Kodi/XBMC Media centar

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
dr sanjo
Posts: 59
Joined: 16/06/2014 19:26

#2626 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by dr sanjo »

irac300 wrote:
dr sanjo wrote:Raja da li znate može li postoji neka lista sa Mojom TV ili neka druga ideja? Hvala
Naravno mislio sam da li postoji :-)
Postoji, samo nisu besplatne. Na LiveTv Serbia ima dosta naših kanala kao i na MojaTv, jedino nema onog sa Premijer ligom. :D
Hvala na odgovoru drug.
Ma baš taj nam s premier ligom treba, ako sam te dobro shvatio na placenim listama ima i taj kanal?
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#2627 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

dr sanjo wrote:
irac300 wrote:
dr sanjo wrote:Raja da li znate može li postoji neka lista sa Mojom TV ili neka druga ideja? Hvala
Naravno mislio sam da li postoji :-)
Postoji, samo nisu besplatne. Na LiveTv Serbia ima dosta naših kanala kao i na MojaTv, jedino nema onog sa Premijer ligom. :D
Hvala na odgovoru drug.
Ma baš taj nam s premier ligom treba, ako sam te dobro shvatio na placenim listama ima i taj kanal?
Ima. Tj. ako neko ubaci u listu kanale sa MojaTv, onda dolazi i taj kanal.
dr sanjo
Posts: 59
Joined: 16/06/2014 19:26

#2628 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by dr sanjo »

Ma baš taj nam s premier ligom treba, ako sam te dobro shvatio na placenim listama ima i taj kanal?[/quote]

Ima. Tj. ako neko ubaci u listu kanale sa MojaTv, onda dolazi i taj kanal.[/quote]
Ako imaš kakvu pouzdanu preporuku može na PM. Hvala
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#2629 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

Hehe... nisam u tim vodama drug. Pogledaj na pik-u, forumima ili ovdje da ti neko preporuči nekog pouzdanog. Ako te zanima samo zbog ove utakmice večeras, otiđi na pik, i traži listu na probu, daju na 24h. Taman da odgledaš utakmicu. :D
dr sanjo
Posts: 59
Joined: 16/06/2014 19:26

#2630 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by dr sanjo »

irac300 wrote:Hehe... nisam u tim vodama drug. Pogledaj na pik-u, forumima ili ovdje da ti neko preporuči nekog pouzdanog. Ako te zanima samo zbog ove utakmice večeras, otiđi na pik, i traži listu na probu, daju na 24h. Taman da odgledaš utakmicu. :D
I zbog večeras a i za ubuduce iako sam zeljovac malo mi se zgadilo ovo oko derbija pa mi se ne da ići. I treći put hvala
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#2631 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by pinkman »

Moze li mi neko u dvije recenice objasniti ovaj Kodi? Koliko vidim, dodje nesto kao Netflix, ali ne vidim nigdje cjenovnik, a to znaci da je opet piraterija pa me zanima:

1. Kakav je kvalitet videa?
2. Da li smaraju reklame jer bih prije platio nego milion puta kliknuo na ono X.

Hvala.
User avatar
Doda37
Posts: 1697
Joined: 29/06/2007 23:11

#2632 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Doda37 »

pinkman wrote:Moze li mi neko u dvije recenice objasniti ovaj Kodi? Koliko vidim, dodje nesto kao Netflix, ali ne vidim nigdje cjenovnik, a to znaci da je opet piraterija pa me zanima:

1. Kakav je kvalitet videa?
2. Da li smaraju reklame jer bih prije platio nego milion puta kliknuo na ono X.

Hvala.
1. Full HD , osim filmova koji su stari par mjeseci
2. Nema reklama
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#2633 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by pinkman »

Doda37 wrote:
pinkman wrote:Moze li mi neko u dvije recenice objasniti ovaj Kodi? Koliko vidim, dodje nesto kao Netflix, ali ne vidim nigdje cjenovnik, a to znaci da je opet piraterija pa me zanima:

1. Kakav je kvalitet videa?
2. Da li smaraju reklame jer bih prije platio nego milion puta kliknuo na ono X.

Hvala.
1. Full HD , osim filmova koji su stari par mjeseci
2. Nema reklama
Thanks. Evo u medjuvremenu sam ja instalirao i nije mi jasno ovo sto pise library currently empty. Ja sam mislio da je nesto kao Popcorn, ali nema uopste nista u ponudi.

EDIT: Evo nasao sam da treba dodati rucno i nasao sam na netu neke URL-ove, ali me zanima gdje vi pratite to, je li treba cesto dodavati i slicno.
User avatar
mufa1
Posts: 2135
Joined: 03/03/2014 19:26

#2634 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by mufa1 »

Dodas exodus i nista ti vise ne treba u zivotu...
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#2635 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by pinkman »

mufa1 wrote:Dodas exodus i nista ti vise ne treba u zivotu...
Nasao u medjuvremenu :thumbup: ja vise cackam ovaj KODI zbog sporta i slicno nego filmova. Film mogu uvijek sa torrenta skinuti. Isto mi dodje.
brazzo19
Posts: 3161
Joined: 25/09/2008 13:43

#2636 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by brazzo19 »

Jeste li mozda primijetili kad vam se zadnji put azurirao neki od addona prilikom pokretanja kodija, evo meni vec 10.ak dana nijedan da se azurira bilo da pokrecem kodi preko android boxa , telefona ili pc.a .... cudno mi malo a i tamo kad udjem na postavke addona ne pise uopste da " update avalible" nego stoji sve "updated" ... cudno mi pravo , prije gotovo svaki dan kad udjem na kodi odmah mi dole u desnom cosku automatski azurira po 5-6 addona ... a evo sad vec danima nista .... mislim sve mi radi ok je sve 1080p linkovi i ostalo samo me brine to azuriranje addona ... inace verzija kodija je v17.1 krypton .....
Pavel Nedved
Posts: 63
Joined: 28/02/2017 14:04

#2637 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Pavel Nedved »

brazzo19 wrote:Jeste li mozda primijetili kad vam se zadnji put azurirao neki od addona prilikom pokretanja kodija, evo meni vec 10.ak dana nijedan da se azurira bilo da pokrecem kodi preko android boxa , telefona ili pc.a .... cudno mi malo a i tamo kad udjem na postavke addona ne pise uopste da " update avalible" nego stoji sve "updated" ... cudno mi pravo , prije gotovo svaki dan kad udjem na kodi odmah mi dole u desnom cosku automatski azurira po 5-6 addona ... a evo sad vec danima nista .... mislim sve mi radi ok je sve 1080p linkovi i ostalo samo me brine to azuriranje addona ... inace verzija kodija je v17.1 krypton .....

meni je Alluc jutros updatovao... A Exedus, Zem stoje na "updated"
User avatar
musicman80
Posts: 943
Joined: 28/07/2015 10:02
Location: Sarajevo,BiH

#2638 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by musicman80 »

Meni radi sve OK. Imam Android box sa 16.1 i na kompjuteru mi je 17.
brazzo19
Posts: 3161
Joined: 25/09/2008 13:43

#2639 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by brazzo19 »

Pavel Nedved wrote:
brazzo19 wrote:Jeste li mozda primijetili kad vam se zadnji put azurirao neki od addona prilikom pokretanja kodija, evo meni vec 10.ak dana nijedan da se azurira bilo da pokrecem kodi preko android boxa , telefona ili pc.a .... cudno mi malo a i tamo kad udjem na postavke addona ne pise uopste da " update avalible" nego stoji sve "updated" ... cudno mi pravo , prije gotovo svaki dan kad udjem na kodi odmah mi dole u desnom cosku automatski azurira po 5-6 addona ... a evo sad vec danima nista .... mislim sve mi radi ok je sve 1080p linkovi i ostalo samo me brine to azuriranje addona ... inace verzija kodija je v17.1 krypton .....

meni je Alluc jutros updatovao... A Exedus, Zem stoje na "updated"
Ma stoje i kod mene danima al cudno mi da mi ne dolaze update.i vec danima a prije je znalo na dnevnoj bazi kad pokrenem kodi da mi azurira addone ... rade oni sad svi stoji da su updated imaju linkovi i sve ali cudno mi da se ne updateuju ko prije ....
probook
Posts: 4591
Joined: 13/10/2013 22:38

#2640 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by probook »

Meni sada na Kodi 17 trzucka i zapinje slika po malo. Ono nije da stane slika nego kao da na milisekunde zastajkuje.

Uredjaj je MX-III G, 2GB rama itd.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#2641 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Benq »

probook wrote:Meni sada na Kodi 17 trzucka i zapinje slika po malo. Ono nije da stane slika nego kao da na milisekunde zastajkuje.

Uredjaj je MX-III G, 2GB rama itd.
Nije do uredjaja , i kod mene se isto desava pogotovo na 1080p, veceras pokrenuo u 1080p i trza , prebacim na 720p i radi normalno..

Inace box je V88 Pro

EDIT: Nasao sam na netu da se dosta raje zali na taj stuttering i to im se navodno desava samo sa Kodi v17 , sa v16 kazu nema problema.
Last edited by Benq on 21/04/2017 22:46, edited 1 time in total.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#2642 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Benq »

brazzo19 wrote: Ma stoje i kod mene danima al cudno mi da mi ne dolaze update.i vec danima a prije je znalo na dnevnoj bazi kad pokrenem kodi da mi azurira addone ... rade oni sad svi stoji da su updated imaju linkovi i sve ali cudno mi da se ne updateuju ko prije ....
Same here.. radi sve ali nema apdejta..
milann1971
Posts: 344
Joined: 12/01/2017 05:53

#2643 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by milann1971 »

probajte kodi plus realdebrid servis, nema. stekanja kod Expodus, Salts, Fork i slicnih addona.. filmovi u full HD bez problema pice.. 7 dana free pa probajte, a i cijena je odlicna 4eur mjesec dana ili 16 eue eur pola godine
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40788
Joined: 29/06/2011 23:39

#2644 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by dječak sa šibicama »

Nema apdejta ni kod mene.

A stekanje na 17 Kodiju je vec standard, posebno ce problema imati oni sto imaju S912 procesor, sto je paradoks jer je to trenutno najjaci procesor kod ovih uredjaja. Za igrice odlican, ali kod Kodija ima neki problem.

Nadajmo se da ce Kodi 18 koji uskoro izbacuju, rijesiti brojne bagove koje ima 17. Meni je Kodi 17 par puta zastopao cijeli uredjaj, a kupljen prije 5 dana. Na kraju obrisao cijeli program, nabacio novi Kodi 17 cist, bez addona, stavio samo Exodus i sad ko malo bolje radi. Ali jebo ti tu aplikaciju koja pocne stekati kad na nju instaliras par addona.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#2645 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Benq »

dječak sa šibicama wrote:Nema apdejta ni kod mene.

A stekanje na 17 Kodiju je vec standard, posebno ce problema imati oni sto imaju S912 procesor, sto je paradoks jer je to trenutno najjaci procesor kod ovih uredjaja. Za igrice odlican, ali kod Kodija ima neki problem.

Nadajmo se da ce Kodi 18 koji uskoro izbacuju, rijesiti brojne bagove koje ima 17. Meni je Kodi 17 par puta zastopao cijeli uredjaj, a kupljen prije 5 dana. Na kraju obrisao cijeli program, nabacio novi Kodi 17 cist, bez addona, stavio samo Exodus i sad ko malo bolje radi. Ali jebo ti tu aplikaciju koja pocne stekati kad na nju instaliras par addona.
Vec par dana pokusavam naci rjesenje , kao privremeno rjesenje predlazu da se iskljuci Hardware Acceleration:MediaCodec , to je kod mene malo popravilo situaciju ali i dalje nerijetko malo zatrza.

Zajebali su debelo sa ovom verzijom , sjecam se Kodi 14 (mislim da je bila ta verzija) , instalirao ga na Raspberry Pi i sve letilo bez i najmanjeg problema, sad ovaj 17 i na boxu koji je puno jaci od RPi zeza , zastajkuje, nekad i samo crn ekran pa cekam dok se dozove..
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#2646 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

Nikad mi neće biti jasno, zašto se trude da unište nešto što je savršeno ferceralo samo da bi što prije izbacili novu verziju?! Majka mu stara, pa ne moraš svakih 6 mjeseci novu verziju Kodija izbacivati, dok stari radi kako treba, pusti ga. Kada počne štucati i on, onda novu verziju pravi.
brazzo19
Posts: 3161
Joined: 25/09/2008 13:43

#2647 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by brazzo19 »

Sto se tice kodija 17 ja sam primijetio i stalno mi se to desava recimo kada pocnem da gledam neki film i pritisnem pauzu i sad ako par minuta stoji pauziran film i kada kliknem na play da nastavim sa gledanjem jednostavno ekran pocrni i nista se ne desava nit mogu izaci iz kodija ni nista nego moram na daljinskom na "home" tipku da izadjem iz kodija skroz na pocetnu stranicu boxa pa da ga ponovo pokrenem, a sto se tice trzanja u toku filma nisam primjetio mozda jednom ili dva puta da je zastekalo u toku filma po pola sekunde i to je sve, a update.i za addone i dalje ne dolaze pri pokretanju kodija ... bas su usrali sa ovim 17. kom recimo na jarvis 16.1 nisam imao apsolutno nikakvih problema ... nadam se samo da ovaj kodi 18 kada izadje nece trazit minimalnu verziju androida 6.0 jer ako bude popusio sam morat cu kupit novi box jer mi je ovaj mini M8S na 5.1 android verziji i on trenutno podrzava kodi 17.1 .....
User avatar
chockad
Posts: 246
Joined: 02/06/2008 09:55
Location: Usa
Contact:

#2648 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by chockad »

Pozdrav narode. Pojavio mi se jedan problemcic na kodiju. Ocistio sam cash, thumbnails isl. i sad mi ne radi epg... ubacivao sam ponovo link, m3u file uploadovo direktno, ali nula bodova. Nece i nece...
milann1971
Posts: 344
Joined: 12/01/2017 05:53

#2649 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by milann1971 »

tv viet addon, nema bolje za IPTV i free je neko vrijeme, Real Barsa u full HD ma nijednom da zasteka
sencobih
Posts: 6952
Joined: 08/09/2010 08:33

#2650 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by sencobih »

irac300 wrote:
dječak sa šibicama wrote:
irac300 wrote:Evo rješenja za nas sa kitkatom. :D Ekipa sa FreakTab foruma je napravila svoju verziju Kodija tzv. FTMC, te omogućili da Kodi 16 Jarvis može učitavati sadržaj sa https stranica. Upravo sam instalirao, i stvarno radi. Npr. za zadnju epizodu TWD mi je stari Kodi izbacio 4 HD streama, a na ovom imam 9. A za filmove i po 20. Uglavnom, uštediše mi ljudi lovu. :D
Link:
http://www.ares-portal.com/Downloads/
Znaci, skidam ovaj treci po redu, FTMC (25)???
Da. Provjereno radi, evo ja već par dana koristim. Funkcioniše na Exodusu, Zen i Specto addonima!
kakav je utisak nakon par dana koristenja? je li jos uvijek ovo fercera, isplati li se instalirati ovo?
Post Reply