Kodi/XBMC Media centar

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Hugo Chavez
Posts: 156
Joined: 17/06/2009 09:38

#1776 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Hugo Chavez »

sencobih wrote:Zadnjih mjesec dana nema šanse da ugasim kodi klikom na of i exit, svaki put moram ukinuti iz struje kompletan box, nervira me to pravo
5korpus wrote:ljudi koji qrac je sa kodijem?
sve i jedan bogov add on stopa, upalim stream, krene dobro i onda prekida..nije do konekcije. :twisted:
Probajte instalirati "Raw Maintenance" i pokrenuti "Clear Cache" te tako očistiti smeće sa Kodija.
sencobih
Posts: 6952
Joined: 08/09/2010 08:33

#1777 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by sencobih »

Hugo Chavez wrote:
sencobih wrote:Zadnjih mjesec dana nema šanse da ugasim kodi klikom na of i exit, svaki put moram ukinuti iz struje kompletan box, nervira me to pravo
5korpus wrote:ljudi koji qrac je sa kodijem?
sve i jedan bogov add on stopa, upalim stream, krene dobro i onda prekida..nije do konekcije. :twisted:
Probajte instalirati "Raw Maintenance" i pokrenuti "Clear Cache" te tako očistiti smeće sa Kodija.
gdje se nalazi instalacija za ovaj "Raw Maintenance" ? da probam počistiti kodi
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#1778 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by kakavdanakneiskustvu »

nisam neko vrijeme gledao sport preko kodija,gdje se sve moze naci arenasport na kodiju?
User avatar
_Reds_
Posts: 9356
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#1779 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by _Reds_ »

Ima ko jos kakvih aplikacija za box-ove ovih sto se ne mogu naci na playsotru tipa showbox, popcorn i sl.
User avatar
_Reds_
Posts: 9356
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#1780 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by _Reds_ »

kakavdanakneiskustvu wrote:nisam neko vrijeme gledao sport preko kodija,gdje se sve moze naci arenasport na kodiju?
Bile su u sportmixu/livemixu. Nisam gledao u zadnje vrijeme, imam arene na tv-u.
jarobot
Posts: 3050
Joined: 13/06/2016 20:07

#1781 Re: RE: Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by jarobot »

kakavdanakneiskustvu wrote:nisam neko vrijeme gledao sport preko kodija,gdje se sve moze naci arenasport na kodiju?
Ukturk addon u kodiju ima gimilu sportski kanala i arene izmeđuostalog

Poslano sa mog HTC 10 koristeći Tapatalk
User avatar
Hugo Chavez
Posts: 156
Joined: 17/06/2009 09:38

#1782 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Hugo Chavez »

sencobih wrote:
Hugo Chavez wrote:
sencobih wrote:Zadnjih mjesec dana nema šanse da ugasim kodi klikom na of i exit, svaki put moram ukinuti iz struje kompletan box, nervira me to pravo
5korpus wrote:ljudi koji qrac je sa kodijem?
sve i jedan bogov add on stopa, upalim stream, krene dobro i onda prekida..nije do konekcije. :twisted:
Probajte instalirati "Raw Maintenance" i pokrenuti "Clear Cache" te tako očistiti smeće sa Kodija.
gdje se nalazi instalacija za ovaj "Raw Maintenance" ? da probam počistiti kodi
http://www.kodisimplified.com/repositor ... intenance/
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#1783 Re: RE: Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by kakavdanakneiskustvu »

jarobot wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:nisam neko vrijeme gledao sport preko kodija,gdje se sve moze naci arenasport na kodiju?
Ukturk addon u kodiju ima gimilu sportski kanala i arene izmeđuostalog

Poslano sa mog HTC 10 koristeći Tapatalk

ukturk,to neki novi?
sencobih
Posts: 6952
Joined: 08/09/2010 08:33

#1784 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by sencobih »

Hugo Chavez wrote:
sencobih wrote:Zadnjih mjesec dana nema šanse da ugasim kodi klikom na of i exit, svaki put moram ukinuti iz struje kompletan box, nervira me to pravo
5korpus wrote:ljudi koji qrac je sa kodijem?
sve i jedan bogov add on stopa, upalim stream, krene dobro i onda prekida..nije do konekcije. :twisted:
Probajte instalirati "Raw Maintenance" i pokrenuti "Clear Cache" te tako očistiti smeće sa Kodija.
Izgleda da je uspjelo. Hvala Hugo chavez :thumbup:
brazzo19
Posts: 3161
Joined: 25/09/2008 13:43

#1785 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by brazzo19 »

Raja, sta je po vama najbolje korisiti u kombinaciji sa boxom na tv.u posto oni daljinski sto dodju uz box nisu nesto da li je bolje uzeti neki dobar wirelles mis obicni ko za pc ili onaj air mouse ( kombinacija daljinskog sa opcijom misa na sebi ko ovi daljinski za nove smart televizije) ili nesto trece, sta vi koristite i koja su vasa iskustva, ja imam neki air mouse i stvarno nije los samo ima manu sto nema na sebi power tipku tako da se ne moze upalit niti ugasit box na tom daljinskom nego ga moram palit i gasit sa daljinskim koji je dosao uz box a na ovom air mousu radim sve ostalo, malo me to nervira pa da vidim vasa iskustva i sta vi koristite ?
User avatar
Radar71
Posts: 7287
Joined: 21/07/2010 15:43

#1786 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Radar71 »

brazzo19 wrote:Raja, sta je po vama najbolje korisiti u kombinaciji sa boxom na tv.u posto oni daljinski sto dodju uz box nisu nesto da li je bolje uzeti neki dobar wirelles mis obicni ko za pc ili onaj air mouse ( kombinacija daljinskog sa opcijom misa na sebi ko ovi daljinski za nove smart televizije) ili nesto trece, sta vi koristite i koja su vasa iskustva, ja imam neki air mouse i stvarno nije los samo ima manu sto nema na sebi power tipku tako da se ne moze upalit niti ugasit box na tom daljinskom nego ga moram palit i gasit sa daljinskim koji je dosao uz box a na ovom air mousu radim sve ostalo, malo me to nervira pa da vidim vasa iskustva i sta vi koristite ?
http://www.gearbest.com/mice-keyboards/pp_26764.html

ja prezadovoljan
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#1787 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

Kakva je situacija sa Acestreamom? Nisam ga dugo koristio, juče probam, kad neće, kao moram se prebaciti sa Basic (koji je free) na Standard ili Premium acc. Je li tako i kod drugih? Da ga deinstaliram odmah, i ovi Rusi se pomamili izgleda.
sencobih
Posts: 6952
Joined: 08/09/2010 08:33

#1788 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by sencobih »

brazzo19 wrote:Raja, sta je po vama najbolje korisiti u kombinaciji sa boxom na tv.u posto oni daljinski sto dodju uz box nisu nesto da li je bolje uzeti neki dobar wirelles mis obicni ko za pc ili onaj air mouse ( kombinacija daljinskog sa opcijom misa na sebi ko ovi daljinski za nove smart televizije) ili nesto trece, sta vi koristite i koja su vasa iskustva, ja imam neki air mouse i stvarno nije los samo ima manu sto nema na sebi power tipku tako da se ne moze upalit niti ugasit box na tom daljinskom nego ga moram palit i gasit sa daljinskim koji je dosao uz box a na ovom air mousu radim sve ostalo, malo me to nervira pa da vidim vasa iskustva i sta vi koristite ?

http://www.gearbest.com/mice-keyboards/pp_179267.html ja sam ovaj kupio i radi sve.

http://www.minix.us/products/NEOA2.html ovaj ti je na akciji u conradu na spratu 19KM,a bez tastature na leđima je 10KM, pravo jeftino
brazzo19
Posts: 3161
Joined: 25/09/2008 13:43

#1789 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by brazzo19 »

Imam takav isti prvi link sto si postavio i on nema power tipku na sebi.

A od ova dva koji je bolji ovaj sto je radar postavio ili ti na ovom drugom linku ?



Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
sencobih
Posts: 6952
Joined: 08/09/2010 08:33

#1790 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by sencobih »

brazzo19 wrote:Imam takav isti prvi link sto si postavio i on nema power tipku na sebi.

A od ova dva koji je bolji ovaj sto je radar postavio ili ti na ovom drugom linku ?



Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
ima ovaj moj pover tipku na sebi, mozda sam pogresan link na gear bestu našao

http://www.gearbest.com/mice-keyboards/ ... oCn_nw_wcB
User avatar
_Reds_
Posts: 9356
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#1791 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by _Reds_ »

sencobih wrote:
brazzo19 wrote:Raja, sta je po vama najbolje korisiti u kombinaciji sa boxom na tv.u posto oni daljinski sto dodju uz box nisu nesto da li je bolje uzeti neki dobar wirelles mis obicni ko za pc ili onaj air mouse ( kombinacija daljinskog sa opcijom misa na sebi ko ovi daljinski za nove smart televizije) ili nesto trece, sta vi koristite i koja su vasa iskustva, ja imam neki air mouse i stvarno nije los samo ima manu sto nema na sebi power tipku tako da se ne moze upalit niti ugasit box na tom daljinskom nego ga moram palit i gasit sa daljinskim koji je dosao uz box a na ovom air mousu radim sve ostalo, malo me to nervira pa da vidim vasa iskustva i sta vi koristite ?

http://www.gearbest.com/mice-keyboards/pp_179267.html ja sam ovaj kupio i radi sve.

http://www.minix.us/products/NEOA2.html ovaj ti je na akciji u conradu na spratu 19KM,a bez tastature na leđima je 10KM, pravo jeftino
Cek ja koliko vidim 19 je ovaj bez tastature ??
brazzo19
Posts: 3161
Joined: 25/09/2008 13:43

#1792 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by brazzo19 »

U mene je ovaj sto si prvi put postavio i nema power tipku :(

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
sencobih
Posts: 6952
Joined: 08/09/2010 08:33

#1793 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by sencobih »

_Reds_ wrote:
sencobih wrote:
brazzo19 wrote:Raja, sta je po vama najbolje korisiti u kombinaciji sa boxom na tv.u posto oni daljinski sto dodju uz box nisu nesto da li je bolje uzeti neki dobar wirelles mis obicni ko za pc ili onaj air mouse ( kombinacija daljinskog sa opcijom misa na sebi ko ovi daljinski za nove smart televizije) ili nesto trece, sta vi koristite i koja su vasa iskustva, ja imam neki air mouse i stvarno nije los samo ima manu sto nema na sebi power tipku tako da se ne moze upalit niti ugasit box na tom daljinskom nego ga moram palit i gasit sa daljinskim koji je dosao uz box a na ovom air mousu radim sve ostalo, malo me to nervira pa da vidim vasa iskustva i sta vi koristite ?

http://www.gearbest.com/mice-keyboards/pp_179267.html ja sam ovaj kupio i radi sve.

http://www.minix.us/products/NEOA2.html ovaj ti je na akciji u conradu na spratu 19KM,a bez tastature na leđima je 10KM, pravo jeftino
Cek ja koliko vidim 19 je ovaj bez tastature ??
ima sigurno tastaturu, nekakva akcija. Ja pošto sam već imao ovaj sličan sa tastaturom, kupio za cenera ovaj bez tastature, haj reko neki ima za rezervu, jebo cenera
moke_31
Posts: 1879
Joined: 18/05/2011 14:54

#1794 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by moke_31 »

irac300 wrote:Kakva je situacija sa Acestreamom? Nisam ga dugo koristio, juče probam, kad neće, kao moram se prebaciti sa Basic (koji je free) na Standard ili Premium acc. Je li tako i kod drugih? Da ga deinstaliram odmah, i ovi Rusi se pomamili izgleda.
Sve je u dure sa acestreamom. Samo moraš koristiti googlov račun koji koristiš na boxu za google play i sve radi OK. Nemoj otvarati novi račun na acestream.org i njega koristiti jer će te handriti tako svakih par dana sa tim fazon da pređeš sa BASIC računa na STANDARD ili PREMIUM. Kad koristiš googlov računa koji koristiš na boxu pisaće ti da ti je verzija računa FREE!!!

Jedino prije korištenja acestreama moraš ga pokrenuti gotovo svaki put jer često prekida uslugu, a sad da li je do njih ili što meni internet konekcija često pukne ne znam. Jedno vrijeme sam morao izaći iz Kodija preko dugmeta exit (ono skroz) da bi pokrenuo acestream pa sam reinstaliro Kodi i sad to ne moram raditi.

Rusi malo handre ali još se može koristiti besplatno, a do kada vidjet ćemo.
prelivoda
Posts: 447
Joined: 30/07/2013 13:17

#1795 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by prelivoda »

brazzo19 wrote:Raja, sta je po vama najbolje korisiti u kombinaciji sa boxom na tv.u posto oni daljinski sto dodju uz box nisu nesto da li je bolje uzeti neki dobar wirelles mis obicni ko za pc ili onaj air mouse ( kombinacija daljinskog sa opcijom misa na sebi ko ovi daljinski za nove smart televizije) ili nesto trece, sta vi koristite i koja su vasa iskustva, ja imam neki air mouse i stvarno nije los samo ima manu sto nema na sebi power tipku tako da se ne moze upalit niti ugasit box na tom daljinskom nego ga moram palit i gasit sa daljinskim koji je dosao uz box a na ovom air mousu radim sve ostalo, malo me to nervira pa da vidim vasa iskustva i sta vi koristite ?
Imaš i softwareski daljinski na android telefonima. Yatse, meni radi fenomenalno, nemam potrebe za nekim drugim dodatkom, mišom ili tastaturom. To samo smeta po kući :)
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#1796 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

moke_31 wrote:
irac300 wrote:Kakva je situacija sa Acestreamom? Nisam ga dugo koristio, juče probam, kad neće, kao moram se prebaciti sa Basic (koji je free) na Standard ili Premium acc. Je li tako i kod drugih? Da ga deinstaliram odmah, i ovi Rusi se pomamili izgleda.
Sve je u dure sa acestreamom. Samo moraš koristiti googlov račun koji koristiš na boxu za google play i sve radi OK. Nemoj otvarati novi račun na acestream.org i njega koristiti jer će te handriti tako svakih par dana sa tim fazon da pređeš sa BASIC računa na STANDARD ili PREMIUM. Kad koristiš googlov računa koji koristiš na boxu pisaće ti da ti je verzija računa FREE!!!

Jedino prije korištenja acestreama moraš ga pokrenuti gotovo svaki put jer često prekida uslugu, a sad da li je do njih ili što meni internet konekcija često pukne ne znam. Jedno vrijeme sam morao izaći iz Kodija preko dugmeta exit (ono skroz) da bi pokrenuo acestream pa sam reinstaliro Kodi i sad to ne moram raditi.

Rusi malo handre ali još se može koristiti besplatno, a do kada vidjet ćemo.
Koristio sam tako, sve mi je inače sikronizirano sa mojim google računom, pa i acestream. I radio je sasvim OK, međutim, nisam ga stvarno dugo koristio, do ovog zadnjeg vikenda. Međutim, neće pa neće. Stalno mi se vrti poruka da pređem na ove račune koji se plaćaju.
moke_31
Posts: 1879
Joined: 18/05/2011 14:54

#1797 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by moke_31 »

irac300 wrote:
moke_31 wrote:
irac300 wrote:Kakva je situacija sa Acestreamom? Nisam ga dugo koristio, juče probam, kad neće, kao moram se prebaciti sa Basic (koji je free) na Standard ili Premium acc. Je li tako i kod drugih? Da ga deinstaliram odmah, i ovi Rusi se pomamili izgleda.
Sve je u dure sa acestreamom. Samo moraš koristiti googlov račun koji koristiš na boxu za google play i sve radi OK. Nemoj otvarati novi račun na acestream.org i njega koristiti jer će te handriti tako svakih par dana sa tim fazon da pređeš sa BASIC računa na STANDARD ili PREMIUM. Kad koristiš googlov računa koji koristiš na boxu pisaće ti da ti je verzija računa FREE!!!

Jedino prije korištenja acestreama moraš ga pokrenuti gotovo svaki put jer često prekida uslugu, a sad da li je do njih ili što meni internet konekcija često pukne ne znam. Jedno vrijeme sam morao izaći iz Kodija preko dugmeta exit (ono skroz) da bi pokrenuo acestream pa sam reinstaliro Kodi i sad to ne moram raditi.

Rusi malo handre ali još se može koristiti besplatno, a do kada vidjet ćemo.
Koristio sam tako, sve mi je inače sikronizirano sa mojim google računom, pa i acestream. I radio je sasvim OK, međutim, nisam ga stvarno dugo koristio, do ovog zadnjeg vikenda. Međutim, neće pa neće. Stalno mi se vrti poruka da pređem na ove račune koji se plaćaju.
Reinstaliraj ga i pokreni ponovo, trebo bi proraditi. A možda ti traži noviju verziju, skini s neta zadnju verziju acestreama.

Sent from mTalk
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#1798 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

Probat ću i to. Bio sam deinstalirao, ali sam ponovo instalirao verziju koju sam već posjedovao. Javim ti je li uspjelo. :D Hvala.

Edit:
Opet ništa, samo mi vrti onaj hepek i izbacuje poruku ''You need to activate Standard or Premium plan to continue''
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24261
Joined: 26/08/2007 17:10

#1799 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Charuga »

Radi li Acestream na android TV-u? Kod mene ne može ni jedan link pokrenuti, a na kojem piše da je acestream.
moke_31
Posts: 1879
Joined: 18/05/2011 14:54

#1800 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by moke_31 »

irac300 wrote:Probat ću i to. Bio sam deinstalirao, ali sam ponovo instalirao verziju koju sam već posjedovao. Javim ti je li uspjelo. :D Hvala.

Edit:
Opet ništa, samo mi vrti onaj hepek i izbacuje poruku ''You need to activate Standard or Premium plan to continue''
Ne znam šta bi ti reko drug, jedino da probaš deinstalirati i Kodi i sve verzije acestreama koje imaš i onda sve ispočetka, naravno ako imaš vremena sve štimati ponovo. Mada mislim da kad reinstaliraš acestream kod prvog pokretanja ti daje opciju da upišeš šifru i mail/username ili da se sa google računom (od boxa) prijaviš, ti samo odabereš google račun (ja na TV-u moram mišem jer neće sa daljinskim) i to je to. Posle uvijek piše FREE račun. Budi uporan, valjda upali :D
Post Reply