koje vam je najdraze mjesto u mostaru???

Zanimljivosti i zbivanja u Mostaru, Čapljini, Ljubuškom, Stocu, Trebinju, Bileći, Gacku i drugim mjestima u regionu.
djani s
Posts: 252
Joined: 18/09/2009 08:53

#51 Re: koje vam je najdraze mjesto u mostaru???

Post by djani s »

Evo taman radim na bausteli pa sam se sakrio iza bagera da se dopisujem na forumu, ako me sef uhvati gotov sam, necu moci isplatiti kredite. Nego namoj se sekirati, stetis samo sebi.
mostarska-liska
Posts: 14
Joined: 21/09/2009 17:21

#52 Re: koje vam je najdraze mjesto u mostaru???

Post by mostarska-liska »

djani s wrote:Ispada tako mada nisam to zelio, naravno da imas pravo na svoje misljenje a raja koja ne zivi u Mostaru imaju isto tako pravo osjecati se kako oni zele. Srecom u Mostaru ima razumnih ljudi koji nisu zasljepljeni svojim problemima.
Naravno osjecajte se kako vam je cejif normala, al nemojte pricat da je Mostar umro jer Mostar nije umro ni kad je najvise ranjen bio,Raja mu nisu dozvolila da umre,pa necemo ni sad!
djani s
Posts: 252
Joined: 18/09/2009 08:53

#53 Re: koje vam je najdraze mjesto u mostaru???

Post by djani s »

Ocito se nismo razumjeli, nikad nisam tvrdio da je Mostar umro niti se slazem sa ljudima koji takvu stvar izvale preko usta.
made in hercegovina
Posts: 34
Joined: 22/09/2009 15:36

#54 Re: koje vam je najdraze mjesto u mostaru???

Post by made in hercegovina »

djani s wrote:Evo taman radim na bausteli pa sam se sakrio iza bagera da se dopisujem na forumu, ako me sef uhvati gotov sam, necu moci isplatiti kredite. Nego namoj se sekirati, stetis samo sebi.
oho-ho!Eh kad bi mene takvi kao ti sekirali :D , nego nije bitno jesi li iza bagera ili iza dizalice,samo nemoj toliko srat,ne znam hosh moc sve pojest.Inace ste svi po njemackoj...jal direktori..jal doktori...hahahaahaaha
djani s
Posts: 252
Joined: 18/09/2009 08:53

#55 Re: koje vam je najdraze mjesto u mostaru???

Post by djani s »

Tako je bosko komandiru moj, ovaj je u sve upucen sve upucen :D, roden za obaminog savjetnika. Zivi u Mostaru a pise po forumu, sigurno nema raje.
student-x
Posts: 22
Joined: 02/05/2008 18:46

#56 Re: koje vam je najdraze mjesto u mostaru???

Post by student-x »

Na tekst "mostarca" moglo bi se dodati nekoliko primjedbi koje bas i ne idu u prilog "pravom poznavaocu Mostara".
Jedna od njih bila bi i ona na izjavu da je "gledao dok je suma oko pravoslavne crkve gorila". Nesto se ne sjecam te "vatre".
Sjecam se da su krajem osamdesetih poceli sjeci tu istu sumi oni koji su pravili kuce "na divlje" a onda 93. sjekao sam je i sam zbog prostog prezivljavanja mostarske zime.

Rodjen u "najtuznijoj zivoj mostarskoj mahali" Cernica prije 40 godina.
(Ovo za Cernicu je izjava "mostarca". Cernica za mene je "Hollywood".)
student-x
Posts: 22
Joined: 02/05/2008 18:46

#57 Re: koje vam je najdraze mjesto u mostaru???

Post by student-x »

Postao/la Josip dana 04/02/2009 00:34

Kada je riječ o gradu onda onaj dio --Rondo, park Zrinjevac do Španjolskog trga.
A kada je riječ o prigratskim naseljima onda svakako to su Ilići, onaj dio Vrelo Radobolje. Najzeleniji dio Mostara.
A vidi Josipa, muke ti jezeve!
Pa moj Josipe, krvi ti iz nosa, da si procitao prethodne postove saznao bi malo vise o "Zrinjevcu" i "Spanskom Trgu".
Nego se ti drzi Bakshima, tamo je fino.
User avatar
ŠiŠ
Posts: 76
Joined: 13/09/2009 09:31

#58 Re: koje vam je najdraze mjesto u mostaru???

Post by ŠiŠ »

student-x wrote:Na tekst "mostarca" moglo bi se dodati nekoliko primjedbi koje bas i ne idu u prilog "pravom poznavaocu Mostara".
Jedna od njih bila bi i ona na izjavu da je "gledao dok je suma oko pravoslavne crkve gorila". Nesto se ne sjecam te "vatre".
Sjecam se da su krajem osamdesetih poceli sjeci tu istu sumi oni koji su pravili kuce "na divlje" a onda 93. sjekao sam je i sam zbog prostog prezivljavanja mostarske zime.

Rodjen u "najtuznijoj zivoj mostarskoj mahali" Cernica prije 40 godina.
(Ovo za Cernicu je izjava "mostarca". Cernica za mene je "Hollywood".)
Cernica. Je li to ona mostarska mahala sto od teske izdnustrije ima samo buregdzinicu Velez i jufkaru malko nize?
made in hercegovina
Posts: 34
Joined: 22/09/2009 15:36

#59 Re: koje vam je najdraze mjesto u mostaru???

Post by made in hercegovina »

djani s wrote:Tako je bosko komandiru moj, ovaj je u sve upucen sve upucen :D, roden za obaminog savjetnika. Zivi u Mostaru a pise po forumu, sigurno nema raje.
:D vidi nije ni tebi mahane...i ti u sve upucen hahahahahahah,garant si bio Bushov savjetnik :D :D
made in hercegovina
Posts: 34
Joined: 22/09/2009 15:36

#60 Re: koje vam je najdraze mjesto u mostaru???

Post by made in hercegovina »

pitanje je sasvim jasno postavljeno...nije mi jasno sto se ovi papci javljaju i provociraju,valjda su mentalno osakaceni :D :D
Last edited by made in hercegovina on 23/09/2009 11:22, edited 1 time in total.
djani s
Posts: 252
Joined: 18/09/2009 08:53

#62 Re: koje vam je najdraze mjesto u mostaru???

Post by djani s »

A pametna djeteta, boze ciji li je? Djecace bolje ti je da se ogrebes negdje za marku-dvije pa idi na kafu, ako imas raju i ako te pustaju samog iz kuce, pa naprdivaj. Nego znaju li ti u kuci da nisi dobar? :lol:

PS: Ne valja ti Mostar :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
made in hercegovina
Posts: 34
Joined: 22/09/2009 15:36

#63 Re: koje vam je najdraze mjesto u mostaru???

Post by made in hercegovina »

djani s wrote:A pametna djeteta, boze ciji li je? Djecace bolje ti je da se ogrebes negdje za marku-dvije pa idi na kafu, ako imas raju i ako te pustaju samog iz kuce, pa naprdivaj. Nego znaju li ti u kuci da nisi dobar? :lol:

PS: Ne valja ti Mostar :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
zasto da se grebem za marku -dvije? sta ti to znaci? hoces da kazes da smo fukare,mi sto smo ostali u Bi H,pa nemamo za kafe?zasto vrijedjas toliko...nije mi bila namjera da te tako jako isprovociram :D P.S.Mislis da me briga :D :D :D Raje vazda ima u Mo. :D paa-paa
djani s
Posts: 252
Joined: 18/09/2009 08:53

#64 Re: koje vam je najdraze mjesto u mostaru???

Post by djani s »

Eto vidis kako mozes normalno komunicirati. Care moj fini raja dole su duhovno a cesto i materijalno bogatija od mnogih. Zivi svoj zivot i ne fermaj onog ko te provocira. Ako sam te uvrijedio, izvini, glupa sala.
User avatar
vaučer
Posts: 8897
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#65 Re: koje vam je najdraze mjesto u mostaru???

Post by vaučer »

Moj krevet.
buna
Posts: 92
Joined: 22/09/2009 11:27

#66 Re: koje vam je najdraze mjesto u mostaru???

Post by buna »

Kompletan Stari Grad, narocito Mlinica. Ili u Sitle, dobro se jede, a i mirno, fino.
Ma, kad se sjedne s prijateljima, svugdje je fino.
Mada su meni najdraza mjesta, ako ne govorim o izlascima, neka koja nosim u dusi, a koja posjetim cesto sama. Ja i moja sjecanja.
student-x
Posts: 22
Joined: 02/05/2008 18:46

#67 Re: koje vam je najdraze mjesto u mostaru???

Post by student-x »

ŠiŠ wrote: Cernica. Je li to ona mostarska mahala sto od teske izdnustrije ima samo buregdzinicu Velez i jufkaru malko nize?
Nije, to je ono mjesto gdje se prave i popravljaju ŠiŠ, maŠe i gargaŠe.
Inace naziv ŠiŠ dulazi od turske rijeci "ŠuŠ ili ti Šupak".
User avatar
ŠiŠ
Posts: 76
Joined: 13/09/2009 09:31

#68 Re: koje vam je najdraze mjesto u mostaru???

Post by ŠiŠ »

student-x wrote:
ŠiŠ wrote: Cernica. Je li to ona mostarska mahala sto od teske izdnustrije ima samo buregdzinicu Velez i jufkaru malko nize?
Nije, to je ono mjesto gdje se prave i popravljaju ŠiŠ, maŠe i gargaŠe.
Inace naziv ŠiŠ dulazi od turske rijeci "ŠuŠ ili ti Šupak".
Aforizam o cernickoj teskoj industriji je liskaluk jednog mostarskog slikara o Cernici - kojeg bi svaki cernicanin morao znati. ŠiŠ su prva slova jednog mostarskog prezimena.
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#69 Re: koje vam je najdraze mjesto u mostaru???

Post by Skyfox »

slabo poznajem Mostar al kad sam procitao knjigu Marsele Sunjic ''Laku noć, Grade'' morao sam otici tamo, I to prvi put u zivotu prije dvije godine. Svaki put kad prolazim pored svratim i sjednem u kafic Terasa na vrhu kamene kuce sa pogledom od milion dolara na Stari most. Svaki put se odusevim tim mjestom i tim pogledom :)
djani s
Posts: 252
Joined: 18/09/2009 08:53

#70 Re: koje vam je najdraze mjesto u mostaru???

Post by djani s »

Ulica Alekse Santica i miris lipa, Narodno pozoriste i miris jorgovana, Korzo i miris pecenih kestena u jesen, Semovac i huk nabujale Radobolje, Platani oko Rondoa, Donja mahala mirisala cesto na japrak i dolmu iz kuca, Musala, itd. itd.
Hasanagic S
Posts: 58
Joined: 09/01/2010 01:31

#71 Re: koje vam je najdraze mjesto u mostaru???

Post by Hasanagic S »

djani s wrote:Ispada tako mada nisam to zelio, naravno da imas pravo na svoje misljenje a raja koja ne zivi u Mostaru imaju isto tako pravo osjecati se kako oni zele. Srecom u Mostaru ima razumnih ljudi koji nisu zasljepljeni svojim problemima.
Djani meni je Mostar najbolji bio kad je imo tamo nekih 70-ih svega 35000 stanovnika . E kad su poceli dolaziti pajde .....krajem 70-ih
User avatar
tu sam - negdje
Posts: 43
Joined: 19/12/2009 02:34
Location: nisam iz Capljine sigurno!

#72 Re: koje vam je najdraze mjesto u mostaru???

Post by tu sam - negdje »

student-x wrote:
Postao/la Josip dana 04/02/2009 00:34

Kada je riječ o gradu onda onaj dio --Rondo, park Zrinjevac do Španjolskog trga.
A kada je riječ o prigratskim naseljima onda svakako to su Ilići, onaj dio Vrelo Radobolje. Najzeleniji dio Mostara.
A vidi Josipa, muke ti jezeve!
Pa moj Josipe, krvi ti iz nosa, da si procitao prethodne postove saznao bi malo vise o "Zrinjevcu" i "Spanskom Trgu".
Nego se ti drzi Bakshima, tamo je fino.
:shock: :shock: :shock:
Slazem se sa Josipom... :dance:
Samo je zaboravio spomenuti i Ulicu hrvatskih branitelja, Ulicu kralja Tomislava i Trg hrvatskih velikana, Ulicu M. Budaka...

p.s, a sta je Rondo? :run:
Cipelica
Posts: 33
Joined: 04/01/2009 22:20
Location: U debelom hladu.

#73 Re: koje vam je najdraze mjesto u mostaru???

Post by Cipelica »

djani s wrote:Ulica Alekse Santica i miris lipa, Narodno pozoriste i miris jorgovana, Korzo i miris pecenih kestena u jesen, Semovac i huk nabujale Radobolje, Platani oko Rondoa, Donja mahala mirisala cesto na japrak i dolmu iz kuca, Musala, itd. itd.
E svaka ti dala! :thumbup:
I jos igraliste iza Nove Gimnazije... dok ne izgradise onu j...nu Piramidu.
djani s
Posts: 252
Joined: 18/09/2009 08:53

#74 Re: koje vam je najdraze mjesto u mostaru???

Post by djani s »

Cipelica wrote:
djani s wrote:Ulica Alekse Santica i miris lipa, Narodno pozoriste i miris jorgovana, Korzo i miris pecenih kestena u jesen, Semovac i huk nabujale Radobolje, Platani oko Rondoa, Donja mahala mirisala cesto na japrak i dolmu iz kuca, Musala, itd. itd.
E svaka ti dala! :thumbup:
I jos igraliste iza Nove Gimnazije... dok ne izgradise onu j...nu Piramidu.
E sad su probudena sjecanja :-D , ona najemotivnija, prvi ( ozbiljni :D ) randesi i cosanja iza desete i nove gimnazije!
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#75 Re: koje vam je najdraze mjesto u mostaru???

Post by mostarac »

student-x wrote:Na tekst "mostarca" moglo bi se dodati nekoliko primjedbi koje bas i ne idu u prilog "pravom poznavaocu Mostara".
Jedna od njih bila bi i ona na izjavu da je "gledao dok je suma oko pravoslavne crkve gorila". Nesto se ne sjecam te "vatre".
Sjecam se da su krajem osamdesetih poceli sjeci tu istu sumi oni koji su pravili kuce "na divlje" a onda 93. sjekao sam je i sam zbog prostog prezivljavanja mostarske zime.

Rodjen u "najtuznijoj zivoj mostarskoj mahali" Cernica prije 40 godina.
(Ovo za Cernicu je izjava "mostarca". Cernica za mene je "Hollywood".)
15.07.1993
Post Reply