Kodi/XBMC Media centar

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
moke_31
Posts: 1880
Joined: 18/05/2011 14:54

#3351 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by moke_31 »

Ja mislim da je negdje u samom Kodiju stavio bosanski, negdje u opcijama za medije ili filmove i sl. Sa addonima je sve u redu. Kad uhvatim vremena pogledaću gdje je ta opcija.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#3352 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

moke_31 wrote:Ja mislim da je negdje u samom Kodiju stavio bosanski, negdje u opcijama za medije ili filmove i sl. Sa addonima je sve u redu. Kad uhvatim vremena pogledaću gdje je ta opcija.
Samo su jedne postavke za jezik (ako ne računamo titlove, al' oni ne igraju nikakvu ulogu u vezi ovog). Settings-Interface settings-Regional-Language=English i na kraju Region default format postaviti na Central Europe
moke_31
Posts: 1880
Joined: 18/05/2011 14:54

#3353 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by moke_31 »

Nek uđe u postavke Kodija i klikne na player settings, zatim se otvori meni i nek izabere language. U vrhu kartice ima sekcija audio i nek stavi na preferred audio language - original stream's language. Vjerovatno je to mijenjao i player mu traži streamove na jeziku koji je on stavio, bosanski ili neki drugi.

Meni se ovo jednom desilo na Kodiju 16 i dok ovo nisam promijenio pretraživanje je uvijek bilo ništa, nula.
User avatar
musicman80
Posts: 943
Joined: 28/07/2015 10:02
Location: Sarajevo,BiH

#3354 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by musicman80 »

Samo jedino pitanje, molim vas. Kako da stavim confluence skin na Kodi 17 ? Stalno mi javlja the dependency on XBMC gui 5.10.0 could not be satisfied.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#3355 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

musicman80 wrote:Samo jedino pitanje, molim vas. Kako da stavim confluence skin na Kodi 17 ? Stalno mi javlja the dependency on XBMC gui 5.10.0 could not be satisfied.
Je l' ne možeš naći gdje se mijenja skin ili kada ga želiš promijeniti, javlja ti tu notifikaciju? Ako ne možeš naći: settings-interface settings-skin-confluence
Za ovo drugo, nemam pojma.
User avatar
musicman80
Posts: 943
Joined: 28/07/2015 10:02
Location: Sarajevo,BiH

#3356 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by musicman80 »

irac300 wrote:
musicman80 wrote:Samo jedino pitanje, molim vas. Kako da stavim confluence skin na Kodi 17 ? Stalno mi javlja the dependency on XBMC gui 5.10.0 could not be satisfied.
Je l' ne možeš naći gdje se mijenja skin ili kada ga želiš promijeniti, javlja ti tu notifikaciju? Ako ne možeš naći: settings-interface settings-skin-confluence
Za ovo drugo, nemam pojma.

Ja kada to uradim, prijavi mi ovu gresku. Znam Ja kako se mijenja skin, ali neće, javlja ovu gresku.
User avatar
Mommy's_little_ Monster
Posts: 193
Joined: 27/02/2008 23:23

#3357 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Mommy's_little_ Monster »

musicman80 wrote:
irac300 wrote:
musicman80 wrote:Samo jedino pitanje, molim vas. Kako da stavim confluence skin na Kodi 17 ? Stalno mi javlja the dependency on XBMC gui 5.10.0 could not be satisfied.
Je l' ne možeš naći gdje se mijenja skin ili kada ga želiš promijeniti, javlja ti tu notifikaciju? Ako ne možeš naći: settings-interface settings-skin-confluence
Za ovo drugo, nemam pojma.

Ja kada to uradim, prijavi mi ovu gresku. Znam Ja kako se mijenja skin, ali neće, javlja ovu gresku.
Koju tacno verziju Kodija koristis 17.*? Moguće da koristiš neku unstable verziju koju skin ne podržava još uvijek.
User avatar
musicman80
Posts: 943
Joined: 28/07/2015 10:02
Location: Sarajevo,BiH

#3358 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by musicman80 »

Probao sam razne verzije ali nece. Probao sam i forkove, ali nista ne pomaze.
milann1971
Posts: 344
Joined: 12/01/2017 05:53

#3359 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by milann1971 »

zem addon sve losiji, ne radi 80% linkova...ima li neki dobar za sport ? adryan list skinuo, probao, ma isto lose, ne otvara skoro nista
User avatar
Radar71
Posts: 7290
Joined: 21/07/2010 15:43

#3360 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Radar71 »

milann1971 wrote:zem addon sve losiji, ne radi 80% linkova...ima li neki dobar za sport ? adryan list skinuo, probao, ma isto lose, ne otvara skoro nista
https://mobdroforpcappdownload.com/mobd ... all-guide/
milann1971
Posts: 344
Joined: 12/01/2017 05:53

#3361 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by milann1971 »

Radar71 wrote:
milann1971 wrote:zem addon sve losiji, ne radi 80% linkova...ima li neki dobar za sport ? adryan list skinuo, probao, ma isto lose, ne otvara skoro nista
https://mobdroforpcappdownload.com/mobd ... all-guide/

ajd probacu...takodje TURK sports nula, nekad valjao, nema nista da radi
moke_31
Posts: 1880
Joined: 18/05/2011 14:54

#3362 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by moke_31 »

Radar71 wrote:
milann1971 wrote:zem addon sve losiji, ne radi 80% linkova...ima li neki dobar za sport ? adryan list skinuo, probao, ma isto lose, ne otvara skoro nista
https://mobdroforpcappdownload.com/mobd ... all-guide/
Svi addoni koji rade na principur linkova su beze i manje više gubljenje vremena, jer dok nabodeš da neki radi prođe pola utakmice. Imaš UK Turk playlist i još dosta addona koji rade na sličan način. Recimo not sure nije loš, ima i integriranu Mobdro aplikaciju ali i ona zna štopati.

S obzirom na Castaway ne radi najbolji addon za sport je ovaj što si spomenuo Adryan list ali moraš koristiti acestream ili sopcast linkove. Oni su fakat najstabilniji plus slika je uglavnom hd ako ne full hd.
Provjeri Liniju
Posts: 1
Joined: 15/11/2017 10:42

#3363 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Provjeri Liniju »

izgleda dohakaše i kodiju

Kodi Addon Developers Quit Following Threats From MPA, Netflix, Amazon

https://torrentfreak.com/kodi-developer ... on-171116/
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#3364 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by diablobih »

Nikad im nece dohakati, ima bruku addon developera.
User avatar
musicman80
Posts: 943
Joined: 28/07/2015 10:02
Location: Sarajevo,BiH

#3365 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by musicman80 »

diablobih wrote:Nikad im nece dohakati, ima bruku addon developera.

Ako ne bude vise URL resolvera, na znam kako ce ici dalje. Ovo je zabrinjavajuce. Aktivirale se kompanije posto na zapadu sve vise ljudi uzima kodi I odjavljuje kablovsku televiziju. Sada kada su veliki osjetili da gube novac, ne vjerujem da ce u buducnosti Kodi biti vise ono sto je bio.
moke_31
Posts: 1880
Joined: 18/05/2011 14:54

#3366 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by moke_31 »

Pao Collosus i Ares wizard što nije prevelik udarac za Kodi zajedicu, uvijek ima laternativa, a url resolver i metahandler ne mogu ukloniti ali im mogu znatno usporiti razvoj. Naće se već neko da malo razvija :D

Koliko sam primjetio ove zakonksko gonjenje addon developera se dešava samo u zapadnoj hemisferi, Kanada i UK. Kad ovi sa istoka, prije sve ga Rusi, preuzmu neće biti zime :D
Hakiz
Posts: 40534
Joined: 30/07/2015 20:01

#3367 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Hakiz »

moke_31 wrote:Pao Collosus i Ares wizard što nije prevelik udarac za Kodi zajedicu, uvijek ima laternativa, a url resolver i metahandler ne mogu ukloniti ali im mogu znatno usporiti razvoj. Naće se već neko da malo razvija :D

Koliko sam primjetio ove zakonksko gonjenje addon developera se dešava samo u zapadnoj hemisferi, Kanada i UK. Kad ovi sa istoka, prije sve ga Rusi, preuzmu neće biti zime :D
A no, dobro, uvijek se može ISP-u narediti blokada, a korištenje VPN-a proglasiti nelegalnim i pružace VPN usluga staviti na listu onih koji podržavaju terorizam. Dohakali su i dark i deep netu, Tor je odavno prestao biti šta je trebao biti, nije im problem dohakati VPN-u i sličnima.
User avatar
musicman80
Posts: 943
Joined: 28/07/2015 10:02
Location: Sarajevo,BiH

#3368 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by musicman80 »

Meni radi sve ok. Samo ostavite sve kako jeste I ne radite fresh install, I radi sve ok. Napravite backup addon-a


Android Android/data/org.xbmc.kodi/files/.kodi/userdata/ (see note)

iOS /private/var/mobile/Library/Preferences/Kodi/userdata/

Windows Start - type %APPDATA%\kodi\userdata - press <Enter>


Sve addone iz foldera Addons zipujte i pohranite ih u neki folder na disku ili externom disku.


Kasnije ih je lako prebacivati prema potrebi na usb stik pa na Kodi (install from zip).



To je privremeno rijesenje, vidjecemo kako ce se dalje stvari razvijati. Amazon, Netflix I Sky UK su ovim glavnim developerima addona poslali pisma u kojima od njih traze da odmah obustave sve aktivnosti, ili u suprotnom slijede tuzbe.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#3369 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by zateznistub »

Jel ovi podnaslovi samo meni ne rade ili...
I INA li još koji koristan subtitle za filmove
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#3370 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

zateznistub wrote:Jel ovi podnaslovi samo meni ne rade ili...
I INA li još koji koristan subtitle za filmove
Titlovi.com i opensubtitles. To su dva najbolja add-ona za titlove. Prvi moraš ručno skinuti i instalirati (imaš na prethodnim stranicama link), za drugi se moraš registrovati na njihovoj stranici da bi radili.

Link za titlovi.com add-on:
https://github.com/mikimac/service.subtitles.titlovi
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#3371 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by zateznistub »

irac300 wrote:
zateznistub wrote:Jel ovi podnaslovi samo meni ne rade ili...
I INA li još koji koristan subtitle za filmove
Titlovi.com i opensubtitles. To su dva najbolja add-ona za titlove. Prvi moraš ručno skinuti i instalirati (imaš na prethodnim stranicama link), za drugi se moraš registrovati na njihovoj stranici da bi radili.

Link za titlovi.com add-on:
https://github.com/mikimac/service.subtitles.titlovi
Šta bih ja bez tebe?
Evo registrovao sam se ma openaubtitle i treba li to gdje u kodiju unijeti user name i pass?
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#3372 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

zateznistub wrote:
irac300 wrote:
zateznistub wrote:Jel ovi podnaslovi samo meni ne rade ili...
I INA li još koji koristan subtitle za filmove
Titlovi.com i opensubtitles. To su dva najbolja add-ona za titlove. Prvi moraš ručno skinuti i instalirati (imaš na prethodnim stranicama link), za drugi se moraš registrovati na njihovoj stranici da bi radili.

Link za titlovi.com add-on:
https://github.com/mikimac/service.subtitles.titlovi
Šta bih ja bez tebe?
Evo registrovao sam se ma openaubtitle i treba li to gdje u kodiju unijeti user name i pass?
Ides u settings-addons-my addons-subtitles-opensubtitles pa configure i onda uneses username i pass, potvrdis sa OK.

A za titlovi.com, samo downloaduj zip file sa linka, pa ides u add-ons-instal from zip file, nadjes gdje si downloadovao i instaliras.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#3373 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by zateznistub »

Odradio :sretan:
Muskolo
Posts: 43
Joined: 27/01/2017 14:53

#3374 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Muskolo »

Instalirao sam.kodi 17.6 i nema nesto puno linkova ko prije (filmovi i serije), jesu li to opet neke smetnje i opstrukcije, nisam u toku.
Hvala raja :thumbup:
User avatar
Radar71
Posts: 7290
Joined: 21/07/2010 15:43

#3375 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Radar71 »

Svako malo ista priča a Kodi radi li radi. Doduše nekad stisnu al opet se vrati.
Post Reply