Kodi/XBMC Media centar

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
moke_31
Posts: 1877
Joined: 18/05/2011 14:54

#3176 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by moke_31 »

milann1971 wrote:nema sanse da instaliram not sure addon ? isao po uputama, i na kraju napise da ne moze ....pihhhh... sta moze biti ? :bih:
Jesi li probao da u adresu repozitorija umjesto "http" staviš "https"?
milann1971
Posts: 344
Joined: 12/01/2017 05:53

#3177 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by milann1971 »

probao obje varijante,, instalira repozitorij ali onda iz njega not sure addon neceeee...probao 10x..opet cu danas...
zippoo87
Posts: 15366
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3178 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by zippoo87 »

milann1971 wrote:probao obje varijante,, instalira repozitorij ali onda iz njega not sure addon neceeee...probao 10x..opet cu danas...
not sure adon je meni kita
zadnjih par stranica se svi ovdje raspisali o njemu i ja ga nedavno dodao i bezveze addon,nista sto vec nema na ovim drugim popularnim
betametazon
Posts: 1603
Joined: 22/06/2011 23:56

#3179 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by betametazon »

Braco, instalirao sam kodi na android tv...i od toga dalje ne znam maknut :D poceo sam citat od pocetka ovu temu, osjeco sam se ko oni majmuni sa pocetka odiseje u svemiru, kojom jezikom govorite ba :D

Znaci sta trebam konkretno uradit da gledam te filmove, serije i to :D
jarobot
Posts: 3050
Joined: 13/06/2016 20:07

#3180 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by jarobot »

betametazon wrote:Braco, instalirao sam kodi na android tv...i od toga dalje ne znam maknut :D poceo sam citat od pocetka ovu temu, osjeco sam se ko oni majmuni sa pocetka odiseje u svemiru, kojom jezikom govorite ba :D

Znaci sta trebam konkretno uradit da gledam te filmove, serije i to :D
Instalirati addone i piči. To je konkretno. I da pročitati malo na internetu o kodiju
User avatar
Doda37
Posts: 1697
Joined: 29/06/2007 23:11

#3181 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Doda37 »

betametazon wrote:Braco, instalirao sam kodi na android tv...i od toga dalje ne znam maknut :D poceo sam citat od pocetka ovu temu, osjeco sam se ko oni majmuni sa pocetka odiseje u svemiru, kojom jezikom govorite ba :D

Znaci sta trebam konkretno uradit da gledam te filmove, serije i to :D
Za pocetnike najbolje instalirati neki build, sve imas poslozeno...
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 5524
Joined: 12/10/2014 01:12

#3182 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by skupljac_zeljeza »

betametazon wrote:Braco, instalirao sam kodi na android tv...i od toga dalje ne znam maknut :D poceo sam citat od pocetka ovu temu, osjeco sam se ko oni majmuni sa pocetka odiseje u svemiru, kojom jezikom govorite ba :D

Znaci sta trebam konkretno uradit da gledam te filmove, serije i to :D
Ako nisi još ništa za početak prati ovog. Jednostavno je.

User avatar
irac300
Posts: 9026
Joined: 18/07/2009 18:36

#3183 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

betametazon wrote:Braco, instalirao sam kodi na android tv...i od toga dalje ne znam maknut :D poceo sam citat od pocetka ovu temu, osjeco sam se ko oni majmuni sa pocetka odiseje u svemiru, kojom jezikom govorite ba :D

Znaci sta trebam konkretno uradit da gledam te filmove, serije i to :D
Haj' 'vako, korak po korak. Ako si instalirao Kodi, moraš u prvo ušteliti titlove. Pretpostavljam da ti je Kodi 17 u pitanju. Znači:
Settings (ona ikonica što izgleda kao zupčanik) :D = Player settings = Language = Preferred subtitle language (odaberi Bosnian) = Languages to download subtitles for (tu ti je čekiran engleski, prvo njega odčekiraj, pa onda odaberi bosanski, hrvatski i srpski) = Default TV show service (idi na ''Get more'' i nadji Titlovi.com, Podnapisi i Opensubtitles, instaliraj jedno po jedno, a na kraju odaberi titlovi.com kao glavni) = Default movie service (samo odaberi titlovi.com)

E kad si to odradio, sada ćeš instalirati filmski addon, preko kojeg ćeš gledati filmove. Covenant ti je najbolji, pa ću ti za njega i zalijepiti tutorijal:
https://seo-michael.co.uk/how-to-instal ... i-krypton/

Prati ovaj tutorijal, imaš sve fino sliku po sliku, ne možeš nikako zeznuti. Kada to odradiš, idi u video addons, nađi Covenant i pušĆaj filmove ili serije. Titlove učitavaš ručno, imaš u donjem desnom uglu ikonicu za titlove.

Možda je malo preopširno, ali od viška glava ne boli. Slobodno pitaj šta ti ne bude jasno, tu smo da pomognemo.
betametazon
Posts: 1603
Joined: 22/06/2011 23:56

#3184 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by betametazon »

Prije svega da zahvalim svima, nije ovo bas tako jednostavno bez striktne instrukcije :) uglavnom uspio sam pokrenuti film, i ide...sad imam problem sa titlom, ne prepoznaje ove sa kvacicom :D a podesio sam tam u language central europe windows (probao sam i sa iso, nista, isto) :D
User avatar
irac300
Posts: 9026
Joined: 18/07/2009 18:36

#3185 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

betametazon wrote:Prije svega da zahvalim svima, nije ovo bas tako jednostavno bez striktne instrukcije :) uglavnom uspio sam pokrenuti film, i ide...sad imam problem sa titlom, ne prepoznaje ove sa kvacicom :D a podesio sam tam u language central europe windows (probao sam i sa iso, nista, isto) :D
Trebalo bi raditi ako si to dobro postavio. Probaj ugasiti Kodi, pa ga ponovo pokrenuti, a onda pustiti film i pokrenuti titlove. Usput, odradi jos i ovo, idi u interface setting = regional = regional default format, pa odaberi cental europe.
betametazon
Posts: 1603
Joined: 22/06/2011 23:56

#3186 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by betametazon »

irac300 wrote:
betametazon wrote:Prije svega da zahvalim svima, nije ovo bas tako jednostavno bez striktne instrukcije :) uglavnom uspio sam pokrenuti film, i ide...sad imam problem sa titlom, ne prepoznaje ove sa kvacicom :D a podesio sam tam u language central europe windows (probao sam i sa iso, nista, isto) :D
Trebalo bi raditi ako si to dobro postavio. Probaj ugasiti Kodi, pa ga ponovo pokrenuti, a onda pustiti film i pokrenuti titlove. Usput, odradi jos i ovo, idi u interface setting = regional = regional default format, pa odaberi cental europe.
Podesio sam i to...i opet ista prica. S tim sto sam sad otkrio da mi dodatno ne nekim filmovima i serijama nema nikako titla (na titlovi.com...za podnaslove.net konstatno prijavljuje neku gresku a opensubtitles se trebam registrovat) :S
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 5524
Joined: 12/10/2014 01:12

#3187 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by skupljac_zeljeza »

betametazon wrote:Braco, instalirao sam kodi na android tv...
betametazon wrote: podesio sam tam u language central europe windows
Jel' to sređuješ na TV-u ili na kompjuteru? Ja sam pratio onaj gore tutorijal za Exodus i dobio i Covenant na TV androidu i sve radi bez greške. Exodus poveže sam titl i ne treba ga dodavati dok za Covenant izaberem sa titlovi.com. jer tu ja najveća ponuda mada i tu moram poslije pomjerati sekune naprijed ili nazad ako ne ubodem baš pravi. Sada dodajem i druge add-one i brišem po ćejfu.

I ja sam nešto zabrljao jednom čačkajući gdje haman nije trebalo i prevelo mi pola na ćirilicu, pola bilo na engleskom, a nešto i na latinici bilo. Haos. onda izbrišem totalno aplikaciju i sve nanovo i evo sada radi dugo vremena uredno, a kada počne zezati valja povremeno obrisati keš i resetovati TV potpunim gašenjem. Imam produžno kablo sa prekidačem i par minuta posla.
User avatar
Laertes
Posts: 4242
Joined: 08/01/2015 18:25

#3188 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Laertes »

Jebiga, meni Kodi po drugi put u par mjeseci se skroz poremetio. Na početnom ekranu se izgubi ona pozadina iza slova, nema zvjezdice za favorite i ikone za isključivanje. Odem u aplikacije i uradim "force stop", ponovo pokrenem, isto. Prije mjesec deinstalirao čitav Kodi, ponovo sve ono instalirao, i add-one i sve... Baš mi se ne da svaki mjesec sve to ponovo. Zna li ko do čega je i šta mogu uraditi da ne radim ponovnu instalaciju?
BTW, na Sony android tv-u je.
User avatar
irac300
Posts: 9026
Joined: 18/07/2009 18:36

#3189 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

skupljac_zeljeza wrote: I ja sam nešto zabrljao jednom čačkajući gdje haman nije trebalo i prevelo mi pola na ćirilicu, pola bilo na engleskom, a nešto i na latinici bilo.
Ne mora značiti da si ga ti zezn'o, sa titlovi.com zna skidati prijevode koji su na ćirilici, pa ti onda tako izbaci nepotpun prijevod, jer ti je naštimano za latinicu.
User avatar
irac300
Posts: 9026
Joined: 18/07/2009 18:36

#3190 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

Laertes wrote:Jebiga, meni Kodi po drugi put u par mjeseci se skroz poremetio. Na početnom ekranu se izgubi ona pozadina iza slova, nema zvjezdice za favorite i ikone za isključivanje. Odem u aplikacije i uradim "force stop", ponovo pokrenem, isto. Prije mjesec deinstalirao čitav Kodi, ponovo sve ono instalirao, i add-one i sve... Baš mi se ne da svaki mjesec sve to ponovo. Zna li ko do čega je i šta mogu uraditi da ne radim ponovnu instalaciju?
BTW, na Sony android tv-u je.
Iskreno, ne znam kako se ponaša Kodi na android Tv-u, izgleda da ne fercera kao na boxu. Jesi probao ići u aplikacije, pa očistiti cache memoriju od Kodija, onda isključi TV skroz iz struje pa ponovo sve pokreni?
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 5524
Joined: 12/10/2014 01:12

#3191 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by skupljac_zeljeza »

irac300 wrote:
skupljac_zeljeza wrote: I ja sam nešto zabrljao jednom čačkajući gdje haman nije trebalo i prevelo mi pola na ćirilicu, pola bilo na engleskom, a nešto i na latinici bilo.
Ne mora značiti da si ga ti zezn'o, sa titlovi.com zna skidati prijevode koji su na ćirilici, pa ti onda tako izbaci nepotpun prijevod, jer ti je naštimano za latinicu.
Ne na titlovima nego na KODI-ju. Kont'o sam da ću obogatiti ponudu titlova i nešto čekirao što nije imalo veze. Pokušao popraviti i brže išlo ponoviti instalaciju. Video pisalo na ćirilici, Muzika na engleskom, pa iz menija u meni sve smješnije i smješnije.
User avatar
Doda37
Posts: 1697
Joined: 29/06/2007 23:11

#3192 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Doda37 »

irac300 wrote:
Laertes wrote:Jebiga, meni Kodi po drugi put u par mjeseci se skroz poremetio. Na početnom ekranu se izgubi ona pozadina iza slova, nema zvjezdice za favorite i ikone za isključivanje. Odem u aplikacije i uradim "force stop", ponovo pokrenem, isto. Prije mjesec deinstalirao čitav Kodi, ponovo sve ono instalirao, i add-one i sve... Baš mi se ne da svaki mjesec sve to ponovo. Zna li ko do čega je i šta mogu uraditi da ne radim ponovnu instalaciju?
BTW, na Sony android tv-u je.
Iskreno, ne znam kako se ponaša Kodi na android Tv-u, izgleda da ne fercera kao na boxu. Jesi probao ići u aplikacije, pa očistiti cache memoriju od Kodija, onda isključi TV skroz iz struje pa ponovo sve pokreni?
Iz osobnog iskustva, dva kom. Sony TV android, rade kao metak, imam i box 905 8 GB 1 GB, sporiji dosta od TV-a
User avatar
Laertes
Posts: 4242
Joined: 08/01/2015 18:25

#3193 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Laertes »

irac300 wrote:
Laertes wrote:Jebiga, meni Kodi po drugi put u par mjeseci se skroz poremetio. Na početnom ekranu se izgubi ona pozadina iza slova, nema zvjezdice za favorite i ikone za isključivanje. Odem u aplikacije i uradim "force stop", ponovo pokrenem, isto. Prije mjesec deinstalirao čitav Kodi, ponovo sve ono instalirao, i add-one i sve... Baš mi se ne da svaki mjesec sve to ponovo. Zna li ko do čega je i šta mogu uraditi da ne radim ponovnu instalaciju?
BTW, na Sony android tv-u je.
Iskreno, ne znam kako se ponaša Kodi na android Tv-u, izgleda da ne fercera kao na boxu. Jesi probao ići u aplikacije, pa očistiti cache memoriju od Kodija, onda isključi TV skroz iz struje pa ponovo sve pokreni?
Hajde probaću, pa ti ovdje zahvalim il' nastavim kukat' :-D
betametazon
Posts: 1603
Joined: 22/06/2011 23:56

#3194 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by betametazon »

skupljac_zeljeza wrote:
betametazon wrote:Braco, instalirao sam kodi na android tv...
betametazon wrote: podesio sam tam u language central europe windows
Jel' to sređuješ na TV-u ili na kompjuteru? Ja sam pratio onaj gore tutorijal za Exodus i dobio i Covenant na TV androidu i sve radi bez greške. Exodus poveže sam titl i ne treba ga dodavati dok za Covenant izaberem sa titlovi.com. jer tu ja najveća ponuda mada i tu moram poslije pomjerati sekune naprijed ili nazad ako ne ubodem baš pravi. Sada dodajem i druge add-one i brišem po ćejfu.

I ja sam nešto zabrljao jednom čačkajući gdje haman nije trebalo i prevelo mi pola na ćirilicu, pola bilo na engleskom, a nešto i na latinici bilo. Haos. onda izbrišem totalno aplikaciju i sve nanovo i evo sada radi dugo vremena uredno, a kada počne zezati valja povremeno obrisati keš i resetovati TV potpunim gašenjem. Imam produžno kablo sa prekidačem i par minuta posla.
Na tv-u sam insgalirao kodi a windows pominjem jer tamonu language setings imas opciju central europe (windows) pa sam to izabrao.
Inace, otvorio seriju 3 kamen od sunca i nema uopste prevoda (barem na titlovi.com). Mislim s jedne ok, onda se moram malo napregnut, razumijem vecinu al opet mi nekakvo sukavo bez titla :D i to sve preko convenant ili kako se zove...
User avatar
irac300
Posts: 9026
Joined: 18/07/2009 18:36

#3195 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

Haj' pusti neku novu seriju iz 2017. ziv bio, gdje izvadi tu iz arhive. :D Sa titlovi.com postoji problem da nekada ne raspoznaje starije filmove ili serije, tada obicno pomaze opensubtitles.
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 5524
Joined: 12/10/2014 01:12

#3196 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by skupljac_zeljeza »

irac300 wrote:Haj' pusti neku novu seriju iz 2017. ziv bio, gdje izvadi tu iz arhive. :D Sa titlovi.com postoji problem da nekada ne raspoznaje starije filmove ili serije, tada obicno pomaze opensubtitles.
Ne mora biti. U ovih zadnjih mjesec dana sam odgledao sve epizode "Igra prijestolja" (2011-2017) samo preko KODI-ja (nekada Exodus, nekada Convenant) i manje sam problema imao sa titlovima u prvim serijalima nego u posljednjim. Jednu sedmicu mi LAN kabal nešto nije bio u redu i onda sam išao preko WI-FI-ja i TV mi je u drugoj sobi i skoro ništa nisam mogao odgledati preko Convenanta dok je preko Exodusa ferceralo.
User avatar
irac300
Posts: 9026
Joined: 18/07/2009 18:36

#3197 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

skupljac_zeljeza wrote:
irac300 wrote:Haj' pusti neku novu seriju iz 2017. ziv bio, gdje izvadi tu iz arhive. :D Sa titlovi.com postoji problem da nekada ne raspoznaje starije filmove ili serije, tada obicno pomaze opensubtitles.
Ne mora biti. U ovih zadnjih mjesec dana sam odgledao sve epizode "Igra prijestolja" (2011-2017) samo preko KODI-ja (nekada Exodus, nekada Convenant) i manje sam problema imao sa titlovima u prvim serijalima nego u posljednjim. Jednu sedmicu mi LAN kabal nešto nije bio u redu i onda sam išao preko WI-FI-ja i TV mi je u drugoj sobi i skoro ništa nisam mogao odgledati preko Convenanta dok je preko Exodusa ferceralo.
Nije pravilo, ali npr. kod starijih serija, onih iz 90-ih, zna ucitati cijelu sezonu, jer su tako zapakovane, pa ili ucitava samo prvu epizodu ili ne pronalazi nikako seriju. Zato je opensubtitles koristan, s njim nema tih problema. Kod njega mi jedino smeta, sto je pun nekvalitetnih titlova, pa se valja nekada namuciti dok ne nadjes pravi.
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 5524
Joined: 12/10/2014 01:12

#3198 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by skupljac_zeljeza »

Nisam rovio tako daleko još jer uglavnom te iz sedamdesetih i osamdesetih nam puštaju na kablovskoj. :mrgreen:

Pričaju, a ja ne stigoh provjeriti, da je Elysium umro.
User avatar
irac300
Posts: 9026
Joined: 18/07/2009 18:36

#3199 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

skupljac_zeljeza wrote:Nisam rovio tako daleko još jer uglavnom te iz sedamdesetih i osamdesetih nam puštaju na kablovskoj. :mrgreen:

Pričaju, a ja ne stigoh provjeriti, da je Elysium umro.
Živ i zdrav je. :D Ako ti ne radi, trebaš odraditi onaj fazon kao na Covenantu, otići u settings i ukucati acc sa alluc-a, a onda api key.
harera
Posts: 197
Joined: 09/07/2005 14:27

#3200 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by harera »

Meni nikako da proradi alluc tj unijeo sam api kljuc al streamove ne dobijam. Provjerio nekoliko puta jesam li tacno ukucao
Post Reply