Kodi/XBMC Media centar

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
iPod
Posts: 1801
Joined: 20/11/2006 17:20

#201 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by iPod »

Benq wrote:To je normalno sa Kodijem da se nekad srusi , desavalo se to svima bar jednom. Meni je Pi2 udaljen pola metra od routera ali sam ga ipak spojio preko mreznog kabla , sto je sigurno sigurno :D.

Ne bi bilo lose naci neki addon u koji cemo moci kao "source" upisati npr. sajtove kao sto su thepiratebay , kickass i slicni , pa da preko njih gledamo filmove i serije , znaci na principu Popcorn-a , samo sto Popcorn radi samo preko yify-a , ja pokusao ubaciti drugi source ali nece da cuje :D.
Imaš popcorn kodi addon :)

https://seo-michael.co.uk/tutorial-how- ... time-kodi/
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#202 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Benq »

iPod wrote:
Imaš popcorn kodi addon :)

https://seo-michael.co.uk/tutorial-how- ... time-kodi/
Hajde molim te provjeri rade li filmovi :)
User avatar
iPod
Posts: 1801
Joined: 20/11/2006 17:20

#203 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by iPod »

Benq wrote:
iPod wrote:
Imaš popcorn kodi addon :)

https://seo-michael.co.uk/tutorial-how- ... time-kodi/
Hajde molim te provjeri rade li filmovi :)
Rade naravno, samo nakon instalacije udji u postavke addona i podesi lokaciju gdje da privremeno ucitava fajlove i da li da ih cuva nakon gledanja.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#204 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Benq »

iPod wrote: Rade naravno, samo nakon instalacije udji u postavke addona i podesi lokaciju gdje da privremeno ucitava fajlove i da li da ih cuva nakon gledanja.
Kod mene ne radi , preuzima filmove sa yts.to a ta stranica je offline.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#205 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

Jedna dobra vijest, Genesis nastavlja da egzistira u Kodi zajednici. :thumbup:
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#206 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Benq »

Genesis :igrac:
User avatar
iPod
Posts: 1801
Joined: 20/11/2006 17:20

#207 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by iPod »

Benq wrote:
iPod wrote: Rade naravno, samo nakon instalacije udji u postavke addona i podesi lokaciju gdje da privremeno ucitava fajlove i da li da ih cuva nakon gledanja.
Kod mene ne radi , preuzima filmove sa yts.to a ta stranica je offline.
Stavi drugi tracker :)
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#208 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Benq »

Koji tracker provjereno radi na Popcorn Time-u ?

EDIT: Izgleda Yify aka YTS otisao u vjecna lovista.. :

Code: Select all

https://torrentfreak.com/yify-yts-may-be-gone-for-good-151026/
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40844
Joined: 29/06/2011 23:39

#209 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by dječak sa šibicama »

Sta je sa Genesisom, danas uradim update novu verziju Beast, pola tv show nema, prazno, odjednom nema ni 6 sezone TWD, nema Big bang theory, uglavnom rasulo.

Jel to samo kod mene ili sta je u pitanju?

Da stavljam Beast USA ili neku drugu verziju, jer ovo sad kurcu ne valja.

I zasto mi, ako vratim na osnovnu verziju Kodija, bez Beasta, kad idem na pretragu sourceva, izbacuje samo SD kvalitet :roll:
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#210 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

dječak sa šibicama wrote:Sta je sa Genesisom, danas uradim update novu verziju Beast, pola tv show nema, prazno, odjednom nema ni 6 sezone TWD, nema Big bang theory, uglavnom rasulo.

Jel to samo kod mene ili sta je u pitanju?

Da stavljam Beast USA ili neku drugu verziju, jer ovo sad kurcu ne valja.

I zasto mi, ako vratim na osnovnu verziju Kodija, bez Beasta, kad idem na pretragu sourceva, izbacuje samo SD kvalitet :roll:
Za Beast nemam pojma, ali za osnovnu verziju udji u Genesis settings i odredi prijuritete za HD i SD izvore. Danas je Genesis izbacio novi update, i mnogi se zale na probleme. Jedno od rjesenja je odcekirati yify streams u izvorima, izgleda da pravi probleme Genesisu.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#211 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Benq »

irac300 wrote: Za Beast nemam pojma, ali za osnovnu verziju udji u Genesis settings i odredi prijuritete za HD i SD izvore. Danas je Genesis izbacio novi update, i mnogi se zale na probleme. Jedno od rjesenja je odcekirati yify streams u izvorima, izgleda da pravi probleme Genesisu.

Upravo tako , juce sam bezveze otisao na zadnje dodane filmove da vidim sta ima novo , kliknem na film , on pocne trazit izvore i cim dodje do YIFY tu mi se kodi srusi.. odcekiram yify sa spiska izvora i sad radi super.

Po svemu sudeci YIFY je RIP...
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40844
Joined: 29/06/2011 23:39

#212 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by dječak sa šibicama »

Meni je radilo ok, dok nisam jbn update uradio.

Sad recimo, idem na tv shows, people watching, gdje god kliknem nista se ne desava, ne otvara ponudu sezona i epizoda... odem na latest episode, otvara svaku epizodu :roll:

Mozda sam nesto sjb jer sam i tv box uradio vracanje na tvornicke postavke. Misleci da je to pametan potez. Ali sve je ok sa androidom.

Za otcekiranje yify vidim savjetuju na svim stranicama za addone, ali nije mi to problem. Ovo se desava kad se pravis pametan i sam ceprkas po uredjaju :roll:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40844
Joined: 29/06/2011 23:39

#213 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by dječak sa šibicama »

irac300 wrote:
Za Beast nemam pojma, ali za osnovnu verziju udji u Genesis settings i odredi prijuritete za HD i SD izvore.
Kako to uradim?

Isao sam na opcije ali ne vidim nigdje HD i SD niti bilo sta tog tipa.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40844
Joined: 29/06/2011 23:39

#214 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by dječak sa šibicama »

semirsar wrote:
irac300 wrote:
Mustang1 wrote:Hakeri kako meni za ovo niste javili prije :D Malo sam cackao koji satic poskidao svega i svacega i neki Beast repo nesto nemam pojma preko 400 MB i to sam instalirao navaljalo mi svega i svacega ima i NASA kanal u HD.u majku mu ko to gleda :lol: :lol: Nisam nijedan stream doduse pogledao duze od 10.ak sekundi samo sam prelijetao da vidim sta i kako. Jedino sto nisam uspio nastimati titlove ali vjerovatno nesto preletio sutra cu ponovo cackati.. Ali najvaznije je da mogu sportski kanali prvenstveno ovi engleski SKY u HD.u :D
Instalirao si dorađenu verziju sa integrisanim addonima, odlična stvar da se ne mučiš jedan po jedan source i addon dodavati. Što se tiče titlova, evo ti link:
http://kodi.wiki/view/HOW-TO:Set_up_subtitle_services

Uz podnapise, dodaj titlovi.com i opensubtitles, ovaj drugi je bitan ako gledaš malo starije serije, jer nudi titlove po epizodama.
Sve u paketu, samo klikat' i gledat'... dje to skinut''?
Znaci, evo gledam ovaj tutorial, sad se potpuno promijenio izgled i sadrzaj na http://spartanpixel.net/repo

ali potpuno drukacije :-)

Kako sad da dodjem do ovog starog sadrzaja, jer Kodi sam sam sa te adrese povlaci ovu novu apdejtovanu verziju.

Izgleda cu ici na Spartana.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#215 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Benq »

dječak sa šibicama wrote:
irac300 wrote:
Za Beast nemam pojma, ali za osnovnu verziju udji u Genesis settings i odredi prijuritete za HD i SD izvore.
Kako to uradim?

Isao sam na opcije ali ne vidim nigdje HD i SD niti bilo sta tog tipa.
Evo bas sam sad ulazio na Genesis / People watching i radi sve sto sam otvorio , izvore brzo nalazi i snimci su u HD-u.

Sto se tice ovog SD-a , kad pokrenes neki film ili seriju , u listi izvora trebalo bi da imas oznake HD / HQ / LQ , kliknes na izvor sa HD-om i eto ga. A u samim opcijama Genesis-a ja imam samo "Force SD playback in auto-play"
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40844
Joined: 29/06/2011 23:39

#216 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by dječak sa šibicama »

Izgleda je do update addonsa, sad sam isao na ovom novom Beastu do Chris B wizarda i "update here" i sad odjednom radi :roll: mislim, izgleda se sad mora rucno ici "povuci" upadejte za addone.

Ja znam da Beast odnosno Kodi zna ebavati sa apdejtima, ali ovoliko... inace, nova verzija je puno bolja od one starije, mislim na The Beast. Brzi je, cini mi se i bolje uredjen, posebno ovo sa IPTV i jos par caka.

Odoh sad raditi, posao ceka a ja se zaebavam sa kodijem :D
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#217 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Benq »

Obavezno radi Backup prije nego sto pocnes nesto cackat :D
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#218 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

Haj' drago mi je da si riješio. :thumbup: Zato sam se ja okanio tih bild verzija, preporučujem je samo početnicima kojima je komplikovano da jedan po jedan izvor i addon dodaju.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40844
Joined: 29/06/2011 23:39

#219 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by dječak sa šibicama »

Pa dobro, kod mene je tv box relativno nov, mjesec ipo mu ima, nista ja posebno nisam stavljao na njega pa i nije neki problem uraditi vracanje na tvornicke postavke. Instaliram nazad Lazy i obicni IPTV, kvalitetniji file browser, google chrome i to je to. Kodi je vec instaliran tvornicki (verzija 14 pa skinem i instaliram 15 isengard) kao i YT, Netflix i ostalo. Steta sto ovaj Netflix ne vrijedi/ne radi u nasoj lijepoj domovini.

Mene je Beast i prvi put zezao, sa instalacijom, fakat mu treba vremena da povuce sve apdejte. Sad sam to rucno radio, prosli put je sam odradio ali je to potrajalo, a ja nisam bas strpljiv covjek, ja hocu sve i odmah :D

Ne volim android i to je to, previse nekih preskakanja ima. A tv box sa Windowsima je preskup, jbg.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#220 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

Meni iskreno Box služi samo za Kodi. :D Znači, apsolutno ništa nisam instalirao na njega, osim aplikacije MojaWebTv, jer sam korisnik iste. Tako da me ''sluša'' bar zasad. :D
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40844
Joined: 29/06/2011 23:39

#221 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by dječak sa šibicama »

Tako je i kod mene, Kodi i Youtube, nista drugo. Za nekakve igrice nemam vremena a ni interesovanja, ni volje da se zaebavam sa djojstikom, na tabletu surfam netom i to je to.
sabanss
Posts: 4601
Joined: 13/08/2006 11:20

#222 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by sabanss »

Ima li neko nacin da odradi EPG za EX Yu kanale?
spe
Posts: 46
Joined: 10/10/2008 03:43

#223 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by spe »

a kako doći ti exyu kanala?
zastavnik22
Posts: 270
Joined: 11/03/2012 21:39

#224 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by zastavnik22 »

karanana wrote:gdje ukucam ove stranice gdje da mi trazi subtitlove na BHS-u?
isao sam na system-settings-video, ali ne znam gdje dalje. izabro sam jezik subtitlova bosnian, ali ne znam gdje da mu ukucam stranice gdje ce ga traziti kao sto su titlovi.com.

je li bolje ukucati serbian ili croatian jer njih ima vise?

i skino sam ovaj spartan gdje kad kliknem na spartana u podfolderu imam beast. onda kliknem na beast i dowloaduje ali kad zavrsi nista se ne desava, kliknem na beast i opet downloaduje.
ima li neki drugi nacin da skinem beast? i kako da izbrisem spartan kad mi ne radi?
Idi na power/system/subtitles mislim da je tako sigurno je pod power i ja sam se patio dok sam nasao
zastavnik22
Posts: 270
Joined: 11/03/2012 21:39

#225 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by zastavnik22 »

jasko__ wrote:Koristim vec par dana Kodi na laptopu i vrh mi je sve ovo..eh sad hocu kupiti sebi Box pa kopcat na TV..pa me interesuje jel mi dovoljan npr ovaj za normalno funkcionisanje...nezavisno od brzine interneta, jel mu dovoljno 1 GB Rama da fercera bez problema...ili se ipak mora izvaliti bar 200 Km za 2 GB Rama??? Evo ovaj npr planiram naručiti

http://www.olx.ba/artikal/19188313/najj ... x-na-piku/
Treba ti 2Gb rama , vidi ovaj:
http://www.amazon.com/M8S-Leelbox-Andro ... ndroid+box

ili

http://www.amazon.com/Amlogic-Cortex-An ... ndroid+box
Post Reply