Koji je najljepsi grad u BiH?

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
Post Reply

Koji je najljepsi grad u BiH?

Doboj
14
12%
Sarajevo?
58
50%
Mostar?
43
37%
 
Total votes: 115

User avatar
Erzsebet
Posts: 2157
Joined: 04/02/2009 18:31
Location: Amsterdam

#176 Re: Koji je najljepsi grad u BiH?

Post by Erzsebet »

7paviljon wrote:ne kuzim o kakvim ti ustasama govoris...mislim da su sarajlije postale opsjednute tom rijecju
Govorim o hrvatskih postrojbama u BiH, koji su izdali ovu zemlju. Oni obično sami sebe tako nazivaju, s ponosom. Vidim da na ostale stvari nemaš više šta reći.
7paviljon
Posts: 55
Joined: 11/07/2009 01:45
Location: Bugojno

#177 Re: Koji je najljepsi grad u BiH?

Post by 7paviljon »

pa imam sto reci samo sto znam da cu biti baniran...
ali daj molim te glupa objasnjenja drva slagati iz potrebe na balkonu a u svim zgradama cntralno provedeno ali raja nece da placa pa iskljuceno... mozda se to toliko ne primjeti ali recimo odi u 17 km dalje u g.vakuf i vidjet ces totalnu razliku, dio grada koji sebe uskoplje naziva, zgrade sve ok, stanari ih sami svojim novcem onbnovili, razveli centralno...a drug dio tj.g.vakuf...nemam rijeci...dok su bile proljetne poplave podrumi im poplavili jer naravno nisu imali prozore i dan danas se nije voda iz njih iscrpila...
JA FAKAT NE ZNAM KAKO TO OBJASNITI OSIM PESINLUK I NERAD! :x

a da nebi skrecali s teme Sud BiH ce reci tko je koga u Bugojnu ganjao i logore osnivao
Margita81
Posts: 1255
Joined: 02/10/2009 01:07

#178 Re: Koji je najljepsi grad u BiH?

Post by Margita81 »

Doboj je lijep sada..nakon dugo vremena...ali je pust grad nekako..bez duse :(
Inace bez ikakve sumnje najljepsa carsija je TESANJ! Najbolji ljudi bez premca i skroz sam objektivna :p
Sarajevo nije vise lijep grad, Mostar jos manje.
Bihac je prekrasan. Tuzla mozda nije lijepa ali o Tuzli cujem lijepih stvari nekako imam osjecaj da je tamo najmanje stresno po pitanju medjuljudskih odnosa i sl :p
I za Banjaluku kazu da je prelijepa sada. Vec dugo planiram i da je posjetim al nesto se ne da :skoljka:
7paviljon
Posts: 55
Joined: 11/07/2009 01:45
Location: Bugojno

#179 Re: Koji je najljepsi grad u BiH?

Post by 7paviljon »

e da cuo sam sve najbolje o Srenreniku...ima li tko argumenata... A Bihac...mmmm ...melem za oci, Jajce mi se tek ove godine pocelo svidjati jer vidi se da su poceli nesto raditi na njeu, jos kad bi onaj zvonik i crkvu/dzamiju obnovili...
Konjic pored Banja Luke su jednini gradovi koji su me oduševili čistoćom i uredjenjem posebno Konjic sa onim cvijecem na rasvjetnim stubovima
User avatar
Erzsebet
Posts: 2157
Joined: 04/02/2009 18:31
Location: Amsterdam

#180 Re: Koji je najljepsi grad u BiH?

Post by Erzsebet »

7paviljon wrote:pa imam sto reci samo sto znam da cu biti baniran...
ali daj molim te glupa objasnjenja drva slagati iz potrebe na balkonu a u svim zgradama cntralno provedeno ali raja nece da placa pa iskljuceno... mozda se to toliko ne primjeti ali recimo odi u 17 km dalje u g.vakuf i vidjet ces totalnu razliku, dio grada koji sebe uskoplje naziva, zgrade sve ok, stanari ih sami svojim novcem onbnovili, razveli centralno...a drug dio tj.g.vakuf...nemam rijeci...dok su bile proljetne poplave podrumi im poplavili jer naravno nisu imali prozore i dan danas se nije voda iz njih iscrpila...
JA FAKAT NE ZNAM KAKO TO OBJASNITI OSIM PESINLUK I NERAD! :x

a da nebi skrecali s teme Sud BiH ce reci tko je koga u Bugojnu ganjao i logore osnivao

Meni je takođe žao što je tako, ali sjeti se kako je počela rasprava, upravo si ti rekao da je Bugojno danas Afganistan. Za G. Vakuf / Uskoplje ne znam, samo sam prolazio tuda.

Nećemo više skretati s teme, ali i ja ću tebi reći šta imam. Suština hrvatske izdaje BiH neće nikad biti dokazana na sudu, jer bi država Hrvatska u tom slučaju morala odgovarati za agresiju. Ovdje imaš samo neke od dokaza za to, a da bismo ostali otvoreni koliko - toliko, jednostavno ne možemo tužiti Hrvatsku za to, iako su to mnogi u Hrvatskoj već priznali. Pogledaj linkove.

http://jutarnji.hr/clanak/art-2008,1,15,,105158.jl

http://jutarnji.hr/clanak/art-2006,12,9 ... e,53953.jl

http://jutarnji.hr/clanak/art-2006,9,14 ... a,42628.jl

http://jutarnji.hr/clanak/art-2006,9,14 ... c,42625.jl

http://jutarnji.hr/clanak/art-2006,9,12 ... g,42371.jl

Posebno obrati pažnju na treći link. Nažalost, mnogo Hrvata iz BiH je progutalo priču da će to jednog dana biti Hrvatska i uperili su puške u dojučerašnje saborce. Poslije toga je logično da je bilo zločina svugdje, ali suština nije samo Bugojno, jer su tamo Hrvati poraženi. Kad smo već kod Bugojna, to je grad s predivnim ljudima, a ne Afganistancima kao što ih ti nazivaš. Razlozi za grijanje na drva sigurno nisu peksinluk, kužiš? Siguran sam da kužiš :).
User avatar
Erzsebet
Posts: 2157
Joined: 04/02/2009 18:31
Location: Amsterdam

#181 Re: Koji je najljepsi grad u BiH?

Post by Erzsebet »

Od lijepih bh. gradova bih izdvojio Jajce, Trebinje, Sanski Most, Kupres (mada grad Kupres nije nešto posebno, priroda je famozna), Zvornik (radi Drine), Goražde... Ove veće gradove neću spominjati, svaki od njih ima mnogo lijepih stvari.
User avatar
anastasija
Posts: 249
Joined: 20/10/2009 01:49

#182 Re: Koji je najljepsi grad u BiH?

Post by anastasija »

Trebinje, Visegrad, Mostar, Banja Luka, Bihac, Sarajevo, Bijeljina...
KREMEN
Posts: 398
Joined: 10/09/2009 18:25

#183 Re: Koji je najljepsi grad u BiH?

Post by KREMEN »

Najljepsi grad u Bosni je moje rodno selo :D :D vidim da ni ovdje nema vise objektivnosti.. :run:
Margita81
Posts: 1255
Joined: 02/10/2009 01:07

#184 Re: Koji je najljepsi grad u BiH?

Post by Margita81 »

KREMEN wrote:Najljepsi grad u Bosni je moje rodno selo :D :D vidim da ni ovdje nema vise objektivnosti.. :run:
A sto bi bilo? :mrgreen:
User avatar
anastasija
Posts: 249
Joined: 20/10/2009 01:49

#185 Re: Koji je najljepsi grad u BiH?

Post by anastasija »

KREMEN wrote:Najljepsi grad u Bosni je moje rodno selo :D :D vidim da ni ovdje nema vise objektivnosti.. :run:
A ti si bas objektivan :lol: I moje selo je lepo... bilo nekad....
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#186 Re: Koji je najljepsi grad u BiH?

Post by sheilak »

Mislim da je Bosna puna lijepih, neobičnih gradova. Pored standardnih "ljepotica" i " ljepotana" Banja Luke( moje :) ), Mostara, Počitelja, ja bih spomenula i Jajce te vezirski grad Travnik. :)

Ali svi su mi gradovi u BiH lijepi, teško se odlučiti.
User avatar
anastasija
Posts: 249
Joined: 20/10/2009 01:49

#187 Re: Koji je najljepsi grad u BiH?

Post by anastasija »

E oni slapovi kod Jajca su nesto prelepo.
User avatar
zambaklija
Posts: 2734
Joined: 27/03/2008 14:56
Location: budžak

#188 Re: Koji je najljepsi grad u BiH?

Post by zambaklija »

eh,bretee ja nebi dao gram prašine moje mahale ;-) za vas asfalt sarajva,mostara i inih drugijeh stranjskih čaršija :D :run:
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#189 Re: Koji je najljepsi grad u BiH?

Post by sheilak »

zambaklija wrote:eh,bretee ja nebi dao gram prašine moje mahale ;-) za vas asfalt sarajva,mostara i inih drugijeh stranjskih čaršija :D :run:
gram mahale - u Njemačkoj? :D
Margita81
Posts: 1255
Joined: 02/10/2009 01:07

#190 Re: Koji je najljepsi grad u BiH?

Post by Margita81 »

hahahahha tugo moja :lol:
User avatar
abondanzieri
Posts: 2851
Joined: 14/10/2007 18:06

#191 Re: Koji je najljepsi grad u BiH?

Post by abondanzieri »

...
Zalizani CRO
Posts: 5
Joined: 09/11/2009 07:03
Location: Zagreb

#192 Re: Koji je najljepsi grad u BiH?

Post by Zalizani CRO »

Goražde vam je zbilja najljepši grad.Treba da ste ponosni na njega ,a ne na Izetbegovićevu ''avliju'' i onaj nepodnošljivi smog.
User avatar
zambaklija
Posts: 2734
Joined: 27/03/2008 14:56
Location: budžak

#193 Re: Koji je najljepsi grad u BiH?

Post by zambaklija »

sheilak wrote:
zambaklija wrote:eh,bretee ja nebi dao gram prašine moje mahale ;-) za vas asfalt sarajva,mostara i inih drugijeh stranjskih čaršija :D :run:
gram mahale - u Njemačkoj? :D
ma valah i u švabiji :D
Post Reply