Koji browser koristite?

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply

Browser koji koristim je:

Internet Explorer
19
5%
Chrome
189
49%
Mozilla Firefox
119
31%
Maxthon
2
1%
Opera
32
8%
Safari
16
4%
Avant
1
0%
Tor
1
0%
Torch
2
1%
Netscape
3
1%
 
Total votes: 384

User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#301 Re: Koji browser koristite?

Post by Sanjarko »

aditon wrote:
Vizionar 1985 wrote:Ma kako skide nesto se poremeti. Prepo se pravo, reko da historija itd. se nije obrisala sa Firefoksa.
Al evo izgleda se vratilo u normalu. Sve je izgleda tu. Izbacivalo mi Skype, Avast itd. dodatke stalno.
Usporila se Lisica vatrena i izbacivalo mi nesto na bukmarcima, al evo normala sad.
Kod mene Firefox x86 valjda bar tako pise samo ne kontam nikako jer je sistem x64 na kompu.
Ne znam kak sam ovo uspio uradit.
Sta ovo znaci jel mi bolje Vodenu il Vatrenu koristit, posto sam IT nepismen/polupismen.
Obzirom da ti je 64 bitni sistem, onda možeš i waterfox koristiti koji je također 64 bitni. Neko gore spomenu da ima sad i firefox x64. To nisam provjeravao ali možeš ti to uraditi. Ta koju koristiš mozila je 32 bitna. U principu, možda nečeš neku razliku ni vidjeti, ovisi o tvom hardware ali waterfox brže radi a sve ostalo je isto kao i na firefoxu.

U slučaju ponovnog blesiranja browsera, najbezbolnija opcija ti je uraditi reset istog. Ponovno vračanje addonsa je jednostavno i ne uzima puno vremena da sve uštimaš kao što je bilo.
Ma radio sam reset dosta puta a nije ni bitno da nest izgubim sto se tice brauzera.

To nisu toliko vazni podatci za mene, Ideje, Inovacije i sl. sto imam to je vazno, a ovo manje.
Al sta ces Ljudi sve izgube cak i zivot pa sam opet zahvalan na svemu sto imam.

Nisam ravnodusan naravno ak nesto izgubim.
Pa ni historiju itd. 2 godine koristenja Lisice, al ovo je..s naspram toga sto sam izgubio.

Najgore sto sam Izgubio Ideja, Inovacija itd. na SD Kartici novoj koju mi je novi Mobitel izbriso, pa na starom prvom Mobu mislio pregorio a ono bila greska do punjaca, i sto Mi je Sestra Vrucu Fuziju bacila.
Bruku podataka od Inovacija, Ideja pa do ostalog Izgubio na sto sta, nesto iz zbog Slabog Pamcenja.

Nikako da ih prezalim a nisam ih mogao i htjeo nigdje obajviti.
Nisam nigdje objavio ni htjeo ni imo mogucnosti za to a ni nemam da vratim podatke sa SD kartice.
Cuvam nju i jos jednu neiskoristenu vec dugo vremena, nadam se da ce se kad tad vratit podatci.

Jest jedino je..da sve ponovo ustimat na Brauzeru al sve to, ti podatci naspram Ideja itd. su po meni manje vazni.

Sto se ticeg ovog Ne kontam kak Mi pise x86 ak je 32 bitna.
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#302 Re: Koji browser koristite?

Post by L u c i f e r »

Ne bih vjerovo da ću to ikad reći

al dobar ovaj novi chrome

"material design"

faca i brz
User avatar
Qler
Posts: 23599
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#303 Re: Koji browser koristite?

Post by Qler »

X86 je 32bit...

A ja imam sync na svim browserima, tako da je restore gotov za minutu. Ne mogu da vjerujem da danas neko to ne koristi...

Sent from my Lenovo P1a42 using Tapatalk
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#304 Re: Koji browser koristite?

Post by semirsar »

Qler wrote:X86 je 32bit...

A ja imam sync na svim browserima, tako da je restore gotov za minutu. Ne mogu da vjerujem da danas neko to ne koristi...

Sent from my Lenovo P1a42 using Tapatalk
Koji ti koristis?
Ja nekad davno probao xmarks, kako probao tako i ostao, evo i dan danas.
User avatar
Qler
Posts: 23599
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#305 Re: Koji browser koristite?

Post by Qler »

Ma koristim od svakog browsera njegov

Sent from my Lenovo P1a42 using Tapatalk
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#306 Re: Koji browser koristite?

Post by Sanjarko »

Qler wrote:X86 je 32bit...

A ja imam sync na svim browserima, tako da je restore gotov za minutu. Ne mogu da vjerujem da danas neko to ne koristi...

Sent from my Lenovo P1a42 using Tapatalk
Pa imam synk racun na mozili.
Al opet, sta Ja znam sta oni brisu sta snimaju, bukmarke vjerovatno al historiju pretrazivanja ne znam
koliko dugo to snimaju il je brisu povremeno.
Druge brauzere ni ne koristim uopste, samo Liju koristim.
Nekako najlaksa je za nas Duduke.
Nostromo
Posts: 209
Joined: 26/08/2010 21:57

#307 Re: Koji browser koristite?

Post by Nostromo »

KAMI666 wrote:
L u c i f e r wrote:
error codes wrote:kako na Operu prebaciti spremljene stranice i lozinke sa drugog browsera npr chrome :?:
Čim ti na njoj ne mereš importovat bukmarke, sve ti je jasno...
Ko kaze da ne moze? Opera je bila ispred svih, ono sto danas vidis kod top browsera, Opera je imala prije 5 godina.

Imas Export funkciju koja moze bookmarks spremiti u html recimo, i to mozes sa drugim browserom da importujes.

Link

Lozinke jednog browsera se ne mogu prenijeti na drugi. To kako ja znam ne podrzava niti jedan browser. Sta vise sada je u trendu da se sve stvari jednog browsera snimaju na mail account (citaj Chrome i Google mail).

Opera, ona stara, je imala najvecu mogucnost podesavanja browsera, po meni. I dan danas je imam na kompu i fantasticno radi.
Hajde, rekoh, da probam Operu, nisam je koristio od prošlog vijeka. Sve super, lijep design, brza, add-block ne koči...
Odem ja na Gmail da čeknem poruke, kad ono shock! Ne pita ni username, ne pita ni password, samo otvori stranicu sa mojim korisničkim nalogom. I tako na svim stranicama koje traže kridencijale.... Sve je sama i bez pitanja nekako uvezla iz Chromea, a da ja o tome pojma nemam, Fak!! :sad:
https://www.reddit.com/r/operabrowser/c ... rom_other/
http://www.favbrowser.com/opera-now-imp ... ermission/
zippoo87
Posts: 15614
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#308 Re: Koji browser koristite?

Post by zippoo87 »

kod mene je glavni browser mozila,sada stvarno leti,nikada nije brze radila a to je izgleda jer sam obrisao antivirus koji je usporavao i mozilu
a crome koristim za gledanje klipova,videa,puno bolje i brze otvara video i brze ucitava od mozile
ovo je meni,jer imam staru konfiguraciju,dual core procesor...neko mozda ne osjeti razliku
btw.nisam ni znao da postoji neki waterfox,evo sada cu da instaliram pa da vidim je li sta brzi,obzirom da mi je x64 windows
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#309 Re: Koji browser koristite?

Post by aditon »

koristim i operu i nije mi se nikad nešto slično desilo da mi importuje s nekog drugog defaultnog browsera podatke a da me nije pitao ništa. Da li je moguće da si slučajno prihvatio import bez obračanja pažnje na to. Znam da se meni desilo više puta slična situacija..kad radiš nešto rutinski, ovakve stvari se dešavaju :-)
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#310 Re: Koji browser koristite?

Post by agent_zero »

zippoo87 wrote:kod mene je glavni browser mozila,sada stvarno leti,nikada nije brze radila a to je izgleda jer sam obrisao antivirus koji je usporavao i mozilu
a crome koristim za gledanje klipova,videa,puno bolje i brze otvara video i brze ucitava od mozile
ovo je meni,jer imam staru konfiguraciju,dual core procesor...neko mozda ne osjeti razliku
btw.nisam ni znao da postoji neki waterfox,evo sada cu da instaliram pa da vidim je li sta brzi,obzirom da mi je x64 windows
Što će ti waterfox (derivat firefoxa) kad imaš čistu mozillu 64bitnu?

https://www.mozilla.org/en-US/firefox/all/#en-US
Nostromo
Posts: 209
Joined: 26/08/2010 21:57

#311 Re: Koji browser koristite?

Post by Nostromo »

aditon wrote:koristim i operu i nije mi se nikad nešto slično desilo da mi importuje s nekog drugog defaultnog browsera podatke a da me nije pitao ništa. Da li je moguće da si slučajno prihvatio import bez obračanja pažnje na to. Znam da se meni desilo više puta slična situacija..kad radiš nešto rutinski, ovakve stvari se dešavaju :-)
U pravu si, tačno je da nisam baš obračao pažnju na EULA i samo sam kliknuo da se slažem, ali...
Meni je problematično što ni jednom Operi nisam dao svoj Google user:pass, a ni Google me nije pitao da li se slažem da drugi software koristi kridencijale koje on čuva. Pitam se ako su podaci o lozinkama za sajtove koje posječujem kriptovani na mome disku, kako je Opera to pročitala?
Nije ovo meni baš sve kristalno čisto...
User avatar
ferratilis
Posts: 7278
Joined: 25/11/2013 16:48

#312 Re: Koji browser koristite?

Post by ferratilis »

Nostromo wrote:
aditon wrote:koristim i operu i nije mi se nikad nešto slično desilo da mi importuje s nekog drugog defaultnog browsera podatke a da me nije pitao ništa. Da li je moguće da si slučajno prihvatio import bez obračanja pažnje na to. Znam da se meni desilo više puta slična situacija..kad radiš nešto rutinski, ovakve stvari se dešavaju :-)
U pravu si, tačno je da nisam baš obračao pažnju na EULA i samo sam kliknuo da se slažem, ali...
Meni je problematično što ni jednom Operi nisam dao svoj Google user:pass, a ni Google me nije pitao da li se slažem da drugi software koristi kridencijale koje on čuva. Pitam se ako su podaci o lozinkama za sajtove koje posječujem kriptovani na mome disku, kako je Opera to pročitala?
Nije ovo meni baš sve kristalno čisto...
Kad odaberete custom install imate opciju da deselektujete taj import iz chromea

pouka price je da uvijek treba odabrati custom install, bez obzira sta da instalirate :thumbup:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#313 Re: Koji browser koristite?

Post by Sanjarko »

aditon wrote:koristim i operu i nije mi se nikad nešto slično desilo da mi importuje s nekog drugog defaultnog browsera podatke a da me nije pitao ništa. Da li je moguće da si slučajno prihvatio import bez obračanja pažnje na to. Znam da se meni desilo više puta slična situacija..kad radiš nešto rutinski, ovakve stvari se dešavaju :-)
Torch krade bez pitanja a moguce je i da se desilo slucajno.
Al cisto sumnjam.
Samo izbrisi i to je to.
User avatar
Omar500
Posts: 472
Joined: 26/04/2010 23:33
Location: Sarajevo

#314 Re: Koji browser koristite?

Post by Omar500 »

Mozillu Firefox sam koristio dugi niz godina, do neke 2010. godine, kada sam presao na Google Chrome, sa kojeg sam se skinuo 2013. jer je postala prava patnja surfati na njemu. Od tada koristim Comodo Dragon, browser baziran na open-source kodu Google Chromea. Bukvalno, sve sto ne valja u Chrome, ovdje je ispravljeno i prezadovoljan sam kako funkcionise i radi. :-D
Nostromo
Posts: 209
Joined: 26/08/2010 21:57

#315 Re: Koji browser koristite?

Post by Nostromo »

Kad odaberete custom install imate opciju da deselektujete taj import iz chromea

pouka price je da uvijek treba odabrati custom install, bez obzira sta da instalirate :thumbup:
Tačno, udario sam na install bez da gledam, ali...
Koliko ja shvatam, enlriptovan password Chrome čuva u SQL bazi:http://superuser.com/questions/146742/h ... -passwords
Moja zabrinutost dolazi od toga da je Chrome "dao" Operi sve ključeve za sve enkriptovane passworde, a da mene/korisnika ništa nije pitao...
Bad security! :?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58732
Joined: 03/08/2010 19:04

#316 Re: Koji browser koristite?

Post by kakavdanakneiskustvu »

kod mene nesto nije u redu sa chromeom,ne otvara slike skoro nikako,stranice neke otvori neke do pola
DonieBrasco
Posts: 15495
Joined: 31/08/2016 16:09

#317 Re: Koji browser koristite?

Post by DonieBrasco »

kakavdanakneiskustvu wrote:kod mene nesto nije u redu sa chromeom,ne otvara slike skoro nikako,stranice neke otvori neke do pola
Da li ti je zadnja verzija ? Idi na ove tri uspravne tacke ispod X, Help > About Google Chrome i vidi ima li update.

Ako ti je zadnja verzija a imas isti problem, obrsi ga i ponovo instaliraj.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58732
Joined: 03/08/2010 19:04

#318 Re: Koji browser koristite?

Post by kakavdanakneiskustvu »

DonieBrasco wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:kod mene nesto nije u redu sa chromeom,ne otvara slike skoro nikako,stranice neke otvori neke do pola
Da li ti je zadnja verzija ? Idi na ove tri uspravne tacke ispod X, Help > About Google Chrome i vidi ima li update.

Ako ti je zadnja verzija a imas isti problem, obrsi ga i ponovo instaliraj.

hvala,probacu

probao,instalirao ponovo chrome,opet sve isto
Last edited by kakavdanakneiskustvu on 25/09/2016 14:15, edited 1 time in total.
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#319 Re: Koji browser koristite?

Post by annoy »

godinama koristila Mozillu, ali u zadnjih godinu-dvije isključivo Chrome, nemam nikakvih problema, odlično mi funkcionira :)
shandrprcSA
Posts: 9795
Joined: 23/02/2013 08:16

#320 Re: Koji browser koristite?

Post by shandrprcSA »

Mozilla, Tito, partija i ROA :D
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#321 Re: Koji browser koristite?

Post by Sanjarko »

Evo Mozilu sredio, nasminko je pravo.
Vuce u odnosu na Krom vise net, trosi ga vise. Izgleda, odavno sumnjam na ovo.
Al i dalje ima prednosti, zbog dvije je najvise i koristim.
Ima dosta dobrih adona.
Na krom nikako da se naviknem i ne znam ga koristit. Dzaba.
Pokusavam na mobu nastimat thumbnail na pocetnoj strani na njemu al nikako da skontam kako.
Dzaba sve, sva upustva itd.

I ispade ovako Mozila glavni brauzer, Krom rezerva, Eksplorer ni ne koristim, uopste.

Vuce net uglavnom izgleda vise, par dana na mobu je koristio povukla 65 Mb a Krom 4-sto Mb, s tim sto sam na Kromu gledo videa par, pa nije ni cudo, a i duze ga koristio.

_________________________________________

Edit:

Pogresio sam Krom povuko 265 Mb a Plaj ostalo i sve ukupno 4-sto Mb Gugl proizvodi.
Vatrena Lija 65 Mb za par dana.

Vuce pravo.
Last edited by Sanjarko on 21/11/2016 19:07, edited 1 time in total.
User avatar
Qler
Posts: 23599
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#322 Re: Koji browser koristite?

Post by Qler »

U zadnjih par mjeseci, Opera mi je postala default. Integrisan ad blocker, VPN, brza pravo, i ima dovoljno addona... chorme nisam nikad ni koristio, Firefox mi je bio glavni. I dalje ga koristim za neke stvari.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#323 Re: Koji browser koristite?

Post by Sanjarko »

Qler wrote:U zadnjih par mjeseci, Opera mi je postala default. Integrisan ad blocker, VPN, brza pravo, i ima dovoljno addona... chorme nisam nikad ni koristio, Firefox mi je bio glavni. I dalje ga koristim za neke stvari.
Ma promjenili su Operu malo i sad imaju dvije ako se ne varam.
Opera i valjda Opera Next ne znam nisam upratio.
Imala stara ugradzen torrent downloader a ova sad nema.

PS. Kinezi je kupili.
Sad i China postala Big Brother. :mrgreen:
User avatar
fortaleza
Posts: 5592
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#324 Re: Koji browser koristite?

Post by fortaleza »

Qler wrote:U zadnjih par mjeseci, Opera mi je postala default. Integrisan ad blocker, VPN, brza pravo, i ima dovoljno addona... chorme nisam nikad ni koristio, Firefox mi je bio glavni. I dalje ga koristim za neke stvari.
Nije valjda isto kao kod mene. :D

90% koristim Operu, a Firefox za neke stvari. :-D
User avatar
ferratilis
Posts: 7278
Joined: 25/11/2013 16:48

#325 Re: Koji browser koristite?

Post by ferratilis »

Sumnjiv mi je ovaj besplatni VPN servis koji dolazi uz Operu. Obicno se VPN debelo placa, kod njih ne samo da je besplatan, nego i neogranicen. Ko zna sta Kinezi planiraju :lol:

Al da je browser zvijer, to stoji :thumbup:
Post Reply