Kodi/XBMC Media centar

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
almirony
Posts: 1271
Joined: 10/09/2009 12:58
Location: Appiano Gentile

#1451 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by almirony »

Spasitelj wrote:Nece ni vako!
Mora ti se ace stream engine vrtiti prije nego upalis Kodi.
Spasitelj
Posts: 99
Joined: 11/04/2016 15:27

#1452 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Spasitelj »

Ma znam sve,nema sta nisam pokuso,instaliro,deinstaliro...ni naopako
moke_31
Posts: 1880
Joined: 18/05/2011 14:54

#1453 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by moke_31 »

Spasitelj wrote:Ma znam sve,nema sta nisam pokuso,instaliro,deinstaliro...ni naopako
Ja sam primjetio da neće da otvori postavke kada kliknem na settings nakon što pokrenem Acestream, naravno uz poruku "uspješno pokretanje", a čini mi se da je prije moglo. Poruka posle toga je nešto kao url pogrešan ne može se pristupiti postavkama i sl.

Na internetu sam našao novu verzije Acestream za android 3.1.5.0 koja sadrži samo engine i kad sam pokušao sa ovom verzijom tražilo mi je da se ulogam sa računom i šifrom kako bih nastavio na Acestream, štagod to značilo, nakon uspješne instalacije :-) :-) :-) . Otvorio to na acestream.org i pokušao sa tim podacima ali mi stalno govori da sam ukucao pogrešno šifru, mada nisam :D

Samo dragi Bog zna u čemu je problem. Uglavnom, reinstalacije acestreama, sopcasta i plexusa ne pomažu :sad:
The BEN10
Posts: 7570
Joined: 19/09/2011 09:03

#1454 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by The BEN10 »

Zna li neko info u vezi ovog promotivnog perioda sa gearbesta - mensčini da ga stalno produžavaju. Konkretno, razmišljam da kupim ovaj box, a period sa ovom sniženom cijenom kao ističe sutra:
http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_334004.html
User avatar
vicious
Posts: 6876
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#1455 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by vicious »

The BEN10 wrote:Zna li neko info u vezi ovog promotivnog perioda sa gearbesta - mensčini da ga stalno produžavaju. Konkretno, razmišljam da kupim ovaj box, a period sa ovom sniženom cijenom kao ističe sutra:
http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_334004.html
Ne znam, ali ima tema za boxove:
http://forum.klix.ba/android-tv-box-t141819.html
User avatar
Radar71
Posts: 7290
Joined: 21/07/2010 15:43

#1456 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Radar71 »

Ova tema se više čita pa da pitam ovdje

dobih ovaj air mouse i napravih belaj http://www.gearbest.com/mice-keyboards/pp_26764.html i pratih upustva https://www.youtube.com/watch?v=dKbsFKMRdoc kako da radi na tv
sad mogu samo upaliti i ugasiti tv, zna li neko kako da ponistim ovo? usb je u box-u? :cry:

edit:rijesio, ponovio ovo isto al sa daljinskim od box-a :lol:
saxton
Posts: 58
Joined: 22/08/2012 01:38

#1457 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by saxton »

moke_31 wrote:
Spasitelj wrote:Ma znam sve,nema sta nisam pokuso,instaliro,deinstaliro...ni naopako
Ja sam primjetio da neće da otvori postavke kada kliknem na settings nakon što pokrenem Acestream, naravno uz poruku "uspješno pokretanje", a čini mi se da je prije moglo. Poruka posle toga je nešto kao url pogrešan ne može se pristupiti postavkama i sl.

Na internetu sam našao novu verzije Acestream za android 3.1.5.0 koja sadrži samo engine i kad sam pokušao sa ovom verzijom tražilo mi je da se ulogam sa računom i šifrom kako bih nastavio na Acestream, štagod to značilo, nakon uspješne instalacije :-) :-) :-) . Otvorio to na acestream.org i pokušao sa tim podacima ali mi stalno govori da sam ukucao pogrešno šifru, mada nisam :D

Samo dragi Bog zna u čemu je problem. Uglavnom, reinstalacije acestreama, sopcasta i plexusa ne pomažu :sad:

Isti problem imam :-) :izet:
moke_31
Posts: 1880
Joined: 18/05/2011 14:54

#1458 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by moke_31 »

saxton wrote:
moke_31 wrote:
Spasitelj wrote:Ma znam sve,nema sta nisam pokuso,instaliro,deinstaliro...ni naopako
Ja sam primjetio da neće da otvori postavke kada kliknem na settings nakon što pokrenem Acestream, naravno uz poruku "uspješno pokretanje", a čini mi se da je prije moglo. Poruka posle toga je nešto kao url pogrešan ne može se pristupiti postavkama i sl.

Na internetu sam našao novu verzije Acestream za android 3.1.5.0 koja sadrži samo engine i kad sam pokušao sa ovom verzijom tražilo mi je da se ulogam sa računom i šifrom kako bih nastavio na Acestream, štagod to značilo, nakon uspješne instalacije :-) :-) :-) . Otvorio to na acestream.org i pokušao sa tim podacima ali mi stalno govori da sam ukucao pogrešno šifru, mada nisam :D

Samo dragi Bog zna u čemu je problem. Uglavnom, reinstalacije acestreama, sopcasta i plexusa ne pomažu :sad:

Isti problem imam :-) :izet:
Evo jedne dobre vijesti, proradio je Acestream na Castawayu :D

Radi sa ovom novom verzijom Acestreama iz mog prethodnog posta. Dakle treba deinstalirati plexus i izaći iz Kodija, potom deinstalirati staru verziju acestreama 3.0.6 i preko USB-a instalirati Acestream verziju 3.1.5.0 koju skinete sa interneta. Potom kad se pokrene acestream ići na sign in i unijeti mail i šifru sa kojim ste se prethodno registrovali na acestream.org. Prijava bi sad trebala proći. Meni neki dan iz nekog razloga nije htjela. Ostaviti da radi acestream, ući u Kodi i instalirati plexus opet i to je to. Ja nisam čačko ništa po plexusu odmah je proradilo.

Uživajte :thumbup:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58740
Joined: 03/08/2010 19:04

#1459 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by kakavdanakneiskustvu »

koji sam ja levat,nicim izazvan deinstalirao kodi,ne znam ni sam kako
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#1460 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

moke_31 wrote:
Evo jedne dobre vijesti, proradio je Acestream na Castawayu :D

Radi sa ovom novom verzijom Acestreama iz mog prethodnog posta. Dakle treba deinstalirati plexus i izaći iz Kodija, potom deinstalirati staru verziju acestreama 3.0.6 i preko USB-a instalirati Acestream verziju 3.1.5.0 koju skinete sa interneta. Potom kad se pokrene acestream ići na sign in i unijeti mail i šifru sa kojim ste se prethodno registrovali na acestream.org. Prijava bi sad trebala proći. Meni neki dan iz nekog razloga nije htjela. Ostaviti da radi acestream, ući u Kodi i instalirati plexus opet i to je to. Ja nisam čačko ništa po plexusu odmah je proradilo.

Uživajte :thumbup:
Hvala na ovoj informaciji. :thumbup: Nisam danima imao na raspolaganju box (brickovao sam ga) :D, pa sam ga tek juče ''oživio'' kad vidim neće mi acestream. Kont'o sam da nije do novog rom-a na boxu, al' znači do toga je bilo.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58740
Joined: 03/08/2010 19:04

#1461 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by kakavdanakneiskustvu »

pokuzsavam ponovo instalirati kodi,ne ide,pojavljuje mi se ova poruka,Image
User avatar
vicious
Posts: 6876
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#1462 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by vicious »

irac300 wrote:
moke_31 wrote:
Evo jedne dobre vijesti, proradio je Acestream na Castawayu :D

Radi sa ovom novom verzijom Acestreama iz mog prethodnog posta. Dakle treba deinstalirati plexus i izaći iz Kodija, potom deinstalirati staru verziju acestreama 3.0.6 i preko USB-a instalirati Acestream verziju 3.1.5.0 koju skinete sa interneta. Potom kad se pokrene acestream ići na sign in i unijeti mail i šifru sa kojim ste se prethodno registrovali na acestream.org. Prijava bi sad trebala proći. Meni neki dan iz nekog razloga nije htjela. Ostaviti da radi acestream, ući u Kodi i instalirati plexus opet i to je to. Ja nisam čačko ništa po plexusu odmah je proradilo.

Uživajte :thumbup:
Hvala na ovoj informaciji. :thumbup: Nisam danima imao na raspolaganju box (brickovao sam ga) :D, pa sam ga tek juče ''oživio'' kad vidim neće mi acestream. Kont'o sam da nije do novog rom-a na boxu, al' znači do toga je bilo.
Ja nista nisam dohvatio, perfektno radi acestream. Danas bas gledao prvo Stuttgart-BVB pa Athletico-Malaga, ma nije nijednom zastopalo na 1080p.
Neki dan jest bilo problema kad se ovdje par ljudi zalilo, ali mislim da je bilo nesto do linkova, jer je poneki otvarao (mada vecinu ne), znaci nije bilo da acestream nikako ne radi.
Doduse sve ovo govorim za pc, mozda je na androidu bilo nesto drugacije.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#1463 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

Jest bio problem na android uređajima, jer sam prije toga bez problema gledao acestream, al' vidim juče, neće pa neće. Onda vidjeh post od @moke_31 i proradi odmah. Tako da svi koji imaju isti problem, neka pročitaju njegovo rješenje, provjereno radi.
User avatar
vicious
Posts: 6876
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#1464 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by vicious »

irac300 wrote:Jest bio problem na android uređajima, jer sam prije toga bez problema gledao acestream, al' vidim juče, neće pa neće. Onda vidjeh post od @moke_31 i proradi odmah. Tako da svi koji imaju isti problem, neka pročitaju njegovo rješenje, provjereno radi.
Mora se registrovati na acestream.org? E svasta...
moke_31
Posts: 1880
Joined: 18/05/2011 14:54

#1465 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by moke_31 »

vicious wrote:
irac300 wrote:
moke_31 wrote:
Evo jedne dobre vijesti, proradio je Acestream na Castawayu :D

Radi sa ovom novom verzijom Acestreama iz mog prethodnog posta. Dakle treba deinstalirati plexus i izaći iz Kodija, potom deinstalirati staru verziju acestreama 3.0.6 i preko USB-a instalirati Acestream verziju 3.1.5.0 koju skinete sa interneta. Potom kad se pokrene acestream ići na sign in i unijeti mail i šifru sa kojim ste se prethodno registrovali na acestream.org. Prijava bi sad trebala proći. Meni neki dan iz nekog razloga nije htjela. Ostaviti da radi acestream, ući u Kodi i instalirati plexus opet i to je to. Ja nisam čačko ništa po plexusu odmah je proradilo.

Uživajte :thumbup:
Hvala na ovoj informaciji. :thumbup: Nisam danima imao na raspolaganju box (brickovao sam ga) :D, pa sam ga tek juče ''oživio'' kad vidim neće mi acestream. Kont'o sam da nije do novog rom-a na boxu, al' znači do toga je bilo.
Ja nista nisam dohvatio, perfektno radi acestream. Danas bas gledao prvo Stuttgart-BVB pa Athletico-Malaga, ma nije nijednom zastopalo na 1080p.
Neki dan jest bilo problema kad se ovdje par ljudi zalilo, ali mislim da je bilo nesto do linkova, jer je poneki otvarao (mada vecinu ne), znaci nije bilo da acestream nikako ne radi.
Doduse sve ovo govorim za pc, mozda je na androidu bilo nesto drugacije.
Na Windowsu nije bilo nikakvih problema, osim možda da neki linkovi nisu radili. Ja koliko sam skonto na androidu je acestream svima zaštopo, na boxovima, meni je na TV-u, a vidio sam dosta pitanja o ovome na internetu po forumima. Svima je presto raditi tamo oko 14. ili 15. aprila, bar kod mene.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58740
Joined: 03/08/2010 19:04

#1466 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by kakavdanakneiskustvu »

imam problem,pokusavam ponovo instalirati kodi,zavrsim sa instalacijom,kliknem na run kodi i finish i nista,ne otvara mi kodi,sta da radim,je li do ove poruke koja mi stalno izlazi,maloprije sam je postavio u postu?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58740
Joined: 03/08/2010 19:04

#1467 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by kakavdanakneiskustvu »

imam problem,pokusavam ponovo instalirati kodi,zavrsim sa instalacijom,kliknem na run kodi i finish i nista,ne otvara mi kodi,sta da radim,
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58740
Joined: 03/08/2010 19:04

#1468 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by kakavdanakneiskustvu »

nekako sam uspio
mozemise
Posts: 6
Joined: 15/04/2016 17:47

#1469 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by mozemise »

Radi li kome na bocu u zemtv onaj op box sport?imam instaliran onaj f4m tester ali ništa.do čega je
prelivoda
Posts: 447
Joined: 30/07/2013 13:17

#1470 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by prelivoda »

Juče instalirao Kodi 16.1 Jarvis na windowsima. Nešto nije u redu sa dekodiranjem slike. Samo siva pozadina, ton se čuje. Grafika Intelova, integrirana. Morao se vratiti na 16.0
badmir
Posts: 38
Joined: 11/09/2012 15:02

#1471 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by badmir »

Imao sam i ja isti problem samo upisi preko googla svoj problem i on ce ti ponuditi da instaliras neku zakrpu windowsa sa microsoftove stranice
Meni je to rjesilo problem
taureg71
Posts: 1199
Joined: 02/09/2008 23:02

#1472 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by taureg71 »

meni par dana castaway jako lose radi, 90% utakmica ne radi, sta li moze biti...??? ne otvara nista skoro :?: :?: :?:
prelivoda
Posts: 447
Joined: 30/07/2013 13:17

#1473 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by prelivoda »

badmir wrote:Imao sam i ja isti problem samo upisi preko googla svoj problem i on ce ti ponuditi da instaliras neku zakrpu windowsa sa microsoftove stranice
Meni je to rjesilo problem
Uspio sm drugačije, prebacio na softwaresko akceleraciju i proradilo je.
saxton
Posts: 58
Joined: 22/08/2012 01:38

#1474 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by saxton »

moke_31 wrote: Evo jedne dobre vijesti, proradio je Acestream na Castawayu :D

Radi sa ovom novom verzijom Acestreama iz mog prethodnog posta. Dakle treba deinstalirati plexus i izaći iz Kodija, potom deinstalirati staru verziju acestreama 3.0.6 i preko USB-a instalirati Acestream verziju 3.1.5.0 koju skinete sa interneta. Potom kad se pokrene acestream ići na sign in i unijeti mail i šifru sa kojim ste se prethodno registrovali na acestream.org. Prijava bi sad trebala proći. Meni neki dan iz nekog razloga nije htjela. Ostaviti da radi acestream, ući u Kodi i instalirati plexus opet i to je to. Ja nisam čačko ništa po plexusu odmah je proradilo.

Uživajte :thumbup:

Proradio je nakon instaliranja nove verzije sa neta i obavezno mora se registrovati :D sigurno nekad u buducnosti da nasim unucima mogu dostaviti neki racun sto je dedo koristio dzaba :izet:
moke_31
Posts: 1880
Joined: 18/05/2011 14:54

#1475 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by moke_31 »

saxton wrote:
moke_31 wrote: Evo jedne dobre vijesti, proradio je Acestream na Castawayu :D

Radi sa ovom novom verzijom Acestreama iz mog prethodnog posta. Dakle treba deinstalirati plexus i izaći iz Kodija, potom deinstalirati staru verziju acestreama 3.0.6 i preko USB-a instalirati Acestream verziju 3.1.5.0 koju skinete sa interneta. Potom kad se pokrene acestream ići na sign in i unijeti mail i šifru sa kojim ste se prethodno registrovali na acestream.org. Prijava bi sad trebala proći. Meni neki dan iz nekog razloga nije htjela. Ostaviti da radi acestream, ući u Kodi i instalirati plexus opet i to je to. Ja nisam čačko ništa po plexusu odmah je proradilo.

Uživajte :thumbup:

Proradio je nakon instaliranja nove verzije sa neta i obavezno mora se registrovati :D sigurno nekad u buducnosti da nasim unucima mogu dostaviti neki racun sto je dedo koristio dzaba :izet:
Castawy je najbolji addon za sport i jazuk bi bio da ne radi :D

Ja sam otkazo plaćanje CS-a zbog Kodija :thumbup:
Post Reply