koje vam je najdraze mjesto u mostaru???

Zanimljivosti i zbivanja u Mostaru, Čapljini, Ljubuškom, Stocu, Trebinju, Bileći, Gacku i drugim mjestima u regionu.
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#26

Post by The_Fluid »

umro je mostar
odlican post (mislim na ovaj koji si prenio sa nekog drugog foruma)
ludacha
Posts: 709
Joined: 10/04/2003 00:00

#27

Post by ludacha »

hm zanimljivo.... mostarac, ti si napisao ovaj text, jel tako?

moze pitanje jedno?
spominjes da si kad je rat poceo imao samo 13 godina (il sam fulila stogod?), spominjes i rondo i icu i ove i one..pretpostavljam da mislis na icu voljevicu (jel'no tako?)
pa covjek je, ako se nevaram, umro pocetkom 80ih...pricas o pojavama, koje si tesko mogao poznavati..o mnogim stvarima...

nidje veze
cutewitch
Posts: 6
Joined: 02/10/2005 00:06

#28

Post by cutewitch »

bogme meni ispod starog i na duradziku.. i sve to navece.. ma divota.. onda volim otic do ispod brkica mosta.. i tako... :D

umro je mostar... dok sam ja ziva nije :D
Deutscher
Posts: 15
Joined: 19/09/2008 21:48
Location: HR

#29 Re: koje vam je najdraze mjesto u mostaru???

Post by Deutscher »

....evo ga tu, definitivno,....to mi je najdraze mjesto u Mostaru :-D :thumbup:
nije tesko za pogodit :)

Image
Sargan
Posts: 330
Joined: 10/07/2008 21:06

#30 Re:

Post by Sargan »

hamza1 wrote:
Mostar je u odlicnom stanju ako imamo u vidu sta mu se desilo!
Sasvim se slazem. Mislim da ima jedan veliki broj ljudi koji je prespavao predio od 92do 95 (ili tacnije do danas) i dok je neko bio u rovu ili izmedju duvara pokusao ostati ziv, nego je ocigledno proveo 90-ete gledajuci Beverly Hills.

Mostar je super kakav je bio recimo 97-e. A umro nije niti ce ikada (mada mnogi to zele, ali kada nije od 93 do 95 nece vala nikada).
User avatar
Šeherzada
Posts: 7054
Joined: 10/08/2006 00:01
Location: Pod ovom kapom nebeskom i mojom dusom Bosanskom....

#31 Re: koje vam je najdraze mjesto u mostaru???

Post by Šeherzada »

Kamen ispod Starog mosta pored Neretve.....Tu bih danima mogla sjediti....
ponosna_manjina
Posts: 444
Joined: 18/04/2006 13:05

#32 Re: koje vam je najdraze mjesto u mostaru???

Post by ponosna_manjina »

rondo... jer je pupak svijeta.... partiza... jer te tamo uvijek neko ceka... ona ploca na bunuru, pored neretve... jer tamo ponekad obicavam pecati ribu pogledom... trimusa... dobra za setnje i poslijepodnevne kontemplacije... meni licno je draga i ona klupa kod bocalista preko puta katedrale... tamo sam se ponekada znao osamiti u vecernjim satima i bezveze onako blejati u auta kako prolaze, tu se covjek bas osjeca izolovanim a ipak prisutnim... ma u mostaru je svako mjesto prica za sebe
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#33 Re: koje vam je najdraze mjesto u mostaru???

Post by otherside »

Bond_JaneBond wrote:Meni Mostar nije ono sto je nekad bio sve dok je podjeljen na 2 dijela :roll:
I kad odem dole pa se izgubim u nekoj od uličica i upitam nekoga za neko mjesto gdje trebam ici pa mi taj/ta lafo ne zna objasniti jer je to na onoj drugoj strani osjecam se kao da je jos rat, i sve mi bude bezze nekako.
Od mjesta, ima jedan kao parkic, zapravo zelena povrsina-malo drveca i nekoliko klupa pored neke dzamijice, sa ivice kojeg se vidi Neretva. Ne znam koja je dzamija u pitanju, kad odem sljedeci put upraticu to. Zapravo, uslikacu to.
haj' ne lazi :D tebi su najdrazi shopping centri :D
Romanija
Posts: 2001
Joined: 02/10/2008 15:56
Location: All over the UK

#34 Re: koje vam je najdraze mjesto u mostaru???

Post by Romanija »

Bijeli Brijeg, dok jos nije napravljena druga faza - one zgrade odmah iznad stadiona - kasna ljetna noc, pretopla za jednog Sarajliju ali upravo zato i tako ocaravajuca, sa balkona se proteze pogled na cijeli gradic koji se sa svojim svijetlima vidio kao na dlanu, treptanje fluoroscentnog neona sa HIT-a, iz borove sumice oko stadiona doziva chuk jednolicnim tonom..... nakon zahuktalog Sarajeva to je bio sasvim drugi svijet.....pa setnja u kasno podne u obliznji Cim, sto je opet bio treci svijet :mrgreen: ....stajanje na sredini luckog mosta u nadi da se uhvati svaki dasak vjetra koji se vukao niz Neretvu ....Radobolja.......jutarnji pijacni dana na Tepi i hrpe paradajza po kom se jos klize kapi jutarnje rose...zatvorim oci i sjetim se svake ulicice...a toliko je godina proslo......
User avatar
Josip
Posts: 547
Joined: 12/07/2008 22:04
Location: Mostar
Contact:

#35 Re: koje vam je najdraze mjesto u mostaru???

Post by Josip »

Kada je riječ o gradu onda onaj dio --Rondo, park Zrinjevac do Španjolskog trga.
A kada je riječ o prigratskim naseljima onda svakako to su Ilići, onaj dio Vrelo Radobolje. Najzeleniji dio Mostara.
luda
Posts: 76
Joined: 13/01/2009 20:52

#36 Re:

Post by luda »

mostarac wrote:@FortunaBela: evo moj tekst s jednog drugog foruma. Ako imas zivaca citaj

Zasto vi koji ste vani trebate biti sretni?

Mostar. Grad pjesnik, grad ptica, liska, svjetlost, kamen, Radobolja, Neretva, most. U Mostaru danas imas sve ovo, sto znaci da je jos ziv i da jos nije umro, mada je vec dugo na aparatima i zivi, sto bi rekli, «na diznu». Vjeruj mi prijatelju u tudjini da u Mostaru danas cak mozes naci i ponekog Mostarca. Sto bi nas Miso rek'o: «Nije sve voda moru odnijela».
Pisem ti ovo da ti kazem koliko si sretan, koliko si radostan sto danas nisi ovde, sto te nema izmedju brda gdje je rastao, stasao, al jos se s dusom nije rastao jedan grad, moj grad, tvoj grad, nas Mostar. Nisi ti sretan sto mozda i bolje i lagodnije zivis nego ja, jer nije u parama sve. Znam ja da bi ti nekada i mjesecnu platu dao da se probudis okupan mirisom mostarskog proljeca i da te ugrije samo malo ovo nase sunce. Ali samo je ono ostalo isto. Njega nisu mogli ubiti. Dao bi ti svo svoje blago za Mostar, ma koliko ti vecina nas koji smo ovde ne vjerovali, ali ja ti vjerujem, jer znam. Ali gore, na sarafu ili na Temzi ili Rajni, dusa te ne boli, srce ti ne iskace, suze ti teku zbog sjete i nostalgije, ali ti ne teku zbog bola i tuge. Tuzan je danas Mostar, jako tuzan, a Mostarci koji svakodnevno pohode njegove sokake i mahale su jos tuzniji. Nismo mi tuzni zbog teskog zivota, niti smo tuzni zbog toga sto nas vole ili ne vole. Ne. Nije to ta vrsta tuge i bola. Mi malobrojni Mostarci smo tuzni zbog toga sto gledamo kako tvoj, moj i nas Mostar umire pred nasim ocima, polako ali sigurno i samo ga jos cudo moze spasiti. Tuzni smo zbog toga sto postajemo incident i gost u svom gradu, svom najvoljenijem. To je ona tuga kao kad sjedis kraj bolesnicke postelje najmilijih dok su na samrti i znas da ce sa njima otici i dio tebe. Ipak na kraju oni u tebi ostaju vjecno da zive lijepi, cili i veseli. Ali hoce u tebi moj druze, moj Mostarce, koji si danas razasut po bijelom svijetu. A sta je s nama? S nama koji smo u postelji zajedno s gradom. S nama se desava nesto drugo, a objasnit cu ti u narednoj setnji sta, dragi moj brato. Ti imas pravo na sjecanje, a nama je i ono oduzeto. Ti imas pravo da bar jos u mislima i dusi zivis Mostar, a mi, mi koji smo ovde smo i to izgubili. Ostalo nam je jos samo to da mozemo gledati kako se na samrtnoj postelji Mostara radja neki novi, nemostarski, Mostar i to s obe strane ludila, s obe strane rijeke, ali samo s jedne, naopake, strane pameti i srca.
13 godina mi je bilo kada je poceo rat, bio sam dijete, ali dovoljno da znam, a premalo da ojacam. Ti jos uvijek prolazis ulicama Mostara, mnogo cesce nego ja, koji prolazim ulicama necega sto je nekad bio Mostar. Evo krenuh preko Starog. Izronio je za one sto ga vole. Opet se nadvio nad Neretvom kao ptica da premosti i spoji, ali i ti i ja znamo jedno, a to je da nije to taj most. Nije to ono nesto i nema onog osjecaja. To je samo spomenik i dobro klonirana imitacija. Zavolit ce ga ova djeca sto ne znadose za naseg Starog, ali mi koji smo se jos kao djeca klizali na njegovom kamenu i koji smo mastali o trenutku kada cemo skociti s njega volimo i ovaj, ali jedan je Stari. Pricuvat cemo mi ovo njegovo cedo, jer Stari bi to volio i htio, ali ce proci godine dok se usjece i ureze u srca i zauzme ono mjesto koje je Stari zauzeo za sekundu, onu sekundu kad smo praveci prve korake culi za njega i vidili casnu i ponosnu starinu sto je imala mnogo toga za reci. Milovao nas je ljepotom i ljubavlju kao svoje najrodjenije, jer mi to i je smo bili, a mi ga grlili ponosom i nevinoscu. Mislili smo da nam ga nikad niko uzeti nece i da nema te sile koja ga moze istrgnuti iz naseg narucja. Ali njega sada vise nema. Ostao je nas Stari da zivi jos samo u nasim srcima i sjecanju. Njega se sjecam dobro i dijete nije izbacilo oca iz mog oka. Predjoh preko cuprije i doceka me Kujundziluk, ali nema vise koscele. Posadili su novu, a stara je umrla pred samo rodjenje novog Starog, zeleci ga valjda na taj nacin prepustiti novoj djeci. Otisla i ona, ali je tu negdje u srcu jos uvijek i daje nam onaj lijepi hlad neposredno prije stupanja na vreli kamen naseg Starog. Malo dalje krenuh prema Tepi. Skupila mi se nekakva, a i naroda je puno manje nego prije. Nema one zivosti, a i reda slabo ima. Sva je nekakva pogrbljena i tuzna, kao da se pati i place. Gore, Pod lipom sada lezi mostarska mladost, a nekada je pred Pozoristem bilo veselo. Danas je to mjesto tuge. Nekada su se pred pozoristem u vrelim ljetnim nocima skupljali mostarski umjetnici sa svojim gostima, a danas jad i cemer i tesko mogu da dozovem tu prijeratnu sliku, a ona u tebi prijatelju moj jos zivi i nigdje nije otisla. U tebi jos zive i one dvije knjizare – Maslesa i Svjetlost, a preko puta njih izlog Zema. Pa malo dalje bila apoteka, a sad birtija. I spustim se prema najljepsoj Karadjozbegovoj. Ali i ona mi se nekakva nasminkala, a nije sminka za starice. Ne stoji joj, ali nije mogla drugacije. Ne bi ona da nije morala, znam to. Ona nova munara joj dodje ko proteza, ali sta ce, takav je zivot. Preko puta nje je jos jedno mjesto gdje spava mostarska mladost, a strazu im cuva pjesnik, nas Djikic. Neće on dozvoliti da im neko poremeti san. Tuzna je danas ulica koju nekada prozvase Vesela, jako tuzna. Eto malo povise napravi se i novi most, a kraj njega napravise nekakav centar. Zasto, kome, cemu niko ne zna, niti iko zna sto ce nam. Ono sto Mostarci znaju je da na tom mjestu nema one zgrade koju Mostar dade svojoj mladosti i u kojoj se odgoji najljepsi izdanak jednog grada. Nema izvidjaca, nema Lolica, a i Mujo, Nefa, Jusa su vec odavno na onom svijetu. Odose s njima i izvidjaci. Nisu valjda bili dobri jer su nas ucili da se volimo, sada ce nas na tom mjestu uciti da se u ime vjere mrzimo. Jad i cemer. Malo dalje dodjoh i do Muje Trovaca. Otiso i Mujo i njegov tabijat. Nadam se da je gore nas'o onaj isti Mostar koji je zivio. Dodjoh ti polako i do Musale. Boze moj sta uradise od najljepseg gradskog trga. Tebi ce u sjecanju ostati cvijetnjak ispred muzicke, a meni parking na katranom zalivenoj mostarskoj kocki. Ti i Neretvu jos vidis ponosnu i lijepu kakva je uvijek bila, a ja ubijenu staricu. Ne mogu da vratim sliku nazad, jer ova mi se duboko usjekla. Ovi novi «Mostarci» su eto i Musalu prilagodili svom ukusu, a Musala je nama sveto mjesto. Parking umjesto cvijeca je odraz novog talasa i ono sto nas razlikuje od njih i njih od nas. Mi smo znali sta je to lijepo. Predjoh preko Titovog mosta. Mogu ti rec da su i njega dobro klonirali
Prolazim kraj Bristola i gledam hocu li lijevo u najtuznije zivo mostarsko naselje Cernicu ili cu u vec umrlu Santicevu. Hladovina Santiceve je bila nesto posebno i ona ce zauvijek ostati u tvom sjecanju, a meni? Meni ce ostati izresetana ulica najveceg Mostarca. Valjda su je i ubili jer je bila najmostarskija. Ne mogu ni lijevo ni desno. Nesto me tuga ufatila. Pravo cu, valjda ce biti bolje. Dodjoh do banke. Nema je vise. Desno nema ni Jagnjeta. Preko puta Gimnazija klek'la i place. Do nje je unisten i spomenik nasoj Trecoj osnovnoj. Ne zna se ni da je bila. Sta znaci ovim novim jedna tako stara skola? Nista. Pa nije im dedo u nju isao. Kad pogledas niz Bulevar isto jad i cemer, srce ti puca iako nije mostarska bura. Opet okreni se desno i nema Hita. Danas tamo ovi novi prave kazaliste. Zele valjda sebi reci da su kulturni, a gadno je to kad varas sam sebe. Ostala jos samo fontana oko koje je bilo cvijece, a Mostar je bio poznat po cvijecu kojeg danas vise u Mostaru nema. Sta ce nam cvijece, kad je beton ljepsi. Ipak u tvom sjecanju stoji i Hit i cirkus iza njega, a meni to sve nekako izblijedilo. Ova nova kultura mi sve pred ocima, pa nikako da dozovem proslost. Krenuh Setalistem prema izvoru mostarske ljepote i liske, prema Rondou, na koji se naslanjala i ulica koju smo svi zvali Liska, ma kako da su joj imena davali. Setaliste se povuklo u sebe, aleja place, od Mujagine kuce ostale samo zidine, a prije rata bila biblioteka. Sta ce nama biblioteka, kad su zidine ljepse. I park je drugaciji. Po noci je slicniji stadionu nego parku. Osvjetlili ga ko sesnesterac i jos samo golovi fale. Promijenili mu ime. Zrinjevac ga nazvase. Nidje veze, rekli bi Mostarci. Nama ce on uvijek ostati Izvidjacki ili Veliki park, kako ga je ko zvao. Ti ga se sjecas po lijepom, a meni se ovaj novi urezao i nikako da ga otjeram. I dodjoh na Rondo. Uh, tu me tek tuga uhvati. Sjedili su Miso, Ico, Mile na Rondou i radjale se liske. Danas tamo jaslice i nekakav spomenik braniteljima, koji u silnoj zelji da odbrane grad ubise isti. Mislim da bi i Isus postao liska da je tu sjedio na Rondou s nasim liskama. Nema vise tu nista sto bi podsjecalo na Mostar. Nikla i Bogodolka, a tebi ce zauvijek u sjecanju ostati basca, a ja je jos ponekad uspijem dozvati u svoje misli. Sve sam ti rek'o kad sam ti reko kako se zove. Bogodolka govori imenom kakav je to Mostar danas. Kako neko takav moze razumjet Mostar i lisku i shvatiti zasto je ta kafana na Rondou znacajna za Mostar i zasto bas ona treba da bude na mjestu gdje je i bila? Krenuh gore prema Starom Velezovom i na raskrsnici jednu tugu vidim, a prema drugoj nemam snage ni da krenem. Partizansko. Mostar ga napravio u znak sjecanja na svoju djecu, na ono najljespe i najbolje sto je dao. Danas su tamo simboli koje su nosili oni protiv kojih se borila ta mladost, a spomenik djeluje sablasno i ponizeno, kao i grad. Ovi novi «Mostarci» ga ne priznaju i jedno vrijeme bio cak i parking. Sta da ti vise kazem? Malo dalje je mjesto nasih masovnih okupljanja. Ti i sada u svojim mislima tamo gledas jedini svemostarski klub kojeg je ovaj grad imao i kojem i napravi stadion – Velez. Samo tako i pamtis to nase sveto mjesto, nas hram. Medjutim dodjose ovi novi da nas odbrane i unistise i taj simbol. Danas tamo igraju nekakvi, a Rodjeni se potucaju po kojekakvim livadama. Protjeruju Mostar iz Mostara, kako bi napravili novi. Ali necu gore, previse me boli. Odo preko jedne od najljepsih mostarskih mahala Balinovca. Tebi je Balinovac i ostao onako lijep, strazar grada pun svjetlosti, ostale su ti i Bare, nase Bare gdje tece ona nasa Radobolja koju ako nismo vise volili od Neretve, onda nismo ni manje. Danas je Balinovac pretvoren u ono zbog cega je strazario. Pretvoren je u vrata skutorije i vise lici na Grude nego na Balinovac. Spustit cu se kraj Tri platana prema Pjescima i kroz Podhum prema Mahali. Nema vise ni hladovine ni bilo cega. Ulazak u Podhum je kao ulazak u horor film. Podhum je nekako pravi distrikt Mostara. Daleko je i jednima i drugima i niko se ne brine o njemu. Ostao sam na svijetu, a lijepa mahala bijase nas Podhum. Dolazim do podvoznjaka i pogled mi ide prema istoku, ali je nema. Nema moje staricice, a bila je najljepsa. O kako je samo bila lijepa. Mogao sam je vidjeti i sa svog prozora i fali mi i nedostaje toliko da to vec prelazi u opsesiju. Nema nase pravoslavne crkve, a bila je predivna. Bila je svjetionik grada i putokaz zivota. Nema vise ni sume oko nje, a gledao sam dok je gorila. Tuzno je i boli i pece ta rana. Ti se ipak sjecas nje, vitke, lijepe i ponosne. Bila je pravljena da se u njoj moli bogu i bas je bila bozanstvena i svi smo je volili isto, krstili se ili klanjali sasvim je svejedno. Bila je nasa i dio nas. Ti je jos uvijek vidis, onakvu kakva je bila, kao najljepsa Mostarka, a ja? Ja pred ocima imam samo golet i nijemu hrpu kamenja koja suze roni i oplakuje grad koji je gordo gledala. Pogledah na lijevo i ugledah raketu. Boze moj ljudska glupost je neogranicena. Ti jos uvijek pamtis onu nasu lijepu crkvu u Zahumu, a ja pamtim ovu rugobu. Svi smo volili tu crkvu i bila je dio svih nas., a vidi sta od nje uradise u ime nacionalnih interesa i inata. Sta uradise od onako lijepe crkve majko moja. Bilo nekada kod nje i kino, kasnije kafana «Zagreb». Medjutim sada je tu nikla nekakva zgradurina, sto nikako da je zavrse i ni na sta nije nalik. Medjutim vec shrvan krenuh dalje u moju Mahalu. Dodjoh do Luckog mosta. Nema ga. Jos ga nisu klonirali i ona praznina vristi nad Neretvom i razdvaja dvije sestre Mahalu i Luku. Volile se te dvije sestre mnogo, a djeca im se vazda bila i mirlila. Jedni puskerali s Gvozdena, a drugi s Limana. Ali ko se bije taj se voli. Jedna drugoj dale ruku preko mosta, ali ga nema vise. Meni ova praznina ubi dusu, a ti se jos uvijek treses zajedno s mostom dok bus «dvica» prelazi preko njega. Jos uvijek vidis njegovu kocku i prelijepi kameni trotoar. Odes li niz Mahalu opet tuga. Nikle haciende kao i preko puta na Luci. Nema to veze s jednom mahalom. Kuce se sarene ko uskrsnje jaje. Rugoba jedna ziva, ali ovi novi «Mostarci» sto nas oslobodise Mostara vole zive boje. Daltonisti bili da bog da. Kad dodjes do Orucluka, preko vode vidit ces Sarica harem, ali nemoj ici tamo. Tuga jedna. Nije sto je harem, nego sto ga unakazise. Nama nikada nije palo na pamet da na njegovom zidu stavimo i crtu, jer tamo su lezali preci od mnogih Mostaraca. Mi smo postovali sve to. Medjutim ovi «Mostarci» puni vjere i ljubavi prema bogu unakazise posljednje pocivaliste i mjesto gdje ima tri puta vise Mostarca nego u ostatku grada. Ni mrtvi im nisu bili sveti, jer ruralno nema svetinju. Ti ga se opet sjecas drugacijeg i cak i ako je harem, ljepseg. Eto vratih se i do Starog grada. Tamo su ti sada gazde oni sto prije rata nisu imali za germe. Osnivaju i nekakve esnafe. Sta ces rat donio i nova pravila. Prave se tri put veci Mostarci od Mujage Komadine. Tako te i ocjenjuju dok prelazis preko novog Starog i ponekad ti kazu da ti to nije babovina. Moja sigurno nije, ali nije vala ni njihova. Mostar se vazda ponosio skakacima i skakaci mostom i Mostarom, ali ovo sto ovi «Mostarci» rade na mostu je sramota. Oni samo brukaju ono sto je ostalo od casnog imena naseg grada, ali doslo njihovo vrijeme, pa eto ti.
Eto krenuh ja s mosta i vratih se na most i napravih jednu setnju gradom koji umire i kojeg samo cudo moze spasiti. Danas je on skoro mrtav grad i nadu u zivot mu vratite bas vi kada dodjete da ga obidjete i da ga vidite ranjenog, ali ne umirete s njim i on ce zauvijek ostati da zivi u vama, lijep, cist, suncan, ponosan, mirisan i pun cvijeca, kakav je oduvijek bio. U nama koji smo jos u debeloj maniini ostali ovde umire i zakopat ce ga zajedno s nama. Jer vi se sjecate Mostara, a nama su ubili i sjecanje. Zbog toga ste vi, iako niste u Mostaru, mnogo sretniji od nas, jer vi ga se bar mozete sjecati, a nama su uzeli i to. Medjutim ja se jos nadam da ce se Mostar podici i svako ljeto kada dodjete iz malih Mostara sirom svijeta na ovaj nas ljetni mostarski samit probudi mi se nada i nadam se da ce biti bolje, jer gazile su ovaj grad svakakve spodobe i hulje, a nekada su i na duze vrijeme imali prvu rijec, ali uvijek bi doslo vrijeme kad Mostarci dodju u poziciju da kazu posljednju. Nadam se da je to vrijeme pred nama i da cemo ga zajedno docekati. Vi ste Mostar, ma gdje da ste, jer sto bi pjesnik rek'o «Zumbuli su zumbuli, a ruza je ruza, pa da na kraj sveta iznikne».
ovako nesto moze napisati samo pravi mostarac...svaka ti cast.... :)
stranac2
Posts: 676
Joined: 21/07/2006 14:45
Contact:

#37 Re: koje vam je najdraze mjesto u mostaru???

Post by stranac2 »

Covjek ne moze izabrati samo jedno mjesto.

Liska ,Rondo ... od Rondoa pored Partizanskog pa sve gore do Trimuse ,spustiti se dole do Radobolje.

Onda u gradu kad se spustis dole kraj Neretve pa ides obalom po stijenama ... osjetis miris smokve , sum i hladocu Neretve mmmmm ....
User avatar
Enigmatika
Posts: 4
Joined: 03/02/2009 13:43

#38 Re: koje vam je najdraze mjesto u mostaru???

Post by Enigmatika »

Mostar je takav grad da moze Barack Obama sjest na Rondo i niko ga pogledat nece iz principa. I to ce bit komentari ''Sta ce on matereti ovdje'' ''A jes mi neka faca, niđe veze''. To su ljudi koji ne daju za pravo nikome i niko nije veci ni vazniji od njih. To se samo ovdje moze dozivit.
I nije Mostar umro, niti moze bit isto ko prije 20 godina pa nisu ni ljudi isti kako ce grad bit???
Istina jos puno toga fali ali treba vremena da se ljudi oporave a onda i s njima oporavit ce se grad! Sta drugo ocekivat od grada u kojem su se prvi susjedi okrenuli jedni na druge.

I ja, meni je najljepse ''na jezeru'' u Vojnu! Ljepota!

Zivili! :-)
User avatar
bato99
Posts: 1946
Joined: 30/04/2008 15:04
Location: starMO
Contact:

#39 Re: koje vam je najdraze mjesto u mostaru???

Post by bato99 »

Enigmatika wrote:Mostar je takav grad da moze Barack Obama sjest na Rondo i niko ga pogledat nece iz principa. I to ce bit komentari ''Sta ce on matereti ovdje'' ''A jes mi neka faca, niđe veze''. To su ljudi koji ne daju za pravo nikome i niko nije veci ni vazniji od njih. To se samo ovdje moze dozivit.
I nije Mostar umro, niti moze bit isto ko prije 20 godina pa nisu ni ljudi isti kako ce grad bit???
Istina jos puno toga fali ali treba vremena da se ljudi oporave a onda i s njima oporavit ce se grad! Sta drugo ocekivat od grada u kojem su se prvi susjedi okrenuli jedni na druge.

I ja, meni je najljepse ''na jezeru'' u Vojnu! Ljepota!

Zivili! :-)
a jesi mi neka faca niđe veze :D
User avatar
Enigmatika
Posts: 4
Joined: 03/02/2009 13:43

#40 Re: koje vam je najdraze mjesto u mostaru???

Post by Enigmatika »

bato99 wrote:
Enigmatika wrote:Mostar je takav grad da moze Barack Obama sjest na Rondo i niko ga pogledat nece iz principa. I to ce bit komentari ''Sta ce on matereti ovdje'' ''A jes mi neka faca, niđe veze''. To su ljudi koji ne daju za pravo nikome i niko nije veci ni vazniji od njih. To se samo ovdje moze dozivit.
I nije Mostar umro, niti moze bit isto ko prije 20 godina pa nisu ni ljudi isti kako ce grad bit???
Istina jos puno toga fali ali treba vremena da se ljudi oporave a onda i s njima oporavit ce se grad! Sta drugo ocekivat od grada u kojem su se prvi susjedi okrenuli jedni na druge.

I ja, meni je najljepse ''na jezeru'' u Vojnu! Ljepota!

Zivili! :-)
a jesi mi neka faca niđe veze :D
alo brate eee necemo se toga :wink:
User avatar
valter.ba
Posts: 1767
Joined: 29/04/2008 09:55

#41 Re: koje vam je najdraze mjesto u mostaru???

Post by valter.ba »

mostarac otresao si me sa pricom, stala mi knedla u grlu ne moze rijec da izadje. Sta da napisem poslije ovoga? Nista bolje je da sutim bice mi lakse. Volim Mostar! Novi zivot sam zapoceo u Mostaru i uvjek cu mu se vracati,dok disem, a i djete cu nauciti da ga voli i postuje...
mostarska-liska
Posts: 14
Joined: 21/09/2009 17:21

#42 Re: koje vam je najdraze mjesto u mostaru???

Post by mostarska-liska »

Interesantna prica, nadje se coek u njoj. Rodjena sam Mostarka prezime mi sve govori Kajtaz, al za mene licno nije Mostarac onaj sto je svoj grad napustio 92 kad je najpotrebniji gradu bio ti sto se sad nazivaju pretezno dancima norvezanima itd nije to vise Mostarac.Jos mi dodje pa mi kuka de majke ti .Malo je nas Mostaraca ostalo u svom gradu al nikad nece umrjet nas Mostar dok je nase raje,izguro je Mujo i gore pa cemo i ovo :wink:
djani s
Posts: 252
Joined: 18/09/2009 08:53

#43 Re: koje vam je najdraze mjesto u mostaru???

Post by djani s »

Uh evo jedne pametne liske cije misljenje je vrlo vazno. Nego koliko si kafa popila danas i svjetskih politika sredila.
mostarska-liska
Posts: 14
Joined: 21/09/2009 17:21

#44 Re: koje vam je najdraze mjesto u mostaru???

Post by mostarska-liska »

Moj grad bila i ostala u njemu i imam pravo da komentarisem.Sto djani da se mozda nisi nasao u nekom mom komentaru pa si se nahorozio? :)
djani s
Posts: 252
Joined: 18/09/2009 08:53

#45 Re: koje vam je najdraze mjesto u mostaru???

Post by djani s »

Nisam se care nehorozio. Meni je drago da si ti sretna u Mostaru. Jos bi mi bilo draze da su svi sretni. Meni je lijepo u Mostaru kratko vrijeme jer toga neba i zraka nema nigdje. Zivim u Njemackoj i ovdje mi je lijepo. Mislim da bi u zivotu mnogo ljepse bilo da se drugima dozvoli da zive kako oni zele i gdje zele. Sebi ne dozvoljam da sudim bilo kome. :)
mostarska-liska
Posts: 14
Joined: 21/09/2009 17:21

#46 Re: koje vam je najdraze mjesto u mostaru???

Post by mostarska-liska »

Djani,pa upravo si svojim prvim postom dozvolio sebi da mi sudis ja sam samo iznjela svoje misljenje.
djani s
Posts: 252
Joined: 18/09/2009 08:53

#47 Re: koje vam je najdraze mjesto u mostaru???

Post by djani s »

Ispada tako mada nisam to zelio, naravno da imas pravo na svoje misljenje a raja koja ne zivi u Mostaru imaju isto tako pravo osjecati se kako oni zele. Srecom u Mostaru ima razumnih ljudi koji nisu zasljepljeni svojim problemima.
made in hercegovina
Posts: 34
Joined: 22/09/2009 15:36

#48 Re: koje vam je najdraze mjesto u mostaru???

Post by made in hercegovina »

Djani s ti kazes da sebi ne dajes za pravo da drugima sudis,a ti ovu lisku osudi u prvom tvom postu,samo zato sto cura iznese ono sta je mislila. Nego ziv bio ,kad se vratis s baustele veceras kafu popij ,pa se presaberi malo. Taki ko ti i usrase nam grad,jer ko sto kazes dodjete malo ,prosetate i nazad...svi u kreditima do guse a vamo se kurcite..nemoj mi Bogati tlak dizat vako rano haahahahah
made in hercegovina
Posts: 34
Joined: 22/09/2009 15:36

#49 Re: koje vam je najdraze mjesto u mostaru???

Post by made in hercegovina »

:D
Last edited by made in hercegovina on 23/09/2009 12:19, edited 1 time in total.
made in hercegovina
Posts: 34
Joined: 22/09/2009 15:36

#50 Re: koje vam je najdraze mjesto u mostaru???

Post by made in hercegovina »

:bih:
Last edited by made in hercegovina on 23/09/2009 12:19, edited 1 time in total.
Post Reply