaci. ne sad da mijenja cijelu plombu...ako je to moguće...i da ne plaćam 40 KM po plombi...nemam vremena tražiti unazad na ovoj temi ali neko je mislim nekad spominjao u RS-u privatnike?....ne da mi se stvarno više davati pare našim 'gradskim zubarima zvučnih imena'...hvala!
sabanss
Posts: 4544
Joined: 13/08/2006 11:20

#1519 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by sabanss »

triple mama wrote:...i da ne plaćam 40 KM po plombi...
Moze li jedno pitanje na ovoj temi opcenito? Plomba se razlikuje u 15 KM od top cijene do onog na dnu. Da li se stvarno isplati gledati u 10 KM na nesto sto traje 5-10 godina? Cesto i duze...

Ja sam se imao priliku licno uvjeriti da plomba od 40 i plomba od 30 KM nisu iste...
triple mama
Posts: 558
Joined: 18/03/2011 19:41

#1520 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by triple mama »

sabanss wrote:
triple mama wrote:...i da ne plaćam 40 KM po plombi...
Moze li jedno pitanje na ovoj temi opcenito? Plomba se razlikuje u 15 KM od top cijene do onog na dnu. Da li se stvarno isplati gledati u 10 KM na nesto sto traje 5-10 godina? Cesto i duze...

Ja sam se imao priliku licno uvjeriti da plomba od 40 i plomba od 30 KM nisu iste...


Poštovani,

ja tačno znam o čemu Vi govorite (ne znam koliko Vam je godina)....ja imam preko 40 godina i imam jos dosta svojih zuba u glavi koje pokušavam što duže održati vitalnim (iako je to velika i neprestana borba jer nisu nekog kvaliteta) i iz tog razloga sam godinama obilazila i obišla veliku većinu sarajevskih stomatologa (uglavnom privatnika) i bilo je tu različitih iskustava - i pozitivnih i negativnih, što je i normalno...Mišljenja nas pacijenata su sva subjektivna i nekome 'legne' neki zubar, dok je nekome katastrofa...Bilo ih je koji su mi, zarad 30ak KM po plombi ili čak i manje, skidali zdrave plombe i time svaki put brusili po malo zdravog zuba i onda bih ja ludila.....Plombe koje bih ja mijenjala (i to ako je moguce samo dio) su uz zubno meso (par njih) i vjerujte mi da je bilo zubara koji bi mi stavili plombu koja bi ispala do kuce dok dođem jer nisu dobro posušili dio na koji 'lijepe plombu'... Znaci, mozda bi neko rekao da sam 'muhanata', ali ja tacno znam sta imam u ustima i koja vrsta popravke meni treba i spremna sam to da platim (ruke i po utršku materijala - jer bi valjda tako trebalo ici po nekoj logici ili ne?), a ne da mi mijenja zdrave plombe (pritom ubjeđujući me da se ne moze samo dio promijeniti vec se cijela mora odstraniti)...dobar i pošten zubar nece ici samo i pod svaku cijenu da zaradi (jer je zaBoga on iz poznate, i zvučnog prezimena, porodice koja se generacijski bavi tim 'porodičnim biznisom' ) i biće mu bitno da pacijent bude zadovoljan njegovom uslugom...ako ima još takvih zubara danas...?? ne zelim da se osjecam ko na traci...eh sad, tražim li ja zaista previse i postoje li takvi zubari, jer mi se čini da je to veoma unosan posao i htio-ne htio zubar koji radi u privatnoj praksi malo izgubi kompas...
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#1521 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by vješalica »

un1ted wrote:
anrija67 wrote:ja neznam kakvi su drugi niti me interesuje znam jedno i kao covjek i kao doktor on je kralj
Prof. Dr. Sci. Toško Gojkov
cim ti znas sve titule, neko je tvoj, ili si ti sam gojko. Takvi vole svoje titule ubacivati u sve...
ti kad budeš postigao da budeš tolike godine profesor i kvalitetan kadar javi se do tada nastavi stažirati sa tacnom i za sudoperom
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#1522 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by MAN-lion's coach »

...
Last edited by MAN-lion's coach on 18/01/2017 23:00, edited 1 time in total.
Coconut
Posts: 175
Joined: 25/06/2012 19:16
Location: Sarajevo

#1523 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Coconut »

triple mama wrote:molim preporuku za nekog zubara koji bi mi popravio na par prednjih zuba ružne smeđe fleke od cigara i kafe...znaci. ne sad da mijenja cijelu plombu...ako je to moguće...i da ne plaćam 40 KM po plombi...nemam vremena tražiti unazad na ovoj temi ali neko je mislim nekad spominjao u RS-u privatnike?....ne da mi se stvarno više davati pare našim 'gradskim zubarima zvučnih imena'...hvala!
Fleke se skidaju ultrazvucnim skidanjem kamenca ili pjeskarenjem, sto obicno kosta 40-50 KM.
triple mama
Posts: 558
Joined: 18/03/2011 19:41

#1524 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by triple mama »

Coconut wrote:
triple mama wrote:molim preporuku za nekog zubara koji bi mi popravio na par prednjih zuba ružne smeđe fleke od cigara i kafe...znaci. ne sad da mijenja cijelu plombu...ako je to moguće...i da ne plaćam 40 KM po plombi...nemam vremena tražiti unazad na ovoj temi ali neko je mislim nekad spominjao u RS-u privatnike?....ne da mi se stvarno više davati pare našim 'gradskim zubarima zvučnih imena'...hvala!
Fleke se skidaju ultrazvucnim skidanjem kamenca ili pjeskarenjem, sto obicno kosta 40-50 KM.

hvala!
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#1525 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by mali Ninja »

Preporucio bih stomatološku ordinaciju u hrasnici "dr. Fočo", jako povoljne cijene (primjer anestezija je 5KM, plomba 30KM, totalne proteze pojedinacno 250KM, obe 450KM, skidanje kamenca 20KM po vilici, RTG snimak 10KM itd...)
Doktorica radi sa djecom veoma uspješno, moj indijanac jedva ceka pregled.


062/814-415, na ovaj broj možete zakazati pregled koji je BESPLATAN.

komercijala do hrasnice košta 2KM u jednom smjeru, ja ne idem autom pa znam :D
Last edited by mali Ninja on 20/08/2016 12:20, edited 1 time in total.
Post Reply