Koji internet izabrati?

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
Klitemnestraaa
Posts: 1047
Joined: 25/03/2013 22:17

#1 Koji internet izabrati?

Post by Klitemnestraaa »

Zdravo. Uskoro cu poceti da zivim u studentskom koji ima wi-fi, ali na milion dusa. Namjeravam aplicirati za posao od kuce za koji mi treba wlan wired internet koji je dopusteno samo da ja koristim kao i pristojna brzina koja bi mogla bez problema drzati Skype vezu sa drugim krajem svijeta. Ima li iko ikakvu ideju kakav i koji konkretno paket i modem mogu koristiti u studentskom da ispunjava potrebne uslove? P.S. Trebaju mi i slusalice i mikrofon pa ako neko ima neki prijedlog, pucajte.
Klitemnestraaa
Posts: 1047
Joined: 25/03/2013 22:17

#2 Re: Koji internet izabrati?

Post by Klitemnestraaa »

Pise 0.5 mbps i upload i download je minimum potrebno, sa sporijim od toga ne mogu aplicirati za intervju.
User avatar
Rugafet
Posts: 4718
Joined: 14/12/2015 17:52

#3 Re: Koji internet izabrati?

Post by Rugafet »

Zdravo. Iskreno, nemam nikakav prijedlog, reko samo da napisem nesto dok cekam da mi se ugrije grah sa rebarci
User avatar
ferratilis
Posts: 7323
Joined: 25/11/2013 16:48

#4 Re: Koji internet izabrati?

Post by ferratilis »

Znam o kojem se poslu radi, radim ga vec 6 mjeseci :lol: :D

Kad sam ja imao intervju, slao sam speedtest od druga, nisu nista primjetili. Cak sam i prvih par dana radio na losijem netu dok nisam presao na odgovarajuci paket. Trenutno koristim telekom 15/1 paket, 43KM mjesecno :D ispod toga ne mozes ici. Trazi paket koji ima minimum 1 upload

Slusalice i mikrofon nisu problem, samo nemoj neke kineske od 10 maraka, dosta ljudi u firmi koristi Logitech H390, to je standard za ovaj posao
User avatar
fortaleza
Posts: 5594
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#5 Re: Koji internet izabrati?

Post by fortaleza »

BIBO?[emoji1]

Poslano sa mog HTC Desire 816 koristeći Tapatalk
User avatar
ferratilis
Posts: 7323
Joined: 25/11/2013 16:48

#6 Re: Koji internet izabrati?

Post by ferratilis »

fortaleza wrote:BIBO?[emoji1]

Poslano sa mog HTC Desire 816 koristeći Tapatalk
suti jbt, ne navlaci nam konkurenciju :lol:
Klitemnestraaa
Posts: 1047
Joined: 25/03/2013 22:17

#7 Re: Koji internet izabrati?

Post by Klitemnestraaa »

ferratilis wrote:Znam o kojem se poslu radi, radim ga vec 6 mjeseci :lol: :D

Kad sam ja imao intervju, slao sam speedtest od druga, nisu nista primjetili. Cak sam i prvih par dana radio na losijem netu dok nisam presao na odgovarajuci paket. Trenutno koristim telekom 15/1 paket, 43KM mjesecno :D ispod toga ne mozes ici. Trazi paket koji ima minimum 1 upload

Slusalice i mikrofon nisu problem, samo nemoj neke kineske od 10 maraka, dosta ljudi u firmi koristi Logitech H390, to je standard za ovaj posao
Mogu li u domu prikljuciti taj, kako to vec ide, samo prikljucenje? Ja se sjecam daavno kad sam imala modem kuci milion mi je kablova trebalo pa su nesto busili preko balkona..
Ne znam koji inace ima u domu, u Zapadnom sam Mostaru, pojma nemam imaju li oni svoj neki ili Telekom.. Inace imam Telekom kuci i cula sam da je Telemach bolji, i ja osobno Telekomom nisam zadovoljna, ali eto.
User avatar
ferratilis
Posts: 7323
Joined: 25/11/2013 16:48

#8 Re: Koji internet izabrati?

Post by ferratilis »

Klitemnestraaa wrote:
ferratilis wrote:Znam o kojem se poslu radi, radim ga vec 6 mjeseci :lol: :D

Kad sam ja imao intervju, slao sam speedtest od druga, nisu nista primjetili. Cak sam i prvih par dana radio na losijem netu dok nisam presao na odgovarajuci paket. Trenutno koristim telekom 15/1 paket, 43KM mjesecno :D ispod toga ne mozes ici. Trazi paket koji ima minimum 1 upload

Slusalice i mikrofon nisu problem, samo nemoj neke kineske od 10 maraka, dosta ljudi u firmi koristi Logitech H390, to je standard za ovaj posao
Mogu li u domu prikljuciti taj, kako to vec ide, samo prikljucenje? Ja se sjecam daavno kad sam imala modem kuci milion mi je kablova trebalo pa su nesto busili preko balkona..
Ne znam koji inace ima u domu, u Zapadnom sam Mostaru, pojma nemam imaju li oni svoj neki ili Telekom.. Inace imam Telekom kuci i cula sam da je Telemach bolji, i ja osobno Telekomom nisam zadovoljna, ali eto.
Telemach je 100 puta bolji, jedini razlog sto ne koristim Telemach je jer nije dostupan kod mene.

Moras s njima to vidjet. Ljudi iz Telemacha su aktivni ovdje na forumu, pitaj tamo na temi, sigurno ce ti pomoci, veoma su fleksibilni. Sretno :)
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#9 Re: Koji internet izabrati?

Post by aditon »

nego, dajte da pričamo o tom poslu... :D možemo i ovdje ili da otvorim temu :lol:
Post Reply