Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
sahara1428
Posts: 2172
Joined: 03/03/2010 07:39

#3676 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by sahara1428 »

TouringBiker wrote:Za većinu novogradnji u novom naselju Bare - Šip, sve one za koje je investitor Fond Kantona Sarajevo za izdradnju stanova, naturen je kao upravitelj (očajno loš) "SA-BOOC" d.o.o. Sarajevo. Stanari mog ulaza upravo potpisuju zahtjev Ministarstvu prostornog uređenja KS kako bi se riješili ove noćne more, no pitanje je za kojeg se drugog upravitelja sa ove liste opredjeliti? http://mpz.ks.gov.ba/upravitelji

Najviše nas je (a glasovi su otprilike podjeljeni) za OKI i Sarajevostan, kakva su vaša iskustva, možda preporučite nekog trećeg?
"SA-BOOC" :-) :-) :-) to je najdugovječniji ministar Čedo dao posao svom stranačkom kolegi novom načelniku Opštine Centar generalu AJnadžiću


Ako nekog od ovo gore pomenutih izaberete imat ćete još veću moru, predlažem da idete na interni model upravljanja gdje bi upravitelj bio neko od komšija.
TouringBiker
Posts: 1271
Joined: 03/04/2013 21:52
Grijem se na: Struju

#3677 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by TouringBiker »

sahara1428 wrote:
TouringBiker wrote:Za većinu novogradnji u novom naselju Bare - Šip, sve one za koje je investitor Fond Kantona Sarajevo za izdradnju stanova, naturen je kao upravitelj (očajno loš) "SA-BOOC" d.o.o. Sarajevo. Stanari mog ulaza upravo potpisuju zahtjev Ministarstvu prostornog uređenja KS kako bi se riješili ove noćne more, no pitanje je za kojeg se drugog upravitelja sa ove liste opredjeliti? http://mpz.ks.gov.ba/upravitelji

Najviše nas je (a glasovi su otprilike podjeljeni) za OKI i Sarajevostan, kakva su vaša iskustva, možda preporučite nekog trećeg?
"SA-BOOC" :-) :-) :-) to je najdugovječniji ministar Čedo dao posao svom stranačkom kolegi novom načelniku Opštine Centar generalu AJnadžiću


Ako nekog od ovo gore pomenutih izaberete imat ćete još veću moru, predlažem da idete na interni model upravljanja gdje bi upravitelj bio neko od komšija.
Bojim se da to nece klapati, jedva smo jednog uspjeli ubjediti i da se prihvati da bude povjerenik :(
sahara1428
Posts: 2172
Joined: 03/03/2010 07:39

#3678 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by sahara1428 »

Ukoliko nekome treba pomoć iz oblasti upraviteljstva i održavanja zgrada može se obratiti na mail

[email protected]..
User avatar
madesa
Posts: 4214
Joined: 26/07/2013 02:37

#3679 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by madesa »

sta fali SA BOOCU ? meni su ok
User avatar
starii
Posts: 3301
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#3680 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by starii »

valjal sta Metal-export upravitelj?
User avatar
Truba
Posts: 81762
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3681 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by Truba »

ja sam bio šokiran brzinom dolaska na teren ekipe famos gradnje
dakle ni 5 minuta
a jeste bilo hitno :D i kraj radnog vremena
curio glavni ventil u kući

popraviše rekoše ako bude opet morat ćemo mijenjati ali sve to ovisi o stanju na računu
tu sam se malo razočarao
jer je riječ o 100-njak maraka...
nije sad neka milja pa da nemaju :D
User avatar
cenecimoveocino
Posts: 2448
Joined: 31/12/2013 23:00
Location: Zenica

#3682 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by cenecimoveocino »

sej0
moja tetka
Posts: 262
Joined: 27/11/2015 23:31

#3683 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by moja tetka »

Danas me pred haustorom došli neki ljudi i pitaju ko je upravitelj Ja im pokažem na oglasnu ploču gdje piše da je Lares. Čovjek gleda i kaže mi da su oni propali..........da li je to stvarno ili je neki spin zna li iko.
nedzadrk
Posts: 177
Joined: 26/04/2011 09:06

#3684 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by nedzadrk »

moja tetka wrote:Danas me pred haustorom došli neki ljudi i pitaju ko je upravitelj Ja im pokažem na oglasnu ploču gdje piše da je Lares. Čovjek gleda i kaže mi da su oni propali..........da li je to stvarno ili je neki spin zna li iko.
Nije spin oduzeta im je dozvola od 01.02.
HALO.BA
Posts: 78
Joined: 08/05/2010 00:46

#3685 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by HALO.BA »

starii wrote:valjal sta Metal-export upravitelj?
Kod nas u zgradi je upravitelj Metal-export od 2010 god. i sve pohvale za njih imam.
User avatar
pepeljara
Posts: 6564
Joined: 22/08/2003 00:00

#3686 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by pepeljara »

I kod nas Metal-export
So far so good.
moja tetka
Posts: 262
Joined: 27/11/2015 23:31

#3687 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by moja tetka »

Danas sam dobila podatak da je upravitelj Lares izgubio licencu. Vjerujem da neko zna razlog gubitka licence. A posebno mi je sumnjivo to što pošto poto hoće da nam upravitelj bude Heting. Do sada je Lares radio sasvim korektno i svi smo bili zadovoljni..
sahara1428
Posts: 2172
Joined: 03/03/2010 07:39

#3688 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by sahara1428 »

moja tetka wrote:Danas sam dobila podatak da je upravitelj Lares izgubio licencu. Vjerujem da neko zna razlog gubitka licence. A posebno mi je sumnjivo to što pošto poto hoće da nam upravitelj bude Heting. Do sada je Lares radio sasvim korektno i svi smo bili zadovoljni..

LARES UPRAVITELJ d.o.o. je počinio krivično djelo krađe, pokrao je etažne vlasnike, uzeo im pare sa računa, nekretnine su se kupovale po Hrvatskoj i slično tome. Nadam se da je vijest tačna jer ministar Lukić mu je davno trebao oduzeti licencu po jednoj drugoj osnovi, što će naravno g. Lukić odgovarati pred pravosudnim organima, jer upoznat je bio šta radi LARES d.o.o.

LARES UPRAVITELJ d.o.o. već od ranije ima jednu krivičnu prijavu za krivično djelo krađe, a ko mu je čuvao leđa, nije moj tata, već

Image

U skorije vrijeme očekujte da velike ribe u upraviteljstvu uzmu četkicu i pidžamu pa za Zenicu, SARAJLIĆ, ZUKIĆ, KUKIĆ nastavi sljed LUKIĆ... :D

Nemojte zamjeriti ministru g. Lukiću valja sve stići, putovanja, otvaranja, a komisije, komisije su ministru jako drage, 11000 SDA razloga

Image
kikilika
Posts: 261
Joined: 10/01/2011 22:41

#3689 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by kikilika »

u WC-u na plafonu mi se pojavila fleka na 2 mjesta; nisam u dobrim odnosima sa komšijom iznad (nije do mene :D , skoro niko iz haustora ne priča sa njim), pa me interesuje mogu li od Sarajevostana tražiti da intervenišu
Oxygenn
Posts: 340
Joined: 07/05/2005 22:34

#3690 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by Oxygenn »

Na koji nacin vlasnik stana u stambenoj zgradi moze saznati koliko novca ima na racunu zgrade
Predstavnik stanara nikad nije kacio u haustoru na koji nacin se trose pare, prije dva mjeseca je prodao stan i odselio
Upravitelj je sarajevo stan
sahara1428
Posts: 2172
Joined: 03/03/2010 07:39

#3691 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by sahara1428 »

Oxygenn wrote:Na koji nacin vlasnik stana u stambenoj zgradi moze saznati koliko novca ima na racunu zgrade
Predstavnik stanara nikad nije kacio u haustoru na koji nacin se trose pare, prije dva mjeseca je prodao stan i odselio
Upravitelj je sarajevo stan
Možeš zahtjevati od Sarajevostana na osnovu člana 104. stav (4) tačka 1) Zakona o stvarnim pravima FBIH

"1) položiti svakom etažnom vlasniku uredan račun o poslovanju u prethodnoj kalendarskoj godini i staviti mu na prikladan način na uvid isprave na kojima se to
zasniva, i to najkasnije do 30-tog marta svake godine;"

Ali Fuad Haskić i ostala kriminalna ekipa iz Sarajevostana ti neće obratiti pažnju na to, pa odmah uputi dopis Ministarstvu, možeš se pozvati i na gore spomenuti član, a može i na član 4. Zakona o pristupu informacijama FBIH, moraju ti za 15 dana odgovoriti, sigurno neće, pa odmah 15. dan obrati se Upravnom inspektoratu Ministarstva pravde FBIH, malo ćeš sačekati ali natjerat će ih, ako ni tada ne dobiješ jer ima i takvih slučajeva Disciplinska komisija Ministarstva pravde Kantona Sarajevo. Dug je put ali nek ih glava boli

Ukoliko ti mogu pomoći javi se na pp
moja tetka
Posts: 262
Joined: 27/11/2015 23:31

#3692 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by moja tetka »

Zgrada kolektivnog stanovanja sa više od deset spratova ima više ulaza. Ko i pod kojim uslovima po kom zakonu progrlašava dva takva zasebna ulaza kao jednu gradjevinsku cjelinu. Molim vas hitan odgovor.................... jedino što ta dva ulaza imaju zajedničko je vodomjer, ali pogred glavnog vodomjera ima i još jedan vodomjer koji evidentira potrošnju mog ulaza............................
User avatar
dinao
Posts: 971
Joined: 16/04/2010 19:16

#3693 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by dinao »

Pozdrav, javljao sam se ovdje prije par godina radi nerada upravitelja. Savjetovano mi je da promijenimo upravitelja, ali nismo uspjeli sto do PEV koja je s njima u talu, sto do neodgovornih komsija. U medjuvremenu nam je zgrada bez vrata, opljackana nekoliko puta, poplavljena, prokisnjava, zarasla u travi. Nedavno su nam ukrali vatrogasna crijeva i sve vatrogasne aparate. S obzirom na nedavne pozare, nije mi ugodno znati da nemamo bas nista u zgradi. Predstavnik stanara se izvlaci kao prijavljeno je, upravitelj se pravi lud. Zvao sam im direktora i rekao da mu je obaveza da to obezbijedi, on mi prica kako neke komsije ne placaju i zove me na kafu da se nesto dogovorimo.. budala! Uglavnom posvadjali smo se i moje pitanje je; mogu li ja njih ikako natjerati da nam obezbijede aparate? Osim silom :)
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#3694 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by Chmoljo »

kako vam je zgrada bez vrata? :shock:

garant vam je zgrada dužna, čim spominješ neodgovorne komšije, tako da ostaje pitanje ko će tu igranku platiti.
User avatar
dinao
Posts: 971
Joined: 16/04/2010 19:16

#3695 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by dinao »

Garazna vrata su pokvarena/otvorena. A iz zajednickih garaza se moze uci u oba haustora i podrumske prostorije.
Da li postoji neka obaveza upravitelja da obezbijedi protipozarne uredjaje i da li ima neka inspekcija kojoj se moze prijavit nerad upravitelja?
User avatar
musicman80
Posts: 943
Joined: 28/07/2015 10:02
Location: Sarajevo,BiH

#3696 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by musicman80 »

Kod mene je ovaj Hetig, ja mislim.
wolfie
Posts: 893
Joined: 19/10/2010 21:21

#3697 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by wolfie »

Oki upravitelj je nesto najgore sto vas moze snaci.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4474
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#3698 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by VladaFBiH »

wolfie wrote:Oki upravitelj je nesto najgore sto vas moze snaci.
interesantno, ja imam poprilično dobra iskustva s njima (mijenjali krov na zgradi)... istina trajalo je neka 3-4 mjeseca dok nismo našli model kako da se završi jer na računu haustora nije bilo ni 5% potrebnih sredstava
med11
Posts: 113
Joined: 15/05/2013 05:43

#3699 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by med11 »

Također dobra iskustva sa OKI upraviteljem.
tap3ah75
Posts: 5996
Joined: 07/09/2009 14:14

#3700 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by tap3ah75 »

Trebamo sklepati zahtjev prema opštini da nam podkrešu jedno stablo u blizini zgrade.
Traže zvaničan zahtjev ispred etažnih vlasnika
Ima li neki obrazac kako to izgleda ili mi može neko pomoći - da nam ne vrate zbog neke gluposti ovaj zahtjev

fala :-D
Post Reply