Kodi/XBMC Media centar

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#3201 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

harera wrote:Meni nikako da proradi alluc tj unijeo sam api kljuc al streamove ne dobijam. Provjerio nekoliko puta jesam li tacno ukucao
Za koji addon? Zaboravio sam u postu prije objasniti, da za Elyisium addon, registrujes se na alluc stranici, a api key trazis sa themoviedb.org.
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 5608
Joined: 12/10/2014 01:12

#3202 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by skupljac_zeljeza »

irac300 wrote:
harera wrote:Meni nikako da proradi alluc tj unijeo sam api kljuc al streamove ne dobijam. Provjerio nekoliko puta jesam li tacno ukucao
Za koji addon? Zaboravio sam u postu prije objasniti, da za Elyisium addon, registrujes se na alluc stranici, a api key trazis sa themoviedb.org.
Odlična stvar. Ja sam ga ubacio i u Covenant i u Elysium. Preporodili se po kvalitetu i broju filmova u 1080p mada Elysium prednjači. "Dunkirk" odlična slika samo neće da se zakači titl iako imam tri izvora.

Za @harera Covenant i ideš na Tools samog addona pa pod Accounts nađes alluc i upišeš taj API key. Elysium = api od TMDB + username i pass od Alluca.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#3203 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

Exodus je dobio novi repository, neko ga je ponovo preuzeo.
https://kodihome.blogspot.ba/2017/09/ho ... rsion.html
Skinut odavde zip fajl. Radi ponovo kao prije, sa dodatkom api keya, ne zaostaje za Covenantom.
brazzo19
Posts: 3161
Joined: 25/09/2008 13:43

#3204 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by brazzo19 »

Ubacivanjem onog api key.a u covenant to je otprilike to, mislim da sad ubacivanje u exodus ili eylisum ne dobijes nista novo to je sve u biti isto jer sa istih stranica povlace streamove, nema razlike osim u nazivu addona recimo covenant i exodus su isti potpuno po svemu osim po nazivu, tako da kontam da nema potrebe ubacivat i u ostale addone dovoljan je jedan ? :D
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#3205 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

Od viška glava ne boli. :D Neka ''hin'' za rezerve. :D
harera
Posts: 197
Joined: 09/07/2005 14:27

#3206 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by harera »

irac300 wrote:
harera wrote:Meni nikako da proradi alluc tj unijeo sam api kljuc al streamove ne dobijam. Provjerio nekoliko puta jesam li tacno ukucao
Za koji addon? Zaboravio sam u postu prije objasniti, da za Elyisium addon, registrujes se na alluc stranici, a api key trazis sa themoviedb.org.
Covenant. Regovo sam se ranije na alluc i radilo je na jwdnom od buildova ali kako sam ponovo radoio instalaciju Kodija , unesem Api lljuc ali linkova nigdje
@skupljac zeljeza sve tako uradio ali nula linkova
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#3207 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

harera wrote:
irac300 wrote:
harera wrote:Meni nikako da proradi alluc tj unijeo sam api kljuc al streamove ne dobijam. Provjerio nekoliko puta jesam li tacno ukucao
Za koji addon? Zaboravio sam u postu prije objasniti, da za Elyisium addon, registrujes se na alluc stranici, a api key trazis sa themoviedb.org.
Covenant. Regovo sam se ranije na alluc i radilo je na jwdnom od buildova ali kako sam ponovo radoio instalaciju Kodija , unesem Api lljuc ali linkova nigdje
@skupljac zeljeza sve tako uradio ali nula linkova
Možda ti taj api key više ne vrijedi. Otiđi na alluc sajt, promijeni password i automatski dobiješ novi api key.
harera
Posts: 197
Joined: 09/07/2005 14:27

#3208 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by harera »

Bravo majstore :thumbup:
Sad malo testirao i izbacuje na novim filmovima linkove FHD ali kada ucita to bude 480 reza :(
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#3209 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

harera wrote:Bravo majstore :thumbup:
Sad malo testirao i izbacuje na novim filmovima linkove FHD ali kada ucita to bude 480 reza :(
Znaju ti alluc linkovi izbacivati laznjake. Al' 90% pronaci ce se neki od 1080p.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40791
Joined: 29/06/2011 23:39

#3210 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by dječak sa šibicama »

Meni je alluc najjaci kad mi izbaci snimak sa turskom sinkronizacijom :D gledam Narcos, a Pena prica na turskom, merhaba Jorge.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#3211 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

dječak sa šibicama wrote:Meni je alluc najjaci kad mi izbaci snimak sa turskom sinkronizacijom :D gledam Narcos, a Pena prica na turskom, merhaba Jorge.
Mene je tako ishandrio sa GoT i to zadnja epizoda u sezoni. :D
sencobih
Posts: 6952
Joined: 08/09/2010 08:33

#3212 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by sencobih »

dječak sa šibicama wrote:Meni je alluc najjaci kad mi izbaci snimak sa turskom sinkronizacijom :D gledam Narcos, a Pena prica na turskom, merhaba Jorge.
dobar :lol: :lol: :lol:
masa2012
Posts: 10
Joined: 24/02/2016 16:53

#3213 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by masa2012 »

pozz ekipa nisam nekoliko mjeseci palio box koji su addoni najbolji za sport i filmove trenutno hvala puno
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#3214 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

masa2012 wrote:pozz ekipa nisam nekoliko mjeseci palio box koji su addoni najbolji za sport i filmove trenutno hvala puno
Filmovi i serije: Covenant, Elysium, Duckpool

Sport: SportDevil, Nemesis
User avatar
Laertes
Posts: 4253
Joined: 08/01/2015 18:25

#3215 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Laertes »

irac300 wrote:
Laertes wrote:Jebiga, meni Kodi po drugi put u par mjeseci se skroz poremetio. Na početnom ekranu se izgubi ona pozadina iza slova, nema zvjezdice za favorite i ikone za isključivanje. Odem u aplikacije i uradim "force stop", ponovo pokrenem, isto. Prije mjesec deinstalirao čitav Kodi, ponovo sve ono instalirao, i add-one i sve... Baš mi se ne da svaki mjesec sve to ponovo. Zna li ko do čega je i šta mogu uraditi da ne radim ponovnu instalaciju?
BTW, na Sony android tv-u je.
Iskreno, ne znam kako se ponaša Kodi na android Tv-u, izgleda da ne fercera kao na boxu. Jesi probao ići u aplikacije, pa očistiti cache memoriju od Kodija, onda isključi TV skroz iz struje pa ponovo sve pokreni?
Nisam vjerovao, druže, ali ovo tvoje upalilo. Kodi ustao iz mrtvih :mrgreen: Hvala ti :thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#3216 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

Laertes wrote:
irac300 wrote:
Laertes wrote:Jebiga, meni Kodi po drugi put u par mjeseci se skroz poremetio. Na početnom ekranu se izgubi ona pozadina iza slova, nema zvjezdice za favorite i ikone za isključivanje. Odem u aplikacije i uradim "force stop", ponovo pokrenem, isto. Prije mjesec deinstalirao čitav Kodi, ponovo sve ono instalirao, i add-one i sve... Baš mi se ne da svaki mjesec sve to ponovo. Zna li ko do čega je i šta mogu uraditi da ne radim ponovnu instalaciju?
BTW, na Sony android tv-u je.
Iskreno, ne znam kako se ponaša Kodi na android Tv-u, izgleda da ne fercera kao na boxu. Jesi probao ići u aplikacije, pa očistiti cache memoriju od Kodija, onda isključi TV skroz iz struje pa ponovo sve pokreni?
Nisam vjerovao, druže, ali ovo tvoje upalilo. Kodi ustao iz mrtvih :mrgreen: Hvala ti :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Super. :thumbup: Meni su se slične stvari dešavale na boxu, pa je ovo u 99% slučaja pomagalo, pa reko', probaj i na TV-u, ništa te ne košta.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58732
Joined: 03/08/2010 19:04

#3217 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by kakavdanakneiskustvu »

nije me dugo bilo,laptop mi crko,skroz,maloprije popravljen,zanima me moram li instalirati kodi po onim tutorijalima posto nista nije ostalo na laptopu ili mogu cro kodi,prilicno je lakse i brze
User avatar
crnivrag
Posts: 12921
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#3218 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by crnivrag »

kakavdanakneiskustvu wrote:nije me dugo bilo,laptop mi crko,skroz,maloprije popravljen,zanima me moram li instalirati kodi po onim tutorijalima posto nista nije ostalo na laptopu ili mogu cro kodi,prilicno je lakse i brze
Možeš instalirati Cro Kodi ako želiš da automatski imaš instalirane sve add-one koje oni nude preinstalirane u tom build-u, ili možeš instalirati oficijalnu verziju kodija, pa onda ručno instalirati svaki add-on koji želiš koristiti.
Last edited by crnivrag on 25/09/2017 21:03, edited 1 time in total.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58732
Joined: 03/08/2010 19:04

#3219 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by kakavdanakneiskustvu »

crnivrag wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:nije me dugo bilo,laptop mi crko,skroz,maloprije popravljen,zanima me moram li instalirati kodi po onim tutorijalima posto nista nije ostalo na laptopu ili mogu cro kodi,prilicno je lakse i brze
Možeš instalirati Cro Kodi ako želiš da automatski imaš instalirane sve add-one koji oni nude preinstalirane u tom build-u, ili možeš instalirati oficijalnu verziju kodija, pa onda ručno instalirati svaki add-on koji želiš koristiti.
hvala
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58732
Joined: 03/08/2010 19:04

#3220 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by kakavdanakneiskustvu »

crnivrag wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:nije me dugo bilo,laptop mi crko,skroz,maloprije popravljen,zanima me moram li instalirati kodi po onim tutorijalima posto nista nije ostalo na laptopu ili mogu cro kodi,prilicno je lakse i brze
Možeš instalirati Cro Kodi ako želiš da automatski imaš instalirane sve add-one koje oni nude preinstalirane u tom build-u, ili možeš instalirati oficijalnu verziju kodija, pa onda ručno instalirati svaki add-on koji želiš koristiti.

opet ja,ima li negdje detaljan tutorijal oko instaliranja ovog kodija 17.4 krypton?
User avatar
crnivrag
Posts: 12921
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#3221 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by crnivrag »

kakavdanakneiskustvu wrote:
opet ja,ima li negdje detaljan tutorijal oko instaliranja ovog kodija 17.4 krypton?
Originalne verzije ili Cro Kodi verzije, inače koji ti je OS u pitanju?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58732
Joined: 03/08/2010 19:04

#3222 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by kakavdanakneiskustvu »

crnivrag wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
opet ja,ima li negdje detaljan tutorijal oko instaliranja ovog kodija 17.4 krypton?
Originalne verzije ili Cro Kodi verzije, inače koji ti je OS u pitanju?


evo pronasao sam,dovoljan mi je exodus,hvala @crnivraže
brazzo19
Posts: 3161
Joined: 25/09/2008 13:43

#3223 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by brazzo19 »

Moze li se onaj alluc kod iskoristit za dva kodi uredjaja ili moram trazim drugi, haman sam zaboravio kako ide imam tamo registrovan nalog i uzeo sam do sad samo jedan kog i ubacio u covenenat pa htio bih instalirati kodi na jos jedan uredjaj na kojem cu samo instalirati covenant i eylisium za filmove i nista vise pa me zanima mogu li iskoristit isti kod ili mi trebaju dva nova i jos me zanima posto vec na svojoj gmail adresi imam jedan instaliran kodi na mob kad se prijavim sa tim gmailom na drugi android box hocu li moci skinuti ponovo kodi na taj uredjaj ili ipak da pravim novi gmail ?
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#3224 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

brazzo19 wrote:Moze li se onaj alluc kod iskoristit za dva kodi uredjaja ili moram trazim drugi, haman sam zaboravio kako ide imam tamo registrovan nalog i uzeo sam do sad samo jedan kog i ubacio u covenenat pa htio bih instalirati kodi na jos jedan uredjaj na kojem cu samo instalirati covenant i eylisium za filmove i nista vise pa me zanima mogu li iskoristit isti kod ili mi trebaju dva nova i jos me zanima posto vec na svojoj gmail adresi imam jedan instaliran kodi na mob kad se prijavim sa tim gmailom na drugi android box hocu li moci skinuti ponovo kodi na taj uredjaj ili ipak da pravim novi gmail ?
Mog'o si dosad ukucat api key u taj uređaj i provjeriti. :D A Kodi možeš skinuti na milion uređaja sa istom gmail adresom. Ja ih imam instaliranih na dva boxa i tri mobitela. :D Osim toga, čak i da to ne može, možeš Kodi skinuti sa drugih stranica.
User avatar
Pokusaj_sa
Posts: 137
Joined: 09/03/2011 12:35

#3225 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Pokusaj_sa »

Pozdrav,

Imao sam stariji KODI na kompu pa sam odlučio instalirati noviju verziju, prvo sam našao verziju 18 ali sam poslije stavio 17.3 Krypton.
Uglavnom, na staroj verziji mi je sve funkcionisalo a sada ne mogu niti jedan addon dodati.
Da li je neko imao sličnu situaciju i sta da radim, sve tutoriale sam citao, pokusavao, ali ne ide.. izbacuje prvo gresku network not detected, kasnije i ako neki addon prodje da ga ukucam, dodjem do instal from zip file ali tu nece nista da skine i tu stanem..
Post Reply