Koje gorivo upotrebljavate?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

pipi-duga-carapa
Posts: 259
Joined: 25/11/2013 02:13

#1 Koje gorivo upotrebljavate?

Post by pipi-duga-carapa »

Sam naslov sve kaže a nadam se da iste teme nema sa istim ili sličnim nazivom ().
Ako ima molim moderatora da odmah briše. Hvala.

Ovdje možete upisati koje tačno gorivo upotrebljavate, gdje je točeno, koji motor je u pitanju
i eventualno svoje realne utiske s tim gorivom.
Ako ste još upoređivali različita goriva navedite koje i svoja zapažanja.
Ovdje nije bitna cijena već tip i kvalitet goriva.
Tema se tiče samo tipe goriva i upotrebe istog.
Leon16v
Posts: 5796
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#2 Re: Koje gorivo upotrebljavate?

Post by Leon16v »

Koristim dizel, sipam iskljucivo na Energopetrol pumpama,
Motor je 1.5 dCi, i za sada sam zadovoljan radom motora, gotovo necujan kada stoji.
Auto je kod mene nekih 6 mjeseci i u tih 6 mjeseci samo sam sipao na EP-u. :)
Emir92
Posts: 304
Joined: 13/01/2011 15:31

#3 Re: Koje gorivo upotrebljavate?

Post by Emir92 »

Pretezno na EP sipam benzin 1.2 16V.
Sipao na Hifi i Gaspromu motor je bio bucniji i neuravnotezeniji.
Par puta sipao na pumpi Bucomerc (tako nesto na izlazu iz Gradca poslije Hadzica) i nisam primjetio u odnosu na EP razliku.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4 Re: Koje gorivo upotrebljavate?

Post by amar1994 »

sipam na gaspromu stup ili bare,nikad nikakvih problema,zagrijan ne cuje se u leru,sa energopetrolovim mi grublje malo radi al to je skoro neprimjetno
Mazda 3 1.6CD 116ks dizel
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#5 Re: Koje gorivo upotrebljavate?

Post by insomnia78 »

Image
Total
Nemam primjedbi
User avatar
konektovan
Posts: 40745
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6 Re: Koje gorivo upotrebljavate?

Post by konektovan »

Upotrebljavam naftu, il' ti ga dizel, i to gdje je najjeftinije u zadnje vrijeme, najcesce gasprom a ako se pojavi jos nesto jeftinije, javnite. :mrgreen:

Inace, auto radi mirno, al' bučno. Vuce linearno od 2000 rpm pa sve do 2300 rpm, mozda eventualno do 2400 rpm i onda zatrokira. Nema dima, jedino kad je ugasen. Primijetio sam da mi malo vise trosi, u zadnje vrijeme. Koliko god naspem, sve se potrosi?! Ne znam sta je u pitanju, al' zakleo bih se da je prije manje trosio. Mjenjam redovno sve filtere. Zracni svako dvije, uljni svake dvije, naftni svake tri godine, znaci redovno, nikad nisam kalkulis'o kad su te stvari u pitanju. Uglavnom, ja sam zadovoljan.

C4 1.6 HDi 16V 66KW
:mrgreen:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#7 Re: Koje gorivo upotrebljavate?

Post by amar1994 »

konektovan wrote:Upotrebljavam naftu, il' ti ga dizel, i to gdje je najjeftinije u zadnje vrijeme, najcesce gasprom a ako se pojavi jos nesto jeftinije, javnite. :mrgreen:

Inace, auto radi mirno, al' bučno. Vuce linearno od 2000 rpm pa sve do 2300 rpm, mozda eventualno do 2400 rpm i onda zatrokira. Nema dima, jedino kad je ugasen. Primijetio sam da mi malo vise trosi, u zadnje vrijeme. Koliko god naspem, sve se potrosi?! Ne znam sta je u pitanju, al' zakleo bih se da je prije manje trosio. Mjenjam redovno sve filtere. Zracni svako dvije, uljni svake dvije, naftni svake tri godine, znaci redovno, nikad nisam kalkulis'o kad su te stvari u pitanju. Uglavnom, ja sam zadovoljan.

C4 1.6 HDi 16V 66KW
:mrgreen:
kralju haha :thumbup: :lol:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#8 Re: Koje gorivo upotrebljavate?

Post by amar1994 »

ima li neko iskustva sa loz uljem u ovim novim dizelima sa DPF filterima :mrgreen: :-)
NediM17
Posts: 21725
Joined: 05/11/2009 11:49

#9 Re: Koje gorivo upotrebljavate?

Post by NediM17 »

amar1994 wrote:ima li neko iskustva sa loz uljem u ovim novim dizelima sa DPF filterima :mrgreen: :-)
Ma obojeni Eurodizel. Nisam probao, niti cu, ali sam 99% siguran da je to isti klinac.
esso_sa
Posts: 1668
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#10 Re: Koje gorivo upotrebljavate?

Post by esso_sa »

konektovan wrote:Upotrebljavam naftu, il' ti ga dizel, i to gdje je najjeftinije u zadnje vrijeme, najcesce gasprom a ako se pojavi jos nesto jeftinije, javnite. :mrgreen:

Inace, auto radi mirno, al' bučno. Vuce linearno od 2000 rpm pa sve do 2300 rpm, mozda eventualno do 2400 rpm i onda zatrokira. Nema dima, jedino kad je ugasen. Primijetio sam da mi malo vise trosi, u zadnje vrijeme. Koliko god naspem, sve se potrosi?! Ne znam sta je u pitanju, al' zakleo bih se da je prije manje trosio. Mjenjam redovno sve filtere. Zracni svako dvije, uljni svake dvije, naftni svake tri godine, znaci redovno, nikad nisam kalkulis'o kad su te stvari u pitanju. Uglavnom, ja sam zadovoljan.

C4 1.6 HDi 16V 66KW
:mrgreen:
Iz tvog opisa se jasno vidi da je ulozeno puno para i truda u taj auto :D :razz:
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#11 Re: Koje gorivo upotrebljavate?

Post by condy »

konektovan wrote:Upotrebljavam naftu, il' ti ga dizel, i to gdje je najjeftinije u zadnje vrijeme, najcesce gasprom a ako se pojavi jos nesto jeftinije, javnite. :mrgreen:

Inace, auto radi mirno, al' bučno. Vuce linearno od 2000 rpm pa sve do 2300 rpm, mozda eventualno do 2400 rpm i onda zatrokira. Nema dima, jedino kad je ugasen. Primijetio sam da mi malo vise trosi, u zadnje vrijeme. Koliko god naspem, sve se potrosi?! Ne znam sta je u pitanju, al' zakleo bih se da je prije manje trosio. Mjenjam redovno sve filtere. Zracni svako dvije, uljni svake dvije, naftni svake tri godine, znaci redovno, nikad nisam kalkulis'o kad su te stvari u pitanju. Uglavnom, ja sam zadovoljan.

C4 1.6 HDi 16V 66KW
:mrgreen:
Sarkazam ili :?
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#12 Re: Koje gorivo upotrebljavate?

Post by condy »

U zadnje vrijeme sipam dizel na Petrolu.

Sipao na EP neko vrijeme, mislim da im je gorivo precjenjeno. Klasično Ina gorivo, ništa specijalno.

Počesto naspem na Almiju iz Zenice, gorivo im je ok,nikad problema.

Imao problema sa Hifinim gorivom, i od tada ne sipam kod njih. Čuo sam da Hifa i Petrol koriste isto gorivo.

Sipao još i na T-oilu, MGM-u, Silever ostu, ...kad mi je bilo usput.

Najbolje gorivo koje sam sipao je Shellovo, nema ga ovdje, cijena sitnica oko 3 KM po litri. :D
User avatar
konektovan
Posts: 40745
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#13 Re: Koje gorivo upotrebljavate?

Post by konektovan »

condy wrote:
konektovan wrote:Upotrebljavam naftu, il' ti ga dizel, i to gdje je najjeftinije u zadnje vrijeme, najcesce gasprom a ako se pojavi jos nesto jeftinije, javnite. :mrgreen:

Inace, auto radi mirno, al' bučno. Vuce linearno od 2000 rpm pa sve do 2300 rpm, mozda eventualno do 2400 rpm i onda zatrokira. Nema dima, jedino kad je ugasen. Primijetio sam da mi malo vise trosi, u zadnje vrijeme. Koliko god naspem, sve se potrosi?! Ne znam sta je u pitanju, al' zakleo bih se da je prije manje trosio. Mjenjam redovno sve filtere. Zracni svako dvije, uljni svake dvije, naftni svake tri godine, znaci redovno, nikad nisam kalkulis'o kad su te stvari u pitanju. Uglavnom, ja sam zadovoljan.

C4 1.6 HDi 16V 66KW
:mrgreen:
Sarkazam ili :?

E moj condy, blago nama s tobom. :mrgreen:
User avatar
beco
Posts: 3400
Joined: 25/08/2004 14:22

#14 Re: Koje gorivo upotrebljavate?

Post by beco »

Benzinski motor 1.6 132 konja koristim najviše Petrol, Energopetrol, rijetko kad Gasprom. Večinom sipam 95 a nešto mi drago 98 nasuti (ali skupo). Mozda je to licni osjecaj ali nekako mirnije radi i bolje vuće na 98 octana. Zanima me koje je kod nas najpotentnije benzinsko gorivo? OMV je nekad imao benzin 100 octana.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#15 Re: Koje gorivo upotrebljavate?

Post by amar1994 »

beco wrote:Benzinski motor 1.6 132 konja koristim najviše Petrol, Energopetrol, rijetko kad Gasprom. Večinom sipam 95 a nešto mi drago 98 nasuti (ali skupo). Mozda je to licni osjecaj ali nekako mirnije radi i bolje vuće na 98 octana. Zanima me koje je kod nas najpotentnije benzinsko gorivo? OMV je nekad imao benzin 100 octana.
ako je turbo motor,bolje je vise oktana,ako je atmosferski benzinac razlika je skoro neprimjetna kao i povecanje snage za otprilike 1KS,a samo ce vise da popije :)
esso_sa
Posts: 1668
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#16 Re: Koje gorivo upotrebljavate?

Post by esso_sa »

beco wrote:Benzinski motor 1.6 132 konja koristim najviše Petrol, Energopetrol, rijetko kad Gasprom. Večinom sipam 95 a nešto mi drago 98 nasuti (ali skupo). Mozda je to licni osjecaj ali nekako mirnije radi i bolje vuće na 98 octana. Zanima me koje je kod nas najpotentnije benzinsko gorivo? OMV je nekad imao benzin 100 octana.
98 oktansko na Petrolu je u stvari aditivirano oktan boosterima i dignuto na 100 oktana... Ali, zbog one frke sa oznakama goriva (kad su ukinuli euroclass, q-max itd oznake) ne smiju da isticu 100 oktan oznaku... Tako mi pumpadzija rece... E jel to sad suplja ili nije, nemam pojma... Ali, iz mog iskustva, taj njihov 98 oktanski benzin je definitivno bolji od benzina koji nude ostale pumpe
User avatar
beco
Posts: 3400
Joined: 25/08/2004 14:22

#17 Re: Koje gorivo upotrebljavate?

Post by beco »

Toyotin atmosferski motor. Meni se cini da je Petrol dobro gorivo, ali nemam nekih dokaza. Meni ionako taj motor u Sa trosi 9,5-10 litara, sta god sipao, samo je življi nekako na 98, lakše se zavrti.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#18 Re: Koje gorivo upotrebljavate?

Post by amar1994 »

beco wrote:Toyotin atmosferski motor. Meni se cini da je Petrol dobro gorivo, ali nemam nekih dokaza. Meni ionako taj motor u Sa trosi 9,5-10 litara, sta god sipao, samo je življi nekako na 98, lakše se zavrti.
:thumbup:
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#19 Re: Koje gorivo upotrebljavate?

Post by condy »

konektovan wrote:
condy wrote:
konektovan wrote:Upotrebljavam naftu, il' ti ga dizel, i to gdje je najjeftinije u zadnje vrijeme, najcesce gasprom a ako se pojavi jos nesto jeftinije, javnite. :mrgreen:

Inace, auto radi mirno, al' bučno. Vuce linearno od 2000 rpm pa sve do 2300 rpm, mozda eventualno do 2400 rpm i onda zatrokira. Nema dima, jedino kad je ugasen. Primijetio sam da mi malo vise trosi, u zadnje vrijeme. Koliko god naspem, sve se potrosi?! Ne znam sta je u pitanju, al' zakleo bih se da je prije manje trosio. Mjenjam redovno sve filtere. Zracni svako dvije, uljni svake dvije, naftni svake tri godine, znaci redovno, nikad nisam kalkulis'o kad su te stvari u pitanju. Uglavnom, ja sam zadovoljan.

C4 1.6 HDi 16V 66KW
:mrgreen:
Sarkazam ili :?

E moj condy, blago nama s tobom. :mrgreen:
Misliš u društvu citroen paćenika :D
User avatar
konektovan
Posts: 40745
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#20 Re: Koje gorivo upotrebljavate?

Post by konektovan »

Citron pacenika?! Dobro, kako ti kazes , iz kluba volskwagenOvca!!!!! :mrgreen:
pipi-duga-carapa
Posts: 259
Joined: 25/11/2013 02:13

#21 Re: Koje gorivo upotrebljavate?

Post by pipi-duga-carapa »

Odnedavno upotrebljavam Petrol QMAX- 95 i QMAX-98. Izvrsno stvarno.
Zapazio sam da motor bolje radi u svakom smislu.
Kao da je mašina prodisala. Gorivo za moj motor definitivno!
3.5/v6/149kW
Pirija
Posts: 2138
Joined: 07/08/2013 16:37

#22 Re: Koje gorivo upotrebljavate?

Post by Pirija »

Petrol ili enegropetrol kako kad
User avatar
mobsterc
Posts: 2324
Joined: 01/04/2007 21:57
Location: Sarajevo

#23 Re: Koje gorivo upotrebljavate?

Post by mobsterc »

Samo prvi put nasuo, ostatak sam proizvodi.
G2 1.6D
il dottore
Posts: 1482
Joined: 12/04/2014 20:35

#24 Re: Koje gorivo upotrebljavate?

Post by il dottore »

beco wrote:Toyotin atmosferski motor. Meni se cini da je Petrol dobro gorivo, ali nemam nekih dokaza. Meni ionako taj motor u Sa trosi 9,5-10 litara, sta god sipao, samo je življi nekako na 98, lakše se zavrti.
Kako si zadovoljan tim motorom
Kako ide, je li lijen, ima li kakvih mana... Sada vozim autos 1.4 benzin atmo tako da sam otprilike upoznat
Gledao sam auris s tim 1.6 pa zato pitam
Moze odgovor i u pp da ne fulamo temu?
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#25 Re: Koje gorivo upotrebljavate?

Post by 530i »

pipi-duga-carapa wrote:Odnedavno upotrebljavam Petrol QMAX- 95 i QMAX-98. Izvrsno stvarno.
Zapazio sam da motor bolje radi u svakom smislu.
Kao da je mašina prodisala. Gorivo za moj motor definitivno!
3.5/v6/149kW
I usput si zaposlenik u firmi Petrol...
Post Reply