Kodi/XBMC Media centar

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
Spasitelj
Posts: 99
Joined: 11/04/2016 15:27

#1476 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Spasitelj »

Nece ovo g*vno na box!!
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#1477 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by karanana »

registrovo sam se na acestreamu, skino sam acestream media 3.1.2.exe.
stavio na stick, ali kako da ga instaliram na box? vidim ja njega kad sa boxa otvorim stick, ali kako da instaliram ovaj exe file?
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#1478 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

karanana wrote:registrovo sam se na acestreamu, skino sam acestream media 3.1.2.exe.
stavio na stick, ali kako da ga instaliram na box? vidim ja njega kad sa boxa otvorim stick, ali kako da instaliram ovaj exe file?
Valjda apk fajl, ako koristiš box sa androidom? Preko file managera se to odradjuje.
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#1479 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by karanana »

irac300 wrote:
karanana wrote:registrovo sam se na acestreamu, skino sam acestream media 3.1.2.exe.
stavio na stick, ali kako da ga instaliram na box? vidim ja njega kad sa boxa otvorim stick, ali kako da instaliram ovaj exe file?
Valjda apk fajl, ako koristiš box sa androidom? Preko file managera se to odradjuje.
a gdje mogu skinuti apk file?
odem na acestream.org i samo mi dadne opcije za download acestreammedia 3.1 ali je exe file.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#1480 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

karanana wrote:
irac300 wrote:
karanana wrote:registrovo sam se na acestreamu, skino sam acestream media 3.1.2.exe.
stavio na stick, ali kako da ga instaliram na box? vidim ja njega kad sa boxa otvorim stick, ali kako da instaliram ovaj exe file?
Valjda apk fajl, ako koristiš box sa androidom? Preko file managera se to odradjuje.
a gdje mogu skinuti apk file?
odem na acestream.org i samo mi dadne opcije za download acestreammedia 3.1 ali je exe file.
Google brate, samo si trebao ukucati u pretraživač acesteram 3.1.2 apk, i dobiješ rezultate.
http://android-apk.org/apk/org.acestrea ... keyko2002/

Skidaj sa ''download from apks servers''!
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#1481 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by karanana »

pisi propalo. hoce rusi da se aktivira neka premium opcija acestreama da bi se to koristilo sa plexusom.
ocekivano. puste malo dzabalesku da namame raju i onda uvedu naplatu.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#1482 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

karanana wrote:pisi propalo. hoce rusi da se aktivira neka premium opcija acestreama da bi se to koristilo sa plexusom.
ocekivano. puste malo dzabalesku da namame raju i onda uvedu naplatu.
Ako imas google acc koji si aktivirao na boxu, automatski kada instaliras tu verziju acestreama će ti ponudit da se loguješ preko njega. Tako sam ja uradio.
moke_31
Posts: 1880
Joined: 18/05/2011 14:54

#1483 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by moke_31 »

karanana wrote:pisi propalo. hoce rusi da se aktivira neka premium opcija acestreama da bi se to koristilo sa plexusom.
ocekivano. puste malo dzabalesku da namame raju i onda uvedu naplatu.
I meni se javio problem kad sam restartovao TV., a i jednom kad je pukla konekcija. Moraš otići na svoj acestream akaunt preko pretraživača (PC, mobitel) i u opcijama aktivirati BASIC verziju akaunta i onda se logovati preko acestream engina na boxu. Tebe je vjerovatno kao i mene nakon ovih prekida automatski prebacivalo na PREIMUM opciju sa porukom da je moram aktivirati, a koja košta dolar i nešto mjesečno, čini mi se, nisam siguran. Ja sam morao ponoviti instalaciju acestreama, mada ti možda proradi kada aktiviraš BASIC opciju.

U svakom slučaju si u pravu. Rusi izgleda (mada je možda i do neke grešeke, buga) pokušavaju navući raju da im plati za korištenje acestreama, mada se ova BASIC opcija koja je samo za gledanje preko acestreama ne plaća. Nisu oni džaba izdali ovu novu verziju acestreama sa registracijom. Nadati se da će ostati besplatno.

Možda je rješenje i ovo što irac kaže, logovati se sa google akauntom sa kojim si registrovo box. Ja sam otvorio poseban akaunt sa gmailom i možda mi to pravi problem. U svakom slučaju kad naštimaš acestream i pokreneš ga da radi u pozadini ne restartuj i ne gasi box za živu glavu :D
isx
Posts: 3594
Joined: 24/05/2014 19:12

#1484 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by isx »

moke_31 wrote:
saxton wrote:
moke_31 wrote: Evo jedne dobre vijesti, proradio je Acestream na Castawayu :D

Radi sa ovom novom verzijom Acestreama iz mog prethodnog posta. Dakle treba deinstalirati plexus i izaći iz Kodija, potom deinstalirati staru verziju acestreama 3.0.6 i preko USB-a instalirati Acestream verziju 3.1.5.0 koju skinete sa interneta. Potom kad se pokrene acestream ići na sign in i unijeti mail i šifru sa kojim ste se prethodno registrovali na acestream.org. Prijava bi sad trebala proći. Meni neki dan iz nekog razloga nije htjela. Ostaviti da radi acestream, ući u Kodi i instalirati plexus opet i to je to. Ja nisam čačko ništa po plexusu odmah je proradilo.

Uživajte :thumbup:

Proradio je nakon instaliranja nove verzije sa neta i obavezno mora se registrovati :D sigurno nekad u buducnosti da nasim unucima mogu dostaviti neki racun sto je dedo koristio dzaba :izet:
Castawy je najbolji addon za sport i jazuk bi bio da ne radi :D

Ja sam otkazo plaćanje CS-a zbog Kodija :thumbup:
Castawy ne mogu pokrenuti, samo izbaci check log bla bla u donjem desnom uglu. Šta je reći?
moke_31
Posts: 1880
Joined: 18/05/2011 14:54

#1485 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by moke_31 »

isx wrote:
moke_31 wrote:
moke_31 wrote: Evo jedne dobre vijesti, proradio je Acestream na Castawayu :D

Radi sa ovom novom verzijom Acestreama iz mog prethodnog posta. Dakle treba deinstalirati plexus i izaći iz Kodija, potom deinstalirati staru verziju acestreama 3.0.6 i preko USB-a instalirati Acestream verziju 3.1.5.0 koju skinete sa interneta. Potom kad se pokrene acestream ići na sign in i unijeti mail i šifru sa kojim ste se prethodno registrovali na acestream.org. Prijava bi sad trebala proći. Meni neki dan iz nekog razloga nije htjela. Ostaviti da radi acestream, ući u Kodi i instalirati plexus opet i to je to. Ja nisam čačko ništa po plexusu odmah je proradilo.

Uživajte :thumbup:

Proradio je nakon instaliranja nove verzije sa neta i obavezno mora se registrovati :D sigurno nekad u buducnosti da nasim unucima mogu dostaviti neki racun sto je dedo koristio dzaba :izet:
Castawy je najbolji addon za sport i jazuk bi bio da ne radi :D

Ja sam otkazo plaćanje CS-a zbog Kodija :thumbup:
Castawy ne mogu pokrenuti, samo izbaci check log bla bla u donjem desnom uglu. Šta je reći?[/quote]

Probaj ova rješenje što smo pisali iznad. Castaway bi trebao da možeš pokrenuti, možda ti nije ažuriran. Probaj ga deinstalirati pa instalirati i sl.
User avatar
eurodancer
Posts: 139
Joined: 29/07/2012 23:42
Location: •Place of nowhere•

#1486 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by eurodancer »

samo m3u liste i vlc player, konza.
isx
Posts: 3594
Joined: 24/05/2014 19:12

#1487 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by isx »

Nema sanse da pokrenem castaway. Uvijek error check log bla bla.
moke_31
Posts: 1880
Joined: 18/05/2011 14:54

#1488 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by moke_31 »

eurodancer wrote:samo m3u liste i vlc player, konza.
Ima li kakvih free m3u listi? Sa ovim našim regionalnim kanalima, rtl-ovi, cinestari, prve, druge i sl. Daj linkove, budi raja :D
User avatar
Praetorious
Posts: 1535
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#1489 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Praetorious »

Liste bi bile cijenjene ... ako ko ima ... :D
User avatar
joyjoy
Posts: 285
Joined: 19/11/2009 20:28

#1490 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by joyjoy »

Updejtovao se Kodi na 16.1 (android box) i dva puta mi je zaledio morao iz struje ištekat , nekom poprave meni pokvariše:( , lol

Ovaj AK 47 Kodi add pravo dobar filmovi hd fhd samo klik i rade , masa je interesntnog jedino TV kanali lošije ferceraju!

https://seo-michael.co.uk/how-to-install-ak-47-kodi/
User avatar
vicious
Posts: 6876
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#1491 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by vicious »

joyjoy wrote:Updejtovao se Kodi na 16.1 (android box) i dva puta mi je zaledio morao iz struje ištekat , nekom poprave meni pokvariše:( , lol

Ovaj AK 47 Kodi add pravo dobar filmovi hd fhd samo klik i rade , masa je interesntnog jedino TV kanali lošije ferceraju!

https://seo-michael.co.uk/how-to-install-ak-47-kodi/
E natjera me ti sinoć da uzalud protraćim 15-20 minuta života :D

Hajmo se malo uozbiljiti - te filmove u hd koji "samo klik i rade" mozes izbrojati na ruke. Vecina ili stopa bez prestanka ili ne radi nikako, a i sam izbor filmova je bezveze. Izbor serija je smijesan (da sad ne upotrebljavam neke teze rijeci). TV kanale nisam ni probao jer mi nisu interesantni.
Ukratko - ispodprosjecan addon koji ne nudi nista novo u odnosu na one vec provjerene (salts, exodus, specto ...)
User avatar
joyjoy
Posts: 285
Joined: 19/11/2009 20:28

#1492 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by joyjoy »

vicious wrote:
joyjoy wrote:Updejtovao se Kodi na 16.1 (android box) i dva puta mi je zaledio morao iz struje ištekat , nekom poprave meni pokvariše:( , lol

Ovaj AK 47 Kodi add pravo dobar filmovi hd fhd samo klik i rade , masa je interesntnog jedino TV kanali lošije ferceraju!

https://seo-michael.co.uk/how-to-install-ak-47-kodi/
E natjera me ti sinoć da uzalud protraćim 15-20 minuta života :D

Hajmo se malo uozbiljiti - te filmove u hd koji "samo klik i rade" mozes izbrojati na ruke. Vecina ili stopa bez prestanka ili ne radi nikako, a i sam izbor filmova je bezveze. Izbor serija je smijesan (da sad ne upotrebljavam neke teze rijeci). TV kanale nisam ni probao jer mi nisu interesantni.
Ukratko - ispodprosjecan addon koji ne nudi nista novo u odnosu na one vec provjerene (salts, exodus, specto ...)
OK , upravu si , ali prije 3 dana je bila druga priča samo su TV kanali štopali ,btw pa dovoljno 5 minuta za isprobati...... s o r r y!
User avatar
vicious
Posts: 6876
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#1493 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by vicious »

joyjoy wrote:
vicious wrote:
joyjoy wrote:Updejtovao se Kodi na 16.1 (android box) i dva puta mi je zaledio morao iz struje ištekat , nekom poprave meni pokvariše:( , lol

Ovaj AK 47 Kodi add pravo dobar filmovi hd fhd samo klik i rade , masa je interesntnog jedino TV kanali lošije ferceraju!

https://seo-michael.co.uk/how-to-install-ak-47-kodi/
E natjera me ti sinoć da uzalud protraćim 15-20 minuta života :D

Hajmo se malo uozbiljiti - te filmove u hd koji "samo klik i rade" mozes izbrojati na ruke. Vecina ili stopa bez prestanka ili ne radi nikako, a i sam izbor filmova je bezveze. Izbor serija je smijesan (da sad ne upotrebljavam neke teze rijeci). TV kanale nisam ni probao jer mi nisu interesantni.
Ukratko - ispodprosjecan addon koji ne nudi nista novo u odnosu na one vec provjerene (salts, exodus, specto ...)
OK , upravu si , ali prije 3 dana je bila druga priča samo su TV kanali štopali ,btw pa dovoljno 5 minuta za isprobati...... s o r r y!
Ma sve ok :)
oduzelo mi je malo više vremena jbg, prvo instalacija, a onda sam htio i malo detaljnije da isprobam sve, da ne bude baš da sam samo preletio...

A znam da ima tako addona koji neko vrijeme odlično, a onda ubrzo počnu trokirati i na kraju se samo ugase zbog slabe podrške.

btw 123 Movies radi odlično u zadnje vrijeme, na taj fol samo jedan klik i odmah kreće film/serija u 720p... pa vidjećemo do kad će biti tako :D
BornInHell
Posts: 403
Joined: 09/04/2008 05:08

#1494 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by BornInHell »

sarajlija1971 wrote:Pozdrav svima,

ako moze neko da napise gdje skidate besplatne m3u liste i sta stavljate kao izvor za EPG?

Znam da te besplatne ne rade nesto posebno, ali onako malo da se igram. Jos nisam uspio da namjestim da imam EPG na svim ili bar vecini kanala. Zato molim da neko napise odakle skidate EPG za PVR IPTV Simple client.

Hvala
Imali išta bolje za epg od ovoga https://youtu.be/Fnn8rxzT9rA pola kanala neprikazuje
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#1495 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by golfiista »

S obzirom da je tema sa mnogo postova, a i ne snalazim se sa tim programerskim fazonima itd., imal kakv link ili tutorial za podešavanje kodija na android smart tv-u?
Hvala.
NeXs
Posts: 5
Joined: 17/01/2005 13:27
Location: Sarajevo

#1496 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by NeXs »

ee.. odje leopard.

novi sam u ovom kodi-ranom svijetu, nabacih na rp3 neki image sa recalbox i openelec.. sad za sad imam samo "live mix" i do unazad mjesec dana je uredno fercerao, al danas yok. Nagradno pitanje glasi jel do mene il do njega? pokusavam gledati mtv classic i vh1, al sipak.. sudeci po log file-u, do streama je:

11:10:45 196.785629 T:1549792320 ERROR: Open - failed to open source <http://play.uktvnow.net:1935/live/mtvcl ... 51dGVzPTIw>

ako neko ima prijedlog, bio bih zahvalan.. ili ako imate par preporuka sto se drugih video addonsa tice, javite.. uglavnom me zanima mtv / vh1 / sport.. a kad bi imao dobar bht1 izvor zbog utakmica, to bi bilo beton betona.

poz
The BEN10
Posts: 7569
Joined: 19/09/2011 09:03

#1497 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by The BEN10 »

Hajde mačak prelistaj prethodnih 10-15 stranica, posebno postove od kolege irca. Sve će ti se reći.
NeXs
Posts: 5
Joined: 17/01/2005 13:27
Location: Sarajevo

#1498 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by NeXs »

The BEN10 wrote:Hajde mačak prelistaj prethodnih 10-15 stranica, posebno postove od kolege irca. Sve će ti se reći.
macak prelistao sve od 45te pa nadalje, nadjoh par imena za addonse sto se tice filmova/serija, ali na pitanje dali live mix trenutno radi i dali postoji solidan izvor domacih kanala, ponajvise bht1, ne nadjoh odgovor.
User avatar
thekupus
Posts: 6811
Joined: 25/06/2011 22:38

#1499 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by thekupus »

Ja sam pratio dosta posstova ovdje, ali koliko sam skontao vi dijelite linkove za Kodi na kompjuteru, a ja nemam pojma kako se to instalira na tv-u

stid me je ali tako je :)
The BEN10
Posts: 7569
Joined: 19/09/2011 09:03

#1500 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by The BEN10 »

NeXs wrote:ako neko ima prijedlog, bio bih zahvalan.. ili ako imate par preporuka sto se drugih video addonsa tice, javite.. uglavnom me zanima mtv / vh1 / sport.. a kad bi imao dobar bht1 izvor zbog utakmica, to bi bilo beton betona.
Za sport je više puta rečeno da je Castaway beton.
http://forum.klix.ba/kodi-xbmc-media-ce ... s1400.html
thekupus wrote:Ja sam pratio dosta posstova ovdje, ali koliko sam skontao vi dijelite linkove za Kodi na kompjuteru, a ja nemam pojma kako se to instalira na tv-u

stid me je ali tako je :)
http://lmgtfy.com/?q=install+kodi+on+smart+tv ;-)
Post Reply