Koji cloud storage servis koristite?

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

User avatar
Entropio
Posts: 7808
Joined: 21/11/2010 21:49

#1 Koji cloud storage servis koristite?

Post by Entropio »

Do nedavno sam koristio OneDrive jer sam imao 15GB+15GB besplatno, ali Microsoft je to nedavno smanjio na ukupno 5GB besplatnog prostora... Tako da sad gledam sta je najbolja opcija. Nemam nista protiv ni da platim, ali ne previse.

50GB na OneDrive kosta 4KM mjesecno. 100GB na Google Drive kosta isto. Dropbox je skuplji i nema "manjih" opcija. Kakav je Google Drive?

Sta vi koristite? Da li uploadate privatne slike/video? Ja imam dosta porodicnih slika na CD-ovima pa bih htio da sve to prebacim na cloud.
User avatar
G@ss
Posts: 167
Joined: 17/02/2008 19:08

#2 Re: Koji cloud storage servis koristite?

Post by G@ss »

Box, free 50 Gb :)
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#3 Re: Koji cloud storage servis koristite?

Post by ExNihilo »

Ima ovdje i ovdje nekih mišljenja.
Free Spirit
Posts: 354
Joined: 03/02/2014 20:01

#4 Re: Koji cloud storage servis koristite?

Post by Free Spirit »

Koristim google drive već duže vrijeme bez problema, 15GB za besplatnu verziju meni dosta. Imam još jedan back-up račun za neke bitnije dokumente i dosta mi :roll:

Spasio me više puta do sad, kad zaboravim šta snimit na USB ili mi ponovo zatreba neki dokument - uđem preko mob-a na gmail, pošaljem sa drajva direktni link i printam u bilo kojoj kopirnici sa svog ili njihovog mail-a...
User avatar
Montana
Posts: 5446
Joined: 03/09/2008 01:56
Location: cuba

#5 Re: Koji cloud storage servis koristite?

Post by Montana »

Nikoji
User avatar
Truba
Posts: 81777
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#6 Re: Koji cloud storage servis koristite?

Post by Truba »

stik gmail i diskete :mrgreen:

jednom sam probao to s tim klaudima i nije mi se moglo instalirati pa sam batalio
NoriDeNoir
Posts: 209
Joined: 19/05/2009 22:50

#7 Re: Koji cloud storage servis koristite?

Post by NoriDeNoir »

Ja koristim dropbox jer nekako sam najvise naucio na njega a i sinhronizacija na 8 racunra u kancelariji + 2 kod kuce mi odlicno radi. Ovi drugi mi uvijek nesto stekaju. Free paket mi je dovoljan jer iskljucivo se snimaju doc/odt dokumenti...
User avatar
0haris0
Posts: 34
Joined: 04/08/2011 02:00
Contact:

#8 Re: Koji cloud storage servis koristite?

Post by 0haris0 »

Koristim Google drive. Isto tako upload beskonačno fotografija sa telefona uz smanjenu rezoluciju (užasnu rezoluciju) također na google. Sve mi ide preko google-a.
Abracadabra
Posts: 109
Joined: 04/03/2012 19:18
Location: Srebrenik

#9 Re: Koji cloud storage servis koristite?

Post by Abracadabra »

Na google drive ko ima neki lg telefon nude 100 gb na dvije godine.

Sent from my LG-K350 using Tapatalk
DonieBrasco
Posts: 15516
Joined: 31/08/2016 16:09

#10 Re: Koji cloud storage servis koristite?

Post by DonieBrasco »

Dropbox i Google drive :mrgreen:
Xeox2
Posts: 300
Joined: 21/02/2016 22:14

#11 Re: Koji cloud storage servis koristite?

Post by Xeox2 »

Abracadabra wrote:Na google drive ko ima neki lg telefon nude 100 gb na dvije godine.

Sent from my LG-K350 using Tapatalk
Kako to radi, mislim, kako "aktivirati" tih 100GB?
Abracadabra
Posts: 109
Joined: 04/03/2012 19:18
Location: Srebrenik

#12 Re: RE: Re: Koji cloud storage servis koristite?

Post by Abracadabra »

Xeox2 wrote:
Abracadabra wrote:Na google drive ko ima neki lg telefon nude 100 gb na dvije godine.

Sent from my LG-K350 using Tapatalk
Kako to radi, mislim, kako "aktivirati" tih 100GB?
Ides sa mob na google drive app kad je otvoris ides na gornji lijevi menu gdje pise My Drive zatim Settings skrolaj do dna i idi na Product Tour
Xeox2
Posts: 300
Joined: 21/02/2016 22:14

#13 Re: RE: Re: Koji cloud storage servis koristite?

Post by Xeox2 »

Abracadabra wrote:
Xeox2 wrote:
Abracadabra wrote:Na google drive ko ima neki lg telefon nude 100 gb na dvije godine.

Sent from my LG-K350 using Tapatalk
Kako to radi, mislim, kako "aktivirati" tih 100GB?
Ides sa mob na google drive app kad je otvoris ides na gornji lijevi menu gdje pise My Drive zatim Settings skrolaj do dna i idi na Product Tour
Otvorim to i izbaci mi samo onu reklamu za Drive i to je to.
Abracadabra
Posts: 109
Joined: 04/03/2012 19:18
Location: Srebrenik

#14 Re: Koji cloud storage servis koristite?

Post by Abracadabra »

Ako je lg telefon mora biti prelistaj tri stranice sa next i kad dodjes do kraja jos jednom ptesaltaj prstom sa desno na lijevo i mora ti ponuditi 100 gb free samo ukucas gmail na koji zelis tih 100 gb i to je to
Xeox2
Posts: 300
Joined: 21/02/2016 22:14

#15 Re: Koji cloud storage servis koristite?

Post by Xeox2 »

Jeste LG, pokušavao sam sve, deinstalirati, brisati cache ali ništa mi ne nudi.
Nema veze, nije da mi je baš potrebno al eto kad se nudilo što da ne.
Hvala.
User avatar
mirsek
Posts: 12823
Joined: 07/05/2010 15:40

#16 Re: Koji cloud storage servis koristite?

Post by mirsek »

Meni je to za LG promociju i 100 gb doslo kao popup poruka i stajalo mi u notifikacijama dok nisam akrivirao.Samo je problem sto pise da mi tih 100 gb vazi samo 2 godine. Postoji li mogucnost da ta akcija vazi samo za one LG mobitele koji su presli na android 6.0 ?

Sent from my LG-H500 using Tapatalk
Abracadabra
Posts: 109
Joined: 04/03/2012 19:18
Location: Srebrenik

#17 Re: RE: Re: Koji cloud storage servis koristite?

Post by Abracadabra »

mirsek wrote:Meni je to za LG promociju i 100 gb doslo kao popup poruka i stajalo mi u notifikacijama dok nisam akrivirao.Samo je problem sto pise da mi tih 100 gb vazi samo 2 godine. Postoji li mogucnost da ta akcija vazi samo za one LG mobitele koji su presli na android 6.0 ?

Sent from my LG-H500 using Tapatalk
Pa moguće, ja sam aktiviro na dva telefona i oba su Android 6.0
Xeox2
Posts: 300
Joined: 21/02/2016 22:14

#18 Re: Koji cloud storage servis koristite?

Post by Xeox2 »

Ja sam G3 updateovao na 6.0 ali ništa. Vjerovatno je to nasumično, pa ko ima sreće.
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#19 Re: Koji cloud storage servis koristite?

Post by and »

mega 50 gb besplatno
User avatar
e><pert
Posts: 73
Joined: 07/10/2011 14:21

#20 Re: Koji cloud storage servis koristite?

Post by e><pert »

Dropbox sa 18 GB+ prostora, također ako nekome treba 18 GB+ prostora na besplatnom novom ili postojećem računu neka se obrati putem PP.

Image


Sent from my iPhone using Tapatalk
kazo
Posts: 1518
Joined: 08/03/2012 19:57

#21 Re: Koji cloud storage servis koristite?

Post by kazo »

Planiram za koji dan uzeti paket na http://www.depfile-premium.com/ po preporuci na drugom forumu. Treba nam za firmu 3 TB prostora da prenesemo na ovo pa ponovo skinuti na PC kada se poprave. Bilo je jos preporuka za https://aws.amazon.com/. Da li je mozda neko radio s ovim prvim sajtom ?
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#22 Re: Koji cloud storage servis koristite?

Post by hakazvaka »

iCloud, al nisam najsretniji s istim :D vise jer neam izbora :D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#23 Re: Koji cloud storage servis koristite?

Post by Alfons Kauders »

kazo wrote:Planiram za koji dan uzeti paket na http://www.depfile-premium.com/ po preporuci na drugom forumu. Treba nam za firmu 3 TB prostora da prenesemo na ovo pa ponovo skinuti na PC kada se poprave. Bilo je jos preporuka za https://aws.amazon.com/. Da li je mozda neko radio s ovim prvim sajtom ?
Ne kontam...

Ako vam treba samo dok ne srede vase masine... Zasto jednostavno ne uradite lokalni, fizicki backup sa raidom ili rucno u vise kopija, da osigurate redundancy? Mislim 3TB nije puno, to se zacas moze odraditi (teoretski - dan posla i noc kopiranja).

AWS nije za tog druze, preskup je, tj overkill... Za ove prve nemam pojma, prvi put cujem.
User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#24 Re: Koji cloud storage servis koristite?

Post by zforumas »

Alfons Kauders wrote:
kazo wrote:Planiram za koji dan uzeti paket na http://www.depfile-premium.com/ po preporuci na drugom forumu. Treba nam za firmu 3 TB prostora da prenesemo na ovo pa ponovo skinuti na PC kada se poprave. Bilo je jos preporuka za https://aws.amazon.com/. Da li je mozda neko radio s ovim prvim sajtom ?
Ne kontam...

Ako vam treba samo dok ne srede vase masine... Zasto jednostavno ne uradite lokalni, fizicki backup sa raidom ili rucno u vise kopija, da osigurate redundancy? Mislim 3TB nije puno, to se zacas moze odraditi (teoretski - dan posla i noc kopiranja).

AWS nije za tog druze, preskup je, tj overkill... Za ove prve nemam pojma, prvi put cujem.
Zdravo.

Slazem se sa kolegom @Alfons Kauders. Previse komplikujes ako ti to treba samo iz tog razloga. Napravi kakav lokalni fizicki backup, kao sto rece u bar 2 kopije i to je to. Brze, jeftinije i pouzdanije (ne znam o kakvim se podacima radi).
Planiraj u buduce kupiti kakav NAS i da poslije nemas glavobolja s tim podacima.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#25 Re: Koji cloud storage servis koristite?

Post by Alfons Kauders »

zforumas wrote:
Alfons Kauders wrote:
kazo wrote:Planiram za koji dan uzeti paket na http://www.depfile-premium.com/ po preporuci na drugom forumu. Treba nam za firmu 3 TB prostora da prenesemo na ovo pa ponovo skinuti na PC kada se poprave. Bilo je jos preporuka za https://aws.amazon.com/. Da li je mozda neko radio s ovim prvim sajtom ?
Ne kontam...

Ako vam treba samo dok ne srede vase masine... Zasto jednostavno ne uradite lokalni, fizicki backup sa raidom ili rucno u vise kopija, da osigurate redundancy? Mislim 3TB nije puno, to se zacas moze odraditi (teoretski - dan posla i noc kopiranja).

AWS nije za tog druze, preskup je, tj overkill... Za ove prve nemam pojma, prvi put cujem.
Zdravo.

Slazem se sa kolegom @Alfons Kauders. Previse komplikujes ako ti to treba samo iz tog razloga. Napravi kakav lokalni fizicki backup, kao sto rece u bar 2 kopije i to je to. Brze, jeftinije i pouzdanije (ne znam o kakvim se podacima radi).
Planiraj u buduce kupiti kakav NAS i da poslije nemas glavobolja s tim podacima.
Da, NAS je dobra ideja.

Zapravo ako nemaju diskova za taj backup, bolje je odmah kupiti NAS sa 2x2TB diska u RAIDu (ili slican kapacitet). Problem rijesen, a zgodna igracka za imati i u kancelariji i kod kuce
Post Reply