koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#4401 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by KB9 »

nj0be wrote:Ipak suzen izbor na Gucci Guilty i Chanel Home Allure Sport. Onako reda radi, koji bi izabrali? :D
nisu vrijedni spomena, pogotovo kad uzmes kolko kostaju
User avatar
konektovan
Posts: 40537
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#4402 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by konektovan »

Pošto je nautica voyage pri kraju, opet bi uzeo nesto za svaki dan, u tom cjenovnom rangu sa ekupi, pa sam u moguci izbor ubacio, iceberg twice, iceberg effusion, ferrari red power, nautica classic, nautica blue, Lagerfeld Karl Lagerfeld. Ako je neko koristio nesto od ovoga, moze koja recenzija?! :D
klopan
Posts: 627
Joined: 16/04/2014 12:05

#4403 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by klopan »

Kad prije podera nauticu?Svaka cast. :D
Na os.recenzija s youtuba I po forumima,hvali se ovaj iceberg twice,mada kazu da je reformuliran,prije je to zvjer bila.Nisam probao,ali ovako ofrlje ja ne bi isao s lagerfeldom,nego ovaj twice.Dobra mu je cijena i mene zanima kakav je.Mozda KB9 zna vise.
User avatar
konektovan
Posts: 40537
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#4404 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by konektovan »

klopan wrote:Kad prije podera nauticu?Svaka cast. :D
Na os.recenzija s youtuba I po forumima,hvali se ovaj iceberg twice,mada kazu da je reformuliran,prije je to zvjer bila.Nisam probao,ali ovako ofrlje ja ne bi isao s lagerfeldom,nego ovaj twice.Dobra mu je cijena i mene zanima kakav je.Mozda KB9 zna vise.
Iskreno, on mi je favorit, a poslije njega effusion, pa cemo vidjeti. Nauticu nisam stedio ovih dana. Pa dok nije nje nestalo, da sta porucim,. :D
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#4405 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by KB9 »

konektovan wrote:Pošto je nautica voyage pri kraju, opet bi uzeo nesto za svaki dan, u tom cjenovnom rangu sa ekupi, pa sam u moguci izbor ubacio, iceberg twice, iceberg effusion, ferrari red power, nautica classic, nautica blue, Lagerfeld Karl Lagerfeld. Ako je neko koristio nesto od ovoga, moze koja recenzija?! :D
od nautice valja samo jedan jedini parfem, pogadjaj koji je to :mrgreen:

iceberg twice jako dobar za cijenu, ovaj drugi smece, ferrari smece, za lagerfelda iskreno nemam pojma :-D

https://www.ekupi.ba/Emanuel-Ungaro-App ... 38368.aspx

ovaj je prilicno fin za cijenu koja je bas mizerna :-D

https://www.ekupi.ba/Calvin-Klein-In2U- ... 90670.aspx

ovaj sam jednom pomiriso i bio je onako fin, nije los sigurno, isto tako nista sad vau fenomenalno al odnos cijene i kolicine je vise nego dobar

https://www.ekupi.ba/Dsquared2-He-Wood- ... 30243.aspx

ja o ovom razmisljam u zadnje vrijeme, vjerovatno cu prelomit i narucit :mrgreen:
klopan
Posts: 627
Joined: 16/04/2014 12:05

#4406 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by klopan »

Jučer sam probao -he wood, i razočarao se. Nigdje drveta :-) ,samo cvijeće.
Mislio sam uzeti na slijepo he wood intense, ali ako je kao pojačana verzija ovoga- ništa od tog.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#4407 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by KB9 »

klopan wrote:Jučer sam probao -he wood, i razočarao se. Nigdje drveta :-) ,samo cvijeće.
Mislio sam uzeti na slijepo he wood intense, ali ako je kao pojačana verzija ovoga- ništa od tog.
de probaj gdje ovaj sto sam ja naumio uzet pa mi javi :mrgreen:
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#4408 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by Michun »

Probala juce u Inomi. Predivan, ko badem, ko tresnja, sladak ali nije bljak sladak nego njezno i mekano.

Image
klopan
Posts: 627
Joined: 16/04/2014 12:05

#4409 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by klopan »

KB9 wrote:
klopan wrote:Jučer sam probao -he wood, i razočarao se. Nigdje drveta :-) ,samo cvijeće.
Mislio sam uzeti na slijepo he wood intense, ali ako je kao pojačana verzija ovoga- ništa od tog.
de probaj gdje ovaj sto sam ja naumio uzet pa mi javi :mrgreen:
Imaću u vidu, ali nisam naletio do sad. Kod nas u parfumerijama kad se jednom povuče, više ne dolazi.
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#4410 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by orinoco »

Michun wrote:Probala juce u Inomi. Predivan, ko badem, ko tresnja, sladak ali nije bljak sladak nego njezno i mekano.
Bravo, tako se opisuje lični utisak parfema, a ne kao drugi - sviđa mi se, ne sviđa mi se...
User avatar
konahawaii
Posts: 1428
Joined: 11/09/2014 15:27

#4411 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by konahawaii »

prolazio pored zare i ajde reko da vidim sta ima novo :D Ima neka Midsummer Collection, prvi nije los, al mi se vise svidio drugi ovaj https://www.fragrantica.com/perfume/Zar ... 44963.html ...jos razmisljam da li da ga kupim. Taman je za ljeta, po danu kad se negdje izlazi. Mene malo vuce na Dior Homme Cologne, mada diorov je jaci i ima izrazeniju notu citrusa.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#4412 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by KB9 »

dugo nisam nabavio neki parfem, nekako mi tesko izabrat sta da kupim, osjecam se da ko da imam svaki koji mi je bitan :lol:
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#4413 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by Michun »

orinoco wrote:
Michun wrote:Probala juce u Inomi. Predivan, ko badem, ko tresnja, sladak ali nije bljak sladak nego njezno i mekano.
Bravo, tako se opisuje lični utisak parfema, a ne kao drugi - sviđa mi se, ne sviđa mi se...
O da...dozivljaj je bitan.
Zbavljen parfem ;)
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#4414 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by Kataklinger »

Hajmo djevojke, preporuka: trebao bih kupiti kao poklon, parfem za žensku osobu starosne dobi oko 20g. Nešto savremeno, da nije mainstream i da je za ljetnu sezonu.
User avatar
konektovan
Posts: 40537
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#4415 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by konektovan »

Kataklinger wrote:Hajmo djevojke, preporuka: trebao bih kupiti kao poklon, parfem za žensku osobu starosne dobi oko 20g. Nešto savremeno, da nije mainstream i da je za ljetnu sezonu.
Omnia paraiba, zahebi sve ostalo. :D
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#4416 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by Michun »

konektovan wrote:
Kataklinger wrote:Hajmo djevojke, preporuka: trebao bih kupiti kao poklon, parfem za žensku osobu starosne dobi oko 20g. Nešto savremeno, da nije mainstream i da je za ljetnu sezonu.
Omnia paraiba, zahebi sve ostalo. :D
NIje los ali ima i boljih.
Pitanje je sta osoba voli?

Izasao je novi light blue, intense. Odlican je. https://www.fragrantica.com/perfume/Dol ... 44034.html

Very Irresistible je super, malo jaci.
Ja sam uzela novi live irresistible delicious...za sad su komentari odlicni.
upsy_daisy
Posts: 639
Joined: 04/01/2016 15:26

#4418 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by upsy_daisy »

kod hermesa baš možeš fulati...specifični, nikad na slijepo ne kupovati
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#4419 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by KB9 »

upsy_daisy wrote:
kod hermesa baš možeš fulati...specifični, nikad na slijepo ne kupovati
stvar ukusa, jos nisam naisao na njihov parfem koji mi se ne svidja, muski il zenski
upsy_daisy
Posts: 639
Joined: 04/01/2016 15:26

#4420 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by upsy_daisy »

KB9 wrote:
upsy_daisy wrote:
kod hermesa baš možeš fulati...specifični, nikad na slijepo ne kupovati
stvar ukusa, jos nisam naisao na njihov parfem koji mi se ne svidja, muski il zenski
pa to je baš do ..tebe, shvatam ali za ovu preporuku što je čovjek tražio..ma kakav heremes pogotovo one tvoje što si predložio, unisex.
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#4421 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by Michun »

Ja sam imala jedan hermes parfem, jedva cekala da ga se rijesim.
Sva sreca zamjenu obavila na tvoje krpice stranici...inace bi bila propala investicija.
Btw, mislim da sam probala elixir a da sam kupila L'Ambre des Merveilles Eau de parfum natural spray. Velika razlika a ista linija.
User avatar
Broly_the_Legend
Posts: 382
Joined: 17/11/2012 20:33
Location: Gravity room

#4422 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by Broly_the_Legend »

Ako moze neko da mi objasni kakva je razlika izmedju testera i parfema, i ako je neko koristio Antonio Banderas -The golden secret kakav je.
User avatar
konektovan
Posts: 40537
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#4423 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by konektovan »

Broly_the_Legend wrote:Ako moze neko da mi objasni kakva je razlika izmedju testera i parfema, i ako je neko koristio Antonio Banderas -The golden secret kakav je.
Razlika je samo u ambalazi. Testeri su namijenjeni za parfumerije, da mozes testirati odredjeni parfem na papiru ili svojoj kozi, i ako budes zadovoljan, onda kupis isti parfem u komercijalnoj ambalazi, fino upakovan cisto radi estetike. :) :D U sustini, Tester dodje u istoj boci k'o i originalni parfem, ali bez kutije i celofana, a vrlo cesto i bez cepa. U zadnje vrijeme, postali su jako popularni, kad ih kupujes za sebe. Jeftiniji su, a sam miris je identican. Za poklon, u principu ne idu, izuzev ako osoba kojoj ga poklanjas, nema visoke standard. :D :D :D

I jos nesto, tester parfeme ne prodaju u parumerijama. :wink: :D
User avatar
Broly_the_Legend
Posts: 382
Joined: 17/11/2012 20:33
Location: Gravity room

#4424 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by Broly_the_Legend »

konektovan wrote:
Broly_the_Legend wrote:Ako moze neko da mi objasni kakva je razlika izmedju testera i parfema, i ako je neko koristio Antonio Banderas -The golden secret kakav je.
Razlika je samo u ambalazi. Testeri su namijenjeni za parfumerije, da mozes testirati odredjeni parfem na papiru ili svojoj kozi, i ako budes zadovoljan, onda kupis isti parfem u komercijalnoj ambalazi, fino upakovan cisto radi estetike. :) :D U sustini, Tester dodje u istoj boci k'o i originalni parfem, ali bez kutije i celofana, a vrlo cesto i bez cepa. U zadnje vrijeme, postali su jako popularni, kad ih kupujes za sebe. Jeftiniji su, a sam miris je identican. Za poklon, u principu ne idu, izuzev ako osoba kojoj ga poklanjas, nema visoke standard. :D :D :D

I jos nesto, tester parfeme ne prodaju u parumerijama. :wink: :D
Hvala ti, vidio sam da na piku prodaju testere i parfeme pa me zanimalo. Tek hocu da udjem polako u svijet parfema, jer sam odnedavno tek u mogucnosti. Cuo za ovog banderasa da je nekih 40ak km u cmu, a da je dobar pa cu vidjeti.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#4425 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by KB9 »

upsy_daisy wrote:pa to je baš do ..tebe, shvatam ali za ovu preporuku što je čovjek tražio..ma kakav heremes pogotovo one tvoje što si predložio, unisex.
pa na kraju krajeva svi parfemi su bas do ... tebe
Post Reply