Koji ste film DANAS pregledali ?

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Sanchez22
Posts: 1254
Joined: 23/08/2012 16:02

#3126 Re: Koji ste film DANAS pregledali ?

Post by Sanchez22 »

http://www.imdb.com/title/tt2568862/
Image
Koji su ovo kraljevi,uzivao sam svake minute.
Odlican film.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#3127 Re: Koji ste film DANAS pregledali ?

Post by KB9 »

medvjed23 wrote:Image

dvije stvari privlače pažnju:

prva, kosa glavnog lika, tako prokleto dobra i gusta kosa..
druga, takođe vezana za glavnog lika, to da on, svaki put kad treba negdje ući nakon radnog vremena, nekoga ispitati ili napraviti nešto drugo što inače rade detektivi, kaže: "u redu je, ja sam doktor" pa izvadi neku karticu gdje piše da je on doktor :D
filmcina, meni ubjedljivo najdrazi kubrickov film :izet:
User avatar
medvjed23
Posts: 26694
Joined: 16/07/2010 13:49

#3128 Re: Koji ste film DANAS pregledali ?

Post by medvjed23 »

Image
nestati u zraci svjetla.. ostaviti beskorisno tijelo iza sebe..
jedan od poetičnijih filmskih završetaka..
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10997
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#3129 Re: Koji ste film DANAS pregledali ?

Post by Tito_i_Partija »

Gled'o Alien Covenant ovog vikenda. 'Nako vala, ne znam sta da kazem. Gluma slaba, Waterston mi nije uopste materijal za glavnu glumicu i definitivno ne moze da nosi film ovako jake fransize kako je to Weaver sa lakocom radila. Kraj mi je bio tako predvidljiv da sam kolut'o ocima. John Logan je nekad pis'o tako dobre filmove, a sad k'o da mu neko sihire baca. Danny McBride mi je jedino bio odlican i zasluzio je da bude u vise scena.

Definitivno losiji film od Prometheusa. Da su Bogdom dali fransizu u ruke Neill Blomkamp-a, koji je vec dogovorio sve sa Fox-om, dok onaj matori ludjak Scott nije uletio i rek'o "nece on, hocu ja". Stari, vrijeme ti je za penziju.
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#3130 Re: Koji ste film DANAS pregledali ?

Post by Kataklinger »

War for the planet of the apes. Beton kao i prethodna dva.
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11059
Joined: 15/01/2010 18:31

#3131 Re: Koji ste film DANAS pregledali ?

Post by Jack Be Nimble »

First Blood
User avatar
dale cooper
Posts: 28398
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#3132 Re: Koji ste film DANAS pregledali ?

Post by dale cooper »

Tito_i_Partija wrote:Gled'o Alien Covenant ovog vikenda. 'Nako vala, ne znam sta da kazem. Gluma slaba, Waterston mi nije uopste materijal za glavnu glumicu i definitivno ne moze da nosi film ovako jake fransize kako je to Weaver sa lakocom radila. Kraj mi je bio tako predvidljiv da sam kolut'o ocima. John Logan je nekad pis'o tako dobre filmove, a sad k'o da mu neko sihire baca. Danny McBride mi je jedino bio odlican i zasluzio je da bude u vise scena.

Definitivno losiji film od Prometheusa. Da su Bogdom dali fransizu u ruke Neill Blomkamp-a, koji je vec dogovorio sve sa Fox-om, dok onaj matori ludjak Scott nije uletio i rek'o "nece on, hocu ja". Stari, vrijeme ti je za penziju.
Jedina svijetla tačka je Fassbender. Koji je out Fassbenderovo sam sebe. :mrgreen:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10997
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#3133 Re: Koji ste film DANAS pregledali ?

Post by Tito_i_Partija »

dale cooper wrote:
Tito_i_Partija wrote:Gled'o Alien Covenant ovog vikenda. 'Nako vala, ne znam sta da kazem. Gluma slaba, Waterston mi nije uopste materijal za glavnu glumicu i definitivno ne moze da nosi film ovako jake fransize kako je to Weaver sa lakocom radila. Kraj mi je bio tako predvidljiv da sam kolut'o ocima. John Logan je nekad pis'o tako dobre filmove, a sad k'o da mu neko sihire baca. Danny McBride mi je jedino bio odlican i zasluzio je da bude u vise scena.

Definitivno losiji film od Prometheusa. Da su Bogdom dali fransizu u ruke Neill Blomkamp-a, koji je vec dogovorio sve sa Fox-om, dok onaj matori ludjak Scott nije uletio i rek'o "nece on, hocu ja". Stari, vrijeme ti je za penziju.
Jedina svijetla tačka je Fassbender. Koji je out Fassbenderovo sam sebe. :mrgreen:
Kladim se da je radno ime filma bilo "David's Daddy Issues." :D

Zanima me sta kolega Nihilo misli o ovome filmu. Sjecam se da smo nas trojica imali raspravu oko filma Prometheus, te da je on bio misljenja da ce Prometheus eventualno postat' najuticajniji sci-fi film danasnjice, dok ti i ja nismo dijelili to misljenje. Iako nisam mislio da ce se to ikada ustvari desit', mislim da je Covenant srusio sve nade da se to ostvari, i da je u principu ugrozio fransizu k'o sto su to uradili Alien 3 i 4, mada ne bas do te mjere.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#3134 Re: Koji ste film DANAS pregledali ?

Post by ExNihilo »

Nisam još pogledao novog Aliena, pa ne mogu ništa reći. Nisam ga stigao gledati u kinu, iako sam namjeravao, a sad čekam vrhunski snimak i pravi mindset. Pokušavam izbjegavati spoilere u međuvremenu - pa ne čitam forumske rasprave niti kritike. Ipak, nisam mogao ne primijetiti da ga raja masovno pljuje.

Međutim, pljuvao se i Prometej brutalno. Mislim da sam tek poslije Prometeja shvatio koliko je internet sjebao i banalizirao rasprave o filmovima i općenito tu neku generalnu recepciju sedme umjetnosti. Ili, možda ne sjebao, već doveo do izražaja. Ono, jebiga, imaš film koji postavlja bitna pitanja, epistemološka pitanja, makar se razilazili oko toga da li ih adekvatno obrađuje ili ne: pitanja o nastanku života i našem mjestu u kosmosu, odnosu religije i nauke, pitanja svijesti i vještačke inteligencije, dinamike kreatora i kreacije (inžinjeri/čovjek vs čovjek/android), frcaju reference na antičku mitologiju, pljušte omaži Odiseji, sipaju ničeovske teze - a sve o čemu raja priča je zašto se Čarliz Teron nije bacila u stranu dok je brod padao na nju umjesto što je trčala pravo. Eh, pošto se nije bacila u stranu, film ne valja! I to je postao neki lajtmotiv koji prati recepciju većine filmova našeg vremena, a čini mi se naročito sci-fi filmova, taj neki opsesivno-kompulsivan fokus na banalne detalje i cjepidlačenje oko istih.

Isto se sada dešava i sa Life, gdje su kritike mahom svedene na to da bi protagonisti, u stvarnosti, zapravo uradili ovo ili ono drugačije, pa pošto nisu - glupi su, a glup je i režiser, glup je scenarist i film je glup. Bizarno. Gravity, koji je realno glupav film bez ikakve supstance, imao je pozitivnu recepciju mahom zato što je dobrim dijelom zadovoljio kriterij "šta bi protagonist uradio u stvarnosti" i potom na tome stao. I svi sretni, jebote.

Pa ni superheroji nisu postali mainstream dok Nolan nije došao i pitao "šta bi Batman uradio u stvarnosti". Ta neka nespremnost današnje publike za suspension of disbelief, s ciljem kataliziranja bitnijih tema koje film sa sobom nosi, ta neka prećutna ideja da umjetnost mora biti vjerna replika stvarnosti do najprizemnijih detalja svakodnevnice da bi uopće bila vrijedna spomena - za ozbiljne je sociološke analize.

Čini mi se da uopće nećemo prepoznati istinske klasike, sve i ako se pojave, da nećemo imati Aliena i Blade Runnera našeg vremena, ne zato što je filmska industrija propala, ne zato što više nema dobrih filmova, ne zato što film treba sada da baklju umjetnosti (koju je preuzeo od književnosti) preda negdje drugdje, već zato što ćemo ih cinično ismijati kada se pojave.

Eh, baš zato sam se nadao da ćemo, protokom vremena, ipak naučiti cijeniti Prometeja i priznati ga kao jedan od definirajućih sci-fi filmova naše generacije. Žalosti me ako je Covenant usrao tu perspektivu.

Nasrah se ja jer ne mogu spavati. Javim kad pogledam Aliena. Stay tuned. :D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10997
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#3135 Re: Koji ste film DANAS pregledali ?

Post by Tito_i_Partija »

ExNihilo wrote: Nisam još pogledao novog Aliena, pa ne mogu ništa reći. Nisam ga stigao gledati u kinu, iako sam namjeravao, a sad čekam vrhunski snimak i pravi mindset. Pokušavam izbjegavati spoilere u međuvremenu - pa ne čitam forumske rasprave niti kritike. Ipak, nisam mogao ne primijetiti da ga raja masovno pljuje.

Međutim, pljuvao se i Prometej brutalno. Mislim da sam tek poslije Prometeja shvatio koliko je internet sjebao i banalizirao rasprave o filmovima i općenito tu neku generalnu recepciju sedme umjetnosti. Ili, možda ne sjebao, već doveo do izražaja. Ono, jebiga, imaš film koji postavlja bitna pitanja, epistemološka pitanja, makar se razilazili oko toga da li ih adekvatno obrađuje ili ne: pitanja o nastanku života i našem mjestu u kosmosu, odnosu religije i nauke, pitanja svijesti i vještačke inteligencije, dinamike kreatora i kreacije (inžinjeri/čovjek vs čovjek/android), frcaju reference na antičku mitologiju, pljušte omaži Odiseji, sipaju ničeovske teze - a sve o čemu raja priča je zašto se Čarliz Teron nije bacila u stranu dok je brod padao na nju umjesto što je trčala pravo. Eh, pošto se nije bacila u stranu, film ne valja! I to je postao neki lajtmotiv koji prati recepciju većine filmova našeg vremena, a čini mi se naročito sci-fi filmova, taj neki opsesivno-kompulsivan fokus na banalne detalje i cjepidlačenje oko istih.
Odlicno receno, al' bez da opet ulazimo u raspravu oko toga, mislim da je originalna postavka, t.j. ideja Prometheusa bila odlicna bas zbog toga sto je imala namjeru da od Alien fransize i space horrora napravi nesto mnogo vise, znaci neki origin story covjecanstva i pri tome hibridizira anticku mitologiju sa modernim sci-fi aspektima. Nesto slicno sto je svojevremeno npr. Stargate uradio (samo vise u blockbusterskom fazonu). Prvi trailer od Prometheusa koji sam vidio mi je se tako svidio da su me trnci uhvatili.

Medjutim, mislim da su Scott i Lindelof sa svojom nemarnom egzekucijom sfuserili ovu sjajnu ideju i napravili film koji je dobar, ali ni blizu onoga sto je stvarno moglo biti. A to su sve uradili da ne bi razocarali fanove Aliena, i tako napravili nesto na pola puta sto ne lici ni na jedno ni na drugo.
ExNihilo wrote: Isto se sada dešava i sa Life, gdje su kritike mahom svedene na to da bi protagonisti, u stvarnosti, zapravo uradili ovo ili ono drugačije, pa pošto nisu - glupi su, a glup je i režiser, glup je scenarist i film je glup. Bizarno. Gravity, koji je realno glupav film bez ikakve supstance, imao je pozitivnu recepciju mahom zato što je dobrim dijelom zadovoljio kriterij "šta bi protagonist uradio u stvarnosti" i potom na tome stao. I svi sretni, jebote.

Pa ni superheroji nisu postali mainstream dok Nolan nije došao i pitao "šta bi Batman uradio u stvarnosti". Ta neka nespremnost današnje publike za suspension of disbelief, s ciljem kataliziranja bitnijih tema koje film sa sobom nosi, ta neka prećutna ideja da umjetnost mora biti vjerna replika stvarnosti do najprizemnijih detalja svakodnevnice da bi uopće bila vrijedna spomena - za ozbiljne je sociološke analize.
Vidio sam da si o ovome pric'o i na raspravi o seriji Taboo. Istina je da ljudi ponekad traze malo previse tog nekog realizma i sbb-kbb, al' isto tako mislim da scenaristi nekad jako lijeno postupaju sa svojim razvojem price, zavrse u corsokaku, i onda se jedini put do nastavka price nosi preko glupih odluka glavnih karaktera. Mislim, gled'o si Walking Dead, znas i sam o cemu pricam. :D

Gledaoci danas imaju drugacije norme nego gledaoci prije 20-30 godina. Mislim da se danas intenzivno trazi taj hiper-realizam. Ja naprimjer cesto imam primjedbi takve vrste, jer jednostavno nekad ne mogu da predjem preko nekih stvari s jeftinim objasnjenjem da je to umjetnost i da se samo "pomirim s tim". Sa serijom tipa npr. Leftovers mogu, jer mi je se ona od pocetka postavila na takav nacin gdje je linija koja djeli realnost i nadrealnost jako mutna, i ja sam to prihvatio i uzivam u tome. Ali ima i serija i filmova koji bi da budu gritty i realni, pa bi onda malo i da ljudi popuste sa svojim ocekivanjima kad se desi nesto pivotalno, dok bi pisac serije htjeo to sto brze da upakuje na trapav nacin da zadovolji termin producenta. Nemere jebiga i jare i pare. :-D

Life nisam gled'o tako da ne mogu da ga komentarisem, al' pogledacu kad stignem pa cu te obavijestit' sta mislim. :)
ExNihilo wrote:Čini mi se da uopće nećemo prepoznati istinske klasike, sve i ako se pojave, da nećemo imati Aliena i Blade Runnera našeg vremena, ne zato što je filmska industrija propala, ne zato što više nema dobrih filmova, ne zato što film treba sada da baklju umjetnosti (koju je preuzeo od književnosti) preda negdje drugdje, već zato što ćemo ih cinično ismijati kada se pojave.

Eh, baš zato sam se nadao da ćemo, protokom vremena, ipak naučiti cijeniti Prometeja i priznati ga kao jedan od definirajućih sci-fi filmova naše generacije. Žalosti me ako je Covenant usrao tu perspektivu.
Covenant ti je, u principu, film o Davidu i njegovoj borbi sa svojim kreatorom i odbijanje da bude sluga covjeku. To je evidentno od prve scene, i to je glavna tema filma. Space Jockeys su u ovom filmu reducirani na neki sporedni "footnote" njegove osvete, tako da neces ovde puno naci onoga sto si u Prometheusu nas'o i volio (ja mislim). Nedostaje ta misterija koja je bila u prethodnom filmu, jer je cijeli film centriran na Davida i njegov destruktivni God-komplex.

Al' eto, pogledaj pa presudi sam. Ima vec HD snimak na Kodiju. :)
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#3136 Re: Koji ste film DANAS pregledali ?

Post by johnnykola »

Jack Be Nimble wrote:First Blood
Baci oko na ovaj:

Image

Frajko obradio Ramba tako što je
cijeli First Blood snimio u stanu.
Budžet filma je bio 96 dolara.
Proval žive. :-D
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#3137 Re: Koji ste film DANAS pregledali ?

Post by johnnykola »

ExNihilo wrote:Nisam još pogledao novog Aliena, pa ne mogu ništa reći. Nisam ga stigao gledati u kinu, iako sam namjeravao, a sad čekam vrhunski snimak i pravi mindset. Pokušavam izbjegavati spoilere u međuvremenu - pa ne čitam forumske rasprave niti kritike. Ipak, nisam mogao ne primijetiti da ga raja masovno pljuje.

Međutim, pljuvao se i Prometej brutalno. Mislim da sam tek poslije Prometeja shvatio koliko je internet sjebao i banalizirao rasprave o filmovima i općenito tu neku generalnu recepciju sedme umjetnosti. Ili, možda ne sjebao, već doveo do izražaja. Ono, jebiga, imaš film koji postavlja bitna pitanja, epistemološka pitanja, makar se razilazili oko toga da li ih adekvatno obrađuje ili ne: pitanja o nastanku života i našem mjestu u kosmosu, odnosu religije i nauke, pitanja svijesti i vještačke inteligencije, dinamike kreatora i kreacije (inžinjeri/čovjek vs čovjek/android), frcaju reference na antičku mitologiju, pljušte omaži Odiseji, sipaju ničeovske teze - a sve o čemu raja priča je zašto se Čarliz Teron nije bacila u stranu dok je brod padao na nju umjesto što je trčala pravo. Eh, pošto se nije bacila u stranu, film ne valja! I to je postao neki lajtmotiv koji prati recepciju većine filmova našeg vremena, a čini mi se naročito sci-fi filmova, taj neki opsesivno-kompulsivan fokus na banalne detalje i cjepidlačenje oko istih.

Isto se sada dešava i sa Life, gdje su kritike mahom svedene na to da bi protagonisti, u stvarnosti, zapravo uradili ovo ili ono drugačije, pa pošto nisu - glupi su, a glup je i režiser, glup je scenarist i film je glup. Bizarno. Gravity, koji je realno glupav film bez ikakve supstance, imao je pozitivnu recepciju mahom zato što je dobrim dijelom zadovoljio kriterij "šta bi protagonist uradio u stvarnosti" i potom na tome stao. I svi sretni, jebote.

Pa ni superheroji nisu postali mainstream dok Nolan nije došao i pitao "šta bi Batman uradio u stvarnosti". Ta neka nespremnost današnje publike za suspension of disbelief, s ciljem kataliziranja bitnijih tema koje film sa sobom nosi, ta neka prećutna ideja da umjetnost mora biti vjerna replika stvarnosti do najprizemnijih detalja svakodnevnice da bi uopće bila vrijedna spomena - za ozbiljne je sociološke analize.

Čini mi se da uopće nećemo prepoznati istinske klasike, sve i ako se pojave, da nećemo imati Aliena i Blade Runnera našeg vremena, ne zato što je filmska industrija propala, ne zato što više nema dobrih filmova, ne zato što film treba sada da baklju umjetnosti (koju je preuzeo od književnosti) preda negdje drugdje, već zato što ćemo ih cinično ismijati kada se pojave.

Eh, baš zato sam se nadao da ćemo, protokom vremena, ipak naučiti cijeniti Prometeja i priznati ga kao jedan od definirajućih sci-fi filmova naše generacije. Žalosti me ako je Covenant usrao tu perspektivu.

Nasrah se ja jer ne mogu spavati. Javim kad pogledam Aliena. Stay tuned. :D
Dobro, nemoj plakati. Pogledam Lajf, hajde. :-D
User avatar
dale cooper
Posts: 28398
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#3138 Re: Koji ste film DANAS pregledali ?

Post by dale cooper »

Nihilo kad priča o Prometheusu ja uvijek vidim film kakav sam i ja volio da sam vidio, umjesto
onoga što smo stvarno dobili. Nažalost, u Covenantu se još samo ponegdje u tragovima vidi ta
ideja.
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3139 Re: Koji ste film DANAS pregledali ?

Post by Truba »

johnnykola wrote:
Jack Be Nimble wrote:First Blood
Baci oko na ovaj:

Image

Frajko obradio Ramba tako što je
cijeli First Blood snimio u stanu.
Budžet filma je bio 96 dolara.
Proval žive. :-D
Image
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10997
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#3140 Re: Koji ste film DANAS pregledali ?

Post by Tito_i_Partija »

dale cooper wrote:Nihilo kad priča o Prometheusu ja uvijek vidim film kakav sam i ja volio da sam vidio, umjesto
onoga što smo stvarno dobili. Nažalost, u Covenantu se još samo ponegdje u tragovima vidi ta
ideja.
Da, tacno. Prometheus je mogao bit' mnogo, al' bas mnogo vise.

Al' Covenant je vracanje 10 koraka unazad od te ideje. Alien film sa kvazi-filozofskim preseravanjem psihoticnog karaktera, nakaradno uradjena "man vs machine" tematika koju smo vidjeli vec bezbroj puta na filmskom platnu, i to uradjenu na puno bolji nacin.

Dale, sad kad nesto razmislim, pravo mi je drago sto Scott ne radi nastavak Blade Runner-a. Daj mu kredit producenta i salji ga kuci. :-D
User avatar
dale cooper
Posts: 28398
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#3141 Re: Koji ste film DANAS pregledali ?

Post by dale cooper »

Tito_i_Partija wrote:
dale cooper wrote:Nihilo kad priča o Prometheusu ja uvijek vidim film kakav sam i ja volio da sam vidio, umjesto
onoga što smo stvarno dobili. Nažalost, u Covenantu se još samo ponegdje u tragovima vidi ta
ideja.
Da, tacno. Prometheus je mogao bit' mnogo, al' bas mnogo vise.

Al' Covenant je vracanje 10 koraka unazad od te ideje. Alien film sa kvazi-filozofskim preseravanjem psihoticnog karaktera, nakaradno uradjena "man vs machine" tematika koju smo vidjeli vec bezbroj puta na filmskom platnu, i to uradjenu na puno bolji nacin.

Dale, sad kad nesto razmislim, pravo mi je drago sto Scott ne radi nastavak Blade Runner-a. Daj mu kredit producenta i salji ga kuci. :-D

Poslat ga gdje god su ovi iz Disneya poslali Lucasa. :mrgreen:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10997
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#3142 Re: Koji ste film DANAS pregledali ?

Post by Tito_i_Partija »

:lol: :thumbup:
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#3143 Re: Koji ste film DANAS pregledali ?

Post by ExNihilo »

Pa nije Ridley baš za starog gvožda. The Martian je bio solidan, a Egzodus vrlo dobar do odličan.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10997
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#3144 Re: Koji ste film DANAS pregledali ?

Post by Tito_i_Partija »

The Martian je ok, al' je napravljen po odlicnoj Weir-ovoj knjizi. Exodus nisam gled'o, al' sam o njemu cuo sve najgore, i od publike i od kriticara.
User avatar
dale cooper
Posts: 28398
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#3145 Re: Koji ste film DANAS pregledali ?

Post by dale cooper »

I Lucas i Scott i James Cameron su režiseri koji su obolili od deluzije grandioznosti, a bili su najbolji kada su
operirali sa minimalističnom premisom i setom ideja iz kojih su izvlačili maksimum.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#3146 Re: Koji ste film DANAS pregledali ?

Post by hadzinicasa »

ExNihilo wrote:...
opisao si tacno nacin na koji ja gledam filmove. iza njih mi ostaje utisak ili otisak neke ideje, misli, rijeci, dojma, situacije, prije nego tehnikalija. moglo bi se reci da ne gledam filmove analiticki vec vise impresionisticki. i jos cak blasfemicnije (gore), ne pratim rezisere, glumce, opuse, ne uocavam patterne, cak ni kod "velikana" vec se fokusiram na neki eventualno novi aspekt ili promisljanje koji je neki film donio licno meni. ne znam da li je to iz neukosti ili dozivljavanja filma, kako si rekao baklju umjetnosti uz postivanje degustibusa koju neki film (ne)nosi. ne mislim da mi to daje manji kredibilitet u bilo kakvim razgovorima o filmu, jednostavno jer se eto desi da razliciti ljudi posmatraju ili dozivljavaju film(ove) na razlicite nacine. nalazim da je dismissal (ne nadjoh adekvatnu nasu rijes) necijeg argumentiranog misljenja o filmu na temelju tehnikalija oholo iako ne nijecem i ne omalovazavam podrobnije znanje od mog skromnog.

na temu: gledala Never let me go. interesantno obradjena (love story nastranu) vec vidjena tema uzgajanja ipak ljudskih bica u svrhu rezervnih dijelova i dobrano fatalisticki pristup, uz slabe pokusaje, trzaje, bijega, ne cak ni bijega, ne cak ni u ime ljubavi, od svrhe postojanja tih ipak... bica sa svim ljudskim karakteristikama.

p.s. mozel' neko Kjari rec da pliz ne afektira onako, zivce mi je pojela.
User avatar
ferratilis
Posts: 7224
Joined: 25/11/2013 16:48

#3147 Re: Koji ste film DANAS pregledali ?

Post by ferratilis »

Svaki put kad vidim naziv ove teme, jedna dlaka na glavi mi osijedi.

Valjda se katalog pregleda, film se pogleda. Ispisali ste 126 stranica, niko to da spomene. :-)
User avatar
I am Happy
Posts: 10216
Joined: 25/04/2011 14:19
Location: Profil/Postavke. Vracam avatar koji mi klix redovno izbrise

#3148 Re: Koji ste film DANAS pregledali ?

Post by I am Happy »

Code Geass: Akito the Exiled 3 - The Brightness Falls (2015) bas sam razvukao sa ovim... sreca pa imaju jos samo dva :run: da nisu najavili i nastavak na seriju ne bi ni pregledao ove filmove.

http://www.imdb.com/title/tt3354302/?ref_=fn_al_tt_1
User avatar
I am Happy
Posts: 10216
Joined: 25/04/2011 14:19
Location: Profil/Postavke. Vracam avatar koji mi klix redovno izbrise

#3149 Re: Koji ste film DANAS pregledali ?

Post by I am Happy »

Zavrsio i ova dva Code Geass filma.

Code Geass: Akito the Exiled 4 - From the Memories of Hatred (2015)
Code Geass: Akito the Exiled Final - To Beloved Ones (2016)


Cisti prosjek.
User avatar
Hame_
Posts: 5424
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Soba, Srebrnik, Županija tuzlanska, HiB, Evropa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce, odosmo u PM
Contact:

#3150 Re: Koji ste film DANAS pregledali ?

Post by Hame_ »

Sve džaba





Last edited by Hame_ on 24/07/2017 22:55, edited 2 times in total.
Post Reply