Koji dio naredbe o zabrani izlaska djece nismo shvatili i zašto?

Moderator: O'zone

Locked
kakavdanakneiskustvu
Posts: 59012
Joined: 03/08/2010 19:04

#326 Re: Koji dio naredbe o zabrani izlaska djece nismo shvatili i zašto?

Post by kakavdanakneiskustvu »

high_volume wrote: 06/04/2020 00:52 Uzeo sam ovaj snimak od @mayaba Ovo je meni jako tužno

mene skoro strah samo gledati kako curica trči po krovu,ja djetetu ne bi pustio da potrči a da ga ne drzim za ruku
kakavdanakneiskustvu
Posts: 59012
Joined: 03/08/2010 19:04

#327 Re: Koji dio naredbe o zabrani izlaska djece nismo shvatili i zašto?

Post by kakavdanakneiskustvu »

dr_Evil wrote: 06/04/2020 08:17 Solak: Starije osobe da ne koriste odobrenje za šetnju

https://vijesti.ba/clanak/486861/solak- ... -za-setnju

Eto vidite da uvijek moze gluplje i gore izjaviti :D a vi mislili da ne moze.
da,jer inače starije osobe sve poslove obave trčeći,u sprintu
User avatar
vjeshalica
Posts: 17397
Joined: 31/03/2019 14:56

#328 Re: Koji dio naredbe o zabrani izlaska djece nismo shvatili i zašto?

Post by vjeshalica »

kakavdanakneiskustvu wrote: 06/04/2020 09:05
high_volume wrote: 06/04/2020 00:52 Uzeo sam ovaj snimak od @mayaba Ovo je meni jako tužno

mene skoro strah samo gledati kako curica trči po krovu,ja djetetu ne bi pustio da potrči a da ga ne drzim za ruku
Dosjetljivi danasnji debilicari od roditelja
Tan kad smo skuzili da ne mozemo ispod taloga,ovaj dokaze da moze. Obicni seronja
User avatar
dr_Evil
Posts: 12619
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#329 Re: Koji dio naredbe o zabrani izlaska djece nismo shvatili i zašto?

Post by dr_Evil »

vjeshalica wrote: 06/04/2020 09:21
kakavdanakneiskustvu wrote: 06/04/2020 09:05
high_volume wrote: 06/04/2020 00:52 Uzeo sam ovaj snimak od @mayaba Ovo je meni jako tužno
mene skoro strah samo gledati kako curica trči po krovu,ja djetetu ne bi pustio da potrči a da ga ne drzim za ruku
Dosjetljivi danasnji debilicari od roditelja
Tan kad smo skuzili da ne mozemo ispod taloga,ovaj dokaze da moze. Obicni seronja
Koja si ti vjesalica od covjeka. Treba covjeku reci svaka cast pa misli na svoju djecu, zna da im treba malo zraka
User avatar
vjeshalica
Posts: 17397
Joined: 31/03/2019 14:56

#330 Re: Koji dio naredbe o zabrani izlaska djece nismo shvatili i zašto?

Post by vjeshalica »

dr_Evil wrote: 06/04/2020 09:23
vjeshalica wrote: 06/04/2020 09:21
kakavdanakneiskustvu wrote: 06/04/2020 09:05

mene skoro strah samo gledati kako curica trči po krovu,ja djetetu ne bi pustio da potrči a da ga ne drzim za ruku
Dosjetljivi danasnji debilicari od roditelja
Tan kad smo skuzili da ne mozemo ispod taloga,ovaj dokaze da moze. Obicni seronja
Koja si ti vjesalica od covjeka. Treba covjeku reci svaka cast pa misli na svoju djecu, zna da im treba malo zraka
Vidim kako misli.
Da su mu kojim slucajem pala djeca sa krova,bila bi Sebija kriva a ne on. Tišu mišu.
User avatar
Lalena
Posts: 813
Joined: 04/03/2014 21:02

#331 Re: Koji dio naredbe o zabrani izlaska djece nismo shvatili i zašto?

Post by Lalena »

Razumijem da neki ljudi nemaju iskustva s djecom, ne žele djecu, mogu shvatiti da ih i ne vole, njihov izbor...

Ali, dugoročno, možda ova djevojčica bude za 20 godina kardiohirurug koji će operisati tvoje zakrčene arterije ( ili šta već rade kardiohirurzi)... Vjeruj, u tom trenutku želićeš da se radi o fizički zdravoj osobi, psihički stabilnoj, i humanoj osobi, prije svega... A to ne dođe samo od sebe.
I najgori političari se sjete makar pred izbore izjaviti da "su djeca naša budućnost", što je na kraju krajeva i istina, sviđalo se to kome ili ne...


Iznenadila me je netrpeljivost prema mladim i starijim ovdje na forumu...
Isto kao da nikada niste bili djeca, i isto kao da nikada nećete ostariti...
Pomislite, kada ova djeca budu odrasla, vi ćete biti oni 65+... Kako ih sada naučite, date im primjer, kao društvo, tako će se i oni prema vama ophoditi kao odrasli...
Ako mislite da ih trebamo zatvoriti, skloniti, da nikome ne smetaju, da su oni najveći izvor zaraze, najveći problem, da ne treba da misle, da trče, da se igraju i sl., ne znam onda kako zamišljate budućnost, i svoju i naše zemlje?!
Ne znam ko će vam biti doktor, apotekar, profesor, sestra, policajac, sudija,ma daj Bože da budemo imali i sposobnih stolara, kako je krenulo... a zamislite tek kakvi će biti političari :mrgreen:
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#332 Re: Koji dio naredbe o zabrani izlaska djece nismo shvatili i zašto?

Post by mali jomu »

high_volume wrote: 06/04/2020 00:52 Uzeo sam ovaj snimak od @mayaba Ovo je meni jako tužno


Pa ne moze ovo vako ljudi sta vam je, vidi sta rade... stvarno ne shvatam ljude koji mogu mobitel, laptop ili TV da zapuste i da ovako sa djecom negdje posetaju, e svasta
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#333 Re: Koji dio naredbe o zabrani izlaska djece nismo shvatili i zašto?

Post by pustopoljina »

kakavdanakneiskustvu wrote: 06/04/2020 09:05
high_volume wrote: 06/04/2020 00:52 Uzeo sam ovaj snimak od @mayaba Ovo je meni jako tužno

mene skoro strah samo gledati kako curica trči po krovu,ja djetetu ne bi pustio da potrči a da ga ne drzim za ruku
To je ideja na tragu moje, samo kod mene u bosni su 4 prave terase sa ogradom meni do iznad struka, a ja sam 178cm.
Na toj terasi ne bih dala da se priblizavaju ivici, ni sa mnom, posto se bojim visine :skoljka: ideja je ok, izvedba je mogla biti bolja.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 59012
Joined: 03/08/2010 19:04

#334 Re: Koji dio naredbe o zabrani izlaska djece nismo shvatili i zašto?

Post by kakavdanakneiskustvu »

ma meni nije baš lako ovo gledati
User avatar
vjeshalica
Posts: 17397
Joined: 31/03/2019 14:56

#335 Re: Koji dio naredbe o zabrani izlaska djece nismo shvatili i zašto?

Post by vjeshalica »

Lalena wrote: 06/04/2020 09:55 Razumijem da neki ljudi nemaju iskustva s djecom, ne žele djecu, mogu shvatiti da ih i ne vole, njihov izbor...

Ali, dugoročno, možda ova djevojčica bude za 20 godina kardiohirurug koji će operisati tvoje zakrčene arterije ( ili šta već rade kardiohirurzi)... Vjeruj, u tom trenutku želićeš da se radi o fizički zdravoj osobi, psihički stabilnoj, i humanoj osobi, prije svega... A to ne dođe samo od sebe.
I najgori političari se sjete makar pred izbore izjaviti da "su djeca naša budućnost", što je na kraju krajeva i istina, sviđalo se to kome ili ne...


Iznenadila me je netrpeljivost prema mladim i starijim ovdje na forumu...
Isto kao da nikada niste bili djeca, i isto kao da nikada nećete ostariti...
Pomislite, kada ova djeca budu odrasla, vi ćete biti oni 65+... Kako ih sada naučite, date im primjer, kao društvo, tako će se i oni prema vama ophoditi kao odrasli...
Ako mislite da ih trebamo zatvoriti, skloniti, da nikome ne smetaju, da su oni najveći izvor zaraze, najveći problem, da ne treba da misle, da trče, da se igraju i sl., ne znam onda kako zamišljate budućnost, i svoju i naše zemlje?!
Ne znam ko će vam biti doktor, apotekar, profesor, sestra, policajac, sudija,ma daj Bože da budemo imali i sposobnih stolara, kako je krenulo... a zamislite tek kakvi će biti političari :mrgreen:
Kako je roditelj upucuje da se igra nece biti kardiohirurg sigurno niti bilo sta drugo u tom nivou,jer joj roditelj nije nesto narocito inteligentan
Poenta nije u netrpeljivosti,nego u veoma glupim potezima novokomponovanih roditelja,kojima se apsolutno nista ne smije reci po pitanju pogresnog odgoja djece.
I to opet dalje nema veze sa tim da li neko voli ili ne voli djecu,da li ih zeli ili ne.
Krov stambene zgrade nije igraliste. Tesko je to tupanima uglaviti u glavu, ali ima vremena i situacija.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#336 Re: Koji dio naredbe o zabrani izlaska djece nismo shvatili i zašto?

Post by dobar osjecaj »

Lalena wrote: 06/04/2020 09:55 Razumijem da neki ljudi nemaju iskustva s djecom, ne žele djecu, mogu shvatiti da ih i ne vole, njihov izbor...

Ali, dugoročno, možda ova djevojčica bude za 20 godina kardiohirurug koji će operisati tvoje zakrčene arterije ( ili šta već rade kardiohirurzi)... Vjeruj, u tom trenutku želićeš da se radi o fizički zdravoj osobi, psihički stabilnoj, i humanoj osobi, prije svega... A to ne dođe samo od sebe.
I najgori političari se sjete makar pred izbore izjaviti da "su djeca naša budućnost", što je na kraju krajeva i istina, sviđalo se to kome ili ne...


Iznenadila me je netrpeljivost prema mladim i starijim ovdje na forumu...
Isto kao da nikada niste bili djeca, i isto kao da nikada nećete ostariti...
Pomislite, kada ova djeca budu odrasla, vi ćete biti oni 65+... Kako ih sada naučite, date im primjer, kao društvo, tako će se i oni prema vama ophoditi kao odrasli...
Ako mislite da ih trebamo zatvoriti, skloniti, da nikome ne smetaju, da su oni najveći izvor zaraze, najveći problem, da ne treba da misle, da trče, da se igraju i sl., ne znam onda kako zamišljate budućnost, i svoju i naše zemlje?!
Ne znam ko će vam biti doktor, apotekar, profesor, sestra, policajac, sudija,ma daj Bože da budemo imali i sposobnih stolara, kako je krenulo... a zamislite tek kakvi će biti političari :mrgreen:
Drustvo je mahom izludjeno. Ljudi su u prevelikoj mjeri sociopate. Mrzi se sve. Nema se strpljenja ni za sta. Ljudi se vec godinama tresu kad vide starije ljude dok prelaze cestu, kad stoje u redovima na kasama, u javnim ustanovama. Bili bi mahom srecniji da ih se negdje sakrije i skloni daleko od ociju, da nam ne smetaju. Slicno se osjeca i prema maloj djeci. Zasto se moraju kretati po stanovima, zasto cujemo njihove korake, zasto placu, zasto moramo cuti kako im se stropostava brdo igracaka iznad nasih glava, zasto zaboga ne prestanu pricati, zasto traze da trce, da se igraju. Zasto se svi jednostavno ne pretvore u biljke i mirno cekaju u saksiji da im neko da kap vode?

Zbog razlicitih spoljasnjih faktora, teskih zivota ali i cesto licne neodgovornosti, lijenosti i nemara mnogo ljudi zivi jako nekvalitetne zivote i imaju kratak fitilj za sve i u najboljim uslovima svakodnevnice bez pandemije ili bilo kakve vanredne situacije. U vanrednim uslovima sva govna isplivavaju na povrsinu pa se lako vidi sva bolest drustva.
User avatar
Lalena
Posts: 813
Joined: 04/03/2014 21:02

#337 Re: Koji dio naredbe o zabrani izlaska djece nismo shvatili i zašto?

Post by Lalena »

vjeshalica wrote: 06/04/2020 10:07
Lalena wrote: 06/04/2020 09:55 Razumijem da neki ljudi nemaju iskustva s djecom, ne žele djecu, mogu shvatiti da ih i ne vole, njihov izbor...

Ali, dugoročno, možda ova djevojčica bude za 20 godina kardiohirurug koji će operisati tvoje zakrčene arterije ( ili šta već rade kardiohirurzi)... Vjeruj, u tom trenutku želićeš da se radi o fizički zdravoj osobi, psihički stabilnoj, i humanoj osobi, prije svega... A to ne dođe samo od sebe.
I najgori političari se sjete makar pred izbore izjaviti da "su djeca naša budućnost", što je na kraju krajeva i istina, sviđalo se to kome ili ne...


Iznenadila me je netrpeljivost prema mladim i starijim ovdje na forumu...
Isto kao da nikada niste bili djeca, i isto kao da nikada nećete ostariti...
Pomislite, kada ova djeca budu odrasla, vi ćete biti oni 65+... Kako ih sada naučite, date im primjer, kao društvo, tako će se i oni prema vama ophoditi kao odrasli...
Ako mislite da ih trebamo zatvoriti, skloniti, da nikome ne smetaju, da su oni najveći izvor zaraze, najveći problem, da ne treba da misle, da trče, da se igraju i sl., ne znam onda kako zamišljate budućnost, i svoju i naše zemlje?!
Ne znam ko će vam biti doktor, apotekar, profesor, sestra, policajac, sudija,ma daj Bože da budemo imali i sposobnih stolara, kako je krenulo... a zamislite tek kakvi će biti političari :mrgreen:
Kako je roditelj upucuje da se igra nece biti kardiohirurg sigurno niti bilo sta drugo u tom nivou,jer joj roditelj nije nesto narocito inteligentan
Poenta nije u netrpeljivosti,nego u veoma glupim potezima novokomponovanih roditelja,kojima se apsolutno nista ne smije reci po pitanju pogresnog odgoja djece.
I to opet dalje nema veze sa tim da li neko voli ili ne voli djecu,da li ih zeli ili ne.
Krov stambene zgrade nije igraliste. Tesko je to tupanima uglaviti u glavu, ali ima vremena i situacija.
Moj post nije bio tebi lično upućen, niti odgovor na tvoj, zato te nisam ni citirala...
Lično, nikada dijete ne bih izvela na krov zgrade, nikada i nisam...
Možda ni bi ni ovaj roditelj to uradio da ima drugu mogućnost? Vjerovatno je uradio najbolje što je on znao...
Ali, baš zato, da ne bi bilo svega, pametniji i stručniji su trebali ponuditi neko normalno rješenje/ mogućnost...
Ovo je vjerovatno bilo prije ublažavanja mjera zabrane ...
I najbolje dokazuje da potpuna zabrana nije rješenje.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#338 Re: Koji dio naredbe o zabrani izlaska djece nismo shvatili i zašto?

Post by mali jomu »

Sada u ova vremena je najvaznije da vam signal wifi-ja frecera kako treba, da bi bili sigurni da je sve po tamam... morate brojati jel vam ona signalna wifi lampica tacno pet puta brzo skljoca pa stane, pa opet pet puta brzo skljoca pa stane, pa opet pet puta... i tako stalno,

ako skljoca cetiri puta ili manje... pa stane, ne valja vam signal nista, uuuuuuu onda ste u dobrom belaju

ako skljoca sest puta ili vise puta... pa stane, opet je uuuuuu jer neko vam krade wifi, onda ste najebali, mada ste u oba slucaja dobro najebali i ne zna se sta je gore... zato morate stalno da pratite tu lampicu koja zivot znaci,

Nedajte se nikad i cuvajte svoju lampicu u ova teska vremena.... sretnoooooo i budite stalno na oprezu
Ci-Nick
Posts: 5249
Joined: 15/03/2015 17:38

#339 Re: Koji dio naredbe o zabrani izlaska djece nismo shvatili i zašto?

Post by Ci-Nick »

Lalena wrote: 06/04/2020 09:55 Razumijem da neki ljudi nemaju iskustva s djecom, ne žele djecu, mogu shvatiti da ih i ne vole, njihov izbor...

Ali, dugoročno, možda ova djevojčica bude za 20 godina kardiohirurug koji će operisati tvoje zakrčene arterije ( ili šta već rade kardiohirurzi)... Vjeruj, u tom trenutku želićeš da se radi o fizički zdravoj osobi, psihički stabilnoj, i humanoj osobi, prije svega... A to ne dođe samo od sebe.
I najgori političari se sjete makar pred izbore izjaviti da "su djeca naša budućnost", što je na kraju krajeva i istina, sviđalo se to kome ili ne...


Iznenadila me je netrpeljivost prema mladim i starijim ovdje na forumu...
Isto kao da nikada niste bili djeca, i isto kao da nikada nećete ostariti...
Pomislite, kada ova djeca budu odrasla, vi ćete biti oni 65+... Kako ih sada naučite, date im primjer, kao društvo, tako će se i oni prema vama ophoditi kao odrasli...
Ako mislite da ih trebamo zatvoriti, skloniti, da nikome ne smetaju, da su oni najveći izvor zaraze, najveći problem, da ne treba da misle, da trče, da se igraju i sl., ne znam onda kako zamišljate budućnost, i svoju i naše zemlje?!
Ne znam ko će vam biti doktor, apotekar, profesor, sestra, policajac, sudija,ma daj Bože da budemo imali i sposobnih stolara, kako je krenulo... a zamislite tek kakvi će biti političari :mrgreen:
Bravo za komentar!
I meni je bilo jasno (do dolaska korone) da postoji ozbiljna netolerancija kada su u pitanju politička opredjeljenja, odnos prema religiji, ljudima drugačije seksualne orjentacije,...
Ali sad se pokazuje takav egoizam i nedostatak apatije da to prelazi sve granice.
Ljudi bi bili spremni druge ljude držati u podrumu, bez struje, vode i famoznog brašna, samo da bi smanjili rizik za svoju guzicu, bez obzira što se radi o smanjenju rizika u promilima i što i oni predstavljaju rizik po druge.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45728
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#340 Re: Koji dio naredbe o zabrani izlaska djece nismo shvatili i zašto?

Post by Chmoljo »

Nedavno se maleni opržio. Nije ni sekunda nepažnje bila, nego stotinka.

Stvarno neko misli da ima neko na dunjaluku kome je teže nego roditelju kad se takvo nešto desi? Jeste li ikada istinski željeli da vas boli koliko god treba samo da nekome voljenom olakšate? Stvarno mislite da se na dnevnoj bazi ne donese na desetine odluka gdje se pokušava zaštititi dijete, a istovremeno pokušati ne ubijati ga u pojam i njegovu želju da istražuje, saznaje i uči, i tako traži balans?

Ne znam da li bih ja svoje na krov odveo. Preduvjet da znam da neće biti problema. Da poznajem svoje dijete.

Pa jebote, ova šetnja na krovu nije ništa opasnija od puštanja djeteta da ode samo u školu. Stvar je koliko misliš da poznaješ svoje dijete. Ako ne zna prelaziti cestu i leti ko blesavo, u opasnosti je ko i ova curica.

A niko neće reć, joj vidi ga, pustio dijete od 11 godina samo u školu.

Štaviše, više mi ko novokomponovani roditelji zvuče ovi koji osuđuju lika. To su oni koji listaju UNovu konvenciju o pravima djeteta i zovu policiju kad im se mali pobije u vrtiću sa vršnjakom.
Korisničkoime
Posts: 4828
Joined: 18/11/2010 00:26

#341 Re: Koji dio naredbe o zabrani izlaska djece nismo shvatili i zašto?

Post by Korisničkoime »

Lalena wrote: 06/04/2020 09:55 Razumijem da neki ljudi nemaju iskustva s djecom, ne žele djecu, mogu shvatiti da ih i ne vole, njihov izbor...

Ali, dugoročno, možda ova djevojčica bude za 20 godina kardiohirurug koji će operisati tvoje zakrčene arterije ( ili šta već rade kardiohirurzi)... Vjeruj, u tom trenutku želićeš da se radi o fizički zdravoj osobi, psihički stabilnoj, i humanoj osobi, prije svega... A to ne dođe samo od sebe.
I najgori političari se sjete makar pred izbore izjaviti da "su djeca naša budućnost", što je na kraju krajeva i istina, sviđalo se to kome ili ne...


Iznenadila me je netrpeljivost prema mladim i starijim ovdje na forumu...
Isto kao da nikada niste bili djeca, i isto kao da nikada nećete ostariti...
Pomislite, kada ova djeca budu odrasla, vi ćete biti oni 65+... Kako ih sada naučite, date im primjer, kao društvo, tako će se i oni prema vama ophoditi kao odrasli...
Ako mislite da ih trebamo zatvoriti, skloniti, da nikome ne smetaju, da su oni najveći izvor zaraze, najveći problem, da ne treba da misle, da trče, da se igraju i sl., ne znam onda kako zamišljate budućnost, i svoju i naše zemlje?!
Ne znam ko će vam biti doktor, apotekar, profesor, sestra, policajac, sudija,ma daj Bože da budemo imali i sposobnih stolara, kako je krenulo... a zamislite tek kakvi će biti političari :mrgreen:
Da je moje djete malo starije uzeo bi ovaj primjer da ga naucim sta je disciplina, kolektivna odgovornost, svijest za druge i drugoga, spoznaju da nije sam na svijetu i da se svijet ne vrti oko njega (moj se vrti al ja nisam bitan) niti oko njegovog mame i babe, da baba i mama nisu najpametniji na svijetu te da nece biti ni on kada odraste i da je nekad pametno poslusati ljude koji su strucni, da nekada moramo da se zrtvujemo nesto svoje za dobrobit svih nas ili mnogih drugih i da ta zrtva nije glupa ili bezveze.
Takodjer bi mu pojasnio da nece zaostat u razvoju ako bude par sedmice proveo zatvoren u stanu/kuci.
Imam i ja djete i razumijem roditeljsku brigu l ti napravi situaciju kao da ce nam djeca nosit trajne posljedice i poremecaje jer su 2-3 sedmice u kuci. Ne kazem da je divno i bajno al da ce imat neke trajne poremecaje zbog toga nece.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#342 Re: Koji dio naredbe o zabrani izlaska djece nismo shvatili i zašto?

Post by dobar osjecaj »

Korisničkoime wrote: 06/04/2020 10:35 Takodjer bi mu pojasnio da nece zaostat u razvoju ako bude par sedmice proveo zatvoren u stanu/kuci.
Imam i ja djete i razumijem roditeljsku brigu l ti napravi situaciju kao da ce nam djeca nosit trajne posljedice i poremecaje jer su 2-3 sedmice u kuci. Ne kazem da je divno i bajno al da ce imat neke trajne poremecaje zbog toga nece.
Na cemu zasnivas svoje uvjerenje da zatvorenost u kuci koja za djecu traje vec od odluke koja je donesena 19.3. i vec traje 18 dana, i po svemu sudeci ce trajati znatno duze od tih rastezljivih par sedmica, nece ostaviti posljedice na sve nas pa i na razvoj djece? Na cemu zasnivas to uvjerenje posebno na primjerima djece koja tokom tog perioda nece imati mogucnost ni uslove da se svercaju do vikendica, carobnih suma i ostalih utocista do kojih dolaze roditelji koji imaju te mogucnosti, djece koja ce sedmicama ili mjesecima zaista biti zatvorena u cetiri zida?
User avatar
vjeshalica
Posts: 17397
Joined: 31/03/2019 14:56

#343 Re: Koji dio naredbe o zabrani izlaska djece nismo shvatili i zašto?

Post by vjeshalica »

Eto kao djecu i u regularno vrijeme jedva mozete utjerati u kucu hah
Ne daj boze kuge ili rata....
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45728
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#344 Re: Koji dio naredbe o zabrani izlaska djece nismo shvatili i zašto?

Post by Chmoljo »

Neki nikako da shvate da roditelj ne želi da neko svoje neznanje i nekompetentnost trenira na njegovom djetetu.

Kada bude rat ili kuga, biraću manje zlo.

Ako je odluka glupa, govoriću da je glupa i pokušati argumentima dokazati. A ne govoriti, jebiga, može i gore.

Nema kakvih kontraargumenata nismo čuli, od toga da su roditelji nemaštoviti, narcisi koji hoće da ispijaju kafe, neodgovorni jer ne slušaju slijepo odluke nadležnih organa...

Ali niko da objasni kako je to dijete ugroženije ili veći prenosilac, ako mu roditelji mogu slobodno hodati. Pa samim tim ni da objasne apsolutnu zabranu kretanja.

Niko.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#345 Re: Koji dio naredbe o zabrani izlaska djece nismo shvatili i zašto?

Post by dobar osjecaj »

vjeshalica wrote: 06/04/2020 11:11 Eto kao djecu i u regularno vrijeme jedva mozete utjerati u kucu hah
Ne daj boze kuge ili rata....
To sto si ti savrsena u svakom aspektu i sloju svoje licnosti i zivota pa sve radis iskljucivo savrseno, ne znaci da svi mi moramo biti savrseni kao ti.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17397
Joined: 31/03/2019 14:56

#346 Re: Koji dio naredbe o zabrani izlaska djece nismo shvatili i zašto?

Post by vjeshalica »

dobar osjecaj wrote: 06/04/2020 11:24
vjeshalica wrote: 06/04/2020 11:11 Eto kao djecu i u regularno vrijeme jedva mozete utjerati u kucu hah
Ne daj boze kuge ili rata....
To sto si ti savrsena u svakom aspektu i sloju svoje licnosti i zivota pa sve radis iskljucivo savrseno, ne znaci da svi mi moramo biti savrseni kao ti.
Ja nisam nigdje spomenula svoje savrsensrvo niti da ga imam
To je tvoja pricica
Poyy
User avatar
dr_Evil
Posts: 12619
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#347 Re: Koji dio naredbe o zabrani izlaska djece nismo shvatili i zašto?

Post by dr_Evil »

Dok svi gledaju sta rade svabe i skandinavci, onaj nas ublehas prepisuje sve mjere od srbije, bit ce jer su mu pink i happy tv jedino sta gleda (Srpski jedini strani jezik koji razumije), divi se vucicu i brnabicki i zeli biti kao oni. Tipican balkanac koji pada na mitove, zato hoda okolo u uniformi. Ja nemam drugo objasnjenje za ove debilske mjere.

Ljudi koji govore da moramo postovati mjere i raditi sta nam se kaze bez koristenja vlastite glave su ista sorta.
NediM17
Posts: 21855
Joined: 05/11/2009 11:49

#348 Re: Koji dio naredbe o zabrani izlaska djece nismo shvatili i zašto?

Post by NediM17 »

Gledam sad grupa od 5-6 "romale-romali" hladno prolazi ulicom, 2-3 starija maloljetnika i nekoliko mozda od 7-8 godina. :-)
Ko ce njima sta zabranit'.
User avatar
basicm
Posts: 10584
Joined: 16/01/2012 21:38

#349 Re: Koji dio naredbe o zabrani izlaska djece nismo shvatili i zašto?

Post by basicm »

NediM17 wrote: 06/04/2020 14:01 Gledam sad grupa od 5-6 "romale-romali" hladno prolazi ulicom, 2-3 starija maloljetnika i nekoliko mozda od 7-8 godina. :-)
Ko ce njima sta zabranit'.
Niko, pa ako se sta desi kako ne treba opet ce vlast biti kriva kako ne daje dovoljno paznje manjinama.

Samo spinujes i skreces sa teme, to je recept za uspjeh.
Jutros pred postom ludilo, svi hoce da plate struju racun sta ja znam, preko reda se uvaljuju, svadjaju, onaj ima secer, onaj rvi, ona invalid...
Ne bi me cudilo da policija intervenise medju starima.
Korisničkoime
Posts: 4828
Joined: 18/11/2010 00:26

#350 Re: Koji dio naredbe o zabrani izlaska djece nismo shvatili i zašto?

Post by Korisničkoime »

dobar osjecaj wrote: 06/04/2020 10:57
Korisničkoime wrote: 06/04/2020 10:35 Takodjer bi mu pojasnio da nece zaostat u razvoju ako bude par sedmice proveo zatvoren u stanu/kuci.
Imam i ja djete i razumijem roditeljsku brigu l ti napravi situaciju kao da ce nam djeca nosit trajne posljedice i poremecaje jer su 2-3 sedmice u kuci. Ne kazem da je divno i bajno al da ce imat neke trajne poremecaje zbog toga nece.
Na cemu zasnivas svoje uvjerenje da zatvorenost u kuci koja za djecu traje vec od odluke koja je donesena 19.3. i vec traje 18 dana, i po svemu sudeci ce trajati znatno duze od tih rastezljivih par sedmica, nece ostaviti posljedice na sve nas pa i na razvoj djece? Na cemu zasnivas to uvjerenje posebno na primjerima djece koja tokom tog perioda nece imati mogucnost ni uslove da se svercaju do vikendica, carobnih suma i ostalih utocista do kojih dolaze roditelji koji imaju te mogucnosti, djece koja ce sedmicama ili mjesecima zaista biti zatvorena u cetiri zida?
Iz iskustva, ali to nije pozeljno spominjati ovdje jer se odmah kaze kako to nema veze jedno s drugim.
Locked