Koje gradsko auto?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
citroen xm
Posts: 18139
Joined: 17/04/2012 22:57

#126 Re: Koje gradsko auto?

Post by citroen xm »

Nije puno stara po godinama, ali je većinom izvozana. Da joj je cijena 7-8 hiljada pa hajde, ali 10-11000 je previše.
dgL_
Posts: 3038
Joined: 25/09/2014 22:39

#127 Re: Koje gradsko auto?

Post by dgL_ »

citroen xm wrote:Nije puno stara po godinama, ali je većinom izvozana. Da joj je cijena 7-8 hiljada pa hajde, ali 10-11000 je previše.
vratite se vi svi malo u realnost, za švabu je izvozana... kod nas nije i nece biti... kako su tek cetvorke izvozane pa ih ljudi iz radnicke klase vozaju i vozat ce ih jos 5-6 godina...

svi nesto pucate na ovom forumu na visoko, stara vam auta po 5 godina, ne valja ovo, ne valja ono.. idite uzivajte ba u tim novim autima starim do 5 godina, pustite nas smrtnike da uzivamo u autima koja su stara jer imaju 10, 12 ili 15 godina... ;)
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#128 Re: Koje gradsko auto?

Post by O'zone »

Evo još jedan gradski auto koji dolazi u obzir

Image


Fiat Cinquecento. Moreš ga uparkirat đe ho'š
dgL_
Posts: 3038
Joined: 25/09/2014 22:39

#129 Re: Koje gradsko auto?

Post by dgL_ »

O'zone wrote:Evo još jedan gradski auto koji dolazi u obzir

Image


Fiat Cinquecento. Moreš ga uparkirat đe ho'š

pogotovo naGrbavici jelde O'zone ? Oni bankari ubise ne mozes od njih ni motor ostavit :)
citroen xm
Posts: 18139
Joined: 17/04/2012 22:57

#130 Re: Koje gradsko auto?

Post by citroen xm »

dgL_ wrote:
vratite se vi svi malo u realnost, za švabu je izvozana... kod nas nije i nece biti... kako su tek cetvorke izvozane pa ih ljudi iz radnicke klase vozaju i vozat ce ih jos 5-6 godina...

svi nesto pucate na ovom forumu na visoko, stara vam auta po 5 godina, ne valja ovo, ne valja ono.. idite uzivajte ba u tim novim autima starim do 5 godina, pustite nas smrtnike da uzivamo u autima koja su stara jer imaju 10, 12 ili 15 godina... ;)
Izvozana je i za nas i za Švabu. Samo smo mi kokuzi, a željeli bi voziti nešto luksuzno pa se onda natežemo. Ja ne pucam na visoko, moje auto je još starije, duplo starije i ja nemam problem sa tim. Isto tako nemam problem sa tim da kažem da je ta petica izvozana i da je ok dati onoliko koliko rekoh, ali nije ok dati 10-11000. Za taj novac se kupuje auto drugog proizvođača iste klase staro 6 godina u dobrom stanju ili nešto za klasu manje(kao što tema i kaže, gradsko auto) ispod 150000 km na satu.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#131 Re: Koje gradsko auto?

Post by O'zone »

dgL_ wrote:

pogotovo naGrbavici jelde O'zone ? Oni bankari ubise ne mozes od njih ni motor ostavit :)
Zabole me imam garažu :mrgreen: Ali zato mi nekad ostavljaju aute ispred garaže pa mi dođe da stavim natpis "ne parkiraj palim auto"

Image
dgL_
Posts: 3038
Joined: 25/09/2014 22:39

#132 Re: Koje gradsko auto?

Post by dgL_ »

citroen xm wrote:
dgL_ wrote:
vratite se vi svi malo u realnost, za švabu je izvozana... kod nas nije i nece biti... kako su tek cetvorke izvozane pa ih ljudi iz radnicke klase vozaju i vozat ce ih jos 5-6 godina...

svi nesto pucate na ovom forumu na visoko, stara vam auta po 5 godina, ne valja ovo, ne valja ono.. idite uzivajte ba u tim novim autima starim do 5 godina, pustite nas smrtnike da uzivamo u autima koja su stara jer imaju 10, 12 ili 15 godina... ;)
Izvozana je i za nas i za Švabu. Samo smo mi kokuzi, a željeli bi voziti nešto luksuzno pa se onda natežemo. Ja ne pucam na visoko, moje auto je još starije, duplo starije i ja nemam problem sa tim. Isto tako nemam problem sa tim da kažem da je ta petica izvozana i da je ok dati onoliko koliko rekoh, ali nije ok dati 10-11000. Za taj novac se kupuje auto drugog proizvođača iste klase staro 6 godina u dobrom stanju ili nešto za klasu manje(kao što tema i kaže, gradsko auto) ispod 150000 km na satu.
jes u pravu si :D

Ovde dok ne kazes nekome da je upravu on ne misli stat... jes upravu si Bgm.. treba uzet auto staro 6-7 godina... ipak je to vrijeme kad dolaze APSOLUTNO SVI SERVISI... nema sta, pametan potez :lol: jos po mogocunosti Peugeota ... ima da bude veselo :D
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#133 Re: Koje gradsko auto?

Post by Ridjobrki »

mayab wrote:
Ridjobrki wrote:Nije smart sad nešto skup ali ne daje ama baš ništa za svoj novac osim gotivnog izgleda i nikakve šanse da preživiš kakav frontalni konflikt.

Jest fin za parkiranja ali ništa više od toga. Onaj 4/2 hajd i nekako...
Otkud ti saznanja da ovo napises?
Smart ispunjava sigurnosne norme tog tipa kao i svaki drugi auto, ako ne i bolje!
Ispunjava i Bugarska EU norme pa je jebi. :wink:

Svaka čast testovima, ali kad ti Kruško naleti Dajcom ne zarezuje on plaho NCAP.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#134 Re: Koje gradsko auto?

Post by O'zone »

Image

Image

Smart ili Twingo
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#135 Re: Koje gradsko auto?

Post by almir90 »

Ma najbolje da uzme Mercedesa S klasu, iz 2000-ite, on je najbolji za grada, ako može naći još verziju sa 400 CDI motorom, nema boljeg gradskog auta. :zzzz:

Smiješni su mi likovi koji tvrde da je Audi ili neki drugi premium star 15 godina, sa bog-zna-koliko kilometara, bolji od nekog mlađeg auta. A, niti su imali mlado auto, a niti su imali bijesnog premiuma sa 300 000 km. :lol: I konstantno ubjeđuju ove što kupe mlado auto, da su budale. :izet:
dgL_
Posts: 3038
Joined: 25/09/2014 22:39

#136 Re: Koje gradsko auto?

Post by dgL_ »

almir90 wrote:Ma najbolje da uzme Mercedesa S klasu, iz 2000-ite, on je najbolji za grada, ako može naći još verziju sa 400 CDI motorom, nema boljeg gradskog auta. :zzzz:

STARO BRATE, 15 godina.. izvozano :D:D:D:D :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#137 Re: Koje gradsko auto?

Post by O'zone »

dgL_
Posts: 3038
Joined: 25/09/2014 22:39

#138 Re: Koje gradsko auto?

Post by dgL_ »

almir90 wrote:Ma najbolje da uzme Mercedesa S klasu, iz 2000-ite, on je najbolji za grada, ako može naći još verziju sa 400 CDI motorom, nema boljeg gradskog auta. :zzzz:

Smiješni su mi likovi koji tvrde da je Audi ili neki drugi premium star 15 godina, sa bog-zna-koliko kilometara, bolji od nekog mlađeg auta. A, niti su imali mlado auto, a niti su imali bijesnog premiuma sa 300 000 km. :lol: I konstantno ubjeđuju ove što kupe mlado auto, da su budale. :izet:

ma ti si lave meni smijesan, ako je auto od 5 godina i starije staro auto ;) i lave uzmi malo pozdainski sve to paces skontat o cemu se ovde pricalo... kad uzmes i finansije i servise koje moras raditi u ovlastenim servisima ako hoces da ti vazi garancija i koje su tu otimacine i deracine... pa do kvalitete, opreme i svega ostalog... kilometri predjeni su najmanje vazni ako je auto servisirano i odrzavano sto se da vidjeti i primjetit
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#139 Re: Koje gradsko auto?

Post by almir90 »

dgL_ wrote:
ma ti si lave meni smijesan, ako je auto od 5 godina i starije staro auto ;) i lave uzmi malo pozdainski sve to paces skontat o cemu se ovde pricalo... kad uzmes i finansije i servise koje moras raditi u ovlastenim servisima ako hoces da ti vazi garancija i koje su tu otimacine i deracine... pa do kvalitete, opreme i svega ostalog... kilometri predjeni su najmanje vazni ako je auto servisirano i odrzavano sto se da vidjeti i primjetit
Ma naravno, zato su neki "velika gospoda", kupe BMW-a od 20 000 KM (navodim kao primjer), i kupuju polovne dijelove, i održavaju auta kod majstora koji ni dijagnostike nemaju. Nov dio se kupi ono baš kad se mora, a ako malo klepeće ovjes i baca u stranu, ništa to nije, može on još. :lol:

Ti si sinko moj u velikoj zabludi ako ti misliš da kilometri i starost vozila nemaju veze. Vala svašta si izvalio do sada, al' mislim stvarno, dalje nema potrebe da idemo u neku dublju diskusiju, jednostavno tvoja inteligencija me bacila u depresiju, i nemam argumenata da se borim protiv takve pameti, kao tvoje. Hebiga, ja glup, ti pametan, aj' vozda!
User avatar
basicm
Posts: 10485
Joined: 16/01/2012 21:38

#140 Re: Koje gradsko auto?

Post by basicm »

Almire, moze li pitanje? Koliko je staro auto koje vozis?
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#141 Re: Koje gradsko auto?

Post by almir90 »

basicm wrote:Almire, moze li pitanje? Koliko je staro auto koje vozis?
Kompakt star 13 godina, i da, smatram to starim autom. Kad budem kupovao naredno auto, gledati ću da uzmem oko 5-6 godina staro auto. I premium bi uzeo isto tako star, kad bih imao para dovoljno, ali to nije tema.

Vi pojedinci malo miješate pojmove mladog auta, naših mogućnosti, i želja za kurčenjem.
zrakomlat
Posts: 10241
Joined: 23/09/2012 17:22

#142 Re: Koje gradsko auto?

Post by zrakomlat »

almir90 wrote:
basicm wrote:Almire, moze li pitanje? Koliko je staro auto koje vozis?
Kompakt star 13 godina, i da, smatram to starim autom. Kad budem kupovao naredno auto, gledati ću da uzmem oko 5-6 godina staro auto. I premium bi uzeo isto tako star, kad bih imao para dovoljno, ali to nije tema.

Vi pojedinci malo miješate pojmove mladog auta, naših mogućnosti, i želja za kurčenjem.
:thumbup:
User avatar
basicm
Posts: 10485
Joined: 16/01/2012 21:38

#143 Re: Koje gradsko auto?

Post by basicm »

Znaci ne iskaces iz prosjeka vecine ljudi. Sve do 7 godina je mlado, kasnije je onako, pa od nekih 15 je staro. Govorim za BiH.
Kao na vecini diskusija, necemo se sloziti da su svi auti isti, i da je svako mlado bolje od svakog starijeg. Na kraju svako odlucuje za sebe i zna sta zeli. Ja licno sam mijenjao mladje za starije, i nimalo mi nije zao, i opet bih. Neko drugi to ne bi nikad.
Vezano za temu, gradski auti su stvarno u 5 deka, mozda je teze izabrati odgovarajuci motor nego marku. Ja da kupujem auto za grada, svejedno bi bilo, Clio, Corsa, Fiesta...od jeftinijih Punto. Samo ne bih Pola, ne daje za te pare nista posebno.
dgL_
Posts: 3038
Joined: 25/09/2014 22:39

#144 Re: Koje gradsko auto?

Post by dgL_ »

almir90 wrote:
dgL_ wrote:
ma ti si lave meni smijesan, ako je auto od 5 godina i starije staro auto ;) i lave uzmi malo pozdainski sve to paces skontat o cemu se ovde pricalo... kad uzmes i finansije i servise koje moras raditi u ovlastenim servisima ako hoces da ti vazi garancija i koje su tu otimacine i deracine... pa do kvalitete, opreme i svega ostalog... kilometri predjeni su najmanje vazni ako je auto servisirano i odrzavano sto se da vidjeti i primjetit
Ma naravno, zato su neki "velika gospoda", kupe BMW-a od 20 000 KM (navodim kao primjer), i kupuju polovne dijelove, i održavaju auta kod majstora koji ni dijagnostike nemaju. Nov dio se kupi ono baš kad se mora, a ako malo klepeće ovjes i baca u stranu, ništa to nije, može on još. :lol:

Ti si sinko moj u velikoj zabludi ako ti misliš da kilometri i starost vozila nemaju veze. Vala svašta si izvalio do sada, al' mislim stvarno, dalje nema potrebe da idemo u neku dublju diskusiju, jednostavno tvoja inteligencija me bacila u depresiju, i nemam argumenata da se borim protiv takve pameti, kao tvoje. Hebiga, ja glup, ti pametan, aj' vozda!
moja intelgencija i tvoj obraz ne mogu u isti koš vjeruj mi ;)

samo ovlašteni servis druze i pola plate roknes i miran si ;) lakse nego razmislit malo o nekim stvarima, raspitat se i razumit u nesto... sta te briga ha ya ? Ti odes das 350 KM za zamjenu ulja i filtera i miran si :D Za veliki servis jednu miljicu i ljepota :D samo za one koji ce sad doc i napisat "nije auto za svakoga, ako nemas da odrzavas nemoj ni vozit..." auto je prije svega postala POTREBA... a ne LUKSUZ, da se razumijemo...

AJ pozzich, cuvaj mi se...
alenthekiller
Posts: 737
Joined: 29/08/2011 11:42

#145 Re: Koje gradsko auto?

Post by alenthekiller »

http://www.olx.ba/artikal/15125857/aust ... 00-morris/
em je mal, em si atrakcija, em mozes zaradit para od sponzora a vozas se... Nema mane :D
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#146 Re: Koje gradsko auto?

Post by Sodom1 »

almir90 wrote:
Sodom1 wrote:Moze mlad golf V ,10-11godina, to se racuna mlado. Sve do 20g. je mlado auto
Kako kome, ja bih gledao nešto do pet godina starosti, meni je deset godina staro auto, i nije baš mlado. :wink:
Ja sam bio sarkastican :D .
citroen xm
Posts: 18139
Joined: 17/04/2012 22:57

#147 Re: Koje gradsko auto?

Post by citroen xm »

dgL_ wrote: jes u pravu si :D

Ovde dok ne kazes nekome da je upravu on ne misli stat... jes upravu si Bgm.. treba uzet auto staro 6-7 godina... ipak je to vrijeme kad dolaze APSOLUTNO SVI SERVISI... nema sta, pametan potez :lol: jos po mogocunosti Peugeota ... ima da bude veselo :D
Drago mi je da si uvidio da sam u pravu. :D

Hoćemo li sa ovim crvenim opet početi diskusiju zvanu: "Njemačka medicina je najbolja medicina"? Pa da vam opet dokažem da Golf nije najbolje auto. :-)
User avatar
basicm
Posts: 10485
Joined: 16/01/2012 21:38

#148 Re: Koje gradsko auto?

Post by basicm »

citroen xm wrote:
dgL_ wrote: jes u pravu si :D

Ovde dok ne kazes nekome da je upravu on ne misli stat... jes upravu si Bgm.. treba uzet auto staro 6-7 godina... ipak je to vrijeme kad dolaze APSOLUTNO SVI SERVISI... nema sta, pametan potez :lol: jos po mogocunosti Peugeota ... ima da bude veselo :D
Drago mi je da si uvidio da sam u pravu. :D

Hoćemo li sa ovim crvenim opet početi diskusiju zvanu: "Njemačka medicina je najbolja medicina"? Pa da vam opet dokažem da Golf nije najbolje auto. :-)
Nije mislio na francuze, nego na peugeot, barem ja to shvatam tako. I u pravu je, sto manji peugeot, to vece sranje.
dgL_
Posts: 3038
Joined: 25/09/2014 22:39

#149 Re: Koje gradsko auto?

Post by dgL_ »

basicm wrote:
citroen xm wrote:
dgL_ wrote: jes u pravu si :D

Ovde dok ne kazes nekome da je upravu on ne misli stat... jes upravu si Bgm.. treba uzet auto staro 6-7 godina... ipak je to vrijeme kad dolaze APSOLUTNO SVI SERVISI... nema sta, pametan potez :lol: jos po mogocunosti Peugeota ... ima da bude veselo :D
Drago mi je da si uvidio da sam u pravu. :D

Hoćemo li sa ovim crvenim opet početi diskusiju zvanu: "Njemačka medicina je najbolja medicina"? Pa da vam opet dokažem da Golf nije najbolje auto. :-)
Nije mislio na francuze, nego na peugeot, barem ja to shvatam tako. I u pravu je, sto manji peugeot, to vece sranje.
pa realno... Peugeota ko kupi novog... rahat je 5-6 godina samo najosnovnije servise da radi... vec 7. ili 8. godinu krenu lagano problemi...

@citroen... jel vidis negdje da je neko napiso da su golfovi najbolja auta ?? Najzastupljenija su zbog odrzavanja dijelom, a dijelom zbog razmisljanja naseg naroda... al' otom potom.. :)
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#150 Re: Koje gradsko auto?

Post by tempuser »

dgL_ wrote:
samo ovlašteni servis druze i pola plate roknes i miran si ;) lakse nego razmislit malo o nekim stvarima, raspitat se i razumit u nesto... sta te briga ha ya ? Ti odes das 350 KM za zamjenu ulja i filtera i miran si :D Za veliki servis jednu miljicu i ljepota :D samo za one koji ce sad doc i napisat "nije auto za svakoga, ako nemas da odrzavas nemoj ni vozit..." auto je prije svega postala POTREBA... a ne LUKSUZ, da se razumijemo...

AJ pozzich, cuvaj mi se...
Promjena ulja i veliki servis u ovl. servisu ponistavaju predjene kilometre ako sam dobro razumio?
Post Reply