Kodi/XBMC Media centar

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
shalla
Posts: 9333
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#2651 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by shalla »

Imate li neke alternativne addone za NBA?
Ja gledao preko Prosport pa preko onog "yoursportsinhd" gdje su bili savršeni prenosi, bez trzanja i sl ali već nekoliko dana ih nema :sad:
User avatar
irac300
Posts: 9036
Joined: 18/07/2009 18:36

#2652 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

sencobih wrote:
kakav je utisak nakon par dana koristenja? je li jos uvijek ovo fercera, isplati li se instalirati ovo?
Radi perfektno. Odustao sam od kupnje boxa. :D Preporuka svakome ko je zaglavio na 4.4.2 androidu da instalira ovaj player.
jarobot
Posts: 3051
Joined: 13/06/2016 20:07

#2653 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by jarobot »

irac300 wrote:
sencobih wrote:
kakav je utisak nakon par dana koristenja? je li jos uvijek ovo fercera, isplati li se instalirati ovo?
Radi perfektno. Odustao sam od kupnje boxa. :D Preporuka svakome ko je zaglavio na 4.4.2 androidu da instalira ovaj player.
Libreelec 8.01.a na sd karticu i u box. Dobijes dual bot android i libreelec sa kodi 17. Kod mene radi odlučno na MK 808 B plus. Još sam spojio preko usb mrezne karte direktno kablom tako da 1080p frcera odlično.
Inače libreelec radi na vecini starijih boxova sa 805 čipom.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10194
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#2654 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Benq »

jarobot wrote: Libreelec 8.01.a na sd karticu i u box. Dobijes dual bot android i libreelec sa kodi 17. Kod mene radi odlučno na MK 808 B plus. Još sam spojio preko usb mrezne karte direktno kablom tako da 1080p frcera odlično.
Inače libreelec radi na vecini starijih boxova sa 805 čipom.
To je puno bolje rjesenje i manje ce Kodi da baguje ! Sjecam se RPi-a i OpenElec , sekunde nije stopao a filmovi isli kao podmazani , dok preko Androida zna biti sjeckanja.
User avatar
irac300
Posts: 9036
Joined: 18/07/2009 18:36

#2655 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

jarobot wrote:
irac300 wrote:
sencobih wrote:
kakav je utisak nakon par dana koristenja? je li jos uvijek ovo fercera, isplati li se instalirati ovo?
Radi perfektno. Odustao sam od kupnje boxa. :D Preporuka svakome ko je zaglavio na 4.4.2 androidu da instalira ovaj player.
Libreelec 8.01.a na sd karticu i u box. Dobijes dual bot android i libreelec sa kodi 17. Kod mene radi odlučno na MK 808 B plus. Još sam spojio preko usb mrezne karte direktno kablom tako da 1080p frcera odlično.
Inače libreelec radi na vecini starijih boxova sa 805 čipom.
Imam jos jedan MXIII box, koji ne koristim, dobio ga nekim prebijanjem dugova, morat cu na njemu isprobat Libreelec. Zao mi da na ovom M8 ponovo sve radim, taman sam ustelio ovaj FTMC.
sencobih
Posts: 6954
Joined: 08/09/2010 08:33

#2656 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by sencobih »

Ili ovaj link za skidanje aplikaxije ne radi ili je nesto do mene
User avatar
irac300
Posts: 9036
Joined: 18/07/2009 18:36

#2657 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

sencobih wrote:Ili ovaj link za skidanje aplikaxije ne radi ili je nesto do mene
Radi ovaj:
http://freaktab.com/forum/tv-player-sup ... 75588-ftmc

Skidaj ovaj prvi aml build 26.
sencobih
Posts: 6954
Joined: 08/09/2010 08:33

#2658 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by sencobih »

:izet:
irac300 wrote:
sencobih wrote:Ili ovaj link za skidanje aplikaxije ne radi ili je nesto do mene
Radi ovaj:
http://freaktab.com/forum/tv-player-sup ... 75588-ftmc

Skidaj ovaj prvi aml build 26.
Hvala irac, Skinuo, instalirao, radi glatko. Samo ne mogu exodus da nađem u onim video adonima
User avatar
irac300
Posts: 9036
Joined: 18/07/2009 18:36

#2659 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

sencobih wrote::izet:
irac300 wrote:
sencobih wrote:Ili ovaj link za skidanje aplikaxije ne radi ili je nesto do mene
Radi ovaj:
http://freaktab.com/forum/tv-player-sup ... 75588-ftmc

Skidaj ovaj prvi aml build 26.
Hvala irac, Skinuo, instalirao, radi glatko. Samo ne mogu exodus da nađem u onim video adonima
Kako mislis? Jesi dodao Fusion izvor?
sencobih
Posts: 6954
Joined: 08/09/2010 08:33

#2660 Re: Kodi/XBMCnisam Media centar

Post by sencobih »

Nisam fusion, jbg vise sam zaboravio kako ide. Onda instalirao i nikad dofatio, je li ti pri ruci onaj tutorial?
User avatar
irac300
Posts: 9036
Joined: 18/07/2009 18:36

#2661 Re: Kodi/XBMCnisam Media centar

Post by irac300 »

sencobih wrote:Nisam fusion, jbg vise sam zaboravio kako ide. Onda instalirao i nikad dofatio, je li ti pri ruci onaj tutorial?
Prvo source dodaj:
https://seo-michael.co.uk/how-to-instal ... -for-xbmc/

A onda exodus
https://seo-michael.co.uk/how-to-instal ... -for-kodi/
sencobih
Posts: 6954
Joined: 08/09/2010 08:33

#2662 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by sencobih »

Uspio sam. Od treći put. Preskocim tacku, slovo, oslijepiću od ovoga. Sad ne mogu da nađem podesavanje izvora titlova, smorih ja tebe


Edit: nasao

Irac :thumbup:
User avatar
irac300
Posts: 9036
Joined: 18/07/2009 18:36

#2663 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

sencobih wrote:Uspio sam. Od treći put. Preskocim tacku, slovo, oslijepiću od ovoga. Sad ne mogu da nađem podesavanje izvora titlova, smorih ja tebe


Edit: nasao

Irac :thumbup:
Ponavljanje je majka znanja. :D
sencobih
Posts: 6954
Joined: 08/09/2010 08:33

#2664 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by sencobih »

upravo tako, "ponavljanje je majka znanja". :thumbup:
Uglavnom radi ovo lijepo, kasno mi je bilo da gledam cijeli film da vidim trokira li šta , ali primjetno brže prnalazi linkove i ima ih hrpa u HD-u, onda brzo radi i nema onog dugog učitavanja, barem sad za sad. i konačno kad mu zadam "exit" on to i uradi trenutno i ne razmišlja po deset minuta :)
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40996
Joined: 29/06/2011 23:39

#2665 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by dječak sa šibicama »

Kad po 10 sekundi izlazi iz Kodija, jasan znak u cemu je problem. Preopterecen.

Najbolji Kodi je Kodi sa dva tri addona, bez ikakvih buildova, kod mene je takav i radi perfektno na Krypton 17 verziji.

Kad god sam stavljao buildove koji sa sobom vuku i desetine addona, to prvo uzme po gigu mjesta na disku, kao drugo uspori rad Kodija maksimalno.
brazzo19
Posts: 3168
Joined: 25/09/2008 13:43

#2666 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by brazzo19 »

Nemam nikakav build nego instaliran "cist" kodi krypton i rucno dodao nekih 14 addona koje koristim .... mislim da ne bi trebao to biti problem da podnese box mini m8s
User avatar
shalla
Posts: 9333
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#2667 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by shalla »

dječak sa šibicama wrote:Kad po 10 sekundi izlazi iz Kodija, jasan znak u cemu je problem. Preopterecen.

Najbolji Kodi je Kodi sa dva tri addona, bez ikakvih buildova, kod mene je takav i radi perfektno na Krypton 17 verziji.

Kad god sam stavljao buildove koji sa sobom vuku i desetine addona, to prvo uzme po gigu mjesta na disku, kao drugo uspori rad Kodija maksimalno.
Ja sam instalirao neki Xenon build al sam izbrisao nekih 15ak add-ona koji su sadržani u njemu, ostavio nekih 7-8 koje koristim i to je to...
User avatar
vicious
Posts: 6885
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#2668 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by vicious »

shalla wrote:
dječak sa šibicama wrote:Kad po 10 sekundi izlazi iz Kodija, jasan znak u cemu je problem. Preopterecen.

Najbolji Kodi je Kodi sa dva tri addona, bez ikakvih buildova, kod mene je takav i radi perfektno na Krypton 17 verziji.

Kad god sam stavljao buildove koji sa sobom vuku i desetine addona, to prvo uzme po gigu mjesta na disku, kao drugo uspori rad Kodija maksimalno.
Ja sam instalirao neki Xenon build al sam izbrisao nekih 15ak add-ona koji su sadržani u njemu, ostavio nekih 7-8 koje koristim i to je to...
Ja trenutno ima Exodus, Zen, Castaway i Zemtv, mislim da mi nista vise ne treba. :)
User avatar
shalla
Posts: 9333
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#2669 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by shalla »

Exodus, Salts, Prosport, Zem, Zen, NJM Soccer, Phoenix, mislim da je to, što se mogu napamet sjetiti :mrgreen:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40996
Joined: 29/06/2011 23:39

#2670 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by dječak sa šibicama »

Teoretski, trebao bi on i build "izdrzati" bez problema, posebno ako je tv box dovoljno jak, ali eto ne drzi.

Meni je na bivsem boxu, koji je bio zaista zvjerka i skupo sam ga platio (posebno grafika dobra, octacore), stavim Beast build ili Osijek, i vec pocinje trzanje. I na Kodi 16, tacno se osjeti kako se muci prilikom rada.

Na ovoj 17-ki je ocito potrebno imati sto manje addona. Kad sam uzeo novi uredjaj, prodavac mi instalirao masu nekih addona i Kodi jednostavno pocne rusiti uredjaj, sistem. Morao sam sve obrisati i staviti najosnovnije addone, i sad kao eto radi ok. I skin sam stavio sa 16-ke.

Do njih je ocito, mislim do autora Kodija.
brazzo19
Posts: 3168
Joined: 25/09/2008 13:43

#2671 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by brazzo19 »

Ja imam kodi v17 na mini m8s 2gb rama je box ... imam nekih 15.ak addona koje sam rucno dodao nisam nikakav bulid nabacivao ni nista i skin mi je onaj "confluence" od 16.ke .... desava mi se ovo sto sam napisao u prijasnjim postovima, sto se tice 16.je nikad nisam imao problema .
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40996
Joined: 29/06/2011 23:39

#2672 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by dječak sa šibicama »

Imam isti box sada :D meni je i kod Kodi 16 znalo ukenjati film ako upalim pauzu i odem pisati :D vratim se, pustim film, nakon minutu dvije tamna slika, moram ponovo pokrenuti film.

Nasao sam i foru kako to izbjeci, nakon sto ponovo pustim film, vratim 10 ili 30 sekundi snimak, i onda nema zastoja pa eto pokusaj tu forfu mozda upali.

Za sada nemam zamjerki na Kodi 17 jer mi radi ok ali ne smijem nista tvrditi jer lako se moze desiti da pocne raditi nakaradno :D

Nadajmo se da ce Kodi 18 biti rijesen ovih ocitih bagova.

Edit, sad vidjeh da ti Kodi ustopa komplet kad stisnes pauzu... znaci nije samo kod mene, kad sam ga kupovao, uredjaj, nedavno... lik koji mi ga je prodao mi je pokazivao addone koje je stavio itd, i isto se desavalo, ne kad pusti snimak vec i kad nastimava titlove i slicno. Jednostavno prestane reagirati na komande, morao je ici na home dugme ali ni to nije pomagalo, tek kad se uredjaj fizicki iskljuci iz struje i opet ukljuci, proradi.

Ja sam to za sada rijesio ponovnim instaliranjem Kodija i dodavanjem samo Esodusa i Zen addona, nista drugo nemam. Valjda ce raditi normalno i dalje, ali ne svidja mi se ovo. Inace rece mi prodavac da nije prvi put da mu se to desava na ovom uredjaju, m8s. Testirali smo ga na 3D igricama, da vidimo je li do uredjaja problem, on na igricama odlicno radi, ne zagrijava se, ne pregrijava. Dakle do Kodija je problem, ali kakav problem, ja ne znam.
brazzo19
Posts: 3168
Joined: 25/09/2008 13:43

#2673 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by brazzo19 »

Ako mi vjerujes da nikad nijednu igricu nisam skinuo ni instalirao na mini m8s koristim samo za kodi, mobdro aplikaciju i onu moja tv aplikaciju i to je sve ..... samo kodi zeza i nista drugo bas ovako kako si ti opisao s tim da kad meni kodi zaledi ne zaledi i box da ga moram gasit iz struje nego samo idem na home od daljinskom i izbaci me na pocetni ekran .... s obzirom da smo sa ovim boxom zaglavili na 5.1 androidu i da se ne moze auzurirat na 6.0 ili 7.0 nadati se da ce i naredni kodi podrzavati bar 5.1 android a ako bude minimalna verzija androida za kodi 18 bar 6.0 onda nam valja mjenjat box a ja svoj kupio nema 6-7 mjeseci :(
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40996
Joined: 29/06/2011 23:39

#2674 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by dječak sa šibicama »

Kod mene je Android 6 na ovom m8s, jer sam ga kupio prije desetak dana otprilike.

Sto se tice androida, nemoj ga otpisivati, mislim da se moze apgrejdovati na sesticu i taj tvoj box, samo moras naci nekoga da ti to uradi. Ili sam, ako se usudis.

Moj stari tronsmart sam djorao sa likom, uredjaj je bio na 4.4.2. androidu, lik ga apgrejdovao na peticu zbog Kodija. Zao mi je uredjaja, bio je mocan, graficka karta posebno (octacore) ali eto nisam se usudio uraditi apgrejd androida. Uvijek je rizik to raditi, moze se desiti da uredjaj skikne totalno.
zippoo87
Posts: 15787
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2675 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by zippoo87 »

samo da jos jednom podcrtam koliko je dobar ovaj CroKodi
jbte nasao sam sve moguce i nemoguce kanale koji postoje na kablovskoj i na IPTV ponudi na cijelom balkanu i svi programi rade
vecina ih je i u HDu,sa nasim titlovima i lokalizirani

nevjerovatno i sto je najbolje,sve je podeseno po samoj instalaciji,ne treba nista ukucavati i muciti se kao na ostalim
upravo sam ubacio 150 kanala u favorite a mogao bih jos ali nema potrebe :D
vrh vrhova
ovo je prvi puta da mi rade kanali na kodiju...ono rucno kucanje mi ocito nije jaca strana i negdje sam grijesio
preporuka svima
Post Reply