Kodi/XBMC Media centar

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
brazzo19
Posts: 3144
Joined: 25/09/2008 13:43

#2976 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by brazzo19 »

Irac brate i ostali :

Koja je trenutno zadnja verzija exodusa updateovana i eylisiuma i spectro forka molim te ako mi mozes reci ( posto su to tri najjaca addona za filmove i serije trenutno ) pa da provjerim imam li zadnje verzije azurirane na boxu, posto sam se vise zapetljao sa ovim raznim repoima i wizardima od super repa do aresa i ostalih ? ako ti nije mrsko brate da mi provjeris zakljucno sa danom danasnjim koje su zadnje i najbolje verzije ova tri addona evo koje su kod mene pa uporedi sa svojima :

Exodus - 3.1.22
Elyisum - 2017.06.27t
SpectoFork - 2017.06.11.1

To su ta tri addona koja najvise gledam i koje imam verzije ???
User avatar
irac300
Posts: 9027
Joined: 18/07/2009 18:36

#2977 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

Ne sekiraj se, sva tri su ti zadnje verzije. :D
User avatar
irac300
Posts: 9027
Joined: 18/07/2009 18:36

#2978 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

jarobot wrote:
irac300 wrote:
jarobot wrote:Ima ga u listi na wizardu ali neće da ga instališe ne vuče izvor. Hajde probaj deinstališi exsodus ps instaliraj na novo
Deinstalirao sam, pa ponovo instalirao. Bez zeze, radi normalno.
Ide preko superrepo stara verzija .15 ali sa Aresa neće da povuče apdjet niti m ože na novo instalirati probao sam
Ja sam taj problem imao nekad prije, ali ne mogu da se sjetim kako sam rijesio. Probaj deinstalirat stari Exodus al' preko Aresa, pa onda opet instaliraj ponovo.

Inace, Flixnet je preslikani Exodus, moze posluziti kao zamjena, totalno iste izvore koristi.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40377
Joined: 29/06/2011 23:39

#2979 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by dječak sa šibicama »

Pazite jednu stvar, svi radimo jednu te istu gresku koju sam tek nedavno otkrio da je greska :D nije svaki update dobar update, prebacite da vam Kodi salje notifikaciju da je update moguc ali da update radite samo rucno odnosno ne automatski da Kodi sam povlaci apdejte.

Desava se da npr. Exodus povuce update koji je Fusionov, a Fusion vise ne radi, automatski neces imati HD linkova.

Kod rucnog update mozes birati, i biras update sa repsitorija koji je aktivan. Proteklih dana sam vidio da su sada dostupna po 3 ili 4 vrste apdejta, sa razlicitih izvora.

Zato, gasite automatski apdejt! :D
User avatar
Reisova
Posts: 1007
Joined: 15/08/2011 16:28

#2980 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Reisova »

irac300 wrote:Ne sekiraj se, sva tri su ti zadnje verzije. :D
Irac, instalirala sam Ares (i ares i magic poinstrukcijama) ali rade mi na exodusu samo neke godine pretrage po filmovima ?! ili recimo radi pretraga po glumcima itd... ja koristim onaj stari skin confluence jer mi je napregledniji ali vidim da skin nema veze. Izbrisala sam Indigo i stari exodus, pa instalirala na Aresu ali ovo je situacija. Ima li potrebe da možda instaliram onaj smash repository ?!

Hvala i bice nam borba ove godine oko exodusa :)
Muskolo
Posts: 43
Joined: 27/01/2017 14:53

#2981 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Muskolo »

Hvala Irac druze
User avatar
irac300
Posts: 9027
Joined: 18/07/2009 18:36

#2982 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

Reisova wrote:
irac300 wrote:Ne sekiraj se, sva tri su ti zadnje verzije. :D
Irac, instalirala sam Ares (i ares i magic poinstrukcijama) ali rade mi na exodusu samo neke godine pretrage po filmovima ?! ili recimo radi pretraga po glumcima itd... ja koristim onaj stari skin confluence jer mi je napregledniji ali vidim da skin nema veze. Izbrisala sam Indigo i stari exodus, pa instalirala na Aresu ali ovo je situacija. Ima li potrebe da možda instaliram onaj smash repository ?!

Hvala i bice nam borba ove godine oko exodusa :)
Nema skin veze i ja koristim Confluence. Trebala si staviti za koju godinu ti ne izbacuje pretragu, ja sam lupao godine, izbacivalo mi za svaku. Vjerujem da je do addona, počne štucati ako ne dođe redovan update. Smash ti ne treba, jer više ne radi nego što radi, a istu verziju Exodusa nudi kao i Ares.
Preporučujem i tebi da instaliraš Elysium, ako već nisi. Ima iste opcije za pretraživanje, i trenutno je bolji od Exodusa.
http://nan.aftermathwizard.net/nanrepo/

@Muskolo
NeJma na čemu. :bih:
zippoo87
Posts: 15368
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2983 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by zippoo87 »

narode pomagajte,nesto sam instalirao i sada ne znam kako izaci iz ovog ili obrisati
evo par slika,sta je ovo i kako se rijesiti
uglavnom nestao mi je standardni kodi skin a sa njim i svi addoni
obrisao sam neke source ali izgleda da nije to to
Image

Image
User avatar
irac300
Posts: 9027
Joined: 18/07/2009 18:36

#2984 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

Idi u settings, skin, odaberi confluence. Mislim da na to mislis pod "standardni skin". Pa onda vidi sta si izbrisao, a sta ne.
zippoo87
Posts: 15368
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2985 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by zippoo87 »

irac300 wrote:Idi u settings, skin, odaberi confluence. Mislim da na to mislis pod "standardni skin". Pa onda vidi sta si izbrisao, a sta ne.
samo mi je nesto shebalo sve...tacnije nije samo,kliknuo sam i instalirao nesto i ovo se pojavi
bilo mi iskljucilo sve one opcije sa lijeve strane...a evo i shebalo mi je komplet favorites,koje sam imao jos sa crokodija...sto je povuklo
sranje u bojama
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#2986 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by animus »

Covenant je novi kralj kodija. Sve super funkcionise. Moje preporuke. Collosus repo potrazite.
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#2987 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by animus »

Dupli
User avatar
irac300
Posts: 9027
Joined: 18/07/2009 18:36

#2988 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

animus wrote:Covenant je novi kralj kodija. Sve super funkcionise. Moje preporuke. Collosus repo potrazite.
Taman sam htio napisati. :D Inace ekipa iz Lambda-e, koja je izvorno kreirala Genesis, pa Exodus, sada se vratila sa ovim fenomenalnim addonom. Sipaju HD izvori k'o iz p****. :D

Moze se i iz ares wizarda instalirati.
User avatar
drug_profi
Posts: 50218
Joined: 16/07/2012 16:00

#2989 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by drug_profi »

Kako se ti addoni skidaju, ljudi pomagajte. Imam kodi ali gdje sta dalje?
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#2990 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by avaks »

Google je tvoj prijatelj:
zippoo87
Posts: 15368
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2991 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by zippoo87 »

drugi profil wrote:Kako se ti addoni skidaju, ljudi pomagajte. Imam kodi ali gdje sta dalje?
druze,ukucaj samo na googleu ili na youtubeu,za 2 minute sve skontas i onda napamet sibas sve,osim naziva soursce-a
i ja sam se unaprijedio zadnja 2-3 mjeseca...prvo sam instalirao crokodi pa a njemu malo skontao kako i sta a sada sibam i klasicni kodi,dodavanje izvora,addona,repositorija,ma sve
skontao sam i stimanje titlova
zippoo87
Posts: 15368
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2992 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by zippoo87 »

irac300 wrote:
animus wrote:Covenant je novi kralj kodija. Sve super funkcionise. Moje preporuke. Collosus repo potrazite.
Taman sam htio napisati. :D Inace ekipa iz Lambda-e, koja je izvorno kreirala Genesis, pa Exodus, sada se vratila sa ovim fenomenalnim addonom. Sipaju HD izvori k'o iz p****. :D


Moze se i iz ares wizarda instalirati.
tnx za info
instalirao sam ga iz aresa
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40377
Joined: 29/06/2011 23:39

#2993 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by dječak sa šibicama »

Posto Smash ne radi, kako i odakle mogu instalirati Exodus?

Resetovao sam Kodi, pa sad trazim nacin. Nasao sam Covenant mada cudno radi, izbacuje on linkove ali kad udjem u addon sve je "bezimeno" :D napamet moras traziti filmove, serije, ali nadjem... samo nisu imenovani direktoriji.

Elysium nasao takodje.

Edit: nasao, ova adresa je najvaznija http://repo.cazwall.com/sc

Simplycaz reopositori ima i Covenant i Elysium i u Exodusu rade i HD linkovi, ocito je i on poboljsan ali posto Covenant vec zovu zamjenom za Exodus, moguce da ce uskoro i prestati biti aktualan.

Drugi edit: sad kad sam instalirao Covenant iz Simplycaz-a sad imam ikone, ali sve iste kao na Exodusu, samo sto izbacuje puno vise HD linkova... jel to to?
User avatar
irac300
Posts: 9027
Joined: 18/07/2009 18:36

#2994 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

dječak sa šibicama wrote:Posto Smash ne radi, kako i odakle mogu instalirati Exodus?

Resetovao sam Kodi, pa sad trazim nacin. Nasao sam Covenant mada cudno radi, izbacuje on linkove ali kad udjem u addon sve je "bezimeno" :D napamet moras traziti filmove, serije, ali nadjem... samo nisu imenovani direktoriji.

Elysium nasao takodje.

Edit: nasao, ova adresa je najvaznija http://repo.cazwall.com/sc

Simplycaz reopositori ima i Covenant i Elysium i u Exodusu rade i HD linkovi, ocito je i on poboljsan ali posto Covenant vec zovu zamjenom za Exodus, moguce da ce uskoro i prestati biti aktualan.

Drugi edit: sad kad sam instalirao Covenant iz Simplycaz-a sad imam ikone, ali sve iste kao na Exodusu, samo sto izbacuje puno vise HD linkova... jel to to?
Jeste. Identičan exodusu, samo što izbacuje HD linkove kao Exodus u zlatno doba. Kod mene ne radi opcija people watching, instalirao sam iz Aresa. Mada dok izbacuje ovoliko HD linkova, 'ebo tu opciju. :D
User avatar
pici
Posts: 43539
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#2995 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by pici »

ja sam jos na kodiju.. Osijekbuild i nemam zamjerki
User avatar
musicman80
Posts: 943
Joined: 28/07/2015 10:02
Location: Sarajevo,BiH

#2996 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by musicman80 »

Meni ni u Ares in u Simply Caz repo nema Covenant addon. Gdje da ga nadjem?
User avatar
drug_profi
Posts: 50218
Joined: 16/07/2012 16:00

#2997 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by drug_profi »

zippoo87 wrote:
drugi profil wrote:Kako se ti addoni skidaju, ljudi pomagajte. Imam kodi ali gdje sta dalje?
druze,ukucaj samo na googleu ili na youtubeu,za 2 minute sve skontas i onda napamet sibas sve,osim naziva soursce-a
i ja sam se unaprijedio zadnja 2-3 mjeseca...prvo sam instalirao crokodi pa a njemu malo skontao kako i sta a sada sibam i klasicni kodi,dodavanje izvora,addona,repositorija,ma sve
skontao sam i stimanje titlova
Nista. Hvala. Glup sam ja izgleda za ovo. Star ker se ne uci novim trikovima.
Nit znam sta treba skidati ni odakle, a izgleda ni tu nije kraj nego ima i jos 101 klinac koji treba podesiti
User avatar
irac300
Posts: 9027
Joined: 18/07/2009 18:36

#2998 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

musicman80 wrote:Meni ni u Ares in u Simply Caz repo nema Covenant addon. Gdje da ga nadjem?
Probaj pratiti uputstvo sa ovog linka:
http://bestforkodi.com/guide-install-co ... placement/
User avatar
irac300
Posts: 9027
Joined: 18/07/2009 18:36

#2999 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

drugi profil wrote:
zippoo87 wrote:
drugi profil wrote:Kako se ti addoni skidaju, ljudi pomagajte. Imam kodi ali gdje sta dalje?
druze,ukucaj samo na googleu ili na youtubeu,za 2 minute sve skontas i onda napamet sibas sve,osim naziva soursce-a
i ja sam se unaprijedio zadnja 2-3 mjeseca...prvo sam instalirao crokodi pa a njemu malo skontao kako i sta a sada sibam i klasicni kodi,dodavanje izvora,addona,repositorija,ma sve
skontao sam i stimanje titlova
Nista. Hvala. Glup sam ja izgleda za ovo. Star ker se ne uci novim trikovima.
Nit znam sta treba skidati ni odakle, a izgleda ni tu nije kraj nego ima i jos 101 klinac koji treba podesiti
Ma cini ti se, u pocetku jeste zbunjujuce, poslije se udje u rutinu. Dovoljno ti je da odes na google i ukucas pojam koji te zanima npr. covenant addon, odmah ti izbaci nekoliko step by step tutorijala. I tako za sve, npr. titlovi kodi, izbacit ce ti kako da podesis titlove.
brazzo19
Posts: 3144
Joined: 25/09/2008 13:43

#3000 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by brazzo19 »

Auuuuu kakva PER VER ZI JAAAAA od addona ... ljudi moji jeli to moguce !!! na koji god film kliknem izbaci po 15 i vise 1080p linkova i bezbroj HD linkova, pa evo gledam serije game of thrones 7 sezona 1 epizoda izbacio mi odmah 5-6 1080p linkova i 10.ak HD ..... ne mogu da vjerujem !! Kodi se vratio na velika vrata , samo da ovo potraje jer ovo je pre je be no !!!


p.s pozdrav za ove sto rekose da se kodi gasi :D
Post Reply