Kodi/XBMC Media centar

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
ned424
Posts: 448
Joined: 07/08/2009 09:07

#1726 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by ned424 »

Hajde ba raja daj te mi kako da gledam nase kanale? Dojahao do Beca i nemam nase tv kanale kako da ubacim ako moze neko da objasni. Hvala unaprijed...
SARAJEVO pitam
Posts: 27
Joined: 20/08/2016 23:58

#1727 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by SARAJEVO pitam »

sabanss wrote:
SARAJEVO pitam wrote: [/b]
:sax: :bih:
Pa pritisnes home tipku na daljinskom, pokrenes acestream i vratis se u Kodi? Pocisti sve instance Acestreama koje imas, nstaliraj ga nanovo, registruj se, pokreni ga kao samostalnu aplikaciju i potom pokreni Kodi.

Meni isto nije htio raditi sa nekom starijom verzijom, i koliko se sjecam ne treba ti player vec engine.
Izvini, lutam sa terminologijom pa pitam možda banalne stvari... Vratiti se u Kodi znači vratiti se na onaj home screen gdje imam video photo programs...?

Iskreno, nisam se registrovao? Registrujem se na njihovoj stranici i onda te podatke unesem GDJE?

Pozdrav i hvala
User avatar
klavirdžija
Posts: 2159
Joined: 24/02/2013 10:38

#1728 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by klavirdžija »

Samo da potvrdim da 4K radi kako treba, u novom Mad Maxu se svako zrno pijeska vidi. :D
sabanss
Posts: 4590
Joined: 13/08/2006 11:20

#1729 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by sabanss »

SARAJEVO pitam wrote:
Izvini, lutam sa terminologijom pa pitam možda banalne stvari... Vratiti se u Kodi znači vratiti se na onaj home screen gdje imam video photo programs...?

Iskreno, nisam se registrovao? Registrujem se na njihovoj stranici i onda te podatke unesem GDJE?

Pozdrav i hvala
Home tipka ti je kao i na mobitelima, vraca te na pocetni ekran. Ukoliko ti se Kodi ne starta automatski to ti je screen odakle pokreces Kodi.

Kada se registrujes na njihovoj stranici i na boxu pokrenes Acestream engine na boxu on ce ti traziti da uneses podatke tj. da se logiras.
moke_31
Posts: 1880
Joined: 18/05/2011 14:54

#1730 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by moke_31 »

sabanss wrote:
SARAJEVO pitam wrote:
Izvini, lutam sa terminologijom pa pitam možda banalne stvari... Vratiti se u Kodi znači vratiti se na onaj home screen gdje imam video photo programs...?

Iskreno, nisam se registrovao? Registrujem se na njihovoj stranici i onda te podatke unesem GDJE?

Pozdrav i hvala
Home tipka ti je kao i na mobitelima, vraca te na pocetni ekran. Ukoliko ti se Kodi ne starta automatski to ti je screen odakle pokreces Kodi.

Kada se registrujes na njihovoj stranici i na boxu pokrenes Acestream engine na boxu on ce ti traziti da uneses podatke tj. da se logiras.
Prilikom prvog pokretanja Acestreama može iskoristiti već postojeći google-ov računa koji koristi za box, tako da se ne mora posebno registrovati na ace stream stranici. Bitno je također da prilikom prvog pokretanja acestreama, i svaki put kad restartuje box ili ga isključi iz struje, bar je tako kod mene na TV-u, Kodi mora biti isključen, odnosno ne smije raditi u pozadini. Mora se izaći iz Kodija preko opcije Exit.

Ako Kodi radi u pozadini ne mogu pokrenuti acestream pravilno, izbaci mi neku grešku da se ne može konektovati na internet i sl. Opet kažem, ovako je kod mene na TV-u, android Lolipop 5.1, a možda je isto i na boxovima jer raja obično izlazi iz Kodija preko Home tipke, Kodi ostaje raditi u pozadini i onda ne mogu pokrenuti acestream.

Koliko se sjećam, stara verzija acestreama se mogla pokrenuti dok Kodi radi u pozadini ali ova nova verzija 3.1.5 ne može.
Last edited by moke_31 on 24/08/2016 11:23, edited 1 time in total.
zdruzdjo
Posts: 5211
Joined: 16/08/2009 00:27

#1731 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by zdruzdjo »

...
Ptatim
sabanss
Posts: 4590
Joined: 13/08/2006 11:20

#1732 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by sabanss »

moke_31 wrote: Ako Kodi radi u pozadini ne mogu pokrenuti acestream pravilno, izbaci mi neku grešku da se ne može konektovati na internet i sl. Opet kažem, ovako je kod mene na TV-u, android Lolipop 5.1, a možda je isto i na boxovima jer raja obično izlazi iz Kodija preko Home tipke, Kodi ostaje raditi u pozadini i onda ne mogu pokrenuti acestream.

Koliko se sjećam, stara verzija acestreama se mogla pokrenuti dok Kodi radi u pozadini ali ova nova verzija 3.1.5 ne može.
Interesantno, provjericu koja je verzija kad dodjem kuce. Inace ne gledam uvijek sport na Kodiju pa mi ponekad treba da pokrenem engine u po frke i siguran sam da radi... Hvala na infu ako uradem update engina sta bi se moglo dogoditi.
moke_31
Posts: 1880
Joined: 18/05/2011 14:54

#1733 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by moke_31 »

sabanss wrote:
moke_31 wrote: Ako Kodi radi u pozadini ne mogu pokrenuti acestream pravilno, izbaci mi neku grešku da se ne može konektovati na internet i sl. Opet kažem, ovako je kod mene na TV-u, android Lolipop 5.1, a možda je isto i na boxovima jer raja obično izlazi iz Kodija preko Home tipke, Kodi ostaje raditi u pozadini i onda ne mogu pokrenuti acestream.

Koliko se sjećam, stara verzija acestreama se mogla pokrenuti dok Kodi radi u pozadini ali ova nova verzija 3.1.5 ne može.
Interesantno, provjericu koja je verzija kad dodjem kuce. Inace ne gledam uvijek sport na Kodiju pa mi ponekad treba da pokrenem engine u po frke i siguran sam da radi... Hvala na infu ako uradem update engina sta bi se moglo dogoditi.
U jednom momentu su prestale raditi verzije acestream prije ove 3.1.5 i onda se ova morala instalirati. Nastala prava frka, i bilo je priče o tome i ovdje na forumu dok se nije skontalo da se mora instalirati nova verzija. Eh sad ne znam da li ovo važi za sve verzije androida. Možda na nekim starijim verzijama androida još radi verzija prije 3.1.5.

Sad sam pogledao na netu i izašla je verzija acestreama 3.1.6.0. Nju nisam instaliro ali mislim da je u pet deka sa ovom prethodnom. Ažuriranjem na noviju verziju acestreama se ne bi ništa trebalo dogoditi, možda će još bolje i brže raditi acestream :D
User avatar
erotica
Posts: 851
Joined: 08/09/2011 17:56

#1734 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by erotica »

Radi li Exodus kod vas, kod mene ni jedan link ni serije ni filmovi ne radi, samo izbaci da nema dostupnog streama. Nije valjda da je i on pao :roll:
User avatar
vicious
Posts: 6876
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#1735 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by vicious »

erotica wrote:Radi li Exodus kod vas, kod mene ni jedan link ni serije ni filmovi ne radi, samo izbaci da nema dostupnog streama. Nije valjda da je i on pao :roll:
Radi normalno kod mene.
User avatar
erotica
Posts: 851
Joined: 08/09/2011 17:56

#1736 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by erotica »

vicious wrote:
erotica wrote:Radi li Exodus kod vas, kod mene ni jedan link ni serije ni filmovi ne radi, samo izbaci da nema dostupnog streama. Nije valjda da je i on pao :roll:
Radi normalno kod mene.
Jel ti 2.0.6. verzija? Kod mene ne radi ni na laptopu, tabletu ni telefonu.
User avatar
vicious
Posts: 6876
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#1737 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by vicious »

E ne znam, sad sam ugasio komp i izasao, ali znam da ga je updateovao maloprije kad sam pokrenuo kodi.
User avatar
Reisova
Posts: 1008
Joined: 15/08/2011 16:28

#1738 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Reisova »

vicious wrote:E jbg mislio sam da znaš o čemu pričamo, sad mi bezze dalje razglabati.
Phoenix propao ko kauč, bezbroj mrtvih linkova. A za ovaj drugi vjerovatno misliš na cloudmovie, isto izbaci ti linkove pa pogađaj koji radi.
Exodus je ok ali meni malo dosadio, ipak mi je salts prvi izbor.
Exodus mi je odlican i puno je slika kvalitetnija na njemu ali na saltu imas bas sve. S tim da ja radije pricekam koji dan i svaki gledam u HD-u.


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#1739 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

erotica wrote:Radi li Exodus kod vas, kod mene ni jedan link ni serije ni filmovi ne radi, samo izbaci da nema dostupnog streama. Nije valjda da je i on pao :roll:
Radi normalno. Probaj ocistiti cache memoriju, kada otvoriš Exodus, odeš u tools. Ako ni to ne pomogne, deinstaliraj ga, pa ponovo instaliraj.
brazzo19
Posts: 3161
Joined: 25/09/2008 13:43

#1740 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by brazzo19 »

brazzo19 wrote:Hajd molim vas provjerite na croatia on demand jel vam se sta popravilo, cini mi se da vise od pola linkova na addonu ne radi, vec sam vam pisao da ne radi onaj movitex za serije turske al evo gledam sinoc da ni oni folderi sa stranim serijama nece da otvori i izbacuje neki log error dok i dosta tv kanala ne rade linkovi, ostali addoni svi uredno rade, da li ga je natko "malo zapustio" ili sta, vidim ne radi mu dosta linkova i onih foldera sa filmovima sa serijama dok je prije nekih mjesec dva sve islo bezprijekorno ????

??? :)
User avatar
erotica
Posts: 851
Joined: 08/09/2011 17:56

#1741 Re: RE: Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by erotica »

irac300 wrote:
erotica wrote:Radi li Exodus kod vas, kod mene ni jedan link ni serije ni filmovi ne radi, samo izbaci da nema dostupnog streama. Nije valjda da je i on pao :roll:
Radi normalno. Probaj ocistiti cache memoriju, kada otvoriš Exodus, odeš u tools. Ako ni to ne pomogne, deinstaliraj ga, pa ponovo instaliraj.
Ma riješio sam, 5-6 puta kliknem na link i onda ga probije [emoji2]

Sent from my HTC One using Tapatalk
zdruzdjo
Posts: 5211
Joined: 16/08/2009 00:27

#1742 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by zdruzdjo »

Oprostite ako cu onako malo uklizati kopackom.
Sinoc instalirah kodi i ove neke hmmmm dodatke. Onako sunjajuci po google-tu i njihovim preporukama.
Moje pitanje je: ima li gdje ovdje kakavih uzivo utakmica. Spanska, bundes, talijanska, engleska liga.
Meni licno ne treba jer sam uvijek za dobar film nego za zvijer utakmicu, ali jaran vidio danas pa me moli da bacim pogled.
Hvala i izvinite ako smetam.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#1743 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

zdruzdjo wrote:Oprostite ako cu onako malo uklizati kopackom.
Sinoc instalirah kodi i ove neke hmmmm dodatke. Onako sunjajuci po google-tu i njihovim preporukama.
Moje pitanje je: ima li gdje ovdje kakavih uzivo utakmica. Spanska, bundes, talijanska, engleska liga.
Meni licno ne treba jer sam uvijek za dobar film nego za zvijer utakmicu, ali jaran vidio danas pa me moli da bacim pogled.
Hvala i izvinite ako smetam.
Listaj temu i nadji objasnjenja o Plexus addonu. Preko njega svi pratimo utakmice u HD-u.
BABOcool
Posts: 266
Joined: 24/01/2007 18:25

#1744 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by BABOcool »

Treba mi preporuka za dobar source za gledanje domacih kanala?
User avatar
Sarcom
Posts: 198
Joined: 14/05/2010 00:22

#1745 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Sarcom »

Da li kod ovog Plexus addona postoji mogucnost da izlista kanale bez dodavanja linkova rucno (npr. kako sam vidio da je bilo kod p2p sports).Ukoliko ne postoji ta mogucnost da li onda negdje ima lista sa kanalima i linkovima (znam za stranice sa linkovima za odredene utakmice).
SARAJEVO pitam
Posts: 27
Joined: 20/08/2016 23:58

#1746 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by SARAJEVO pitam »

moke_31 wrote:
sabanss wrote:
SARAJEVO pitam wrote:
Izvini, lutam sa terminologijom pa pitam možda banalne stvari... Vratiti se u Kodi znači vratiti se na onaj home screen gdje imam video photo programs...?

Iskreno, nisam se registrovao? Registrujem se na njihovoj stranici i onda te podatke unesem GDJE?

Pozdrav i hvala
Home tipka ti je kao i na mobitelima, vraca te na pocetni ekran. Ukoliko ti se Kodi ne starta automatski to ti je screen odakle pokreces Kodi.

Kada se registrujes na njihovoj stranici i na boxu pokrenes Acestream engine na boxu on ce ti traziti da uneses podatke tj. da se logiras.
Prilikom prvog pokretanja Acestreama može iskoristiti već postojeći google-ov računa koji koristi za box, tako da se ne mora posebno registrovati na ace stream stranici. Bitno je također da prilikom prvog pokretanja acestreama, i svaki put kad restartuje box ili ga isključi iz struje, bar je tako kod mene na TV-u, Kodi mora biti isključen, odnosno ne smije raditi u pozadini. Mora se izaći iz Kodija preko opcije Exit.

Ako Kodi radi u pozadini ne mogu pokrenuti acestream pravilno, izbaci mi neku grešku da se ne može konektovati na internet i sl. Opet kažem, ovako je kod mene na TV-u, android Lolipop 5.1, a možda je isto i na boxovima jer raja obično izlazi iz Kodija preko Home tipke, Kodi ostaje raditi u pozadini i onda ne mogu pokrenuti acestream.

Koliko se sjećam, stara verzija acestreama se mogla pokrenuti dok Kodi radi u pozadini ali ova nova verzija 3.1.5 ne može.
Hvala vam na detaljnim odgovorima, ali nažalost nisam riješio problem.

Vidim da imam među dodacima instaliran ACE STREAM CLIENT, kao i PLEXUS. Dakle SOPCAST prijenosi mi normalno rade, ali ACE STREAM ne.

Što se tiče izlaska iz KODI-ja, kada kliknem tipku za gašenje imam samo tri opcije 1. Gašenje, 2. Odgođeno gađenje (da ukucam za koliko sati da se sam ugasi) i 3. Restartovanje.

Pokušao sam instalirati preko Youtube upustava (od onog nekog Indijca) i vidim da se sve fino instaliralo u paketu, ali opet ne mogu gledati ACE STREAM. Provrti onu poruku "Waiting 40 sec" i izbaci mi grešku Plexusa.

Baš nisam pametan... A cijeli sam net pregledao u potrazi za rješenjem :S
User avatar
iPod
Posts: 1801
Joined: 20/11/2006 17:20

#1747 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by iPod »

Najjednostavniji nacin za gledanje fudbala i košarke je instalirati AceStream i SopCast app na Android Box, i onda playati streamove sa:

livefootball.ws (AceStream i SopCast URLovi)

I

arenavision.in (AceStream)

Obje stranice nude visejezicne stremove sa komentatorima na ruskom, spanskom i engleskom jeziku.

Naravno, gledati izvan Kodi-a direktno na aplikacijama AceStream i SopCast na TV Boxu.
moke_31
Posts: 1880
Joined: 18/05/2011 14:54

#1748 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by moke_31 »

Može li se bilo koji bežični miš koristiti sa android boxom, android 5.1 ili 6.0, ili treba neki poseban?
The BEN10
Posts: 7569
Joined: 19/09/2011 09:03

#1749 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by The BEN10 »

moke_31 wrote:Može li se bilo koji bežični miš koristiti sa android boxom, android 5.1 ili 6.0, ili treba neki poseban?
Trebalo bi da može svaki, bez problema. Ako naravno TV box posjeduje odgovarajući port.
sabanss
Posts: 4590
Joined: 13/08/2006 11:20

#1750 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by sabanss »

The BEN10 wrote:
moke_31 wrote:Može li se bilo koji bežični miš koristiti sa android boxom, android 5.1 ili 6.0, ili treba neki poseban?
Trebalo bi da može svaki, bez problema. Ako naravno TV box posjeduje odgovarajući port.
dosta obicnih bezicnih miseva ne radi na androidu. Ne znam zasto...
Post Reply