Kodi/XBMC Media centar

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
Zux
Posts: 906
Joined: 30/03/2005 22:03

#51 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Zux »

Prije par dana sam instalirao ovaj kodi na laptop win 7, ponovio se s TV-om, pa i ovo cackam. Elem, malo mi se cini da je patnja "baciti" sliku na TV kad gledas online. Probao sam uz pomoc nekog tutoriala desni klik pa play with TV, ali ne ide. Je li neko nasao laksi nacin? Moram li mozda dodati u neku listu ili u library?
Nije problem pustiti ono sto je na racunaru vec, mada mi ni tu titl ne radi, sto je cudno jer u windowsu ili tv playeru uredno ima titl.
Drugo pitanje, koji servis za titlove koristite, ja sam stavio tittlovi.com, medjutim ono filmova sto sam probao i ne fercera bas kako treba, tj nadje recimo samo engleski titl, a ja odem na site i vidim da ima i srpski ili hrvatski?
Treca stvar, znam da imaju tutoriali, ali nekako je lakse ako neko ima iskustvo pa da podijeli, kako ga koristiti kao media centar u smislu, da ti objedini sve filmove, serije u jednu bazu, slozi titlove, povuce one postere filmova i slicno. Cini mi se da plex.tv to radi dosta elegantno, da li to moze i kako na kodiju? Toliko zasad, mada imam jos gomilu pitanja :)
Pirija
Posts: 2138
Joined: 07/08/2013 16:37

#52 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Pirija »

ja sam na laptop-u izabrao da prikazuje sliku samo na TV-u
to mozes u postavkama graficke promjenit
za titlove moras izabrati koje jezike da ti prikazuje
po defaultu ti samo engleske prikazuje
moras dodati HR, BH i SRB u postavkama KODI-a
Zux
Posts: 906
Joined: 30/03/2005 22:03

#53 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Zux »

Pirija wrote:ja sam na laptop-u izabrao da prikazuje sliku samo na TV-u
to mozes u postavkama graficke promjenit
za titlove moras izabrati koje jezike da ti prikazuje
po defaultu ti samo engleske prikazuje
moras dodati HR, BH i SRB u postavkama KODI-a

Pretpostavljam da govoris o konekciji kablom na TV. Ja sam mislio na WiFi, doduse nisam se precizno izrazio :)
Titlove sam odabrao recimo srpski kao default, site titlovi, ali mi je izbacio samo engleski. Koliko sam shvatio to je samo preferirani jezik a on ti nadje sve.
User avatar
Doda37
Posts: 1697
Joined: 29/06/2007 23:11

#54 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Doda37 »

Negdje grijesis, ako si postavio za srpski titl ne moze ti izbaciti engleski, osim ako nisi zaboravio iskljuciti engleski a nema dostupnog srpskog, ovo za prebacivanje slike nisi mi bas najjasniji, kako si mislio DLNA wifi direct
Zux
Posts: 906
Joined: 30/03/2005 22:03

#55 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Zux »

Postavio srpski, ne grijesim, medjutim on mi nadje engleski. Sto se slike tice, govorim o wifi komunikaciji, lako je za kabl i on mi nije zanimljiv zasad. Dakle, nije problem prikaz kad idem u DLNA "prozor" na TV-u i pustim film koji je vec na racunaru skinut, mada ni tu ne radi titl. Problem je kad hocu da pogledam film online tj. kroz neku od aplikacija recimo genisis ili 1channel, tad ne mogu sliku da "bacim" na TV. Ima neki tutorijal gdje kad nadjes film odaberes mirror i desnim klikom odaberes player TV-a umjesto KODIja, ali to ne ide. Moje pitanje je ima li neki drugi nacin da to radi. Mogu li dodati film u neki library ili palylistu pa da to radi.
velav
Posts: 19
Joined: 18/07/2015 20:06

#56 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by velav »

Sport Klub išta?
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3046
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#57 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by suad-sarajevo »

Torrent tv addon.
ganja
Posts: 18
Joined: 12/07/2011 17:01

#58 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by ganja »

Hola, da li neko moze da mi kaze koju listu za nase kanale koristiti? Ja znam samo za macedonija on demand adon da li ima nesto drugo?
User avatar
Tsubasa
Posts: 215
Joined: 12/07/2005 23:52

#59 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Tsubasa »

Sta mi je potrebno za kodi 15 i gledanje iptv-a?
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#60 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

ganja wrote:Hola, da li neko moze da mi kaze koju listu za nase kanale koristiti? Ja znam samo za macedonija on demand adon da li ima nesto drugo?
Imas i Croatia on Demand, a odlican addon za iptv ti je F.U.B.A.R., ima dosta nasih kanala, cesto se Sport Klubovi i Arene pojavljuju, pogotovo vikendom, i to HD-u.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#61 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

Tsubasa wrote:Sta mi je potrebno za kodi 15 i gledanje iptv-a?
Na yotube imas sve moguce tutorijale, kao i na google, sve objasnjeno korak po korak. Ja sam tako naucio.
Paul F.
Posts: 3424
Joined: 05/02/2011 03:40
Location: Gdje vlast odluči
Contact:

#62 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Paul F. »

Ja sam čuo da preko toga virusi lahko ulijeću pa nije zgoreg neku zaštitu imati.
User avatar
holowey
Posts: 8438
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#63 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by holowey »

kako dodajete repositorije na kodiju? ja imam samo onaj defaultni repository izlistan i tih addona kod mene nema
Paul F.
Posts: 3424
Joined: 05/02/2011 03:40
Location: Gdje vlast odluči
Contact:

#64 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Paul F. »

Ja sam tek počeo čačkati oko toga. Valjda treba prvo instalisati program za instalaciju ostalih. To sam uspio uz pomoć ovoga https://www.youtube.com/watch?v=QhaxqWcFeMo. Pomoću toga sam instaliso Croatia on demand. Nisam uspio staviti super repo. Stavio pop corn ali slabo radi...
User avatar
holowey
Posts: 8438
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#65 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by holowey »

Paul F. wrote:Ja sam tek počeo čačkati oko toga. Valjda treba prvo instalisati program za instalaciju ostalih. To sam uspio uz pomoć ovoga https://www.youtube.com/watch?v=QhaxqWcFeMo. Pomoću toga sam instaliso Croatia on demand. Nisam uspio staviti super repo. Stavio pop corn ali slabo radi...
:thumbup:
definitivno cu ovo probati...
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#66 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

Evo za sve koji nisu na ti sa kodijem ili kojima je mrsko stalno cackati oko novih izvora i addona. Uradite ovo po ovom tutorijalu i dobit cete sve popularnije addone koji se trenutno koriste.
https://seo-michael.co.uk/tutorial-how- ... ilds-kodi/

Ovo preporucujem onima koji nemaju "nariktan" Kodi, oni koji imaji neka urade backup, jer ce sve stare radnje biti izbrisane, takodje, poslije restarta dobija se novi vizuelni izgled/skin da vas ne zbuni, ali jako je lagan za koristenje, a kome smeta lako je se vratiti na stari skin.

Ovo je stvarno koristan tutorijal i ustedit ce mnogo vremena, jer bukvalno ovo moras samo jednom uraditi i miran si sto se tice addona.
Last edited by irac300 on 27/08/2015 11:29, edited 1 time in total.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#67 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

Paul F. wrote:Ja sam tek počeo čačkati oko toga. Valjda treba prvo instalisati program za instalaciju ostalih. To sam uspio uz pomoć ovoga https://www.youtube.com/watch?v=QhaxqWcFeMo. Pomoću toga sam instaliso Croatia on demand. Nisam uspio staviti super repo. Stavio pop corn ali slabo radi...
Link kako instalirati SuperRepo.
https://seo-michael.co.uk/how-to-instal ... -for-xbmc/

Neki se addoni ne mogu naci preko addon installera, pa nije lose imati sve repositorye na jednom mjestu.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#68 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

.
sandra01
Posts: 1433
Joined: 19/02/2008 03:19
Location: na grani

#69 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by sandra01 »

pratim :)
User avatar
Tsubasa
Posts: 215
Joined: 12/07/2005 23:52

#70 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Tsubasa »

irac300 wrote:
Tsubasa wrote:Sta mi je potrebno za kodi 15 i gledanje iptv-a?
Na yotube imas sve moguce tutorijale, kao i na google, sve objasnjeno korak po korak. Ja sam tako naucio.
Ma pregledao ali mi i dalje nejasno. Razumijem se koliko toliko u kodi. Imam svoju playlistu za iptv i samo mi treba addon neki u koji mogu ubacit svoju playlistu i gledati.
User avatar
bdzs
Posts: 820
Joined: 24/03/2010 14:40

#71 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by bdzs »

Super repro za manual install http://srp.nu/ za sve verzije.
ganja
Posts: 18
Joined: 12/07/2011 17:01

#72 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by ganja »

irac300 wrote:

Tsubasa wrote:Sta mi je potrebno za kodi 15 i gledanje iptv-a?



Na yotube imas sve moguce tutorijale, kao i na google, sve objasnjeno korak po korak. Ja sam tako naucio.



Ma pregledao ali mi i dalje nejasno. Razumijem se koliko toliko u kodi. Imam svoju playlistu za iptv i samo mi treba addon neki u koji mogu ubacit svoju playlistu i gledati.

Sta ti je nejasno, imas svoju listu koju si negdje pohranio, u kodi samo tacnu putanju stavis na pvr iptv (neznam na pamet kako se zove) tamo imas opciju da izaberes da li je lista lokalna ili na netu eto to ti je sve.


ganja wrote:Hola, da li neko moze da mi kaze koju listu za nase kanale koristiti? Ja znam samo za macedonija on demand adon da li ima nesto drugo?


Imas i Croatia on Demand, a odlican addon za iptv ti je F.U.B.A.R., ima dosta nasih kanala, cesto se Sport Klubovi i Arene pojavljuju, pogotovo vikendom, i to HD-u.

Arena sport itd imam to sve na sat, to mi netreba treba mi u sustini samo ovi nasi bhtv, ftv, tv1 i ti neki lokalni npr. tk, zenica koji postoje to bi samo trebo, ako to ima, hrvatska on demand nema nijedan nas program, mozda nisam dobro pogledo.
User avatar
Doda37
Posts: 1697
Joined: 29/06/2007 23:11

#73 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Doda37 »

Imas na macedonia on demand bh kanale
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#74 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

Slabo pratim nase domace kanale, al' vidim da ima raje koja to trazi na Kodiju, pa sam cackao malo i preporucujem addon RobinHood imaju skoro svi domaci kanali kao i oni sa ex Yu podrucja, 90% ih radi.
ganja
Posts: 18
Joined: 12/07/2011 17:01

#75 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by ganja »

macedonija on demand imam i robin hood imam, mislio sam da ima jos nesto da neko zna. evo ako nekog njemacki francuski italijanski interesuje, za livetv iptvsimpleplayer ili kako se vec zove.
htttp://www.wownet.ro/iptv/
htttp://www.wownet.ro/epg/
htttp://www.wownet.ro/logo
Post Reply