Kodi/XBMC Media centar

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
brazzo19
Posts: 3161
Joined: 25/09/2008 13:43

#3426 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by brazzo19 »

irac300 wrote:
Radar71 wrote:Ja prije dvadesetak dana uradih čistu instalaciju :D
Ja zadnjih par dana, svaki dan jednu odradim. :D Doduše, koristim nekoliko Kodi varijanti i forkova. Zato i kažem, ne dirajte dok se ne reguliše malo situacija. Svaki dan se skoro nešto izmijeni. Juče si mogao Poseidon i Triton instalirati, danas ne možeš. I sve tako. Ovi čifuti iz Izraela vade situaciju. :D Haman njima ne smiju ništa, jedino njihov repository pun k'o šibica. Može se 90% stvari iz njega instalirati. I da, fusion i tvaddons opet proradili poslije jednodnevne pauze.

Inače, ovog Soullessa što je kreirao Poseidon, raspizdili ovi iz Cypher tima s njihovim Rebirth addonom koji je bukvalno prekopiran Triton. Puk'o čovjeku film, k'o veli, tjerajte se u k**** sad ga vi razvijajte. :D Tako je svojevremeno i Lambda ekipa odustala od Genesisa, ko se sjeća.
E jesam konj .... na kompu inastalirao ovaj poseidon i triton i sve super i radi kako treba, i dvoumim se sve danas cu sutra cu isntalirat i na tv i sad pao repo ne moze se instalirat .... hajd valjda proradi u narednih par dana jer su addoni odlicni .....
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#3427 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

Imaš zamjenske addone na istom principu. Kao što već napomenuh, Rebirth koji je kopija Tritona i Poseidona, Duckpool, MYRIAD, Openload Movies... A i ova dva će se pojaviti, samo dok ih neko prebaci u novi repository.

Edit
Nije direktno vezano sa temom Kodi, ali sinoć sam isprobao apk za gledanje filmova i serija FreeFlex HQ, ukratko, fenomenalna aplikacija. Meni lično mnogo bolja od razvikanog Terrariuma. Otvara filmove u najvećoj rezoluciji u roku sekunde, titlovi se mogu lokalizovati za BHS jezike, jako jednostavno odrađen za rukovanje (mislim da bi ga i @Zejnep skontala). :D Ugodno iznenađen. Nema zime za pirateriju. :D
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#3428 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Zejnep »

:lol: jesi bezobrazan
Ako te zejnep :bije:
Ja sam ponosna na sebe a ti pricaj sta hos :diva:
User avatar
Radar71
Posts: 7287
Joined: 21/07/2010 15:43

#3429 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Radar71 »

:lol:
Pljosko
Posts: 77
Joined: 02/08/2009 23:16

#3430 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Pljosko »

irac300 wrote:Imaš zamjenske addone na istom principu. Kao što već napomenuh, Rebirth koji je kopija Tritona i Poseidona, Duckpool, MYRIAD, Openload Movies... A i ova dva će se pojaviti, samo dok ih neko prebaci u novi repository.

Edit
Nije direktno vezano sa temom Kodi, ali sinoć sam isprobao apk za gledanje filmova i serija FreeFlex HQ, ukratko, fenomenalna aplikacija. Meni lično mnogo bolja od razvikanog Terrariuma. Otvara filmove u najvećoj rezoluciji u roku sekunde, titlovi se mogu lokalizovati za BHS jezike, jako jednostavno odrađen za rukovanje (mislim da bi ga i @Zejnep skontala). :D Ugodno iznenađen. Nema zime za pirateriju. :D


Vezano za FreeFlex mogu li se podesiti nasa slova u prevodima, nema š i ć? Inace aplikacija je extra
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#3431 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

To mu je jedina mana. Čačkao sam postavke, ali ne mogu se podesiti titlovi za ta slova. Mozda u nekom updateu isprave.

@brazzo
Poseidon i Triton su se pojavili u Kodisrael repositoryu. Mozes ih instalirati. :D
brazzo19
Posts: 3161
Joined: 25/09/2008 13:43

#3432 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by brazzo19 »

irac300 wrote:To mu je jedina mana. Čačkao sam postavke, ali ne mogu se podesiti titlovi za ta slova. Mozda u nekom updateu isprave.

@brazzo
Poseidon i Triton su se pojavili u Kodisrael repositoryu. Mozes ih instalirati. :D

Joj valja mi sad cifute na tv instalirat :D a reci mi ovaj repo cifutski ima milion addona, da li ga redovno odrzavaju tj. Da li se addoni redovno updateuju na svoje zadnje verzije preko njega?

P.S i ja htjedoh pitat za titlove za ovu app za android za filmove stvarno je odlicna samo ove kvacice zezaju na prevodima valjda to isprave ubrzo :)
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#3433 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Zejnep »

A sta ce vam afrikati? :?
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 5603
Joined: 12/10/2014 01:12

#3434 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by skupljac_zeljeza »

Zejnep wrote:Meni sve radi :D
Ma i kod mene još uvijek. :wink: Najčešće idem preko Exodusa, a Kodi mi paše pravo što gledam preko TV-a i ima opcije zaustavljanja, ponovnog pokretanja, a sve bez onog skidanja, uvezivanja sa titlom, prenošenja na stick pa poslije brisanja itd. Čak i kada prekinem neki film pa ga pokrenem kroz par dana pita me da li ću od početka ili gdje sam stao. :mrgreen: Bilježi mi epizode serija koje sam odgledao ili filmove pa one kvačice odmah preskačem. Dobar je Kodi i da sutra to neko malo dotjera i počne uzimati razumnu pretplatu vjerovatno bih jer se već navikao. :mrgreen:
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#3435 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

brazzo19 wrote:
irac300 wrote:To mu je jedina mana. Čačkao sam postavke, ali ne mogu se podesiti titlovi za ta slova. Mozda u nekom updateu isprave.

@brazzo
Poseidon i Triton su se pojavili u Kodisrael repositoryu. Mozes ih instalirati. :D

Joj valja mi sad cifute na tv instalirat :D a reci mi ovaj repo cifutski ima milion addona, da li ga redovno odrzavaju tj. Da li se addoni redovno updateuju na svoje zadnje verzije preko njega?

P.S i ja htjedoh pitat za titlove za ovu app za android za filmove stvarno je odlicna samo ove kvacice zezaju na prevodima valjda to isprave ubrzo :)
Pa vidiš, čim su juče dodali ova dva addona, znači da ga održavaju. :D Update stiže. Ako ne direktno, onda preko repositorya koji se takođe može instalirati iz njega.
Naslovnica
Posts: 27902
Joined: 20/03/2013 15:38

#3436 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Naslovnica »

Valja li ovo čemu?!
https://www.gearbest.com/tv-box/pp_1027980.html?wid=21

Z66X Z2 TV Box - 2GB RAM + 16GB ROM EU PLUG 233234403
ZX296716 Quad-core Android 7.1 2.4G WiFi 100M RJ45

Flash Sale Price $29.99
brazzo19
Posts: 3161
Joined: 25/09/2008 13:43

#3437 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by brazzo19 »

Nece mi nesto rebirth ovaj addon, sve normala instalirao po uputama, izbaci mi obavijest da je instaliran i kad udjem u video addons i kliknem na njega nista se ne desava niti ista otvara, ne kontam do cega je, probao sam instalirati direktno preko njegovog repositorya i preko kodi israel repa ali isto se desava ....
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#3438 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

brazzo19 wrote:Nece mi nesto rebirth ovaj addon, sve normala instalirao po uputama, izbaci mi obavijest da je instaliran i kad udjem u video addons i kliknem na njega nista se ne desava niti ista otvara, ne kontam do cega je, probao sam instalirati direktno preko njegovog repositorya i preko kodi israel repa ali isto se desava ....
I kod mene isto. Iz nekog razloga kodisrael preuzima njegov update, koji je zastario i koji ne radi, a ne zeli povuci novi update sa cypherlocker repo-a. Radi mi jedino kada ga samog instaliram sa njegovog sourca, ali cim dodam kodisrael, opet prestane raditi.

'ebat ga, nije neki addon bez kojeg se ne moze. Isprobaj Oculus addon, ne treba api key, izbacuje dosta hd sadrzaja. Samo budi strpljiv, zna po 5 minuta trajati dok ne pokaze notifikaciju da je instaliran.
http://www.wirelesshack.org/how-to-inst ... addon.html
brazzo19
Posts: 3161
Joined: 25/09/2008 13:43

#3439 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by brazzo19 »

irac300 wrote:
brazzo19 wrote:Nece mi nesto rebirth ovaj addon, sve normala instalirao po uputama, izbaci mi obavijest da je instaliran i kad udjem u video addons i kliknem na njega nista se ne desava niti ista otvara, ne kontam do cega je, probao sam instalirati direktno preko njegovog repositorya i preko kodi israel repa ali isto se desava ....
I kod mene isto. Iz nekog razloga kodisrael preuzima njegov update, koji je zastario i koji ne radi, a ne zeli povuci novi update sa cypherlocker repo-a. Radi mi jedino kada ga samog instaliram sa njegovog sourca, ali cim dodam kodisrael, opet prestane raditi.

'ebat ga, nije neki addon bez kojeg se ne moze. Isprobaj Oculus addon, ne treba api key, izbacuje dosta hd sadrzaja. Samo budi strpljiv, zna po 5 minuta trajati dok ne pokaze notifikaciju da je instaliran.
http://www.wirelesshack.org/how-to-inst ... addon.html
aha, ma ne manjka vala ovih addona koji rade bez api kljuca i izbacuju 1080p linkove, sinoc mi je po prvi put nakon sto sam par filmova uzastopno pretrazio na covenantu stigao mail da sam prekoracio dnevni limit, ali sreca ima ovaj poseidon pa se moze gledati bez problema, jedino me muci ovo sto u pola filma me izbaci na pocetnu stranicu sa linkovima i sinoc nisam mogao pogledati jedan film iako je dosta stariji i pokretao sam ga sa vise sourceva i linkova al jednostavno ne prodje ni minuta i zastopa, ne znam do cega je bilo da li do mog interneta ( telemach ) ili je bio neki globalni problem sa kodijem i njihovim serverima sa kojih pokrecu filmove ..... :-)
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#3440 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Zejnep »

I meni se to dešava, ponekad, vrati se na linkove, source. Mada rizikujem da me Irac počne opet zezati moram priznati da sam otkrila da mi se film ne gasi a niti bufera kada ugasim titl :-) .
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#3441 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

Stvarno nemam pojma što vas izbacuje. Meni se to znalo dešavati na SD linkovima, ali rijetko, na HD nikad. A za buffering, ima tu nekoliko faktora, od brzine interneta, kvalitete wifi uređaja (ako se koristi wifi), Kodi verzije, pa do kvalitete streama koji se otvara, jer i oni su nekada loši. Treba testirati jedan po jedan od ovih potencijalnih problema, pa doći do zaključka šta zeza. Na ovom klipu ima korisnih savjeta u vezi bufferinga.
https://www.youtube.com/watch?v=BIywa92k2V4&t=2s
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#3442 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by diablobih »



Izgleda fino, uskoro cu probati... I bas jednostavno izgleda se dodaju addoni i sve.
User avatar
xamp
Posts: 1545
Joined: 31/03/2010 18:43

#3443 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by xamp »

diablobih wrote:
Izgleda fino, uskoro cu probati... I bas jednostavno izgleda se dodaju addoni i sve.
Stremio? Postoji vec jako jako dugo. Super stvar. Koristim ga na Laptopu ali ne mogu na Android TV instalirat. Cim bude moglo, prebacujem se ponovo.
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#3444 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by diablobih »

xamp wrote:
diablobih wrote:
Izgleda fino, uskoro cu probati... I bas jednostavno izgleda se dodaju addoni i sve.
Stremio? Postoji vec jako jako dugo. Super stvar. Koristim ga na Laptopu ali ne mogu na Android TV instalirat. Cim bude moglo, prebacujem se ponovo.
Da, probao sam, nimalo ne stopa, fin interface, lagano radi. Kao da sam vidio i za android instalaciju, ali ne radi tebi to?
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#3445 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

Radi i na androidu, ali treba odmah pojasniti, da ova aplikacija streama torrent sadržaj, da se ne bi ko zezn'o pa u inostranstvu probao.
Last edited by irac300 on 29/11/2017 15:28, edited 1 time in total.
moke_31
Posts: 1879
Joined: 18/05/2011 14:54

#3446 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by moke_31 »

irac300 wrote:Radi i na androidu, ali treba odmah pojasniti, da ova aplikacija streama torrent sadržaj, da se ne bi k'o zezn'o pa u inostranstvu probao.
Da, i ja sam je probao i odmah primjetio da se radi o torrentu. Ja probao Terminatora 2 u full HD sa 5.1 audijem i slika je strava, odličan bitrate ali meni štopa, internet mi samo 16 Mbps, a možda je i do seedera.

Izgleda da je Stemio zamišljen kao streaming servis sa zvaničnim adonima za filmon, netlfix, amazon i sl., ali se odmah pojavila i underground zajednica da da svoj doprinos :D

Interesantno je da radi dobro i na androidu, mada bi aplikaciju za android trebalo malo dotjerati, titlove, i sl. Što se tiče addona kao što je rarbag i sl. ja sam ih prvo instaliro na PC-iju, dodo addone koje mi trebaju i onda instaliro na android tv apk i samo se ulogovo sa istom e-mail adresom koju sam koristio za registraciju na PC-iju i odmah je pokupio i addone tako da ih nisam morao ručno dodavati.

Sve u svemu jako dobra aplikacija koja puno obećava, vidjećemo kako će se stvari dalje razvijati :thumbup:
User avatar
xamp
Posts: 1545
Joined: 31/03/2010 18:43

#3447 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by xamp »

irac300 wrote:Radi i na androidu, ali treba odmah pojasniti, da ova aplikacija streama torrent sadržaj, da se ne bi ko zezn'o pa u inostranstvu probao.
Radi na Androidu, ali ne moze na Android TV-u (barem ne na Philips Android)
zippoo87
Posts: 15545
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3448 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by zippoo87 »

sada cu i ja ovo skinuti i probati
jeste li skinuli beta verziju ili stabilnu ?
ja beta opalio,valjda nece praviti probleme
moke_31
Posts: 1879
Joined: 18/05/2011 14:54

#3449 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by moke_31 »

xamp wrote:
irac300 wrote:Radi i na androidu, ali treba odmah pojasniti, da ova aplikacija streama torrent sadržaj, da se ne bi ko zezn'o pa u inostranstvu probao.
Radi na Androidu, ali ne moze na Android TV-u (barem ne na Philips Android)
Kod mene na Sony Tv-u radi? Šta je problem sa Philipsom? Ne možeš instalirati ili? Zar Philips isto nije omogućio opciju instaliranje sa UNKNOWN SOURCES, mislim ono dam ožeš instalirati apk fajlove sa USB sticka.
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#3450 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by diablobih »

moke_31 wrote:
irac300 wrote:Radi i na androidu, ali treba odmah pojasniti, da ova aplikacija streama torrent sadržaj, da se ne bi k'o zezn'o pa u inostranstvu probao.
Da, i ja sam je probao i odmah primjetio da se radi o torrentu. Ja probao Terminatora 2 u full HD sa 5.1 audijem i slika je strava, odličan bitrate ali meni štopa, internet mi samo 16 Mbps, a možda je i do seedera.

Izgleda da je Stemio zamišljen kao streaming servis sa zvaničnim adonima za filmon, netlfix, amazon i sl., ali se odmah pojavila i underground zajednica da da svoj doprinos :D

Interesantno je da radi dobro i na androidu, mada bi aplikaciju za android trebalo malo dotjerati, titlove, i sl. Što se tiče addona kao što je rarbag i sl. ja sam ih prvo instaliro na PC-iju, dodo addone koje mi trebaju i onda instaliro na android tv apk i samo se ulogovo sa istom e-mail adresom koju sam koristio za registraciju na PC-iju i odmah je pokupio i addone tako da ih nisam morao ručno dodavati.

Sve u svemu jako dobra aplikacija koja puno obećava, vidjećemo kako će se stvari dalje razvijati :thumbup:
Predji na telemach, meni nikakvih problema nema.
Post Reply