Kodi/XBMC Media centar

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
brazzo19
Posts: 3144
Joined: 25/09/2008 13:43

#3226 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by brazzo19 »

irac300 wrote:
brazzo19 wrote:Moze li se onaj alluc kod iskoristit za dva kodi uredjaja ili moram trazim drugi, haman sam zaboravio kako ide imam tamo registrovan nalog i uzeo sam do sad samo jedan kog i ubacio u covenenat pa htio bih instalirati kodi na jos jedan uredjaj na kojem cu samo instalirati covenant i eylisium za filmove i nista vise pa me zanima mogu li iskoristit isti kod ili mi trebaju dva nova i jos me zanima posto vec na svojoj gmail adresi imam jedan instaliran kodi na mob kad se prijavim sa tim gmailom na drugi android box hocu li moci skinuti ponovo kodi na taj uredjaj ili ipak da pravim novi gmail ?
Mog'o si dosad ukucat api key u taj uređaj i provjeriti. :D A Kodi možeš skinuti na milion uređaja sa istom gmail adresom. Ja ih imam instaliranih na dva boxa i tri mobitela. :D Osim toga, čak i da to ne može, možeš Kodi skinuti sa drugih stranica.
kinze konze :D

trebaju mi friske adrese koje povlace zadnji updatate za Covenant, Eliysium i jos koji zanimljiv addon, moram na novo kodi instalirat na android tv pa da ne googlam, meni je ti na box,u sve tip top al s obzirom da sam hiljadu nekih resporistorya instaliro ne znam vise ni odakle povlaci update, uglavom koristit ce se samo kodi na android tv.u za filmove i ponesto sporta .... prije je to bilo dosta lakse, dignes fusion na njemu imaju svi addoni i onda jos samo dignem za spectro fork i fakticki sa dvije adrese imao sve addone koji trebaju sad hijadu nekih adresa pa sam malo ispo iz fazona :D
moke_31
Posts: 1877
Joined: 18/05/2011 14:54

#3227 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by moke_31 »

Zna li neko šta se dešava sa Castawayem i Arena vision adonima. Sinoć kreno da gledam tekme ni jedan ne radi, izbacuje grešku kad treba ući u sekciju sa kanalima?!

To su mi najbolji adoni koje najviše gledam kad je sport u pitanju, najstabilniji i sa najboljom slikom, posebno Castaway.

Ima li kakva alternativa koja isto koristi acestream a da je dobra slika. Kakav je onaj Nemesis, neko ga je spominjo ovdje?
User avatar
irac300
Posts: 9026
Joined: 18/07/2009 18:36

#3228 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

moke_31 wrote:Zna li neko šta se dešava sa Castawayem i Arena vision adonima. Sinoć kreno da gledam tekme ni jedan ne radi, izbacuje grešku kad treba ući u sekciju sa kanalima?!

To su mi najbolji adoni koje najviše gledam kad je sport u pitanju, najstabilniji i sa najboljom slikom, posebno Castaway.

Ima li kakva alternativa koja isto koristi acestream a da je dobra slika. Kakav je onaj Nemesis, neko ga je spominjo ovdje?
Ne znam za Arenu, a Castaway je bio addon od Natka, koji je haman digao ruke od njega kao i od Croatia on Demand. SportsDevil ti je najbolji što se tiče acestreama, na livetv.ru imaš najviše linkova. Nemesis pokriva većinom englesku ligu.
moke_31
Posts: 1877
Joined: 18/05/2011 14:54

#3229 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by moke_31 »

Skonto sam da je natko digo ruke od castawaya ali što ga ne da nekom drugom da nastavi održavanje ako on već ne može. Sportsdevil radi ali na njemu uglavnom acestream linkovi sa SD kvalitetom. Bezze ova situacija skroz. Šteta što nema neke alternative za castaway :(
User avatar
irac300
Posts: 9026
Joined: 18/07/2009 18:36

#3230 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

moke_31 wrote:Skonto sam da je natko digo ruke od castawaya ali što ga ne da nekom drugom da nastavi održavanje ako on već ne može. Sportsdevil radi ali na njemu uglavnom acestream linkovi sa SD kvalitetom. Bezze ova situacija skroz. Šteta što nema neke alternative za castaway :(
Kako SD, ja stalno gledam utakmice u HD-u? Zaviri i u livefootball.ws, tu je manji izbor utakmica, ali uvijek ima u full HD-u link. Kod mene konekcija k****, pa i ne otvaram te od 1080p, ali redovno gledam acestream linkove od 720p.
brazzo19
Posts: 3144
Joined: 25/09/2008 13:43

#3231 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by brazzo19 »

Irac ba sto me ignorises :D :D
User avatar
irac300
Posts: 9026
Joined: 18/07/2009 18:36

#3232 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

brazzo19 wrote:Irac ba sto me ignorises :D :D
Nije bolan ignorisanje, al' pitas banalne stvari. Ukucaj covenant addon u google i imas sva objasnjenja, sta, kako. Nisi pocetnik vise.
brazzo19
Posts: 3144
Joined: 25/09/2008 13:43

#3233 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by brazzo19 »

irac300 wrote:
brazzo19 wrote:Irac ba sto me ignorises :D :D
Nije bolan ignorisanje, al' pitas banalne stvari. Ukucaj covenant addon u google i imas sva objasnjenja, sta, kako. Nisi pocetnik vise.
Instaliro zavrsio, moze onaj alluc isti kod koji sam koristio na boxu i na tv.u evo otvara covenant po 20 1080p linkova :D

Eh sad stvarno da pitam :D ima li kakav addon da moze vrtit filmove u 4K rezoluciji da malo probam mogucnosti novog tv.a :) ovi svi addoni sto imam instalirane vrte 720p i 1080p .... ?
User avatar
irac300
Posts: 9026
Joined: 18/07/2009 18:36

#3234 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

brazzo19 wrote:
irac300 wrote:
brazzo19 wrote:Irac ba sto me ignorises :D :D
Nije bolan ignorisanje, al' pitas banalne stvari. Ukucaj covenant addon u google i imas sva objasnjenja, sta, kako. Nisi pocetnik vise.
Instaliro zavrsio, moze onaj alluc isti kod koji sam koristio na boxu i na tv.u evo otvara covenant po 20 1080p linkova :D

Eh sad stvarno da pitam :D ima li kakav addon da moze vrtit filmove u 4K rezoluciji da malo probam mogucnosti novog tv.a :) ovi svi addoni sto imam instalirane vrte 720p i 1080p .... ?
Imas Supremacy addon sa sekcijom 3D i 4K filmovi.

http://www.wirelesshack.org/how-to-inst ... ypton.html
The BEN10
Posts: 7558
Joined: 19/09/2011 09:03

#3235 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by The BEN10 »

irac300 wrote:Mog'o si dosad ukucat api key u taj uređaj i provjeriti. :D A Kodi možeš skinuti na milion uređaja sa istom gmail adresom. Ja ih imam instaliranih na dva boxa i tri mobitela. :D Osim toga, čak i da to ne može, možeš Kodi skinuti sa drugih stranica.
https://www.pwrdown.com/kodi/guides/all ... ton-guide/

Može li poslužiti ovaj tutorial kako se koristi alluc u KODI cripton?
User avatar
irac300
Posts: 9026
Joined: 18/07/2009 18:36

#3236 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

The BEN10 wrote:
irac300 wrote:Mog'o si dosad ukucat api key u taj uređaj i provjeriti. :D A Kodi možeš skinuti na milion uređaja sa istom gmail adresom. Ja ih imam instaliranih na dva boxa i tri mobitela. :D Osim toga, čak i da to ne može, možeš Kodi skinuti sa drugih stranica.
https://www.pwrdown.com/kodi/guides/all ... ton-guide/

Može li poslužiti ovaj tutorial kako se koristi alluc u KODI cripton?
Moze, opisano je sve sta treba odraditi. Inace ovaj api key vrijedi i za Exodus.
brazzo19
Posts: 3144
Joined: 25/09/2008 13:43

#3237 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by brazzo19 »

irac300 wrote:
The BEN10 wrote:
irac300 wrote:Mog'o si dosad ukucat api key u taj uređaj i provjeriti. :D A Kodi možeš skinuti na milion uređaja sa istom gmail adresom. Ja ih imam instaliranih na dva boxa i tri mobitela. :D Osim toga, čak i da to ne može, možeš Kodi skinuti sa drugih stranica.
https://www.pwrdown.com/kodi/guides/all ... ton-guide/

Može li poslužiti ovaj tutorial kako se koristi alluc u KODI cripton?
Moze, opisano je sve sta treba odraditi. Inace ovaj api key vrijedi i za Exodus.
Tako je, izgleda da se moze sa jednim api key.em ubacit na vise addona da se ne mora stalno generirat novi, meni je isti api key na boxu i na tv.u na covenantu dakle na dva kodija i oba otvara 1080p linkove .... bas kad dodjem kuci probat cu isti taj key ubacit u exodus i elysium, inace ko sad radi exodus preko kojeg repositorya se moze instalirat zadnja verzija ?
User avatar
musicman80
Posts: 943
Joined: 28/07/2015 10:02
Location: Sarajevo,BiH

#3238 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by musicman80 »

Hvala za ovaj Alluc API. Nisam znao da moze u Covenantu, mislio sam da se svi ovi dodatni resolveri placaju. Volim da gledam evropske filmove, a vecina koje sam zelio da gledam nije radila. Sada sa ovim API-jem sve radi. Uskoro se bacam na gledanje. :D
User avatar
irac300
Posts: 9026
Joined: 18/07/2009 18:36

#3239 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

brazzo19 wrote: Tako je, izgleda da se moze sa jednim api key.em ubacit na vise addona da se ne mora stalno generirat novi, meni je isti api key na boxu i na tv.u na covenantu dakle na dva kodija i oba otvara 1080p linkove .... bas kad dodjem kuci probat cu isti taj key ubacit u exodus i elysium, inace ko sad radi exodus preko kojeg repositorya se moze instalirat zadnja verzija ?
Za elysium ne vrijedi api key sa alluc sajta, nego se moraš registrovati na https://www.themoviedb.org/, i dobiti api key.


Za Exodus:
brazzo19
Posts: 3144
Joined: 25/09/2008 13:43

#3240 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by brazzo19 »

Hvala puno Irac, brat si ko i uvijek :)

Postoji li mogucnost da se kako mobdro instalira na kodi ili preko kodija posto mi izgleda ovaj tv ne dozvoljava instalaciju thirdh part aplickacija nego samo one koju su na trg play.u pa zato ?
User avatar
irac300
Posts: 9026
Joined: 18/07/2009 18:36

#3241 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

brazzo19 wrote:Hvala puno Irac, brat si ko i uvijek :)

Postoji li mogucnost da se kako mobdro instalira na kodi ili preko kodija posto mi izgleda ovaj tv ne dozvoljava instalaciju thirdh part aplickacija nego samo one koju su na trg play.u pa zato ?
Nisam testir'o, probaj:
https://mobdroforpcappdownload.com/mobd ... all-guide/

P.S.
Od komšije klinac od 5 godina, postvalja manje pitanja. :D
brazzo19
Posts: 3144
Joined: 25/09/2008 13:43

#3242 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by brazzo19 »

irac300 wrote:
brazzo19 wrote:Hvala puno Irac, brat si ko i uvijek :)

Postoji li mogucnost da se kako mobdro instalira na kodi ili preko kodija posto mi izgleda ovaj tv ne dozvoljava instalaciju thirdh part aplickacija nego samo one koju su na trg play.u pa zato ?
Nisam testir'o, probaj:
https://mobdroforpcappdownload.com/mobd ... all-guide/

P.S.
Od komšije klinac od 5 godina, postvalja manje pitanja. :D

puuuu ..... necu eto vise nista pitat patit cu se ko i do sad .......



p.s :D :izet:
User avatar
vicious
Posts: 6826
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#3243 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by vicious »

irac300 wrote:
brazzo19 wrote:Hvala puno Irac, brat si ko i uvijek :)

Postoji li mogucnost da se kako mobdro instalira na kodi ili preko kodija posto mi izgleda ovaj tv ne dozvoljava instalaciju thirdh part aplickacija nego samo one koju su na trg play.u pa zato ?
Nisam testir'o, probaj:
https://mobdroforpcappdownload.com/mobd ... all-guide/

P.S.
Od komšije klinac od 5 godina, postvalja manje pitanja. :D
Irac, nedavno si ti preporucivao neki addon u kojem ima i mobdro ukljucen? Ne sjecam se vise koji je bio, izbrisao sam ga cini mi se posto mi je bio nekako pretrpan istim stvarima koje vec imaju u ovim standardnim addonima, ali znam da je bio i mobdro integrisan i da je radio...

edit: evo nađoh :D
irac300 wrote:Izašao je još jedan odličan add-on Not Sure. Zamjena za rahmetli Phoenix, ali po meni još bolji. U sportskoj sekciji ima integrisanu Mobdro aplikaciju, tako da se ne mora više zajebavati i izlaziti iz Kodija samo zbog nje. Filmska sekcija takođe odlična.
http://bestforkodi.com/guide-install-no ... ddon-repo/
brazzo19
Posts: 3144
Joined: 25/09/2008 13:43

#3244 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by brazzo19 »

vicious wrote:
irac300 wrote:
brazzo19 wrote:Hvala puno Irac, brat si ko i uvijek :)

Postoji li mogucnost da se kako mobdro instalira na kodi ili preko kodija posto mi izgleda ovaj tv ne dozvoljava instalaciju thirdh part aplickacija nego samo one koju su na trg play.u pa zato ?
Nisam testir'o, probaj:
https://mobdroforpcappdownload.com/mobd ... all-guide/

P.S.
Od komšije klinac od 5 godina, postvalja manje pitanja. :D
Irac, nedavno si ti preporucivao neki addon u kojem ima i mobdro ukljucen? Ne sjecam se vise koji je bio, izbrisao sam ga cini mi se posto mi je bio nekako pretrpan istim stvarima koje vec imaju u ovim standardnim addonima, ali znam da je bio i mobdro integrisan i da je radio...

edit: evo nađoh :D
irac300 wrote:Izašao je još jedan odličan add-on Not Sure. Zamjena za rahmetli Phoenix, ali po meni još bolji. U sportskoj sekciji ima integrisanu Mobdro aplikaciju, tako da se ne mora više zajebavati i izlaziti iz Kodija samo zbog nje. Filmska sekcija takođe odlična.
http://bestforkodi.com/guide-install-no ... ddon-repo/
ovaj ne radi sa ovog sad linka sto je postavio, prodje fino instalacija i sve ali kada krenem da otvorim bilo koji folder sa programima samo error izbaci to je to.
User avatar
irac300
Posts: 9026
Joined: 18/07/2009 18:36

#3245 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

vicious wrote: Irac, nedavno si ti preporucivao neki addon u kojem ima i mobdro ukljucen? Ne sjecam se vise koji je bio, izbrisao sam ga cini mi se posto mi je bio nekako pretrpan istim stvarima koje vec imaju u ovim standardnim addonima, ali znam da je bio i mobdro integrisan i da je radio...
Vjeruj da sam zaboravio. @brazzo me smori. :D
User avatar
shalla
Posts: 9315
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#3246 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by shalla »

:mrgreen: :mrgreen:
brazzo19
Posts: 3144
Joined: 25/09/2008 13:43

#3247 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by brazzo19 »

Ne gumo da vjerujem ......







p.s :D

User avatar
Radar71
Posts: 7276
Joined: 21/07/2010 15:43

#3248 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Radar71 »

neće za elysium :-?

Image
User avatar
irac300
Posts: 9026
Joined: 18/07/2009 18:36

#3249 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

Radar71 wrote:neće za elysium :-?

Image
Pa klikni dole gdje pise "generate a new api key".
User avatar
Radar71
Posts: 7276
Joined: 21/07/2010 15:43

#3250 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Radar71 »

irac300 wrote:
Radar71 wrote:neće za elysium :-?

Image
Pa klikni dole gdje pise "generate a new api key".
Kliknem ja, onda dalje http://prntscr.com/gr7i1e
treba ovo ono i odustao :mrgreen:
Post Reply